Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR406.01 FtUSD390.17 FtCHF432.15 FtGBP488.28 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
tudna valaki információt adni arról, hogy működik a beruházási adókedvezmény , állítólag mikrovállalkozásoknak is jár, ez azt jelenti?, hogy akár az őstermelőkre is vonatkozik, géptároló esetére gondolok.. ???
Lehet nem idevaló,de leginkább ezt a topicot találtam a témában megfelelőnek a kérdésemre.
Adott egy gép,ezen gép benne van egy vállalkozásban,vállalkozás a tulajdonos és üzembentartó. Amennyiben a gép forgalomból kivonásra kerül (rakodógép lassujármü volt,de ki lett vonatva forgalomból,mert nem járt közuton),de ugyanugy használja a vállalkozás tovább,az érinti az amortizációt ,elszámolható költségeket is,vagy sem?
Köszönöm
NAV minden évben közzétesz, egy a mezőgazdasági őstermelők adózásával kapcsolatos dokumentumot az aktuális szabályokkal. Belinkelem neked a 2024.évre vonatkozót, ahol a 14. oldalon láthatod példával is az adózás szabályait.
Válasz farminghun #1736. hozzászólásáraÉrtem köszönöm
És az adó az egész bevételre értendő, ha túllépem esetleg a meghatározott 1744800 ft összeget, vagy csak a túllépett részről kell 15% adót fizetni?
Köszi
Válasz Ganajos #1731. hozzászólására1.600.800 Ft-ig nem kell jövedelmet számolni, 16.008.000 Ft-ig kell jövedelmet számolni, de nem kell adót fizetni, ha az átalányadózást választottad. Az alábbi táblázatban láthatod, hogy melyik adózásban, mi alapján kell adózni. Az adó mértéke 15%.
Ez a számok voltak eddig, de mivel 2025. január elsején a minimálbér 290.800 Ft-ra emelkedett, így már 1.744.800 Ft-ra és 17.448.000 Ft-ra módosulnak a számok.
Válasz Ganajos #1731. hozzászólásáraGondolom, van valaki, aki könyvel neked, vagy van könyvelő ismerős, aki minimum segít. Őt kérdezd, mert sok tényező van, ami sok mindent megváltoztat egy adott év eredményének, és a hozzá kapcsolódó adóvonzatának a meghatározásában. Így fórumon, semmit sem ismerve, nem is akarok nyilatkozni.
Az idei bevétel miatt meg még nem kell aggódni, majd ráérsz évvégén.
Válasz t.romsics #1730. hozzászólásáraElvileg megvolt beszélve, eddig mindig utalt is határidőre, most nem tudom miért csúszott meg…
Na mindegy akkor így jártam
Az adózás hogy működik?
Ha jól tudom, 16008000 ft bevételig nem kell adót fizetni átalányadózásban, utána mennyi az adó mértéke, ha tegyük fel 1800000 ft lesz az idén a bevétel?
Köszi
Válasz Ganajos #1729. hozzászólásáraEgyszeres könyvvitelt, pénzforgalmi szemlélettel alkalmazol. Ez bizony így idei bevétel lesz. Ezért fontos tisztázni a felvásárlóval, hogy az óév végén kiállított számlát még az évben, vagy az új évben utalja.
Ha áfakörös őstermelőként kiállítottam a számlát a vevőmnek december közepén december 25 fizetési határidővel, de csak január elején utalt, akkor az a bevétel az idei évnek számít, vagy a tavalyinak?
Köszi
ÖCSG-ben eddig ha többen akartak értékesíteni, akkor ÁFA szempontjából azonos jogállásúnak kellett lenni, vagy csak egy ember értékesített és akkor a többi tagnak nem számított a jogállása. Most ha jól tudom ez megváltozott, és párhuzamosan értékesíthetnek ÁFÁ-s illetve kompenzációs tagok is. Valaki értékesített már így? Mire kell figyelni? Ha kompenzációval adok el, akkor legyen a nevemre szóló számla költségekről is? Van erről valami kiadott tájékoztatás a NAV vagy a kamara részéről?
Válasz erni #1724. hozzászólásáranyilt végű lizingre útelszámolással a maradványértékig elszámolható, most nézegetem, cégautóadót kell fizetni, octavia jó lenne
Válasz aaniko78 #1721. hozzászólásáraAz önkormányzatodnak van külön mintája elviekben, ha bemész hozzájuk gondolom adnak is.
Ha meg nem adnak magadtól megírod a
helyi iparűzési adóbevallást helyettesítő nyilatkozatot.
Amiben megadod az alapadataid és leírod hogy a bevételed nem éri el az éves minimálbér 50%-át ezért mentesülsz az adóévre vonatkozó helyi iparűzési adóbevallási kötelezettség alól.
Dátum, aláírás és annyi.
sziasztok!
Segítségeteket kérem, ha tudja valaki, hogy mivel nem érem el az 1392000 Ft bevételt, akkor az iparűzési adó esetén melyik nyomtatványon kell jeleznem az önkormányzatnak. Köszönöm
Válasz farminghun #1717. hozzászólásáraFarminghun, a tervezet csak mintegy tájékoztatásként tartalmazza az adatszolgáltatókat, hogy ezek alapján készítette el a Nav. Igazából őket mármint az adóhivatalt ez a te bevallásodból nem érdekli.
Válaszd a módosítás, kiegészítést, írd át a bevételt a három helyről szóló valós bevételre, és vezesd így le az egészet, akkor nálad nem lesz probléma. Ha véletlenül kikapnak ellenőrzésre, és megmutatod a bizonylatokat, aki nem szolgáltatott adatot, ő kaphat egy mulasztási bírságot.
Válasz farminghun #1717. hozzászólásáraTe tudod az összeget. Valld be, számolj azzal is, add hozzá, abból neked gondod nem lehet, mert nem lesz eltitkolt bevételed!
Szép Estét! Főállású őstermelőnél, három helyre történt értékesítés a tavalyi évben, de az SZJA tervezetben csak két kifizető szerepel az adatszolgáltatásnál. Kérdésem, hogy tudom beírni a harmadik kifizetőt is név, adószám, kifizetett összeg szerint, úgy ahogy a másik kettő is szerepel az SZJA bevallásban? Vagy csak a bevallásban, az ŐST-50. A 2023. évi adóalapba beszámítót bevételekhez hozzá adom ezt az összeget is?
Válasz A.I. #1711. hozzászólásáraTavaly még volt különbség településenként, és munkaóra arányosan pont ott dolgoztunk a legtöbbet, ahol a legkisebb az IPA
Válasz csabahegeszt #1712. hozzászólásáraMire gondolsz? Mi nincs? Helyi iparűzési adó bizony van nálatok is, csak valamiért a helyi adóügyes elsiklik a bevallást nem adó mg termelők felett.
Illetve csak bizonyos értékhatár felett kell, de ha van 1-2 hektár szántód, meg őstemelőid bevételed, akkor ,Te is bevallásra kötelezett vagy. Ami nem azt jelenti, hogy fizetned is kell, mert lehet nullás is, de azt is be kell vallani.
Válasz A.I. #1709. hozzászólásáraÁlltalány van 50/év/fő/település vagy tételes, ahol mg bevétel- input költség és ennek a településenként eltérő százaléka(0,5-2 %), eddig sem érte nekem meg az álltalány.
A szemétség az, hogy öcsg tagonként külön külön bevallás kell idéntől ráadásul minden faluba, nálam az eddigi 5 bevallásból lesz 20
Válasz Gazdász93 #1707. hozzászólásáraNem helyi megoldás, hanem egyik választható út. A másik, ha jól tudom a nettó árbevétel 2%-a. (Nem vagyok adószakértő, de úgy tudom így van)
Válasz Tom250 #1706. hozzászólására15-e volt a fizetési határidő. Értesítést lehet, hogy csak az kapott, akinél változott az összeg az előző évihez képest. Az viszont jó kétdés, hogy miért nem látod, mint lejárt rartozást. Kérdezz utánna NAV-nál segítő készek szokták lenni. Aztán meg, ha van mit, fizesd be, mert ketyeg a "bünti"!
Miután a drágalátós kormányunk tavaly nagy csinnadrattával bejelentette hogy nem lesz több adó ami a gazdákat terhelje nálunk idei évtől az ÖCSG tagok fejenként bevételarányosan kb 50 ezer forint/fő iparűzési adót kell befizetnünk a helyi önkormányzatnak úgy hogy fideszes a polgi. Van még az országban ilyen máshol is vagy csak ebben az elcseszett Alföldi zsákfaluban aminek dirket nem írom le a nevét mert pár helyi nyaller akikről tudom hogy gyakran olvasgatnak itt egyből szaladna a polginak árulkodni sejtve hogy én merészelek panaszkodni
Agárszektort könyvelek közel 10 éve. A 2021-es változásokat követően tapasztalom, hogy rengeteg a nyitott kérdés az őstermelők, családi gazdaságok és mezőgazdasági egyéni vállalkozók adózásával kapcsolatban. A könyvelők nagy részének nincs kapacitása az új és speciális szabályok követésére.
A falugazdászok és az új ügyfeleim hálálkodva, örömmel veszik tanácsaimat és szakmai segítségemet, mondván nem találnak mezőgazasághoz értő könyvelőt.
Azért tudnak kevesen rólam, mert eddig nem hirdettem a szolgáltatásomat, hiszen rengetek ügyfelem van, akik egymás után jöttek hozzám ajánlások alapján.
Viszont most bővült az irodám egy fővel és úgy érezzük van szabad kapacitásunk új, mezőgazdaságban érdekelt ügyfelet fogadni.
Az alábbi e-mail címen tudok segítséget nyújtani bármely kérdés kapcsán, illetve itt tudnak időpontot egyeztetni konzultációra is: agrarkonyvelo@gmail.com
Válasz envagyok2 #1694. hozzászólásáraHa átalányban vagytok tagonként majdnem 14 millióig nincs szja.
Közel 28 millióig meg a 14 misitől nagyobb bevételnél milliónként cirka 15 ezer forint szja-t kell fizetni.
A 8 milliós határ amit a kolléga említ az a járulékokra vonatkozik hogy 8 millióig jóformán nem fizetsz semmit és persze akkor nem is kell számítani a 28500-nál nagyobb nyugdíjra.Más kérdés hogy ha rendesen fizetsz akkor se biztos..
Válasz envagyok2 #1695. hozzászólásáraHibáztam már néhányszor. Nálam a gyakorlat, hogy felhívom a NAV-ot (1819) és ott megmondják, hogy hogyan tudom kijavítani.
Köszönöm a válaszokat, közben a kamara honlapján találtam pár ezzel kapcsolatos kérdést:
Vadkár után kapott kártérítés, kártalanítás bevételnek minősül-e?
Mezőgazdasági őstermelő esetében a káreseménnyel összefüggésben kapott kártalanítás, kártérítés bevételnek minősül. Az őstermelők adózására vonatkozó értékhatárok tekintetében csak a támogatások összegét kell figyelmen kívül hagyni. Mivel a vadkárral kapcsolatban kapott kártérítés, kártalanítás nem minősül támogatásnak, így az adómentesség, valamint az átalányadózás értékhatárának számításakor azt számításba kell venni.
A kárenyhítés címén kapott összegek beleszámítanak-e a bevételbe vagy támogatásnak minősülnek?
Támogatásnak minősül a kárenyhítő juttatás, így az őstermelőnél nem lesz bevétel. A káreseménnyel összefüggésben kapott kártalanítás, kártérítés az őstermelői tevékenység bevétele.
Tehát ha jól értem, az aszálykár, az kárenyhítő juttatásnak minősül és nem káreseménnyel összefüggésben kapott kártalanítás, így nem számít bele a bevételbe?
1742 hozzászólás
Moderálási elveink miatt törölve: 2025-01-21 07:22:18
tudna valaki információt adni arról, hogy működik a beruházási adókedvezmény , állítólag mikrovállalkozásoknak is jár, ez azt jelenti?, hogy akár az őstermelőkre is vonatkozik, géptároló esetére gondolok.. ???
Lehet nem idevaló,de leginkább ezt a topicot találtam a témában megfelelőnek a kérdésemre.
Adott egy gép,ezen gép benne van egy vállalkozásban,vállalkozás a tulajdonos és üzembentartó. Amennyiben a gép forgalomból kivonásra kerül (rakodógép lassujármü volt,de ki lett vonatva forgalomból,mert nem járt közuton),de ugyanugy használja a vállalkozás tovább,az érinti az amortizációt ,elszámolható költségeket is,vagy sem?
Köszönöm
Válasz farminghun #1738. hozzászólásáraRendben köszi az infót
Válasz Ganajos #1737. hozzászólásáraCsak a túllépet összeg után kell adót fizetni.
NAV minden évben közzétesz, egy a mezőgazdasági őstermelők adózásával kapcsolatos dokumentumot az aktuális szabályokkal. Belinkelem neked a 2024.évre vonatkozót, ahol a 14. oldalon láthatod példával is az adózás szabályait.
Válasz farminghun #1736. hozzászólásáraÉrtem köszönöm
És az adó az egész bevételre értendő, ha túllépem esetleg a meghatározott 1744800 ft összeget, vagy csak a túllépett részről kell 15% adót fizetni?
Köszi
Válasz Ganajos #1731. hozzászólására1.600.800 Ft-ig nem kell jövedelmet számolni, 16.008.000 Ft-ig kell jövedelmet számolni, de nem kell adót fizetni, ha az átalányadózást választottad. Az alábbi táblázatban láthatod, hogy melyik adózásban, mi alapján kell adózni. Az adó mértéke 15%.
Ez a számok voltak eddig, de mivel 2025. január elsején a minimálbér 290.800 Ft-ra emelkedett, így már 1.744.800 Ft-ra és 17.448.000 Ft-ra módosulnak a számok.
Válasz t.romsics #1733. hozzászólásáraJaa van, csak azt elérni 3 hónap
Igaz, egyenlőre legyen valami bevétel idén, aztán meglátjuk milesz
Válasz termelo #1732. hozzászólásáraJaaa ez lesz, 2026 végére majd kiigazítjuk
Válasz Ganajos #1731. hozzászólásáraGondolom, van valaki, aki könyvel neked, vagy van könyvelő ismerős, aki minimum segít. Őt kérdezd, mert sok tényező van, ami sok mindent megváltoztat egy adott év eredményének, és a hozzá kapcsolódó adóvonzatának a meghatározásában. Így fórumon, semmit sem ismerve, nem is akarok nyilatkozni.
Az idei bevétel miatt meg még nem kell aggódni, majd ráérsz évvégén.
Válasz Ganajos #1731. hozzászólásáraKérd meg őszre a felvásárlót, hogy ne a teljes összeget utalja ha már miatta jártál így. 2026-ra majd kisimul
Válasz t.romsics #1730. hozzászólásáraElvileg megvolt beszélve, eddig mindig utalt is határidőre, most nem tudom miért csúszott meg…
Na mindegy akkor így jártam
Az adózás hogy működik?
Ha jól tudom, 16008000 ft bevételig nem kell adót fizetni átalányadózásban, utána mennyi az adó mértéke, ha tegyük fel 1800000 ft lesz az idén a bevétel?
Köszi
Válasz Ganajos #1729. hozzászólásáraEgyszeres könyvvitelt, pénzforgalmi szemlélettel alkalmazol. Ez bizony így idei bevétel lesz. Ezért fontos tisztázni a felvásárlóval, hogy az óév végén kiállított számlát még az évben, vagy az új évben utalja.
Üdv!
Ha áfakörös őstermelőként kiállítottam a számlát a vevőmnek december közepén december 25 fizetési határidővel, de csak január elején utalt, akkor az a bevétel az idei évnek számít, vagy a tavalyinak?
Köszi
Szerintetek áfás őcsg-ként ,mobil telefonnak vissza lehet igenyelni az áfáját?
Sziasztok!
ÖCSG-ben eddig ha többen akartak értékesíteni, akkor ÁFA szempontjából azonos jogállásúnak kellett lenni, vagy csak egy ember értékesített és akkor a többi tagnak nem számított a jogállása. Most ha jól tudom ez megváltozott, és párhuzamosan értékesíthetnek ÁFÁ-s illetve kompenzációs tagok is. Valaki értékesített már így? Mire kell figyelni? Ha kompenzációval adok el, akkor legyen a nevemre szóló számla költségekről is? Van erről valami kiadott tájékoztatás a NAV vagy a kamara részéről?
Köszi a segítséget!
Válasz uff #1725. hozzászólásáraÉrdekes, mert a kereskedő szerint áfa körös őstermelő visszaigényelheti áfát. Személyautóról van szó.
Könyvelő szerint csak a teherautó áfája igényelhető vissza.
Ezek a pick up talicskák nem igazán jönnek be.
A nyílt lízingel talán lehet személyautót is, de a lízingdíj meg majdnem annyi mint az áfa.
Válasz erni #1724. hozzászólásáranyilt végű lizingre útelszámolással a maradványértékig elszámolható, most nézegetem, cégautóadót kell fizetni, octavia jó lenne
Üdv.
Őcsg tagja-vezetőjeként, új személyautó áfája visszaigényelhető-e?
Vagy csak haszongépjármű vagy pick-up-ok?
Válasz Nagy Péter 40 #1722. hozzászólásáraKöszönöm.
Válasz aaniko78 #1721. hozzászólásáraAz önkormányzatodnak van külön mintája elviekben, ha bemész hozzájuk gondolom adnak is.
Ha meg nem adnak magadtól megírod a
helyi iparűzési adóbevallást helyettesítő nyilatkozatot.
Amiben megadod az alapadataid és leírod hogy a bevételed nem éri el az éves minimálbér 50%-át ezért mentesülsz az adóévre vonatkozó helyi iparűzési adóbevallási kötelezettség alól.
Dátum, aláírás és annyi.
sziasztok!
Segítségeteket kérem, ha tudja valaki, hogy mivel nem érem el az 1392000 Ft bevételt, akkor az iparűzési adó esetén melyik nyomtatványon kell jeleznem az önkormányzatnak. Köszönöm
Válasz Jana11 #1719. hozzászólásáraKöszönöm Szépen a válaszokat.
Válasz farminghun #1717. hozzászólásáraFarminghun, a tervezet csak mintegy tájékoztatásként tartalmazza az adatszolgáltatókat, hogy ezek alapján készítette el a Nav. Igazából őket mármint az adóhivatalt ez a te bevallásodból nem érdekli.
Válaszd a módosítás, kiegészítést, írd át a bevételt a három helyről szóló valós bevételre, és vezesd így le az egészet, akkor nálad nem lesz probléma. Ha véletlenül kikapnak ellenőrzésre, és megmutatod a bizonylatokat, aki nem szolgáltatott adatot, ő kaphat egy mulasztási bírságot.
Válasz farminghun #1717. hozzászólásáraTe tudod az összeget. Valld be, számolj azzal is, add hozzá, abból neked gondod nem lehet, mert nem lesz eltitkolt bevételed!
Szép Estét! Főállású őstermelőnél, három helyre történt értékesítés a tavalyi évben, de az SZJA tervezetben csak két kifizető szerepel az adatszolgáltatásnál. Kérdésem, hogy tudom beírni a harmadik kifizetőt is név, adószám, kifizetett összeg szerint, úgy ahogy a másik kettő is szerepel az SZJA bevallásban? Vagy csak a bevallásban, az ŐST-50. A 2023. évi adóalapba beszámítót bevételekhez hozzá adom ezt az összeget is?
Válasz A.I. #1711. hozzászólásáraTavaly még volt különbség településenként, és munkaóra arányosan pont ott dolgoztunk a legtöbbet, ahol a legkisebb az IPA
Moderálási elveink miatt törölve: 2024-04-23 12:16:40
Válasz csabahegeszt #1712. hozzászólásáraNeked kell (kellett volna) bejelentkezned…
Válasz csabahegeszt #1712. hozzászólásáraMire gondolsz? Mi nincs? Helyi iparűzési adó bizony van nálatok is, csak valamiért a helyi adóügyes elsiklik a bevallást nem adó mg termelők felett.
Illetve csak bizonyos értékhatár felett kell, de ha van 1-2 hektár szántód, meg őstemelőid bevételed, akkor ,Te is bevallásra kötelezett vagy. Ami nem azt jelenti, hogy fizetned is kell, mert lehet nullás is, de azt is be kell vallani.
Válasz A.I. #1709. hozzászólásáraHogy mi?
Erről kiértesít az önkormányzat?
Ilyen szerintem nálunk nincs.
Vagyis remélem
Válasz JD 4630 #1710. hozzászólásáraAhogy írod, annyi, hogy nem tudom van-e még olyan, hogy 0,5-2% vagy már csak 2% központilag meghatározva.
Válasz A.I. #1709. hozzászólásáraÁlltalány van 50/év/fő/település vagy tételes, ahol mg bevétel- input költség és ennek a településenként eltérő százaléka(0,5-2 %), eddig sem érte nekem meg az álltalány.
A szemétség az, hogy öcsg tagonként külön külön bevallás kell idéntől ráadásul minden faluba, nálam az eddigi 5 bevallásból lesz 20
Válasz Gazdász93 #1707. hozzászólásáraNem helyi megoldás, hanem egyik választható út. A másik, ha jól tudom a nettó árbevétel 2%-a. (Nem vagyok adószakértő, de úgy tudom így van)
Válasz Tom250 #1706. hozzászólására15-e volt a fizetési határidő. Értesítést lehet, hogy csak az kapott, akinél változott az összeg az előző évihez képest. Az viszont jó kétdés, hogy miért nem látod, mint lejárt rartozást. Kérdezz utánna NAV-nál segítő készek szokták lenni. Aztán meg, ha van mit, fizesd be, mert ketyeg a "bünti"!
Miután a drágalátós kormányunk tavaly nagy csinnadrattával bejelentette hogy nem lesz több adó ami a gazdákat terhelje nálunk idei évtől az ÖCSG tagok fejenként bevételarányosan kb 50 ezer forint/fő iparűzési adót kell befizetnünk a helyi önkormányzatnak úgy hogy fideszes a polgi. Van még az országban ilyen máshol is vagy csak ebben az elcseszett Alföldi zsákfaluban aminek dirket nem írom le a nevét mert pár helyi nyaller akikről tudom hogy gyakran olvasgatnak itt egyből szaladna a polginak árulkodni sejtve hogy én merészelek panaszkodni
A gépjárműadóval most mi a helyzet? Mert nekem még nem jelent meg az adószámlámon..
Nem úgy volt hogy április 15?
Tisztelt Fórumolvasók!
Agárszektort könyvelek közel 10 éve. A 2021-es változásokat követően tapasztalom, hogy rengeteg a nyitott kérdés az őstermelők, családi gazdaságok és mezőgazdasági egyéni vállalkozók adózásával kapcsolatban. A könyvelők nagy részének nincs kapacitása az új és speciális szabályok követésére.
A falugazdászok és az új ügyfeleim hálálkodva, örömmel veszik tanácsaimat és szakmai segítségemet, mondván nem találnak mezőgazasághoz értő könyvelőt.
Azért tudnak kevesen rólam, mert eddig nem hirdettem a szolgáltatásomat, hiszen rengetek ügyfelem van, akik egymás után jöttek hozzám ajánlások alapján.
Viszont most bővült az irodám egy fővel és úgy érezzük van szabad kapacitásunk új, mezőgazdaságban érdekelt ügyfelet fogadni.
Az alábbi e-mail címen tudok segítséget nyújtani bármely kérdés kapcsán, illetve itt tudnak időpontot egyeztetni konzultációra is: agrarkonyvelo@gmail.com
Válasz Nagy Péter 40 #1701. hozzászólásáraez így megnyugtató. thx
Válasz Zoli1437 #1702. hozzászólásáraElnézést. A linket elszúrtam. Innen a 06-os .pdf
https://nav.gov.hu/ugyfeliranytu/nezzen-utana/inf_fuz/2023
Válasz envagyok2 #1697. hozzászólásáraKérdés, hogy mennyire. Ez a szabály:
file:///C:/Users/Zoli/Downloads/06%20A%20mez_gazdas%C3%A1gi%20_stermel_%20ad%C3%B3z%C3%A1sa%2020240111.pdf
Válasz envagyok2 #1694. hozzászólásáraHa átalányban vagytok tagonként majdnem 14 millióig nincs szja.
Közel 28 millióig meg a 14 misitől nagyobb bevételnél milliónként cirka 15 ezer forint szja-t kell fizetni.
A 8 milliós határ amit a kolléga említ az a járulékokra vonatkozik hogy 8 millióig jóformán nem fizetsz semmit és persze akkor nem is kell számítani a 28500-nál nagyobb nyugdíjra.Más kérdés hogy ha rendesen fizetsz akkor se biztos..
Válasz envagyok2 #1699. hozzászólásáraAkkor az a hajó már elment!!
Válasz Ohaza63 #1698. hozzászólására2023. múlt idő minden.
Válasz envagyok2 #1697. hozzászólására
8 millió Ft/fő az ÖCSG-nél, utána már adózik az a fölötti részre.
Ha túl sok a bevétel, akkor át kell vinni az eladást, de legalábbis a kifizetést a következő évre.
Pl. eladod decemberben, de fizetési határidő az a jövő évre essen, mert az ÖCSG sek pénzforgalmi elszámolásúak.
Válasz Zoli1437 #1696. hozzászólásáraez olyan hiba, hogy túl sok lett a bevétel. nagyon túl sok...
Válasz envagyok2 #1695. hozzászólásáraHibáztam már néhányszor. Nálam a gyakorlat, hogy felhívom a NAV-ot (1819) és ott megmondják, hogy hogyan tudom kijavítani.
Válasz envagyok2 #1694. hozzászólásárajujjdenagyon elbasztam. ez még a holdról is látszik, annyira. csnált már valaki ilyet, van megoldás?
hogy van, tavalyra egy öcsg tagra mekkora árbevételt kaphat nem tudom adómentesen meg átalány meg mifaszom?
aszem elbasztam, de borzalmasan brutálisan
Köszönöm a válaszokat, közben a kamara honlapján találtam pár ezzel kapcsolatos kérdést:
Vadkár után kapott kártérítés, kártalanítás bevételnek minősül-e?
Mezőgazdasági őstermelő esetében a káreseménnyel összefüggésben kapott kártalanítás, kártérítés bevételnek minősül. Az őstermelők adózására vonatkozó értékhatárok tekintetében csak a támogatások összegét kell figyelmen kívül hagyni. Mivel a vadkárral kapcsolatban kapott kártérítés, kártalanítás nem minősül támogatásnak, így az adómentesség, valamint az átalányadózás értékhatárának számításakor azt számításba kell venni.
A kárenyhítés címén kapott összegek beleszámítanak-e a bevételbe vagy támogatásnak minősülnek?
Támogatásnak minősül a kárenyhítő juttatás, így az őstermelőnél nem lesz bevétel. A káreseménnyel összefüggésben kapott kártalanítás, kártérítés az őstermelői tevékenység bevétele.
Tehát ha jól értem, az aszálykár, az kárenyhítő juttatásnak minősül és nem káreseménnyel összefüggésben kapott kártalanítás, így nem számít bele a bevételbe?