Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak637 FtBenzin árak617 FtEUR413.74 FtUSD403.71 FtCHF441.89 FtGBP499.25 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz rongyos #12108. hozzászólásáraValószínüleg az egész mögött az áll,hogy minél kevesebb termény kerüljön a piacra.Az ideológia meg le van gyártva hozzá,egészséges,vegyszermentes zöld élet.
Válasz SzikiSzokeveny #12110. hozzászólásáraÓÓÓÓHHH,......hát ÖKO ban, ez a talajtakarás....a tökföldek akkora gazban szoktak lenni, hogy öröm nézni...de arra mégtöbb pénz jár, mint ahogy a kolléga belinkelte...Hát lehet, hogy nem normális, átlagos viszonyok között, de mi az EU tagjai vagyunk...és a többség élteti a Green Deal irányvonalat...
Válasz JD 4630 #12112. hozzászólásáraén pont emelkedésről hallottam, egyébként vegyesek a talajok, meg itt felénk évek óta aszály van(csongrád megye) nem lehet nagy hozamokat elérni, most is 4-5 tonna a búza átlagban, ezt még lehet, hogy bioban is el lehetne érni
Válasz trikolor5 #12113. hozzászólásárade akkor átverés az egész, indoklást nem kértél, hogy miért csak ennyi? vagy a határozatokban nincs leírva, hogy miért nem annyi mint a felhívásban? meg még olyanokat hallok hogy szeretnek komoly büntiket is az ember nyakába varrni
Válasz CornHunter #12111. hozzászólásáraJól tudod, viszont várd meg az új felhívást mielőtt beleéled magad(csiripelnek a verebek némi csökkenésről), a másik fele, hogy ha jobbak a földjeid, akkor jelenleg anyagilag nem versenyképes az öko.
Válasz trikolor5 #12109. hozzászólásáraEzek az összegek honnan származnak? csak mert én is gondolkodok áttérésen, de a 2021-es pályázati felhívásban ezen összegek duplája szerepelt. pl. áttérés szántóföldinél 458 euró/ha/év, hogy nem ezt adják, amit írt összeget, azért nem is gondolkodok tovább, hagyni kell a fenébe.
Válasz rongyos #12108. hozzászólásáraSenki ne mondja, hogy ez normális dolog és ezt kell támogatni. És ha még legalább lezúznák a gázt mielőtt magot hoz...
Ez kicsit off, de ha már belekezdtetek. Itt sokan képzelnek fals dolgokat a biogazdálkodasról. Annyira nem nagy buli anyagilag. Először is vp-öko ban kötelező vetni. Nem lehet ugaroltatni, parlagoltatni, ezért itt pl nincs is a 4% kötelező parlag sem. Vetésváltás ellenben nagyon szigorú (napraforgó 5év, árpa 3év). Tehát ebből nincs ingyenpénz. Öko termény értékesítés is bedöglött, annyiért veszik mint a konvencionális. A gyom kérdése se úgy van, hogy ami bio az gazos. Kalászost lehet úgy termeszteni, hogy a tábla széléről egy szál gyomot nem látsz. Napraforgórgó dettó. Kukoroca, olajtök persze ami későn zár nem árnyékol már neccesebb..
Na meg az összeg. Jobb évben ez egy tonna búza szántóföldi átálltban. És még a tanusítószerv díjáról ellenőrzéséről nem beszéltünk. Ez a bio kaszálókra, lucernára éri meg maximum, de ott is csak akkor,ha több 100 hektár van minimum.
Válasz K__K #12102. hozzászólásáraha felkapar hektáronként 200 ropit, minimális költséggel...akkor megeheti a szárzúzó is. Akkor is komolyabb pénzügyi eredménnyel zárja az évet, mint akik pl. hibryddel szórakoznak s 8-9 tonnát pakolnak ide oda...veszteségesen.
Válasz K__K #12102. hozzászólásáraA zsizsik a rossz tárolás és a lehet nedves tárolástól van.
Tárolót nem akkor kell takarítani mikor az új árú érkezik!
Ha foglalkozott volna a betárolt terméssel legrosszabb esetben legázosítani és komvencionálisként értékesíteni! Ez nem a biotermesztés hibája ez a trehányság!
Válasz SzikiSzokeveny #12103. hozzászólásáraMi hagyományos őszibúzát termelünk. Mindég eltudjuk adni. Tönköly az vékonyjég!
Búza kukorica olajtök ez megy! A tárolást is sokkal gondosabban előkészíteni.
A fajtaválsztás az elővetemény visszamenőleges kultúrák a szomszédos kultúrák minden befojásol.
Itt észnél kell lenni!
A csak csinàlni kevés!
Válasz K__K #12102. hozzászólásáraMert a tönköly relatív jó bioban. Mindenki azt csinálta. Mikor nálunk 5-8q volt a búza, akkor vágtam 35q tönkölyt, pedig betárcsázták és annyi. Olyan rossz volt a talaj majd kiestem a fülkéből. A szomszédban is most adták el a tavalyi tönkölyt.
Válasz rtamas76 #12098. hozzászólásáraIsmerek olyan biogazdát, aki nem 160ha földön biozik, és tavaly a biotönkölyt egy állattartó telepnek adták el, mert a piac az gyakorlatilag úgy összeomlott, hogy a malackák ették meg a fincsi biobúzát, mert a németeknek nem kellett. Aztán volt olyanra is példa, hogy szintén bio búzát az égetőmű vette meg, mert a zsizsikkel nem tudtak mit kezdeni. Szóval szép és jó a bio, de nem árt egy párszáz millkónak lenni vésztartalékban, ha bebasz a gebasz.
Válasz rtamas76 #12098. hozzászólásáraEzek itt viszonylag normálisan kezdték. Ma már ott tartanak, hogy elszorják és ih tárcsa aztán aratás. A kapásokban sincs több köszönet. A régi kombájnosuk mondta, hogy nem egyszer előfordul, hogy naprából a két nagy lexion nem tud televágni 2-2 18 tonnás kocsit. Az kb azt jelenti, hogy nincs 4q/ha.
Az osztrák csak tejből, meg a belőle készült termékekből önellátó.
Szántó ott minimális van, ezért is kellettünk a Monarchia alatt az osztráknak, mert mi voltunk az élelmiszer bankjuk.
Válasz Ohaza63 #12097. hozzászólásáraIgen...de ha a dologi kiadás oldalát nézzük, tizedannyi inputot sem kockáztat, mint itt a magyar egy intenzív termeléssel. Kb. azért trágyázza, mert oda legolcsóbb kivinni a mellékterméket.
Válasz .Feco. #12095. hozzászólásáraNálunk a cég amit irányítok 130hektáron biozunk.
A biotermelés nem=a gaztermeléssel!
Sokkal több munkával gépesítéssel és emberrel kell csinálni.
Aztmondják a biotermelő csak vet +artat! Na az sportdudva termesztő!
Voltmikor a búzában 8x volunk permetezővel. Lomtrágya, biostimulátor, növény védelem (réz-kén stb)
Vetésfehérítőellen.
Nemmondom van egy kevés gyom de kordában lehet tartani!
Én ezt úgymondom ,hogy intenzív bio termesztés.
Az extenzív meg a gaztermelés!
Én 6 éve ilyet vettem át az elődömtől!
Jópélda voltunk a rosszpéldára, tőlünk nemvolt lejjebb! Most megmerem mutatni bárkinek. Nincs szégyenkeznivalónk!
Az osztrák a hegyi legelőit gondozza, kaszálja és gyűjti a szénát, legeltet + trágyázza a füvet.
A barátomék béreltek egy házat, erre az osztrák két napig hordta a szemben lévő legelőre tartálykocsival a folyékony szerves trágyát és nem szántotta be, mint ahogy nekünk kell.
Válasz .Feco. #12095. hozzászólásáraFelénk van szép kömény de azzal is foglalkozni kéne.
A törvényeket ügyvédek hozzák, ügyvédeknek. Nem tudom másfelé milyen a helyzet de nálunk rengeteg föld van ügyvédek vagy az örököseik tulajdonába. Mondanom se kell mind bio. A békésiek talán ismerik azt a céget aki Battonyátol Monorig művel földet. Szerintem sejtitek milyen eredménnyel.
Válasz SzikiSzokeveny #12091. hozzászólásáraDe ennek mi értelme van? ha beleszalad egy ellenőrzésbe megszankcionálják és visszafizettetik kamatostól, és lehet törölgetni a szemét.... Kiadja bérbe és adómentesen megkapja fixen minden évben, és más meg termel rajta, és nem úgy néz ki a határ, mint a háborúsújtotta ukrajna... Az is tűz, amikor valakinek azért veti fel a gaz mindenét, mert nem sikerült a gyomirtás, de szándékosan vagy aki ezt az alibi növénytermesztést csinálja, mint az édeskömény pl... az nem igazi gazda...
Válasz rongyos #12093. hozzászólásáraCsak van aki a 40 aranykoronás földön is ezt csinálja. Makkot vetnek az öntözhető, négyzetes, kövesút melletti földbe. Száz évre elfertőzik gyommal az egész környéket. Én meg naív vagyok, hiszek benne, hogy szükség van a munkánkra.
Válasz SzikiSzokeveny #12091. hozzászólásáraBizonyos piaci környezet felismerése után, .ezt kell tenni...szerintetek mit csinál egy osztrák a 3ooo m magasan levő legelőjén? Gondoljátok agyon műtrágyázza? Vagy egy dalmát paraszt a karsztlegelőkön, vagy az 5oo éves oliva, vagy gránátalma ültetvényen? megmondom....semmit!! felveszi a támogatást és épít belőle apartmant. A termelést meg elfelejti egy életre.
Ez itt már rég létezik. Bio, AKG, túzok program. Nem költenek annyit egy hektárra mint a támogatás és már nyereség van. Kockázat meg zéró. Ha véletlen terem is akkor jackpot. Mondjuk idén nem fog.
Ahogy az egyik szomszédom mondja, a biogazdának egy feladata van, a támogatást felvenni.
Válasz A vasalás témája #12088. hozzászólásáraEzt azok is megtehetnék, akik Pénztáros Löcinél, Csányi Sándornál, Lézer Janinál, vagy a külföldi befektetőknél durkálják a földet? Sanszos, hogy nem, pedig (legalább) 70%-a a földeknek az Ő tulajdonukban van.
Válasz A vasalás témája #12088. hozzászólásáraÉs ami a legfontosabb, nincs stressz!
Lehetne folytatni a sort még bőven, hogy nincs betárolás, kitárolás, gázosítás, hétvégi munka, javítás, karbantartás, esőért imádkozás, baleset. Mindenki otthon ülne a családjával és talán még a népességfogyáson is lehetne változtatni.
Többet érne, ha egyik szép őszi vagy tavaszi napon elfelejtenétek kimenni megművelni a területeiteket. Minek erre gabonát termeszteni? Sok problémát megoldanátok:
- nem veszteséget termelnétek
- nincs bevétel, ergó NAK tagdíjat se kellene fizetni.
- nem menne fel a gázolaj ára betakarítási szezonra. :)
- kereskedőitek se keresnének olyan jól, nem menne a mindenért lehúzás.
- műtrágyát, növ. védő szert se kellene venni, ergó azon kereskedők is néznének, mint a lukinyúl.
- gépeitekbe sem pörögne az üzemóra: nem romlik, nem amortizálódik, nem kellene szervizeltetni, újat se venni: "jól járna" egy másik rajtatok élő kör, a gépkereskedő.
- a semminek a kedvezményes adótartama a semmi, mint ahogy a nemlétező 20 milla/főé is. Ez a nesze semmi, fogd meg jól esete.
- bár nem értek a gabonához, gabonapiachoz, de az lejött, a magyarral javítják másokét, jó haszonnal, cserébe meg kapjuk a silány ukránt; na, ez a gond is megoldódna, nem spekulálhatnának a kedvenc kereskedőitek.
- nem szidnának a városiak titeket, hogy milyen drágán adjátok el a terményeiteket, miattatok 1000 ft a kenyér....
- stb.
Két alkalommal tárcsa neki, és felvenni a támogatásokat. Abból elmehetnétek júniusban nyaralni egy jót, és még maradna is egy Hiluxra, ha már ez is baj a köznépnek. :)
Válasz Ohaza63 #12079. hozzászólásáraDurva lenyulasok ezek. Nincs más : betonplatz oldalfallal föléje egy teto vagy ponyva. Kényszer nagy úr. Draga a beton a vas is. Nem latok más megoldast.
Válasz .Feco. #12070. hozzászólásáraAz általam leirt esetben (én írtam ezt a facebookra kirakott példát) semmi ilyen konkrét fenyegetés nincs. Az van amit leirtam. Veszi az új gépeket sorban (amit nem irigylek tőle, mielőtt valaki azt írná) de mellette megy a sirankozas hogy mist aztán tönkretesznek, mert az ukrán gabona, stb.
Bizony a földemmel szemben vagy egy telep, ami 5 db 10.000 tonnás egységből áll, dupla szárítóval és modern technikával és 10 futball pályányi betonplaccal .
Új építésű, 2005 ban épült és a TRIGO KFT. tulajdona.
Ilyen jó pár van nekik.
A cég főleg a kukoricára van/volt kihegyezve.
Vásárol mindent, de nem mindenáron.
Ők voltak régen az egyik amcsi tulajdonú etanol gyár kizárólagos beszállítói, azután felépítették a saját szolnoki etanolgyárat, amit a Lölőnk privatizált/lenyúlt tőlük.
Egyébként a levonások és a víz %-ok a legjobbak, mert, ha beviszed 14 %-al terményedet nincs vízlevonás, ha 14,1 % al viszed, akkor 13 %-ig számolják a levonást, tehát nyernek 1,1 %-ot és biztosan nem gyújtják be a szárítót ezért, csak kicsit megfúvatják levegővel.
Levonnak alapból 5 % szemetet + 1,1 % vizet + plusz fizetsz 300 Ft+Áfa tisztítást, meg 350 Ft+ÁFA szárítást viz %-onként, mázsánként.
Hidd el aki egy kicsit tud számolni, az azért könnyen átlát a szitán.
De szerintem máshol is így van, legalább is felénk.
Válasz Ohaza63 #12079. hozzászólásáraTőlem mindig megkérdezi a kombájnos, hogy hova megy az áru, mennyi szemetet vonnak le fixen, mert akkor azt bele is teszi, úgy állítja be a kombájnt.
A büdös tolvaj az túlzás, de nagyon sok az ügyeskedő felvásárló és a gazdák sem ma született bárányok, de nagy többség tisztességes.
Minek tudható be, hogy ugyanazt a búza mintát elvittem 4 helyre és mindenhol mást mértek.
Náluk miért nincs SI mértékrendszer, ahol az 1 kg vagy az 1 m mindenhol ugyanannyi.
Az is érdekes, hogy a terményünkkel már úgy számolnak, hogy a szállítási díjat is levonják belőle, persze a visszafelé hozott műtrágyában nincs ilyen különbség, azt ugyanannyiért kínálják pl, Nagykanizsán és Békéscsabán is.
Bezzeg a terményben a Nagykanizsai és a Békéscsabai ár között van 10-15 % különbség a Kanizsai javára???!!!!!
A napraforgóból alapban levonnak 8 %-ák szemetet, még ha 1 % szemét sincs benne.
Így lesz a plusz ajándék nagy része, amit nekik adunk.
A kukoricából a levonás 5 % és abban nem nagyon szokott szemét lenni, ha jó a kombájnos.
A szárításról, tárolásról, meg a plusz tételekről nem is beszélve.
Ha esetleg másnak adnád el a terményt, akkor meg jön a postaíron, vagy az ácsceruza, olyan vastag lesz a számla. Annyiszor gázosították, meg forgatták, hogy már mérgező a terményed.
Válasz Ohaza63 #12073. hozzászólásárategyük fel, hogy igazad van. Találtak a magtárban 12 teherautó napraforgót, ami mondjuk 276 tonna... Levontak 3%-ot, nem vettek ki semmit, egyből ment ahol volt tovább, akkor ott át kellett forgatni 9200 tonna napraforgót ami 3000 hektár termése... ha csak 1%-ot kirostáltak belőle az már 4500 hektár termése, ami az országos vetésterület 1%-a.... mellesleg ezt a termést kb 10 komolyabb silóban vagy kb 6000 m2 síktárolóban tárolható, azért az nem épp a kis szárító...
Az utolsó mondatod értelmezéséhez sem kell egyetemi matek... 50.000 tonnából 4-5000 tonna az 8-10%.... ébresztő, legalább olvasd végig amit írsz... mellesleg 50.000 tonnás tárolókapacitású telep az egész hajdúságban kb 3 van....
Válasz SzikiSzokeveny #12072. hozzászólásáraMalomba is jártál már biztos,csak elkerülte a figyelmed,hogy ott őrlés előtt rostálnak.
Azt nem értem, hogy ha valakit átbaxnak,akkor miért megy oda ujra meg ujra..
Gabonás cégnél dolgozom lassa 20 éve, és kezdem úgy érezni,hogy valamit rosszul csinálok(csinálunk), mert nem szoktunk találni a raktár sarkába 10-20-30 kamionnyi plussz árut...
De nyilván az összes felvásárló,szárítós büdös tolvaj, az összes gazda meg ártatlan, ma született bárány..
12425 hozzászólás
Válasz rongyos #12122. hozzászólásáraAzért nemkell mindenkit egykalap alá venni!
Ez is bio de mi termelünk is!
Nemcsak a támogatásra megyünk!
Válasz Igazi Földönfutó #12123. hozzászólásáravagy hogy minél több ukrán kerüljön a piacra....mert sajnos látjuk mi megy
Válasz rongyos #12108. hozzászólásáraValószínüleg az egész mögött az áll,hogy minél kevesebb termény kerüljön a piacra.Az ideológia meg le van gyártva hozzá,egészséges,vegyszermentes zöld élet.
Válasz SzikiSzokeveny #12110. hozzászólásáraÓÓÓÓHHH,......hát ÖKO ban, ez a talajtakarás....a tökföldek akkora gazban szoktak lenni, hogy öröm nézni...de arra mégtöbb pénz jár, mint ahogy a kolléga belinkelte...Hát lehet, hogy nem normális, átlagos viszonyok között, de mi az EU tagjai vagyunk...és a többség élteti a Green Deal irányvonalat...
Válasz ..,-:) #12119. hozzászólásáraerrefelé biztos nem lesz, attól már most több eső esett, pedig még el se kezdődött a szezon.
Válasz ..,-:) #12119. hozzászólásáraVicces kedvükben vannak ott is. Nem tudom innen most hová megy, de minden jó nekik, egyszer az életben.
77-ért keresnek 14,5 fehérje, 280 esésszámút, 84 hektó. Lehet ilyen nincs is meg nem is lesz az országban……
Válasz termelo #12117. hozzászólására Ez nettó ár vagy kompal együtt értendő ??
Baja környékén a búza 69 e minőség mindegy
Válasz CornHunter #12115. hozzászólásáraBióban inkább a 3 tonnáért fogsz küzdeni, ha simában 4-5 van szerintem.
Remélem igazad lesz az összeget illetően!
Válasz JD 4630 #12112. hozzászólásáraén pont emelkedésről hallottam, egyébként vegyesek a talajok, meg itt felénk évek óta aszály van(csongrád megye) nem lehet nagy hozamokat elérni, most is 4-5 tonna a búza átlagban, ezt még lehet, hogy bioban is el lehetne érni
Válasz trikolor5 #12113. hozzászólásárade akkor átverés az egész, indoklást nem kértél, hogy miért csak ennyi? vagy a határozatokban nincs leírva, hogy miért nem annyi mint a felhívásban? meg még olyanokat hallok hogy szeretnek komoly büntiket is az ember nyakába varrni
Válasz CornHunter #12111. hozzászólására
Ezt mondod tudom. Én ennyit még sose kaptam, de valaki szóljon, ha ő igen.
Válasz CornHunter #12111. hozzászólásáraJól tudod, viszont várd meg az új felhívást mielőtt beleéled magad(csiripelnek a verebek némi csökkenésről), a másik fele, hogy ha jobbak a földjeid, akkor jelenleg anyagilag nem versenyképes az öko.
Válasz trikolor5 #12109. hozzászólásáraEzek az összegek honnan származnak? csak mert én is gondolkodok áttérésen, de a 2021-es pályázati felhívásban ezen összegek duplája szerepelt. pl. áttérés szántóföldinél 458 euró/ha/év, hogy nem ezt adják, amit írt összeget, azért nem is gondolkodok tovább, hagyni kell a fenébe.
Válasz rongyos #12108. hozzászólásáraSenki ne mondja, hogy ez normális dolog és ezt kell támogatni. És ha még legalább lezúznák a gázt mielőtt magot hoz...
Ez kicsit off, de ha már belekezdtetek. Itt sokan képzelnek fals dolgokat a biogazdálkodasról. Annyira nem nagy buli anyagilag. Először is vp-öko ban kötelező vetni. Nem lehet ugaroltatni, parlagoltatni, ezért itt pl nincs is a 4% kötelező parlag sem. Vetésváltás ellenben nagyon szigorú (napraforgó 5év, árpa 3év). Tehát ebből nincs ingyenpénz. Öko termény értékesítés is bedöglött, annyiért veszik mint a konvencionális. A gyom kérdése se úgy van, hogy ami bio az gazos. Kalászost lehet úgy termeszteni, hogy a tábla széléről egy szál gyomot nem látsz. Napraforgórgó dettó. Kukoroca, olajtök persze ami későn zár nem árnyékol már neccesebb..
Na meg az összeg. Jobb évben ez egy tonna búza szántóföldi átálltban. És még a tanusítószerv díjáról ellenőrzéséről nem beszéltünk. Ez a bio kaszálókra, lucernára éri meg maximum, de ott is csak akkor,ha több 100 hektár van minimum.
Válasz K__K #12102. hozzászólásáraha felkapar hektáronként 200 ropit, minimális költséggel...akkor megeheti a szárzúzó is. Akkor is komolyabb pénzügyi eredménnyel zárja az évet, mint akik pl. hibryddel szórakoznak s 8-9 tonnát pakolnak ide oda...veszteségesen.
Sk-kelet: 132€. Addig nem termelek semmit, amíg nincs 1 tàrolónk.
Takarmánybúza 64+komp
Euro 67+komp
Zalakomár Agrolog Kft.
Válasz K__K #12102. hozzászólásáraA zsizsik a rossz tárolás és a lehet nedves tárolástól van.
Tárolót nem akkor kell takarítani mikor az új árú érkezik!
Ha foglalkozott volna a betárolt terméssel legrosszabb esetben legázosítani és komvencionálisként értékesíteni! Ez nem a biotermesztés hibája ez a trehányság!
Válasz SzikiSzokeveny #12103. hozzászólásáraMi hagyományos őszibúzát termelünk. Mindég eltudjuk adni. Tönköly az vékonyjég!
Búza kukorica olajtök ez megy! A tárolást is sokkal gondosabban előkészíteni.
A fajtaválsztás az elővetemény visszamenőleges kultúrák a szomszédos kultúrák minden befojásol.
Itt észnél kell lenni!
A csak csinàlni kevés!
Válasz K__K #12102. hozzászólásáraMert a tönköly relatív jó bioban. Mindenki azt csinálta. Mikor nálunk 5-8q volt a búza, akkor vágtam 35q tönkölyt, pedig betárcsázták és annyi. Olyan rossz volt a talaj majd kiestem a fülkéből. A szomszédban is most adták el a tavalyi tönkölyt.
Válasz rtamas76 #12098. hozzászólásáraIsmerek olyan biogazdát, aki nem 160ha földön biozik, és tavaly a biotönkölyt egy állattartó telepnek adták el, mert a piac az gyakorlatilag úgy összeomlott, hogy a malackák ették meg a fincsi biobúzát, mert a németeknek nem kellett. Aztán volt olyanra is példa, hogy szintén bio búzát az égetőmű vette meg, mert a zsizsikkel nem tudtak mit kezdeni. Szóval szép és jó a bio, de nem árt egy párszáz millkónak lenni vésztartalékban, ha bebasz a gebasz.
Válasz rtamas76 #12098. hozzászólásáraEzek itt viszonylag normálisan kezdték. Ma már ott tartanak, hogy elszorják és ih tárcsa aztán aratás. A kapásokban sincs több köszönet. A régi kombájnosuk mondta, hogy nem egyszer előfordul, hogy naprából a két nagy lexion nem tud televágni 2-2 18 tonnás kocsit. Az kb azt jelenti, hogy nincs 4q/ha.
Válasz rongyos #12099. hozzászólásáraEz így igaz.
Az osztrák csak tejből, meg a belőle készült termékekből önellátó.
Szántó ott minimális van, ezért is kellettünk a Monarchia alatt az osztráknak, mert mi voltunk az élelmiszer bankjuk.
Válasz Ohaza63 #12097. hozzászólásáraIgen...de ha a dologi kiadás oldalát nézzük, tizedannyi inputot sem kockáztat, mint itt a magyar egy intenzív termeléssel. Kb. azért trágyázza, mert oda legolcsóbb kivinni a mellékterméket.
Válasz .Feco. #12095. hozzászólásáraNálunk a cég amit irányítok 130hektáron biozunk.
A biotermelés nem=a gaztermeléssel!
Sokkal több munkával gépesítéssel és emberrel kell csinálni.
Aztmondják a biotermelő csak vet +artat! Na az sportdudva termesztő!
Voltmikor a búzában 8x volunk permetezővel. Lomtrágya, biostimulátor, növény védelem (réz-kén stb)
Vetésfehérítőellen.
Nemmondom van egy kevés gyom de kordában lehet tartani!
Én ezt úgymondom ,hogy intenzív bio termesztés.
Az extenzív meg a gaztermelés!
Én 6 éve ilyet vettem át az elődömtől!
Jópélda voltunk a rosszpéldára, tőlünk nemvolt lejjebb! Most megmerem mutatni bárkinek. Nincs szégyenkeznivalónk!
Válasz rongyos #12093. hozzászólásáraAz osztrákra pontosan tudom a válasz, mert komám tegnap jött onnan haza és rengeteg képet küldött.
Az osztrák a hegyi legelőit gondozza, kaszálja és gyűjti a szénát, legeltet + trágyázza a füvet.
A barátomék béreltek egy házat, erre az osztrák két napig hordta a szemben lévő legelőre tartálykocsival a folyékony szerves trágyát és nem szántotta be, mint ahogy nekünk kell.
Válasz .Feco. #12095. hozzászólásáraFelénk van szép kömény de azzal is foglalkozni kéne.
A törvényeket ügyvédek hozzák, ügyvédeknek. Nem tudom másfelé milyen a helyzet de nálunk rengeteg föld van ügyvédek vagy az örököseik tulajdonába. Mondanom se kell mind bio. A békésiek talán ismerik azt a céget aki Battonyátol Monorig művel földet. Szerintem sejtitek milyen eredménnyel.
Válasz SzikiSzokeveny #12091. hozzászólásáraDe ennek mi értelme van? ha beleszalad egy ellenőrzésbe megszankcionálják és visszafizettetik kamatostól, és lehet törölgetni a szemét.... Kiadja bérbe és adómentesen megkapja fixen minden évben, és más meg termel rajta, és nem úgy néz ki a határ, mint a háborúsújtotta ukrajna... Az is tűz, amikor valakinek azért veti fel a gaz mindenét, mert nem sikerült a gyomirtás, de szándékosan vagy aki ezt az alibi növénytermesztést csinálja, mint az édeskömény pl... az nem igazi gazda...
Válasz rongyos #12093. hozzászólásáraCsak van aki a 40 aranykoronás földön is ezt csinálja. Makkot vetnek az öntözhető, négyzetes, kövesút melletti földbe. Száz évre elfertőzik gyommal az egész környéket. Én meg naív vagyok, hiszek benne, hogy szükség van a munkánkra.
Válasz SzikiSzokeveny #12091. hozzászólásáraBizonyos piaci környezet felismerése után, .ezt kell tenni...szerintetek mit csinál egy osztrák a 3ooo m magasan levő legelőjén? Gondoljátok agyon műtrágyázza? Vagy egy dalmát paraszt a karsztlegelőkön, vagy az 5oo éves oliva, vagy gránátalma ültetvényen? megmondom....semmit!! felveszi a támogatást és épít belőle apartmant. A termelést meg elfelejti egy életre.
Válasz Ohaza63 #12079. hozzászólásárana...semmit nem változott a világ, jó, hogy már csak szemlélődő vagyok itt.
Ez itt már rég létezik. Bio, AKG, túzok program. Nem költenek annyit egy hektárra mint a támogatás és már nyereség van. Kockázat meg zéró. Ha véletlen terem is akkor jackpot. Mondjuk idén nem fog.
Ahogy az egyik szomszédom mondja, a biogazdának egy feladata van, a támogatást felvenni.
Válasz A vasalás témája #12088. hozzászólásáraEzt azok is megtehetnék, akik Pénztáros Löcinél, Csányi Sándornál, Lézer Janinál, vagy a külföldi befektetőknél durkálják a földet? Sanszos, hogy nem, pedig (legalább) 70%-a a földeknek az Ő tulajdonukban van.
Válasz A vasalás témája #12088. hozzászólásáraÉs ami a legfontosabb, nincs stressz!
Lehetne folytatni a sort még bőven, hogy nincs betárolás, kitárolás, gázosítás, hétvégi munka, javítás, karbantartás, esőért imádkozás, baleset. Mindenki otthon ülne a családjával és talán még a népességfogyáson is lehetne változtatni.
Többet érne, ha egyik szép őszi vagy tavaszi napon elfelejtenétek kimenni megművelni a területeiteket. Minek erre gabonát termeszteni? Sok problémát megoldanátok:
- nem veszteséget termelnétek
- nincs bevétel, ergó NAK tagdíjat se kellene fizetni.
- nem menne fel a gázolaj ára betakarítási szezonra. :)
- kereskedőitek se keresnének olyan jól, nem menne a mindenért lehúzás.
- műtrágyát, növ. védő szert se kellene venni, ergó azon kereskedők is néznének, mint a lukinyúl.
- gépeitekbe sem pörögne az üzemóra: nem romlik, nem amortizálódik, nem kellene szervizeltetni, újat se venni: "jól járna" egy másik rajtatok élő kör, a gépkereskedő.
- a semminek a kedvezményes adótartama a semmi, mint ahogy a nemlétező 20 milla/főé is. Ez a nesze semmi, fogd meg jól esete.
- bár nem értek a gabonához, gabonapiachoz, de az lejött, a magyarral javítják másokét, jó haszonnal, cserébe meg kapjuk a silány ukránt; na, ez a gond is megoldódna, nem spekulálhatnának a kedvenc kereskedőitek.
- nem szidnának a városiak titeket, hogy milyen drágán adjátok el a terményeiteket, miattatok 1000 ft a kenyér....
- stb.
Két alkalommal tárcsa neki, és felvenni a támogatásokat. Abból elmehetnétek júniusban nyaralni egy jót, és még maradna is egy Hiluxra, ha már ez is baj a köznépnek. :)
Válasz Ohaza63 #12079. hozzászólásáraDurva lenyulasok ezek. Nincs más : betonplatz oldalfallal föléje egy teto vagy ponyva. Kényszer nagy úr. Draga a beton a vas is. Nem latok más megoldast.
Aktuális: 63, 64, 65
Dél Békés 2024.06.26.
Emelkedett ma a búza ár : eddig 6.000 Ft volt
Takarmány 6.200 Ft+ komp
Euró : 6.300 Ft
Malmi: 6.500 Ft
Javító: 6.700 Ft
Válasz .Feco. #12070. hozzászólásáraAz általam leirt esetben (én írtam ezt a facebookra kirakott példát) semmi ilyen konkrét fenyegetés nincs. Az van amit leirtam. Veszi az új gépeket sorban (amit nem irigylek tőle, mielőtt valaki azt írná) de mellette megy a sirankozas hogy mist aztán tönkretesznek, mert az ukrán gabona, stb.
Válasz SzikiSzokeveny #12081. hozzászólásáraOkos- mondaná Kohn bácsi.
Ennél már csak az jobb, ha van 20 Ha földje és mégis minden évben lead 2000 q búzát, 2000 q kukoricát és 500 q napraforgót.
Válasz .Feco. #12077. hozzászólásáraTisztelt Feco!
Én Békésből írogatok.
Bizony a földemmel szemben vagy egy telep, ami 5 db 10.000 tonnás egységből áll, dupla szárítóval és modern technikával és 10 futball pályányi betonplaccal .
Új építésű, 2005 ban épült és a TRIGO KFT. tulajdona.
Ilyen jó pár van nekik.
A cég főleg a kukoricára van/volt kihegyezve.
Vásárol mindent, de nem mindenáron.
Ők voltak régen az egyik amcsi tulajdonú etanol gyár kizárólagos beszállítói, azután felépítették a saját szolnoki etanolgyárat, amit a Lölőnk privatizált/lenyúlt tőlük.
Egyébként a levonások és a víz %-ok a legjobbak, mert, ha beviszed 14 %-al terményedet nincs vízlevonás, ha 14,1 % al viszed, akkor 13 %-ig számolják a levonást, tehát nyernek 1,1 %-ot és biztosan nem gyújtják be a szárítót ezért, csak kicsit megfúvatják levegővel.
Levonnak alapból 5 % szemetet + 1,1 % vizet + plusz fizetsz 300 Ft+Áfa tisztítást, meg 350 Ft+ÁFA szárítást viz %-onként, mázsánként.
Hidd el aki egy kicsit tud számolni, az azért könnyen átlát a szitán.
De szerintem máshol is így van, legalább is felénk.
Válasz Ohaza63 #12079. hozzászólásáraItt is van ahol a rosta főnökének mindig 130q kukija, 40q naprája még 100q javító búzája van
Válasz Ohaza63 #12079. hozzászólásáraTőlem mindig megkérdezi a kombájnos, hogy hova megy az áru, mennyi szemetet vonnak le fixen, mert akkor azt bele is teszi, úgy állítja be a kombájnt.
Válasz kiskertész #12076. hozzászólásáraAkkor Ti nagyon amatőrök vagytok.
Amiket leírtam megtörtén esetek.
A büdös tolvaj az túlzás, de nagyon sok az ügyeskedő felvásárló és a gazdák sem ma született bárányok, de nagy többség tisztességes.
Minek tudható be, hogy ugyanazt a búza mintát elvittem 4 helyre és mindenhol mást mértek.
Náluk miért nincs SI mértékrendszer, ahol az 1 kg vagy az 1 m mindenhol ugyanannyi.
Az is érdekes, hogy a terményünkkel már úgy számolnak, hogy a szállítási díjat is levonják belőle, persze a visszafelé hozott műtrágyában nincs ilyen különbség, azt ugyanannyiért kínálják pl, Nagykanizsán és Békéscsabán is.
Bezzeg a terményben a Nagykanizsai és a Békéscsabai ár között van 10-15 % különbség a Kanizsai javára???!!!!!
A napraforgóból alapban levonnak 8 %-ák szemetet, még ha 1 % szemét sincs benne.
Így lesz a plusz ajándék nagy része, amit nekik adunk.
A kukoricából a levonás 5 % és abban nem nagyon szokott szemét lenni, ha jó a kombájnos.
A szárításról, tárolásról, meg a plusz tételekről nem is beszélve.
Ha esetleg másnak adnád el a terményt, akkor meg jön a postaíron, vagy az ácsceruza, olyan vastag lesz a számla. Annyiszor gázosították, meg forgatták, hogy már mérgező a terményed.
Válasz Ohaza63 #12073. hozzászólásáraNagyon elszánt vagy.
Válasz Ohaza63 #12073. hozzászólásárategyük fel, hogy igazad van. Találtak a magtárban 12 teherautó napraforgót, ami mondjuk 276 tonna... Levontak 3%-ot, nem vettek ki semmit, egyből ment ahol volt tovább, akkor ott át kellett forgatni 9200 tonna napraforgót ami 3000 hektár termése... ha csak 1%-ot kirostáltak belőle az már 4500 hektár termése, ami az országos vetésterület 1%-a.... mellesleg ezt a termést kb 10 komolyabb silóban vagy kb 6000 m2 síktárolóban tárolható, azért az nem épp a kis szárító...
Az utolsó mondatod értelmezéséhez sem kell egyetemi matek... 50.000 tonnából 4-5000 tonna az 8-10%.... ébresztő, legalább olvasd végig amit írsz... mellesleg 50.000 tonnás tárolókapacitású telep az egész hajdúságban kb 3 van....
Válasz SzikiSzokeveny #12072. hozzászólásáraMalomba is jártál már biztos,csak elkerülte a figyelmed,hogy ott őrlés előtt rostálnak.
Azt nem értem, hogy ha valakit átbaxnak,akkor miért megy oda ujra meg ujra..
Gabonás cégnél dolgozom lassa 20 éve, és kezdem úgy érezni,hogy valamit rosszul csinálok(csinálunk), mert nem szoktunk találni a raktár sarkába 10-20-30 kamionnyi plussz árut...
De nyilván az összes felvásárló,szárítós büdös tolvaj, az összes gazda meg ártatlan, ma született bárány..