Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR405.84 FtUSD393.39 FtCHF431.97 FtGBP488.04 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz dr. Kemény Csaba #11346. hozzászólásáraMár aratáskor arról beszéltem itt is...kitalálnak egy kiviteli tilalmat. Beengedik a szomszédot. Itt kapufa lesz. A legnagyobb gond a piac szerint a silány-akár toxinos termékkel összekeverlyük az ideit. Szóval van egy bizalmatlanság is a piac részéról. Nagyon megnéznek minden tételt a malomnál is. Ott hol a leg apróbb bibi van fordul vissza.
Válasz Csavarkulcs #11345. hozzászólásáraNagy Istvánék szankcionálták a magyar gazdákat, behozták az ukrán terményt, a magyar búza exportját ellehetetlenítették a kiviteli tilalommal (nevezhetik akárhogy, mert a gyakorlatban tilalom volt). Ezek a szankciók valóban működtek!!!
Válasz Soma123 #11344. hozzászólásáraKolléga teljesen igazad van...viszont most úgy megy. Jön egy ár de hívjál a hét közepén..mert most még én sem vásárolok szitu van. Ez így megy már hetek óta. Rogyásig tele minden. Az Olasz piacról kiestünk gyakorlatilag. A Bosnyák sem várt arra mikor oldjuk fel a kiviteli tilalamat. Keresett más alternatívát. Afrika meg kap majd valamennyit a Muszkától..szinte ajándékba. Sorra visszadobott pályázatok-berendelt gépek. A kereskedő cégeknél. hamarosan indul a létszám leápítés..stb. Az AÖP nél aki tudott legelőt csinált a széna sem kell. Búzából csak a kalács mináség játszik..na abból alig van. Szóval a silány minőségű búzát az erőműben kellett volna elégetni. A vicc az még ráció is lett volna benne. Mert a szalma drágább volt mint a búza egy adott pillanatban. A szankciók működnek..csak fordítva. Kb 4 hét mulva indul a szotyi...csak nincs hova rakni..pl. A szója -kukorica húúúúú. A végén valami kint fog aludni a ponyva alatt.
Válasz apuci #11276. hozzászólásáraNa tudod miért írok árat nagyokos? Mi ennek a forumnak a neve? Leírom: Búza termény felvásárlási árak. Itt mindenről lehet olvasni ami nem érdekel csak a búza áráról nem. És amiről tájékoztatnak megosztottam itt. Eddig.
A versenyszféra pár évtized alatt teljesen lepusztulna, ha nem lenne állami oktatás, egészségügy...stb. Fontos szerepük van, ezért is probléma, ha nem működnek jól, de pénzügyileg a versenyszféra tartja el őket. A magánoktatás és magánegészségügy nyilván szintén versenyszféra, de egyelőre méretben nem versenyzik az államival.
Válasz .Feco. #11334. hozzászólásáraTe Fecó ti meg azt próbáljátok már megérteni hogy attól hogy az állam a munkáltató ugyan úgy a piacra termel egy tanár is vagy a vasutas esetleg az orvos vagy postás. Attól hogy egy tanár nem matearális javakat termel vagy állít elő még piacra termel bár a gyerekre nem úgy néznek mint egy végtermékre. De a tanulmányai után csak az lesz az iskola végtermékre vagy nem? A postást is az állam fizeti, pedig aki igénybe veszi az mind fizet a postai szolgáltatásért. Az hogy az állam rosszul szervezi a postát és a veszteséget a közösből pótolja ez hiba. Vagy az egészségügy nem a piacra termel? Nem az a jó ha minél hamarabb meggyógyul valaki és megy vissza dolgozni. Az orvost is te fizeted a TB keresztül az hogy azt az állam hogy használja az más dolog de tehát az orvos is a piacról él. És nem utolsó sorban a számok nem 1,2 millió ember tart el 3,6 milliót hanem fordítva lenne ez is met ugye a verseny szférában 3,6 millió dolgozó van. Na mindegy mert én úgy látom hogy mindenki termel valamit aki dolgozik.
Válasz .Feco. #11334. hozzászólásáraFecó, megkérdezhetem Magyarországon a mezőgazdaságban milyen nagyságu adók vannak, hogy a többi vállalkozáshoz képest alacsonyak?
Kérlek írd az adókhoz hozzá az egészségügyi biztosítóba és a nyugdíjalapba elvezetett pénzeket a tiszta bevétel %-ból.
Szeretném összehasonlítani, Szlovákiában mennyit fizetünk a Magyarországi gazdákhoz viszonyítva.
"Hol élnek jobban a gazdák".
Válasz dr. Kemény Csaba #11333. hozzászólásáraPlussz ha privatizálnak valami állami céget, vagy az állam által felvett kölcsönből is gurul pénz az újraelosztott adókhoz.
Máskülönben nem lenne évről évre egyre magasabb az államadóság /ez általánosítva majdnem minden Európai államra érvényes/.
Válasz Koczka József #11332. hozzászólásáraDoki akkor is megkapja a pénzét, ha "rosszul rak össze".
Esetleg ha beperled a "fusi" munka miatt, csak akkor kell részben a zsebbe nyúlnia, a nagyját az egészségügyi intézmény fizeti, ahol dolgozik.
Válasz .Feco. #11334. hozzászólásáraKedves Feco!
Az ilyen emberek miatt adtam fel az álmaimat, hogy a lányomnak könyvelő irodát nyissak. Pedig szegénnyel végig járattam a szamárlétrát.
Közgáz szakközép, egyetem + OKJ mérleg képes könyvelőit is elkellet végeznie, mert az egyetem az állam szerint nem ad jogosultságot mérlegképes könyvelői munka elvégzésére.
Azután nem nálam dolgozott, hanem ismerősöknél könyvelői irodákban és minden főnökasszonynak azt mondtam, hogy üssék verjék, hogy megtanulta a szakmát. Sikerült is neki kb. 28 éves korára.
Van 100 m2-es irodám, számítógépekkel, több százezres Ft-os legális szoftverekkel. Elkezdtük gyűjteni a kuncsaftokat. Össze is jöttek a partnerek.
De rá kellet jönni, hogy ezen vállalkozók, cégek, mezőgazdasági őstermelők és KFT. vezetőinek a pénzügyi kultúrája a béka segge alatt van.
Állandóan hőbörögtek, hogy miért kell adót fizetni, mit ad neki az állam? Elmagyaráztam, hogy az iskolába, óvodába mennyit fizet, mert nyugaton napi 15 € a díj.
Vagy feketén végzett munkák gázolaját nem rakhatja be a könyvelésébe, mert 250 l/Ha nem tud elszámolni évente.
Vagy a Nyereséges cégét nem támogathatja a veszteséges őstermelői gazdaságából tagi kölcsönnel minden héten.
Sajnos nem értették meg, mert hülye a könyvelő.
Na akkor, mondtam a lányomnak, hogy mennyen el egy multihoz dolgozni, így is tett.
Másfelől azért nem érted, mert a mezőgazdaságból indulsz ki, ahol (különösen az őstermelők és a családi gazdaságok) árbevételhez képes iszonyatosan kevés adót fizetnek. Más ágazatok nem ilyen szerencsések. A következők valós számok:
4 évvel ezelőttig volt egy fuvarozócégem 7 kamionnal, 10 alkalmazottal. Ez akkor éves szinten 200m árbevételt termelt, mindent a versenypiacról, és semmilyen támogatást nem kapott. A bevételeiből a következők mentek az államkasszába:
Útdíj: 30mFt
Járulékok és személyi adók: 12mFt
az éves üzemanyagktg 45mFt volt, ennek kb fele valamilyen adó: 22mFt
Súlyadó: 6mFt
Bírságok, büntetések: 4m
Iparűzési adó: 3mFt
Nyereségadó és osztalékadó 3mFt
továbbá a dolgozóknak kifizetett munkabért amikor elkölti ÁFÁ-t fizet, tehát a teljes bérének a 21%-a újra az államhoz kerül, ami kb 10mFt, plusz mivel ő is autót tart fenn, tankol, stb aminek nagy része adó, az még kb dolgozónként 500k, összesen évi 5m.
Ezt ha összeadod 95m Ft jön ki!! Tehát az árbevétel majdnem fele közvetlenül megy az államkasszába!
Csakhogy: az állam ebből fizet orvosokat, tanárokat, rendőröket, önkormányzati aktatológatókat, egyszerűség kedvéért számoljunk 500k/hó azaz 6m-val. ez 16 ember munkabére, de ők is fizetnek adót, járulékot, a bruttó bérük 40%-át, az 38m ft, plusz ami megmarad nekik azt a boltban elköltik, aminek a 21%-a ismét áfa, azaz 12m ft, és ők is tartanak fenn autót évi 500k üzemanyagba épített adóteherrel ami még 8m, tehát így ismét visszaforog az államkasszába 58m, ami további 10 orvos tanár rendőr bére, amik természetesen újra fizetnek adót és költik a pénzüket, újabb 6 ember bérét megtermelve, aki befizeti újabb 4 ember bérét, aki befizeti újabb 2 ember bérét, aki még mindig eltart 1 valakit....
Ha ezt összeadod akkor 8 effektíven árbevételt termelő ember (mert 2 dolgozó nálam sem sofőr volt, hanem egy könyvelő meg én aki céget vezettem) munkája teremti elő összesen 43 ember fizetését!
És ez nem egy Hol, nem egy gyógyszergyár hanem egy mezei puci vidéki kis mikrovállalkozások....
Válasz Koczka József #11332. hozzászólásáraAbból a szempontból igaza van, hogy a versenyszféra termeli ki, állítja elő azt a pénzt, amiből a közfeladatot ellátó szektorokban, államigazgatásban dolgozókat fizetik. Ott nincs valós, gazdasági értelemben vett teljesítmény. A tanár, az orvos, az állami szervek alkalmazottai mind-mind a befizetett adók újraelosztása révén jutnak fizetéshez.
Válasz Ohaza63 #11329. hozzászólásáraMég mindig rosszul gondolod. És a számok sem stimmelnek. Kicsit néz utánna a 2007 foglalkoztatottaknak is. És még valami amikor egy orvos össze rakta a csontjaidat már pénzre is váltotta hiszen ha nem rak rendbe nem lesz tégla, csak egy leszázalékolt nyugdíjas.
Az állami alkalmazottaknak munkájának is van hozzáadott értéke.
De ez nem váltható pénzre. Ha az orvos meggyógyít mennyi a Ft értéke?
Ha tanár megtanítja a nebulót pl a szorzótáblára mennyi a forintosított értéke?
Az versenyszféra befizetései nem az általad kitalált számok.
A cégek minden hó 20.-án ÁFA-t fizetnek, negyedévente társasági adó előleget, félévente iparűzési adó előleget, majd következő év májusában bevallják az előző évi forgalmunkat, megint társasági adót és osztalék adót.
A 1.200.000 versenyszférás dolgozótól levont adót és járulékot ,amit a bérlapon látsz, kipótolják még az utánad fizetendő egyéb járulékokkal is.
Ezek irgalmatlan nagy pénzek. Ilyen nagy cégek, mint a MOL vagy Richter, Rába, Videoton, vagy most a Lölő cégei százmilliárdokat fizetnek az államnak. Ez 2007 ben is így volt. Na ebből él az állam.
Az Én cégem egy mikrovállalkozás volt, de 8 féle adót utaltam a dolgozóim után havonta minden hó 12.-én. Majd az ÁFA-t 20.-án.
Én 20 év alatt kifizettem 300 milliót (egy mikrovállakozás), akkor mennyit fizet a MOL vagy az EON.
Válasz Koczka József #11326. hozzászólásáraMivel a közösből szinte semmit nem kapok egyenlőre, így a bevételem 30-405-a megy maz6 államkasszába, onnan kerül szétosztásra. Hogy ebből mire, kinek mennyi megy........
Válasz endypapa_20120 #11323. hozzászólásáraCsak egy kérdés, te hány embert tartasz el az adódból? Mert én egyet sem mert ma az átlagbérrel számolva évi 6 milliót kellene adóznom és az csak egy ember bére. Erről ennyit.
Válasz Koczka József #11321. hozzászólásáraNem arról van szó, hogy nincs szükség orvosra, tanárra, katonára, rendőrre. Viszont az ő bérüket Ohaza63 által említett 1,2M ember termeli ki, ami befizetésre kerül a közösbe, ahonnan visszaosztják a részükre.
Válasz Ohaza63 #11320. hozzászólásáraSzóval a matek sem megy picit segítek és aztán lezártnak tekintem. Tehát adott 1200000 *havi adó legyen az 100000 így lesz 120 milliárd és ebből fizetnek 3600000 embert szerinted ami majdnem 40000 Ft havonta. Ez már itt bukta a másik hogy abba 1,2 millió versenyszférásba én is beletartozok és én évente csak egyszer fizetek adót és a mezőgazdaságban dolgozók jelentős része.
Válasz Ohaza63 #11315. hozzászólásáraSzerinted akkor egy orvos vagy egy tanár vagy a vasúti jármüjavítónak nincs hozzáadot értéke? Hát nem semmi koma ez a gondolkodás. Csak az a baj hogy a te téglád sosem készülne el ha a tanárok nem képeznek orvosokat akik meg gyógyítják a téglát gyártó parasztot és nem jutna sehova ha a vasúti járműjavító nem javítja meg a vagon fékjét. Én nem vagyok egy nagy gazdasági szakember de te ülj vissza az iskolapadba.
Válasz Koczka József #11317. hozzászólásáraPontosan.
A 2007 KSH adat alapján 1.200.000 ember dolgozott a verseny szférában, aki az államtól függetlenül keresett pénzt és adózott, járulékot fizetett. Ehhez jön még a verseny szféra cégei által befizetett társasági, osztalék, iparűzési stb... adó.
Tehát az Ő befizetéseik bekerültek a költségvetésbe, illetve az Ő általuk vásárolt termékek ÁFA ja szintén bekerült, amiből az állam kifizette az állami alkalmazottakat, akiktől szintén vontak adót és járulékot és vásároltak ÁFA-san, ami visszakerült a költségvetésbe.
Ráadásul 2007 ben olyan magas volt a céges adó, hogy 100 Ft ból 40 Ft maradt a többit adóval elvonta az állam.
De alapjában az első 1,200.000 ember és cégek befizetését forgatta meg az állam a saját dolgozói között.
Ha Ők 0 Ft fizetnek be, akkor az államnak 0 Ft ja van és akkor nincs állami fizetés , nyugdíj, GYES, GYED
Húsz évig magamnak könyveltem a Cégemet, hihetsz nekem.
Válasz Csavarkulcs #11311. hozzászólásáraFelénk még öregebbek azok akik eljárnak napszámba. Nekem is vetéskor egy 78 éves úr szokott segíteni, de volt már 83 éves segítőm is.
De Ők akarnak dolgozni, állandóan szaladgáltak a vetőmagos zsákkal, amikor közelítettem a dűlő felé a vetőgéppel.
Én voltam zavarban az akarásukon.
Volt fiatal is egyszer két emberke , de délelőtt fél 11 kor azt mondták vigyem őket haza , mert nagyon meleg van és ők ezt nem bírják és pénzt sem kérnek, csak induljunk már.
A gazdák zöme 60 vagy inkább 70 pluszos. Itt a vége.
Gyerekeiket, addig érdekelte az egész, amíg meglett a lakás, ház, terepjáró és kész.
Válasz Koczka József #11313. hozzászólásáraNem azt írtam, hogy nem dolgozik és nem fizet adót és járulékot, hanem azt, hogy az állami zsebből vannak fizetve.
Persze az Ő munkájuk is nagyon fontos a társadalom szempontjából, de mégis a versenyszféra által megtermelt haszon, leadózott részéből kapják a fizetésüket az államtól.
Az államnak honnan van pénze. Azoknak a munkájából, akik hozzáadott értéket állítanak elő.
Pl. agyagból téglát gyárt, téglából házat épít vagy 1 szem kukoricából 200 szemet termel stb... Na ez a hozzáadott érték.
Ha van egy téglám, ami 100 Ft ba került és lerakom egy zsákfaluban ott 50 Ft ér, ha Miskolc belvárosában rakom le ott 250 Ft , ha Budán a Rózsadombon ott már 1000 Ft ér - de ez a spekuláció aminek nincs hozzáadott értéke.
Ha van 100 Ft-ot 20 Ft-osokban és otthon cserélgeted a családtagjaiddal és nem költesz belőle 100 Ft marad. Egyik zsebből a másikba és nem lesz több. Ha költesz akkor fogy. Na így van az állam is. Ha nincs adóbevétel, nincs fizetés az állami szférában.
Te is csak akkor tudsz fejleszteni, vagy új évet indítani, ha nyereséges voltál, vagy a tartalékodból, amíg van, utána hitelből ami meg már a bank nyereségét gyarapítja.
De tényleg ez a búzás oldal, hagyjuk abba itt az eszmefuttatásokat.
Válasz Ohaza63 #11307. hozzászólásáraSzia. Nem akartam beleszólni magasröptű gondolataidba de annyi hülyeséget írsz hogy már fáj.
"Utoljára 2007 ben láttam a KSH által lehozott statisztikai adatot, hogy az akkori 3,6 millió munkavállalóból hány kapja a fizetését az államtól.
2,4 millió ember volt ez a létszám. (oktatás, egészségügy, honvédség, rendőrség, önkormányzatok, MÁV, Volán stb...)
Na akkor valójában 1,2 millió ember fizetett adót és járulékot és Ők tartották el a maradék 8,8 millió embert (nyugdíjasok , gyerekek, állami alkalmazottak
Szerinted a tanár, a mozdonyvezető, egészségügyi dolgozó és még kismillió más állami közhivatalnok nem fizet adót vagy járulékot? Gondolkozz néha mielőtt ennyi hülyeséget írsz.
Válasz Ohaza63 #11309. hozzászólásáraItt a napszámosok átlag életkora...50 év. ez sokat elmond. A fiatalokkal mikor beszélgetek,annyi a válasz, Nem azért tanult(akár egy sima középiskolát is) hogy gürizzen. Diákmelóra alig lehetett összekaparni a fiatalokat. Itt ez van. Pont abban a cipőben járunk mint a Németek a háború után. Ott a kényszer...ithon a kényelem. Az a probléma az ide települt Pakisztániak is csak egy szezont jöttek idénymunkára.. Elvannak a támogatásból..a srácok most is a csajokat kergetik a strandon.
Válasz Praetor #11308. hozzászólásáraEz nagyon szomorú ha így van.
Mert az a 2,5 millió ember, aki a verseny szférában dolgozik és adót, járulékot fizet lassan belegebed ebbe, hogy még 4 embert eltartson.
Ez hosszútávon nem megy.
Ha a bürokráciát leépítenék, akkor felszabadulhatna 400-500 ezer fő, akik a versenyszférában elhelyezkedhetnének.
Vagy a honi kisebbségünknél is van tartalék.
Nem kurvának vinnék külföldre a lányaikat, hanem akksi gyárakban dolgozhatnának.
Vagy a fiaikat alkalmazhatná az építőipar. A malteros talicska toláshoz elég a két osztály is, nem kell hozzá diploma.
Sajnos egyre több külföldit hoznak be különböző munkaerő-kölcsönző cégek, ami nem megoldás a jövőnkre nézve.
Minek erőltetik ezt a iparosítást, mikor nincs hozzá munkaerő.
Ez olyan mintha a jelenlegi gépeimmel, ami 50 Ha lett összeszedve, még vállalnék 500 Ha beművelést.
Válasz Ohaza63 #11307. hozzászólásáraAzért kell ennyi ember, mert a folyamatosan növekvő adminisztrációs előírások és feladatok a bürokrácia hízásával járnak. Ezt részben az EU-s előírások, részben hazai vezetés önszorgalma generálja. A totális kontroll központjában az adatok, nyilvántartások, ellenőrzések vannak. A bürokrácia tovább fog növekedni, amit csak a szoftveres automatizálások mérsékelnek majd némileg.
Személy szerint azt látom, hogy az állami szektorban kevés helyen maradtak meg kávézós munkaposztok. A vezető réteget leszámítva 2-3 ember helyett dolgozik egy, és vannak helyek, ahol tűzoltásszerűek az adminisztrálások, mert valójában nem tudják teljesíteni. Ha kapnának egy átfogó ellenőrzést, akkor kiderülne, hogy minimum 2x ennyi ember kellene alkalmazásba, hogy teljesíthetőek legyenek a követelmények. Persze nem minden helyen ilyen a helyzet, de ez sok helyre igaz. A mezőgazdaság is egyre inkább arról szól, hogy a kicsiket fojtogassák a kötelezettségekkel, előírásokkal. A nagyoknál úgy is ott vannak az alkalmazottak, aminek az idejébe belefér ez a sok baromság. De aki maga hajtja a gépét, ott ezek a sz*rságok úgy hiányoznak, mint lónak a hátúszás. Ez így "nagyszerűen" elősegíti a birtokaggregációt, és a kicsik nagy része alig pár évtizeden belül eltűnik.
Válasz hashtag #11306. hozzászólásáraUtoljára 2007 ben láttam a KSH által lehozott statisztikai adatot, hogy az akkori 3,6 millió munkavállalóból hány kapja a fizetését az államtól.
2,4 millió ember volt ez a létszám. (oktatás, egészségügy, honvédség, rendőrség, önkormányzatok, MÁV, Volán stb...)
Na akkor valójában 1,2 millió ember fizetett adót és járulékot és Ők tartották el a maradék 8,8 millió embert (nyugdíjasok , gyerekek, állami alkalmazottak). Számomra ez megdöbbentő szám volt.
Ha a mostani 4,7 millió munkavállalót nézzük szerintem az arányok nem változtak. A politikusaink mohóbbak lettek, minden rokonnak ismerősnek generálnak egy jó fizető állami állást és így tovább.
A 2016 ig létrejött + 600 ezer állásnak a 80 %-át az állam generálta. Ez tiszta szocializmus.
Lehet már csak a KMK (Közveszélyes munka kerülés) hiányzik.
A kis városom járási székhely. A 200 fős polg hivatal mellett, 200 fős járási irodaház is van. Minek?
Minden második településen okmányiroda.
A 25 éves autómnak már a hetedik forgalmiját kellett elintéznem, mert minden műszaki vizsga után valamit át kell írni. Legutóbb két éve a dízelt kellett átírni gázolajra, most pedig a típusát betűről számra. Ilyenkor új forgalmi , törzskönyv stb és fél nap.
Amikor megjegyeztem az ügyintéző hölgynek, hogy a 80-as években 2 hölgy intézte ezeket az okmányokat (jogsi, személyigazolvány, forgalmi + minden más) a rendőrségen az egész járásnak (most 3 okmányiroda van a járásban) nem pedig 80 ember, megharagudott rám.
Vagy minek a 4 hónapos unokámnak adószám, személyi igazolvány? Mert ez az első születés utáni ügyintézés.
Az elmúlt 33 év politikus állományából egy dolog hiányzik, mégpedig a kulák gén.
A költségvetéseket mindig várt és nem valós számok alapján állítják össze, amikor pedig nem teljesülnek a várt bevételek, akkor vakaróznak és mutogatnak és magyarázkodnak.
Nekem is volt ilyen földszomszédom, aki elmagyarázta nekem mutogatva a földjére, hogy a 1/3 ból új fürdőszoba lesz, 1/3 ból új autó a maradékból pedig bundát vesz a feleségének.
Betakarításkor pedig egy Trabant által húzott utánfutóval vitte haza a termését, na egy héten belül el is adta a földjét, amit örökölt, majd elnyaralta az összeget.
Válasz Ohaza63 #11305. hozzászólásáraAzért, mert ha minden családban van egy minisztériumi dolgozó, vagy egy államtitkársági adminisztrátor, aki tudja magáról hogy nélkülözhető, akkor annak kutya kötelessége, hogy helyesen szavazzon, mert amúgy lehet megszűnne az értelmetlen munkahelye. És ennek érdekében nyilván a vasárnapi ebédnél is ennek mentén érvel. Sokba kerül ez a buborék, de létkérdés. Csak hosszútávon a saját pénzünkre megy, hogy rengeteg mondvacsinált pozíció van, hogy az xy unokája, aki frissen végzett közgazdász, legyen neki munkahelye.
A régi rendszerben volt ez, hogy volt udvarseprő 4 ember, meg kerékfújtató kettő. Most is ez megy.
De már akkor sem működött.
Válasz hashtag #11304. hozzászólásáraSajnos 20 év üzleti tapasztalat mondja ki ezt belőlem. 1993-tól lettem vállalkozó, cégtulaj és amivel mi foglalkoztunk és állami volt, azokat a munkákat mindig Budapesti cég nyerte legyen az bárhol az országban a munka. Mindig valakinek a valakije lett a projekt győztes. Ez igaz a baloldali kormányok idejére is. 1-2 fős projekt cég, amit arra a munkára hoztak létre, majd megszüntettek, ha vége volt a munkának. Vagy kifizették az alvállalkozókat vagy nem.
Bizony olyan dolgokat láttam és tapasztalhattam, amit nagyon sok ember elképzelni sem tud. A 90-es évek legvégén már röpködtek a 100 milliók a visszaosztásban. Nem a semmiből épültek a Budapesti vonzáskörzetében a 50-100 milliós házak, a luxus autók sem a semmiből lettek. Így volt ez a Horn, Orbán, Medgyesi, Gyurcsány, Bajnai kormányok alatt is.
De legalább akkor löktek valamit a vidéki vállalkozónak is, aki megcsinálta a munkát.
2010 után ez megszűnt, pl. már úgy oldják meg a szervizelést, javításokat, hogy GLS el felküldve Pestre, majd kiküldve pl. Németországba javítani - illetve vissza ugyanezen az úton. Na melyik az olcsóbb, ha kimész helyben és kicseréled az 500 Ft os alkatrészt, kérsz 3.000 Ft munkadíjat és valami kiszállási költséget vagy az előbbi.
Az államunk úgy viselkedik, mintha arany és gyémánt bányáink volnának és 50 cm mélyről bugyogna fel a kőolaj.
Nem beszélve az állami vízfejről. Kb. 2,5 millió embert alkalmaz az állam, ha nem többet. Egy 20.000 fős kisvárosban minek 200 fős polgármesteri hivatal és 30 db nonprofit KFT, KHT és egyéb állami pénzeken finanszírozott egyéb gittegylet??
Válasz Ohaza63 #11298. hozzászólásáraÉrdekes, hogy az egész piac neres leuralásából azt tudtad levonni, hogy utálod a pestieket. Attól hogy oda van bejegyezve, lehet 10%-se pesti, főleg mióta a csókos dinasztiàk újabban vidéken nőttek ki a földből.
Válasz endypapa_20120 #11302. hozzászólásáraVannak úgynevezett TBSZ (Tartós Befektetési Számla) számlák, szinte minden banknál, ami 5 év után teljesen adó és és járulék mentes, de 3 év után is 10 %-os forrás adóval adózik ha kiveszed a pénzed. Na ezeken a számlákon lehet játszani a befektetésekkel. Akár állampapír, akár más alapokba rakhatjátok a pénz. Lehet a pénz ide oda pakolgatni, attól függ milyen alapokat választasz. A nyílt végű alapokat, akár hetente is váltogathatod kedved szerint adó mentesen ezen a számlán.
Viszont csak olyan mennyiségű pénz szabad berakni, amire a következő 5 évben nem lesz szükséges.
Ha komolyabb befektetni valód van, akkor esetleg privát banki ügyfél lehetsz, na onnantól már erről a számláról tőzsdézhetsz, akár naponta is , vagy olyan külföldi alapokat is megvehetsz, amiket egyszerű ügyfélként nem kapsz meg.
A TBSZ számlára betenni folyamatosan lehet, de adómentesen kivenni csak 5 év után. Arra viszont vigyázni kell, ha lejár az 5 év, akkor nem automatikus a TBSZ számla meghosszabbítása.
Jelen MNB kamat környezetben 15-16 %-os plusz is elérhető.
Válasz Bekre Pál #11300. hozzászólásáraHa kimented, mibe teszed? Ez a nagy kérdés! Az MBH-nál is megszüntetem a számlát. Ki akarok szállni a dőzsölésük finanszírozásából.
Válasz Ohaza63 #11298. hozzászólásáraA mezgazd. mint wellness, íjjbazmeg, neked tényleg nem lehetett eccerű...Remélem azért van B-terved így a "B" oldalon. Én minden nélkülözhető pízt kimentek a gazdálkodásból (ha marad, hahaha), zéró fejlesztés, adózzon ezeknek a vámpíroknak az ördög.
Válasz Bekre Pál #11296. hozzászólásáraSajnos nem. Ahogy telik az emberrel az idő teljesen kiég a folyamatos küzdelemben, amit egy stresszes vállalkozás okoz. Ráadásul csak az államnak és nagy külföldi multiknak dolgoztunk, ami nagyon jó volt, mert a pénzekkel nem volt gond. De 2013-2014 re az Orbánék mindent központosítottak és csak Budapesti nyerhetett meg minden munkát. (na ezért utálom az összes pestit) Volt rá példa, hogy lejött Pestről egy nyikhaj gyerek és elkezdte magyarázni, hogy az a piros gomb a bekapcsoló a számítógépen, mikor feltettünk neki pár szakmai kérdést, amire köpni-nyelni nem tudott, elmagyaráztam neki , hogy ez is Európa és itt van villany meg számítógép. Csak nagyot nézett a felkészültségünkön. A vidékieket a végtelenségig lenézik.
Vártam Én, hogy majd megkeresnek az új nyertesek, hogy apró pénzért dolgozzunk nekik, de nem kellettünk. De volt rá 1-2 példa, hogy a Cégem által elvégzett alvállalkozói munkát 10-20 szorosan tovább számlázva küldték vissza a megrendelőnek ide vidékre. Meg is kaptam a helyi kapcsolattartómtól, hogy 30.000 - 40.0000 Ft os óradíjjal dolgozunk. Csak néztem, mint Sanyi malac a búzában az áraik kapcsán.
Na ebbe beleuntam. Sajnos a szívem szakadt meg, hogy olyan kollégákat, akik 20 évesen kerültek mellém 40-42 évesen kellett elküldeni. Szinte a gyerekeimnek tekintettem Őket.
A mezőgazdaságot a Cégem mellett kezdtem mint wellnest, mert itt inkább fizikai fáradság volt mint szellemi, amit ki lehet pihenni.
Senki nem volt a segítségemre, mindent az internetről kezdtem megtanulni. De 18 év után lassan már megy. Nagyon sokat lehetett tanulni idősebb gazdáktól, már akikben volt segítőkészség. De sajnos úgy látom, hogy lassan kivéreztetnek minket, úgy hogy ezt is abba kell hagyni.
12447 hozzászólás
Válasz dr. Kemény Csaba #11346. hozzászólásáraMár aratáskor arról beszéltem itt is...kitalálnak egy kiviteli tilalmat. Beengedik a szomszédot. Itt kapufa lesz. A legnagyobb gond a piac szerint a silány-akár toxinos termékkel összekeverlyük az ideit. Szóval van egy bizalmatlanság is a piac részéról. Nagyon megnéznek minden tételt a malomnál is. Ott hol a leg apróbb bibi van fordul vissza.
Válasz Csavarkulcs #11345. hozzászólásáraNagy Istvánék szankcionálták a magyar gazdákat, behozták az ukrán terményt, a magyar búza exportját ellehetetlenítették a kiviteli tilalommal (nevezhetik akárhogy, mert a gyakorlatban tilalom volt). Ezek a szankciók valóban működtek!!!
Válasz Soma123 #11344. hozzászólásáraKolléga teljesen igazad van...viszont most úgy megy. Jön egy ár de hívjál a hét közepén..mert most még én sem vásárolok szitu van. Ez így megy már hetek óta. Rogyásig tele minden. Az Olasz piacról kiestünk gyakorlatilag. A Bosnyák sem várt arra mikor oldjuk fel a kiviteli tilalamat. Keresett más alternatívát. Afrika meg kap majd valamennyit a Muszkától..szinte ajándékba. Sorra visszadobott pályázatok-berendelt gépek. A kereskedő cégeknél. hamarosan indul a létszám leápítés..stb. Az AÖP nél aki tudott legelőt csinált a széna sem kell. Búzából csak a kalács mináség játszik..na abból alig van. Szóval a silány minőségű búzát az erőműben kellett volna elégetni. A vicc az még ráció is lett volna benne. Mert a szalma drágább volt mint a búza egy adott pillanatban. A szankciók működnek..csak fordítva.
Kb 4 hét mulva indul a szotyi...csak nincs hova rakni..pl. A szója -kukorica húúúúú. A végén valami kint fog aludni a ponyva alatt.
Válasz apuci #11276. hozzászólásáraNa tudod miért írok árat nagyokos? Mi ennek a forumnak a neve? Leírom: Búza termény felvásárlási árak. Itt mindenről lehet olvasni ami nem érdekel csak a búza áráról nem. És amiről tájékoztatnak megosztottam itt. Eddig.
Válasz Koczka József #11340. hozzászólásáraNézd, te azt nem érted, hogy végig pénzügyi (!) szempontból elemezték a kérdést, nem hasznosság/érték szempontjából.
A versenyszféra pár évtized alatt teljesen lepusztulna, ha nem lenne állami oktatás, egészségügy...stb. Fontos szerepük van, ezért is probléma, ha nem működnek jól, de pénzügyileg a versenyszféra tartja el őket. A magánoktatás és magánegészségügy nyilván szintén versenyszféra, de egyelőre méretben nem versenyzik az államival.
mondjuk az 5800 forintos búzából még magunkat sem tudjuk eltartani, nemhogy mást...
Válasz Sk Laci #11339. hozzászólásáraKicsit elírtam.
Tiszta bevétel %-ból --- adóalapból akart volna lenni.
Válasz .Feco. #11334. hozzászólásáraTe Fecó ti meg azt próbáljátok már megérteni hogy attól hogy az állam a munkáltató ugyan úgy a piacra termel egy tanár is vagy a vasutas esetleg az orvos vagy postás. Attól hogy egy tanár nem matearális javakat termel vagy állít elő még piacra termel bár a gyerekre nem úgy néznek mint egy végtermékre. De a tanulmányai után csak az lesz az iskola végtermékre vagy nem? A postást is az állam fizeti, pedig aki igénybe veszi az mind fizet a postai szolgáltatásért. Az hogy az állam rosszul szervezi a postát és a veszteséget a közösből pótolja ez hiba. Vagy az egészségügy nem a piacra termel? Nem az a jó ha minél hamarabb meggyógyul valaki és megy vissza dolgozni. Az orvost is te fizeted a TB keresztül az hogy azt az állam hogy használja az más dolog de tehát az orvos is a piacról él. És nem utolsó sorban a számok nem 1,2 millió ember tart el 3,6 milliót hanem fordítva lenne ez is met ugye a verseny szférában 3,6 millió dolgozó van. Na mindegy mert én úgy látom hogy mindenki termel valamit aki dolgozik.
Válasz .Feco. #11334. hozzászólásáraFecó, megkérdezhetem Magyarországon a mezőgazdaságban milyen nagyságu adók vannak, hogy a többi vállalkozáshoz képest alacsonyak?
Kérlek írd az adókhoz hozzá az egészségügyi biztosítóba és a nyugdíjalapba elvezetett pénzeket a tiszta bevétel %-ból.
Szeretném összehasonlítani, Szlovákiában mennyit fizetünk a Magyarországi gazdákhoz viszonyítva.
"Hol élnek jobban a gazdák".
Válasz dr. Kemény Csaba #11333. hozzászólásáraPlussz ha privatizálnak valami állami céget, vagy az állam által felvett kölcsönből is gurul pénz az újraelosztott adókhoz.
Máskülönben nem lenne évről évre egyre magasabb az államadóság /ez általánosítva majdnem minden Európai államra érvényes/.
Válasz Koczka József #11332. hozzászólásáraDoki akkor is megkapja a pénzét, ha "rosszul rak össze".
Esetleg ha beperled a "fusi" munka miatt, csak akkor kell részben a zsebbe nyúlnia, a nagyját az egészségügyi intézmény fizeti, ahol dolgozik.
Válasz .Feco. #11334. hozzászólásáraKedves Feco!
Az ilyen emberek miatt adtam fel az álmaimat, hogy a lányomnak könyvelő irodát nyissak. Pedig szegénnyel végig járattam a szamárlétrát.
Közgáz szakközép, egyetem + OKJ mérleg képes könyvelőit is elkellet végeznie, mert az egyetem az állam szerint nem ad jogosultságot mérlegképes könyvelői munka elvégzésére.
Azután nem nálam dolgozott, hanem ismerősöknél könyvelői irodákban és minden főnökasszonynak azt mondtam, hogy üssék verjék, hogy megtanulta a szakmát. Sikerült is neki kb. 28 éves korára.
Van 100 m2-es irodám, számítógépekkel, több százezres Ft-os legális szoftverekkel. Elkezdtük gyűjteni a kuncsaftokat. Össze is jöttek a partnerek.
De rá kellet jönni, hogy ezen vállalkozók, cégek, mezőgazdasági őstermelők és KFT. vezetőinek a pénzügyi kultúrája a béka segge alatt van.
Állandóan hőbörögtek, hogy miért kell adót fizetni, mit ad neki az állam? Elmagyaráztam, hogy az iskolába, óvodába mennyit fizet, mert nyugaton napi 15 € a díj.
Vagy feketén végzett munkák gázolaját nem rakhatja be a könyvelésébe, mert 250 l/Ha nem tud elszámolni évente.
Vagy a Nyereséges cégét nem támogathatja a veszteséges őstermelői gazdaságából tagi kölcsönnel minden héten.
Sajnos nem értették meg, mert hülye a könyvelő.
Na akkor, mondtam a lányomnak, hogy mennyen el egy multihoz dolgozni, így is tett.
Válasz Koczka József #11332. hozzászólásáraEgyrészt engedd már ezt el, senki sem mondta, hogy nem hasznosak az orvosok, lépj túl, és próbálj arra figyelni amit mondunk!
Másfelől azért nem érted, mert a mezőgazdaságból indulsz ki, ahol (különösen az őstermelők és a családi gazdaságok) árbevételhez képes iszonyatosan kevés adót fizetnek. Más ágazatok nem ilyen szerencsések. A következők valós számok:
4 évvel ezelőttig volt egy fuvarozócégem 7 kamionnal, 10 alkalmazottal. Ez akkor éves szinten 200m árbevételt termelt, mindent a versenypiacról, és semmilyen támogatást nem kapott. A bevételeiből a következők mentek az államkasszába:
Útdíj: 30mFt
Járulékok és személyi adók: 12mFt
az éves üzemanyagktg 45mFt volt, ennek kb fele valamilyen adó: 22mFt
Súlyadó: 6mFt
Bírságok, büntetések: 4m
Iparűzési adó: 3mFt
Nyereségadó és osztalékadó 3mFt
továbbá a dolgozóknak kifizetett munkabért amikor elkölti ÁFÁ-t fizet, tehát a teljes bérének a 21%-a újra az államhoz kerül, ami kb 10mFt, plusz mivel ő is autót tart fenn, tankol, stb aminek nagy része adó, az még kb dolgozónként 500k, összesen évi 5m.
Ezt ha összeadod 95m Ft jön ki!! Tehát az árbevétel majdnem fele közvetlenül megy az államkasszába!
Csakhogy: az állam ebből fizet orvosokat, tanárokat, rendőröket, önkormányzati aktatológatókat, egyszerűség kedvéért számoljunk 500k/hó azaz 6m-val. ez 16 ember munkabére, de ők is fizetnek adót, járulékot, a bruttó bérük 40%-át, az 38m ft, plusz ami megmarad nekik azt a boltban elköltik, aminek a 21%-a ismét áfa, azaz 12m ft, és ők is tartanak fenn autót évi 500k üzemanyagba épített adóteherrel ami még 8m, tehát így ismét visszaforog az államkasszába 58m, ami további 10 orvos tanár rendőr bére, amik természetesen újra fizetnek adót és költik a pénzüket, újabb 6 ember bérét megtermelve, aki befizeti újabb 4 ember bérét, aki befizeti újabb 2 ember bérét, aki még mindig eltart 1 valakit....
Ha ezt összeadod akkor 8 effektíven árbevételt termelő ember (mert 2 dolgozó nálam sem sofőr volt, hanem egy könyvelő meg én aki céget vezettem) munkája teremti elő összesen 43 ember fizetését!
És ez nem egy Hol, nem egy gyógyszergyár hanem egy mezei puci vidéki kis mikrovállalkozások....
Válasz Koczka József #11332. hozzászólásáraAbból a szempontból igaza van, hogy a versenyszféra termeli ki, állítja elő azt a pénzt, amiből a közfeladatot ellátó szektorokban, államigazgatásban dolgozókat fizetik. Ott nincs valós, gazdasági értelemben vett teljesítmény. A tanár, az orvos, az állami szervek alkalmazottai mind-mind a befizetett adók újraelosztása révén jutnak fizetéshez.
Válasz Ohaza63 #11329. hozzászólásáraMég mindig rosszul gondolod. És a számok sem stimmelnek. Kicsit néz utánna a 2007 foglalkoztatottaknak is. És még valami amikor egy orvos össze rakta a csontjaidat már pénzre is váltotta hiszen ha nem rak rendbe nem lesz tégla, csak egy leszázalékolt nyugdíjas.
Válasz Ohaza63 #11329. hozzászólására![smile thumbup](/oldforum/images/smiles/thumbup.gif)
Válasz Ohaza63 #11329. hozzászólásáraEz neki hosszú!![smile sweatdrop](/oldforum/images/smiles/sweatdrop.gif)
![smile sweatdrop](/oldforum/images/smiles/sweatdrop.gif)
![smile sweatdrop](/oldforum/images/smiles/sweatdrop.gif)
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
Válasz Koczka József #11321. hozzászólásáraKedves József!
Az állami alkalmazottaknak munkájának is van hozzáadott értéke.
De ez nem váltható pénzre. Ha az orvos meggyógyít mennyi a Ft értéke?
Ha tanár megtanítja a nebulót pl a szorzótáblára mennyi a forintosított értéke?
Az versenyszféra befizetései nem az általad kitalált számok.
A cégek minden hó 20.-án ÁFA-t fizetnek, negyedévente társasági adó előleget, félévente iparűzési adó előleget, majd következő év májusában bevallják az előző évi forgalmunkat, megint társasági adót és osztalék adót.
A 1.200.000 versenyszférás dolgozótól levont adót és járulékot ,amit a bérlapon látsz, kipótolják még az utánad fizetendő egyéb járulékokkal is.
Ezek irgalmatlan nagy pénzek. Ilyen nagy cégek, mint a MOL vagy Richter, Rába, Videoton, vagy most a Lölő cégei százmilliárdokat fizetnek az államnak. Ez 2007 ben is így volt. Na ebből él az állam.
Az Én cégem egy mikrovállalkozás volt, de 8 féle adót utaltam a dolgozóim után havonta minden hó 12.-én. Majd az ÁFA-t 20.-án.
Én 20 év alatt kifizettem 300 milliót (egy mikrovállakozás), akkor mennyit fizet a MOL vagy az EON.
Válasz endypapa_20120 #11327. hozzászólásáraOftopic
Válasz Koczka József #11326. hozzászólásáraMivel a közösből szinte semmit nem kapok egyenlőre, így a bevételem 30-405-a megy maz6 államkasszába, onnan kerül szétosztásra. Hogy ebből mire, kinek mennyi megy........
Válasz endypapa_20120 #11323. hozzászólásáraCsak egy kérdés, te hány embert tartasz el az adódból? Mert én egyet sem mert ma az átlagbérrel számolva évi 6 milliót kellene adóznom és az csak egy ember bére. Erről ennyit.
Válasz Koczka József #11321. hozzászólásáraNem arról van szó, hogy nincs szükség orvosra, tanárra, katonára, rendőrre. Viszont az ő bérüket Ohaza63 által említett 1,2M ember termeli ki, ami befizetésre kerül a közösbe, ahonnan visszaosztják a részükre.
Válasz endypapa_20120 #11323. hozzászólásáraIgen, a versenyszféra termeli ki a teljes apparátus jövedelmét és az nincs másfél millió munkavállaló, vállalkozó, stb.
Válasz Koczka József #11321. hozzászólásáraNincs igazad! Ohaza63 jól mondja.
Válasz Ohaza63 #11320. hozzászólásáraSzóval a matek sem megy picit segítek és aztán lezártnak tekintem. Tehát adott 1200000 *havi adó legyen az 100000 így lesz 120 milliárd és ebből fizetnek 3600000 embert szerinted ami majdnem 40000 Ft havonta. Ez már itt bukta a másik hogy abba 1,2 millió versenyszférásba én is beletartozok és én évente csak egyszer fizetek adót és a mezőgazdaságban dolgozók jelentős része.
Válasz Ohaza63 #11315. hozzászólásáraSzerinted akkor egy orvos vagy egy tanár vagy a vasúti jármüjavítónak nincs hozzáadot értéke? Hát nem semmi koma ez a gondolkodás. Csak az a baj hogy a te téglád sosem készülne el ha a tanárok nem képeznek orvosokat akik meg gyógyítják a téglát gyártó parasztot és nem jutna sehova ha a vasúti járműjavító nem javítja meg a vagon fékjét. Én nem vagyok egy nagy gazdasági szakember de te ülj vissza az iskolapadba.
Válasz Koczka József #11317. hozzászólásáraPontosan.
A 2007 KSH adat alapján 1.200.000 ember dolgozott a verseny szférában, aki az államtól függetlenül keresett pénzt és adózott, járulékot fizetett. Ehhez jön még a verseny szféra cégei által befizetett társasági, osztalék, iparűzési stb... adó.
Tehát az Ő befizetéseik bekerültek a költségvetésbe, illetve az Ő általuk vásárolt termékek ÁFA ja szintén bekerült, amiből az állam kifizette az állami alkalmazottakat, akiktől szintén vontak adót és járulékot és vásároltak ÁFA-san, ami visszakerült a költségvetésbe.
Ráadásul 2007 ben olyan magas volt a céges adó, hogy 100 Ft ból 40 Ft maradt a többit adóval elvonta az állam.
De alapjában az első 1,200.000 ember és cégek befizetését forgatta meg az állam a saját dolgozói között.
Ha Ők 0 Ft fizetnek be, akkor az államnak 0 Ft ja van és akkor nincs állami fizetés , nyugdíj, GYES, GYED
Húsz évig magamnak könyveltem a Cégemet, hihetsz nekem.
Válasz Koczka József #11317. hozzászólására![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
Válasz Csavarkulcs #11311. hozzászólásáraFelénk még öregebbek azok akik eljárnak napszámba. Nekem is vetéskor egy 78 éves úr szokott segíteni, de volt már 83 éves segítőm is.
De Ők akarnak dolgozni, állandóan szaladgáltak a vetőmagos zsákkal, amikor közelítettem a dűlő felé a vetőgéppel.
Én voltam zavarban az akarásukon.
Volt fiatal is egyszer két emberke , de délelőtt fél 11 kor azt mondták vigyem őket haza , mert nagyon meleg van és ők ezt nem bírják és pénzt sem kérnek, csak induljunk már.
A gazdák zöme 60 vagy inkább 70 pluszos. Itt a vége.
Gyerekeiket, addig érdekelte az egész, amíg meglett a lakás, ház, terepjáró és kész.
Válasz Ohaza63 #11315. hozzászólásáraDe de pontosan azt írtad hogy csak 1200000 ember fizet adót és járulékot.
Válasz szilmiha #11314. hozzászólásáraHja, írhatnál aktuális árakat, csak hogy legyen valami hasznod is...![smile whistling](/oldforum/images/smiles/whistling.gif)
Válasz Koczka József #11313. hozzászólásáraNem azt írtam, hogy nem dolgozik és nem fizet adót és járulékot, hanem azt, hogy az állami zsebből vannak fizetve.
![smile surrender](/oldforum/images/smiles/surrender.gif)
Persze az Ő munkájuk is nagyon fontos a társadalom szempontjából, de mégis a versenyszféra által megtermelt haszon, leadózott részéből kapják a fizetésüket az államtól.
Az államnak honnan van pénze. Azoknak a munkájából, akik hozzáadott értéket állítanak elő.
Pl. agyagból téglát gyárt, téglából házat épít vagy 1 szem kukoricából 200 szemet termel stb... Na ez a hozzáadott érték.
Ha van egy téglám, ami 100 Ft ba került és lerakom egy zsákfaluban ott 50 Ft ér, ha Miskolc belvárosában rakom le ott 250 Ft , ha Budán a Rózsadombon ott már 1000 Ft ér - de ez a spekuláció aminek nincs hozzáadott értéke.
Ha van 100 Ft-ot 20 Ft-osokban és otthon cserélgeted a családtagjaiddal és nem költesz belőle 100 Ft marad. Egyik zsebből a másikba és nem lesz több. Ha költesz akkor fogy. Na így van az állam is. Ha nincs adóbevétel, nincs fizetés az állami szférában.
Te is csak akkor tudsz fejleszteni, vagy új évet indítani, ha nyereséges voltál, vagy a tartalékodból, amíg van, utána hitelből ami meg már a bank nyereségét gyarapítja.
De tényleg ez a búzás oldal, hagyjuk abba itt az eszmefuttatásokat.
Búza a téma nem?
Válasz Ohaza63 #11307. hozzászólásáraSzia. Nem akartam beleszólni magasröptű gondolataidba de annyi hülyeséget írsz hogy már fáj.
"Utoljára 2007 ben láttam a KSH által lehozott statisztikai adatot, hogy az akkori 3,6 millió munkavállalóból hány kapja a fizetését az államtól.
2,4 millió ember volt ez a létszám. (oktatás, egészségügy, honvédség, rendőrség, önkormányzatok, MÁV, Volán stb...)
Na akkor valójában 1,2 millió ember fizetett adót és járulékot és Ők tartották el a maradék 8,8 millió embert (nyugdíjasok , gyerekek, állami alkalmazottak
Szerinted a tanár, a mozdonyvezető, egészségügyi dolgozó és még kismillió más állami közhivatalnok nem fizet adót vagy járulékot? Gondolkozz néha mielőtt ennyi hülyeséget írsz.
Válasz Ohaza63 #11309. hozzászólására![](https://static.agroinform.net/data/forum/images/TN_agroinform_20230813163546_81722339_810405839421992_8167864784272752640_n.jpg)
Válasz Ohaza63 #11309. hozzászólásáraItt a napszámosok átlag életkora...50 év. ez sokat elmond. A fiatalokkal mikor beszélgetek,annyi a válasz, Nem azért tanult(akár egy sima középiskolát is) hogy gürizzen. Diákmelóra alig lehetett összekaparni a fiatalokat. Itt ez van. Pont abban a cipőben járunk mint a Németek a háború után. Ott a kényszer...ithon a kényelem. Az a probléma az ide települt Pakisztániak is csak egy szezont jöttek idénymunkára.. Elvannak a támogatásból..a srácok most is a csajokat kergetik a strandon.
Válasz endypapa_20120 #11302. hozzászólásáraIrány a rothadó nyugati bankvilág, nem játékpénzben, azaz forintban.
Válasz Praetor #11308. hozzászólásáraEz nagyon szomorú ha így van.
Mert az a 2,5 millió ember, aki a verseny szférában dolgozik és adót, járulékot fizet lassan belegebed ebbe, hogy még 4 embert eltartson.
Ez hosszútávon nem megy.
Ha a bürokráciát leépítenék, akkor felszabadulhatna 400-500 ezer fő, akik a versenyszférában elhelyezkedhetnének.
Vagy a honi kisebbségünknél is van tartalék.
Nem kurvának vinnék külföldre a lányaikat, hanem akksi gyárakban dolgozhatnának.
Vagy a fiaikat alkalmazhatná az építőipar. A malteros talicska toláshoz elég a két osztály is, nem kell hozzá diploma.
Sajnos egyre több külföldit hoznak be különböző munkaerő-kölcsönző cégek, ami nem megoldás a jövőnkre nézve.
Minek erőltetik ezt a iparosítást, mikor nincs hozzá munkaerő.
Ez olyan mintha a jelenlegi gépeimmel, ami 50 Ha lett összeszedve, még vállalnék 500 Ha beművelést.
Válasz Ohaza63 #11307. hozzászólásáraAzért kell ennyi ember, mert a folyamatosan növekvő adminisztrációs előírások és feladatok a bürokrácia hízásával járnak. Ezt részben az EU-s előírások, részben hazai vezetés önszorgalma generálja. A totális kontroll központjában az adatok, nyilvántartások, ellenőrzések vannak. A bürokrácia tovább fog növekedni, amit csak a szoftveres automatizálások mérsékelnek majd némileg.
Személy szerint azt látom, hogy az állami szektorban kevés helyen maradtak meg kávézós munkaposztok. A vezető réteget leszámítva 2-3 ember helyett dolgozik egy, és vannak helyek, ahol tűzoltásszerűek az adminisztrálások, mert valójában nem tudják teljesíteni. Ha kapnának egy átfogó ellenőrzést, akkor kiderülne, hogy minimum 2x ennyi ember kellene alkalmazásba, hogy teljesíthetőek legyenek a követelmények. Persze nem minden helyen ilyen a helyzet, de ez sok helyre igaz. A mezőgazdaság is egyre inkább arról szól, hogy a kicsiket fojtogassák a kötelezettségekkel, előírásokkal. A nagyoknál úgy is ott vannak az alkalmazottak, aminek az idejébe belefér ez a sok baromság. De aki maga hajtja a gépét, ott ezek a sz*rságok úgy hiányoznak, mint lónak a hátúszás. Ez így "nagyszerűen" elősegíti a birtokaggregációt, és a kicsik nagy része alig pár évtizeden belül eltűnik.
Válasz hashtag #11306. hozzászólásáraUtoljára 2007 ben láttam a KSH által lehozott statisztikai adatot, hogy az akkori 3,6 millió munkavállalóból hány kapja a fizetését az államtól.
2,4 millió ember volt ez a létszám. (oktatás, egészségügy, honvédség, rendőrség, önkormányzatok, MÁV, Volán stb...)
Na akkor valójában 1,2 millió ember fizetett adót és járulékot és Ők tartották el a maradék 8,8 millió embert (nyugdíjasok , gyerekek, állami alkalmazottak). Számomra ez megdöbbentő szám volt.
Ha a mostani 4,7 millió munkavállalót nézzük szerintem az arányok nem változtak. A politikusaink mohóbbak lettek, minden rokonnak ismerősnek generálnak egy jó fizető állami állást és így tovább.
A 2016 ig létrejött + 600 ezer állásnak a 80 %-át az állam generálta. Ez tiszta szocializmus.
Lehet már csak a KMK (Közveszélyes munka kerülés) hiányzik.
A kis városom járási székhely. A 200 fős polg hivatal mellett, 200 fős járási irodaház is van. Minek?
Minden második településen okmányiroda.
A 25 éves autómnak már a hetedik forgalmiját kellett elintéznem, mert minden műszaki vizsga után valamit át kell írni. Legutóbb két éve a dízelt kellett átírni gázolajra, most pedig a típusát betűről számra. Ilyenkor új forgalmi , törzskönyv stb és fél nap.
Amikor megjegyeztem az ügyintéző hölgynek, hogy a 80-as években 2 hölgy intézte ezeket az okmányokat (jogsi, személyigazolvány, forgalmi + minden más) a rendőrségen az egész járásnak (most 3 okmányiroda van a járásban) nem pedig 80 ember, megharagudott rám.
Vagy minek a 4 hónapos unokámnak adószám, személyi igazolvány? Mert ez az első születés utáni ügyintézés.
Az elmúlt 33 év politikus állományából egy dolog hiányzik, mégpedig a kulák gén.
A költségvetéseket mindig várt és nem valós számok alapján állítják össze, amikor pedig nem teljesülnek a várt bevételek, akkor vakaróznak és mutogatnak és magyarázkodnak.
Nekem is volt ilyen földszomszédom, aki elmagyarázta nekem mutogatva a földjére, hogy a 1/3 ból új fürdőszoba lesz, 1/3 ból új autó a maradékból pedig bundát vesz a feleségének.
Betakarításkor pedig egy Trabant által húzott utánfutóval vitte haza a termését, na egy héten belül el is adta a földjét, amit örökölt, majd elnyaralta az összeget.
Válasz Ohaza63 #11305. hozzászólásáraAzért, mert ha minden családban van egy minisztériumi dolgozó, vagy egy államtitkársági adminisztrátor, aki tudja magáról hogy nélkülözhető, akkor annak kutya kötelessége, hogy helyesen szavazzon, mert amúgy lehet megszűnne az értelmetlen munkahelye. És ennek érdekében nyilván a vasárnapi ebédnél is ennek mentén érvel. Sokba kerül ez a buborék, de létkérdés. Csak hosszútávon a saját pénzünkre megy, hogy rengeteg mondvacsinált pozíció van, hogy az xy unokája, aki frissen végzett közgazdász, legyen neki munkahelye.
A régi rendszerben volt ez, hogy volt udvarseprő 4 ember, meg kerékfújtató kettő. Most is ez megy.
De már akkor sem működött.
Válasz hashtag #11304. hozzászólásáraSajnos 20 év üzleti tapasztalat mondja ki ezt belőlem. 1993-tól lettem vállalkozó, cégtulaj és amivel mi foglalkoztunk és állami volt, azokat a munkákat mindig Budapesti cég nyerte legyen az bárhol az országban a munka. Mindig valakinek a valakije lett a projekt győztes. Ez igaz a baloldali kormányok idejére is. 1-2 fős projekt cég, amit arra a munkára hoztak létre, majd megszüntettek, ha vége volt a munkának. Vagy kifizették az alvállalkozókat vagy nem.
Bizony olyan dolgokat láttam és tapasztalhattam, amit nagyon sok ember elképzelni sem tud. A 90-es évek legvégén már röpködtek a 100 milliók a visszaosztásban. Nem a semmiből épültek a Budapesti vonzáskörzetében a 50-100 milliós házak, a luxus autók sem a semmiből lettek. Így volt ez a Horn, Orbán, Medgyesi, Gyurcsány, Bajnai kormányok alatt is.
De legalább akkor löktek valamit a vidéki vállalkozónak is, aki megcsinálta a munkát.
2010 után ez megszűnt, pl. már úgy oldják meg a szervizelést, javításokat, hogy GLS el felküldve Pestre, majd kiküldve pl. Németországba javítani - illetve vissza ugyanezen az úton. Na melyik az olcsóbb, ha kimész helyben és kicseréled az 500 Ft os alkatrészt, kérsz 3.000 Ft munkadíjat és valami kiszállási költséget vagy az előbbi.
Az államunk úgy viselkedik, mintha arany és gyémánt bányáink volnának és 50 cm mélyről bugyogna fel a kőolaj.
Nem beszélve az állami vízfejről. Kb. 2,5 millió embert alkalmaz az állam, ha nem többet. Egy 20.000 fős kisvárosban minek 200 fős polgármesteri hivatal és 30 db nonprofit KFT, KHT és egyéb állami pénzeken finanszírozott egyéb gittegylet??
Válasz Ohaza63 #11298. hozzászólásáraÉrdekes, hogy az egész piac neres leuralásából azt tudtad levonni, hogy utálod a pestieket. Attól hogy oda van bejegyezve, lehet 10%-se pesti, főleg mióta a csókos dinasztiàk újabban vidéken nőttek ki a földből.
Válasz endypapa_20120 #11302. hozzászólásáraVannak úgynevezett TBSZ (Tartós Befektetési Számla) számlák, szinte minden banknál, ami 5 év után teljesen adó és és járulék mentes, de 3 év után is 10 %-os forrás adóval adózik ha kiveszed a pénzed. Na ezeken a számlákon lehet játszani a befektetésekkel. Akár állampapír, akár más alapokba rakhatjátok a pénz. Lehet a pénz ide oda pakolgatni, attól függ milyen alapokat választasz. A nyílt végű alapokat, akár hetente is váltogathatod kedved szerint adó mentesen ezen a számlán.
Viszont csak olyan mennyiségű pénz szabad berakni, amire a következő 5 évben nem lesz szükséges.
Ha komolyabb befektetni valód van, akkor esetleg privát banki ügyfél lehetsz, na onnantól már erről a számláról tőzsdézhetsz, akár naponta is , vagy olyan külföldi alapokat is megvehetsz, amiket egyszerű ügyfélként nem kapsz meg.
A TBSZ számlára betenni folyamatosan lehet, de adómentesen kivenni csak 5 év után. Arra viszont vigyázni kell, ha lejár az 5 év, akkor nem automatikus a TBSZ számla meghosszabbítása.
Jelen MNB kamat környezetben 15-16 %-os plusz is elérhető.
Válasz Bekre Pál #11300. hozzászólásáraHa kimented, mibe teszed? Ez a nagy kérdés! Az MBH-nál is megszüntetem a számlát. Ki akarok szállni a dőzsölésük finanszírozásából.
Válasz Bekre Pál #11300. hozzászólására![smile thumbupcool](/oldforum/images/smiles/thumbupcool.gif)
Válasz Ohaza63 #11298. hozzászólásáraA mezgazd. mint wellness, íjjbazmeg, neked tényleg nem lehetett eccerű...
Remélem azért van B-terved így a "B" oldalon. Én minden nélkülözhető pízt kimentek a gazdálkodásból (ha marad, hahaha), zéró fejlesztés, adózzon ezeknek a vámpíroknak az ördög.
Válasz Ohaza63 #11298. hozzászólásáraSajnos ez van. Ner kapcsolat nélkül....... Ezt nem akarják felfogni sokan. Marad a rabszolgaság!
Válasz Bekre Pál #11296. hozzászólásáraSajnos nem. Ahogy telik az emberrel az idő teljesen kiég a folyamatos küzdelemben, amit egy stresszes vállalkozás okoz. Ráadásul csak az államnak és nagy külföldi multiknak dolgoztunk, ami nagyon jó volt, mert a pénzekkel nem volt gond. De 2013-2014 re az Orbánék mindent központosítottak és csak Budapesti nyerhetett meg minden munkát. (na ezért utálom az összes pestit) Volt rá példa, hogy lejött Pestről egy nyikhaj gyerek és elkezdte magyarázni, hogy az a piros gomb a bekapcsoló a számítógépen, mikor feltettünk neki pár szakmai kérdést, amire köpni-nyelni nem tudott, elmagyaráztam neki , hogy ez is Európa és itt van villany meg számítógép. Csak nagyot nézett a felkészültségünkön. A vidékieket a végtelenségig lenézik.
Vártam Én, hogy majd megkeresnek az új nyertesek, hogy apró pénzért dolgozzunk nekik, de nem kellettünk. De volt rá 1-2 példa, hogy a Cégem által elvégzett alvállalkozói munkát 10-20 szorosan tovább számlázva küldték vissza a megrendelőnek ide vidékre. Meg is kaptam a helyi kapcsolattartómtól, hogy 30.000 - 40.0000 Ft os óradíjjal dolgozunk. Csak néztem, mint Sanyi malac a búzában az áraik kapcsán.
Na ebbe beleuntam. Sajnos a szívem szakadt meg, hogy olyan kollégákat, akik 20 évesen kerültek mellém 40-42 évesen kellett elküldeni. Szinte a gyerekeimnek tekintettem Őket.
A mezőgazdaságot a Cégem mellett kezdtem mint wellnest, mert itt inkább fizikai fáradság volt mint szellemi, amit ki lehet pihenni.
Senki nem volt a segítségemre, mindent az internetről kezdtem megtanulni. De 18 év után lassan már megy. Nagyon sokat lehetett tanulni idősebb gazdáktól, már akikben volt segítőkészség. De sajnos úgy látom, hogy lassan kivéreztetnek minket, úgy hogy ezt is abba kell hagyni.