Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR410.68 FtUSD393.86 FtCHF436.49 FtGBP495.05 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Semmi semmi , kezdődnek a munkánk és van aki egy huncut forintot nem kapott, ilyen évek után, ami gabona van sz… nak se kell . Olyan árat mondanak rá sírva fakadunk . Nincs itt semmi a kasszába ……katasztrófa. Így kell majd szavazni is
Válasz envagyok2 #30171. hozzászólásáraMiért kellene a lucernat minden evben ujravetni?
Azt nem irja elo, hogy az ugaroltatott teruletnek uj vetesnek kell lennie.
Válasz envagyok2 #30171. hozzászólásáraSzia!
Ez a lucerna méhlegelőnek úgy ahogy most van egy szakmaiatlanság. Mondom mint ezt úgy, hogy jómagam is méhészkedem. Az első lucerna virágzás ha egyáltalán virágzik, mert mifelénk ha nincs lekaszálva Máj, 20 ig akkor megdől rá rothad és virágzata értékelhetetlen a méhek számára. Egyébként sem fogják hordani,abban az időszakban van bőven más amit szívesebben, könnyebben gyűjtenek. Viszont ha 2.-3. kaszálást kéne hagyni elvirágzásig, akkor lenne értelme, mert abban az időszakban már hordják, mert nincs sok könnyebben gyűjthető virág.
Üdv.: Csuti
Válasz k-roy90 #30169. hozzászólásáraeszerint idén igen, de jövőre már ki tudja. vessünk évente 100 ezer ft-ért lucernát, aztán szedjük ki, legyen parlag, aztán újra vessük el. közbe meg ne kaszáljuk, meg az első fővirágzást meg kell hagyni méheknek, meg még itatót is vigyünk ki nekik, mert a méhész csak pörgetni szeret...
Válasz Pisti09 #30165. hozzászólásáraméhlegelőként vetheted el, és ezzel teljesítetted a 4%ot (eddigi szabályok szeirnt, aztán milesz holnap, ki tudja), és aug 31ig nem hozhatsz le semmit, utána viszont betakaríthatod. mondjuk ajánlott zúzni rendszeresen, ha nem akarod a környék összes vadját odaszoktatni.
nem a talajbolygatás csökkentése a cél, hanem hogy ne termelj. ma 4%ot, holnap 7et, aztán 20at. majd a gnómok, meg a buzievagy zolikák behozzák ukránból.
Várszegi Gábor: A minisztérium eljárásrendje szerint február 15. után lekérdezzük az adatbázisból, hogy kinek milyen jogosultságai, jogcímei vannak rögzítve, és ezt átadjuk az Államkincstárnak 5 napon belül.
A naplók szakmai adattartalmát 15 napon belül fogjuk átadni az Államkincstárnak, és ennek feldolgozását követően fogja megvizsgálni azt az Államkincstár, hogy az érvényes jogosultságokat és jogcímeket figyelembe véve kinél lehet elindítani a kifizetési folyamatot.
Válasz Radocz #30146. hozzászólásáraAÖP támogatást február 15-től lehet számítani...A beadott elektronikus napló elbirálása után...Ez a legfrissebb hír.....Reméljük mindenkinek rendben lesz...????????????
Válasz TYLLA #30162. hozzászólásáraA 4% ugaron kevesebb a bukta mint pl 7% borsón aminek már nagyon idő sincs talajt csinálni lassan már vetni kéne aztán a vetőmag sincs sehol ha van arany áron, aratásra elfekszik, ha nagy nehezen le is lehet vágni senkinek nem kell.. Agyrém, hogy kik töltetenek be döntéshozói szerepet..
"...el is készült a bizottsági javaslat, amiről rövid időn belül dönteni kell. Eszerint aki nem tart 4 százaléknyi parlagot, az vessen 7 százaléknyi területen pillangóst (babot, lencsét, borsót), vagy másodvetésben zöldtárgya- illetve takarmánynövényt.
A 7 százalékos területrészt ökológiai vetésnek kell tekinteni, növényvédő szerek nem vethetők be rajta, főnövény esetén sem! Ha fővetésű pillangós mellett döntünk, akkor annak területe egy az egyben beszámítható a 7 százalékba, ha viszont másodvetéssel teljesítünk, akkor marad a 0,3-as szorzó, tehát 100 hektárból nem 7, hanem 23,3 hektáron kell megvalósítani az előírást – gyakorlatilag a területünk egynegyedén el kell végezni a másodvetést.
A bizottsági javaslat a tagállamok elé kerül, akiknek 15 napon belül jelezniük kell, hogy alkalmazzák-e az új szabályozást."
Válasz margitradnai50 #30160. hozzászólásáraszerintem ez a mostani út oda vezet, hogy a kargillok halálra keressék magukat. senkit nem érdekel se a vegyszer, se a beltartalom, csak az, hogy az ő terméküknek legyen piaca...
Egyébként, ha nem kell pillanatnyilag a mg-i termék és annyi pénzt adnak rá, hogy elég legyen a keverékre és a művelésére és egy kis haszonra, nincs akadálya, hogy tényleg valami jó kis talajjavítást csináljon az ember. Ha már úgysem lehet a 4%-on takarmányt vagy élelmiszert termelni...
Legalább tapasztalatot szerez az ember a talajtakarásban is.
Én gyerekkoromból emlékszem, hogy jó apám csillagfürttel javította a talajt. Beszántotta és örült az eredménynek.
Eddig csak konyhakerti szintű tapasztalataim vannak a mulcsozásról, a téli takarásról, a min.tillről, de azok nagyon jók.
Én úgy fogom fel, hogy a 4%-on tanulok és mérsékli a veszteséget, ha van hozzá támogatás. Későbbre pedig valamit javul a talaj. Ezt a retkes takarást is ki akarom próbálni.
Ahol több éve nem vegyszerezünk, megjelentek a giliszták. Még nem sokan vannak, de valami elkezdődött. Persze nekünk "könnyű", mert elsősorban takarmányt termelünk. Abban ha vannak gyomok, még jó is a takarmányban, több komponensű lesz a széna.
Azzal egyetértek, hogy a tavalyi 4% elég furcsán vette ki magát, különösen azok az ÖKO-sok, AKG-sok jártak rosszul, akiknek a teljes területét kitette a vállalás.
Nekem meggyőződésem, hogy az aszály ellen csak a takarással és a no/min. tillal tudunk védekezni. És hosszabb távon a kemikáliákról is le kell állni. Legyen kevesebb a hozam, de jobb beltartalmú és nem mérgező.
De ehhez még hosszú út vezet, talán az unokám meg fogja érni.
Válasz margitradnai50 #30158. hozzászólásáraaz kinek hasznos, hogy vetőmagot veszel 60-80-100 ezer ft-ért a nagy semmire? meg talajmunkázol, meg vetsz, meg zúzod, meg glifózod? értem, nem neked kell mondani, csak mondom, hogy ne írjunk olyat, hogy ez hasznos. annak, aki nem tud mást, csak gyommagot termelni, annak hasznos, mert mesterségesen kapott rá piacot. aki értéket is elő tudna állítani ezen a területen, annak ez káros.
egyébként az összes ilyet február vége, március közepe között földbe kéne rakni. ez két hét. a köcsög böszmék.
Én olyasmit olvastam, hogy a 4% marad, csak "hasznosabb" lesz, mint volt, azaz talajjavító keverékkel kell pihentetni, nem termelni, hogy ne csak ingyen kapjuk a pénzt. tehát nem lesz az eddigi üres gyommentes tarló, vagy tarló, virágzás előtt lekaszálva, lezúzva.
Akárhogy is, nagy szívás, hogy 02.11-én még fogalmunk sincs, mihez kell majd igazodnunk.
Tényleg itt lenne az ideje, hogy a vetésszerkezetet összehozzuk. Április végén május elején késő kitalálni. Tavaly például köles vetőmagot nem lehetett kapni, sokaknak az volt a menekülő út.
Válasz envagyok2 #30155. hozzászólásáraNagyon remélem, hogy ezt a 4%-os pihentetési baromságot nem erőltetik.
A hazai viszonyok között a pihentetés éppen nem hasznot, hanem iszonyat kárt okoz természetvédelmi szempontból (is).
nem olvasom napi szinten ezt, arról volt szó, hogy mi lesz az idei 4% pihentetéssel? belgák ezért tüntiztek, és kiharcolták, vagy megígérték nekik, hogy idén is derogációt kapnak, erről van már biztos hír? pár hét, és vetni kéne a kibaszott méhlegelőt, hogy a méhészeknek legyen hol ingyen etetőt találni, vetnék helyette mást, ha nem muszáj, nekem is volna mit legeltetnem...
Válasz colizoli #30150. hozzászólásáraNem az AÖP, meg AKG, meg ÖKO hiányzik sok embernek!!
Semmi, de semmi nem jött nekem se, pedig sok-sok embernek segítek a kérelmeik beadásánál, papírmunkájában.
Elhiheted, hogy a saját kérelmem minden apró részletét ötször átgondolva adom be!
És valami mégis hibádzik...
Hogy miért pont nálam? Amikor látom, hogy a többi kérelemnél minden szépen rendben megy, jönnek az előlegek, részfizetések. Ott jobban "indokolt" lenne? Másnak jobban előkészíteném, mint saját magamnak? Aligha hiszem:)
Február elején, közepén "normál esetben" már a régen kifizették az alaptámogatások 80-90%-át, de már a termeléshez kötött támogatások egy részét is.
Olyat pedig még soha, de soha nem láttam, hogy a tejhasznú tehén támogatás előlegét nem fizetik ki! Hiszen ez már tényleg az alap! Mit lehet ezen ellenőrizni még? Vagy ott van a tejhasznú tehén március 15-én az ENAR-ban vagy nem.
Válasz Radocz #30146. hozzászólásáraNem hiszem,hogy pénz kérdése lenne,a zömét már kifizették,ez a maradék már csak aprópénz.Mióta megy ez a rendszer mindig megkaptam az elején,most valamiért kiestem a kosárból.Szeptember óta tudom,hogy szálastak. ellenőrzésem lesz,de azóta se jelentkeztek,valamiért késik,fizetés viszont gondolom csak utána lesz.
Válasz colizoli #30150. hozzászólásáraSzia sajnálom hogy ilyen országban élünk. De vannak itt a fórumon olyanok is akik nem is adnának semmit. Meg olyanok is akik szerint Brüsszel a hibás vagy Gyurcsány.
Válasz Koczka József #30142. hozzászólásáragondolom, hogy ez az AKG és AÖP, de nekem még a többit se fizették ki. Se birka, se marha, se föld, már a tartalékom tartalékját élem föl. Normálisan ilyenkor már a részfizetéseket is megkaptam.
Válasz ..,-:) #30144. hozzászólásáraMár 3 éve folyamatosan mondva csinált ürüggyel hátráltat! Kb 500 ezet Ft kicsinyes szarok úgy ahogy vannak! Mindig flegmám oda vágja juni 30 a fizetési határidő!
Húzzàk a kifizetèseket,csak rohadtul nem èrdekli őket ,hogy az elmúlt èv nullás bevètele utàn szükség lenne a tàmogatàsi összegekre,hogy el tudjuk egyáltalán kezdeni a tavaszi munkàkat.Most kell ellenőrizni meg mèregetni,màjus óta nem volt idejük.????
Várszegi Gábor: A minisztérium eljárásrendje szerint február 15. után lekérdezzük az adatbázisból, hogy kinek milyen jogosultságai, jogcímei vannak rögzítve, és ezt átadjuk az Államkincstárnak 5 napon belül.
A naplók szakmai adattartalmát 15 napon belül fogjuk átadni az Államkincstárnak, és ennek feldolgozását követően fogja megvizsgálni azt az Államkincstár, hogy az érvényes jogosultságokat és jogcímeket figyelembe véve kinél lehet elindítani a kifizetési folyamatot.
Válasz rezeda054 #30136. hozzászólásáraNemigen most jelöltek ki ellenőrzésre,nekem ugyanez a téma van,de már tavaly szólt a falugazdász,hogy ki vagyok jelölve ellenőrzésre,azóta sem szólt hozzám a kutya sem.Állítólag olyan sok az ellenőrzés,hogy már ki sem jönnek,hanem majd szólnak,hol kell bemutatni a dokumentumokat.
Válasz bojoba #30131. hozzászólásáraSzőlőnek nézték a tököt. Küldtem be nekik képet. Majd küldét, hogy még mindig annak látják. Jó mondom akkor majd kijönnek megnézik. Kimentek ellenőrizni. Betakarítás után már bevolt tárcsázva, ezt bele is írták a jegyzőkönyvbe. Erre nekem is két csillaggal jelöltek valami új eltérést. Nem írják mi az. Elképzelni sem tudom mi lehet megint a bajuk.
Még nem kaptam egy fillért sem, erre most kijelöltek ellenőrzésre, kérik a gazdálkodási naplót, a 2021 évben vásárolt lucernamag eredeti számlát, és a karbomid eredeti számláját.
Válasz gyongyiszoke1 #30132. hozzászólásáraUgyanez a helyzet nálam is. Látom a közvetlen környezetemben, hogy rengetegen megkapták az előleget, sőt a részfizetést is, nálam semmi.
De valami azt súgja, hogy már nem sokáig lesz így.
Valamilyen ellenőrzés lehet a háttérben, ráadásul központi ellenőrzés és nem helyi, mert arról már tudnánk. Valami új dolog.
Ha megkapjuk az ellenőrzési jegyzőkönyvet majd kiderül...
33532 hozzászólás
Tegnap este jött email szálasfehérje előlegről.
Kb 23000 ft /hektár
Sokkal több már nem igen jár rá.
Semmi semmi , kezdődnek a munkánk és van aki egy huncut forintot nem kapott, ilyen évek után, ami gabona van sz… nak se kell . Olyan árat mondanak rá sírva fakadunk . Nincs itt semmi a kasszába ……katasztrófa. Így kell majd szavazni is
Válasz kolias #30179. hozzászólásáraazt nem is kell.
Nekiálltam én is, bízta benne hátha eltörlik.:--)))
2022 őszi munkaműveletet már nem enged rögzíteni?
Őszi gabonák vetése meg ilyenek.
Válasz csuti0 #30172. hozzászólásáraAz a mi szerencsénk, hogy a főméhész tanár úr irányítja az agráriumot.
Válasz berenyil2 #30176. hozzászólásáraKérdőjelek nélkül természetesen
Ma érkezett szemes fehérje határozat. Pénz meg nem de már ez is jó ????
Válasz k-roy90 #30169. hozzászólásáraIgen! Csak növényvédőszert nem használhatsz a területen.
Plusz még igényelheted rá a szálas fehérje támogatást is.
Válasz envagyok2 #30171. hozzászólásáraMiért kellene a lucernat minden evben ujravetni?
Azt nem irja elo, hogy az ugaroltatott teruletnek uj vetesnek kell lennie.
Válasz envagyok2 #30170. hozzászólásáraKi fog derülni előbb vagy utóbb mi lesz majd a dolog menete.Azért köszi
Válasz envagyok2 #30171. hozzászólásáraSzia!
Ez a lucerna méhlegelőnek úgy ahogy most van egy szakmaiatlanság. Mondom mint ezt úgy, hogy jómagam is méhészkedem. Az első lucerna virágzás ha egyáltalán virágzik, mert mifelénk ha nincs lekaszálva Máj, 20 ig akkor megdől rá rothad és virágzata értékelhetetlen a méhek számára. Egyébként sem fogják hordani,abban az időszakban van bőven más amit szívesebben, könnyebben gyűjtenek. Viszont ha 2.-3. kaszálást kéne hagyni elvirágzásig, akkor lenne értelme, mert abban az időszakban már hordják, mert nincs sok könnyebben gyűjthető virág.
Üdv.: Csuti
Válasz k-roy90 #30169. hozzászólásáraeszerint idén igen, de jövőre már ki tudja. vessünk évente 100 ezer ft-ért lucernát, aztán szedjük ki, legyen parlag, aztán újra vessük el. közbe meg ne kaszáljuk, meg az első fővirágzást meg kell hagyni méheknek, meg még itatót is vigyünk ki nekik, mert a méhész csak pörgetni szeret...
Válasz Pisti09 #30165. hozzászólásáraméhlegelőként vetheted el, és ezzel teljesítetted a 4%ot (eddigi szabályok szeirnt, aztán milesz holnap, ki tudja), és aug 31ig nem hozhatsz le semmit, utána viszont betakaríthatod. mondjuk ajánlott zúzni rendszeresen, ha nem akarod a környék összes vadját odaszoktatni.
nem a talajbolygatás csökkentése a cél, hanem hogy ne termelj. ma 4%ot, holnap 7et, aztán 20at. majd a gnómok, meg a buzievagy zolikák behozzák ukránból.
Válasz TYLLA #30162. hozzászólásáraSzóval, ha a szantómnak a 7%-at mondjuk lucernaval vetem be azt kaszalhatom vagy meghagyhatom magnak is?
Válasz Koczka József #30167. hozzászólásáraÍgy van! Így igaz!...
Válasz sarkozimajus15 #30166. hozzászólásáraJó lesz márciusban is.
Várszegi Gábor: A minisztérium eljárásrendje szerint február 15. után lekérdezzük az adatbázisból, hogy kinek milyen jogosultságai, jogcímei vannak rögzítve, és ezt átadjuk az Államkincstárnak 5 napon belül.
A naplók szakmai adattartalmát 15 napon belül fogjuk átadni az Államkincstárnak, és ennek feldolgozását követően fogja megvizsgálni azt az Államkincstár, hogy az érvényes jogosultságokat és jogcímeket figyelembe véve kinél lehet elindítani a kifizetési folyamatot.
Válasz Radocz #30146. hozzászólásáraAÖP támogatást február 15-től lehet számítani...A beadott elektronikus napló elbirálása után...Ez a legfrissebb hír.....Reméljük mindenkinek rendben lesz...????????????
Arról tud valaki valamit,hogy ha lucernát vetsz bele ebbe a 4% területbe akkor azt be takaríthatod?Itt végül is nincs talaj bolygatás.
Válasz TYLLA #30162. hozzászólásáraA 4% ugaron kevesebb a bukta mint pl 7% borsón aminek már nagyon idő sincs talajt csinálni lassan már vetni kéne aztán a vetőmag sincs sehol ha van arany áron, aratásra elfekszik, ha nagy nehezen le is lehet vágni senkinek nem kell.. Agyrém, hogy kik töltetenek be döntéshozói szerepet..
Válasz TYLLA #30162. hozzászólásáraAkkor ez nem szar csak kaka!!
Válasz envagyok2 #30155. hozzászólásárahttps://mezohir.hu/2024/02/01/agrar-a-franciak-kiharcoltak-megsem-parlag-a-parlag-mezogazdasag/
"...el is készült a bizottsági javaslat, amiről rövid időn belül dönteni kell. Eszerint aki nem tart 4 százaléknyi parlagot, az vessen 7 százaléknyi területen pillangóst (babot, lencsét, borsót), vagy másodvetésben zöldtárgya- illetve takarmánynövényt.
A 7 százalékos területrészt ökológiai vetésnek kell tekinteni, növényvédő szerek nem vethetők be rajta, főnövény esetén sem! Ha fővetésű pillangós mellett döntünk, akkor annak területe egy az egyben beszámítható a 7 százalékba, ha viszont másodvetéssel teljesítünk, akkor marad a 0,3-as szorzó, tehát 100 hektárból nem 7, hanem 23,3 hektáron kell megvalósítani az előírást – gyakorlatilag a területünk egynegyedén el kell végezni a másodvetést.
A bizottsági javaslat a tagállamok elé kerül, akiknek 15 napon belül jelezniük kell, hogy alkalmazzák-e az új szabályozást."
Válasz margitradnai50 #30160. hozzászólásáraszerintem ez a mostani út oda vezet, hogy a kargillok halálra keressék magukat. senkit nem érdekel se a vegyszer, se a beltartalom, csak az, hogy az ő terméküknek legyen piaca...
Válasz envagyok2 #30159. hozzászólásáraA hasznosat idézőjelbe tettem.
Egyébként, ha nem kell pillanatnyilag a mg-i termék és annyi pénzt adnak rá, hogy elég legyen a keverékre és a művelésére és egy kis haszonra, nincs akadálya, hogy tényleg valami jó kis talajjavítást csináljon az ember. Ha már úgysem lehet a 4%-on takarmányt vagy élelmiszert termelni...
Legalább tapasztalatot szerez az ember a talajtakarásban is.
Én gyerekkoromból emlékszem, hogy jó apám csillagfürttel javította a talajt. Beszántotta és örült az eredménynek.
Eddig csak konyhakerti szintű tapasztalataim vannak a mulcsozásról, a téli takarásról, a min.tillről, de azok nagyon jók.
Én úgy fogom fel, hogy a 4%-on tanulok és mérsékli a veszteséget, ha van hozzá támogatás. Későbbre pedig valamit javul a talaj. Ezt a retkes takarást is ki akarom próbálni.
Ahol több éve nem vegyszerezünk, megjelentek a giliszták. Még nem sokan vannak, de valami elkezdődött. Persze nekünk "könnyű", mert elsősorban takarmányt termelünk. Abban ha vannak gyomok, még jó is a takarmányban, több komponensű lesz a széna.
Azzal egyetértek, hogy a tavalyi 4% elég furcsán vette ki magát, különösen azok az ÖKO-sok, AKG-sok jártak rosszul, akiknek a teljes területét kitette a vállalás.
Nekem meggyőződésem, hogy az aszály ellen csak a takarással és a no/min. tillal tudunk védekezni. És hosszabb távon a kemikáliákról is le kell állni. Legyen kevesebb a hozam, de jobb beltartalmú és nem mérgező.
De ehhez még hosszú út vezet, talán az unokám meg fogja érni.
Válasz margitradnai50 #30158. hozzászólásáraaz kinek hasznos, hogy vetőmagot veszel 60-80-100 ezer ft-ért a nagy semmire? meg talajmunkázol, meg vetsz, meg zúzod, meg glifózod? értem, nem neked kell mondani, csak mondom, hogy ne írjunk olyat, hogy ez hasznos. annak, aki nem tud mást, csak gyommagot termelni, annak hasznos, mert mesterségesen kapott rá piacot. aki értéket is elő tudna állítani ezen a területen, annak ez káros.
egyébként az összes ilyet február vége, március közepe között földbe kéne rakni. ez két hét. a köcsög böszmék.
Én olyasmit olvastam, hogy a 4% marad, csak "hasznosabb" lesz, mint volt, azaz talajjavító keverékkel kell pihentetni, nem termelni, hogy ne csak ingyen kapjuk a pénzt. tehát nem lesz az eddigi üres gyommentes tarló, vagy tarló, virágzás előtt lekaszálva, lezúzva.
Akárhogy is, nagy szívás, hogy 02.11-én még fogalmunk sincs, mihez kell majd igazodnunk.
Tényleg itt lenne az ideje, hogy a vetésszerkezetet összehozzuk. Április végén május elején késő kitalálni. Tavaly például köles vetőmagot nem lehetett kapni, sokaknak az volt a menekülő út.
Válasz matarka #30156. hozzászólásáraNemzeti tej támogatást kaptál már?
Válasz envagyok2 #30155. hozzászólásáraNagyon remélem, hogy ezt a 4%-os pihentetési baromságot nem erőltetik.
A hazai viszonyok között a pihentetés éppen nem hasznot, hanem iszonyat kárt okoz természetvédelmi szempontból (is).
nem olvasom napi szinten ezt, arról volt szó, hogy mi lesz az idei 4% pihentetéssel? belgák ezért tüntiztek, és kiharcolták, vagy megígérték nekik, hogy idén is derogációt kapnak, erről van már biztos hír? pár hét, és vetni kéne a kibaszott méhlegelőt, hogy a méhészeknek legyen hol ingyen etetőt találni, vetnék helyette mást, ha nem muszáj, nekem is volna mit legeltetnem...
Válasz matarka #30153. hozzászólásáraBocsánat, nem március 15-én, hanem március 31-én...
Válasz colizoli #30150. hozzászólásáraNem az AÖP, meg AKG, meg ÖKO hiányzik sok embernek!!
Semmi, de semmi nem jött nekem se, pedig sok-sok embernek segítek a kérelmeik beadásánál, papírmunkájában.
Elhiheted, hogy a saját kérelmem minden apró részletét ötször átgondolva adom be!
És valami mégis hibádzik...
Hogy miért pont nálam? Amikor látom, hogy a többi kérelemnél minden szépen rendben megy, jönnek az előlegek, részfizetések. Ott jobban "indokolt" lenne? Másnak jobban előkészíteném, mint saját magamnak? Aligha hiszem:)
Február elején, közepén "normál esetben" már a régen kifizették az alaptámogatások 80-90%-át, de már a termeléshez kötött támogatások egy részét is.
Olyat pedig még soha, de soha nem láttam, hogy a tejhasznú tehén támogatás előlegét nem fizetik ki! Hiszen ez már tényleg az alap! Mit lehet ezen ellenőrizni még? Vagy ott van a tejhasznú tehén március 15-én az ENAR-ban vagy nem.
Válasz Radocz #30146. hozzászólásáraNem hiszem,hogy pénz kérdése lenne,a zömét már kifizették,ez a maradék már csak aprópénz.Mióta megy ez a rendszer mindig megkaptam az elején,most valamiért kiestem a kosárból.Szeptember óta tudom,hogy szálastak. ellenőrzésem lesz,de azóta se jelentkeztek,valamiért késik,fizetés viszont gondolom csak utána lesz.
Válasz colizoli #30150. hozzászólásáraSzia sajnálom hogy ilyen országban élünk. De vannak itt a fórumon olyanok is akik nem is adnának semmit. Meg olyanok is akik szerint Brüsszel a hibás vagy Gyurcsány.
Válasz Koczka József #30142. hozzászólásáragondolom, hogy ez az AKG és AÖP, de nekem még a többit se fizették ki. Se birka, se marha, se föld, már a tartalékom tartalékját élem föl. Normálisan ilyenkor már a részfizetéseket is megkaptam.
https://www.facebook.com/groups/1394757234583689?locale=hu_HU
Válasz ..,-:) #30144. hozzászólásáraMár 3 éve folyamatosan mondva csinált ürüggyel hátráltat! Kb 500 ezet Ft kicsinyes szarok úgy ahogy vannak! Mindig flegmám oda vágja juni 30 a fizetési határidő!
Válasz Radocz #30146. hozzászólásáraElőbb utóbb jön.
Válasz Koczka József #30142. hozzászólásáraA PREGA konferencián, kávézás közben is ugyanezt mondta.
Viszont a mellettem ülő, D. Miklós MÁK elnökhelyettes már borulatobban nyilatkozott.
No nem hangosan, hanem csak úgy mintha "foldszomszedok" lennénk.
Úgy érzem, amikor van egy kis ???? küldik, nekünk. Illetve nektek, mert nekem már megkuldtek.
Most kérik cserébe személyesen a GN-t.
Ismerősöm kapott UK-ra értesítest, hogy nyolc napon belül jelentkezzen.
Másnap bevitte a kész GN-t.
Most vár.
Szörnyű……..
Válasz vargazoltan.83 #30143. hozzászólásáraNagyon-nagyon rég óta így megy, csak aki még nem “esett áldozatául” nem tudott róla…….
Húzzàk a kifizetèseket,csak rohadtul nem èrdekli őket ,hogy az elmúlt èv nullás bevètele utàn szükség lenne a tàmogatàsi összegekre,hogy el tudjuk egyáltalán kezdeni a tavaszi munkàkat.Most kell ellenőrizni meg mèregetni,màjus óta nem volt idejük.????
Ekkortól várható a kifizetés.
Várszegi Gábor: A minisztérium eljárásrendje szerint február 15. után lekérdezzük az adatbázisból, hogy kinek milyen jogosultságai, jogcímei vannak rögzítve, és ezt átadjuk az Államkincstárnak 5 napon belül.
A naplók szakmai adattartalmát 15 napon belül fogjuk átadni az Államkincstárnak, és ennek feldolgozását követően fogja megvizsgálni azt az Államkincstár, hogy az érvényes jogosultságokat és jogcímeket figyelembe véve kinél lehet elindítani a kifizetési folyamatot.
Sajnos nem tudunk mit tenni. 06.30 a kifizetések határideje. Ha érdeklődsz úgy is ez a válasz!
Hali. A Feleségem sem kapott semmit még. Neki is volt fényképezés. De azóta semmi. 2023.12.01. Az utolsó státuszváltozás.
Válasz rezeda054 #30136. hozzászólásáraNemigen most jelöltek ki ellenőrzésre,nekem ugyanez a téma van,de már tavaly szólt a falugazdász,hogy ki vagyok jelölve ellenőrzésre,azóta sem szólt hozzám a kutya sem.Állítólag olyan sok az ellenőrzés,hogy már ki sem jönnek,hanem majd szólnak,hol kell bemutatni a dokumentumokat.
Válasz bojoba #30131. hozzászólásáraSzőlőnek nézték a tököt. Küldtem be nekik képet. Majd küldét, hogy még mindig annak látják. Jó mondom akkor majd kijönnek megnézik. Kimentek ellenőrizni. Betakarítás után már bevolt tárcsázva, ezt bele is írták a jegyzőkönyvbe. Erre nekem is két csillaggal jelöltek valami új eltérést. Nem írják mi az. Elképzelni sem tudom mi lehet megint a bajuk.
Válasz rezeda054 #30136. hozzászólásáraAz ellenőrzésről hogyan értesültél?
Még nem kaptam egy fillért sem, erre most kijelöltek ellenőrzésre, kérik a gazdálkodási naplót, a 2021 évben vásárolt lucernamag eredeti számlát, és a karbomid eredeti számláját.
Sehol semmi
Válasz gyongyiszoke1 #30132. hozzászólásáraUgyanez a helyzet nálam is. Látom a közvetlen környezetemben, hogy rengetegen megkapták az előleget, sőt a részfizetést is, nálam semmi.
De valami azt súgja, hogy már nem sokáig lesz így.
Valamilyen ellenőrzés lehet a háttérben, ráadásul központi ellenőrzés és nem helyi, mert arról már tudnánk. Valami új dolog.
Ha megkapjuk az ellenőrzési jegyzőkönyvet majd kiderül...
Válasz gyongyiszoke1 #30132. hozzászólásáraUgyanaz a helyzet sehol semmit nem talàlni mi az oka a falugazdàsz se tud semmi infót mi az oka.