Fontos tudni, hogy az adott fenológiához optimalizálva kell a megfelelő terméket kiválasztanunk, hogy annak összetétele igazodjon az aktuális élettani folyamatokhoz. Adott körülmények között kell maximalizálni a fotoszintézist, és kiaknázni a vetőmag terméspotenciálját, különben nem lesz kellően hatásos a növénytáplálásunk.
A 21. századi lombtrágyázástól ennél már lényegesen többet várunk el.
Az FNE Zöld folyó közvetlenül stimulálja a víz és a tápanyagok intenzívebb felvételét
Az Oázis csomag (NutriSpeed + FNE Zöld folyó) azokra a helyzetekre is megoldást nyújt, amikor olyan szélsőséges időjárási viszonyokban kell helyt állni, mint pl. a tavaszi aszály.
A NutriSpeed egy új generációs lombtrágya, mely kiváló „folyékony segítség” tavasszal a vegetáció dinamikus megindításához, illetve őszi és tavaszi kultúrákban egyaránt.
A benne lévő nitrogénformák még aszályos időszakban is 100%-ban felvehetők a növények számára, 1-2 nap alatt tökéletesen beépülnek a növények szöveteibe. Teljes mikroelem készlete kiszolgálja a még zajló generatív (termésképző) folyamatokat.
A 3. generációs FNE Zöld folyó komplex hatása ezen is túlmutat, mert tápanyag, bioaktivátor és immunerősítő is egy készítményben.
Nem csak tápelem-harmóniát biztosít, de a mikroelemeket a humusz jellegű speciális molekulák közvetlenül juttatják át a sejtmembránon, és ott hormonszerű aktivitást váltanak ki a teljes anyagcsere folyamatra.
A NutriSpeed-ben levő nitrogénformákat a növény még aszályos időszakban is 100%-ban képes felvenni
Plusz energiák befektetése nélkül az FNE Zöld folyó közvetlenül stimulálja a víz és a tápanyagok intenzívebb felvételét. Ennek a folyamatnak köszönhetően a kezelt növény nagyobb és fejlettebb gyökérzettel, azaz hatékonyabb vízhasznosító és fokozott aszálytűréssel rendelkezik.
Stresszelt állapotban is jobb a regenerálódása, kiegyensúlyozottabb a vegetatív/generatív fejlődése, ami a termésbiztonságban és a termés minőségében egyaránt előnyt jelent. A megerősített immunrendszer ugyanis kevesebb növényvédelmet igényel.
Ha ezeket az innovációs lehetőségeket beépítjük a növénytáplásba, jobban és hatékonyabban tudjuk a növényt kiszolgálni akár szélsőséges viszonyok között is. Ha viszont nem váltunk tápanyagozási gyakorlatot, számolnunk kell a jövedelmezőség veszélyeztetésével.