Bár a repce és az árpa már elvirágzott, a hosszú tenyészidejű búzák még virágzásban vannak. A tavaszi vetések szépen fejlődnek, így nincs is olyan távol az az időszak amikor a kukorica címerét lengeti a szél a határban és sárgálló napraforgó földek, virágzó hüvelyes táblák borítják hazánk szántóterületeinek jelentős részét.
A virágzás kiemelten fontos időszak a növények életében, ezért nekünk is kiemelten fontosan kell kezelnünk. A kultúrnövények jelentős részének a vízigénye ebben a fenológiai fázisban éri el a maximumot, illetve a termések kötődésének minősége is itt dől el. Arról nem is beszélve, hogy ez a növény egyik, hanem a legenergiaigényesebb időszaka.
Biolchim kukorica – fotó: Biolchim Hungary Kft.
Az ország jelentős részén a csapadékviszonyok az idei szezonban jóval kedvezőbben alakultak, mint a tavalyi esztendőben. Ennek köszönhetően a talajok vízkészlete jelentősen javult, melynek hatására bíztató őszi vetések mellett, a tavasszal vetett kultúrák is jobb kultúrállapotban és magasabb víztartalékkal várják a forró nyári periódust.
Forrás: Biolchim Hungary Kft.
Ezt az előnyt nem szabad engednünk elveszni, a növényeinknek segítséget kell nyújtanunk a genetikai potenciáljuk kiaknázásában. A forró-száraz periódusban a növények a túlélésük érdekében elkezdik párologtatni a talaj vízkészletét, hogy hűtsék magukat a melegben. Sajnos ezzel, azonban hosszú távon csak még nagyobb gondba sodorják magukat és a pénztárcánkat. Mivel, ha nem érkezik meg rövid időn belül a várt csapadék, a kiszárított talajban a megfelelő mennyiségű víz és a tápanyagok felvétele nem lehetséges.
Forrás: Biolchim Hungary Kft.
Ennek elkerülése érdekében cégünk Nov@ nevű termékét ajánlja a gazdálkodók figyelmébe: ilyen szélsőséges stresszhelyzetben és annak megelőzésében nélkülözhetetlen a Nov@ 5 hatóanyagának ideális arányú keveréke. Ugyanis, nem elég a vegetatív fejlődés és virágzás extra energiaigényt aminosavval kielégíteni, hanem biztosítani kell, hogy ez a plusz energia hasznosulni is tudjon.
A glicin-betainnal megelőzhető, hogy a növény „védekező módba” váltson és elkezdje idejekorán a talajnedvességet elpazarolni. A huminsavak a glicin-betainnal összefogva segítik a fotoszintetikus aktivitást és az aszálytűrést minél hosszabb ideig fenntartani. A fulvosav a tápanyag felvételt támogatja. Végül, a barna alga kivonat segít a terméskötődés javításában és vegetatív tömeg növekedésében. Így a termék mintegy oázis funkciót lát el a „sivatagban”.
Forrás: Biolchim Hungary Kft.
A Nov@ használatát első sorban az intenzív vegetatív fejlődés megindulásától a virágzásig ajánljuk, de a termék bármely fenológiai fázisban felhasználható. Felhasználását kiemelten ajánljuk azon időszakokban megelőző jelleggel, amikor az időjárás előrejelzés tartósan csapadékmentes forró időszakot jósol.
Forrás: Biolchim Hungary Kft.
A termék: virágzásban és a biogazdálkodásban is engedélyezett! Az AÖP-ben minden szántóföldi kultúrában 1x4 l/ha dózisban az intenzív növekedés időszakában kijuttatva 1 pontért elszámolható. Mivel a Nov@ AÖP kompatibilis termék és mindemellett jelentős többlettermést képes generálni, bizton állíthatjuk önnek, hogy a Nov@ az a biostimulátor amely a stresszt is profittá alakítja