A Precision Planting az Agritechnica Innovációs Díjának ezüstérmese, a precíziós gazdálkodás területén a retrofit megoldások (régebbi konstrukciók modernizálása) sikeres gyártójaként mutatkozott be Hannoverben.

Az amerikai cég innovatív ötletekkel támogatja a gazdálkodókat a hatékonyság és a termelékenység növelésében, miközben a fenntarthatósági szempontokat is szem előtt tartja. A vállalat portfóliója az utólagos beépítési lehetőségek széles skáláját tartalmazza. Az Agritechnicán két úttörő megoldást mutattak be, egyrészt a DeltaForce automatikus leeresztő rendszert, másrészt a Radicel Agronomics mobil talajlabort.

Miért fontos a pontos vetés?

A pontos vetés egyenletes kelést biztosít, ami a terméshozam szempontjából kifejezetten előnyös. A vetőmag és a műtrágya pontos kihelyezésével komoly megtakarítás érhető el, takarékoskodni lehet olyan erőforrásokkal, mint a víz, a műtrágya és a növényvédő szerek, miközben a terméshozamot növelni lehet. Ily módon a Precision Planting aktívan támogatja a környezetvédelemmel kapcsolatos felelős megközelítést, olvasható a vállalat által kiadott sajtóközleményben.

DeltaForce – a leszorítóerő automatikus beállítása

A DeltaForce automatikus leeresztő rendszer soronként és másodpercenként többször is méri és szabályozza a leszorítóerőt, hogy biztosítsa az optimális elhelyezési mélységet és a gyökérfejlődést. A rögzített leeresztőerő beállítása ritkán felel meg a tábla minden pontján, hiszen általában heterogének a mezőgazdasági területek. A rendszer tehát egyensúlyt teremt a „nem túl sok és nem túl kevés" között. A túl kicsi leszorító erő miatt sekélyebben helyezkedik el a vetőmag, és emiatt késhet a csírázás. A túl sok viszont tömörödéshez és gyenge gyökérfejlődéshez vezet – mindkettő rontja az eredményességet.

Az optimális leszorítóerő alkalmazása érdekében fejlesztették ki a DeltaForce rendszert. Méri és szabályozza a leszorítóerőt vetés közben, soronként és másodpercenként többször. A rendszer az összegyűjtött adatok alapján valós időben észleli, megjeleníti és módosítja a gép beállításait.

A feltételeknek megfelelően az egyes egységek egyenként nyomás alá helyezhetők vagy emelhetők. Ez minimalizálja kockázatot, és biztosítja az egységes kelést a szántóföldön.„Büszkék vagyunk arra, hogy innovatív technológiáink és megoldásaink magasabb szintre emelik a gazdálkodást. Fejlesztéseinkkel hozzá kívánunk járulni a termelékenység növeléséhez és a fenntartható gazdálkodási gyakorlatok térnyeréséhez" – mondta Thorsten Sütterlin, értékesítési szakértő.


Radicle Agronomics – megbízható talajadatok mobil talajlaborral

A megbízható talajadatok elengedhetetlenek. A Radicle Agronomics egy költséghatékony, szabványosított laboratórium, amellyel hektáronkénti nagyszámú mintavétel válik lehetővé, és gördülékennyé teszi a precíziós gazdálkodást.

A Radicle Agronomics-szal már elérhető egy olyan rendszer, amely egyesíti a tervezést, a mintavételt, az elemzést és a talajmintavétel teljes logisztikáját. Néhány percen belül teljesen automatikusan elvégzi az összes szükséges munkát, mint például a kalibrálás, előkészítés, elemzés és jelentéskészítés. Csak arra van szükség, hogy a GeoPress által talajmintával megtöltött kapszulákat a "polcra" (ami gyakorlatilag a labor) helyezzük.

A szoftver zökkenőmentesen integrálja a mintavételt, a diagramkészítést és az elemzést egyetlen platformban.

A Radicle Agronomics jelentős előrelépést jelent a talajmintavétel terén. Az Agritechnicán ezüstérmes innováció lehetővé teszi a talaj gyors és pontos elemzését a megalapozott döntések meghozatalához​.

A Radicale Agronomics talajlaborról további információk érhetőek el az alábbi, az Agritechnicán készült videóban: