Hirdetés
Fórum
- SPC-6 vetőgépek új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Direktvetés, no-till. új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
- Agrártámogatások kifizetése új
- Mi lesz veled mezőgazdaság! új
- Claas Lexion vélemények új
- Feng-Shou kínai kistraktor! új
- VI. Agroinform Fórum Találkozó 2025 új
- Osztatlan közös tulajdon megosztása új
106 hozzászólás
Válasz #3. hozzászólásra
Azt viszont ne felejtsd el, hogy a kamionok a teljesítményük töredékét használják az üzemidő zömében, és csak kigyorsításkor meg emelkedőkön futnak nagy teljesítményen. A mezőgazdasági gépek viszont egyrészt teljes teljesítménytartományban dolgoznak, másrészt ingadozó terheléssel.
Egy kamion felmegy a pályára, kigyorsít 1500-1600-as fordulattal, majd gurul 3-4 órán keresztül úgy, hogy a lendület viszi, és nyomatékkal jár, 1200-1300-as fordulaton. Általában megfigyelhető, hogy akkor fogyast kevés üzemanyagot és kevés adblue-t, amikor kis teherrel megy, és kevés emelkedő van. Ha nehezedik a munka akkor az ad-blue fogyasztás drasztikusan meg tud ugrani. Csak egy példa: 12-15 tonna teherrel kb. 2 tank (2200 liter) üzemanyaghoz fogyaszt el 1 tank (100 liter) adblue-t. Ha 22-24 tonnát hú, dugóban araszol, vagy hegyet mászik akár hamarabb fogyik ki az Adblue, mint az üzemanyag tank.
Egy traktor ezzel szemben szinte mindig magas terhelésen dolgozik, ráadásul a terhelés ingadozik, ami fokozott adblue fogyasztáshoz vezet.
Még egy dolog: a 7R-es JD-nk szinte mindig munka közben égeti ki az üzemanyagszűrőt, ritkán fordul elő, és csak könnyű munka során, hogy nincs elég üzemi hőfok ahhoz, hogy normál üzem közben égesse ki a kipufogószűrőt. Ezzel szemben az Euro6-os Scania szinte sosem tudja üzem közben kiégetni a kipufogószűrőt, mindig külön procedúraként fut le....
Válasz #4. hozzászólásra
Na ezt akkor majd beírjuk a talajmegörző topikba, kiváncsi vagyok mit szól a Netparaszt, mert ez az igazi szénmegörző talajművelés
Válasz #3. hozzászólásra
Persze ott bent cumi mert csípi az ember szemét arra van a gázos targi kitalálva, vagy elektromos. De kint a földön minek????????? Olvastam agy cikket ahol az osztrák paraszt bevezette a kipuffancs füstjét a szántáskor a földbe és termésátlaga ez miatt 10% több lett mint ahol nem, Pontosan leszántotta a füstöt bele a földbe. A cikk a mezőgazdasági technikában volt talán 3 éve.
Válasz #2. hozzászólásra
Minap egy 1000 éves hideg motorú targoncával prüttyögtünk a műhelyben, zárt térben. Na ott gondolkodik el az ember ennek az értelmén. A határban elfér a koromcsík, nem csípi a szemet, de sajnos sok kicsi sokra megy. A repülős gázturbina idézem :"A kompresszorban összesűrített levegő az égéstérbe lép be, ahol összekeveredik a befecskendezett tüzelőanyaggal és elég. Az égés a gázturbinák égésterében folyamatos, így sokkal tökéletesebb égés valósul meg, mint például a dugattyús motorokban, ahol szakaszos égés jön létre. A gázturbina égésterében jelentősen növekszik a gázhőmérséklet, míg a gáznyomás alig változik."
Persze etől függetlenül sok üzemanyagot elégetnek, meg sok a co2 kibocsátásuk is, de ezt hálistennek még lehet korlátozni. Sokan ódszkodnak az scr-től, a John deere is büszkén hirdette, hogy csak dízel, de közben csendben lejár az átmeneti tier 4 interim szabvány, ami ezt lehetővé tette, a teljes Tier4-ben már csak adblue-val tudják ők is teljesíteni a normát. Csak ők ügyesen nem adbluenak hanem DEF(Diesel Exhaust Fluid) nak hívják. 2015 elég sok meglepetést hoz majd a témában. Eddig is jobb volt a kipufogógázt kezelni mint azt újra benyomni a motorba. Nem vagyok fendt párti, de ha végiggondoljuk, hosszútávon jobb a motornak ha nem látja viszont a saját füstjét. Az adblue rendszerek pedig hálistennek sok millió kilómétert teljesítettek a kamionokban, csak van már belőle megbízhatóan működő konstrukció.
Válasz #1. hozzászólásra
Az én véleményem hogy nagy tetű dolog az egész adblue! Mi a fasznak kell ez a traktorokba meg a kombájnokba?????? A földön meg közben 90.000 repülőgép járat repked naponta a földön! Egy tankolás nekik 50-60 ezer liter kerozin, ők nem szennyeznek???????
Tisztelt Fórumtársak!
Ebben az új topikban arra keresnénk a választ kinek milyen tapasztalata van a mezőgazdasági gépekben is bevezetésre került új SCR technológiával működő traktorokról.