Egyre népszerűbb a munkáshitel: a bevezetése óta eltelt csaknem egy hónap alatt több mint kétezren igényelték, több száz esetben már folyósították is a kölcsönt – mondta Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán.

Emlékeztetett: a négymillió forintos munkáshitel lehetőségével a középiskolából kilépő, karrierépítésbe kezdő fiatalok élhetnek, a pénzt pedig szabadon felhasználhatják, így vállalkozásuk indítására vagy életkörülményeik javítására is fordíthatják.

A törlesztőrészlet 33–35 ezer forint körül alakul, ami vállalható, és jó segítség a fiataloknak – mondta. Úgy vélte, a fiatalok tudatosan készülnek a lehetőségre, amelyben az igénylő első gyermekének születése után 2 év halasztást kap a törlesztésben, a második gyermek esetén a hitel felét, a harmadik gyermek után teljes összegét elengedik.

traktor

A négymillió forintos munkáshitel lehetőségével a középiskolából kilépő, karrierépítésbe kezdő fiatalok élhetnek – fotó: pixabay.com

Az államtitkár kitért arra, hogy több mint hatvanezren vesznek részt duális képzésben, a képzési forma egyre népszerűbb. A turizmus vendéglátás, az informatika, és a speciális járműgyártás népszerű szakmák.

Megjegyezte, hogy ez a képzési forma egyre jobban kapcsolódik a felsőoktatáshoz, a tanulók olyan speciális tudással kezdhetnek az egyetemen, ami kreditpontot ér.


Szólt arról is, hogy Legyen szakma a kezedben! címmel pénteken rendezték meg Budapesten a Kárpát-medencei Technikumok első Kiválósági Gáláját, amelynek keretében a legkiválóbb tanulmányi és közösségi teljesítményt nyújtó hazai és külhoni technikumokat díjazta a Kulturális és Innovációs Minisztérium.

A tavaly decemberben megjelent technikumi rangsor 2025. TOP 100-as listájának első öt helyezettje részesült díjban, a szervezők pedig díjazott iskolánként 40 kiválasztott diákot és öt kísérő tanárt láttak vendégül, akik egész napos programon vehettek részt.

Indexkép: pixabay.com