-
Hallo, NASA? Ez a lista tényleg használható?
-
Igen kérem, ezeket a növényeket mi is jóváhagytuk!
Fontos előrebocsátani, hogy a bemutatásra kerülő növényfajok nem mérgezőek a háziállatokra, és alaposan megtisztítják a beltéri levegőt a káros illékony szerves vegyületektől (VOC) és a beltéri szálló poroktól. Ha a Kedves Olvasó valóban biztonságos légtisztító növényeket keres, akkor jó hírünk van: nem kell tovább keresni! Összegyűjtöttük azoknak a szobanövényeknek a listáját, melyek a NASA híres Tiszta Levegő Tanulmányában és az ASPCA nem mérgező növények listáján is szerepelnek. Ez azt jelenti, hogy ezek a szobanövények nem csak az otthonunk levegőjét tisztítják, de a kis kedvencek számára is biztonságosak!
1. Bambuszpálma (Növénytani neve: Chamaedorea seifrizii)
Ez a nagyméretű szobanövény szívesen nő közvetett fényben, és képes legalábbis részben kivonni a levegőből a benzolt, a formaldehidet, a triklór-etilént és a toluolt. Magas mérete miatt beltérben is népszerű, nádpálma néven is ismert. És igen, ahogy ígértük: macskabiztos!
2. Bostoni páfrány (Növénytani neve: Nephrolepis exaltata)
A bostoni páfránynak a kardpáfrányhoz hasonlóan imádnivaló zöld hajtásai vannak, de sokkal kompaktabb és alkalmas beltéri nevelésre. Nagyon hatékonyan távolítja el a beltéri levegőben lévő légszennyező anyagokat. Teszi mindezt úgy, hogy közben biztonságos marad a macskák számára!
3. Pók növény (Növénytani neve: Chlorophytum comosum)
A póknövény ideális szobanövény a formaldehid és a xilol levegőből való kivonására. Emellett vonzó és jól mutat a gyerekszobában is. MAcskák és KUtyák MEllett is NEnevelhető. (Innentől: MAKUMENE)
4. Gerbera százszorszép (Növénytani neve: Gerbera jamesonii)
A gerbera százszorszépek népszerű vágott virágok, és a piros, barack, sárga, narancs, rózsaszín, halvány és lila vidám, meleg árnyalataiban kaphatók. Tökéletesen MAKUMENE.
5. Areca pálma (Növénytani neve: Dypsis lutescens)
Az Areca-pálma egy nagyra növő szobanövény, irodákba és otthonokba is megfelelő lehet. Ennek az alacsony fenntartású növénynek sima zöld, lefelé ívelő hajtásai vannak. Képes a xilolt, a toluolt és különösen a formaldehidet eltávolítani a levegőből. Ami ennél MAKUMENÉBB, az csal.
6. Pénzfa, avagy a guyanai gesztenye (Növénytani neve: Pachira aquatica)
A pénzfa nem csak szerencsét és boldogságot hoz, de segít a káros beltéri légszennyező anyagok eltávolításában is. Beltérben meleg szobahőmérsékleten, közvetett napfényben és párás levegőben is jól fejlődik. Az bizony: MAKUMENE.
7. Moly orchidea (Növénytani neve: Phalaenopsis)
A Moth Orchidea nemcsak élénk virágaival varázsol el minket, de képes a levegőből a xilolt és a toluolt is felszívni. Emellett könnyen alkalmazkodik a beltéri körülményekhez. Mikumene? MAKUMENE!
8. Törpe datolyapálma (Növénytani neve: Phoenix roebelenii)
A pigmeus pálmának is hívott növény elősegíti a formaldehid és a toluol eltávolítását a beltéri levegőből. Lassan nő, így ideális szobanövénynek, de ehető gyümölcsöket is termel, melyek, tadamm…nem mérgezőek a macska számára. (Na jó, MAKUMENE)
9. Ausztrál kardpáfrány (Növénytani neve: Nephrolepis obliterata)
Kimberly páfrányként is ismert, és kitűnő akasztós kosárpáfránynaki számít. Ez a növény is tisztítja a levegőt a formaldehid, a xilol, a toluol és a szálló részecskék eltávolításával, eképp egészségesen tartja a tüdőnket, ugyanakkor sajnos nem tarthatunk mellette egyetlen…(ne ugorjon be senki)…krokodilt sem, mert az amúgy is csak megharapna vagy megenne. Vagyis MAKUMENE.
10. Gumi növény (Növénytani neve: Ficus elastica)
Csillogó, elliptikus és sötétzöld lombozatú fikusz. A guminövény csábító megjelenésű beltéri dísz. A Moraceae családba tartozik, és kitűnően szűri a mérgeket a beltéri levegőből. Számos humán-egészségügyi előnnyel is rendelkezik, miközben képes megfelelni a szigorú MAKUMENE tanúsítványoknak is.
11. Dendrobium orchidea (Növénytani neve: Dendrobium spp.)
A Dendrobium nemzetségbe tartozó orchideák biztosan feldobják bárki hangulatát! Ezek a gyönyörű növények a levegőből a xilolt és a toluolt is eltávolítják. Ez azt jelenti, hogy nyugodtan termeszthetünk Dendrobiumot beltérben anélkül, hogy aggódnunk kellene a MAKUMENE és más egzotikus hangzású rövidítések miatt.
(Forrás: Balconygardenweb)