Miért fontos a szakszerű mintavétel?
A talaj állapotának részletes ismerete nélkül nem lehet hatékonyan műtrágyázni. Ha ismeri talaját, fizikai és kémiai paramétereit, állati és mikrobiológiai életét, akkor a rendelkezésére álló információk alapján cselekedhet. Megfelelő terményt termeszthet, alkalmazhatja a szükséges agrotechnikát, végül pedig megfelelő mennyiségű műtrágyát, juttathat ki az eredmények ismeretében. Ez a lehető legmagasabb termést és nagyon jó termésminőséget biztosíthat Önnek, ami növelheti jövedelmező képességét.
A talaj elemzése során a legfontosabb a szakmailag alátámasztott mintavételezési folyamat betartása, a gépi mintavétel precíz végrehajtása. A homogenitás és a reprezentativitás kulcsfontosságú ebben a műveletben, és ezt kizárólag a professzionális GPS alapú gépi mintavétel kínálhatja.
Munkánk során először a tábla/terület GPS felmérését végezzük el – Fotó: AgroForce International Kft.
A munkafolyamat részletes leírása:
Mivel mintavételkor 1 kg talajmintával több tíz tonna talaj állapotát próbáljuk jellemezni, ezért fontos, hogy a minták a terület gyökérzónáját jól ábrázolják, tehát állandó mélységből és a lehető legtöbb helyről származzanak. 15-20 fúrással az adott táblarészt reprezentáljuk, kiküszöbölve a kis mintaszámból adódó hibákat. Berendezéseink maximális mintavételi mélysége 60 cm.
Munkánk során először a tábla/terület GPS felmérését végezzük el. Miután részletesen megismertük a tábla viszonyait, térinformatikai (GIS) programunk segítségével talaj-mintavételi tervet készítünk még a helyszínen. A kijelölt mintavételi útvonalakon a navigálást és a táblafelmérést a mintavevőkre szerelt GPS navigációs egységgel végezzük, melynek segítségével – a helyszíni felmérések alapján kijelölt – mintavételi egységek néhány méteres pontossággal felkereshetők. Az adott mintavételi eredményeket 3-4 évig is lehet használni, így a pontatlan eredmények ennyi év eredményességét is befolyásolhatják.
Az adatokat térinformatikai adatbázisunkban is rögzítjük, így a későbbiekben ugyanazon útvonalról tudjuk a következő mintavételt is elvégezni. Ezzel rendkívül pontos képet kaphatunk a terület tápanyag-ellátottságában bekövetkezett változásokról. A mintákat a legrövidebb időn belül akkreditált laboratóriumba szállítjuk. Onnan a talajvizsgálati eredmények hozzánk érkeznek vissza.
Az eredmények és a gazdálkodó által megadott vetéstervi adatok alapján készítjük el a tervezett kultúra igényeinek megfelelő tápanyag-utánpótlási javaslatot. Megrendelőinknek a szaktanács mellé pontos, a vizsgált talaj-tulajdonságokat ábrázoló térképeket is biztosítunk /humusz, P, K/. Térinformatikai (GIS) programunkkal igény szerint differenciált műtrágya-kijuttatásra alkalmas kezeléstérképet is készítünk.
Az adatokat térinformatikai adatbázisunkban is rögzítjük, így a későbbiekben ugyanazon útvonalról tudjuk a következő mintavételt is elvégezni – Fotó: AgroForce International Kft.
Amit érdemes tudni rólunk…
Cégünk a 2009-es évtől független önálló cégként működik a piacon AgroForce International Kft néven. Fő profilunk a GPS alapú, gépi automata talaj-mintavétel és műtrágyázási szaktanácsadás. Cégünk széles körű és hatalmas tapasztalattal rendelkezik a gépi és precíz GPS alapú talajmintavételezésben a régióban. Korszerű és rendkívül precíz talajmintavevőink garanciát jelentenek a pontos mintavételre. Kapacitásunknak köszönhetően napi akár 1.200 hektárt is eléri a terület feltérképezésünk. Bemutató térképet készítünk a mintázott terület talajtulajdonságairól.
Gyors teljesítés, szaktanács és okszerű műtrágyázási javaslat.