Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR407 FtUSD392 FtCHF433.28 FtGBP489.48 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Gandhy #11492. hozzászólásáraEddig október után csak a fűtèsszámla nől más nem. Szerintem felesleges. Most kène ami nitrogènt köt,de mivel èrdemi eredmènyt jelenleg csak ugyanolyan vagy több kiadással èrsz el mint a műtrágyával,így inkább pihenj! Ez a növènyesdi èvek alatt alakul ki de olyan gazdaságtalan mint a mai műtrágyaszorás. Majd írd meg azèrt mire mentèl. meg az eke eszedbe se jusson.
Válasz Rabó001 #11493. hozzászólásáraPedig van olyan, akinek kb semmi extra befektetés nem kell magán az állaton kívül, mert hely is van, szabad munkaerő is, főleg ha egy csomó terület ugaron lesz, nyilván nem a teljes termésre gondoltam, de hidd el, lesz aki elgondolkodik pár állaton, ha másnem feldolgozva stbstb. A nagyobb mennyisegeket nagyobb cégek választhatják, ha nem akarnak elküldeni pár embert, mert a termelés visszafogása miatt azok kb munka nélkül maradtak.
Válasz Rabó001 #11494. hozzászólásáraIgen, ez a terv, konkrétan kukoricát, ha jól fejlődik a bab, teszek egy kísérletet és leviszem 5o ezerre a tőszámot aztán gyomírtón kívül nem teszek rá semmit. Amíg most intenzívben önköltséget produkálok, megengedhetem magamnak a kísérletezés szabadságát egy eddig járatlan úton.
Válasz Szlovákiából #11491. hozzászólásáraValahova tenni is kell az állatot, szóval ez nem úgy néz ki hogy csak úgy feletetem a gabonát.
Én inkább olyat tudok akinek volt állata nagyban (anyadiszno és a malac felhizlalasa, tejelo tehenek) de felszamolta, üresen állnak az épületek, mindegyik áldja az eszét, ja nem, valamelyik meg is mondja hogy milyen hülye volt hogy nem előbb adta el őket! Azóta sokkal könnyebben vannak, azóta voltak már nyaralni is.
Válasz Rabó001 #11490. hozzászólásáraÉn is így gondolom, az nem úgy van, hogy csak úgy nekiállok állatot tenyészteni. Saját részre lehet egy kettőt nevelni, de feletetni az egész termést, az nem egyszerű. A szarvasmarhánál meg számolni kell a szálas takarmánnyal is és télire nem árt egy kis silót is bespájzolni. Nem elhanyagolható az sem, hogy az állat minden napos lekötöttség.
Nekünk a kilencvenes években volt állattenyésztésünk. Így "háztájiban" nem kívánom senkinek. Főleg mikor leadtuk a hízó sertéseket és annyi pénzt kaptunk, amennyi gabonát becseréltünk tápra. Mert ugye kell a táp, ha nem házi kedvencként tartjuk az állatokat, hanem fel szeretnénk hizlalni őket.
Az engedélyekről nem beszélve.
Válasz hashtag #11487. hozzászólásáraJo az okfejtesed, 2 dolgot kivéve.
Szerintem azért olyan sokan nem vágnak bele hirtelen felindulásból az allattartasba.
Takarmányt számolhatod önköltségen, de ha a piaci ára magasabb az önköltségnél, akkor az önátverés lesz.
Jövőhéten megyek a szomszédgazdával 1.5 éves holstein bocókat 6-6 et venni.
Rengeteg takarmányunk van, hagy egyék csak, inkább kárba mint pocsékba!
Igaz hogy a szomszédnak 10, nekem meg 20 éve nem volt tehene. Itt lesznek a kertalatt!
Ez emlékezetes karácsony lesz, lesz hús bőven!
Válasz Szlovákiából #11486. hozzászólásáraMelyik tulajokra gondolsz? Gabonakereskedő cég tulajokra? Mert a gazdák nemigazán szoktak raktárkészletet venni, hanem termelnek. Akkor verjék el egymáson a kereskedők a port, a különbözö szinteken.
Ezzel csak szép lassan ugyan, de a régóta időszerű gazda kooperációt fogják beindítani, hogy többen próbálnak maguknak tárolni, és értékesíteni közösen, és talán egy kereskedői réteget ki tudnak majd hagyni, pár év múlva.
Erről pont az a dolog jut eszembe, mint a terményárról való vita, a facebook csoportokban. Mert mi is történt?
2022-ben hirtelen kilőttek a terményárak, amit alapvetően nem a gazdák okoztak, mivel általában a gazdák annyit kapnak a terményért amennyit mondanak nekik, lásd az idei évet. Szóval felment tavaly a terményár, a gazdák annyiért adták. Nyilván örültek a helyzetnek, viszont felemás volt az öröm, az aszály miatt ugyanis sok helyen nem is volt termés. Az állattenyésztők nyilván háborogtak, hogy ennyi az ára. De ha felment volna egy évben a marha ára a duplájára, ők sem ellenkeztek volna, annyiért adták volna. Aztán jött az idei év.
A gazdák szóvátették, hogy a költségek magasak, de az árak kevesebb mint a felére estek, nemigazán éri meg így termelni bármit is. Erre mit mondtak az állattenyésztők? Haha, tavaly dràgán adtátok, így jártatok, ti se sajnáltatok minket, mi se fogunk titeket!
Ezt kell mondani egy másik mezőgazdásznak, kéremszépen? Igazi magyar tempó..
De ezzel megint azt fogják elérni, hogy lesz egy csomó olyan kis és közepes vállalkozás, aki úgy dönt, hogy nem adja oda szarért hugyért a terményét, hanem beindít mondjuk 30-50 hízómarhát a kert végében, inkább az egye meg mint odaadd ingyen. És hoppá, máris összeszarta magát ez a szektor is, az árak leesnek, mert megjelent 50.000 állat a piacon, de a növénytermesztőnek még mindig megéri, mert a takarmány önköltségi áras, viszont a takarmányvásárló állattenyésztők, akik kvázi kárörvendtek, egyből lehúzhatják a rolót. Kérdem én, most ez jobb lesz? Miért nem tud mindenki a saját dolgával foglalkozni?
Válasz hashtag #11475. hozzászólásáraNekem ezt már megmagyarázták. A felvásárló nagyon sok drága gabonát vett meg, ráadásul volt akivel még az idénre is magas árakon szerződött. Ezt valahogy vissza kell hozni és amíg van a raktáron, addig nem fogják emelni a felvásárlási árakat.
Arra persze senki nem emlékszik, hogy sokan a háború előtt, alacsony áron vették a raktárkészletüket és a pánikban nagyon drágán tudták azt eladni. Azt az extra nyereséget szépen kivették a tulajok.
Válasz JD 4630 #11481. hozzászólásáraA terület 1/4-ét bevetettem takaróval, 1/2-én kukorica van, aratás után bevetem lóbabbal, a maradék 1/4-be búzát terveztem, de még gondolkodom, egyelőre a vmagot sem rendeltem meg. Szóval jövőre veszek műtrágyát is, de keveset.
Válasz endypapa_20120 #11483. hozzászólásáraHa a Versenyhivatal egy független szerv lenne, már milliárdokra büntette volna a gabonakereskedőket kartellezésért. Érdekes, hogy a nálunk féláron felvásárlók még nem szúrtak szemet senkinek.
Válasz Gandhy #11442. hozzászólásáraÉn most szereztem borsót a gyengébb földeket elszórom, aztán vagy learatom, ha meg nem, jó lesz zöldtrágyának, borsó után volt az egyik legjobb a búzám szinte 0 ráfordítással.
Válasz Josku #11470. hozzászólásáraAhogy a régi mondás tartja az üzleti világban: - Egy vállalkozást nem a magas költségek, hanem az alacsony bevételek nyírnak ki.
Válasz szelindi1965 #11474. hozzászólásáraItt ezeken a területeken jól el van,ha nem pang rajta egy hónapig akkor nincs gond,max a laposokba viszi ki de annyi eszük itt is van az embereknek,hogy nem a legmélyebb területekbe vetik a lucernát.Egyébként szereti minden növény ezeket a területeket mert a nagy harmat és relatív magasan levő talajvíz szint miatt aszály idején is aránylag jó termés van,csak a kalászos rizikós ott.
Válasz hashtag #11475. hozzászólásáraA pèkszövetsèg elnöke sajnos most nem panaszkodik,hogy gyenge a kenyèr ára. Bizonyára ők is úgy gondolják,hogy nem olcsó most. Tehát pont jó az ára.
Válasz Gumiparaszt #11471. hozzászólásáraSzerintem nem rinyált és sírt senki, csak elmesélték, hogy a 7-8 tonnával is örültek a nullának, vagy annak, hogy csak 100 lett a minusz.
Ami önmagában is vérlázító, hogy ennyi élelmiszert előállítasz egy hektáron, de nem kapsz érte SEMMIT, amikor meg bemész a boltba, és egy igazi finom kenyeret kiválasztasz, akkor közlik, hogy 2000 Ft/kg.
60 forintnyi búzából.
Megértem én a malmot is meg a péket is, meg a fuvarost is. De akkoris.
Válasz Pisti09 #11472. hozzászólásáraTélen nem károsítja a lucernát ha víz áll rajta? Barátom,nekem a gát mentett oldalán van föld,ám mikor a belső oldalt elönti itt gyorsan kiszintez és egyben kiöl mindent bármi is lett légyen ott,a szomszédos erdőből a csatornán keresztül dőlnek be a fák a területre,te meg azt állítod a lucerna víziszonyos gyökérzete nem sínyli meg.Nekem kifoltozza bizony még egy egy-két hetes vízállás is a lucernát.
Válasz Josku #11470. hozzászólásáraSokan váltanak munkahelyet egyèb okok miatt. Ha úgy gondolod,megteheted,mert azt senki nem mondta,hogy a föld ára meddig lesz az egekben. Úgy lenne reális,ha most az is olcsó legyen,hogy aki el akarja adni azzal is beszpja. Így most meg drága meg csak egy nyűg, elöttünk a változás èvei. Nekem 10tonna gabona talán 26mázsa 27essel lenne még 8szor megfujni Nitroval meg hangos Rockzenèvel ringatva. Valamit nem jól csinálsz.
Válasz szelindi1965 #11468. hozzászólásáraFelénk szinte mindenki oda veti,tavalyi aszályban is megvolt az 5 kaszálás pedig itt is silózták a kukoricákat.A víz télen jön rá ha jön és ilyenkor nem károsítja a növényt.Ismerni kell a területet és a növényt is ahhoz,hogy véleményt mondhassunk,csak itt inkább ítélkezés megy tudatlanul.Én arra lettem volna kíváncsi,hogy ebben a mostani helyzetben más elgondolkodna e ilyen lehetőségen a mindíg biztos pénz reményében mint sem hogy rizikózzon egy kicsit többért.De úgy tűnik vannak olyanok akiket még a sok pofon se tanít.
Rinyáltok itt 6-8 tonnás búzákkal. Én mit szóljak? 30hektáron a víz állt vagy a franc tudja hányszor! A szarvasok vágtáztak benne mikor iszap volt az egész, úgy letaposták sok helyen alig maradt búza! Átlagban lett vagy 32mázsa . Én mit szóljak? És még a gaz is felnőtte ,hogy le kelett totálisozni azt a kicsit is le lehessen aratni! Ki sírjon?
Némelyek szerint, milyen jó nekem, hogy kitudtam hozni a 100+100 tonna árpát és búzát 0-ra hozni.
Azt nem tudná megmondani valaki hogy hogy az anyám keservibe kezdjem az őszi munkákat és mibűl fogunk megélni?
Dobjatok ki ha nem időszerű a kérdés!
Válasz szelindi1965 #11468. hozzászólásáraLehet mégis ki kellett volna adni. Első évben pár bála gyomos lucerna, aztán tavasszal árvíz, a maradék 4 évben meg évi egy kaszálás muhar.
Válasz hashtag #11463. hozzászólásáraTeljes bérmunkával 110ezer/ha az tulaj költsége,de neki megvan hozzá minden gép tehát max 90,az első éven a 10 hektáron van 1.100.000. az azt követőkön fix 2millió.A lucerna nitrogént köt meg a levegőből,nekem volt lucernám mielőtt ki szántottuk kapott szerves trágyát és ment bele a kukorica 130 mázsa/ha volt a termés annyira nem zsarló növény.De ahogy az először leírtam ÁR terület ha ki jön rá a víz teljes bukta,ha nekem adja a lucernát róla így is úgy is biztos pénz.
Válasz hashtag #11463. hozzászólásáraDe legalább az fix. A búza vagy kukorica jobb? Kész ráfizetés. Mi is vetünk lucernát és odaadjuk valakinek akinek kell. Legalább azután lesz egy kis pénz.
Válasz Pisti09 #11460. hozzászólásáraA támogatással ne számolj, az más után is jár. Szóval egy százasért menne évente. Első év elmegy mondjuk a telepítésre, akkor marad ugye 80/év. A lucerna azért ki tudja venni a talajból amit ki kell, aztán ha leviszel mondjuk 25 bálát egy évben, akkor 3 ezer jut neki egy báláért, akkor én is azt mondom inkább üresen álljon. Ott lesz 5 év múlva 10 hektár, kimerítve, betonkeményre járkálva, és kaptál érte 400-at egy hektárra.
Át kell gondolni, most a szezon elején még lehetett jó áron bizniszelni a lucernával, de mostanra már mennyiség sincs, meg ára sincs, nem véletlen hogy soha nem tudott a vetésszerkezetben nagyot ugrani a területe, mert rohadtul változékony a piaca, év közben is, néha a szar is kéne, máskor a jó sem kell párezerért sem..
Válasz ..,-:) #11456. hozzászólásáraEzt magyarázom,de felénk egy zsák virágföldért is össze verekednének a határúton.Most meg panaszkodik mindegyik mikor az Ikr-es üzletkötő azt mondja,hogy ingyen se kell a napraforgó,nincs rá üzlet most.
Válasz SanyiII #11455. hozzászólásáraMég azt is megtettem volna,hogy be segítek a talajmunkába.Egyszeri beszállási költség van az első éven,az se akkora mint ha kukorica vagy bármelyik mákultúra lenne.5évig felé se néz csak a pénzt veszi fel 0 kockázat.
Válasz ..,-:) #11454. hozzászólásáraA múlt héten kínáltak eladásra osztatlanban lévő szántót. A helyi nagyüzemnek van rajta bérleti szerződése, aranykoronánként 1800 forint. Nagyjából 43 ezer forint lenne a bérleti díj hektáronként, miközben kétmillió/hektár az ára. Nem egy jó befektetés. Nem kértem.
Válasz Pisti09 #11451. hozzászólására"ajánlottam az egyik termelőnek,hogy vessen nekem lucernát legalább 10 hektárt"
A vetési költség, talajmunka 100 ezer. Lucerna alá szántani vagy mélyen lazítani is kell.
Válasz Bárány #11446. hozzászólásáraTavaszi árpa, búza jó terméssel O-szaldós, remélem a kukoricával is kijövök ennyire
Ha csak a forgótőkét beteszem egy stabil alapba(pl. ingatlanalap 18%) az hoz 3-4 milliót, akkor erőlködjek tovább a termeléssel, hogy tömjem a kereskedők bendőjét?
Vetek takarónövényt, aztán puszi.
Válasz .Richard. #11450. hozzászólásáraPontosan ezt mondom,tőlem kapott volna 100.000 ft-ot/ha +100 a támogatás és ez neki nem tetszett.Ekkora potyáért most sokan ideadták volna,ez a fickó nem.
Válasz Pisti09 #11449. hozzászólásáraSzámold át a műveleteket,műtrágyát,meg nem tudni mi van most a földel. Mèg lehet elèg sem lenne rá, nem,hogy a munkadijára. Ez nem a te hibád,de valaki itt kiszámolja pontosan ès kijön,hogy semmi. esetleg hektáronkènt 10ezer.
Sziasztok. Lehet nem ide illő a történet amit most ide írok nektek csak érdekelne a véleményetek.Ahogy látom sok a bosszúság sokatoknál,hogy nem marad a termény eladásából szinte semmi.Nekem nincs sok területem,ami van azon a birkáknak,meg a disznóknak megterem a termény.Fel ajánlottam az egyik parasztnak,hogy vessen nekem lucernát legalább 10 hektárt (árterületi föld) amit én kértem csak mert 1km-re van a telepemtől.Fix 100 ezret ajánlottam neki hektáronként +övé a támogatás ami szintén 100körül lenne szálas fehérjével együtt.Tehát egyszeri beszálási költség mellett ami durván 1 millió lett volna az én számítási szerint,évi 2millió tiszta (fekete) pénze lett volna.Szerintetek ez rossz ajánlat?Hozzá teszem nem kevés idő után vissza utasította.
12447 hozzászólás
Válasz Gandhy #11492. hozzászólásáraEddig október után csak a fűtèsszámla nől más nem. Szerintem felesleges. Most kène ami nitrogènt köt,de mivel èrdemi eredmènyt jelenleg csak ugyanolyan vagy több kiadással èrsz el mint a műtrágyával,így inkább pihenj! Ez a növènyesdi èvek alatt alakul ki de olyan gazdaságtalan mint a mai műtrágyaszorás. Majd írd meg azèrt mire mentèl. meg az eke eszedbe se jusson.
Válasz Rabó001 #11493. hozzászólásáraPedig van olyan, akinek kb semmi extra befektetés nem kell magán az állaton kívül, mert hely is van, szabad munkaerő is, főleg ha egy csomó terület ugaron lesz, nyilván nem a teljes termésre gondoltam, de hidd el, lesz aki elgondolkodik pár állaton, ha másnem feldolgozva stbstb. A nagyobb mennyisegeket nagyobb cégek választhatják, ha nem akarnak elküldeni pár embert, mert a termelés visszafogása miatt azok kb munka nélkül maradtak.
Válasz Rabó001 #11494. hozzászólásáraIgen, ez a terv, konkrétan kukoricát, ha jól fejlődik a bab, teszek egy kísérletet és leviszem 5o ezerre a tőszámot aztán gyomírtón kívül nem teszek rá semmit. Amíg most intenzívben önköltséget produkálok, megengedhetem magamnak a kísérletezés szabadságát egy eddig járatlan úton.
Válasz Gandhy #11492. hozzászólásáraTehát nem főnövénynek, hanem nitrogén gyűjtésre, aztán vetsz bele majd valamit jövő tavasszal.
Válasz Szlovákiából #11491. hozzászólásáraValahova tenni is kell az állatot, szóval ez nem úgy néz ki hogy csak úgy feletetem a gabonát.
Én inkább olyat tudok akinek volt állata nagyban (anyadiszno és a malac felhizlalasa, tejelo tehenek) de felszamolta, üresen állnak az épületek, mindegyik áldja az eszét, ja nem, valamelyik meg is mondja hogy milyen hülye volt hogy nem előbb adta el őket! Azóta sokkal könnyebben vannak, azóta voltak már nyaralni is.
Válasz Rabó001 #11489. hozzászólásáraoktóber végén vetem kukoricatarlóba, elméletben 3-4q pétisónak megfelelő nitrogént tárol fel, kipróbálom, hátha ...
Válasz Rabó001 #11490. hozzászólásáraÉn is így gondolom, az nem úgy van, hogy csak úgy nekiállok állatot tenyészteni. Saját részre lehet egy kettőt nevelni, de feletetni az egész termést, az nem egyszerű. A szarvasmarhánál meg számolni kell a szálas takarmánnyal is és télire nem árt egy kis silót is bespájzolni. Nem elhanyagolható az sem, hogy az állat minden napos lekötöttség.
Nekünk a kilencvenes években volt állattenyésztésünk. Így "háztájiban" nem kívánom senkinek. Főleg mikor leadtuk a hízó sertéseket és annyi pénzt kaptunk, amennyi gabonát becseréltünk tápra. Mert ugye kell a táp, ha nem házi kedvencként tartjuk az állatokat, hanem fel szeretnénk hizlalni őket.
Az engedélyekről nem beszélve.
Válasz hashtag #11487. hozzászólásáraJo az okfejtesed, 2 dolgot kivéve.
Szerintem azért olyan sokan nem vágnak bele hirtelen felindulásból az allattartasba.
Takarmányt számolhatod önköltségen, de ha a piaci ára magasabb az önköltségnél, akkor az önátverés lesz.
Válasz Gandhy #11485. hozzászólásáraŐszi vagy tavaszi lóbabot tervezel? Most hallottam hogy van őszi is. Mi a terved vele, eladod?
Válasz hashtag #11487. hozzászólásáraHiiinye de egyre gondoltunk!
Jövőhéten megyek a szomszédgazdával 1.5 éves holstein bocókat 6-6 et venni.
Rengeteg takarmányunk van, hagy egyék csak, inkább kárba mint pocsékba!
Igaz hogy a szomszédnak 10, nekem meg 20 éve nem volt tehene. Itt lesznek a kertalatt!
Ez emlékezetes karácsony lesz, lesz hús bőven!
Válasz Szlovákiából #11486. hozzászólásáraMelyik tulajokra gondolsz? Gabonakereskedő cég tulajokra? Mert a gazdák nemigazán szoktak raktárkészletet venni, hanem termelnek. Akkor verjék el egymáson a kereskedők a port, a különbözö szinteken.
Ezzel csak szép lassan ugyan, de a régóta időszerű gazda kooperációt fogják beindítani, hogy többen próbálnak maguknak tárolni, és értékesíteni közösen, és talán egy kereskedői réteget ki tudnak majd hagyni, pár év múlva.
Erről pont az a dolog jut eszembe, mint a terményárról való vita, a facebook csoportokban. Mert mi is történt?
2022-ben hirtelen kilőttek a terményárak, amit alapvetően nem a gazdák okoztak, mivel általában a gazdák annyit kapnak a terményért amennyit mondanak nekik, lásd az idei évet. Szóval felment tavaly a terményár, a gazdák annyiért adták. Nyilván örültek a helyzetnek, viszont felemás volt az öröm, az aszály miatt ugyanis sok helyen nem is volt termés. Az állattenyésztők nyilván háborogtak, hogy ennyi az ára. De ha felment volna egy évben a marha ára a duplájára, ők sem ellenkeztek volna, annyiért adták volna. Aztán jött az idei év.
A gazdák szóvátették, hogy a költségek magasak, de az árak kevesebb mint a felére estek, nemigazán éri meg így termelni bármit is. Erre mit mondtak az állattenyésztők? Haha, tavaly dràgán adtátok, így jártatok, ti se sajnáltatok minket, mi se fogunk titeket!
Ezt kell mondani egy másik mezőgazdásznak, kéremszépen? Igazi magyar tempó..
De ezzel megint azt fogják elérni, hogy lesz egy csomó olyan kis és közepes vállalkozás, aki úgy dönt, hogy nem adja oda szarért hugyért a terményét, hanem beindít mondjuk 30-50 hízómarhát a kert végében, inkább az egye meg mint odaadd ingyen. És hoppá, máris összeszarta magát ez a szektor is, az árak leesnek, mert megjelent 50.000 állat a piacon, de a növénytermesztőnek még mindig megéri, mert a takarmány önköltségi áras, viszont a takarmányvásárló állattenyésztők, akik kvázi kárörvendtek, egyből lehúzhatják a rolót. Kérdem én, most ez jobb lesz? Miért nem tud mindenki a saját dolgával foglalkozni?
Válasz hashtag #11475. hozzászólásáraNekem ezt már megmagyarázták. A felvásárló nagyon sok drága gabonát vett meg, ráadásul volt akivel még az idénre is magas árakon szerződött. Ezt valahogy vissza kell hozni és amíg van a raktáron, addig nem fogják emelni a felvásárlási árakat.
Arra persze senki nem emlékszik, hogy sokan a háború előtt, alacsony áron vették a raktárkészletüket és a pánikban nagyon drágán tudták azt eladni. Azt az extra nyereséget szépen kivették a tulajok.
Válasz JD 4630 #11481. hozzászólásáraA terület 1/4-ét bevetettem takaróval, 1/2-én kukorica van, aratás után bevetem lóbabbal, a maradék 1/4-be búzát terveztem, de még gondolkodom, egyelőre a vmagot sem rendeltem meg. Szóval jövőre veszek műtrágyát is, de keveset.
Válasz endypapa_20120 #11483. hozzászólásáraHa a Versenyhivatal egy független szerv lenne, már milliárdokra büntette volna a gabonakereskedőket kartellezésért. Érdekes, hogy a nálunk féláron felvásárlók még nem szúrtak szemet senkinek.
Válasz ..,-:) #11479. hozzászólásáraNa akkor legyen okos a paraszt!
"Búza MATIF 90.864 Ft"
Ezek meg az orosz ajánlat alá menve, 92-ért adtak el"
Válasz ..,-:) #11479. hozzászólásáraPróféta szóljon belőled, mert 100 tonna búzával kell kihúznom jövő nyárig, ahogy a helyzet jelenleg áll.
Válasz Gandhy #11442. hozzászólásáraÉn most szereztem borsót a gyengébb földeket elszórom, aztán vagy learatom, ha meg nem, jó lesz zöldtrágyának, borsó után volt az egyik legjobb a búzám szinte 0 ráfordítással.
Válasz Josku #11470. hozzászólásáraAhogy a régi mondás tartja az üzleti világban: - Egy vállalkozást nem a magas költségek, hanem az alacsony bevételek nyírnak ki.
https://mezohir.hu/2023/08/31/agrar-kifulladoban-az-orosz-gabonagepezet-mezogazdasag/
Válasz hashtag #11475. hozzászólásáracsak ő nem ért meg emelni tudnak csökkenteni nem pedig mi ezt csináljuk
Válasz szelindi1965 #11474. hozzászólásáraItt ezeken a területeken jól el van,ha nem pang rajta egy hónapig akkor nincs gond,max a laposokba viszi ki de annyi eszük itt is van az embereknek,hogy nem a legmélyebb területekbe vetik a lucernát.Egyébként szereti minden növény ezeket a területeket mert a nagy harmat és relatív magasan levő talajvíz szint miatt aszály idején is aránylag jó termés van,csak a kalászos rizikós ott.
Válasz hashtag #11475. hozzászólásáraA pèkszövetsèg elnöke sajnos most nem panaszkodik,hogy gyenge a kenyèr ára. Bizonyára ők is úgy gondolják,hogy nem olcsó most. Tehát pont jó az ára.
Válasz Gumiparaszt #11471. hozzászólásáraSzerintem nem rinyált és sírt senki, csak elmesélték, hogy a 7-8 tonnával is örültek a nullának, vagy annak, hogy csak 100 lett a minusz.
Ami önmagában is vérlázító, hogy ennyi élelmiszert előállítasz egy hektáron, de nem kapsz érte SEMMIT, amikor meg bemész a boltba, és egy igazi finom kenyeret kiválasztasz, akkor közlik, hogy 2000 Ft/kg.
60 forintnyi búzából.
Megértem én a malmot is meg a péket is, meg a fuvarost is. De akkoris.
Válasz Pisti09 #11472. hozzászólásáraTélen nem károsítja a lucernát ha víz áll rajta? Barátom,nekem a gát mentett oldalán van föld,ám mikor a belső oldalt elönti itt gyorsan kiszintez és egyben kiöl mindent bármi is lett légyen ott,a szomszédos erdőből a csatornán keresztül dőlnek be a fák a területre,te meg azt állítod a lucerna víziszonyos gyökérzete nem sínyli meg.Nekem kifoltozza bizony még egy egy-két hetes vízállás is a lucernát.
Válasz Josku #11470. hozzászólásáraSokan váltanak munkahelyet egyèb okok miatt. Ha úgy gondolod,megteheted,mert azt senki nem mondta,hogy a föld ára meddig lesz az egekben. Úgy lenne reális,ha most az is olcsó legyen,hogy aki el akarja adni azzal is beszpja. Így most meg drága meg csak egy nyűg, elöttünk a változás èvei. Nekem 10tonna gabona talán 26mázsa 27essel lenne még 8szor megfujni Nitroval meg hangos Rockzenèvel ringatva. Valamit nem jól csinálsz.
Válasz szelindi1965 #11468. hozzászólásáraFelénk szinte mindenki oda veti,tavalyi aszályban is megvolt az 5 kaszálás pedig itt is silózták a kukoricákat.A víz télen jön rá ha jön és ilyenkor nem károsítja a növényt.Ismerni kell a területet és a növényt is ahhoz,hogy véleményt mondhassunk,csak itt inkább ítélkezés megy tudatlanul.Én arra lettem volna kíváncsi,hogy ebben a mostani helyzetben más elgondolkodna e ilyen lehetőségen a mindíg biztos pénz reményében mint sem hogy rizikózzon egy kicsit többért.De úgy tűnik vannak olyanok akiket még a sok pofon se tanít.
Rinyáltok itt 6-8 tonnás búzákkal. Én mit szóljak? 30hektáron a víz állt vagy a franc tudja hányszor! A szarvasok vágtáztak benne mikor iszap volt az egész, úgy letaposták sok helyen alig maradt búza! Átlagban lett vagy 32mázsa . Én mit szóljak? És még a gaz is felnőtte ,hogy le kelett totálisozni azt a kicsit is le lehessen aratni! Ki sírjon?
Némelyek szerint, milyen jó nekem, hogy kitudtam hozni a 100+100 tonna árpát és búzát 0-ra hozni.
Azt nem tudná megmondani valaki hogy hogy az anyám keservibe kezdjem az őszi munkákat és mibűl fogunk megélni?
Dobjatok ki ha nem időszerű a kérdés!
Válasz szelindi1965 #11468. hozzászólásáraLehet mégis ki kellett volna adni. Első évben pár bála gyomos lucerna, aztán tavasszal árvíz, a maradék 4 évben meg évi egy kaszálás muhar.
Válasz Pisti09 #11461. hozzászólásáraMentetlenbe lucernát? Ezt melyik mesterkurzuson tanítják?
Válasz mtz1221 #11464. hozzászólásáraBár tudnám, hogy ezt hogy kell érteni.
Válasz hashtag #11463. hozzászólásáraTeljes bérmunkával 110ezer/ha az tulaj költsége,de neki megvan hozzá minden gép tehát max 90,az első éven a 10 hektáron van 1.100.000. az azt követőkön fix 2millió.A lucerna nitrogént köt meg a levegőből,nekem volt lucernám mielőtt ki szántottuk kapott szerves trágyát és ment bele a kukorica 130 mázsa/ha volt a termés annyira nem zsarló növény.De ahogy az először leírtam ÁR terület ha ki jön rá a víz teljes bukta,ha nekem adja a lucernát róla így is úgy is biztos pénz.
Válasz hashtag #11463. hozzászólásáraDe legalább az fix. A búza vagy kukorica jobb? Kész ráfizetés. Mi is vetünk lucernát és odaadjuk valakinek akinek kell. Legalább azután lesz egy kis pénz.
Válasz hashtag #11463. hozzászólásáraVolt már lucernád ???
Válasz Pisti09 #11460. hozzászólásáraA támogatással ne számolj, az más után is jár. Szóval egy százasért menne évente. Első év elmegy mondjuk a telepítésre, akkor marad ugye 80/év. A lucerna azért ki tudja venni a talajból amit ki kell, aztán ha leviszel mondjuk 25 bálát egy évben, akkor 3 ezer jut neki egy báláért, akkor én is azt mondom inkább üresen álljon. Ott lesz 5 év múlva 10 hektár, kimerítve, betonkeményre járkálva, és kaptál érte 400-at egy hektárra.
Át kell gondolni, most a szezon elején még lehetett jó áron bizniszelni a lucernával, de mostanra már mennyiség sincs, meg ára sincs, nem véletlen hogy soha nem tudott a vetésszerkezetben nagyot ugrani a területe, mert rohadtul változékony a piaca, év közben is, néha a szar is kéne, máskor a jó sem kell párezerért sem..
Válasz ..,-:) #11456. hozzászólásáraEzt magyarázom,de felénk egy zsák virágföldért is össze verekednének a határúton.Most meg panaszkodik mindegyik mikor az Ikr-es üzletkötő azt mondja,hogy ingyen se kell a napraforgó,nincs rá üzlet most.
Válasz szelindi1965 #11459. hozzászólásáraMI a probléma?
Válasz SanyiII #11455. hozzászólásáraMég azt is megtettem volna,hogy be segítek a talajmunkába.Egyszeri beszállási költség van az első éven,az se akkora mint ha kukorica vagy bármelyik mákultúra lenne.5évig felé se néz csak a pénzt veszi fel 0 kockázat.
Válasz Pisti09 #11449. hozzászólásáraA te bolygódon milyen a klíma?
Válasz TeljesenMindegy #11457. hozzászólásáraItt 3M de “tiszta”, azonnal a nyertes ráléphet
Válasz ..,-:) #11454. hozzászólásáraA múlt héten kínáltak eladásra osztatlanban lévő szántót. A helyi nagyüzemnek van rajta bérleti szerződése, aranykoronánként 1800 forint. Nagyjából 43 ezer forint lenne a bérleti díj hektáronként, miközben kétmillió/hektár az ára. Nem egy jó befektetés. Nem kértem.
Válasz SanyiII #11455. hozzászólásáraSimán megcsináltam volna az ilyen felkérésre ! “Bérbeadónak” ez óriási üzlet.
Válasz Pisti09 #11451. hozzászólására"ajánlottam az egyik termelőnek,hogy vessen nekem lucernát legalább 10 hektárt"
A vetési költség, talajmunka 100 ezer. Lucerna alá szántani vagy mélyen lazítani is kell.
De remélem azért kaptál területet a közelbe.
Válasz Gandhy #11453. hozzászólásáraOtt a megoldás !
Amíg van rá mag……
Én még csak azt nem tudom, hogy szabad-e földet venni még vagy most…..
Válasz Bárány #11446. hozzászólásáraTavaszi árpa, búza jó terméssel O-szaldós, remélem a kukoricával is kijövök ennyire
Ha csak a forgótőkét beteszem egy stabil alapba(pl. ingatlanalap 18%) az hoz 3-4 milliót, akkor erőlködjek tovább a termeléssel, hogy tömjem a kereskedők bendőjét?
Vetek takarónövényt, aztán puszi.
Válasz Bárány #11446. hozzászólásáraJövőre is kell palimadár, aki termel négy-ötezerért, szóval tessék az ugart mellőzni.
Hátha jövőre aszály lesz, milyen jó a harminc mázsás búzát ötezerrel felszorozni. Dől a lé.
Válasz .Richard. #11450. hozzászólásáraPontosan ezt mondom,tőlem kapott volna 100.000 ft-ot/ha +100 a támogatás és ez neki nem tetszett.Ekkora potyáért most sokan ideadták volna,ez a fickó nem.
Válasz Pisti09 #11449. hozzászólásáraSzámold át a műveleteket,műtrágyát,meg nem tudni mi van most a földel. Mèg lehet elèg sem lenne rá, nem,hogy a munkadijára. Ez nem a te hibád,de valaki itt kiszámolja pontosan ès kijön,hogy semmi. esetleg hektáronkènt 10ezer.
Sziasztok. Lehet nem ide illő a történet amit most ide írok nektek csak érdekelne a véleményetek.Ahogy látom sok a bosszúság sokatoknál,hogy nem marad a termény eladásából szinte semmi.Nekem nincs sok területem,ami van azon a birkáknak,meg a disznóknak megterem a termény.Fel ajánlottam az egyik parasztnak,hogy vessen nekem lucernát legalább 10 hektárt (árterületi föld) amit én kértem csak mert 1km-re van a telepemtől.Fix 100 ezret ajánlottam neki hektáronként +övé a támogatás ami szintén 100körül lenne szálas fehérjével együtt.Tehát egyszeri beszálási költség mellett ami durván 1 millió lett volna az én számítási szerint,évi 2millió tiszta (fekete) pénze lett volna.Szerintetek ez rossz ajánlat?Hozzá teszem nem kevés idő után vissza utasította.
Válasz Bárány #11446. hozzászólásáraMajd ha leszedted a kukoricát nem vakarózol tovább.