Megjelent a DIMOP Plusz-1.2.6-24, azaz a “KKV-k növekedési lehetőségeinek támogatása a digitális infrastruktúra és transzformáció elősegítésére” pályázat. Ugyan ez a pályázat nem a mezőgazdasági fejlesztéseket támogatja, mégis releváns lehet rengeteg vállalkozásnak, ugyanis azok a mezőgazdasági tevékenységet végző vállalkozások is pályázhatnak, akinek a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott, lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevételének kevesebb, mint 50%-a származott mezőgazdasági termelésből. Múlt héten bemutattuk egy újabb, jelenleg elérhető és nem kifejezetten mezőgazdasági pályázat részleteit is, GINOP Plusz-1.2.4-24 programot, amire szintén a hátrányos helyzetű régiók vállalkozásai pályázhatnak.

A DIMOP Plusz-1.2.6-24 részleteiről Miklovicz Pétert, a Gordius Solutions Tender Kft. ügyvezetőjét kérdeztük, aki már több, mint 10 éves tapasztalattal rendelkezik a pályázatok területén.

A DIMOP Plusz-1.2.6-24 pályázat célja az elmaradottabb régiókban működő, nagyon alacsony digitális intenzitással rendelkező mikrovállalkozások versenyképességének növelése a digitális alapinfrastruktúrák megerősítésének támogatásával.

digitalizáció

DIMOP Plusz-1.2.6-24 pályázat releváns lehet rengeteg vállalkozásnak – fotó: pixabay.com

Közel 1400-3000 mikrovállalkozás juthat támogatáshoz!

A pályázatban 2,5 millió Ft – 6 millió Ft vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek a mikrovállalkozások. A támogatási intenzitás 90%, csekély összegű támogatás esetén. Tehát csak minimális önerőre van szükség, a pályázat szinte teljes mértékben támogatja a fejlesztéseket! Előleg is igényelhető, a megítélt támogatási összeg 25%-áig. A pályázatra 8 milliárd Ft forrást különítettek el, így várhatóan 1400-3000 vállalkozás juthat támogatáshoz.

Mire lehet fordítani a DIMOP Plusz-1.2.6-24 támogatást?

A támogatásból finanszírozható az informatikai, hálózati és telekommunikációs eszközök beszerzése, immateriális javak, felhőszolgáltatások, szakértői tanácsadások és betanítások, validáló könyvvizsgálat a digitális intenzitási szint alátámasztásának igazolásához, illetve a közvetett tevékenységek, például a projekt előkészítése, projektmenedzsment, kötelező tájékoztatás, nyilvánosság biztosítása, általános (rezsi) költségek, horizontális tevékenységek költsége. Várhatóan a támogatást főleg számítógép, laptop, nyomtató, valamint a vállalkozás működését segítő szoftverekre fogják felhasználni a vállalkozások. Fontos, hogy a fejlesztéseknek olyan tevékenységre kell irányulnia, ami nem kapcsolódik mezőgazdasági tevékenységhez, tehát az új gépek, szoftverek használata sem kapcsolódhat a mezőgazdasághoz.

Támogatás a hátrányos helyzetű régiók vállalkozásainak!

Azoknak a mikrovállalkozásoknak ajánljuk a pályázatot, akik vidéki térségben tevékenykednek, és nagyon alacsony digitális intenzitással rendelkeznek. A feltételek szerint olyan Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető jogi személyiségű gazdasági társaság (korlátolt felelősségű társaság vagy betéti társaság) igényelheti a támogatást, amely rendelkezik legalább 1 lezárt teljes üzleti évvel és a támogatási kérelem benyújtását megelőző évben az éves átlagos statisztikai állományi létszáma legalább 1 fő volt. Fontos, hogy a megvalósítási helyszínnek legalább 6 hónapja szerepelnie kell a cégkivonatban, mint bejegyzett székhely, telephely vagy fióktelep. Illetve a projektnek az Észak-Alföldi, Észak- Magyarországi, Dél-Dunántúli vagy a Dél-Alföldi régió területén kell megvalósulnia.

Kifejezetten ajánljuk a támogatást azoknak a vállalkozásoknak, akik a következő területek valamelyikén tevékenykednek: alapszintű felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások; internetes megjelenést biztosító honlapok, portálok; e-kereskedelem beindítását vagy továbbfejlesztését szolgáló szoftverek vagy felhőszolgáltatások; automatikus feldolgozásra alkalmas e-számlázó szoftverek vagy felhőszolgáltatások; táv- és csoportmunka támogatást biztosító szoftverek vagy felhőszolgáltatások; vállalati erőforrás-tervezési (ERP) szoftveralkalmazások vagy felhőszolgáltatások; ügyfélkapcsolat-kezelési (CRM) szoftveralkalmazások vagy felhőszolgáltatások; IKT biztonsági intézkedések és szoftverek bevezetésével és működtetésével kapcsolatos beruházások támogatásával.

Hirdetés –gordius

A mezőgazdasági pályázatokkal és támogatásokkal kapcsolatban érdemes naprakész tudásra szert tenni, segítünk! Legyen szó pályázatokkal kapcsolatos kérdésekről, közvetlen támogatásokról vagy beruházási pályázatokról, kifizetődik a tájékozottság, csekkoljon be hozzánk, és ne maradjon le semmiről!

Rengeteg az érdeklődő a 90%-os támogatási intenzitás miatt!

A DIMOP Plusz-1.2.6-24 pályázatban a támogatási kérelmeket 2024. december 16-tól forráskimerülésig, de legkésőbb 2025. január 31-ig lehet benyújtani. Ritkán van támogatás kifejezetten a hátrányos helyzetű régiók mikrovállalkozásainak, és még ennél is ritkábban jár ilyen magas támogatási intenzitás, így nagyon sok pályázóra számítunk! Mindenképp érdemes elkezdeni a felkészülést amilyen hamar csak lehet, hiszen már csak 1 hónap van a kérelmek benyújtásáig! Amennyiben más vállalkozásfejlesztési támogatás is érdekes lehet, ajánlom korábbi cikkünket a GINOP Plusz-1.2.4-24 programról, amelyben szintén a hátrányos helyzetű régiók vállalkozásai pályázhatnak.