Gázolaj árak 616 Ft Benzin árak 608 Ft EUR 391.7 Ft USD 360.23 Ft CHF 407.66 Ft GBP 463.61 Ft

Fórum

Bodza ára

Létrehozta: Búza , 2009-08-18 21:21:00

Kedvencekhez Segítség

6180 hozzászólás
#4730 medikus
2021-01-26 10:59:25

Válasz keriac #4729. hozzászólására
Azért mert tavaly nem 50 forint volt?Miből gondolod az előszerződést 100-450 ft áron?Tervezz 80 forinttal,akkor nem lehet nagy károd!smile hammer

Nincs profilkép
#4729 keriac
2021-01-26 09:50:42

Érdekes módon a gabonaszektorban már előre lehet szerződni hosszú évek óta. Bodzában meg megy a hazárdjáték. Miért nem lehet kijönni egy próbaárral szerződésben. A kereskedőknek sem hiszem, hogy olyan jó a licitháború, meg a folyamatosan változó napi ár. A készlet egy részét előre le lehetne foglalni, a termelőknek meg lenne egy fix tervezhető bevétele. Hektáronként 2-3t termést lekötnék 11-es brix-szel, meg 250-300-as árral. De mindig csak a tapogatózás megy. Elég nehéz technológiát beállítani egy 100-450Ft/kg-os piaci átvételi ár hullámzásra. A napszámosok meg előre szóltak, hogy 1200Ft-tól indul az órabér aztán onnan felfelé 1500ft-ig munka függő, ez 20-50%-os áremelkedés 1 év alatt. A legnagyobb költséget kitevő élőmunkabérben. Nem az emberektől sajnálom a pénzt, csak jó lenne a bevételi oldalon is tudni tervezni.

Nincs profilkép
#4727 csonka.laci87
2021-01-25 10:44:25

Válasz medikus #4726. hozzászólására

Idén is jó árra lehet számolni, amíg tart a vírushiszti addig egész biztosan jó ára lesz a bodzának. Egy kis öröm az ürömben.

#4724 medikus
2021-01-17 07:39:29

Válasz zsozsobt80 #4723. hozzászólására
Egyszer volt Budán kutyavásár!smile lol

Nincs profilkép
#4723 zsozsobt80
2021-01-17 06:18:34

Válasz Csyzy #4722. hozzászólásra
300.-/netto/ már most szerződnének és hol van még a szüret.

Nincs profilkép
#4722 Csyzy
2021-01-16 21:06:26

Ha már a Bodza ára a fórum, ki mennyiért szerződne idén? Ki milyen árakat vár - remél - óhajt?
smile oops

Nincs profilkép
#4721 tamas320d
2021-01-01 13:51:01

Válasz kacar #4716. hozzászólására

Köszönöm a választ.A mi környékünkön most ez általános probléma,másnál is jelentkezik ezért nem gondolom hogy én rontottam el valamit,elég komoly fagy ért minket tavaly tavasszal valamint a csapadékhiánynak tulajdonitják nálam tapasztaltabb bodzás gazdák.Muszály meghagynom letermett vesszőket ,de nem vágom vissza az ágakat csak a végén letermett oldalhajtásokat vágom le,az a szerencse hogy ezek alsó részén vannak friss hajtások,gonolom ezzel nagyon nem lövök mellé...

Nincs profilkép
#4720 kacar
2021-01-01 12:44:31

Válasz kompérka #4719. hozzászólására
Könnyebb és erősebb is. Alkatrészellátást nem tudom milyen, de nem lesz minden faluban mint a Stilhez. Azért bízom benne Made in Japan. Mondjuk a Stihlhez is az öt év alatt csak lánc,vezető ment meg néhány gyertya.

Nincs profilkép
#4719 kompérka
2020-12-31 12:50:05

Válasz kacar #4718. hozzászólására
Stihl-t használunk mi is.
Könnyebb az echo? Alkatrész ellátása milyen?

Nincs profilkép
#4718 kacar
2020-12-28 22:43:14

Válasz dávid04 #4703. hozzászólására

Eddig ms150 tc-vel dolgoztam 5 évet,még mindig jó gép. Idén váltotta egy echo 2511tes carving lappal. Nagyon ütős kis gép könnyebb és erősebb mint a stihl.

Nincs profilkép
#4717 kacar
2020-12-28 22:37:39

Válasz kacar #4716. hozzászólására

Ha ez általános probléma,akkor mindenképp változtatnék a terhelés/tápanyag/ víz arányokon.

Nincs profilkép
#4716 kacar
2020-12-28 22:34:52

Válasz tamas320d #4712. hozzászólására

Szia! Minden évben találok néhány fát ,amin kevés az újulat. Ezek jellemzően túlterhelt vagy beteges legyengült fák. Ha csak túlterhelt akkor kevesebbet hagyok rá esetenként akár a tavalyiból is ,de abból csak olyat amin van normális minőségű oldalvessző a seprűs letermett részeket kivágom,azok csak rengeteg apró ócska fürtöt hoznának. A beteges törzsű fák általában évközben jelzik már a kórságukat erős tősarjképzéssel, itt már nyáron hagyunk újakat. Ez miatt is szeretem ha 2-3 törzse van a fának.

Nincs profilkép
#4715 A vasalás témája
2020-12-26 20:01:40

Válasz tamas320d #4714. hozzászólására

Fogalmam sincs.

Remélhetőleg mások is hozzászólnak a témához, engem is érdekel.

Nincs profilkép
#4714 tamas320d
2020-12-26 19:52:02

Válasz A vasalás témája #4713. hozzászólására

Köszönöm a választ,termésmennyiség jóval kevesebb a 2 éves vesszőkön?

Nincs profilkép
#4713 A vasalás témája
2020-12-26 19:28:26

Válasz tamas320d #4712. hozzászólására

Szia!

Haschbergben ugyanezzel szenvedek. Egyszerűen nincs újulat, ha meg van is, nagyon nem jó irányú, vagy vékony. Bár sosem csináltam, de idén van olyan fa, ahol meghagyom a tavalyit. Van ahol csak tavalyit hagytam, azokat felkopaszítottam, ameddig elértem. (hasonlítson az újulatra).

Ha az újulat irányzéka nem megfelelő, (nagyon sok a függőlegessel 90, vagy közel 90 fokot bezáró ág, azokat nem nagyon hagyom meg, mert az terhelés hatására lehajlik.

Úgy vettem észre, idén (legalábbis felénk) nem feltétlen lett bőven újulat. Nyilván a tápanyag és vízhiány is hozzátett sokat.

Jómagam a 4-5 ágra törekszem/fa. 4-5 éves fák.

Nincs profilkép
#4712 tamas320d
2020-12-26 19:08:05

Sziasztok,bodza metszésével kapcsolatban lenne olyan kérdésem hogy van egy 5.éves ültetvényem,alacsonytörzses kialakitásu,és nincs elég újúlatom amit meghagyhatnék,esetleg 2-3 ág fánként.Ilyenkor hogy oldjátok meg a metszét?meghagyjátok az újulatot és estelge még hozzá 2 tavalyit??

Nincs profilkép
#4711 kis Zombi
2020-12-02 06:00:35

Válasz kis Zombi #4710. hozzászólására

Életbe =élezve

Kíbaxott javító program

Nincs profilkép
#4710 kis Zombi
2020-12-02 05:56:43

Válasz A vasalás témája #4708. hozzászólására

Kis méretű medence,rá fóliaváz, fekete fóliával,alga,szúnyoglárva, falavél ellen. PVC csőre fúrjál 2 mm-es lyukakat szökőkútnak, ezen keresztül kell tölteni a medencét, így ki tud csapódni a vas, és a mangán. A töltő szivattyú nagyobb teljesítményű legyen, mint az öntöző, 2 folyadékszint kapcsoló, és máris autómat.

A vas magában nem lenne probléma. Van mellette Ca, Mg, ion is. Idővel mohák is betelepednek a cső falára. Nem öntözöl 2 hétig, leválik a mocsok a csövekről, beindítod, és telikúrja moslékkal. Ezt tudod mérsékelni, ha kimosatod a gerincét minden leállás után.

Szavazáskor a Ca Mg -ot feloldja a sav, a vas, mangán moha marad, de mivel kioldódik közüle a kálcium, darabokra hullik és ki köszönöm a cső végén.

A katif gombát egy olyan harapófogóval tudod kivenni ami csak belülről van életbe.

#4709 máris szomszéd
2020-12-01 23:46:18

Válasz A vasalás témája #4708. hozzászólására

A medencés megoldás nagyon jó.
Nem kell annak bazi nagy tározó,párszáz m3 elég.
A lényeg,hogy a betermelt víz kicsit szétcsapatva essen bele. Így sok levegővel érintkezik.
Fél nap után sokminden kicsapódik és szűrhető. Így 5-6 szor tovább bírta a csepi szalag.

Nincs profilkép
#4708 A vasalás témája
2020-12-01 22:18:43

Válasz kis Zombi #4706. hozzászólására

Használok katif gombát a málnásban, ott a már eldugult polidrip csöveket tuningoltam meg katiffal. Csináltam metszetet, hogy ül a csőben. Én spec nem szeretném azokat kipiszkálni az éles málna cseppcsövekből. :) Nincs rajtuk fogás.

A Toro cseppgomba hogyan fog állni a csőben, még nem tudom. Azt sem, mi fogja zavarni, és mi nem.
Ez majd kiderül.


A málnásom öntözője összességében nem egy jól méretezett rendszer utólag tákolt, stb, a katif gombával még rontottam is a helyzeten, így a gombák nem lépnek ki a mosatási ciklusukból. Az oldalt folyós katifokkal ki voltam békülve, de a felül folyóssal megint nem.

Összességében egy jó találmány lehet megfelelően méretezett rendszerben.

A polidrip cső csepptestjei talán 3 évet bírtak ki. Utána ment bele katif gomba. Ha még egyszer csinálnám, inkább cserélném a polidripet újra. A katif megvásárlásának költsége, meg annak a benyomkodása és a kétes végeredmény összességében inkább az új cső vásárlása felé billenti a mérleget. Igaz, azt is fel kell kötözni.

Nálam a víz vasas. Nagyon vasas. Olyannyira vasas, hogy 4200 mikrogramm/liter. Nincs az az értelmes vízkezelő, ami azt lekezeli. tudom, mert tanyasi kút vízkezelésére kértem árajánlatot, és ott a négyezres értékre az volt a válasz, fúrjunk új kutat. :)

Szóval ezzel kell együtt élnem, meg azzal, nálam hamar tönkremennek a gombák. Az a matek, hogy inkább kicserélem pár száz ezerért pl 4-5 évente, minthogy 2-3-4 millát borítsak bele egy kútba, ami szintén vasas lesz, vagy egy vízkezelőbe, amit nem lehet üzemeltetni a magas fenntartási költségei miatt.

Olvastam a levegővel történő oxidációról, vagyis a medencés megoldásról, de azt is alacsony hatásfokúnak írták. Na meg helyem sincs tavat csinálni.

Ez az öntözéses dolog sem egyszerű.

Mások automata csévélődobos ágyúval locsolnak. Ott a megfelelő vízmennyiség megfelelő nyomáson való előállítása nagy kutat, és gépészetet kíván, valamint szállítgatni a vizet, az is nagy csőátmérőket eredményez. Emellé társul a többletpermetezési igény, a dobok állandó hurcibálása. A dobok árai az egekben, még a valamirevaló használtak is drágák. Annyiból megveszem a komplett öntözőt az 5 hekire, azt egyszer kell megcsinálni, és néha kijárni tekergetni a csapokat.

Nincs profilkép
#4707 A vasalás témája
2020-12-01 21:44:46

Válasz dávid04 #4703. hozzászólására

A véleményemet úgy írtam, hogy sosem használtam (főleg bodza metszésre) pneumatikus/elektromos ágvágót. Kis Zombi hozzászólásában épp azt írta le, jobban bevált neki a pneumatikus ágvágó.

Az egykezes Stihl sokkal jobb, mint a kétkezesek. Kétkezessel sosem próbáltam metszeni, rögtön egykezessel volt szerencsém és lehetőségem csinálni.

Persze, ennek is van hátránya: a sok alapjárattól lekormolódik. Ki kéne néha égetni. Jártam úgy, hogy állandóan leállt, és egyre sűrűbben. Tekergettem a karbit, nem tudtam sehogy sem beállítani. Elvittem a szervizbe, a koma rögtön vágta, hogy a kipufogót kell nézni. El volt dugulva. Néha nem akar indulni, lehet túlrángatom, ekkor gyertya ki, megmelegít, lekefél, vissza. A pico lánc fogyogat, élezőgép mellett. 1-1,5 lánc/szezon/5 ha bodza. Stihlesek azt mondják sokan visszaépítik nagyobb szemű láncra. merthogy akkor vagy 20%-kal olcsóbb a vezető+lánc. Szerintem ezzel az értelme veszik el. A Pico lánc szépen vág, nem hajlamos a visszacsapásra a gép, orr le van kerekítve, jól befér az ágak közé. Könnyű irányítani az egész fűrészt. Nem vagyok egy kigyúrt izmos koma, de azért napi 4-6 órát így is tudom fogni, és dolgozni vele. 45 percet megy egy tankkal, igaz én minden ágat, főleg a vastagabbat egyenként levágok, sorközbe húzom, ott legallyazom, és az értelmesebb vastag részt összedobálom. Így egy menetben megvan a rendre rakás, a metszés, a vastag rész kivágása. Ugyan sokáig tart a metszés, de utána pár kör tárcsázás és el is tűnt a gally.

Amikor nézegettem az egykezeseket, elsődleges szempont a gép súlya és a a rezgés volt, azután csak a teljesítménye. Az MS-150 TC teljesítménye bodzához untig elég.

Üdv.

Nincs profilkép
#4706 kis Zombi
2020-12-01 19:59:14

Válasz kis Zombi #4705. hozzászólására

Az eldugult katifot ki lehet cserélni.

Nincs profilkép
#4705 kis Zombi
2020-12-01 19:56:29

Válasz A vasalás témája #4702. hozzászólására

Vasas nàlam is. A gerincek végét fel kell hozni ( két könyök, egy csap), minden sorra csapos indító kell. Öntözés megkezdése előtt sorokat elzárni, mosható csapot kinyitni, gerincét kimosatni. Sorok végét kinyitni, csöveket is kimosatni.
Évente ősszel átsavazni a rendszert. Ha nagyon rossz a vízminőség szükséges lehet az állandó vízkezelés. Ha a gombán nincs szűrő az mindig dugulni fog.

Rákerestem, nekem nem kellene ekkora nagy gomba, főleg ha felakasztod. Hőtágulás miatt, a kampók ki fogják tépni a gombàkat.

Nincs profilkép
#4704 dávid04
2020-12-01 18:48:56

Válasz A vasalás témája #4691. hozzászólására

Köszi a választ! Igen ez a fűrész a másik opció, akkor plusz egy pont neki!

Nincs profilkép
#4703 dávid04
2020-12-01 18:48:22

Válasz A vasalás témája #4691. hozzászólására

Köszi a választ! Igen ez a fűrész a másik opció, akkor plusz egy pont neki!

Nincs profilkép
#4702 A vasalás témája
2020-12-01 09:52:03

Válasz kis Zombi #4701. hozzászólására

Van információd arról, mennyire vasas az öntözővized, amivel megtáplálod a katif gombát?

Mivel szűröd a vizet?

Katif gombát ismerem, jó is, de nálunk az igen vasas víz miatt nem fog 12 szezont elmenni.

Amit beépítek, toro NGE, nyomáskompenzált, nem tisztítható fajta, sokkal nagyobb, mint a katif. így ki is lóg jócskán a cső síkjából.

Nincs profilkép
#4701 kis Zombi
2020-11-30 21:58:39

Válasz A vasalás témája #4700. hozzászólására

Katif gombáknak semmi baja 12 éve. (Őszibarack) Metszés, termésritkítás, zölmetszés, körszedés 5-6-szor. A tisztítható gombàkat akkor sem használnàm ha fizetnének érte. Cégnél van belőle több ezer db. hogy legyen mivel szopni.

Nincs profilkép
#4700 A vasalás témája
2020-11-30 21:29:29

Válasz kis Zombi #4698. hozzászólására

A gombáknak nem tesz jót, ha a földön vannak. Továbbá a csőnek, ha a melós tapossa.

Mindennek van előnye-hátránya. Nyilván ha az öntözés hatására javul a vízháztartás, és adott esetben a termés minősége/mennyisége, akkor be kell nyelni a kis kellemetlenséget, amit a cső ottléte okoz.

Nincs profilkép
#4699 A vasalás témája
2020-11-30 21:26:21

Válasz kis Zombi #4697. hozzászólására

Bérmunkában megy a permetezés. De a gyomirtóhasználatért amúgy sem vagyok oda.

"Ugyanitt kerestetik málnára való gyomirtószer" :)

Sajnos a málnám esetében a munkaerő miatt már használnám ha netán van valakinek tippje.

Nincs profilkép
#4698 kis Zombi
2020-11-30 20:44:14

Válasz Gox #4693. hozzászólására

A cső le fel akasztás a aránylag gyorsan megy. Szüret, és metszés előtt le kell akasztani. Ha a földön van tavasszal ki kell húzni, amit télen összement.

Nincs profilkép
#4697 kis Zombi
2020-11-30 20:37:46

Válasz A vasalás témája #4694. hozzászólására

Mivel permetezel? Hátival?
A facsíkvegyszerező keret egy filléres tétel.

Nincs profilkép
#4696 kis Zombi
2020-11-30 20:37:23

Válasz A vasalás témája #4694. hozzászólására

Mivel permetezel? Hátival?
A facsíkvegyszerező keret egy filléres tétel.

Nincs profilkép
#4695 kis Zombi
2020-11-30 20:33:24

Válasz A vasalás témája #4691. hozzászólására

MS 170-es fűrészt használtunk bodza metszésre, olcsó, és aránylag könnyű, 30 centis vezetővel, 1,1-es Pico lánccal. Én vagdaltam, egy napszámos szedte ki a gallyat.100-200 darabot tudtam megcsinálni naponta.

2012-re lett kész a pneumatikus metszőgép, Campagnola Black Star 40-es ollókkal 40 mm vastag ágakat viszi. Utólag bánom, hogy nem hamarább csináltam meg. Egy Honda motor hajtja a sűrítőegységet 3 ollót kényelmesen elvisz, órànként 0,7-1 liter fogyasztással.

Nincs profilkép
#4694 A vasalás témája
2020-11-30 20:13:44

Válasz Gox #4693. hozzászólására

Tisztában vagyok vele, de sajnos a kapálógép adott, valamint a vegyszerező (nemléte) is adott.

Nincs profilkép
#4693 Gox
2020-11-30 20:03:33

Válasz kis Zombi #4689. hozzászólásáraEgyet értek. Ha fel van akasztva a csô, akkor a szüret is macerásabb, még a metszés is.

Nincs profilkép
#4691 A vasalás témája
2020-11-30 18:34:50

Válasz dávid04 #4690. hozzászólására

Őszintén megmondom neked, többet érsz egy kicsi gallyazó Stihl MS-150 TCE fűrésszel (feltéve, ha bodzában tervezed használni). Amilyen ágak nálam vannak, azt nem vinné el egyik elektromos metszőolló sem.

Kertgépben pályáztam egy két gépet annó (akkor még fiatal, 1-2 éves volt a bodzám vékony ágakkal), és az utolsó pillanatban jutott eszembe a fenti fűrész. Azóta is áldom az eszemet, hogy bekerült a gépek közé. Jó, könnyen irányítható, kellő teljesítményű, és az akksija sosem merül le :)

Mellesleg az akkus hasonló Stihlt is meg forgattam a kereskedőnél. Egyáltalán nem könnyebb akkuval együtt, mint a benzines társa.

Nincs profilkép
#4690 dávid04
2020-11-30 18:13:00

Sziasztok! Használ valaki Volpi kamikaze kv700 metszőollót, ha igen megosztaná a tapasztalatait róla? megéri az árát?

Nincs profilkép
#4689 kis Zombi
2020-11-30 05:54:12

Válasz A vasalás témája #4688. hozzászólására

Igen, így értettem.

Van még sok hiba lehetőség. Az a legjobb, ha nincs piszkálta a facsík, csak vegyszerezve 1,5 méter szélesek, és a földre le van rakva a cső.

Nincs profilkép
#4688 A vasalás témája
2020-11-29 09:16:41

Válasz kis Zombi #4686. hozzászólására

Köszi a választ!

Nagyjából az jött le, hogy a drótot nem célszerű lespórolni.

"Idősebb ültetvényben drótbol hajtasz kampót, erre akasztós fel a csövet. " Ennél a résznél - a teljes leírást - nézve cső+drót kombinációt érthettél.



#4687 medikus
2020-11-29 08:29:02

Válasz kis Zombi #4686. hozzászólására
Nem olvasol?Drótot NEM akar!

Nincs profilkép
#4686 kis Zombi
2020-11-29 07:33:13

Válasz A vasalás témája #4684. hozzászólására

Vágass 5X5 cm-es akác karókat, 80-100 cm hosszú legyen, négy oldalról hegyezve. Utolsó fák tövétől fél tőtávra, de minimum 1 méterre üsd le, hogy csak 20-30 centi álljon ki belőle. Függőlegeshez képest 30 fokos szögben verd le a járókat. Ha már idősebb az ültetvény, akkor az utolsó fák tövére is kötheted a drótot, de ilyenkor húzzál rá egy 16-os LPE csövet, nehogy belevágni a törzsébe. 1,6 vagy 1,8 mm vastag kötöződrótot használtunk (1 kg=50m) fontos, hogy drótterítővel forgasd le kihúzàskor, ne legyen benne tekeredés, mert ott él fog szakadni.

Fiatal ültetvényben 10 méterenként leütöttünk karókat, ehhez rögzítettük a drótot (ilyenkor először kihúzod a drótot, utánna ütöd a járókat) Akkumulátoros fúróval ferdén betekersz egy gipszkarton csavart (ez a legolcsóbb) és arra akasztós a drótot.

Idősebb ültetvényben drótbol hajtasz kampót, erre akasztós fel a csövet. 16-os cső esetén elég 8 méterenként felakasztani a fára. Fontos, hogy a Kálló ággal való felére rá kell húzni égy darab használt csepcsövet, mert egyébként képes belenőni a drót a fába.

Cső dróthoz rögzítéskor legalàbb 2 méterenként rögzíteni kell a drótot a csövet. Legjobb lenne hidegben, kábelkötegelőzni, így a hőtágulás miatt nem mászik el az öntözőgomba, de hidegben ledermed a dolgozó ujja csökken a teljesítmény. A kötelezőt szórják mint bolond a lisztet, fordítva fűzik be stb. Legjobb a kötegelő, de csak értelmes ember kezébe. Weidmüller 2,5X98-as méretűt használtunk, a végekre 2-2 db 3,6-os kötegelőt rajtunk.

#4685 medikus
2020-11-28 20:21:08

Válasz A vasalás témája #4684. hozzászólására
Akkor hogy akarod hogy pénzbe ne kerüljön?Szaros gatyaülepből túrós zacskót?
Közel 2 milla támogatást veszel fel rá,ha mindent igényelsz!Vagy elfagyizod?smile sweatdrop

Nincs profilkép
#4684 A vasalás témája
2020-11-28 20:07:50

Válasz medikus #4682. hozzászólására

Köszönöm a tanácsodat, gúnyos megjegyzéseidet meg inkább figyelmen kívül hagyom.
1. Kötöződrót.
2. Direkt erre a feladatra szánt kampó
3. UV álló kábelkötegelő
4. Betonvas kötözőgéppel drótozás
5. Teljesen automata kábelkötegelő gép.
6. Ezt keresem


Vettem már a fáradtságot. 5 heki bodzára szeretnék öntözőt. Csak föld feletti elhelyezés játszik. Kapálógép megy alatta.
Drótot nem szeretnék kihúzni, hiszen minden fa törzse egy-egy támasz. (fel kell kötni a fatörzsre - de mivel? zöld rugalmas kötözőt nem találtam megfelelőnek, mivel egy szakaszt feltettem kísérletképpen - összességében az egész törzsre rögzítés esetlennek tűnik, ámbár működőképes; figyelembe kell venni a hőtágulást, a kötöző tágulását, a hosszú sorokat.)

Olyat is láttam hogy a cső minden fára fel volt akasztva egy drótdarabbal.

Húzzak drótót. - sok kell, sok forint (Tudom, ne legyen majmom, ha nincs pénzem banánra, de speciel az emlékezetemben még él a 30-50 forintos kilónkénti bodzaár...). Megfeszítés, alátámasztás - sok forint. Hogy tegyem rá a csövet? drótozzam kötöződróttal? sok meló. vegyek rá spéci kampót? sok forint.
Vegyek kábelkötegelőt? - használtam már a másik gyümölcsömnél, és bevált, de sok forint, nagy munka (arra meg drágák ezek, hogy a román minden másodikat zsebre vágja, ha netán elhívom napszámba öntözőt szerelni). Béreljek betonvas kötöző gépet, és drótozzam? drótkampóval kampózzam fel a drót-cső kombót minden fára? Egyéb?


Nem hinném hogy hatalmas probléma, ha megkérdezem a fórumtársakat, hátha van valakinek egy tök jó, egyszerű megoldása.

#4683 medikus
2020-11-28 19:33:20

Válasz medikus #4682. hozzászólására
Épp a másik témádra válaszoltam,most nézem csak!De mindkét témádra igaz!

#4682 medikus
2020-11-28 19:29:14

Válasz A vasalás témája #4681. hozzászólására
Ha vennéd a nem nagy fáradtságot,a keresőben azonnal megtalálnád hogy mivel lehet az öntöző csövet rögzíteni!A részleteket ott megtalálod!Barátod a Google!smile sweatdrop

Nincs profilkép
#4681 A vasalás témája
2020-11-28 19:17:03

Válasz medikus #4680. hozzászólására

Tudod, az ördög a részletekben van :)

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Zöld benzinkút, ami mégsem annyira zöld
Zöld benzinkút, ami mégsem annyira zöld
A benzines és a dízel üzemű kocsik még sokáig velünk maradnak.
Fekete arany rejlik a jég alatt: olajat találtak a déli kontinensen
Fekete arany rejlik a jég alatt: olajat találtak a déli kontinensen
511 milliárd hordónyi olajat találtak az oroszok.
Sárgabarack cefre eladó
Sárgabarack cefre eladó

340 Ft

Tanyagazda állást keresek
Tanyagazda állást keresek

100 Ft

Hízók eladók
Hízók eladók

1.000 Ft

Alternáló kasza
Alternáló kasza

400.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]