Sokan hibáznak, mielőtt még a nap igazán beindulna. Nem mindig csak az számít, mit eszünk, hanem az is, hogyan, mikor és mennyit. Dietetikusok elmondták a leggyakoribb buktatókat, amik csúnyán alááshatják az energiaszinted – és a hangulatodat is.

1. Teljesen kihagyod a reggelit

Ha reggeli nélkül indítod a napot, azzal megfosztod a tested a szükséges energiától. Ha ébredés után a kiürült energiaraktárainkat nem töltjük fel, gyorsan jön a fáradtság, ingerlékenység és koncentrációzavar. Thanh Thanh Nguyen, a Mendinground Nutrition dietetikusa szerint a reggeli egy jó lehetőség arra, hogy feltöltsük magunkat energiával, és megalapozzunk egy sikeres napot.

Ha nem kívánsz nehéz ételt, egy fehérjében, jó zsírokban és szénhidrátban gazdag turmix is jó kezdet lehet.

2. Túl kevés étel = túl kevés energia

Egy apró müzliszelet nem számít reggelinek – főleg ha hosszabb időre kellene energiát adnia. Ha nem tudsz sokat enni reggel, tervezz be egy „második reggelit" későbbre – a tested meghálálja.


3. Hol a fehérje?

A fehérje nem csak edzés után fontos. Reggel is segít kiegyensúlyozni a vércukorszinted, elkerülni a délelőtti éhségrohamokat, és energiát ad a naphoz. Próbáld ki a tojást, görög joghurtot vagy magvakat – ezek finomak és szuperegészségesek.

4. A reggeli csak egy kávé

Sokan hiszik, hogy egy erős kávé elég – de ez csak illúzió. A dietetikusok arra figyelmeztetnek, hogy bár a kávé rövid távon energiát ad, nem tudja helyettesíteni a reggelit. Sőt, éhgyomorra akár vércukoringadozást vagy refluxot is okozhat.

+1 tipp: Készülj fel előre!

A reggeli rohanás az egyik legfőbb oka annak, hogy kihagyjuk a reggelit. Ha előző este előkészítesz egy szendvicset vagy zabkását, reggel már csak el kell fogyasztanod. Így időt nyersz, és gondoskodsz arról, hogy a napod egy tápláló reggelivel induljon és ennek köszönhetően kiegyensúlyozottabb legyen.

Forrás: in.hu

Indexkép: Shutterstock