Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak648 FtBenzin árak634 FtEUR407.83 FtUSD393.55 FtCHF432.15 FtGBP488.04 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz barkaspisti #8190. hozzászólására Ezt minden laikus látja csak a kormány nem vesz róla tudomást avagy szőnyeg alá seprik a bajt..lehet magyarázni így v. úgy de tudomásul kell venni sín csak egy vonatott bír el azonos időben a koordinátorok vannak bajban nem tudom szakmai nevüket és nem irigylem a munkájukat ....
Válasz Mihály #8186 hozzászólás
Sajnos a MÁV vonalain csak a személyszálitó vonatok és a hibaelhárító és karbantartók a MÁV -é ,többihez semmi köze jött ment társaságoké , sajnos fittyet hánynak az összes utasításnak és ezért van nagyon sokk baleset .Ezeket nap mint nap tapasztalom vasutas ként.
Ezt hozta a nagy liberalizmus "szabad a pálya mindenkinek."
Válasz #bandi #8173. hozzászólásáraItthon majd veszik az ukránt, ha eljut záhonyig. Bizonyos része pedig el is jut idáig, most jön be a kukorica, az tuti, ugye nem teljes ukrajnát háborúzzák. Még...
Válasz F.F. #8178. hozzászólására addig tiszta mivel nálunk vagy a vagont rakják át kisebb nyomtávú kerékre vagy a rakományát szóval volt a Dunántúlon egyik szállító szerelvénye utol érte a másik cég szerelvényét s nem húzódott szerencsétlen mindjárt letolták egymást a sínekről s mi volt az első nyilatkozat ... a MÁV nem hibás akkor csak a két leányvállalat versengése okozta a balesetet .....
Válasz F.F. #8184. hozzászólásáraNem tehet vételi ajánlatot, hanem elfogadó nyilatkozatot tehet. Az elővásárlási jog azt jelenti, hogy a szerződéses vevő helyébe léphet egyoldalú nyilatkozattal. Az ár, és egyéb feltételek a szerződésben már rögzítve vannak.
Válasz A.I. #8182. hozzászólásáraAmíg van olyan kifejezés, hogy “hiánycél” addig mindegy mi mennyibe kerül
Ezidáig ugyanis elértük az idénre tervezett “hiány” 91%-át
Válasz plantek.kriszta #8170. hozzászólásáraNem ismerem őket. Van nekik üzletkötőjük, vagy csak a környéken vásárolnak? Mert tegnap 127-et mondtak Kaposváron azért ez elég nagy különbség, a 134- hez képest.
Válasz F.F. #8177. hozzászólásáraÉrtem én, de ha mindenkinek kiadják(még) a kiviteli engedélyt, akkor eljön egyszer egy pont, hogy Hoppá, így nem jut a kenyérbe sem, és megtiltják?
Aki utána következik, az így járt?
Gondolom.
Amúgy akkor is a nemzetközi árat kell majd érte adni az államnak, mert csak elővásárlási joga van, ármeghatározó joga nincsen ahogy én tudom. Tehát ha elfogy a gabona, és lesz olyan olasz cég aki leszerződik veled 25 forintra, de ugye ott a kiviteli tilalom, akkor viktor megveszi majd tőled is 25 ért? És utána hogy adja át a magyar felhasználóknak? Mármint mennyiért?
Válasz #bandi #8173. hozzászólásáraAz éves termésmennyiséget nem én találtam ki. Több agrárszakembert nyilatkozatából és sajtó anyagokból állt össze a kép.
Exporttal kapcsolatban szabad piac van, mindenki oda adja, ahova szeretné. Csak most gabona kivitellel kapcs.egy bejelentési kötelezettség van, amit ha a hivatal 30napon belül nem reagál rá, akkor bárhova vihető. Nyilván a magyar lakosság számára az éves szükséges mennyiséget fent kell tartani, a többi az mehet. Mert annak viszont nem látom értelmét, hogy a saját készleteiket eladjuk, utána még drágábban visszavegyük.
Válasz F.F. #8172. hozzászólására "Nálunk az átrakási kapacitás napi 4000t, szerintem szűk keresztmetszet." ja és a MÁV kis leánycégei egymást tolják a sínekről....
- Mint ahogy mások is írták, sajnos az északi féltekén most aszály van. Európa közel 50%-a az aszálytól szenved, így ez által a termés is jóval kevésebb a megszokottnál. Ez most sajnos nem csak magyar jelenség és véleményem szerint nincs köze a jégkármentesítő rendszerhez. Hisz Európa más országaiban nincs ilyen rendszer kiépítve és mégis full aszály van, hogy van ez?! De ez csak az én véleményem, de elfogadom más véleményét is.
- A gabona aratás most idén mindenkinek fájt, hisz nem vagyunk hozzászokva, hogy az árpa és a búza aratás szinte összefolyt és kb.egy hónappal minden előrébb lett ütemezve, továbbá a 100-150mm fél éves csapadékmennyiséghez, a megsült gabonaszemekhez, a kezem beférő repedésekhez, a tűzvészekhez és a 5-35q/ha hozamhoz. Ráadásként e mellett elszálltak az önköltségi árak, az imput anyagok, a növ.szerek és szolg.díjak is.
Nyilván ezeket a ktg.-ket mindenki igyekszik most érvényesíteni a gabona eladási árában, hogy mindenki pénzénél legyen. Ha már a napraforgó harmatgyenge lesz és kukorica meg be lett tárcsázva. Meg az őszi munkákat, valamiből el kell indítani?!
Pl.számomra az is érdekes(bár minden évben így szokott lenni), hogy aratás előtt magasabb az felvásárlási ár. Idén pl.~150-160e/t volt a búza(részben a gyenge EUR miatt is), aratás elejére szokás szerint beesett ~130eFt/t-ra(részben a szárító üzemek, vetőmag előállítók és a gabona kereskedők propagandájának köszönhető, tisztelet a kivételnek). Az aratás végre lement ~120eFt/t(bevásároltak, ebből a kevésből), utána lassan megindult felfelé. Most olyan ~140-145eFt/t között mozog, a JNKSZ és Békés megyében. Ha jól tudom, akkor a normál években ~5-5,5M t gabona szokott keletkezni idehaza. Ebből a hazai lakosságnak összesen 2,2-2,3M t van szüksége, a többi export. Idén olyan max.~3,5M t várható, így kevesebb megy most exportra.
- Közben az Ukrán-Orosz ügy persze befolyásoló tényező az árak alakulása véget, hisz csak a szomszédunkban van a balhé. Megy a dezinformáció ezerrel! Attól függetlenül, hogy az ott bent ragadt gabona egy része a bombázások során megsemmisült vagy ellopták kelet felé teherautókon vagy eladták délre feketén uszályostól.
A megmaradt tételen megy most az egyezkedés, az aktuális megállapodást meg napi szinten oda-vissza felrúgják. Persze annak tudatában, hogy már réges rég a tételeknek megvan a gazdája(Közel Kelet, Észak Afrika).
A kikötőket az ukránok még a háború elején szépen elaknásították, felszedésül ha most elkezdenék vagy fél év lenne. Mögöttük meg az öbölben meg az orosz flotta állomásozik. Így nehéz lesz elindulni...A másik útvonalon is erőlködnek Románia és Mo.felé, figyelembe véve azt a tényezőt, hogy a közút, vasút hálózat, hidak, stb.jelentős része megsemmisült. Nálunk az átrakási kapacitás napi 4000t, szerintem szűk keresztmetszet.
Az idei tavasz munkákról, a vetésről és a gabona betakarításról az Ukrán gazdák részéről nem is beszélve, nagy gáz van.(nem lett bemunkálva, kezelve a terület, szétlőtték, elaknásították, leéget, stb.).
- Mindenesetre véleményem szerint itthon a megszokott szept.kezdésű fokozatos áremelkedésig nem kell várni a gabona esetében, ez már aug.közepétől megindul felfelé. Globálisan a kereslet nőni fog, viszont a kínálat idén jóval kevesebb lesz. Így árfelhajtó hatása lesz a terményáraknak.
Erről az ukrán/orosz gabona megállapodásról kicsit mélyebbre kell ásni……ki-kivel van, kinek az elismert, nem ismert területén, milyen országok is voltak jelen a szerződésen, nemzetközi kereskedelem jegyzi-e ezen üzleteket……….
Válasz Katkogyorgy75 #8162. hozzászólásáraÍgy lesz majd piszok drága a 4000es gabona!
Aztán miután megveszi a nepper, majd Putyintól elkéri! (Azt azért megnézném!)
Ez vesztett fejsze...
A múltheti tárgyalás után már szombaton bombázták a három kikötő.
Többek között ma is. Nincs akna mentesítés, de erről a média nem ír. Kiszállitani az ukránok nem akarják, a vevő fizesse ki a helyszínen és aztán Övé a felelősség.
Válasz A.I. #8155. hozzászólásáraSzerintem is. Nálunk szolnok megyében aki nemtudta meglocsolni abból nem lesz semmi. Ugyhogy a búzából árpábol kell finanszírozni a jövő évet! Őszig mi várunk az értékesítéssel!
Válasz atixon #8153. hozzászólásáraBiztosan hiány lesz a gabonából. Ukrajná 7% án nem tudtak learatni és a hozam is csak 70% a tavalyinak.
Szombat óta 40% al emelkedett az ár.
Válasz sirhanzoltan #8157. hozzászólásáraLátom még mindig azt akarják benyomni, hogy van itt minden sz.rásig!
Durva helyzet ez, mert nem termett fele se, és nem csak a Kárpát medencében van baj!
Na mindegy, is!
Köszönöm, köszönjük az infót!
Válasz Koczka József #8154. hozzászólásáraAratás kezdetén kaptam az egyik tavalyi vevőnktől 140es ajánlatot, ez volt a csúcs!
Korrekt volt tavaly is, mérlegen azonnal fizetett nettó raksúlyt! Ez nem tudom hol végezte, hogy merre ment el a világba.
A másik fele meg Viresolban meg Váci malomban végezte!
Minőségre jó(hekto súly is) most is, majd megveszik ukrán ocsút feljavítani!
Várunk.
Válasz atixon #8153. hozzászólásáraKöszönöm, várunk! Kukorica itt a vártnál (Dél-Borsodban), szerintem minimum 90%al fog kevesebb teremni! Akkor majd csak felértékelődik az a 1/2 búza termés!
Válasz A.I. #8152. hozzászólásáraSzia volt 140000 Ft én sem adtam el majd megy fentebb két hét múlva most úgy mozog 135000 ftkörül és csak szept után akar szállítani mind. Nem kapnak csak 30 napra kiviteli engedélyt ebből is látszik hogy még mindig nem tudják mennyi terem az idén. Amit a hírek mond az mind hazugság. Beszéltem kereskedőkkel mind az ukrán gabona olcsó hatását várja aki meg rendszeresen venni szokott azt mondja várjak augusztus 15 ig mindenféle képpen. Én tavaly is az olaszoknak adtam el a Karintia Kft álltal szállítás után négy nap fizet.
Konkrét friss árát hallott valaki?
1 hétel ezelőtt kérdeztem BorsodAgrokert, akkor 130at mondták malmira nettóban, a többi 2000vel csökkent ha jól emlékszem.
Hallott valaki 150+ árat aratás kezdete óta bárhol is?
Válasz molnarannamaria19 #8148. hozzászólásáraHa új partner, akkor szálítás előtt utaltatom vele.
Ha régi, általam ismert, akkor általában 8-15 nap.
De ha sürgősen kellene a pénz, akkor előbb is utalnak!
12447 hozzászólás
153 000 Ft/t
Friss árat tud valaki?
Csak èrdekessegkepp irom , nalunk szlovakiaban a takarmany arpa 250 eu/t , ōszi sōr àrpa 300, A minosègű malmi bùza 290 ..
Válasz nyonyesz #8192. hozzászólásáraSzia! Ki ad érte ennyit és milyen minőségért? Köszi!
Válasz barkaspisti #8190. hozzászólására Ezt minden laikus látja csak a kormány nem vesz róla tudomást avagy szőnyeg alá seprik a bajt..lehet magyarázni így v. úgy de tudomásul kell venni sín csak egy vonatott bír el azonos időben a koordinátorok vannak bajban nem tudom szakmai nevüket és nem irigylem a munkájukat ....
Tegnapi ár 13800 +komp Tolna megye
Válasz barkaspisti #8190. hozzászólásáraNálunk is mindig azért késnek a ceresek
Válasz Mihály #8186 hozzászólás
Sajnos a MÁV vonalain csak a személyszálitó vonatok és a hibaelhárító és karbantartók a MÁV -é ,többihez semmi köze jött ment társaságoké , sajnos fittyet hánynak az összes utasításnak és ezért van nagyon sokk baleset .Ezeket nap mint nap tapasztalom vasutas ként.
Ezt hozta a nagy liberalizmus "szabad a pálya mindenkinek."
Sziasztok!
Esetleg friss durumbúza felvásárlási árat tud valaki?
Köszönöm!
Válasz Mihály #8186. hozzászólásáraBiatorbágyon volt, de hogy ez most hogy a bánatba jön ide?
Válasz #bandi #8173. hozzászólásáraItthon majd veszik az ukránt, ha eljut záhonyig. Bizonyos része pedig el is jut idáig, most jön be a kukorica, az tuti, ugye nem teljes ukrajnát háborúzzák. Még...
Válasz F.F. #8178. hozzászólására addig tiszta mivel nálunk vagy a vagont rakják át kisebb nyomtávú kerékre vagy a rakományát szóval volt a Dunántúlon egyik szállító szerelvénye utol érte a másik cég szerelvényét s nem húzódott szerencsétlen mindjárt letolták egymást a sínekről s mi volt az első nyilatkozat ... a MÁV nem hibás akkor csak a két leányvállalat versengése okozta a balesetet .....
Válasz F.F. #8184. hozzászólásáraNem tehet vételi ajánlatot, hanem elfogadó nyilatkozatot tehet. Az elővásárlási jog azt jelenti, hogy a szerződéses vevő helyébe léphet egyoldalú nyilatkozattal. Az ár, és egyéb feltételek a szerződésben már rögzítve vannak.
Válasz #bandi #8179. hozzászólásáraÉn is azt gondolom, hogy az állam figyeli az aktuális piaci árakat és az alapján tesz vételi ajánlatot.
Válasz A.I. #8182. hozzászólásáraAmíg van olyan kifejezés, hogy “hiánycél” addig mindegy mi mennyibe kerül
Ezidáig ugyanis elértük az idénre tervezett “hiány” 91%-át
Válasz ..,-:) #8181. hozzászólásáraÉs így is megéri! Közgazdászok meg csak pislognak, hogy akkor hogy is...?
Válasz #bandi #8179. hozzászólásáraÚgy mint a gázt !
Megveszik 1100-ért és eladják 100-ért….
Válasz plantek.kriszta #8170. hozzászólásáraNem ismerem őket. Van nekik üzletkötőjük, vagy csak a környéken vásárolnak? Mert tegnap 127-et mondtak Kaposváron azért ez elég nagy különbség, a 134- hez képest.
Válasz F.F. #8177. hozzászólásáraÉrtem én, de ha mindenkinek kiadják(még) a kiviteli engedélyt, akkor eljön egyszer egy pont, hogy Hoppá, így nem jut a kenyérbe sem, és megtiltják?
Aki utána következik, az így járt?
Gondolom.
Amúgy akkor is a nemzetközi árat kell majd érte adni az államnak, mert csak elővásárlási joga van, ármeghatározó joga nincsen ahogy én tudom. Tehát ha elfogy a gabona, és lesz olyan olasz cég aki leszerződik veled 25 forintra, de ugye ott a kiviteli tilalom, akkor viktor megveszi majd tőled is 25 ért? És utána hogy adja át a magyar felhasználóknak? Mármint mennyiért?
Válasz Mihály #8174. hozzászólásáraÉn a záhonyi átrakóra gondoltam. A többit nem igazán értem.
Válasz #bandi #8173. hozzászólásáraAz éves termésmennyiséget nem én találtam ki. Több agrárszakembert nyilatkozatából és sajtó anyagokból állt össze a kép.
Exporttal kapcsolatban szabad piac van, mindenki oda adja, ahova szeretné. Csak most gabona kivitellel kapcs.egy bejelentési kötelezettség van, amit ha a hivatal 30napon belül nem reagál rá, akkor bárhova vihető. Nyilván a magyar lakosság számára az éves szükséges mennyiséget fent kell tartani, a többi az mehet. Mert annak viszont nem látom értelmét, hogy a saját készleteiket eladjuk, utána még drágábban visszavegyük.
Válasz pokistvan1975 #8175. hozzászólásáraHevesben hol merre? Egri malom 140000 körül.
Heló! Heves megyei búza felvásárlási árakról van valakinek ínfoja?
Válasz F.F. #8172. hozzászólására "Nálunk az átrakási kapacitás napi 4000t, szerintem szűk keresztmetszet." ja és a MÁV kis leánycégei egymást tolják a sínekről....
Válasz F.F. #8172. hozzászólásáraÍrod: “Idén olyan max.~3,5M t várható, így kevesebb megy most exportra.”
Ezt miből gondolod? Ha a külföldi megfizeti, igenis el fogják adogatni oda, itthon meg nagyon nagy cumi lesz. Mármint annak, aki venni akar.
Sziasztok,
- Mint ahogy mások is írták, sajnos az északi féltekén most aszály van. Európa közel 50%-a az aszálytól szenved, így ez által a termés is jóval kevésebb a megszokottnál. Ez most sajnos nem csak magyar jelenség és véleményem szerint nincs köze a jégkármentesítő rendszerhez. Hisz Európa más országaiban nincs ilyen rendszer kiépítve és mégis full aszály van, hogy van ez?! De ez csak az én véleményem, de elfogadom más véleményét is.
- A gabona aratás most idén mindenkinek fájt, hisz nem vagyunk hozzászokva, hogy az árpa és a búza aratás szinte összefolyt és kb.egy hónappal minden előrébb lett ütemezve, továbbá a 100-150mm fél éves csapadékmennyiséghez, a megsült gabonaszemekhez, a kezem beférő repedésekhez, a tűzvészekhez és a 5-35q/ha hozamhoz. Ráadásként e mellett elszálltak az önköltségi árak, az imput anyagok, a növ.szerek és szolg.díjak is.
Nyilván ezeket a ktg.-ket mindenki igyekszik most érvényesíteni a gabona eladási árában, hogy mindenki pénzénél legyen. Ha már a napraforgó harmatgyenge lesz és kukorica meg be lett tárcsázva. Meg az őszi munkákat, valamiből el kell indítani?!
Pl.számomra az is érdekes(bár minden évben így szokott lenni), hogy aratás előtt magasabb az felvásárlási ár. Idén pl.~150-160e/t volt a búza(részben a gyenge EUR miatt is), aratás elejére szokás szerint beesett ~130eFt/t-ra(részben a szárító üzemek, vetőmag előállítók és a gabona kereskedők propagandájának köszönhető, tisztelet a kivételnek). Az aratás végre lement ~120eFt/t(bevásároltak, ebből a kevésből), utána lassan megindult felfelé. Most olyan ~140-145eFt/t között mozog, a JNKSZ és Békés megyében. Ha jól tudom, akkor a normál években ~5-5,5M t gabona szokott keletkezni idehaza. Ebből a hazai lakosságnak összesen 2,2-2,3M t van szüksége, a többi export. Idén olyan max.~3,5M t várható, így kevesebb megy most exportra.
- Közben az Ukrán-Orosz ügy persze befolyásoló tényező az árak alakulása véget, hisz csak a szomszédunkban van a balhé. Megy a dezinformáció ezerrel! Attól függetlenül, hogy az ott bent ragadt gabona egy része a bombázások során megsemmisült vagy ellopták kelet felé teherautókon vagy eladták délre feketén uszályostól.
A megmaradt tételen megy most az egyezkedés, az aktuális megállapodást meg napi szinten oda-vissza felrúgják. Persze annak tudatában, hogy már réges rég a tételeknek megvan a gazdája(Közel Kelet, Észak Afrika).
A kikötőket az ukránok még a háború elején szépen elaknásították, felszedésül ha most elkezdenék vagy fél év lenne. Mögöttük meg az öbölben meg az orosz flotta állomásozik. Így nehéz lesz elindulni...A másik útvonalon is erőlködnek Románia és Mo.felé, figyelembe véve azt a tényezőt, hogy a közút, vasút hálózat, hidak, stb.jelentős része megsemmisült. Nálunk az átrakási kapacitás napi 4000t, szerintem szűk keresztmetszet.
Az idei tavasz munkákról, a vetésről és a gabona betakarításról az Ukrán gazdák részéről nem is beszélve, nagy gáz van.(nem lett bemunkálva, kezelve a terület, szétlőtték, elaknásították, leéget, stb.).
- Mindenesetre véleményem szerint itthon a megszokott szept.kezdésű fokozatos áremelkedésig nem kell várni a gabona esetében, ez már aug.közepétől megindul felfelé. Globálisan a kereslet nőni fog, viszont a kínálat idén jóval kevesebb lesz. Így árfelhajtó hatása lesz a terményáraknak.
Ma 3.69%-ot emelkedett a Matif-on, és 344 Euro-n zárt...
Válasz Agrokópé #8169. hozzászólásáraAgrimpex Nagyatád ma is 134 et mondott a takarmány ra
Válasz krokodil007 #8159. hozzászólásáraEz kinél volt Somogyban, ha nem titok?
Mert pl a Cargill tegnap még árat sem mondott.
Válasz ..,-:) #8166. hozzászólásáraEz a csont rágós lesz!
Válasz ..,-:) #8166. hozzászólásáraA kutyák meg raharapnak!
Válasz III.Gyula #8165. hozzászólásáraÉn csak bedobom a csontot……
Válasz ..,-:) #8164. hozzászólásáraMesélj!
Erről az ukrán/orosz gabona megállapodásról kicsit mélyebbre kell ásni……ki-kivel van, kinek az elismert, nem ismert területén, milyen országok is voltak jelen a szerződésen, nemzetközi kereskedelem jegyzi-e ezen üzleteket……….
Válasz Katkogyorgy75 #8162. hozzászólásáraÍgy lesz majd piszok drága a 4000es gabona!
Aztán miután megveszi a nepper, majd Putyintól elkéri! (Azt azért megnézném!)
Ez vesztett fejsze...
A múltheti tárgyalás után már szombaton bombázták a három kikötő.
Többek között ma is. Nincs akna mentesítés, de erről a média nem ír. Kiszállitani az ukránok nem akarják, a vevő fizesse ki a helyszínen és aztán Övé a felelősség.
Válasz A.I. #8155. hozzászólásáraSzerintem is. Nálunk szolnok megyében aki nemtudta meglocsolni abból nem lesz semmi. Ugyhogy a búzából árpábol kell finanszírozni a jövő évet! Őszig mi várunk az értékesítéssel!
Válasz atixon #8153. hozzászólásáraBiztosan hiány lesz a gabonából. Ukrajná 7% án nem tudtak learatni és a hozam is csak 70% a tavalyinak.
Szombat óta 40% al emelkedett az ár.
Tegnap volt 134 takarmány Somogy megye
El is adtuk
Szerintem később lesz majd ára
De ki tudja mikor megy a huza vona
Válasz sirhanzoltan #8157. hozzászólásáraLátom még mindig azt akarják benyomni, hogy van itt minden sz.rásig!
Durva helyzet ez, mert nem termett fele se, és nem csak a Kárpát medencében van baj!
Na mindegy, is!
Köszönöm, köszönjük az infót!
Válasz A.I. #8152. hozzászólására122 Kite
Válasz Koczka József #8154. hozzászólásáraAratás kezdetén kaptam az egyik tavalyi vevőnktől 140es ajánlatot, ez volt a csúcs!
Korrekt volt tavaly is, mérlegen azonnal fizetett nettó raksúlyt! Ez nem tudom hol végezte, hogy merre ment el a világba.
A másik fele meg Viresolban meg Váci malomban végezte!
Minőségre jó(hekto súly is) most is, majd megveszik ukrán ocsút feljavítani!
Várunk.
Válasz atixon #8153. hozzászólásáraKöszönöm, várunk! Kukorica itt a vártnál (Dél-Borsodban), szerintem minimum 90%al fog kevesebb teremni! Akkor majd csak felértékelődik az a 1/2 búza termés!
Válasz A.I. #8152. hozzászólásáraSzia volt 140000 Ft én sem adtam el majd megy fentebb két hét múlva most úgy mozog 135000 ftkörül és csak szept után akar szállítani mind. Nem kapnak csak 30 napra kiviteli engedélyt ebből is látszik hogy még mindig nem tudják mennyi terem az idén. Amit a hírek mond az mind hazugság. Beszéltem kereskedőkkel mind az ukrán gabona olcsó hatását várja aki meg rendszeresen venni szokott azt mondja várjak augusztus 15 ig mindenféle képpen. Én tavaly is az olaszoknak adtam el a Karintia Kft álltal szállítás után négy nap fizet.
Válasz A.I. #8152. hozzászólásáraŐsznél hamarabb nemhiszem hogy lesz 150+ os ár. De utána biztos lesz hiány és fentebb megy még az ára.
Sziasztok
Konkrét friss árát hallott valaki?
1 hétel ezelőtt kérdeztem BorsodAgrokert, akkor 130at mondták malmira nettóban, a többi 2000vel csökkent ha jól emlékszem.
Hallott valaki 150+ árat aratás kezdete óta bárhol is?
Köszönöm a válaszaitokat!
Válasz molnarannamaria19 #8148. hozzászólásáraHa új partner, akkor szálítás előtt utaltatom vele.
Ha régi, általam ismert, akkor általában 8-15 nap.
De ha sürgősen kellene a pénz, akkor előbb is utalnak!
Válasz molnarannamaria19 #8148. hozzászólásáraLehet hogy tavaly eladta aratás után rögtön, most meg még ki vár az árral vagy aki megvette csak szállítás után fizet 8-15 nappal.
Köszi.Csak általánoságban kérdezzem, hogy kb mikor utalhatnak.Valaki tartozik nekem és tavaly ilyenkor már megkapta.Tudom nem ide való .Elnèzést