A betakarított szemtermés vagy akár a szilázsnak felhasznált alapanyag toxintartalma egyre fontosabb szemponttá válik az árukukorica termesztésben is, ugyanis a határértéken felüli toxintartalom károsan hat a takarmányozás során, de akár a tejben megjelenve egészségkárosító hatású is lehet.

mikotoxin

A mikotoxinok károsan hatnak a haszonállatokra és akár az emberi egészségre is – fotó: FMC-Agro Hungary Kft.

A kapcsolódó videóban szakértők beszélgetnek a kukorica minőségét érintő toxinkérdésről.

Miért fontos a védekezés állat- és humánegészségügyi szempontból?

Mit kockáztat a gazdálkodó az árukukorica átadása, értékesítése során?

Az érdekes szakmai riportból 10 perc alatt kiderül.

A kukoricamoly esetében az első nemzedék elleni védekezéssel sokat nyerhetünk, hiszen ez a nemzedék felelős a bekövetkező terméskiesésért. A szárban történő károsítása csökkenti a növényen belüli víz és tápanyagáramlást, így – különösen szárazabb időjárási körülmények között – a cső fejlődését. Ugyanakkor, ha eredményesen védekezünk az első nemzedék ellen, azzal lecsökkentjük a második nemzedék egyedszámát és csőkártételét is, amely leginkább a termés káros toxintartalmáért felelős.

A fenti szempontokat érdemes Önnek is megfontolnia! Szakmai és gazdasági alapon meghozott védekezési döntése megtérülő befektetés lehet!
kukorica toxin

Fontos a kukoricamoly  elleni hatékony védekezés – fotó: FMC-Agro Hungary Kft.

Amennyiben a témában tovább szeretne tájékozódni, javasoljuk az FMC kukoricamoly specifikus weboldalán található információk átböngészését. Szakmai kérdéseikkel az FMC területi szakmérnök kollegáihoz is bizalommal fordulhatnak elérhetőségeiken.