A kézi raklapemelők, más néven békák, a legfontosabb eszközök közé tartoznak az anyagmozgatás területén. A kézi raklapemelő targoncák több évtizede alternatív megoldást kínálnak az anyagmozgatásban dolgozók számára és enyhítik a raklapok le- és felrakodásával járó terheket, valamint megkönnyítik a raklapok mozgatását.

raklapemelő

A kézi raklapemelők a legfontosabb eszközök közé tartoznak az anyagmozgatás területén – fotó: toyota-forklifts.hu

Mi az a kézi raklapemelő targonca?

A kézi raklapemelő targonca lényegében a villás targonca egyszerűbb változata, ahogy a neve is sugallja, kézi működtetésű és két villával van felszerelve, amelyek passzolnak a standard raklapokhoz. A raklapok ezután hidraulikus vagy elektromos úton felemelhetők a talajról. Ennek következtében a terhek könnyebben és gyorsabban mozgathatók. A kezelő szükség szerint tolhatja vagy húzhatja is a raklapemelőt, kormányozhatja és fékezheti. Amikor az áru megérkezik a kívánt helyre, a süllyesztő kar segítségével a rakomány biztonságosan leengedhető a talajszintre.

Milyen körülmények között használhatók a kézi raklapemelők?

Sokoldalúságuknak köszönhetően a kézi raklapemelő targoncákat különféle munkakörnyezetekben használják. Kiválóan alkalmasak különböző rakományok raktárakban történő mozgatására, elosztó és logisztikai központokban, valamint beltéri, sőt, akár kültéri építkezéseken is. A legtöbb kézi raklapemelő kis méretű és könnyedén használható, ezáltal ideális választás kiskereskedelmi áruházakban is a közepesen nehéz áruk mozgatására.

Milyen előnyökkel jár a kézi raklapemelő használata?

A raklapemelő targoncák a termelékenység és a hatékonyság maximalizálására, valamint a költségek csökkentésére szolgálnak, így az őket használó vállalkozásokat több fronton is támogatják. Az olyan feladatok például, amelyek több személy munkáját igényelnék, a legtöbb esetben a targonca segítségével könnyedén egyszemélyes műveletté alakítható.

Mivel segítségükkel a rakományok mozgatása lényegesen egyszerűbbé válik, a raklapemelők jelentős mértékben hozzájárulnak a kezelők egészségének és biztonságának megőrzéséhez. A targoncák révén a balesetek könnyebben elkerülhetők, a kezelőknek pedig lényegesen kevesebb fizikai munkát kell végezniük.