Segítség a kezdetektől a télállóság és a szárazságtűrő képesség javításában – fotó: Timac AGRO Hungária Kft.
Műtrágyánk a kiegyenlített foszfor és káliumtartalom mellett nagy mennyiségben tartalmaz ként, kalciumot és magnéziumot, mely tápelemek egyaránt kiemelt jelentőséggel bírnak a fiatal növények fejlődésében, a megfelelő télállóság kialakulásában és a szárazságtűrő képesség javításában. A termékben lévő PHYSIO+ biostimulátor komplex hatása a gyökérzet fejlődésében, az egyenletes és egészséges növényállományban fog megmutatkozni.
Physio Natur PKS 47 termékünk rendelkezik BIO minősítéssel, így ökológiai gazdaságokban is használható!
PHYSIO NATUR PKS 47 – forrás: Timac AGRO Hungária Kft.
Az anyagcsere folyamatok támogatása PHYSIO + biostimulátor komplexel
A tápelemek kijuttatása mellett fontos, hogy azok beépüléséről, és az anyagcserefolyamatok zavartalanságáról is gondoskodjunk. A kirobbanó kezdeti fejlődés biztosítása érdekében használunk termékeinkben biostimulátor komplexeket.
A Physio+ biostimulátor komplex fő összetevője a magas aminopurin tartalmú barnaalga kivonat. Az aminopurinnak fontos szerepe van a kalcium felvétel fokozásában, aminek köszönhetően a gyökérszőrök képződése intenzívebbé válik, így egyre nagyobb felületen képes a növény táplálkozni. Az aminopurin az élettani folyamatok katalizálásán keresztül hatékonyabb tápanyagfelvételt, szállítást és beépülést eredményez. A gyökér és hajtásképződés támogatása pozitív hatással lesz az aminosavak képződésre, a fehérjeszintézis és a fotoszintézis folyamatára.
A PHYSIO+ biostimulátor támogatja az intenzív gyökeresedést már a kezdeti időszaktól – fotó: Timac AGRO Hungária Kft.
Kisebb mennyiségben is hatásos és elengedhetetlen tápelemek
A foszfor a növények fejlődésének egyik legfontosabb tápeleme. Szerepe van az energiaszállításban és tárolásban, a fotoszintézis és az egyéb anyagcsere folyamatok energiafedezetét adja. A fejlődés kezdeti szakaszában a gyökérképződéshez, a reproduktív szakaszban pedig a virág- és termésképzéshez szükséges. A növénykék foszfor tartaléka gyorsan fogy, foszfor hiányában a növekedés lelassul, az alsó levelekről vöröses antociános elszíneződés indul.
A jobb télállóság, szárazságtűrés és szárszilárdság elérésének érdekében minden évben gondoskodni kell a kálium utánpótlásáról. A kálium a talajban nagyrészt szilikátokhoz kötve található, ezért az agyagtartalom növekedésével a káliumtartalom szintén nő. Az összes káliumtartalom a talajban maximum 3-5 %. Ennek 1-2 %-a kicserélhető rész, és ennek csak 1-2 %-a van jelen a talajoldatban. A kálium lekötődése aszályos időjárás esetén hatványozottabb.
A Physio Natur PKS 47 a káliumot szulfát formájában tartalmazza, így kertészeti kultúrákba is alkalmazható.
Fontosnak tartjuk a gyökérzeten keresztül történő kén utánpótlást!
A kén kulcsfontosságú élettani szerepével – a kéntartalmú aminosavak építőeleme, peptidek, fehérjék, lipidek alkotórésze – mindenki tisztában van. Fontos azonban megemlíteni szerepét a fehérjebontó enzimek aktiválása, a koenzim-A és a glutaminok felépítésével kapcsolatban is. A biotin szintézisén keresztül a növekedésre, a protoplazma felépítésén keresztül pedig a növények fagytűrő képességére van hatással. Javítja a termesztett növények minőségi paramétereit, értékmérő tulajdonságait. Fokozza a növények ellenálló képességét a biotikus és abiotikus stresszhatásokkal szemben. Kénhiány esetében megemelkedik a növényekben az oldható N-vegyületek mennyisége (nitráttartalom), ezzel szemben csökken a fehérje és klorofilltartalom.
Kalcium és magnézium a két elengedhetetlen elem az egészséges fejlődéshez
A kalcium kettős funkciót tölt be a növények fejlődése során. Biztosítja a sejtfal és a sejtmembrán stabilitását. Az anyagcser0e folyamatokban másodlagos hírvivőjeként nélkülözhetetlen a gyökérzet fejlődésében, a pollentömlő növekedésében, a megtermékenyülés folyamatában és a környezeti stresszfaktorokra adott válaszreakció kialakításában.
A magnézium a klorofill alkotórészeként jelentős szerepet tölt be az asszimilációs folyamatokban. Enzim -aktivátorként speciális funkciót lát a fotoszintézisben, a sejtlégzésben, a tartaléktápanyagok képzésében és a nitrogén- anyagcserében.
További információért keresse Timac AGRO szaktanácsadóját, látogasson el honlapunkra, vagy kövesse folyamatosan frissülő Facebook oldalunkat!0