Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR413.74 FtUSD396.67 FtCHF443.85 FtGBP498.5 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
ezek nem csak szerencsések , ezek kibaxott jó földön nyomják , ott minden cég full vastag , olyan ott nincs hogy xar év esetleg xar árak vannak, de a termés minden évben nagyon jó(ja és röhögött amikor meséltem mennyi m.ganyét adok, azt mondta ott két év alatt adnak ki annyit), de érdekes módon oda nem tudta bedugni a pofáját egyetlen külföldi sem, mert ezek már megvoltak erősödve ezelőtt 10 évvel is .
(bármilyen elképzelhetetlen, de tudok egy céget akik 2100 hekin nyomják és azt mondta a faszi , hogy voltak jó éveik, 2000,2003,2007, de ilyen jót még álmában sem remélt volna , ja és 55 q búza , 700 q cukrépa, és 120q kukjuk termett , 11.000 t. kukorica raktáron , majd eladják valamikor , ja és 1 hete felszántva lemosva minden , de az igaz, hogy van 6 db 200 lovas és 8 db100-130 lovas traki, meg vagy 50-52 alkalmazott)
a rohattéletbe ez tényleg ász lenne
lehetne ilyen figura tényleg a tarsolyomban aki megdobna karácsony előtt 1 100.000eurós sohavisszanemtérítendő villám segély csomagocskával..........
itt évek óta xar évek vannak, senkinek nincsennek tartalékai. Viszont ott, ahol 1000-2000 hektáron száz fölötti dolgozólétszámot kell eltartani, nem sokáig megy a menet...
amúgy itt lehet ez a hétvége adja meg a kegyelemdöfést sok gazdaságnak (kicsinek-nagynak egyaránt...) már 60+ mm csapadék hullott. Két napja a határnak kb. fele nem volt megközelíthető, mára szerintem 90% körül ehet ez az arény...
A mi környékünkön a nagyok nem aggódnak sem a lekötött kukoricájuk miatt sem a szar időjárás miatt,nem kell várniuk a különböző támogatásokat,mert tele vannak,mint a kutya bolhával.
Manapság csak a többszáz ill. ezer hektáros gazdáknak van annyi tartalékuk,hogy egy vagy két szar évet is átvészelnek gond nélkül.
Sajnos nekem nem futja így.
Az előrálátó paraszt bespájzolja 2-3 jobb év profitját és ha xarabb évek jönnek akkor annak a KAMATJÁBÓL lazán elvan egy ideig .... de jó vóna ilyen parasztokat ismerni személyesen , talán ilyenkor adnának 2-3 kopejkát ...
Várhatóan a jövő év elejétől nyújthatják be hiteligényeiket a természeti csapásokkal sújtott mezőgazdasági termelők az agrárforgóeszköz vis maior hitelprogramban, amelynek forrásait a kormány korábbi döntése szerint az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt. biztosítja a csatlakozó kereskedelmi bankok közreműködésével.
Az MFB a 6 milliárd forintban meghatározott kedvezményes hitelkerethez a devizapiacról szerzi be a szükséges euró forrásokat. A bank a hitelt azért folyósíthatja forintban, mert az árfolyamkockázat kiküszöbölésére árfolyam-fedezeti megállapodást köt a nemzetgazdasági miniszterrel. E szerződés 21 679 433 euróra vonatkozik majd. Az MFB az új hitelterméket három havi EURIBOR plusz legfeljebb 5 százalékos éves kamattal hirdeti meg, amely a tegnapi adatok szerint évi 6,03 százaléknak felel meg. A kamathoz egyéb közvetlen állami támogatás nem társul.
Ma jár le az a határidő, amelyet a kormány közelmúltbeli határozata az agrárforgóeszköz vis maior hitelprogram meghirdetésére szabott. Nyiri János, az MFB szóvivője az agromonitor.hu-nak elmondta: a konstrukcióban azok az elemi és katasztrófakárt szenvedett mezőgazdasági termelők juthatnak kedvezményes kamatozású forrásokhoz, akik az elháratíthatatlan külső okkal (vis maiorral) vagy az agrár-kárenyhítéssel kapcsolatos bejelentéseiket megtették, a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH) pedig a szakhatósági állásfoglalást megadta, illetve úgynevezett pozitív záradékolást tett. Az MFB a gyorsabb kihelyezések érdekében a hitelt első körben a kereskedelmi bankokon keresztül folyósíthatja. A szóvivő tájékoztatása szerint az új források legkorábban a jövő év elejétől vehetők majd igénybe.
Az MFB a hitelprogramban részt vevő hitelintézetekkel úgynevezett refinanszírozási keretmegállapodást köt a hitelkihelyezésekhez. A bank az új termékről - a Bankszövetség közreműködésével – előzetes tájékoztatást tartott. A szóvivő szerint a nagy érdeklődés és az eddigi gyakorlat alapján várható, hogy a jelenlegi MFB-konstrukciókban is részt vevő, nagy országos fiókhálózatú bankok forgalmazzák majd az új hitelterméket. A részt vevő hitelintézetek listája az MFB internetes honlapján lesz elérhető.
Mint ismert, a kormány 6 milliárd forintban állapította meg azt a hitelkeretet, amelyet a károsult gazdák ma meglévő, éven belüli és éven túli hiteleik kiváltására egyaránt felhasználhatnak. A kedvezményes kamatozású hitel legfeljebb 5 évre, egy év türelmi idővel vehető igénybe. A kölcsönökhöz az Agrár-vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány (AVHGA) készfizető kezességvállalása is társulhat.
A felhasználható hitelösszeg ügyfelenként szántó és legelő után hektáronként legfeljebb 200 ezer, ültetvényeknél maximum 500 ezer forint lehet, míg az állatok esetében úgynevezett állategységenként (fajta, kor, szám, nem alapján meghatározva) legfeljebb 200 ezer forintot tehet ki. Az egy gazdaság által igényelhető hitel összege 1–50 millió forint között változhat. Az MFB a hitelprogramot 3 havi EURIBOR plusz legfeljebb 5 százalékos éves kamattal hirdeti meg, amely a tegnap érvényes adatok szerint évi 6,03 százaléknak felel meg. A kamathoz közvetlen állami támogatás nem kapcsolódik.
Az MFB az euróban meghatározott hitelkerethez a devizapiacról szerzi be a forrásokat, vagyis az új program a hatályban lévő projektek összegeit nem érinti – húzta alá Nyiri János. A bank ugyanakkor a devizapiaci forrásokat a károsultaknak forintban folyósítja, amelyet az tesz lehetővé, hogy a pénzintézet a nemzetgazdasági miniszterrel árfolyam-fedezeti megállapodás köt. Ez utóbbi a 6 milliárd forintnak megfelelő devizaösszegre vonatkozik, amelyet a kormányhatározat hatályba lépésének napján – vagyis november 16-án – érvényes, hivatalos MNB forint/euró devizaárfolyam alapján határoznak meg. Mivel ez 276,76 forint volt, az árfolyam-fedezeti megállapodás összesen 21 679 433 euróra terjed ki – tudtuk meg.
Nyiri János tájékoztatása szerint az árfolyam-fedezeti megállapodás lényege, hogy az MFB ennek révén a devizapiaci forrást árfolyamkockázat nélkül nyújthatja a termelőknek. Hozzátette: e megoldás a hitelt igénylő agrárvállalkozások és a bank számára egyaránt előnyös, mert egyébként kedvezményes kamatozású forinthitelezésre nem nyílna lehetőség. A megállapodás hiányában vagy az árfolyamkockázat terhelné a termelőket, vagy csak magasabb forintkamatozás mellet tudna hitelezni a bank.
Az árfolyam-fedezeti konstrukcióban az árfolyam-ingadozás kockázatát az állam vállalja magára. Így az átváltáskori és a törlesztéskori árfolyam közötti különbség – amely lehet nyereség vagy veszteség – a központi költségvetést illeti vagy terheli. A megállapodás értelmében az állam kötelezettséget vállal arra, hogy az árfolyammozgások miatti árfolyamveszteséget az MFB-nek megtéríti. Fordított esetben viszont a bank fizeti meg az árfolyamnyereségből származó forintösszeget a költségvetésnek.
ez annak jó akinek kb annyi a gépe h. már nincs helyük aa portán ....csak nálam és mind új .....
aztán betud áldozni esetleg pár szar ócskavasat ilyesmibe....
vagy a nagyoknak ez már csak bohóckodás és biztos vég lenne az ilyen út?????
a nagy ha nem szedte meg magát rezervával idáig akkor ....akkor ez nem húzza ki asszem őtet..... hmmmmmm
na jól van! Látom ma mindenki passzív! Folytatom inkább a sorozat nézést! MEgnézek vagy 3-4 részt
"Az így jártam anyátokkal"-ból
Tovább tanulom Barney Tesó kódexét! Hecci ismered a filmet?
Szerintem neked bejönne Barney stílusa!
Ez így van, lehet egy jó kapaszkodó, de épp ugyanúgy lehet a koporsószög is...
Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy eladod, majd újra megveszed a saját géped. Ha egyébként ki tudod termelni a hitelt, akkor nyertél, és megmenekülsz. Ha nem, akkor véged.
De lehetnek olyan helyzetek (mint az idei év is), hogy valaki olyan helyzetbe kerül, hogy egy ilyen mentő öv nélkül biztosan vége lenne.
pedig én beküldök valakit h. kérdezze meg ezt az 1 gatyás lóvé adakozási akciót......
hátha megdobják pár millával így télre a 1 gatyásomat....ő meg engem
Na jó de a gazda mindig jobb napot vár, én még sose voltam teljesen megelégedve az időjárással egyszer kánikula egyszer vízözön!
De szerintem mindig van egy kis haszon ha más nem akkor legalább az időnket elba,,,uk a gépbe ülve!
Addig se kell az asszonnyal vásárolni!
Hecci már rég megakarom kérdezni hogy mi lett a Gubek malommal Szepsibe??? Nem hallottam semmit amióta az öreg meghalt.
Ez a lízing + hitel téma nem egyszerű kérdés, ha kiszámítható lenne a termelés (ár hozam költségek) akkor pontosan ki lehetne számolni hogy adott esetben megéri e vagy sem de így hogy ma 1800/q holnap 5000/q nem lehet tervezni én hitelt csak földvásárlásra vennék fel!
utána mi is van?
megint elkezdem lízingelni újból mint a debil?????
ekkor megint mennyit fizetek majd rá?
merthát kell a traktor nem gereblyézhetek kézzel.....
ezt meglehet csinálni minden cégnél, az enyémnél is mondjuk?
földet elnemadom mégha mekkkdöglök se......
bérmunka??????
hát ahhoz vonulni kéne kurvanagygéppel meg spécivel.....
itt a tanyán fegyverrel se tudnák senkit kényszeríteni h. fizessen szántásért 15 20at..........
még az aratás no.....
de azt se x meg y hektárt.....
Abban az esetben beszélhetünk visszlízingről, ha az eladó a saját tulajdonát képező tárgyat eladja a lízingcégnek, majd lízingszerződést köt az eladott tulajdonra a lízingcéggel. Ilyen esetekben tehát a tárgy eladója és vevője megegyezik, az értékesített majd visszalízingelt tárgynak ugyanakkor mindenképpen tehermentesnek kell lennie. Akkor szokott visszlízingre sor kerülni, mikor a vállalkozásnak szabadon felhasználható pénzeszközökre van szüksége. Ez alapvetően két esetben fordul elő: 1) a lízingbe vevőnek jól megy az üzlet és a bővítéséhez pénzre van szüksége, így a lízingcégnek eladott tárgy árából új berendezéseket vásárolhat. Hátránya, hogy az eredményből az új beruházást és a lízinget is finanszírozni kell. 2) a vállalkozás komoly pénzügyi gondokkal küzd annak ellenére, hogy tevékenysége piacképes. A pénzügyi gondokra megoldást nyújthat a visszlízing, ilyen esetben azonban még körültekintőbben kell eljárni mint az egyes esetben.
A földről: sajnos a bankok 30-60% értékig fogadják el fedezetként, ráadásul az alapösszeg meghatározását is ők végzik (illetve végeztetik, amit veled fizettetnek ki), a szerződéshez jelzálogot jegyeztetnek be, ami szintén komoly ktg, és ugyanígy költség lesz leszedetni is, stb... Iszonyatosan nagy járulékos költség rakódik rá!
362 hozzászólás
Válasz #111. hozzászólásra
Értettem én, de szerintem Fecónak most az a legkisebb gondja, hogy majd valamikor mivel túrja fel a 90%ban víz alatt lévő földjeit ....
Válasz #103. hozzászólásra
Ha eladja...
De nem erre gondoltam válaszolni. Hanem hogy a sok csapadék után már csak az megy el.
Mindegy , nem jött ki jól...
Válasz #109. hozzászólásra
carei
Válasz #106. hozzászólásra
látod mondom csakis a talaj
többi most nemérdekes
ez az alap
vannak helyek ahol bmeg "nincs" gebasz
csak az édes élet.........
hol van ez a hely saccosan???
Válasz #106. hozzászólásra
jó nekik!
Válasz #105. hozzászólásra
az se árt
nade a szerencse min múlik??????
Válasz #105. hozzászólásra
ezek nem csak szerencsések , ezek kibaxott jó földön nyomják , ott minden cég full vastag , olyan ott nincs hogy xar év esetleg xar árak vannak, de a termés minden évben nagyon jó(ja és röhögött amikor meséltem mennyi m.ganyét adok, azt mondta ott két év alatt adnak ki annyit), de érdekes módon oda nem tudta bedugni a pofáját egyetlen külföldi sem, mert ezek már megvoltak erősödve ezelőtt 10 évvel is .
Válasz #104. hozzászólásra
meg a szerencsén!
Válasz #103. hozzászólásra
ez mind a talajok fekvésén meg elhelyezkedésén múlik.....
semmi máson
h. az ......... .........ná meg
Válasz #100. hozzászólásra
attól mitöl lessz több lóvéja
(bármilyen elképzelhetetlen, de tudok egy céget akik 2100 hekin nyomják és azt mondta a faszi , hogy voltak jó éveik, 2000,2003,2007, de ilyen jót még álmában sem remélt volna , ja és 55 q búza , 700 q cukrépa, és 120q kukjuk termett , 11.000 t. kukorica raktáron , majd eladják valamikor , ja és 1 hete felszántva lemosva minden , de az igaz, hogy van 6 db 200 lovas és 8 db100-130 lovas traki, meg vagy 50-52 alkalmazott)
Válasz #101. hozzászólásra
No azzal előbb találják el a Bigét..
-nem azt az útszéli bigét.
Válasz #90. hozzászólásra
a rohattéletbe ez tényleg ász lenne
lehetne ilyen figura tényleg a tarsolyomban aki megdobna karácsony előtt 1 100.000eurós sohavisszanemtérítendő villám segély csomagocskával..........
dekurvaszar nekem h. nincs ilyen haverom........
Válasz #99. hozzászólásra
Elő kell venni az ekét Fecónak is...
Válasz #98. hozzászólásra
akkor hogyan tovább?
Válasz #93. hozzászólásra
felénk a nagyok dobják fel a talpukat először...
itt évek óta xar évek vannak, senkinek nincsennek tartalékai. Viszont ott, ahol 1000-2000 hektáron száz fölötti dolgozólétszámot kell eltartani, nem sokáig megy a menet...
amúgy itt lehet ez a hétvége adja meg a kegyelemdöfést sok gazdaságnak (kicsinek-nagynak egyaránt...) már 60+ mm csapadék hullott. Két napja a határnak kb. fele nem volt megközelíthető, mára szerintem 90% körül ehet ez az arény...
lassan vége a dalnak...
A mi környékünkön a nagyok nem aggódnak sem a lekötött kukoricájuk miatt sem a szar időjárás miatt,nem kell várniuk a különböző támogatásokat,mert tele vannak,mint a kutya bolhával.
Válasz #95. hozzászólásra
"a nagyoknak vannak tartalékaik"
Melyik részét?
Válasz #93. hozzászólásra
nem hinném......
Manapság csak a többszáz ill. ezer hektáros gazdáknak van annyi tartalékuk,hogy egy vagy két szar évet is átvészelnek gond nélkül.
Sajnos nekem nem futja így.
Válasz #90. hozzászólásra
Régen is az volt a jó gazda,akinek egy termés a földön, egy a góréban, agy a bankban. Csak azután kulákot csináltak belőle.
Válasz #90. hozzászólásra
ilyennel én is összeismerkednék szívesen
Válasz #58. hozzászólásra
Az előrálátó paraszt bespájzolja 2-3 jobb év profitját és ha xarabb évek jönnek akkor annak a KAMATJÁBÓL lazán elvan egy ideig .... de jó vóna ilyen parasztokat ismerni személyesen , talán ilyenkor adnának 2-3 kopejkát ...
Válasz #85. hozzászólásra
Az a faszi egyszerűen "legen... wait for it... dary"
Más:
Volt már közületek valaki, aki az MFB valamelyik agrártermékét igénybe vette? Mik a tapasztalatok?
2010.12.02.
Várhatóan a jövő év elejétől nyújthatják be hiteligényeiket a természeti csapásokkal sújtott mezőgazdasági termelők az agrárforgóeszköz vis maior hitelprogramban, amelynek forrásait a kormány korábbi döntése szerint az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt. biztosítja a csatlakozó kereskedelmi bankok közreműködésével.
Az MFB a 6 milliárd forintban meghatározott kedvezményes hitelkerethez a devizapiacról szerzi be a szükséges euró forrásokat. A bank a hitelt azért folyósíthatja forintban, mert az árfolyamkockázat kiküszöbölésére árfolyam-fedezeti megállapodást köt a nemzetgazdasági miniszterrel. E szerződés 21 679 433 euróra vonatkozik majd. Az MFB az új hitelterméket három havi EURIBOR plusz legfeljebb 5 százalékos éves kamattal hirdeti meg, amely a tegnapi adatok szerint évi 6,03 százaléknak felel meg. A kamathoz egyéb közvetlen állami támogatás nem társul.
Ma jár le az a határidő, amelyet a kormány közelmúltbeli határozata az agrárforgóeszköz vis maior hitelprogram meghirdetésére szabott. Nyiri János, az MFB szóvivője az agromonitor.hu-nak elmondta: a konstrukcióban azok az elemi és katasztrófakárt szenvedett mezőgazdasági termelők juthatnak kedvezményes kamatozású forrásokhoz, akik az elháratíthatatlan külső okkal (vis maiorral) vagy az agrár-kárenyhítéssel kapcsolatos bejelentéseiket megtették, a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH) pedig a szakhatósági állásfoglalást megadta, illetve úgynevezett pozitív záradékolást tett. Az MFB a gyorsabb kihelyezések érdekében a hitelt első körben a kereskedelmi bankokon keresztül folyósíthatja. A szóvivő tájékoztatása szerint az új források legkorábban a jövő év elejétől vehetők majd igénybe.
Az MFB a hitelprogramban részt vevő hitelintézetekkel úgynevezett refinanszírozási keretmegállapodást köt a hitelkihelyezésekhez. A bank az új termékről - a Bankszövetség közreműködésével – előzetes tájékoztatást tartott. A szóvivő szerint a nagy érdeklődés és az eddigi gyakorlat alapján várható, hogy a jelenlegi MFB-konstrukciókban is részt vevő, nagy országos fiókhálózatú bankok forgalmazzák majd az új hitelterméket. A részt vevő hitelintézetek listája az MFB internetes honlapján lesz elérhető.
Mint ismert, a kormány 6 milliárd forintban állapította meg azt a hitelkeretet, amelyet a károsult gazdák ma meglévő, éven belüli és éven túli hiteleik kiváltására egyaránt felhasználhatnak. A kedvezményes kamatozású hitel legfeljebb 5 évre, egy év türelmi idővel vehető igénybe. A kölcsönökhöz az Agrár-vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány (AVHGA) készfizető kezességvállalása is társulhat.
A felhasználható hitelösszeg ügyfelenként szántó és legelő után hektáronként legfeljebb 200 ezer, ültetvényeknél maximum 500 ezer forint lehet, míg az állatok esetében úgynevezett állategységenként (fajta, kor, szám, nem alapján meghatározva) legfeljebb 200 ezer forintot tehet ki. Az egy gazdaság által igényelhető hitel összege 1–50 millió forint között változhat. Az MFB a hitelprogramot 3 havi EURIBOR plusz legfeljebb 5 százalékos éves kamattal hirdeti meg, amely a tegnap érvényes adatok szerint évi 6,03 százaléknak felel meg. A kamathoz közvetlen állami támogatás nem kapcsolódik.
Az MFB az euróban meghatározott hitelkerethez a devizapiacról szerzi be a forrásokat, vagyis az új program a hatályban lévő projektek összegeit nem érinti – húzta alá Nyiri János. A bank ugyanakkor a devizapiaci forrásokat a károsultaknak forintban folyósítja, amelyet az tesz lehetővé, hogy a pénzintézet a nemzetgazdasági miniszterrel árfolyam-fedezeti megállapodás köt. Ez utóbbi a 6 milliárd forintnak megfelelő devizaösszegre vonatkozik, amelyet a kormányhatározat hatályba lépésének napján – vagyis november 16-án – érvényes, hivatalos MNB forint/euró devizaárfolyam alapján határoznak meg. Mivel ez 276,76 forint volt, az árfolyam-fedezeti megállapodás összesen 21 679 433 euróra terjed ki – tudtuk meg.
Nyiri János tájékoztatása szerint az árfolyam-fedezeti megállapodás lényege, hogy az MFB ennek révén a devizapiaci forrást árfolyamkockázat nélkül nyújthatja a termelőknek. Hozzátette: e megoldás a hitelt igénylő agrárvállalkozások és a bank számára egyaránt előnyös, mert egyébként kedvezményes kamatozású forinthitelezésre nem nyílna lehetőség. A megállapodás hiányában vagy az árfolyamkockázat terhelné a termelőket, vagy csak magasabb forintkamatozás mellet tudna hitelezni a bank.
Az árfolyam-fedezeti konstrukcióban az árfolyam-ingadozás kockázatát az állam vállalja magára. Így az átváltáskori és a törlesztéskori árfolyam közötti különbség – amely lehet nyereség vagy veszteség – a központi költségvetést illeti vagy terheli. A megállapodás értelmében az állam kötelezettséget vállal arra, hogy az árfolyammozgások miatti árfolyamveszteséget az MFB-nek megtéríti. Fordított esetben viszont a bank fizeti meg az árfolyamnyereségből származó forintösszeget a költségvetésnek.
Forrás: agromonitor
Válasz #85. hozzászólásra
nem Filmmaster vagyok
Válasz #83. hozzászólásra
ez annak jó akinek kb annyi a gépe h. már nincs helyük aa portán ....csak nálam és mind új .....
aztán betud áldozni esetleg pár szar ócskavasat ilyesmibe....
vagy a nagyoknak ez már csak bohóckodás és biztos vég lenne az ilyen út?????
a nagy ha nem szedte meg magát rezervával idáig akkor ....akkor ez nem húzza ki asszem őtet..... hmmmmmm
Válasz #82. hozzászólásra
na jól van! Látom ma mindenki passzív! Folytatom inkább a sorozat nézést! MEgnézek vagy 3-4 részt
"Az így jártam anyátokkal"-ból
Tovább tanulom Barney Tesó kódexét! Hecci ismered a filmet?
Szerintem neked bejönne Barney stílusa!
Válasz #83. hozzászólásra
sok sikert,én alig várom,hogy a maradék hiteleimtől is megszabadulhassak,utána lassan,de biztosan.
Válasz #73. hozzászólásra
Ez így van, lehet egy jó kapaszkodó, de épp ugyanúgy lehet a koporsószög is...
Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy eladod, majd újra megveszed a saját géped. Ha egyébként ki tudod termelni a hitelt, akkor nyertél, és megmenekülsz. Ha nem, akkor véged.
De lehetnek olyan helyzetek (mint az idei év is), hogy valaki olyan helyzetbe kerül, hogy egy ilyen mentő öv nélkül biztosan vége lenne.
Válasz #81. hozzászólásra
először is hol van az a sepsi?
pepsi irányába? hehehe
Válasz #80. hozzászólásra
Gubek???
Ja vagy még mindig félted az inkognítót?
Válasz #79. hozzászólásra
pedig én beküldök valakit h. kérdezze meg ezt az 1 gatyás lóvé adakozási akciót......
hátha megdobják pár millával így télre a 1 gatyásomat....ő meg engem
Válasz #72. hozzászólásra
Válasz #77. hozzászólásra
Na jó de a gazda mindig jobb napot vár, én még sose voltam teljesen megelégedve az időjárással egyszer kánikula egyszer vízözön!
De szerintem mindig van egy kis haszon ha más nem akkor legalább az időnket elba,,,uk a gépbe ülve!
Addig se kell az asszonnyal vásárolni!
Válasz #76. hozzászólásra
hova még a sok földet-......ebbe is minden beledöglünk ami van.........- ha 60 napot lehet dógozni 300at meg mérjük a vizeket......................
Hecci már rég megakarom kérdezni hogy mi lett a Gubek malommal Szepsibe??? Nem hallottam semmit amióta az öreg meghalt.
Ez a lízing + hitel téma nem egyszerű kérdés, ha kiszámítható lenne a termelés (ár hozam költségek) akkor pontosan ki lehetne számolni hogy adott esetben megéri e vagy sem de így hogy ma 1800/q holnap 5000/q nem lehet tervezni én hitelt csak földvásárlásra vennék fel!
Válasz #72. hozzászólásra
20millás 4 évesnek mennyi a piaci értékének a 80%a???
Válasz #72. hozzászólásra
utána mi is van?
megint elkezdem lízingelni újból mint a debil?????
ekkor megint mennyit fizetek majd rá?
merthát kell a traktor nem gereblyézhetek kézzel.....
ezt meglehet csinálni minden cégnél, az enyémnél is mondjuk?
Válasz #72. hozzászólásra
az lehet előre menekülés,vagy indulás a lejtőn!
Válasz #71. hozzászólásra
az csak akkor van, ha fegyvert is viszel magaddal... Meg akkor utána gyorsan kell futni! Azt meg nem szeressünk...
A visszlízingnél az adott eszköz piaci értékének kb. a 80%-ához tudsz hozzájutni...
Válasz #67. hozzászólásra
és akkor most mi van azzal amit úgy hirdet a bank h. nem kell semmi..... nesze pénz!
tehát bemész 1 gatyába és mondjuk kapsz 5 millát.......
Válasz #67. hozzászólásra
leszedetni olcsó 6600/hrsz.tapasztalat.....
Válasz #60. hozzászólásra
földet elnemadom mégha mekkkdöglök se......
bérmunka??????
hát ahhoz vonulni kéne kurvanagygéppel meg spécivel.....
itt a tanyán fegyverrel se tudnák senkit kényszeríteni h. fizessen szántásért 15 20at..........
még az aratás no.....
de azt se x meg y hektárt.....
Válasz #67. hozzászólásra
most akkor 1 20millás cuccból ami mondjuk 4 éves mennyi lóvét lehet így kisajtolni?
Válasz #65. hozzászólásra
Visszlízing
Abban az esetben beszélhetünk visszlízingről, ha az eladó a saját tulajdonát képező tárgyat eladja a lízingcégnek, majd lízingszerződést köt az eladott tulajdonra a lízingcéggel. Ilyen esetekben tehát a tárgy eladója és vevője megegyezik, az értékesített majd visszalízingelt tárgynak ugyanakkor mindenképpen tehermentesnek kell lennie. Akkor szokott visszlízingre sor kerülni, mikor a vállalkozásnak szabadon felhasználható pénzeszközökre van szüksége. Ez alapvetően két esetben fordul elő: 1) a lízingbe vevőnek jól megy az üzlet és a bővítéséhez pénzre van szüksége, így a lízingcégnek eladott tárgy árából új berendezéseket vásárolhat. Hátránya, hogy az eredményből az új beruházást és a lízinget is finanszírozni kell. 2) a vállalkozás komoly pénzügyi gondokkal küzd annak ellenére, hogy tevékenysége piacképes. A pénzügyi gondokra megoldást nyújthat a visszlízing, ilyen esetben azonban még körültekintőbben kell eljárni mint az egyes esetben.
A földről: sajnos a bankok 30-60% értékig fogadják el fedezetként, ráadásul az alapösszeg meghatározását is ők végzik (illetve végeztetik, amit veled fizettetnek ki), a szerződéshez jelzálogot jegyeztetnek be, ami szintén komoly ktg, és ugyanígy költség lesz leszedetni is, stb... Iszonyatosan nagy járulékos költség rakódik rá!
Válasz #63. hozzászólásra
ménem?
Válasz #62. hozzászólásra
az hogyisvan?
Válasz #61. hozzászólásra
Föld kell kicsi pénzért oszt bebuktatás hegyek
Válasz #61. hozzászólásra
borzasztóan nem...