A legtöbben kidobják a papaja magjait, pedig azok rendkívül egészségesek. A kissé kesernyés, fűszeres ízű magvak kiváló forrásai a rostoknak, fehérjéknek és egészséges zsíroknak, továbbá gazdagok vitaminokban, ásványi anyagokban és más hasznos tápanyagokban.
A papaja magjának jótékony hatásai
A papaja magjai tele vannak rostokkal, amelyek serkentik az emésztést, szabályozzák az anyagcserét, megkönnyítik a salakanyagok eltávolítását, illetve megakadályozzák, hogy a szervezet felesleges zsírt raktározzon el. Ez hozzájárulhat az elhízás megelőzéséhez.
A papajamagok egy karpain nevű anyagot tartalmaznak, amely elpusztítja a férgeket és a káros baktériumokat a belekben, ami segít fenntartani az emésztőrendszer egészségét, és megelőzheti a székrekedés kialakulását is.
A papaja magjaiban lévő rostok fogyasztása segít a koleszterinszint szabályozásában is. A magok olajsavat és más, egyszeresen telítetlen zsírsavakat is tartalmaznak, amelyek csökkentik az LDL, vagyis a „rossz" koleszterin szintjét a szervezetben.
A papaja magjai polifenolokat tartalmaznak, amelyek antioxidánsként védik a szervezetet a sejtkárosító hatású szabad gyököktől, és ezáltal segítenek a rákos megbetegedések megelőzésében is.
A papaja magjai C-vitaminban, alkaloidokban, flavonoidokban és polifenolokban gazdagok, amelyek gyulladáscsökkentő hatással rendelkeznek.
A papaja magjának fogyasztása elpusztíthatja az olyan káros baktériumokat, mint az E. coli, amelyek arról ismertek, hogy súlyos ételmérgezést képesek okozni.
Így fogyaszd a papajamagot
A papaja magjai nyersen is felhasználhatók smoothie-k, salátaöntetek, pácok és szószok készítéséhez, de hozzáadhatók fűszeres fogásokhoz is. Kiszárítva és ledarálva pedig szinte bármilyen ételbe vagy gyümölcslébe belekeverheted.
Forrás: divany.hu
Indexkép: Shutterstock