Hirdetés
Fórum
- Munkabérek a mezőgazdaságban új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- GPS területmérés új
- Körbálázót, de milyet? új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- AKG támogatás új
- Gazdálkodási napló/táblatörzskönyv új
- Haszonbérleti szerződés új
- Agro+Mash Expo és Agrárgép Show új
- Robotkormány új
466 hozzászólás
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy átlagos co2 hegesztővel lehet-e porbeles huzallal hegeszteni? Előre is köszönettel. Hsystem.
Válasz #14. hozzászólásra
Na csak aztne mond hogy awival nem lehet lemezt hegeszteni,- bevonatos elektródával is lehet !folyamatosan mondjuk nehézkes,(barkácsolónak)1-1,5mm-t.,az awi hegesztés,még drágább -mert az Argon kétszeres áru a sima CO-nak!Az elő készitésre még jobban oda kell figyelni,a vastag hegesztéseknélminden rétegközött csiszolás!azért általában a gyököt AWI-val, utána a feltőltést elektródával!!! EZ az AWI-kombinált hegesztés!(nem barkács!) -gyorsabb,gazdaságosabb,nem annyira kényes!A COdrót normális(iparigép )esetében 15kg a kicsi!!! átmérő:0,8mm-től indul. A barkácsgép esetében0,4-0,6mm dob méret1kg-tól.Na jó van ki járatos benne van ki azt hiszi hogy tud hegeszteni,közben csak "ragaszt"és"viilogtat",azt gondolja látta akkor ő is tudja csinálni.Hát még akkor hol van a gép beállitása?Ezért írtam az előzőekben,SZAKTUDÁS FONTOS mit milyennel!
Nekünk AWI van asszem 600 amperes és a mezőgazdaságban előforduló vastagabb anyagokat (munkagép vázak, tengelyek) is visz az alut is lehet vele heggeszteni a vékony lemezeket viszont nem.
Co elektróda is van kissebb kiszerelésben.Azért nem eszi meg a fene a huzalt sem elöbb mint a bevont elektródát!szélmentes időben igen is lehet védőgázzal szabadtéren ugyanúgy hegeszteni,mint zárttérben elszívó mellett!Gépjavító műhelyben célszerubbnek tartom a cédőgázos hegesztőt,mint a bev elekrtódásat sokoldalubb használat miatt.Kombájn karbantartásnál,lemezmunkánál csak ez jöhet szóba!
Válasz #11. hozzászólásra
És mitől kissebb a hőhatási feszűltség?,?a méret tartás?!Öntvény hegesztése,csak temperáltat!erre nagyon érzékeny!!Az biztos hogy termelékenyebb,de javítást nem teljesítményben végzűnk!!-hanem minőségben ez a lényeg!a másik kiváncsi lennék egy kissebbgazdálkodónál mikorra fogy el 15kg-s drót?és tudja-e megfelelő nagyhő lépcső mentes,pára-por mentes helyiséget biztosítani a CO-s gépnek?Nagyon kiváncsi lennék a szabadtéri hegesztésére 8lgázzal milyen varratot pródukálna?-Mondom varrat kevertgázzal szép belül SZIVACS!,- ugyan ez co-val+ varratkörnyéke fröccs,tartóság RIZIKÓS!
Nekem a Co hegesztőről az a tapasztalatom,bármilyen helyzetben könnyebb a hegesztés,mint a bevonatos pálcával.Amatőröknek jobban ajánlom,szebb varrat készíthető vele,hegeszthető az öntvény,lemeztől a szerkezeti acélig minden.Termelékenyebb,mivel nem kell salakolni és elektódát cserélni.hőhatási feszültség kissebb.Egyetlen hátrány,nehezebb,nagyobb a gép.Árban 250A-os már 150000 körül vásárolható újonan.Uzemeltetése nem kerül többe és szabadban is használható,korlátozottan!
Mind igaz,de azt sem felejtsük el,h a Conál nem változik nagymértékben a hegesztendő anyag szerkezete,holott az ívnél gyakori a szén kiégése az anyag gyengülése.Szerintem a Co univerzálisab mg.ben,lemeztől-bármi.
Válasz #7. hozzászólásra
Mitől lessz kevesebb salak a dinamós hegesztésű varraton?- EZ butaság!,- a salak mennyiségét nem a technológia határozza meg!-hanem az elektródán levő bevonat minősége,összetétele!A barkácsolásnál az a lényeg hogy a PÁLCA ne ragadjon,vagyis minné kevésbé!-erre a dinamó a leg alkalmasabb! minden tipúsú:rutilus, bázikus,félbázikus,celluz elektródás alkalmas,mivel lágyívű hegesztést biztósít.úgyan akkor a gyújtófeszűltségnél nagyon érzékelhető! A hegesztési varrat mindig erősebb mint a meghegesztett anyag!! -ezért nem széttéphető!!!
Mindegyiknek meg van az előnye!A bevonatos elektródás hegesztés szinte minden hol alkalmazható,természetesen szak értés kell hozzá! -nem olyan érzékeny a tisztaságra(olaj, zsír,festék,egyéb)jó minőségű rutilus(váltakozó árammal is hegeszhető)elektródával minden pozicióban jó minőségűhegesztés elvégezhető!!!Adinamós hegesztés?-már a múlt!A helyett itt van az inverter!- de nem a barkácsolás hoz alkalmazható!!! a minőségi(ipari) nem olcsó!- de könnyű, pici és 230v-ról tudod használn 2,5- 3,25-ös elektródák hoz.És végül a CO-s(védő gázos,huzal elektródás) hegesztés!!! -szuper dolog! Lemeztől-végtelenig alkalmazható.bent műhelyben zárt helységben,ahol a levegő mozgasa max:2-3m/sec!!,mert különben nem tudod kellően levédeni a varratot 3-8l/secgázzal!!!(a gáz nem olcsó)-és nagyon jól elő kell készíteni a hegesztési felületét(tisztaság,töréstgyökölés)vastagabb anyagok nál. Szabadban nem alkalmas!!!Tessék komolyan gondolni,hogy érdemes-e 100 ezreket be fektetni? évi 1-2 gyors javításhoz,és van vajon szaktudás a gépek kezeléséhez?mert a jó ,modern technika ,képzetlen kezében HALOTT!!!
Nekem is van dinamom és 3-as és 5-ös pálcát szoktam használni, de amit meghegeszetek azt nem igazán lehet szét tépni.
Nagyonjó kis gép és kevesebb salak marad a varraton mint a trafó hegesztőknél.
A mezőgazdaságban a munkagépek hegesztésénél jobb nem is kell.
Az biztos hogy én is szeretnék majd egy CO hegesztőt, de csak lemez hegesztésre mert a dinamóval meg vagyok elégedve.
Co2 150 A-ig lemezvastagság 5mm-ig, 300 A felett 5 mm-től. Nekem van Dimanóhegesztő Zetor 3011 motoros 320 A-ig. Kitünő hegesztni.
Szerintem a CO2. Nekünk is van 380-as Dinamós, de szeretnénk venni mellé egy co-t. A gazdaságba jó dolog annak aki ki tudja használni.
A CO-val tudsz vasat, acélt, alumíniumot is hegeszteni. Ráadásul nem hagy maga után salakot így "légmentesen" heggeszt ha kell.
Válasz #3. hozzászólásra
:) Co2 hegesztő sok új techológiák. Pesten iskolában sok gyarkorltam.
Válasz #1. hozzászólásra
Üdv!CO2!!!
Az inverter!
Melyik jobb???