"Terepszemlénk alkalmával először egy 50 hektáros táblára látogattunk el. A vetés tavaly augusztus 30-án történt, hektáronként 450.000 tőszámmal. Ez a terület szerencsére időben kapott nagyobb mennyiségű csapadékot, így egyöntetű kelés mellett indulhatott el az állomány.
A Huminisz technológiát kétszer alkalmaztuk ezen a táblán, amelyek az őszi- és tavaszi regulátorozással egy menetben történtek. Az állomány első alkalommal K2-t kapott két literes dózisban hektáronként, valamint Solvitis Bór Extrát két literes dózissal.
Idén tavasszal márciusban Kondisol B+S-t kapott 5 literes dózisban. A Kondisol készítményeket már 10 éve ismerem és használom, és tapasztalataim szerint a növény habitusát nagy mértékben fejleszti, serkenti és a növénynek az alkalmazás után sokkal jobb az egészségi állapota.
A növények a betegségekre sokkal kevésbé hajlamosak és az aszályt és a fagyokat is jobban viselik.
A teljes vetésterületen használjuk a Huminisz technológiát, mert véleményem szerint, ami beválik, azt alkalmazni kell.
Az előző évi repce üzemi termésátlagunk 3,7 tonna volt – ezért úgy gondolom, hogy magáért beszél a technológia!
Fontosnak tartom kiemelni, hogy a készítmény jól keverhető, így a kijuttatását akár regulátorral, akár rovarölő kezeléssel egy menetben is el lehet végezni, így a plusz kijuttatások költségmegtakarítása is nagy előny számunkra" – hangsúlyozta Peti Péter.
|
A termelők számára rendkívül fontos szempont a megtérülés egy készítmény használatakor. Ezzel kapcsolatban kérdeztük Pais Istvánt, a Huminisz Kft. ügyvezetőjét.
"11 éve végzünk szántóföldi és kisparcellás kísérleteket, valamint külső cég bevonásával már fenológiai méréseket is szántóföldi és kertészeti kultúrákban. Ezen vizsgálatok eredményei alapján igazoltan mondjuk partnereinknek, hogy 3-4-szerese a megtérülési mutatónk.
Az előző év 2. felének, valamint az idén várható magas felvásárlási árak mellett természetesen a megtérülés 6-8-szoros is lehet, azonban mi több év átlagában a biztosan elérhető megtérülési mutatókat szoktuk hangsúlyozni.
Az elmúlt 10 év üzemi átlageredményei alapján kalászosokban, kukoricában, napraforgóban, szójában és repcében a Huminisz technológia használata mellett 10%-os terméstöbblet realizálható.