Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR410.17 FtUSD396.2 FtCHF435.92 FtGBP487.57 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Na csakhogy jobban összeugorjunk. Én nem állítottam soha, hogy a NH gyártotta a Laverda kombájnokat. Te állítottad, hogy a Laverda gyártotta a NH kombájnt. Ez baromság. Soha nem gyártottak a Laverda gyárban NH kombájnt (ami tiszta sárga színű). És fordítva sem. Én azt írtam, lehet hogy rosszul fejeztem ki magam bocsánat, hogy a NH építgette a Laverdát. A kombájn Laverda kombájn volt, csak a FIAT alatt NEW Holland névvel is nyomták, de a Laverda felirat is rajta volt, úgy mint a típusa L, mint Laverda. Ez az igazság! A Bizon gyárat is mikor megvette (ahol a TC gyár van most Lengyelben) ott is a Bizon kombájnt adta el készletről NH logó alatt, csak akkor azok kék színűek voltak. A történelmet azért vezettem le, hogy tudd, az igazi sárga New Holland kombájnok mindig Zedelgemben készültek. Nem telepítették át olaszból Belgába! A NH kombájn elődje a Clayson kombájn. A történelem tovább folytatódik, csak hogy ne legyen több zavar leírom a Belgiumi gyár neveit (miből lett a cserebogár). 1906: Werkhuizen Leon Laeys; 1939 PVBA Werkhuizen Leon Claeys, 1964 Werkhuizen Leon Claeys N.V.; 1967 Clayson N.V.; 1977 Sperry Rand Belgium NV; 1979 Sperry NV; 1985 Sperry New Holland International NV, 1986 New Holland NV; 1987 Ford New Holland NV; 1992 New Holland Belgium NV; 2002 CNH Belgium NV. Szóval elértünk a CNH-ig. Abban én is igazat adok sok minden tönkrement így a globalízáció alatt. De hol a Ford hol más volt részvény többségben, a picsa sem tudja miért adta el az egyik cég a másiknak. Azt sem tudom, miért adta el a Winnipegi gyárat, ahol aztán a G-s trakit Landininek gyártották tovább. De abban nincs igaz, hogy a dupla rotoros kombájn az CASE szabadalom. A CASE-nek 1 rotoros AF kombájn szabalma van, a NH 2 rotoros. 1974 -ben a Serry New Holland mutatta be az első twin-rotor technikát. Valószínű ez lehet, hogy nem tudtad eddig. Azért is írtam a múltkori eszmefuttatásomban, hogy a CR rotoros kombájnok Amcsiban készültek régen. Szóval a Clayson volt a ládás kombájn a Sperry NH meg a rotoros, és a Ford és a Fiat is kevert eközben rendesen, így lett végül ez a Clas Tucanos fórumba illő NH- Laverda story.
Nos nem tudom milyen rajongó vagy de a tények azok tények. Szóval 1981 és 2000 között a laverda együttmüködött a Fiattal. Vagyis a lényeg az, hogy a Laverda gyártott kombájnt a fiatnak és nem forditva. Te meg sikerült nagyon összekeverjed a dolgokat itt a nagy történelmi áttikéntés során. A NH az egy ujkeletü konglomerátum ami alapvetően a Fiatból és Fordbol majd késöbb a Case-ből, Steyrből és egyéb márkákból állt össze. Ami gyakorlatilag azt jelentette, hogy mindenki Fiat lett csak más más identitással és szinnel. Ami a kombájngyártást illeti bele van kavarva a Claysontól a Case-ig mindenki. És a rotoros megoldás a Case-tól jött. Én személy szerint nagyon kártékonynak tartom a NH müködését mert gyakorlatilag tönkre vágott egy csomó patinás márkát és mindenből fiatot csinált. Neki köszöngetjük, hogy ma már nincs igazi Case, Steyr, Ford meg egyebek. És persze ami leginkább fáj, hogy valami okos manager felszámolta a talán valaha volt legjobb szériát a G-t azzal, hogy eladta a kandai gyárat.
Persze te ettől még rajonghatsz iránta.
"A Hesston a Laverda, az International Harvester, Steyr, Case Flexi Coil és oly sok más gyártó a CNH örökségei." Hát ez mind- mind létezett már azelőtt is, hogy a new holland márkanevet megismerte a világ. Mindegyik önállóan gyártott és tervezett gépet egészen addig, amíg a globalizációs folyamat el nem érte.
A helyes megfogalmazás szerintem úgy szól, hogy miután megvették a laverdát, a laverda gyártott kombájnokat a new hollandnak.
Már mint úgy gondolod, hogy a Laverda gyártotta a NH kombájnokat? Ezt valahol marhára rosszul hallottad! Hallottál már ilyen nevet, hogy Clayson? Ha nem akkor egy kis történelem óra, én fanatikus NH rajongó vagyok. Európában elsőként (nem a Claas) Leon Claeys építette az MZ nevezetű első önjáró kombájnt 1952-ben. Már akkor is Zedelgemben (Belgiumban). Egyébként a gyár 1906 óta működik, és foglalkozik mezőgazdasági gépek gyártásával.NH általában sárga kombájnt adott el Európában, de piros színre is fújta 1965-1974 között. Ezeket kb. 7000 db-ot az USA-ba exportálta. Azok is szépek voltak. A Claas csak mellesleg jegyzem meg, csak Európában építkezett akkortájt. 1973 ban jegyeztették be a rotary separatort a 1550-es kombájnokon. Ez a forgó leválasztó, a NH kombájnokban a 3. dob. 1977-ben mutatta be a 8080-as szériát, amiből még rengeteg dolgozik most is az elmaradottabb országokban pl. Irak, Irán, Szíria, Egyipt stb...1986-ban jött a TX 30-as széria majd később a 60-as, 1992-ben a TC, és 2001 től a CX és CR széria. De ezekre már emlékszünk. Az első CR kivételével az összes kombájn Zedelgemben készült, majd 2004-től a CR-ek is. Ezek a dupla rotoros kombájnok, ami szintén NH szabadalom. A Hesston a Laverda, az International Harvester, Steyr, Case Flexi Coil és oly sok más gyártó a CNH örökségei.
Ja és ugyan nem védem ezt a Versatile kombájnt mert nem tudok róla semmit de az orosz munkamorált ismerve talán az is lehet, hogy nem csak a kombájnok hibája volt, hogy nem tudtak dolgozni velük. Bár ki tudja.
Annyi hibádzik csak hogy kicsit forditva volt a dolog. Vagyis a laverda gyártotta a NH kombájnokat . Ez azért nem mindegy. Most ha jól tévedek belgiumba tették át a gyártást.
Egy orosz ismerősömtől én is megkérdeztem, milyenek ezek az akciós Versatile kombájnok. Elmondása szerint 2-3 éve az orosz állam támogatta 5 évre kamatmentes hitellel a kinti gazdákat, és számos gazda vásárolt tömegével ilyeneket és más orosz kombájnt. Egy baj volt vele, és ha jól tudom le is állították ez a hitelakciót. A gépek fele 2-3 év után kiesett a sorból, csak donorként használták. A többi még megy, de azok se üzembiztosak. Aki ilyet akar venni hajrá! Erre mondják azt, a tanulópénzt meg kell fizetni. Tudjátok! a New Holland a kombájn. Egyébként a Laverdát is a 90-es évek közepétől a végéig a NH építgette. Ezek az L-es szériák (pl L625), még a New Holland név is fent volt rajtuk. Sőt a kombájn teteje is sárga volt. A minőség ekkor érkezett meg! Egyszóval nem lehet az se rossz kombájn, csak éppen használtan senki sem akarja majd megvenni. Ezért jó a NH és a Claas. Mindenki feni rá a fogát, a jobb fogúak persze a NH mellett döntenek.
Annyit tennék hozzá, hogy a Laverdát is nagyjából megvette az AGCO és hogy a nagyobbakban Valtra motor van (ha ugy jobban tetszik nevezhetjük SÜSÜ-nek is). A személyes véleményem az, hogy olasz munk vagy meló az olasz munka. Vagyis minden olasz gépen látszik az olasz hanyag munkamorál. Viszont cserébe jó áron vannak. Egy olasz traktort, kamiont soha nem vinnék haza de egy egyszerübb gépet mint egy permetező vagy ilyesmi azt igen.
Az avatarom ahonnan való, ott egy 440-est vettek, de ott közösen dolgoznak majd vele, mert eddig csak mindenkinek külön volt egy. Most összefogtak 2-vagy 3-an nem értettem pontosan/kicsit beszélni sógorul/ volt tájszólás.Nálunk sohasem lesz ilyen összefogás, esetleg majd a gyerekeink.
A Massey Ferguson, Challenger, Fendt mind a LAverda gyárban készül, mármint a kisebbektől a 300 lóerőig terjedő szériák.
Anyi, hogy a laverdában nem Sisu motor van hanem más, lehet Cater de nem biztos, nem tudom pontosan.
99ezerért inkább egy ilyet választanék mint a Versatile-t, ez már döfi!
6méteres asztal majdnem nagy rá, motor erős benne, bírja, de 5 ládáshoz a veszteségek végett elég egy 5,4-es körüli, mármint optimálisabb, ha a kisebb Ferguson Actva modellel passzol ez a laverda amit mondassz akkormeg egyenesen 5,5méter legyen a felső határja neki!!!
Egyébként a gyári szíjjaik volak gyengébb minőségüek, illete valamelyiket túlspanolták valamelyiket lazán hagyták a gyárban, ez is belejátszott, hogy fiatalon cserélgetni kellett őket sorra.
Állítólag az újak jobbak javítottak rajtuk.
Olaszban azt mondják a kombájnok tömkelege java része Laverda.
Én azt mondom, hogy nemfog 15évet gond nélkül dolgozni mint a régebbi prémiumabb kombájnok, de éppen a minap súgta meg a Claas-os üzletág vezető, hogy a zöldek sem, mert 2-3000órára szabják ki őket. Persze kitart tovább, csak javítgatni kell, végigkell majd csapágyazni, szíjjazni meg ilyenek, a "régikombájn" fogalma beáll hamarabb.
Akkormeg lehet nem is éri meg a dupla árat???
munkaminőségre, szerkezetileg, teljesítményre jól mennek ezek a Laverdák is, igaz én biztos, hogy Ferguson-ként választanám ha az is akiós lenne
A Laverdárol mi a véleményetek? Nálunk most akciozák 6m asztal 6 szalmarázo 99000 ropi-ért. áfa nélkul persze. Szerintem nem lehet rossz. Tik mit hallodtatok?
Egy kisebb 5 ládás Ferguson Activa 5,5-ös asztallal, 245 lóerővel is többe kerül ez a baj. Azo is valami 130ezer ojrótól indulnak azthiszem, bár lehet már a Betát is kapni ennyiért.
Nekem egy új Ferguson Beta 6ládás 275lovas Sisu motoros gép megtenné bőven, ezeknek egy bajuk van, a gyári szíjjaik gyengék voltak az első szériáknál, időközben lehet alakult mondjuk mindez. Egyébként ügyes jó szerkezetek
Ezaz, hogy még csak kiállítva sincs szinte sehol. Egy demó jó lenne, ha csak két órára is. Maga a konstrukció tetszik, de ha nem veszik akkor megette a fene. Amúgy minél egyszerűbb annál jobban tetszik nekem is.
110ezer euróért új kombájnt csak kis Sampo-t kapsz talán, nem 1000hetáros nagy kombájnt.
Persze ez gyanús is lehet(új MTZ-k) de szerintem a kettő nem ugyanaz
Az a helyzet, hogy amíg pl Feco barátunk 26millát akarna kérni az 5éves WTS-ért ami már megette a kenyerét majdcsak, addig egy zsírújat kapnál ennyiért.
és még bambi is kapható
Ezaz, hogy maga a gyár név nem rossz.
Aztán az alatrészek kimondottan faxák: cummins motor, danfoss hidraulika, claas első híd-hajtás, meg ilyenek.
Egyszerű egy dobos, ládás kombájn, semmi huncutság, variálás.
Nem egy amerikai IH vörös bőr a kabin belseje, de ezen nem múlna, legyen egyszer de megbízható és megfizethető!
Meg is merné venni az ember magát a gépet én aztmondom, de mivan ha eladják ezt az egyet összvissz, vagy 4-5-10-et aztán megáll a tudomány és megszűnik az egész hazai importőrség.
Akkor tanulhatsz oroszúl hogy rendelni tudjál hozzá bármit is kintről !?!?
ez a legnagyobb baj!
Viszont ha lenne egy demógép-körút illetve egy folyamatos közlemény a gépről, tehát be lenne reklámozva ahogy kell és lehetőség élőben kipróbálni az már segíthetne a dolgon.
Én hiszek az egyszerűségben, a ruszkinak van jó vasa, robosztussága, a többi alkatrész meg nyugati cucc, kérdés mennyire tudják ezeket jól házasítani
Ezen én is agyaltam, hogy occsóság meg szürke és egyszerű mint a faék, ahogy elnéztem. Árában meg Sampon, csak még sosem látott ilyet itthon senki. Nem vennél inkább ilyet? Tesztelhetnéd és elmondhatnád, hogy mit hoztál ki belőle.
az összes kombájnban már kínai minden, csapágy szíj vas egyéb alkatrész, ha nem volna akkor hamisítványnak hívnák
Én szívem szerint a mostani réi ferga kombájnomat szeretném újban, amilyen volt 15évvel ezelőtt!
Ebben a csapágyak 10 évet elmennek baj nélkül nagyrészt, szíjjak majdnem egésze meg még mai napig gyári rajta, hosszútávon is már beállt gép, sajnos az újak egyre soványabbak
és honnan veszed, hogy fos?
amikor szlováktól északra annyi van belle mint a pelya!
Kanadában az axiál rotoros gépük vlami revolúciós sikerdíjjas masína lett és tolják az ipart.
Finn észt lett oros belorusz kanada mindenhol nyomulnak.
Lehet, hogy zsír a gép!?!?!?!?
de próbálja ki elsőnek olyan aki hobbyból vesz kombájnt
Az én véleményem hogy a "van"-tól nem kell félni ha kicsit nagyobb gép akkor a szűk esztendőkben mikor kevesebb az idő betakarításra hamarabb végzel és üzemóra is kevesebb lesz így van, tovább tart a gép...
Miért lenne nagy???
600-650hektárt kellene itthon aratnia plusz ha idő adná bérmunka amennyi beleférne.
Azért az axiálos gépkereskedő is mondta, hogy elvileg elég egy Medion is mert levágja, a 370-es mega már alakul, de ennyi területre még mindig egyel nagyobbat javasolna, már csak azért is, hogy lasabban menne bele az üzemóra a gyorsabb aratás végett, és ez azért fontos mert elmondta, hogy az újak már egy ideje 2-3000-üó-ra vannak kitalálva
máik kérdésedre: miért van ócsó kombájn???
(van Vrsatile Acros560 300lóerő 6méter 100egynéhány ezer euró. kérdés, hogy lesz e vásárló köre, későbbiekben háttér hozzá...)
A Tucanohoz szólva, miért nem NH kombájnt vettél? Meglepődnél, ha beleülsz (egyenes háttal is) látod az egész vágóasztalt. Sokkal kényelmesebb vele dolgozni. A Cebis-ért olyan sokan odavannak, pedig ha rásüt a nap nem is látod mit mutat. Ellentétben a NH intelliview monitorával, ami sokkal egyszerűbb és használhatóbb. Amúgy a Tucano kombájnon még dolgozhatnak a Claas szakemberei, visszasírják majd a MEGÁKAT.
Gondolj bele mikor egy tavasszal egy szántást munkálsz el hogy az első kerék követi e talajt vagy csak néha van rajta. Manapság egyre nagyobb sebességgel mennek a gépek a munkagépekkel, egyre nagyobb jelentősége van hogy fog e az első kerék vagy csak néha. Illetve hogy megmaradsz e a gépben. Nekünk jd van rugózott első híddal, rengeteget dolgozik, nem is szabad anélkül talaj előkészítésre gépet venni szerintem.
Kösz az infót. Olajretket nem valószínű hogy vágnék vele. Szerintem csak az ülésen kéne állítani és lehetne látni a vágóasztal másik sarkát is. De én nem tudom. Ha ennyi hibája van, akkor ez elviselhető. Hány hektárt vágott eddig?
Tucano 440-ről pár gondolat.6 m-es varió asztallal ami repcében főleg de gabonánál is nagy hatékonysággal használható.A kabin elég tágas de a cebis takarja az asztal jobb sarkát így sokat hajolgat az ember előre ha látni akar.A magtartály 8500 l-es elég gyorsan kiüríti.Az APS rendszer a hagyományos növényeknél jó de mint pl.:olajretek hagy kívánni valót még herefejtő léc beszerelésével is.A ládán van a szórás zöme a szórás jelzők nem valóst mutatnak főleg szecskázáskor a ládánál.6 soros konspeeddel elég jól dolgozik de itt is vannak opciós tételek pl.:oldalmagosító,szártaposó,ellen kés a zúzónál 10km/h-ás sebességhez de nálunk az idén sokszor kevés volt a 258 le-s motor.
Ez is egy felfogás. Csak amikor közúton megy az ember 50el nem mindegy ha csak fülkerugózás van, vagy hídrugózás is. Én már próbáltam mindkettőt. És van egy "kis" különbség.
Kösz az információt. Az ilyet jó tudni. Mondjuk az itteni cég vett tőlük egy 370-es megát azzal nem volt probléma, adtak hozzá mindent. Igaz, lehet hogy járt volna hozzá más is csak nem szóltak.
Áron még nem gondolkodtam. Kombájn: évjárat: 1998, dobüzemóra: 4800, egy hiányossága van, az hogy nincs rajta szecskázó. De jó állapotban van. Alkalmazott nálunk nem ült rajta. Csak én vagy a családom hajtotta.
Kukorica adapter: Oros SA 2006os évjárat, évente 150 ha vágott, nagyon jó állapotban van. Még hiba nem volt.
Napraforgó adapter: Nas 676 2009-es kb 300 ha-t vágott. Újszerű állaptban van.
Szerinted mennyit ér?
Őszintén nem tudom mennyi különbség a kettő között teljesítményben a műszaki paraméterek szerint talán-talán 5ládás lexion= 6 ládás tucano. Lejjebb írt valaki valami hasonlót. Aztán meg keresni kell gazdákat, beülni mindkettőbe, és dönteni,
Mikor mi vettük még nem volt tucano, megát nem akartunk. Így egyértelmű volt. Azért arra figyelj oda ha veszel újat hogy mi van benne mert a bajai kollégák szeretik kicsontozva ajánlani gépet, mondván ez sem kell bele az sem, pl légrugós ülés:)
Hát nekünk a napraforgó adapter ugyanaz maradt és 2-3 km/h val gyorsabban tudunk menni akkor csak nem az adapter a különbség. gabonában és megvan 15-20% os többlet pedig egyforma asztal volt.
Értem. Nálunk meg épp fordítva van,mert itt főleg kukoricával és napraforgóval foglalkozunk. Gabona nagyon kevés van. Az elgondolkodtató, hogy ha nyolcsoros kukorica adapterem van,akkor nyolcsoros vetőgép is kell, vagy nagyon pontosan kell vetni. Nem beszélve a béraratásról. Mindenkinek hatsoros van.Egy kisebb kategóriás kombájnt jobban ki lehet használni. Legalábbis szerintem. Egyik havernak TX66-os van és se napraforgóban se kukoricában nem tudta leterhelni, mert ha gyorsabban ment akkor az adapter nem bírta.
596 hozzászólás
Na csakhogy jobban összeugorjunk. Én nem állítottam soha, hogy a NH gyártotta a Laverda kombájnokat. Te állítottad, hogy a Laverda gyártotta a NH kombájnt. Ez baromság. Soha nem gyártottak a Laverda gyárban NH kombájnt (ami tiszta sárga színű). És fordítva sem. Én azt írtam, lehet hogy rosszul fejeztem ki magam bocsánat, hogy a NH építgette a Laverdát. A kombájn Laverda kombájn volt, csak a FIAT alatt NEW Holland névvel is nyomták, de a Laverda felirat is rajta volt, úgy mint a típusa L, mint Laverda. Ez az igazság! A Bizon gyárat is mikor megvette (ahol a TC gyár van most Lengyelben) ott is a Bizon kombájnt adta el készletről NH logó alatt, csak akkor azok kék színűek voltak. A történelmet azért vezettem le, hogy tudd, az igazi sárga New Holland kombájnok mindig Zedelgemben készültek. Nem telepítették át olaszból Belgába! A NH kombájn elődje a Clayson kombájn. A történelem tovább folytatódik, csak hogy ne legyen több zavar leírom a Belgiumi gyár neveit (miből lett a cserebogár). 1906: Werkhuizen Leon Laeys; 1939 PVBA Werkhuizen Leon Claeys, 1964 Werkhuizen Leon Claeys N.V.; 1967 Clayson N.V.; 1977 Sperry Rand Belgium NV; 1979 Sperry NV; 1985 Sperry New Holland International NV, 1986 New Holland NV; 1987 Ford New Holland NV; 1992 New Holland Belgium NV; 2002 CNH Belgium NV. Szóval elértünk a CNH-ig. Abban én is igazat adok sok minden tönkrement így a globalízáció alatt. De hol a Ford hol más volt részvény többségben, a picsa sem tudja miért adta el az egyik cég a másiknak. Azt sem tudom, miért adta el a Winnipegi gyárat, ahol aztán a G-s trakit Landininek gyártották tovább. De abban nincs igaz, hogy a dupla rotoros kombájn az CASE szabadalom. A CASE-nek 1 rotoros AF kombájn szabalma van, a NH 2 rotoros. 1974 -ben a Serry New Holland mutatta be az első twin-rotor technikát. Valószínű ez lehet, hogy nem tudtad eddig. Azért is írtam a múltkori eszmefuttatásomban, hogy a CR rotoros kombájnok Amcsiban készültek régen. Szóval a Clayson volt a ládás kombájn a Sperry NH meg a rotoros, és a Ford és a Fiat is kevert eközben rendesen, így lett végül ez a Clas Tucanos fórumba illő NH- Laverda story.
Válasz #143. hozzászólásra
Nos nem tudom milyen rajongó vagy de a tények azok tények. Szóval 1981 és 2000 között a laverda együttmüködött a Fiattal. Vagyis a lényeg az, hogy a Laverda gyártott kombájnt a fiatnak és nem forditva. Te meg sikerült nagyon összekeverjed a dolgokat itt a nagy történelmi áttikéntés során. A NH az egy ujkeletü konglomerátum ami alapvetően a Fiatból és Fordbol majd késöbb a Case-ből, Steyrből és egyéb márkákból állt össze. Ami gyakorlatilag azt jelentette, hogy mindenki Fiat lett csak más más identitással és szinnel. Ami a kombájngyártást illeti bele van kavarva a Claysontól a Case-ig mindenki. És a rotoros megoldás a Case-tól jött. Én személy szerint nagyon kártékonynak tartom a NH müködését mert gyakorlatilag tönkre vágott egy csomó patinás márkát és mindenből fiatot csinált. Neki köszöngetjük, hogy ma már nincs igazi Case, Steyr, Ford meg egyebek. És persze ami leginkább fáj, hogy valami okos manager felszámolta a talán valaha volt legjobb szériát a G-t azzal, hogy eladta a kandai gyárat.
Persze te ettől még rajonghatsz iránta.
Válasz #143. hozzászólásra
"A Hesston a Laverda, az International Harvester, Steyr, Case Flexi Coil és oly sok más gyártó a CNH örökségei." Hát ez mind- mind létezett már azelőtt is, hogy a new holland márkanevet megismerte a világ. Mindegyik önállóan gyártott és tervezett gépet egészen addig, amíg a globalizációs folyamat el nem érte.
A helyes megfogalmazás szerintem úgy szól, hogy miután megvették a laverdát, a laverda gyártott kombájnokat a new hollandnak.
Már mint úgy gondolod, hogy a Laverda gyártotta a NH kombájnokat? Ezt valahol marhára rosszul hallottad! Hallottál már ilyen nevet, hogy Clayson? Ha nem akkor egy kis történelem óra, én fanatikus NH rajongó vagyok. Európában elsőként (nem a Claas) Leon Claeys építette az MZ nevezetű első önjáró kombájnt 1952-ben. Már akkor is Zedelgemben (Belgiumban). Egyébként a gyár 1906 óta működik, és foglalkozik mezőgazdasági gépek gyártásával.NH általában sárga kombájnt adott el Európában, de piros színre is fújta 1965-1974 között. Ezeket kb. 7000 db-ot az USA-ba exportálta. Azok is szépek voltak. A Claas csak mellesleg jegyzem meg, csak Európában építkezett akkortájt. 1973 ban jegyeztették be a rotary separatort a 1550-es kombájnokon. Ez a forgó leválasztó, a NH kombájnokban a 3. dob. 1977-ben mutatta be a 8080-as szériát, amiből még rengeteg dolgozik most is az elmaradottabb országokban pl. Irak, Irán, Szíria, Egyipt stb...1986-ban jött a TX 30-as széria majd később a 60-as, 1992-ben a TC, és 2001 től a CX és CR széria. De ezekre már emlékszünk. Az első CR kivételével az összes kombájn Zedelgemben készült, majd 2004-től a CR-ek is. Ezek a dupla rotoros kombájnok, ami szintén NH szabadalom. A Hesston a Laverda, az International Harvester, Steyr, Case Flexi Coil és oly sok más gyártó a CNH örökségei.
Válasz #140. hozzászólásra
Ja és ugyan nem védem ezt a Versatile kombájnt mert nem tudok róla semmit de az orosz munkamorált ismerve talán az is lehet, hogy nem csak a kombájnok hibája volt, hogy nem tudtak dolgozni velük. Bár ki tudja.
Válasz #140. hozzászólásra
Annyi hibádzik csak hogy kicsit forditva volt a dolog. Vagyis a laverda gyártotta a NH kombájnokat . Ez azért nem mindegy. Most ha jól tévedek belgiumba tették át a gyártást.
Egy orosz ismerősömtől én is megkérdeztem, milyenek ezek az akciós Versatile kombájnok. Elmondása szerint 2-3 éve az orosz állam támogatta 5 évre kamatmentes hitellel a kinti gazdákat, és számos gazda vásárolt tömegével ilyeneket és más orosz kombájnt. Egy baj volt vele, és ha jól tudom le is állították ez a hitelakciót. A gépek fele 2-3 év után kiesett a sorból, csak donorként használták. A többi még megy, de azok se üzembiztosak. Aki ilyet akar venni hajrá! Erre mondják azt, a tanulópénzt meg kell fizetni. Tudjátok! a New Holland a kombájn. Egyébként a Laverdát is a 90-es évek közepétől a végéig a NH építgette. Ezek az L-es szériák (pl L625), még a New Holland név is fent volt rajtuk. Sőt a kombájn teteje is sárga volt. A minőség ekkor érkezett meg! Egyszóval nem lehet az se rossz kombájn, csak éppen használtan senki sem akarja majd megvenni. Ezért jó a NH és a Claas. Mindenki feni rá a fogát, a jobb fogúak persze a NH mellett döntenek.
Válasz #137. hozzászólásra
Annyit tennék hozzá, hogy a Laverdát is nagyjából megvette az AGCO és hogy a nagyobbakban Valtra motor van (ha ugy jobban tetszik nevezhetjük SÜSÜ-nek is). A személyes véleményem az, hogy olasz munk vagy meló az olasz munka. Vagyis minden olasz gépen látszik az olasz hanyag munkamorál. Viszont cserébe jó áron vannak. Egy olasz traktort, kamiont soha nem vinnék haza de egy egyszerübb gépet mint egy permetező vagy ilyesmi azt igen.
Válasz #137. hozzászólásra
Az avatarom ahonnan való, ott egy 440-est vettek, de ott közösen dolgoznak majd vele, mert eddig csak mindenkinek külön volt egy. Most összefogtak 2-vagy 3-an nem értettem pontosan/kicsit beszélni sógorul/ volt tájszólás.Nálunk sohasem lesz ilyen összefogás, esetleg majd a gyerekeink.
Válasz #136. hozzászólásra
A Massey Ferguson, Challenger, Fendt mind a LAverda gyárban készül, mármint a kisebbektől a 300 lóerőig terjedő szériák.
Anyi, hogy a laverdában nem Sisu motor van hanem más, lehet Cater de nem biztos, nem tudom pontosan.
99ezerért inkább egy ilyet választanék mint a Versatile-t, ez már döfi!
6méteres asztal majdnem nagy rá, motor erős benne, bírja, de 5 ládáshoz a veszteségek végett elég egy 5,4-es körüli, mármint optimálisabb, ha a kisebb Ferguson Actva modellel passzol ez a laverda amit mondassz akkormeg egyenesen 5,5méter legyen a felső határja neki!!!
Egyébként a gyári szíjjaik volak gyengébb minőségüek, illete valamelyiket túlspanolták valamelyiket lazán hagyták a gyárban, ez is belejátszott, hogy fiatalon cserélgetni kellett őket sorra.
Állítólag az újak jobbak javítottak rajtuk.
Olaszban azt mondják a kombájnok tömkelege java része Laverda.
Én azt mondom, hogy nemfog 15évet gond nélkül dolgozni mint a régebbi prémiumabb kombájnok, de éppen a minap súgta meg a Claas-os üzletág vezető, hogy a zöldek sem, mert 2-3000órára szabják ki őket. Persze kitart tovább, csak javítgatni kell, végigkell majd csapágyazni, szíjjazni meg ilyenek, a "régikombájn" fogalma beáll hamarabb.
Akkormeg lehet nem is éri meg a dupla árat???
munkaminőségre, szerkezetileg, teljesítményre jól mennek ezek a Laverdák is, igaz én biztos, hogy Ferguson-ként választanám ha az is akiós lenne
A Laverdárol mi a véleményetek? Nálunk most akciozák 6m asztal 6 szalmarázo 99000 ropi-ért. áfa nélkul persze. Szerintem nem lehet rossz. Tik mit hallodtatok?
Válasz #130. hozzászólásra
Egy kisebb 5 ládás Ferguson Activa 5,5-ös asztallal, 245 lóerővel is többe kerül ez a baj. Azo is valami 130ezer ojrótól indulnak azthiszem, bár lehet már a Betát is kapni ennyiért.
Nekem egy új Ferguson Beta 6ládás 275lovas Sisu motoros gép megtenné bőven, ezeknek egy bajuk van, a gyári szíjjaik gyengék voltak az első szériáknál, időközben lehet alakult mondjuk mindez. Egyébként ügyes jó szerkezetek
Válasz #131. hozzászólásra
Ezaz, hogy még csak kiállítva sincs szinte sehol. Egy demó jó lenne, ha csak két órára is. Maga a konstrukció tetszik, de ha nem veszik akkor megette a fene. Amúgy minél egyszerűbb annál jobban tetszik nekem is.
Válasz #132. hozzászólásra
A Bambi után meg szopos malac ha bexarik.
Hordták anno a 90- es évek elején be a DON-okat is mint az ökör...
A végén meg a vasba kötöttek ki nem is olyan soká...
Válasz #130. hozzászólásra
110ezer euróért új kombájnt csak kis Sampo-t kapsz talán, nem 1000hetáros nagy kombájnt.
Persze ez gyanús is lehet(új MTZ-k) de szerintem a kettő nem ugyanaz
Az a helyzet, hogy amíg pl Feco barátunk 26millát akarna kérni az 5éves WTS-ért ami már megette a kenyerét majdcsak, addig egy zsírújat kapnál ennyiért.
és még bambi is kapható
eVálasz #129. hozzászólásra
Ezaz, hogy maga a gyár név nem rossz.
Aztán az alatrészek kimondottan faxák: cummins motor, danfoss hidraulika, claas első híd-hajtás, meg ilyenek.
Egyszerű egy dobos, ládás kombájn, semmi huncutság, variálás.
Nem egy amerikai IH vörös bőr a kabin belseje, de ezen nem múlna, legyen egyszer de megbízható és megfizethető!
Meg is merné venni az ember magát a gépet én aztmondom, de mivan ha eladják ezt az egyet összvissz, vagy 4-5-10-et aztán megáll a tudomány és megszűnik az egész hazai importőrség.
Akkor tanulhatsz oroszúl hogy rendelni tudjál hozzá bármit is kintről !?!?
ez a legnagyobb baj!
Viszont ha lenne egy demógép-körút illetve egy folyamatos közlemény a gépről, tehát be lenne reklámozva ahogy kell és lehetőség élőben kipróbálni az már segíthetne a dolgon.
Én hiszek az egyszerűségben, a ruszkinak van jó vasa, robosztussága, a többi alkatrész meg nyugati cucc, kérdés mennyire tudják ezeket jól házasítani
Válasz #127. hozzászólásra
Mert fos .
Van itt olyan kombájn választék , hogy mindenki talál magának , te is.
Arról nem is beszélve , hogy kik árulják...
Válasz #127. hozzászólásra
Ezen én is agyaltam, hogy occsóság meg szürke és egyszerű mint a faék, ahogy elnéztem. Árában meg Sampon, csak még sosem látott ilyet itthon senki. Nem vennél inkább ilyet? Tesztelhetnéd és elmondhatnád, hogy mit hoztál ki belőle.
Amúgy a Versatile gyár sem mai gyerek.
az összes kombájnban már kínai minden, csapágy szíj vas egyéb alkatrész, ha nem volna akkor hamisítványnak hívnák
Én szívem szerint a mostani réi ferga kombájnomat szeretném újban, amilyen volt 15évvel ezelőtt!
Ebben a csapágyak 10 évet elmennek baj nélkül nagyrészt, szíjjak majdnem egésze meg még mai napig gyári rajta, hosszútávon is már beállt gép, sajnos az újak egyre soványabbak
Válasz #125. hozzászólásra
és honnan veszed, hogy fos?
amikor szlováktól északra annyi van belle mint a pelya!
Kanadában az axiál rotoros gépük vlami revolúciós sikerdíjjas masína lett és tolják az ipart.
Finn észt lett oros belorusz kanada mindenhol nyomulnak.
Lehet, hogy zsír a gép!?!?!?!?
de próbálja ki elsőnek olyan aki hobbyból vesz kombájnt
Válasz #124. hozzászólásra
és már csak egy baj van, 50millió egy kombájn....
Válasz #123. hozzászólásra
Heeee !
Ilyen fosokat meg se lássál !
Versageci...
Ilyenbe csak az gondolkozik aki barom.
Te nem igen vagy az nemde ?
Válasz #123. hozzászólásra
Az én véleményem hogy a "van"-tól nem kell félni ha kicsit nagyobb gép akkor a szűk esztendőkben mikor kevesebb az idő betakarításra hamarabb végzel és üzemóra is kevesebb lesz így van, tovább tart a gép...
Válasz #117. hozzászólásra
Miért lenne nagy???
600-650hektárt kellene itthon aratnia plusz ha idő adná bérmunka amennyi beleférne.
Azért az axiálos gépkereskedő is mondta, hogy elvileg elég egy Medion is mert levágja, a 370-es mega már alakul, de ennyi területre még mindig egyel nagyobbat javasolna, már csak azért is, hogy lasabban menne bele az üzemóra a gyorsabb aratás végett, és ez azért fontos mert elmondta, hogy az újak már egy ideje 2-3000-üó-ra vannak kitalálva
máik kérdésedre: miért van ócsó kombájn???
(van Vrsatile Acros560 300lóerő 6méter 100egynéhány ezer euró. kérdés, hogy lesz e vásárló köre, későbbiekben háttér hozzá...)
Válasz #121. hozzászólásra
Igaz bocsánat de 470-480 hibrid system
Válasz #119. hozzászólásra
Pontosabban Hybrid System
Válasz #117. hozzászólásra
vetésszerkezettől függ ám mi 540-el 750-800at szoktunk vágni, mert kukorica csak 100 ah körül mozog...
Válasz #116. hozzászólásra
Végre elkaptad már a fonalat...
Most nem tudom melyik de van már bennük rotoros is.
Válasz #116. hozzászólásra
Az ugye már rotoros? Amik itt vannak ezek ládás gépek vagy 440 vagy 450...
Válasz #116. hozzászólásra
Az egy kicsit nagy lesz..........meg sok is.............
Válasz #114. hozzászólásra
mert jó kis gépnek nézem őket, közben meg jó nagyok(teljesítményben)
Egy 470-es optimális volna 6-700hektárra szerintem
Válasz #114. hozzászólásra
No ez az igazán jó kérdés !!
Válasz #113. hozzászólásra
Nem messze innen van kettő tavaly voltak első évesek. Nem hallottam hogy köpködnék őket, de téged ez miért érdekel?
hogyan szolgálnak a Tucanók ki mit tud???
Válasz #111. hozzászólásra
Abban egyetértek veled ,hogy a Mega jobb a Tucánónál,de hogy a nyuszi,na az messze van a Claashoz
A Tucanohoz szólva, miért nem NH kombájnt vettél? Meglepődnél, ha beleülsz (egyenes háttal is) látod az egész vágóasztalt. Sokkal kényelmesebb vele dolgozni. A Cebis-ért olyan sokan odavannak, pedig ha rásüt a nap nem is látod mit mutat. Ellentétben a NH intelliview monitorával, ami sokkal egyszerűbb és használhatóbb. Amúgy a Tucano kombájnon még dolgozhatnak a Claas szakemberei, visszasírják majd a MEGÁKAT.
Egyetértek veled, ez szerintem is így van.
Válasz #106. hozzászólásra
Gondolj bele mikor egy tavasszal egy szántást munkálsz el hogy az első kerék követi e talajt vagy csak néha van rajta. Manapság egyre nagyobb sebességgel mennek a gépek a munkagépekkel, egyre nagyobb jelentősége van hogy fog e az első kerék vagy csak néha. Illetve hogy megmaradsz e a gépben. Nekünk jd van rugózott első híddal, rengeteget dolgozik, nem is szabad anélkül talaj előkészítésre gépet venni szerintem.
Kösz az infót. Olajretket nem valószínű hogy vágnék vele. Szerintem csak az ülésen kéne állítani és lehetne látni a vágóasztal másik sarkát is. De én nem tudom. Ha ennyi hibája van, akkor ez elviselhető. Hány hektárt vágott eddig?
Tucano 440-ről pár gondolat.6 m-es varió asztallal ami repcében főleg de gabonánál is nagy hatékonysággal használható.A kabin elég tágas de a cebis takarja az asztal jobb sarkát így sokat hajolgat az ember előre ha látni akar.A magtartály 8500 l-es elég gyorsan kiüríti.Az APS rendszer a hagyományos növényeknél jó de mint pl.:olajretek hagy kívánni valót még herefejtő léc beszerelésével is.A ládán van a szórás zöme a szórás jelzők nem valóst mutatnak főleg szecskázáskor a ládánál.6 soros konspeeddel elég jól dolgozik de itt is vannak opciós tételek pl.:oldalmagosító,szártaposó,ellen kés a zúzónál 10km/h-ás sebességhez de nálunk az idén sokszor kevés volt a 258 le-s motor.
Ez is egy felfogás. Csak amikor közúton megy az ember 50el nem mindegy ha csak fülkerugózás van, vagy hídrugózás is. Én már próbáltam mindkettőt. És van egy "kis" különbség.
Válasz #104. hozzászólásra
Na igen, ha valamire rákérdezel azt mondják nem kell az. Ilyen az első híd rugózás. Azt mondja minek az a fülke úgyis rugózik:)
Válasz #102. hozzászólásra
Kösz az információt. Az ilyet jó tudni. Mondjuk az itteni cég vett tőlük egy 370-es megát azzal nem volt probléma, adtak hozzá mindent. Igaz, lehet hogy járt volna hozzá más is csak nem szóltak.
Áron még nem gondolkodtam. Kombájn: évjárat: 1998, dobüzemóra: 4800, egy hiányossága van, az hogy nincs rajta szecskázó. De jó állapotban van. Alkalmazott nálunk nem ült rajta. Csak én vagy a családom hajtotta.
Kukorica adapter: Oros SA 2006os évjárat, évente 150 ha vágott, nagyon jó állapotban van. Még hiba nem volt.
Napraforgó adapter: Nas 676 2009-es kb 300 ha-t vágott. Újszerű állaptban van.
Szerinted mennyit ér?
Válasz #100. hozzászólásra
Őszintén nem tudom mennyi különbség a kettő között teljesítményben a műszaki paraméterek szerint talán-talán 5ládás lexion= 6 ládás tucano. Lejjebb írt valaki valami hasonlót. Aztán meg keresni kell gazdákat, beülni mindkettőbe, és dönteni,
Mikor mi vettük még nem volt tucano, megát nem akartunk. Így egyértelmű volt. Azért arra figyelj oda ha veszel újat hogy mi van benne mert a bajai kollégák szeretik kicsontozva ajánlani gépet, mondván ez sem kell bele az sem, pl légrugós ülés:)
Erni ! Mennyiért adnád a 204est jövőre?? Persze 3 asztallal!
Pont ez az, nem tudom még, hogy tucano vagy lexion.
Válasz #97. hozzászólásra
Ha elég a kisebb akkor vegyél 5 ládás lexiont ha lexiont akarsz az is vigan viszi a 6 sorosat szerintem, de kérdezz olyat akinek az van...
Válasz #97. hozzászólásra
Hát nekünk a napraforgó adapter ugyanaz maradt és 2-3 km/h val gyorsabban tudunk menni akkor csak nem az adapter a különbség. gabonában és megvan 15-20% os többlet pedig egyforma asztal volt.
Értem. Nálunk meg épp fordítva van,mert itt főleg kukoricával és napraforgóval foglalkozunk. Gabona nagyon kevés van. Az elgondolkodtató, hogy ha nyolcsoros kukorica adapterem van,akkor nyolcsoros vetőgép is kell, vagy nagyon pontosan kell vetni. Nem beszélve a béraratásról. Mindenkinek hatsoros van.Egy kisebb kategóriás kombájnt jobban ki lehet használni. Legalábbis szerintem. Egyik havernak TX66-os van és se napraforgóban se kukoricában nem tudta leterhelni, mert ha gyorsabban ment akkor az adapter nem bírta.