Ezzel is szeretnénk ráirányítani a figyelmet a növényvédő szeres göngyölegek szakszerű visszagyűjtésére és a visszagyűjtési arány növelésének fontosságára.

A hulladékgazdálkodásban a visszagyűjtési arány egy olyan érték, ami értelemszerűen minél magasabb, annál jobb. Mindannyian azt szeretnénk, ha a keletkezett hulladékok minél magasabb arányban visszagyűjtésre kerülnének és nem szennyeznék a környezetünket. Közösen kell tennünk azért, hogy ez a szám minél magasabb legyen és minél több hulladék kerüljön a professzionális hulladékkezelőkhöz!

cseber

Fotó: CropLife Europe

A CSEBER visszagyűjtési rendszer a CropLife Europe szervezet Container Management munkacsoportjának tagja. A CropLife Europe a fenntarthatósági célok elérése érdekében önkéntes kötelezettségvállalásként mindent megtesz azért, hogy a 2025. évre a növényvédő szerrel érintkező, kiürült csomagolóeszközök visszagyűjtését koordináló európai gyűjtőrendszerek elérjék a 75%-os visszagyűjtési arányt. A CropLife Europe célkitűzésével összhangban a CSEBER is tervezi a 2025. évi 75%-os cél elérését.

Az idei évi visszagyűjtési arány meghatározásához pillanatnyilag még kevés információ áll rendelkezésünkre. Jelenleg nagy erőkkel folyik az egész ország területén a növényvédő szeres és csávázott vetőmagos csomagolóeszközök visszagyűjtése.

A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. kijelölt intézményi szolgáltató partnerei folyamatosan szállítják el és dolgozzák fel a CSEBER gyűjtőhelyeken összegyűjtött göngyölegeket. Célunk a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt.-vel együttműködésben az idei évben is a lehető legtöbb göngyöleg összegyűjtése.

Kérjük, keressék meg az Önökhöz legközelebb eső CSEBER gyűjtőhelyet, vegyék fel a kapcsolatot a képviselőjükkel, és tájékozódjanak a göngyölegek leadásának lehetőségeiről. Ezt online térképes kereső alkalmazásunk is segíti.

MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. folyamatábra

MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. folyamatábra – forrás: CSEBER

Az idei évben az „Európai Fenntarthatósági Hét” a 2024. szeptember 18. – október 8. közötti időszakban kerül megrendezésre, ami hagyományosan – az elnevezésével ellentétben – három hétig tart.

Az Európai Fenntarthatósági Hét célja, hogy felhívja Európa polgárainak a figyelmét az ENSZ tagállamok által elfogadott Fenntartható Fejlődési Célok megvalósítását támogató projektek elindítására, megvalósítására, események és találkozók szervezésére.

 „Európai Fenntarthatósági Hét” a 2024. szeptember 18. – október 8. közötti időszakban kerül megrendezésre

Az Európai Fenntarthatósági Hét logója – forrás: https://www.esdn.eu/esdw

Az „Európai Fenntarthatósági Hét" a 2024. szeptember 18. – október 8. közötti időszakban kerül megrendezésre. Ennek szellemében szeretnénk meginvitálni az olvasókat, hogy vegyenek részt az idén negyedik alkalommal megrendezésre kerülő Fenntarthatósági heti Facebook nyereményjátékunkon.

A CSEBER Facebook oldalán 2024. szeptember 18-án, szerdától induló egyhetes játékunk (2024.09.18-án 8:00-tól 2024.09.25-én 8:00-ig tart) segítségével szeretnénk felhívni a gazdálkodók figyelmét a fenntartható fejlődési célokra, melyek az életünk minden területét behálózzák és melyek teljesítésével érhetjük el az áhított célt; a klímasemleges, fenntartható, élhető jövőt.

A tizenhét fenntartható fejlődési cél címszavakban a következő:

  1. A szegénység felszámolása,
  2. Az éhezés megszüntetése,
  3. Egészség és jóllét,
  4. Minőségi oktatás,
  5. Nemek közötti egyenlőség,
  6. Tiszta víz és alapvető köztisztaság,
  7. Megfizethető és tiszta energia,
  8. Tisztességes munka és gazdasági növekedés,
  9. Ipar, innováció és infrastruktúra,
  10. Egyenlőtlenségek csökkentése,
  11. Fenntartható városok és közösségek,
  12. Felelős fogyasztás és termelés,
  13. Fellépés az éghajlatváltozás ellen,
  14. Óceánok és tengerek védelme,
  15. Szárazföldi ökoszisztémák védelme,
  16. Béke, igazság és erős intézmények,
  17. Partnerség a célok eléréséért

fenntartható fejlődési célok

Fenntartható fejlődési célok – Forrás: unis.unvienna.org

Játékunkkal szeretnénk felhívni a figyelmet a kiürült növényvédő szeres göngyölegek szakszerű visszagyűjtésére és a visszagyűjtési arány növelésének fontosságára is.

A résztvevők között három szerencsés nyertest sorsolunk ki, akik a biodiverzitás megőrzésének és a minőségi oktatás fontosságának jegyében egy-egy méhecske hotellel és egy-egy az ízeltlábúak lenyűgöző világát bemutató könyvvel gazdagodhatnak. Annyit elárulhatunk, hogy a Facebook játékban feltett kérdésünkre megtalálhatják a választ ebben a cikkünkben is.

Cseber Nonprofit Kft.

cseber