Ezt egy új tanulmány állapította meg, mondván, a tápérték sokkal fontosabb, mint a feldolgozottság mértéke.
Julie Hess táplálkozástudós, a tanulmány vezetője elmondta: egyértelműen látszik, hogy feldolgozatlan ételekből is állhat alacsony minőségű étrend. Ezt úgy bizonyították, hogy két különböző étrendet állítottak össze, az egyikben a kalóriák 20, a másikban 67 százaléka származott ultrafeldolgozott élelmiszerekből. Egészséges táplálkozási mutatójuk viszont megegyezett, mindkettő 43-44 pontot ért el a 100-ból.
Az elmúlt években az ultrafeldolgozott ételeket számos tanulmány hozta összefüggésbe az elhízással, cukorbetegséggel, rákkal és a demenciával is, azonban előnyei közé sorolható, hogy olcsóbbak, és kb. háromszor több ideig állnak el, mint a friss ételek.
Azt pedig fontos kiemelni, hogy léteznek olyan ultrafeldolgozott termékek, amelyek tápanyagokban kifejezetten gazdagok, mint például a dobozos tojásfehérje, az almaszósz vagy az ultraszűrt tej.
A szakértők ezzel természetesen nem az ultrafeldolgozott élelmiszerek fogyasztására szeretnének ösztönözni, hanem arra, hogy az emberek figyeljenek oda ételeik tápértékére.
Forrás: 24.hu
Indexkép: Shutterstock