Ha hisszük, ha nem, a mustárt nem csak a virsli mellé éri meg fogyasztani. A húskészítmény mellé evett mustár az apró, nagyjából egy milliméteres mustármagból készül. Az íze miatt sokan szeretik, de ehhez hozzátartozik a számtalan figyelemreméltó gyógyhatása is - írta meg a Sokszínűvidék.
Miért éri meg mustármagot fogyasztani?
Mert a mustármag gyulladáscsökkentő. A benne található természetes vegyületek, mint az izotiocianátok, kiváló hatást gyakorolnak a szervezetünkre, hatékonyan csökkentik a gyulladásokat. Segíthetnek továbbá az ízületi gyulladások, a reuma, valamint az egyéb gyulladásos megbetegedések esetében.
Emésztést segítő gyógyhatás
Az őrölt mustármag fogyasztása már rövid távon is serkenteni tudja az emésztést, enyhítheti az emésztési problémákat, mint a gyomorégés vagy a puffadás. Ezen kívül javíthatja az étvágyat, elősegítheti az egészséges tápanyagfelvételt.
Bőrápoló mustármag
Az őrölt mustármagból készült maszkok és krémek segíthetnek tisztítani és mélytisztítani a bőrünket, csökkenthetik az akné és a pattanások kialakulásának esélyét. A mustármag természetes antibakteriális szer, támogatja a bőrt érő fertőzések elleni védekezést.
Csillapítja a fájdalmat
A mustármagból készült pakolások és krémek fájdalomcsillapító tulajdonsággal rendelkezhetnek, segíthetnek enyhíteni az izomfájdalmat, a fejfájást, valamint számos egyéb krónikus fájdalmat.
Mustármag a megfázás ellen
A mustármagból készült inhalációk és bedörzsölők segítségével hatékonyan enyhíthetők a légúti betegségek tünetei, mint a torokfájás, az orrdugulás, valamint a köhögés.
A mustár nem csak a virslivel finom - fotó: pexels.com
Tippek és tanácsok a fogyasztására, használatára
Ha méregtelenítőként, vértisztítóként, emésztést serkentő szerként próbálnánk ki, akkor naponta háromszor egy csapott kávéskanálnyi fehér mustármagot kell vízzel vagy teával lenyelni egészben, szétrágás nélkül. A kúrát legalább 6-8 hétig tartsuk, ekkor már látványos és érezhető hatást érhetünk el vele.
Aki pedig pakolásként alkalmazná, annak az úgynevezett mustárpasz őrölt magok és meleg víz keverékéből készült megoldást érdemes alkalmaznia. A népi gyógyászatban sótlan disznózsírral vitték fel a kezelendő, átmelegítendő testrészekre.