Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR410.17 FtUSD396.2 FtCHF435.92 FtGBP487.57 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
A rengeteg támogatást nem a termelőknek, feldolgozóknak kéne adni, Hanem kajajegy formában a rászorulóknak, + rezsijegy a munkanélkülieknek Egyből helyre billenne minden. Közhasznút egy az egyben megszüntetném.
Bizonyos szintig egyet tudok érteni azzal, hogy támogatásnak lennie kell. Bármennyire is elhibázott a támogatás szó (inkább hívnám járadéknak), de a társadalomnak szüksége van a megtermelt élelmiszerek árstabilitására. Ezt pedig csak egyféleképpen lehet elérni, a mezőgazdaságból élők kiegyensúlyozott jövedelmezőségével. Gondoljatok bele, ha a városi lakosság, iparban dolgozók fizetése az időjárás függvényében változna. Ugyanis az nem lenne kiszámítható gazdasági pálya, ha egyik évben a havi fizetéséért 200, a másik évben meg csak 80 kiló húst tudna vásárolni. Hiszem, hogy a mezőgazdaság meg tudna állni a saját lábán akkor is, ha a piac szabná az árakat. De akkor aszályos évben 7-9 ezer lenne a búzának mázsája és 1200 Ft lenne a kenyér kilónként. A karaj ára meg ütné az 5 ezret.
Az EU agrárpolitikája két okból fontos: egyrészt a kiegyensúlyozott árakat garantálja, másrészt fenntartja az élelmiszer-termelést az EU határian belül, nem hagyja kiszolgáltatottá válni. A KAP nemes céljait és pénzügyi rendszerét a kelet-európai gazdák is élvezik, de a társadalom nem képes elfogadni, hogy a mezőgazdaság jövedelmezősége gyorsabban zárkózik fel az nyugat-európai szinthez, mint mondjuk a hivatalnokok bérei.
Ugyanakkor a folyamatos a harmadik világ követelése a világ kereskedelmi fórumokon, hogy a fejlett országok csökkentsék az agrárszubvenciókat, a védővámok lebontását kérik. Az olcsóbb agrár termékek viszont az EU stratégiai elgondolását, az élelmiszer-termelés fenntartását veszélyeztetnék. Ezért először a termeléshez kötött támogatásokat törölték el, majd a területalapút is el fogják. Helyette - szerintem - a minőségre alapozott támogatások fognak bejönni. Gondolok itt a biotermékekre, a beltartalom szerinti kompenzációkra. A környezetvédelmi előírások kompenzálására, a biodiverzitás fenntartására is lesz majd pénz.
Gondoljatok bele, milyen mikroelem tartalma van annak a búzának amelyből a 100 évvel ezelőtti 15-20 mázsás átlagtermés helyett ma már 80-90 mázsát veszünk le hektáronként. A talajba a fő tápanyagokat ugyan pótolni igyekszünk, de csak azokkal foglalkozunk, amik a mennyiséget növelik, a minőség egyéb paramétereit nem vizsgáljuk. A francia paraszt 80-100 mázsa búzát termel hektáronként, de ehhez 350-500 kg nitrogén hatóanyagok kell felhasználjon. A beltartalmi minősége viszont olyan, hogy a belőle készült tészta adalékok nélkül nem kel meg. Nem egyszer hallottam kereskedőktől, hogy az EU-búza szabvány (ami a mi malmi és javító minőségünk alatt van) azért született meg, mert az alatt már annyi adalék kellene, ami káros lehet emberi fogyasztásra.
Az EU meg fogja találni a kiutat, hogy a stratégiai kérdéseit megoldja. Hogy kishazánk ebben partner lesz-e az meg a mi politikusainktól függ. Egyelőre nem ez látszik célnak lenni a részükről.
Én azt mondom azért ennyire nem eszik forrón a kását!
, mert hiába mondjátok, hogy nem a támogatásból kell megélni (ami igaz), a bérelt földek többségén jelenleg a földalpu 60-100 %-t odaadjuk legalábbis NYMo-n igen. ERGO most sem abból élünk, DE ha megszűnik a támogatás akkor a haszonból ezt az összeget nem nagyon lehet kitermelni, vagy olyan minimális haszon lenne rajta, hogy abból földet vásárolni, fejleszteni nem lehet!
Mindig lesz olyan Osztrák, vagy Csányi féle földesúr aki még támogatás nélkül is ilyen összegeket ki fog majd tudni fizetni mert akkor a volumenben nyomja.
De kérdem én? Mi lesz azzal a sok gazdával aki földönfutó lesz? Mi lesz a felvásárlási árakkal? Mennyire fognak csökkenni a épek árai, mennyire fog csökkenni az inputanyag felhasználás? STB....
Azonnal a föld értéke leeseik a felére és nem sorolom. Szóval azért ez nem olyan egyszerű szerintem. Vagy ha nem is így fogják hívni akkor lesz gazdaság, vagy farm támogatás tök mindegy. De az, hogy ne legyen valami azt nem hiszem el, vagy 3500 kukorica ár felmegy stabilan 7000 Ft-ra és nem megy le onnan... Most akkor melyik a jobb?
Ezzel a gondolatoddal nem értek egyet, a többivel igen.........életbe meg az marad, akinél 550 mm csapadék hullik, akinél ennél több, az gyarapodni fog, akinél kevesebb, az fogyni fog. ..............., itt kb 1000 volt, csak nem akkor mikor hasznosult volna, ez 2-3-ba fájt nekem!
teljesen mértékben egyet értek veled!!! ezért is fúrattam minden földem mellé kutat, a szar földeken meg már szépen gyarapodik a faállomány...kicsiben is lehet az ember hatékony...nem a területméret számít!! vissza is adtam a gazdainak a területeket, akinek csak a támogatásra fájt a foga...na ilyeneket megnézek majd...:d :D hogy a 1oo hektárját hogy műveli pl. Budapestről....
Amúgy addig lesz magyar agrárium amíg közös az agrárpolitika...ha nemzeti szintű nulla finanszírozás lesz addig tartott minden....
akkor ti nagyon szerencsések vagytok, ha megmaradnátok. mondjátok el, hogy lehet 10 tonnás átlagtermést elérni búzából, 4 tonnát repcéből, hogy lehet 2,2 kg takarmányból 1 kg élősúly disznót előállítani, és hogy kell 10 ezer kiló tej/laktáció állományt kitenyészteni. mert a határokon túl ezekkel találkozol.
a másik következmény, ami egyébként már most becsókol az ablakon, hogy a közös agrárpolitikát felváltja a nemzeti agrárpolitika. ez pedig dupla szívás lesz. szted a német állam az út szélén fogja hagyni a bajor komlóültetvényest? vagy a dél tiroli almás ott fog ücsörögni a jéghálója alatt két síugrás között? a közös agrárpolitikának épp ez volt a lényege, hogy ne az egyes nemzetállamok tehetőssége szabjon határt az adott nemzet támogatáspolitikájának és parasztjai versenyképességének, hanem közösen, mindenkinek ugyan annyi jusson. a spanyol paraszt ne a bmw meg mercédesz pénzen hízott parasztokkal versenyezzen, hanem legalább valamennyire legyen kiegyensúlyozott a pálya. szted mi lesz, ha ez megszűnik? szted a német állam mennyi pénzt fog adni a parasztjainak a kultúrállapot fenntartásáért? és a magyarnak mennyi pénze lesz erre (azon túl, hogy már holnaptól nemhogy nem adnak, hanem éppen fejik az ágazatot a mindenféle helyi adóval)? és ez már most becsókolt, ugyanis a mostani kap módosítással már nőtt a nemzeti támogatás borítákja, vagyis készül elő a terep arra, hogy csökken/megszűnik a közösségi támogatás, és helyébe lép a nemzeti támogatás, az meg mindenhol annyi lesz, amennyi...
életbe meg az marad, akinél 550 mm csapadék hullik, akinél ennél több, az gyarapodni fog, akinél kevesebb, az fogyni fog.
lehet a mérlegre állni, hogy kinél mennyi a zsír van...
Maradnánk kb. 2o ezren....akik ténylegesen aktívan nyomjuk...nem pedig csak haszonélvezői a rendszernek..és pöffeszkednek a támogatásért a jól berendezett V. kerületi lakásaikban......mert ugye a mamának volt valami földje...de addig leszarták...amíg a TV-ben nem hallottak a "soha nem látott támogatásokról..."
Hát a franc se tudja.
A sok ügyvéd, fogorvos stb nem az EU-ból kapná az évi fix adómentes jövedelmét, hanem jönne hozzád, hogy köhögj ki valamit, ha kell a föld, vagy megy tovább.
Hogy ez utána milyen folyamatokat generálna azt nem tudom.
szép estét mindenkinek!! kérdezni szeretném hogy valaki tud e valamit a támogatás második részéről hogy mikor lesz utalva. előre is kőszőnőm a választ KELLEMES ŰNEPEKET MINDENKINEK!!!!!!!
Ha a támogatás nélkül vett bevétele nem haladja meg a 600 ezer forintot akkor nem kötelező bevallást készíteni! Abban az esetben, ha 2014-ben nem keletkezik bevétele(mezőgazdaságból), a leírtak alapján nem kell kiváltani ráér jövőre is.
Főállással rendelkezem, kötelező e az idén kiváltanom az adószámot, őstermelőit vagy halasszam ezt emiatt jövő évre ?
Miért célszerű a tételes költségelszámolást választanom ? Ha ez a célszerű akkor is kell bevallást tennem a tételes költségelszámolás miatt, ha esetleg a bevételem nem haladja meg a 600 ezer forintot ? Köszönöm a választ előre is.
Válasz #9178. hozzászólásra
1.a NAV-nál kéred az adószám megállapítását /ha eddig nem volt/ az ügyfélszolgálaton ,ha személyesen mégy viszed a 14T101 nyomtatványt azonnal megcsinálják . Személyes adatok mellett kiválasztod
- a tevékenységet A01 7.pont,pl
gabonatermesztés
- munkavégzés jellegét A01 9 pont, amelyik a te munkajogi helyzetedhez való
- ÁFA nyilatkozat rész F01 6. pontnál komp felárra igényt tartok és alanyi mentességet választok
2. Ha megvan az adószám utána a falugazdásznál beléptetnek az agrárkamarába, és egy-két nyomtatvány kitöltése mellett kéred az őstermelői igazolvány kiállitását, adózási módnál ha ezt a 3 hektárt műveled válaszd a tételes költségelszámolást / bevétel 4 millióig 20 % költségszámlát kell összegyűjtened/
3. regisztráció az MVH-nál ez ráér jövőre is
4. a földet be kell jelentened a földhivatalnál, hogy Te műveled földhasználati bejelentéssel
Az adózásnál akkor kell emiatt bevallást beadnod, ha 600 ezer Ft fölé megy az általad értékesített termény.
Az idén v 2015-ben váltod-e ki az őstermelőit? 2014-ben már gondolom nem lesz bevételed, ha nem vagy állásban és nyugdijas sem vagy akkor az idén váltsd ki.
Üdv. mindenkinek !
Megörököltem 3 ha szántóföldet, teljesen kezdő vagyok, így kérnék tájékoztatást valamelyik öreg traktorostól, hogy a regisztrációnak /APEH,FVM, kamara, őstermelői igazolvány stb/ mi a menete. Ha igénybe kívánom venni a területalapu támogatást, meg a kompenzációt az, hogy működik és még ebben az évben van-e valami teendőm ? Adóbevallást kell-e majd tennem, milyen bevétel után ?
A falugaszdásszal felvettem a kapcsolatot, de csak elméleti válaszokat adott a gyakorlatban ez, hogy működik.
A választ előre is köszönöm.
Nekem tegnap is hozzányúltak az AKG-hoz, de maradt ellenőrzés alatt. Ma viszont jóváhagyottra változott. Ismét.Nem is nézegetem. Hátha utalják-utána biztos nem nézegetem!
Nálam nem változott semmi, minden úgyanúgy van ellenőrzés alatt dec 15, reméljük azért a hétvégén megváltozik , megfigyeltem ,hogy legtöbbször hétvégén van változás!!
Válasz #9164. hozzászólásra
A változás annyi lesz - állítólag - hogy az új telepítési rendszerben létrehozott erdőkre majd fog TERA járni. De a meglévőkre nem.
Területalapú NEM jár az erdőkre. Tehát sem a tulajdonos, sem az erdőgazdálkodó nem igényelhet ilyet. Egyéb jogcím lehet például az Erdő-Natura, már ha a terület az üzemterv szerint NATURA2000 védettségi fokú.
Más jogcímek az üzemtervben előírt feladatokhoz kötődhetnek. Ilyen például az erdészeti potenciál helyreállítása, erdő-környezetvédelem, agrár-erdészeti rendszerek létrehozása, fiatal erők állománynevelése, stb.
Az erdőgazdálkodói nyilvántartásba vételhez - ha nincs kellő szintű szakirányú végzettség - akkor kellett szerződni egy szakirányítóval, az ő végzettsége elég minden ügyhöz (kivéve a tervezést, mert azt csak mérnök végezheti).
Szerintem ezen már túl vagyunk, mármint a kat nat dijtámogatás , ezek nálam már a számlán vannak (na jó KAT-os területem nincs), viszont ha a hivatal, vagy a kormány fejével gondolkodunk , akkor az akg idei kifizetése jó ötlet mert az árfolyam várhatóan magasabb lesz az idei jan 1-én mint múlt jan 1-ei volt tehát a várható 15 ft árfolyam különbség meg talán az,hogy ez az idei utolsó év volt így ezt a területet lezárhatják!!
33599 hozzászólás
http://www.agrotrend.hu/palyazat-figyelo/jovore-csak-aktiv-gazda-kaphat-kozvetlen-tamogatast
Válasz #9206. hozzászólásra
A rengeteg támogatást nem a termelőknek, feldolgozóknak kéne adni, Hanem kajajegy formában a rászorulóknak, + rezsijegy a munkanélkülieknek Egyből helyre billenne minden. Közhasznút egy az egyben megszüntetném.
Válasz #9203. hozzászólásra
Szerintem az EU a 2020-as évet sem fogja megélni,ha mégis,akkor közvetlen utána fog felbomlani...
Válasz #9203. hozzászólásra
Válasz #9202. hozzászólásra
Bizonyos szintig egyet tudok érteni azzal, hogy támogatásnak lennie kell. Bármennyire is elhibázott a támogatás szó (inkább hívnám járadéknak), de a társadalomnak szüksége van a megtermelt élelmiszerek árstabilitására. Ezt pedig csak egyféleképpen lehet elérni, a mezőgazdaságból élők kiegyensúlyozott jövedelmezőségével. Gondoljatok bele, ha a városi lakosság, iparban dolgozók fizetése az időjárás függvényében változna. Ugyanis az nem lenne kiszámítható gazdasági pálya, ha egyik évben a havi fizetéséért 200, a másik évben meg csak 80 kiló húst tudna vásárolni. Hiszem, hogy a mezőgazdaság meg tudna állni a saját lábán akkor is, ha a piac szabná az árakat. De akkor aszályos évben 7-9 ezer lenne a búzának mázsája és 1200 Ft lenne a kenyér kilónként. A karaj ára meg ütné az 5 ezret.
Az EU agrárpolitikája két okból fontos: egyrészt a kiegyensúlyozott árakat garantálja, másrészt fenntartja az élelmiszer-termelést az EU határian belül, nem hagyja kiszolgáltatottá válni. A KAP nemes céljait és pénzügyi rendszerét a kelet-európai gazdák is élvezik, de a társadalom nem képes elfogadni, hogy a mezőgazdaság jövedelmezősége gyorsabban zárkózik fel az nyugat-európai szinthez, mint mondjuk a hivatalnokok bérei.
Ugyanakkor a folyamatos a harmadik világ követelése a világ kereskedelmi fórumokon, hogy a fejlett országok csökkentsék az agrárszubvenciókat, a védővámok lebontását kérik. Az olcsóbb agrár termékek viszont az EU stratégiai elgondolását, az élelmiszer-termelés fenntartását veszélyeztetnék. Ezért először a termeléshez kötött támogatásokat törölték el, majd a területalapút is el fogják. Helyette - szerintem - a minőségre alapozott támogatások fognak bejönni. Gondolok itt a biotermékekre, a beltartalom szerinti kompenzációkra. A környezetvédelmi előírások kompenzálására, a biodiverzitás fenntartására is lesz majd pénz.
Gondoljatok bele, milyen mikroelem tartalma van annak a búzának amelyből a 100 évvel ezelőtti 15-20 mázsás átlagtermés helyett ma már 80-90 mázsát veszünk le hektáronként. A talajba a fő tápanyagokat ugyan pótolni igyekszünk, de csak azokkal foglalkozunk, amik a mennyiséget növelik, a minőség egyéb paramétereit nem vizsgáljuk. A francia paraszt 80-100 mázsa búzát termel hektáronként, de ehhez 350-500 kg nitrogén hatóanyagok kell felhasználjon. A beltartalmi minősége viszont olyan, hogy a belőle készült tészta adalékok nélkül nem kel meg. Nem egyszer hallottam kereskedőktől, hogy az EU-búza szabvány (ami a mi malmi és javító minőségünk alatt van) azért született meg, mert az alatt már annyi adalék kellene, ami káros lehet emberi fogyasztásra.
Az EU meg fogja találni a kiutat, hogy a stratégiai kérdéseit megoldja. Hogy kishazánk ebben partner lesz-e az meg a mi politikusainktól függ. Egyelőre nem ez látszik célnak lenni a részükről.
Válasz #9193. hozzászólásra
Én azt mondom azért ennyire nem eszik forrón a kását!
, mert hiába mondjátok, hogy nem a támogatásból kell megélni (ami igaz), a bérelt földek többségén jelenleg a földalpu 60-100 %-t odaadjuk legalábbis NYMo-n igen. ERGO most sem abból élünk, DE ha megszűnik a támogatás akkor a haszonból ezt az összeget nem nagyon lehet kitermelni, vagy olyan minimális haszon lenne rajta, hogy abból földet vásárolni, fejleszteni nem lehet!
Mindig lesz olyan Osztrák, vagy Csányi féle földesúr aki még támogatás nélkül is ilyen összegeket ki fog majd tudni fizetni mert akkor a volumenben nyomja.
De kérdem én? Mi lesz azzal a sok gazdával aki földönfutó lesz? Mi lesz a felvásárlási árakkal? Mennyire fognak csökkenni a épek árai, mennyire fog csökkenni az inputanyag felhasználás? STB....
Azonnal a föld értéke leeseik a felére és nem sorolom. Szóval azért ez nem olyan egyszerű szerintem. Vagy ha nem is így fogják hívni akkor lesz gazdaság, vagy farm támogatás tök mindegy. De az, hogy ne legyen valami azt nem hiszem el, vagy 3500 kukorica ár felmegy stabilan 7000 Ft-ra és nem megy le onnan... Most akkor melyik a jobb?
Válasz #9199. hozzászólásra
Ezzel a gondolatoddal nem értek egyet, a többivel igen.........életbe meg az marad, akinél 550 mm csapadék hullik, akinél ennél több, az gyarapodni fog, akinél kevesebb, az fogyni fog. ..............., itt kb 1000 volt, csak nem akkor mikor hasznosult volna, ez 2-3-ba fájt nekem!
Válasz #9199. hozzászólásra
teljesen mértékben egyet értek veled!!! ezért is fúrattam minden földem mellé kutat, a szar földeken meg már szépen gyarapodik a faállomány...kicsiben is lehet az ember hatékony...nem a területméret számít!! vissza is adtam a gazdainak a területeket, akinek csak a támogatásra fájt a foga...na ilyeneket megnézek majd...:d :D hogy a 1oo hektárját hogy műveli pl. Budapestről....
Amúgy addig lesz magyar agrárium amíg közös az agrárpolitika...ha nemzeti szintű nulla finanszírozás lesz addig tartott minden....
Válasz #9198. hozzászólásra
akkor ti nagyon szerencsések vagytok, ha megmaradnátok. mondjátok el, hogy lehet 10 tonnás átlagtermést elérni búzából, 4 tonnát repcéből, hogy lehet 2,2 kg takarmányból 1 kg élősúly disznót előállítani, és hogy kell 10 ezer kiló tej/laktáció állományt kitenyészteni. mert a határokon túl ezekkel találkozol.
a másik következmény, ami egyébként már most becsókol az ablakon, hogy a közös agrárpolitikát felváltja a nemzeti agrárpolitika. ez pedig dupla szívás lesz. szted a német állam az út szélén fogja hagyni a bajor komlóültetvényest? vagy a dél tiroli almás ott fog ücsörögni a jéghálója alatt két síugrás között? a közös agrárpolitikának épp ez volt a lényege, hogy ne az egyes nemzetállamok tehetőssége szabjon határt az adott nemzet támogatáspolitikájának és parasztjai versenyképességének, hanem közösen, mindenkinek ugyan annyi jusson. a spanyol paraszt ne a bmw meg mercédesz pénzen hízott parasztokkal versenyezzen, hanem legalább valamennyire legyen kiegyensúlyozott a pálya. szted mi lesz, ha ez megszűnik? szted a német állam mennyi pénzt fog adni a parasztjainak a kultúrállapot fenntartásáért? és a magyarnak mennyi pénze lesz erre (azon túl, hogy már holnaptól nemhogy nem adnak, hanem éppen fejik az ágazatot a mindenféle helyi adóval)? és ez már most becsókolt, ugyanis a mostani kap módosítással már nőtt a nemzeti támogatás borítákja, vagyis készül elő a terep arra, hogy csökken/megszűnik a közösségi támogatás, és helyébe lép a nemzeti támogatás, az meg mindenhol annyi lesz, amennyi...
életbe meg az marad, akinél 550 mm csapadék hullik, akinél ennél több, az gyarapodni fog, akinél kevesebb, az fogyni fog.
lehet a mérlegre állni, hogy kinél mennyi a zsír van...
Válasz #9196. hozzászólásra
Maradnánk kb. 2o ezren....akik ténylegesen aktívan nyomjuk...nem pedig csak haszonélvezői a rendszernek..és pöffeszkednek a támogatásért a jól berendezett V. kerületi lakásaikban......mert ugye a mamának volt valami földje...de addig leszarták...amíg a TV-ben nem hallottak a "soha nem látott támogatásokról..."
Hát a franc se tudja.
A sok ügyvéd, fogorvos stb nem az EU-ból kapná az évi fix adómentes jövedelmét, hanem jönne hozzád, hogy köhögj ki valamit, ha kell a föld, vagy megy tovább.
Hogy ez utána milyen folyamatokat generálna azt nem tudom.
Válasz #9195. hozzászólásra
Legalább "tisztulna" az agrárszektor.
Válasz #9194. hozzászólásra
Sokan "szögre akasztanák" az ekét az biztos...
Válasz #9193. hozzászólásra
Nem biztos hogy olyan kurv@ világ lenne az
Sziasztok, találtam két nem túl szép cikket. Tényleg ennyire kurv@ világ jön '20-tól, vagy túl van lihegve? Mi a véleményetek?
http://www.agrarszektor.hu/agrarpenzugyek/elemzesek/tamogatascsokkenes_vigyazz_kesz_rajt.4304.html
http://nepszava.hu/cikk/1015536-csak-a-profik-maradhatnak
Válasz #9190. hozzászólásra
Én is úgy emléxem, hogy jan végén gyütttt meg!
Válasz #9190. hozzászólásra
Colizolit ismétlem: január vége felé, elvileg.
Ki emlékszik , tavaly mikor kaptuk a SAPS második részét?!
Válasz #9188. hozzászólásra
Január végén
szép estét mindenkinek!! kérdezni szeretném hogy valaki tud e valamit a támogatás második részéről hogy mikor lesz utalva. előre is kőszőnőm a választ KELLEMES ŰNEPEKET MINDENKINEK!!!!!!!
Akg megjött .
Ma megkaptuk az AKG-t. SZ-SZ-B megye
Válasz #9182. hozzászólásra
Pontosan meg nem beszélve az árfolyam külömbözetről mivel 01 01-es euro/ft a mérvadó,azok járnak jól akik januárban kapják a ft most elvan szállva.
Válasz #9183. hozzászólásra
Már el is költöttem.
Naturánál a státusz jóváhagyott és van utalványozott összeg is
Még ebben az évben csengetik az AKG-t, én meg egy részét csengethetem vissza adóban.
Válasz #9180. hozzászólásra
Ha a támogatás nélkül vett bevétele nem haladja meg a 600 ezer forintot akkor nem kötelező bevallást készíteni! Abban az esetben, ha 2014-ben nem keletkezik bevétele(mezőgazdaságból), a leírtak alapján nem kell kiváltani ráér jövőre is.
Válasz #9179. hozzászólásra
Főállással rendelkezem, kötelező e az idén kiváltanom az adószámot, őstermelőit vagy halasszam ezt emiatt jövő évre ?
Miért célszerű a tételes költségelszámolást választanom ? Ha ez a célszerű akkor is kell bevallást tennem a tételes költségelszámolás miatt, ha esetleg a bevételem nem haladja meg a 600 ezer forintot ? Köszönöm a választ előre is.
Válasz #9178. hozzászólásra
1.a NAV-nál kéred az adószám megállapítását /ha eddig nem volt/ az ügyfélszolgálaton ,ha személyesen mégy viszed a 14T101 nyomtatványt azonnal megcsinálják . Személyes adatok mellett kiválasztod
- a tevékenységet A01 7.pont,pl
gabonatermesztés
- munkavégzés jellegét A01 9 pont, amelyik a te munkajogi helyzetedhez való
- ÁFA nyilatkozat rész F01 6. pontnál komp felárra igényt tartok és alanyi mentességet választok
2. Ha megvan az adószám utána a falugazdásznál beléptetnek az agrárkamarába, és egy-két nyomtatvány kitöltése mellett kéred az őstermelői igazolvány kiállitását, adózási módnál ha ezt a 3 hektárt műveled válaszd a tételes költségelszámolást / bevétel 4 millióig 20 % költségszámlát kell összegyűjtened/
3. regisztráció az MVH-nál ez ráér jövőre is
4. a földet be kell jelentened a földhivatalnál, hogy Te műveled földhasználati bejelentéssel
Az adózásnál akkor kell emiatt bevallást beadnod, ha 600 ezer Ft fölé megy az általad értékesített termény.
Az idén v 2015-ben váltod-e ki az őstermelőit? 2014-ben már gondolom nem lesz bevételed, ha nem vagy állásban és nyugdijas sem vagy akkor az idén váltsd ki.
remélem érthetően fogalmaztam
Üdv. mindenkinek !
Megörököltem 3 ha szántóföldet, teljesen kezdő vagyok, így kérnék tájékoztatást valamelyik öreg traktorostól, hogy a regisztrációnak /APEH,FVM, kamara, őstermelői igazolvány stb/ mi a menete. Ha igénybe kívánom venni a területalapu támogatást, meg a kompenzációt az, hogy működik és még ebben az évben van-e valami teendőm ? Adóbevallást kell-e majd tennem, milyen bevétel után ?
A falugaszdásszal felvettem a kapcsolatot, de csak elméleti válaszokat adott a gyakorlatban ez, hogy működik.
A választ előre is köszönöm.
Válasz #9176. hozzászólásra
Ma reggel nagyon sokaknak van már utalványozott összege és egyben jóváhagyottá váltott státuszuk
Nekem is van már utalványozott összegem!
Már van utalványozott összeg az AKG-nál!!!
Nekem tegnap is hozzányúltak az AKG-hoz, de maradt ellenőrzés alatt. Ma viszont jóváhagyottra változott. Ismét.Nem is nézegetem. Hátha utalják-utána biztos nem nézegetem!
Válasz #9171. hozzászólásra
Nálam nem változott semmi, minden úgyanúgy van ellenőrzés alatt dec 15, reméljük azért a hétvégén megváltozik , megfigyeltem ,hogy legtöbbször hétvégén van változás!!
Üdv mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni! Hol és hogyan lehet megnézni a terület alapú támogatás 2 részének állapotát! Köszönöm!
Most váltott jóváhagyottra, de utalványzott összeg még nincs
Nekem már 3.-án visszaváltott és azóta is "ellenőrzés alatt"
Nekem is eddig jóváhagyott - volt az AKG , ma déltől "ellenőrzés alatt"-ra váltott.
Válasz #9164. hozzászólásra
A változás annyi lesz - állítólag - hogy az új telepítési rendszerben létrehozott erdőkre majd fog TERA járni. De a meglévőkre nem.
Válasz #9166. hozzászólásra
Utalás előtt szokott visszaváltani ellenőrzés alattira. Reméljük most is ez a helyzet! :)
Az akg most dél körül változott vissza ellenőrzés alattira ,aki többet tud írjon??
Miért is ha egy hónapig jóváhagyott volt??
Válasz #9145. hozzászólásra
11/2014. (II. 17.) VM rendelet
a föld használatával összefüggő egyes agrártámogatásokra vonatkozó miniszteri rendeletek módosításáról
Ez a jogszerű földhasználatra vonatkozó legutolsó törvénymódosítás.
Válasz #9163. hozzászólásra
Köszönöm a választ. és igen, ezt tudtam, ez volt eddig, de ez jövő évtől változik. Ha minden igaz...
Válasz #9152. hozzászólásra
Területalapú NEM jár az erdőkre. Tehát sem a tulajdonos, sem az erdőgazdálkodó nem igényelhet ilyet. Egyéb jogcím lehet például az Erdő-Natura, már ha a terület az üzemterv szerint NATURA2000 védettségi fokú.
Más jogcímek az üzemtervben előírt feladatokhoz kötődhetnek. Ilyen például az erdészeti potenciál helyreállítása, erdő-környezetvédelem, agrár-erdészeti rendszerek létrehozása, fiatal erők állománynevelése, stb.
Az erdőgazdálkodói nyilvántartásba vételhez - ha nincs kellő szintű szakirányú végzettség - akkor kellett szerződni egy szakirányítóval, az ő végzettsége elég minden ügyhöz (kivéve a tervezést, mert azt csak mérnök végezheti).
Válasz #9161. hozzászólásra
11200 ft kb.
Idén hány Forint / hektár a NATURA???
Tudja valaki??
KÖSZI
Válasz #9157. hozzászólásra
Ma jött a KAT-om, AKG-m még nem jött .
Válasz #9156. hozzászólásra
Szerintem ezen már túl vagyunk, mármint a kat nat dijtámogatás , ezek nálam már a számlán vannak (na jó KAT-os területem nincs), viszont ha a hivatal, vagy a kormány fejével gondolkodunk , akkor az akg idei kifizetése jó ötlet mert az árfolyam várhatóan magasabb lesz az idei jan 1-én mint múlt jan 1-ei volt tehát a várható 15 ft árfolyam különbség meg talán az,hogy ez az idei utolsó év volt így ezt a területet lezárhatják!!