Emellett a legkorszerűbb megoldások gyártójává is fejlődött a talajművelés, vetés és növényápolás területén. A folyamatos innováció és az ügyfélközpontúság a vállalati filozófia szerves részét képezi és egyben a siker kulcsa.


1984-ben a Schwandorf melletti Sitzenhofban alapították a céget, s a mai napig ott található a vállalkozás székhelye. Michael Horsch első fejlesztései azonban még régebbre nyúlnak vissza. A forgatás nélküli gazdálkodásról alkotott elképzelése és a megfelelő gépek iránti igény alapján kifejlesztette a Seed-Exactor-t, a közvetlenül a szalma alá vetésre szolgáló gépet. Ez az innováció nyitotta meg az utat a Horsch Maschinen GmbH megalapításához.

A még mindig fiatal vállalat történetében fontos mérföldkő volt a Kelet- és Nyugat-Németországot elválasztó fal leomlása 1989/90-ben és a keleti országok határainak megnyitása, ami lehetővé tette a nagyobb gazdaságok piaci bevonását, amelyek nagy keresletet mutattak a Horsch technológia iránt. A 2000-es években a Horsch intenzíven foglalkozott a helyspecifikus talajműveléssel és három fontos termékcsaládot (Terrano, Tiger, Pronto) indított el a talajművelés és vetés szegmensében, melyeket továbbra is töretlenül fejlesztenek.

A Horsch Leeb Application Systems GmbH 2011-es megalapításával a termékválaszték növényápolási technológiával egészült ki. A Horsch és Leeb vállalatok első közös projektjei azonban az 1990-es évek végére nyúlnak vissza, amikor kifejlesztették az önjáró permetező első prototípusát.

A Leeb Xeric pneumatikus műtrágyaszóróval a Horsch belépett a tápanyag-visszapótlási technológia piacára.


Az elmúlt években a termékskála bővítése és a diverzifikáció állt a középpontban annak érdekében, hogy megoldásokat kínáljanak a gazdálkodás változatos kihívásaira az egész világon. A Horsch különös figyelmet fordított a nemzetközivé válásra és az új piacok fejlesztésére. A saját gyártósorral rendelkező brazíliai telephely fejlesztése és építése mellett jelentős beruházások valósultak meg Európa számos pontján. Az elmúlt öt évben az alkalmazottak száma megduplázódott, közel 3.300-ra nőtt az egész világon.

Tekintettel a fokozódó időjárási szélsőségekre és az éghajlati változásokra, a precíziós gazdálkodás a jövő egyik központi témájává vált. Horsch évek óta foglalkozik ezzel a kérdéssel.

A jövő az optimalizálásé minden ágazatban. Ennek egyik eszköze a digitalizáció, melynek előnyei és lehetőségei még fontosabb szerepet játszanak majd a vállalatnál. Globális szempontból az autonóm vezetési projektek is egyre fontosabbá válnak. Ezeknek a technológiáknak a fejlesztését és megvalósítását egyes piacokon máris intenzíven szorgalmazzák.

Forrás: agrimachinerynews.com