A hársfa illatos virága rengeteg jótékony hatóanyagot tartalmaz, melyek együttesen felelősek a tea gyógyhatásaiért.

Mire alkalmazható a hársfatea?

Megfázás és influenza ellen

A hársfatea nagyon jó szolgálatot tesz megfázás és influenza esetén. Segít csökkenteni a lázat, a nyálkaanyagai pedig bevonják a torok nyálkahártyáját, ezzel enyhítve a torokfájást és a köhögést. A benne lévő flavonoidok támogatják a szervezet védekezőképességét.

Stressz és szorongás enyhítésére

A hársfavirágtea nyugtató hatású, ezért ajánlott stressz, szorongás vagy álmatlanság esetén is. Egy csésze hársfatea lefekvés előtt segíthet a pihentető alvásban.

Gyulladáscsökkentésre

A hársfateában található vegyületek gyulladáscsökkentő hatásúak, ezért alkalmas lehet torok- és szájüregi gyulladások kezelésére is.

Emésztési problémák esetén

A hársfatea enyhíti az emésztési zavarokat, például a puffadást vagy a hasi görcsöket, valamint segít a gyomorfájdalom kezelésében.

Támogatja a szív- és érrendszer egészségét

Enyhe vérnyomáscsökkentő hatású, így elősegítheti a szív- és érrendszeri egészség megőrzését. Stresszoldó tulajdonságának köszönhetően csökkentheti a szorongás okozta vérnyomás-emelkedést.

Így készíts hársfateát

Hozzávalók:

1 teáskanál szárított hársfavirág
2,5 dl forró víz

Elkészítés:

Tegyük a hársfavirágot egy bögrébe, és öntsük le forró (nem lobogó) vízzel. Hagyjuk állni 10-15 percig, majd szűrjük le. Mézzel is ízesíthetjük.

• Megfázás esetén naponta 2-3 csésze ajánlott.

• Stresszoldásra lefekvés előtt fogyasszuk.

Azt azonban érdemes tudni, hogy hosszabb távon vagy nagy mennyiségben fogyasztva túlzott vízhajtó hatást gyakorolhat.

Forrás: 24.hu

Indexkép: Shutterstock