A VP2-4.1.1.9-21 felhívás tervezet szerint a támogatási kérelmek benyújtására 2021. május 12. és 2021. július 6. között lesz lehetőség. Ezen időszak alatt az egyes értékelési szakaszokban benyújtott projektek szakaszonként együttesen kerülnek elbírálásra.
Első szakasz: 2021. május 12. – 2021. május 25.
Második szakasz: 2021. május 26. – 2021. június 8.
Harmadik szakasz: 2021. június 9. – 2021. június 22.
Negyedik szakasz: 2021. június 23. – 2021. július 6.
A kisebb méretű gazdaságok támogatása a cél – Fotó: Shutterstock
Kik pályázhatnak?
Sikerrel azok az MVH regisztrációval rendelkező mezőgazdasági termelők pályázhatnak, melyek elérik a 6000 EUR STÉ (Standard Termelési Érték) üzemméretet, illetve árbevételük legalább 50 százaléka mezőgazdasági tevékenységből származik.
A pályázat kollektív formában is beadható: termelői csoportok, a termelői szervezetek, a mezőgazdasági termelők tagságával működő szövetkezetek, valamint a szociális szövetkezetek is benyújthatják kérelmüket.
Mire lehet pályázni?
Önállóan támogatható tevékenységek: építéssel járó állattartási technológia kialakítása, építéssel nem járó állattartáshoz kapcsolódó eszközök, gépek beszerzése.
- célterület – Baromfitartó telepek korszerűsítése
- célterület – Sertéstartó telepek korszerűsítése
- célterület – Szarvasmarhatartó telepek korszerűsítése
- célterület – Juh- és kecsketartó telepek korszerűsítése
- célterület – Egyéb állattartó telepek korszerűsítése
Az energiafelhasználás csökkentését célzó korszerűsítések, valamint a megújuló energia felhasználására irányuló technológiák alkalmazása valamennyi célterület kapcsán egységesen támogatható.
Önállóan nem támogatható tevékenységek: projekt-előkészítés, mérnöki feladatok, projektmenedzsment, tájékoztatás és nyilvánosság.
Szarvasmarhatartó telepek korszerűsítésére 50 millió Ft igényelhető – Fotó: Shutterstock
A támogatás összege és mértéke
Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege az 1., és a 2. célterületek tekintetében maximum 100 millió Ft, a 3. célterület tekintetében maximum 50 millió Ft, a 4. és 5. célterületek tekintetében maximum 20 millió Ft.
A támogatás maximális mértéke közép-magyarországi régióban (KMR) az összes elszámolható költség 40%-a, a nem közép-magyarországi régióban (nem KMR) az összes elszámolható költség 50%-a.
A fiatal mezőgazdasági termelő által végrehajtott projektek 10 százalékponttal megemelt támogatási intenzitásra jogosultak.
A kollektív módon végrehajtott projektek 10 százalékponttal megemelt támogatási intenzitásra jogosultak.
A pályázati felhívás folyamatosan frissülő adatlapja ITT érhető el, ahol ingyenes pályázati konzultáció is kérhető.