Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak644 FtBenzin árak625 FtEUR415.97 FtUSD403.23 FtCHF443.85 FtGBP501 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Ma beszéltünk a kités üzletkötővel és mondtuk, hogy a 69-el kötött naprát annyiért mégsem adnánk oda.
A válasz: olyat em lehet, akkor fedezetvásárlás stb.
Ekkor emlékeztettük a két évvel ezelőtti helyzetre. Amikor a 108 ezres naprábol lett 78 ezres. Akkor az egyik vezető azt válaszolta flegmán: be lehet perelni őket, az úgy is elhúzódik vagy két évig......
Akkor osztozni kellett a bajban, most nyeljük le csak mi. Na majd meglátjuk.
Nálunk 40000-ért ment a malmi búza a múlt héten azonnal fizetve. Most lehet , hogy egy kicsit többet is adnak érte.
Ezt a variációt,még elfogadnám.Mindketten pénzünknél volnánk,nekik legalább menne a forgalom.Sőtt,a 20 % kötbért is elfogadom,de a fedezetvásárlási pontot,azt nem.
Nem hinném,hogy abba bármelyik kereskedö belemenne kötbér nélkül. A Kite most azt találta ki állitolag,hogy a kötbér összegét levásárolhatod vagy ha nem akkor kifizetheted a kötbért simán
Utazik!!!!
Ez a jó szó.
Csak hordják a G.ik ideeeeeeeeee odaaaaaaaaaa aztán amodaaaaaaa.
A kamionosok tudnak mesélni......
CSAK A FURIKÁSZTATÁS.
STIKLIIIIIII ÁTBAXÁSOK ESTÉBÉÉÉÉÉÉ::::::-------
Válasz #1602. hozzászólásra
nekem 14,4 a fehérje 33,2 a sikér,de a toxint egyik ennyinek a másik annyinak mérte.De a búza nagyon kéne nekik.Ennyit nekem még nem ajánlottak igaz csak most kezdtem a versenyeztetést.
Kisebb búzatermés Ukrajnában is - tovább csökkentek az árak
Lefelé módosította az ukrán mezőgazdasági minisztérium az idén várható búzatermésről szóló becslését, és ugyanezt tette két független elemző intézet is. Ugyanakkor csökkent a búza ára a nemzetközi tőzsdéken profitkivét miatt, jelezvén, hogy az árakat nemcsak a termés-és exportkilátások romlása, hanem a spekuláció is fűti.
Az ukrán mezőgazdasági minisztérium egyik magát megnevezni nem kívánó tisztviselője szerint a kedvezőtlen időjárás miatt az idén 17 millió tonna búza betakarítása várható a tavalyi 20,9 millió tonnát követően.
Az UkrAgroConsult 17,75 millió tonnára szállította le terméselőrejelzését a korábbi 18,60 millióról, az export várható mennyiségét pedig 5,95 millió tonnára változtatta 7,1 millióról.
Az ukrán Agribusiness Club 17,50 millió tonnás termést vár 18,06 millió helyett, az exportmennyiséget 6,0 millió tonnára vitte le 6,8 millióról.
Közben a nemzetközi tőzsdéken profitkivét miatt hétfőn folytatódott a búza árának pénteken megkezdődött csökkenése: a chicagói terménytőzsde elektronikus kereskedésében hétfőn hajnalban 4,34 százalékkal 6,94 dollárra esett vékánként (egy véka=36,35 liter) a búza szeptemberi jegyzése miután pénteken délután már 7,6 százalékkal esett az ára a péntek hajnali 8,36 dollárról. Június elején a drágulás beindulása előtt 4,25 dollárba került egy véka búza.
A párizsi árutőzsdén 2 euróval, 0,95 százalékkal 207,50 euróra esett egy tonna búza ára novemberi szállításra, miután pénteken 6 százalékkal csökkent 209,50 euróra a csütörtöki 236 eurós csúcsról.
Elemzők megjegyezték: az árakat a spekuláció is fűti, ami azonnal beindult, amint hírek jöttek a rossz termésről és a gyenge minőségről.
Szép napot mindenkinek,kérnék takarmánybúzára,ki milyen árakat hallott.
Nálunk most 130-135 Eurót lehet hallani, lehet hogy még több is lesz, mit gondoltok???????????????????
Tovább romolhatnak a hazai inflációs kilátások a rendkívüli időjárási helyzet és a búza világpiaci árának rekordszintű emelkedése miatt. Még az MNB is nehéz helyzetbe kerülhet
„A magyarországi májusi-júniusi rendkívüli időjárási helyzet mellett a búza világpiaci árának rekordszintű emelkedése is hozzájárul ahhoz, hogy a harmadik negyedévben tovább romolhatnak a hazai inflációs kilátások. Ez pedig nemcsak a lakosság terheinek növekedésével jár együtt, de az augusztusban újra ülésező MNB-t is nehéz helyzetbe állítja” – mondja Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
Nemcsak a hazai termelőknek kellett megküzdeniük idén a rendkívüli viharokkal és vízkárokkal, de nemzetközi szinten is jelentősen beleszólt az időjárás a mezőgazdasági termesztésbe. Oroszországban, a világ harmadik legnagyobb búzatermesztő országában a 130 éve tapasztalt legsúlyosabb aszály idén Magyarország méretű területen pusztította el a termést, de a szárazság miatt Kazahsztánban és Ukrajnában is jelentősen lecsökken a betakarítandó gabona mennyisége, miközben Kanadában a túlzott esőzések tették tönkre a terményt. „Mindezek következményeként jelenleg a búza világpiaci árának rekordszintű emelkedését tapasztaljuk, ami az elmúlt napokban 23 hónapos csúcsra került” – mondta el Horváth István.
„A búza árának emelkedése egyértelműen az élelmiszerárak emelkedését vonhatja maga után, növelve ezzel a már most sem kedvező hazai inflációs kilátásokat” – magyarázta Horváth. „Bár a tavaly júliusi áfaemelés inflációnövelő hatásának kiszűrése a harmadik negyedévben lassítani fogja az inflációt, a termelői árak növekedése miatt összességében gyorsuló inflációval számolunk. Ez pedig várhatóan a jegybanki alapkamat 5,25 pontos szintjének emelését teheti szükségessé, kihívás elé állítva ezzel az MNB-t” – tette hozzá a pénzügyi szakember.
„A bevásárláskor tapasztalt áremelkedés azonban ellensúlyozható egy jól megtervezett megtakarítási portfólióval, hiszen a nyersanyag alapokkal kifejezetten ezek az inflációs kockázatokat lehet elkerülni. A K&H nyersanyag alap közel 10%-a búza kitettség, így miközben a gabonaárak emelkedése miatt nőnek a fogyasztói árak, a befektetés is többet ér” – mondta el a szakember.
ez koránt sem eresztő lufi, pusztán piaci korrekció. Ez a tőzsde alapvető jellemzője, a kiugró emelkedések után a befektetők egy része zárja a pozícióit, kiveszi a pénzét, és berendeli az új Maserati-ját...
de jelen pillanatban semmi olyan esemény nincs, ami változásra adna okot. Az első igazi trendforduló a dél-amerikai, ausztrál, és új-zélandi termésbecslések lesznek.
de addigra én remélem a mi búzánk ára a bankszámlán lesz...
OECD: az orosz gabonaválság nem vethető össze a 2007-2008-assal
A terméskárok és a gabonaexport átmeneti oroszországi leállítása miatt kialakult helyzet nem vethető össze a világ árupiacain 2007/2008-ban végigsöprő válsággal, amely az élelmiszerárak jelentős emelkedéséhez és a világ egyes részein éhséglázadásokhoz vezetett - vélekedett pénteken az OECD kereskedelmi és mezőgazdasági igazgatója.
Bár a búzaárak 2008 óta nem látott szintre emelkedtek, a globális gabonakészletek ma sokkal jelentősebbek, mint 2007/2008-ban voltak és a világ más részein a terméshelyzet általában kedvező, az OECD szerint tehát nincs ok globális mezőgazdasági válságról beszélni - jelentette ki Ken Ash.
Különbség az is, hogy a jelenlegi feszültségek a búzapiacon összpontosulnak, míg a korábbi árspirál egy sor mezőgazdasági főterményt érintett, és azt a szárnyaló energiapiaci árak is erősítették.
Az OECD nem tervezi felülvizsgálni ár- vagy termés-előrejelzését - mondta Ash, hozzátéve, hogy a 2010-re szóló orosz búzatermés-előrejelzés nem állt távol a jelenlegi becslésektől.
Megismételte ugyanakkor, hogy az OECD ellenzi az exportkorlátozásokat, amelyek, véleménye szerint csak ingadozóbbá teszik a nemzetközi árakat és a hazai árak megfékezése révén megfosztják a gazdálkodókat attól az előnytől, hogy többet termeljenek.
Ash szerint most nem alapvető kereslet-kínálati tényezők, hanem piaci várakozások befolyásolták a piacot.
A búzapiacon közel negyven éve nem tapasztalt áremelkedés következett be július elejétől augusztus elejéig, elsősorban az orosz, az ukrán és a kazah szárazság miatt, hiszen a három ország a világ tíz vezető búzaexportőre között van.
A londoni Euronext árutőzsdén a határidős búzaár pénteken - elsősorban a profitkivét hatására - 6,50 euróval, 2,91 százalékkal csökkent. A malmi búza novemberi szállításra tonnánként 217,00 euróra esett délutánra, de ennek ellenére július elejéhez képest még jelenleg is 49 százalékkal magasabban áll.
eljössz találkozóra ha itt rendeződik meg?
neked exkluzív szállásod lenne a bárkaólakban! SŐT! az újonnan frissen sárgára festettben!
ollyan háremed lenne mint senki másnak(najó a bacso tuti többet megugrik)
12425 hozzászólás
Válasz #1624. hozzászólásra
Ismerős a szitu! Vásárolni imput anyagot néha érdemes tőlük, de eladni bármit is ?! A naprával már húztak be ügyfeleket.
Ma beszéltünk a kités üzletkötővel és mondtuk, hogy a 69-el kötött naprát annyiért mégsem adnánk oda.
A válasz: olyat em lehet, akkor fedezetvásárlás stb.
Ekkor emlékeztettük a két évvel ezelőtti helyzetre. Amikor a 108 ezres naprábol lett 78 ezres. Akkor az egyik vezető azt válaszolta flegmán: be lehet perelni őket, az úgy is elhúzódik vagy két évig......
Akkor osztozni kellett a bajban, most nyeljük le csak mi. Na majd meglátjuk.
Nálunk 40000-ért ment a malmi búza a múlt héten azonnal fizetve. Most lehet , hogy egy kicsit többet is adnak érte.
Én ma adtam el a búzát 44-ért.
Válasz #1616. hozzászólásra
Mondtam az üzletkötőmnek,ha megkötbéreznek,nagyívbe elkerülöm a kitét.Azért nekik is kell a partner,abból élnek.
Válasz #1619. hozzászólásra
Akkor én 25 e.-ért nagyon olcsón adom!!!!
Válasz #1619. hozzászólásra
Az karcsú a mai viszonylatban.
Ma kináltak takarmány 135, malmi 150 Euró, de nagyon kelhet, mert mondták lehet még egy kicsit változtatni
Halihó Mindenkinek!
Tud valaki pontos búza és kukorica árakt mondani ? (takarmány).Előre is köszi.
Válasz #1614. hozzászólásra
én nagyonis levásárolnám!!!
Válasz #1615. hozzászólásra
Ök semmiképpen sem akarnak rosszul járni, a minden egyéb kocckázatot természetessen vállaljuk mi. És ök mondják,hogy partnerség. Ugyan már...
Válasz #1614. hozzászólásra
Ezt a variációt,még elfogadnám.Mindketten pénzünknél volnánk,nekik legalább menne a forgalom.Sőtt,a 20 % kötbért is elfogadom,de a fedezetvásárlási pontot,azt nem.
Válasz #1613. hozzászólásra
Nem hinném,hogy abba bármelyik kereskedö belemenne kötbér nélkül. A Kite most azt találta ki állitolag,hogy a kötbér összegét levásárolhatod vagy ha nem akkor kifizetheted a kötbért simán
Válasz #1612. hozzászólásra
én egy részét igen. Valaki fel tudta mondani a kötést? Vagy legalább egy részét?
Válasz #1608. hozzászólásra
Remélem is,hogy a tendencia a növekvö pályán marad, szerencsére a kukoricát nem szerzödtem le,már 4000 felett van az ára
Válasz #1610. hozzászólásra
Én a nyugati szélen
Borda 77, lothár az ország mely részén vagytok???
Válasz #1608. hozzászólásra
Majd a kuki,napra kötbérrel tönkretesznek.
Válasz #1607. hozzászólásra
még 1-2 hónap, és ha az árak így haladnak, akkor nem megyünk tönkre.
Válasz #1599. hozzászólásra
Itt már 4800 a malmi 1-es
Válasz #1605. hozzászólásra
Utazik!!!!
Ez a jó szó.
Csak hordják a G.ik ideeeeeeeeee odaaaaaaaaaa aztán amodaaaaaaa.
A kamionosok tudnak mesélni......
CSAK A FURIKÁSZTATÁS.
STIKLIIIIIII ÁTBAXÁSOK ESTÉBÉÉÉÉÉÉ::::::-------
Válasz #1604. hozzászólásra
Van, hogy csak utazik,egy csipet le a kanállal, egy csipet fel a kanállal, ne legyen egyforma a súly.
Válasz #1602. hozzászólásra
A szlovák meg innen hord ki terményt,ez elég érdekes.
Válasz #1602. hozzászólásra
nekem 14,4 a fehérje 33,2 a sikér,de a toxint egyik ennyinek a másik annyinak mérte.De a búza nagyon kéne nekik.Ennyit nekem még nem ajánlottak igaz csak most kezdtem a versenyeztetést.
Amúgy a pannonmill full takarmányt szlovákból hordja számolatlanul, csak kell nekik hazai feljavítás is! Durva!
Válasz #1600. hozzászólásra
13,8 fehérje és 32,5 sikér meg az volt a kérdés hogy fuzárium 1%-k alatt van e..
Válasz #1599. hozzászólásra
milyen beltartalmú a búzád?
Mennek szépen fel az árak a pannonmill ma 4600+ÁFÁt ajánlott malmi búzámért..
Kisebb búzatermés Ukrajnában is - tovább csökkentek az árak
Lefelé módosította az ukrán mezőgazdasági minisztérium az idén várható búzatermésről szóló becslését, és ugyanezt tette két független elemző intézet is. Ugyanakkor csökkent a búza ára a nemzetközi tőzsdéken profitkivét miatt, jelezvén, hogy az árakat nemcsak a termés-és exportkilátások romlása, hanem a spekuláció is fűti.
Az ukrán mezőgazdasági minisztérium egyik magát megnevezni nem kívánó tisztviselője szerint a kedvezőtlen időjárás miatt az idén 17 millió tonna búza betakarítása várható a tavalyi 20,9 millió tonnát követően.
Az UkrAgroConsult 17,75 millió tonnára szállította le terméselőrejelzését a korábbi 18,60 millióról, az export várható mennyiségét pedig 5,95 millió tonnára változtatta 7,1 millióról.
Az ukrán Agribusiness Club 17,50 millió tonnás termést vár 18,06 millió helyett, az exportmennyiséget 6,0 millió tonnára vitte le 6,8 millióról.
Közben a nemzetközi tőzsdéken profitkivét miatt hétfőn folytatódott a búza árának pénteken megkezdődött csökkenése: a chicagói terménytőzsde elektronikus kereskedésében hétfőn hajnalban 4,34 százalékkal 6,94 dollárra esett vékánként (egy véka=36,35 liter) a búza szeptemberi jegyzése miután pénteken délután már 7,6 százalékkal esett az ára a péntek hajnali 8,36 dollárról. Június elején a drágulás beindulása előtt 4,25 dollárba került egy véka búza.
A párizsi árutőzsdén 2 euróval, 0,95 százalékkal 207,50 euróra esett egy tonna búza ára novemberi szállításra, miután pénteken 6 százalékkal csökkent 209,50 euróra a csütörtöki 236 eurós csúcsról.
Elemzők megjegyezték: az árakat a spekuláció is fűti, ami azonnal beindult, amint hírek jöttek a rossz termésről és a gyenge minőségről.
Szép napot mindenkinek,kérnék takarmánybúzára,ki milyen árakat hallott.
Nálunk most 130-135 Eurót lehet hallani, lehet hogy még több is lesz, mit gondoltok???????????????????
Privátbankár elemzés búza / gabonapiac árakkal kapcsolatban:
A búza hozza a szívbajt az MNB-re
Tovább romolhatnak a hazai inflációs kilátások a rendkívüli időjárási helyzet és a búza világpiaci árának rekordszintű emelkedése miatt. Még az MNB is nehéz helyzetbe kerülhet
„A magyarországi májusi-júniusi rendkívüli időjárási helyzet mellett a búza világpiaci árának rekordszintű emelkedése is hozzájárul ahhoz, hogy a harmadik negyedévben tovább romolhatnak a hazai inflációs kilátások. Ez pedig nemcsak a lakosság terheinek növekedésével jár együtt, de az augusztusban újra ülésező MNB-t is nehéz helyzetbe állítja” – mondja Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
Nemcsak a hazai termelőknek kellett megküzdeniük idén a rendkívüli viharokkal és vízkárokkal, de nemzetközi szinten is jelentősen beleszólt az időjárás a mezőgazdasági termesztésbe. Oroszországban, a világ harmadik legnagyobb búzatermesztő országában a 130 éve tapasztalt legsúlyosabb aszály idén Magyarország méretű területen pusztította el a termést, de a szárazság miatt Kazahsztánban és Ukrajnában is jelentősen lecsökken a betakarítandó gabona mennyisége, miközben Kanadában a túlzott esőzések tették tönkre a terményt. „Mindezek következményeként jelenleg a búza világpiaci árának rekordszintű emelkedését tapasztaljuk, ami az elmúlt napokban 23 hónapos csúcsra került” – mondta el Horváth István.
„A búza árának emelkedése egyértelműen az élelmiszerárak emelkedését vonhatja maga után, növelve ezzel a már most sem kedvező hazai inflációs kilátásokat” – magyarázta Horváth. „Bár a tavaly júliusi áfaemelés inflációnövelő hatásának kiszűrése a harmadik negyedévben lassítani fogja az inflációt, a termelői árak növekedése miatt összességében gyorsuló inflációval számolunk. Ez pedig várhatóan a jegybanki alapkamat 5,25 pontos szintjének emelését teheti szükségessé, kihívás elé állítva ezzel az MNB-t” – tette hozzá a pénzügyi szakember.
„A bevásárláskor tapasztalt áremelkedés azonban ellensúlyozható egy jól megtervezett megtakarítási portfólióval, hiszen a nyersanyag alapokkal kifejezetten ezek az inflációs kockázatokat lehet elkerülni. A K&H nyersanyag alap közel 10%-a búza kitettség, így miközben a gabonaárak emelkedése miatt nőnek a fogyasztói árak, a befektetés is többet ér” – mondta el a szakember.
Válasz #1570. hozzászólásra
ezt a szálat a fórum találkozós topkikban kellene folytatni ť átmásolom oda
Válasz #1593. hozzászólásra
Biztos igazad van, nem értek a tözsdeguruk lelkivilágához, de ettől még ereszt a lufi
Válasz #1592. hozzászólásra
ez koránt sem eresztő lufi, pusztán piaci korrekció. Ez a tőzsde alapvető jellemzője, a kiugró emelkedések után a befektetők egy része zárja a pozícióit, kiveszi a pénzét, és berendeli az új Maserati-ját...
de jelen pillanatban semmi olyan esemény nincs, ami változásra adna okot. Az első igazi trendforduló a dél-amerikai, ausztrál, és új-zélandi termésbecslések lesznek.
de addigra én remélem a mi búzánk ára a bankszámlán lesz...
OECD: az orosz gabonaválság nem vethető össze a 2007-2008-assal
A terméskárok és a gabonaexport átmeneti oroszországi leállítása miatt kialakult helyzet nem vethető össze a világ árupiacain 2007/2008-ban végigsöprő válsággal, amely az élelmiszerárak jelentős emelkedéséhez és a világ egyes részein éhséglázadásokhoz vezetett - vélekedett pénteken az OECD kereskedelmi és mezőgazdasági igazgatója.
Bár a búzaárak 2008 óta nem látott szintre emelkedtek, a globális gabonakészletek ma sokkal jelentősebbek, mint 2007/2008-ban voltak és a világ más részein a terméshelyzet általában kedvező, az OECD szerint tehát nincs ok globális mezőgazdasági válságról beszélni - jelentette ki Ken Ash.
Különbség az is, hogy a jelenlegi feszültségek a búzapiacon összpontosulnak, míg a korábbi árspirál egy sor mezőgazdasági főterményt érintett, és azt a szárnyaló energiapiaci árak is erősítették.
Az OECD nem tervezi felülvizsgálni ár- vagy termés-előrejelzését - mondta Ash, hozzátéve, hogy a 2010-re szóló orosz búzatermés-előrejelzés nem állt távol a jelenlegi becslésektől.
Megismételte ugyanakkor, hogy az OECD ellenzi az exportkorlátozásokat, amelyek, véleménye szerint csak ingadozóbbá teszik a nemzetközi árakat és a hazai árak megfékezése révén megfosztják a gazdálkodókat attól az előnytől, hogy többet termeljenek.
Ash szerint most nem alapvető kereslet-kínálati tényezők, hanem piaci várakozások befolyásolták a piacot.
A búzapiacon közel negyven éve nem tapasztalt áremelkedés következett be július elejétől augusztus elejéig, elsősorban az orosz, az ukrán és a kazah szárazság miatt, hiszen a három ország a világ tíz vezető búzaexportőre között van.
A londoni Euronext árutőzsdén a határidős búzaár pénteken - elsősorban a profitkivét hatására - 6,50 euróval, 2,91 százalékkal csökkent. A malmi búza novemberi szállításra tonnánként 217,00 euróra esett délutánra, de ennek ellenére július elejéhez képest még jelenleg is 49 százalékkal magasabban áll.
Lassan ereszt a lufi
Válasz #1589. hozzászólásra
Ez így igaz a landini jól fogyaszt csak nincs paci, a claas van paci csak kaja is kell naki, a fend meg baromi drága!!!!
Válasz #1563. hozzászólásra
Akkor ők még olcsók az árban, mondtak már ennél durvábbat is!
Válasz #1588. hozzászólásra
Nekem odalent megsúgták: ha számít a fogyasztás akkor landini, ha más számít akkor claas, ha a pénz nem számít akkor fendt !!!!!!!
Válasz #1587. hozzászólásra
nekem claas-ot.....
Válasz #1585. hozzászólásra
Nekem az axiálosok ajánlottak landinit,15 üzemórára.
Válasz #1585. hozzászólásra
Olyan szanberges féle !!!?????
Válasz #1570. hozzászólásra
MF tesztelés lehet?
Válasz #1582. hozzászólásra
decsakha előtte a videósba bemutatót tartasz nekünk....
sztem megéri ha látni akarod a rusnya pofámat mindenáron...... hehehheheheehe
egyébként errefelé 3000 pengőért viszik a búzát,minőségtől függetlenül
nagytételben kereskedők persze.
Kicsiben 4000-ért vehetnek itt. vesznek is bőven,mert másutt 4500-5000-ért adják már
Válasz #1581. hozzászólásra
eljössz találkozóra ha itt rendeződik meg?
neked exkluzív szállásod lenne a bárkaólakban! SŐT! az újonnan frissen sárgára festettben!
ollyan háremed lenne mint senki másnak(najó a bacso tuti többet megugrik)
Válasz #1578. hozzászólásra
nevigyorogjá tecsak inkább mond el mennyiért megy manapság a croccoobőr alsógatya????
jó éjt
Válasz #1577. hozzászólásra
Válasz #1576. hozzászólásra
Válasz #1576. hozzászólásra
babszem jankó te csak futhacc mer én meg a te sajátkocsányon termelt töködöt fogom szétrúgni ha elkaplak...... heheehhhhehe
Válasz #1575. hozzászólásra
abból is egy sorra csak a babot futtatta...