Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR411.69 FtUSD399.52 FtCHF438.21 FtGBP488.76 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Mi a múlt héten a parcellák többségét már harmadjára gyomirtóztuk...
Betanal, Goltix, Lontrel, ahol mályva is van, ott lontrel helyett Safari... majd később kap lontrelt.. Lontrelt meg Safarit nem a legajánlatosabb keverni..
Ha répában meg akarod állítani a gyomokat, akkor minél korábban kezd el fújni, fél adagokkal, így van esély, hogy nem kell kapálni és a répa sem fog megállni hetekig gondolkodni.
Jövő héten kezdjük a sorközt megmunkálni.
Lombtrágyát Yara Bortrac, minden cerkoszpora elleni kezelésnél. Júniusban nem bánja ha dupla adag bórt kap.
Sziasztok!!
Van cukorrépám..és szeretnék eladni belőle. csak azt nem tudom, hogy mennyit kérjek 1 mázsáért.. van valakinek ötlete??
Köszönöm a segítő válaszokat!!
Válasz #66 hozzászólás
Ekkora területen amit tervezel tolikapa a megoldás. megélezed, a sortávot jól beállitod, melléhúzol pár centire a kb 3 cm-es szinte szikleveles növénykének reggel mikor gúzsos a talaj v egy kis eső után. sok és sokféle 200 négyszögöltől több ha-ig terjedő kertészeti kultúrás gyakorlat alapján bátran merem ajánlani. nem veti vissza mint a vegyszer.
Tudom nem cukorrépa de jövőre szeretnék 0,5-1 hektár céklát tenni, a gyomirtása ugyanaz lehet mint a cukorrépának, tudna e nekem valaki segiteni benne?
Mit és mikor, mert utánanéztem a neten, kb 3 oldal A4 es gyomirtót jegyzeteltem ki de nem tudom melyiket is tegyem rá, na meg hol lehetne olcsóbban hozzájutni mert ezek nem olcsó cuccok.
Mondjuk lontrelem az van.
Kollégának idén 80 t volt, de volt már 100 t / ha is!
Meg lesz permetezve bogárra, még inkább kétszer is, gombára, gyomra úgyszintén, és sorközművelés is lesz, + kapálás.
Ki van forrva már a technika, csak gondoltam meglkérdem másfele hogy szokták.
Ezt a termést ugye 2 ha-ra tervezed?
Ha mégsem, akkor gyorsdan mődosíts a terven, amíg nem késő.
Amikor a TSZ-be kerültem, asz elnök minden tagnak kiméretett 200 négyszögöl répát, amit kézzel kellett felásni.
Nekem ez nem volt újdonság, mert gyerekkoromban mindig ló szántotta és kézzel pucoltuk. Olyan esős év volt, hogy most csask húzgálóval lehetett kiemelni. Még szerncse, hogy élt egy öreg kovács, aki megmutatt, hogy néz ki egy ilyen célszerszám.
Szerintem még vlahol meg van nekem.
Ha jössz a fórumtalálkozóra elviszem és bemutatom a használatát.
Van 3 db tolikapám azt mindenképp használd 1 ha-on. Kísérleti parcella. Legalább 50 q-val többet fog teremni.
Anno Hajzerék adtak technológiát is, amit kötelező volt betartani.
A mi növényvédősünk sokkal jobb gyomirtást használt. Mi szaladva kapáltunk, amásik TSZ meg lassan, mert az mindig dudvás volt.
Egy kalappal hozzá.
Hogy tudnék visszakerülni a termelők közé?
Mi kapjuk az EU-tól a hektáronkénti pénzt,mert abbahagyatták velünk a termelést.
A Lenin TSZ egy évben csemege borsót és cukorrépát termelt.
Olyan rosszul sikerült mindkét növény, hogy Böszörmény Béke TSZ lett a nevük a következő évtől.
Ennél jobb évet Nektek.
Amikor keleget a répa, barkó ellen feltétlen meg kell permetezni, mert két nap alatt képes az egészet megenni. Igaz kevesebb baj lesz a betakarítással.
5 q kálisót (60% K) kapott, be is boronáltuk.
Ez ugye 300 kg hatóanyag. Igénye K-bol 3-5,5 kg/t, 80 t-ra vetítve, 240-440 kg hatóanyag. Jól mondom?
Tavasszal nem tudom adjunk-e neki egy kis nitrogént, nem nagyon szoktak.
Nehéz kérdés ha kevés a N a termés kevesebb ha sok meg a cukor tartalom!
18 ha lesz vetve ha minden igaz!
Nekünk idén lesz először de többen is csináljak itt a Hajdúságba!
És igen megéri, ha minden jól megy.
Hova valósi vagy mert nem sok fele csinálják már a gyárbezárások miatt!!
Meg a műtrágya attól függ milyen árkategóriást szándékozol rááldozni.Nagy területen termeled?megéri csinálni?
Azt kčne felakasztani az elsö fĺra aki a környčkünkön lčvö Kabai Cukorgyŕrat bezĺratta,szčtverte,s most mint egy ipari torzo ŕll a települčs hatŕrŕn. Hatalmas munkančlkülisčget generŕlva, nemcsak mint dolgozok, termelök,szerelök szolgŕltatok,villamosipar fuvarosok stb rčszčröl. Kizŕrt az indulŕs,a rčgi 8 tavat betemettčk,egy debreceni milliomosnak odajŕtszottĺk,s bevetette tengerivel.Elveszett a területe. Ŕllaga folyamatosan romlik,gčpeket elvittčk,szennyviztisztitot,mčszhŕzat, fözörčszt lebontottŕk,az čpületek szintjeit kivertčk.Ha nem lŕtom nem hiszem el,hogy ilyen lčtezik. Miért ezt nem veszi meg az ŕllam a DUNAFERR ERÖLTETČSE HELYETT? AMIT UGYSE AD EL A RUSZKI!
Rencerváltáskor mikor egyhktárosoknak is adtak szerzödést már akkor jeletkeztunk termelésre 5 hektárra felvítek a szerzüdést majd 10-re mink a 20 hektárnál erstün ki. Saját pénzük ból képesítetük fel (vetőgép kétsoros szedő) a nagyok pedig a cukorgártól kapot gépekel dolgoztak,utana eladhaták cukorkotájukat nagy pénzért.
Cukorrépa termelésből pár éve kiszorították a kicsi gazdákat csak a nagyok maradhattak .mindent megkaphatnak a támogatások terén a maximumot így nagyon könnyű . nincs 100 hektárod szóba se állnak veled.
Baxiiiii...most mentik róla az összes adatot a szervízben...szopnak rendesen es itt ülök azt várom hogy kész legyen...még szerencse hogy itt a tablet...na csak nem a vetőgép kellen NEKED IS? Jóooool jársz(tok) vele, meglásd
November 30-ig fizeti ki a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal a cukorrépa-termelők kiegészítő támogatását, melyet a 2011-ben megtermelt cukorrépa után kaphatnak a gazdálkodók.
A 170 termelőt érintő támogatás keretösszege 1 180 millió forint, 5,65 euró répatonnánként.A rendelkezésre álló keret túligénylése miatt a termelők a kérelmezett összeg 94%-át kapják meg. A támogatás forrása a cukoripari szerkezetátalakítással kapcsolatosan áll Magyarország rendelkezésére. A vonatkozó EU-s jogszabályok alapján ugyanis a szerkezetátalakítást követően a továbbtermelő vállalkozások legfeljebb öt évig kaphatnak nemzeti támogatást, mely mértéke nem haladhatja meg a tonnánkénti 11 eurót.
Termény hirdetések közt találtam !
E-Mail: agroslovak1@gmail.com
Telefonszám: +4648975622178
Helység: -
A cukoripart is tönkretették az elmúlt
20 év politikusbűnözői,Antal - Boros - Horváth trojka, Horn - Meggyesi duó, és a csalhatatlan Vezér \"Orsós\" Viktor és az ezen emberekhez köthető érdek csoportok.
A magyar cukoripar kivégzése Magyarország legújabb kori gyarmatosításának talán legszemléletesebb példá-ja. Az ember azt gondolná, hogy olyan könnyen és gaz-daságosan előállítható termékeinkkel, mint a cukor, tej, kenyér, egyszerűen nem lehet tönkremenni, ám az elmúlt két évtized politiksbűnözői bebizonyították, hogy nagyon is lehet, miután világunkat ma sokkal in-kább irányítják a káosz, és a sötétség erői, mint a józan paraszti ész vagy a természeti törvények
A magyar élelmiszer-ipar privatizációja (elkótyavetyélése) 1989 után kezdődött a cukoriparral: a gyártás pár éven belül teljesen többségi külföldi kézbe került. Sőt, a 90-es évek második felére előbb csak öt, majd négy gyár üzemelt a korábbi tizenkettőből, végül az EU- csatlakozásunkat követő években, egészen pon-tosan 2009-re már csak egyetlen üzemben, Kaposváron folyt termelés. Amennyiben hazánk szekerét nem tudjuk kihúzni az uniós, amerikai és izraeli gyarmatosítás kátyú-jából, úgy nem volna meglepő, ha újabb pár éven belül az utolsó cukorgyárunk is bezárna.A magyar cukoripar tudatos tönkretétele sajnos nagyon látványos is egyben. A 80-as évek végén épült, korszerű petőházi cukorgyárat például szabályosan lerombolták, felrobbantották a tu-lajdonosok (magyarul a külföldi érdekeket szolgáló fel-számolók) 2009-ben, miután a termelést már 2007-ben leállították. Ily módon, a természeti törvényekkel és a józanésszel ellentétben hazánk kedvező adottságai és korábbi teljes önellátása dacára ma saját szükségletének mindössze 30%-át képes előállítani, a többit importból fedezi (miközben korábban még exportáltuk is az itthon előállí-tott cukor mintegy negyedét). Márpedig szinte vala-mennyi fejlett ország, pláne, ha éghajlati adottságai le-hetővé teszik, cukorból (is) önellátó. A helyzet tulajdon-képpen csaknem olyan, mintha a Szaharába homokot importálnának. Az okok nagyjából a következő tényezőkre vezethetőek vissza: Az első és legfontosabb ok, hogy hazánkat 40 év kom-munizmus után az utolsó 20 évben is hétpróbás haza-árulók, vagyis posztkommunisták, liberálisok, volt kom-munista besúgók és más hasonszőrű élőlények vezették, függetlenül attól, hogy éppen baloldalinak vagy jobbol-dalinak nevezett kormány volt hatalmon. Ezen külföldi gyarmatosítókat kiszolgáló pártoknak az MSZP-től a Fi-deszig természetesen kisebb gondja is nagyobb volt a hazai ipar megvédésénél, sőt, érdekeik gazdáik érdekei-vel estek egybe, tehát nem csak nem segítettek konkrét esetben a magyar cukorgyáraknak, de kisebb-nagyobb mértékben ellenük, illetve a multik érdekében cseleked-tek. Mindezt aztán betetőzte az Európai Unióhoz való csatla-kozásunk, amelynek következtében eltűnt a hazai védő-vám, és az úgynevezett intervenciós felvásárlási ár. S ami még súlyosabb, a magyar agrárium mind versenyképtele-nebbé vált a sokkal támogatottabb uniós termékekkel szemben, Orbán és Medgyessy D-209 jóvoltából, akik, illetve akik kormányai az EU-val reánk nézve megalázó csatlakozási feltételekben állapodtak meg (pl., hogy ne-gyedannyi támogatást kapnak a magyar gazdák és áruk arányosan nyugati társaikhoz képest). Az Unió úgyneve-zett cukoripari \\\"reformja\\\", pedig megadta a kegyelemdö-fést az ágazatnak, amikor is kvótákat tett kötelezővé és lényegében a nyugati termelők kénye-kedvére bízta. Nézzük kicsit kronologikusabban cukoriparunk elpusztí-tását. Már a rosszemlékű Antall-Boross-kormány idején hetet eladtak a 12 hazai cukorüzemből. A gyárakat megszerző multik aztán egy következmény nélküli állami vagyon-ügynökségi jelentés szerint is kartellban léptek fel, hogy a maradék magyar gyárakat tönkrevágják vagy megsze-rezzék. Antall Józsefék, majd Horn Gyuláék pedig lelke-sen asszisztáltak. Minden magyar cég, így a cukorgyártók alapvető problé-mája az volt, hogy a hatalmas tőkeerejű multikkal szem-ben a bankok, milyen érdekes, nekik nem adtak hitelt, vagy csak teljesíthetetlen feltételek mellett. De ez még semmi, mert a résztulajdonos magyar állam, vagyis az Antall-Boross-kormány, és annak Raskó György nevű szakállamtitkára sem volt hajlandó a működésüket meg-finanszírozni, tőkeemelést végrehajtani, csupán hazug ígéreteket tettek, akárcsak később a Horn-kormány (gaz)emberei. Így kormányzati segítség és piac, meg munkahelyvéde-lem híján néhány év után az utolsó, privatizált, részben magyar állami, részben magyar magánkézben működő öt gyár is beadta a kulcsot, majd az idegenek kezére került. Sem az MDF, sem az MSZP-SZDSZ nem volt hajlandó a minden magára valamit adó országban szokványos cu-kortörvényt meghozni, tovább növelve a piaci anarchiát és elősegítve a külföldiek megsemmisítő győzelmét. Végül a maradék öt gyár az osztrák Agrana kezébe került (rajta kívül francia-izraeli és német cégek vettek részt cukorágazatunk likvidálásában). Az Agrana aztán hamar megmutatta, milyen is az a libe-rálisok által dicsért külföldi \\\"befeketető\\\": először az ercsi üzemet zárta be, majd az ácsi és a sárvári gyárat is. Sar-kadot és Mezőhegyest az Agrana eladta az Eastern Sugar tulajdonában álló Kabai Cukorgyár Rt.-nek, ám valójában e cégnek is résztulajdonosa volt a romboló multi. Erre a tipikus manipulációra azért volt szükség, hogy a sarkadi és a mezőhegyesi gyárat is becsukják, tekintve, hogy ezek felszámolására az Agrana a szerződése szerint nem volt jogosult. Végül természetesen a kabai cukorgyárat is megsemmisítették.
A magas hömérséklet miatt...de egy érdekesség a crépa tulajdonképpen egy "alvó növény" a szárazságban,olyan mintha téli álmot aludna nyáron...Idén azok a répások akik nem kaptak normális esöt novemberre tervezik a betakarítást,mert ha szeptemberi esöket megkapnák akkkor ugyanúgy megnö ill meghízik még...Más növény is tudna ilyent akkor igen
Válasz #29. hozzászólásra Felénk az járja,hogy 10 hektár alatt nem lehet szerződést kötni,de nem is lehet bekerülni a répa csapatba! Valamikor 10 éve volt 1,5 és a köv. évben 2,5 hektár. Jó pénzt hoz! Sok a költség is rá!
Már annyit segítettetek hogy még egy kérdést szeretnék feltenni nektek.
Ki szedtem ma egy répát kerek 5 kilós volt.
Mikor lehet ezt kiszedni?
Vagyis mikor érett?
Én nyomattam nekik tavaly.
Keres arra felétek egy répaföldet és lesd meg mikor kiszedik megkérdezed biztos megengedik hogy böngéssz magadnak belőle mikor már elszállították a depókat.
175 hozzászólás
Válasz #71. hozzászólásra
Szia!
Mi a múlt héten a parcellák többségét már harmadjára gyomirtóztuk...
Betanal, Goltix, Lontrel, ahol mályva is van, ott lontrel helyett Safari... majd később kap lontrelt.. Lontrelt meg Safarit nem a legajánlatosabb keverni..
Ha répában meg akarod állítani a gyomokat, akkor minél korábban kezd el fújni, fél adagokkal, így van esély, hogy nem kell kapálni és a répa sem fog megállni hetekig gondolkodni.
Jövő héten kezdjük a sorközt megmunkálni.
Lombtrágyát Yara Bortrac, minden cerkoszpora elleni kezelésnél. Júniusban nem bánja ha dupla adag bórt kap.
Válasz #73. hozzászólásra
Köszi, Betanal expert + Lontrel lesz!
Válasz #71. hozzászólásra
Szerbtovis is van sok, arra meg a lontrel a jo, na meg ha van benne mezei acat
Válasz #71. hozzászólásra
En ceklat rakok, betanal expertet rendeltem, de az csak 2 het mulva lessz igy betanal quattro lessz ra teve, majd beszamolok rolla hogy sikerult:
Vannak itt répások?
Milyen gyomirtót és lombtrágyát szórtok rá?
Betanal expert-et néztem, vagy Safari...
Lombtrágyának meg wuxal boron max...
Válasz #69. hozzászólásra
Hello! Én az ősszel 1500 forintért adtam mázsáját.
Sziasztok!!
Van cukorrépám..és szeretnék eladni belőle. csak azt nem tudom, hogy mennyit kérjek 1 mázsáért.. van valakinek ötlete??
Köszönöm a segítő válaszokat!!
Válasz #67. hozzászólásra
Hát manapság elég ritkán van olyan hogy kicsi eső után....
De a toli melett szeretnék gyomirtózni is:)
Válasz #66 hozzászólás
Ekkora területen amit tervezel tolikapa a megoldás. megélezed, a sortávot jól beállitod, melléhúzol pár centire a kb 3 cm-es szinte szikleveles növénykének reggel mikor gúzsos a talaj v egy kis eső után. sok és sokféle 200 négyszögöltől több ha-ig terjedő kertészeti kultúrás gyakorlat alapján bátran merem ajánlani. nem veti vissza mint a vegyszer.
Válasz #65. hozzászólásra
De nekem nem a fele kell, ezért kérdeztem a cukorrépa termelőket, a cékla is az csak más a szine meg a cukortartalma, ugyanaz a tehnológia.
Válasz #64. hozzászólásra
Menj el egy nagybani piacra.
Ha szerencséd lesz találsz termelőt, aki elmondja neked a fél igazságot.
A másik felét neked kell kitalálnod.
Tudom nem cukorrépa de jövőre szeretnék 0,5-1 hektár céklát tenni, a gyomirtása ugyanaz lehet mint a cukorrépának, tudna e nekem valaki segiteni benne?
Mit és mikor, mert utánanéztem a neten, kb 3 oldal A4 es gyomirtót jegyzeteltem ki de nem tudom melyiket is tegyem rá, na meg hol lehetne olcsóbban hozzájutni mert ezek nem olcsó cuccok.
Mondjuk lontrelem az van.
Ennyit mi nem tudtunk termelni.
A világ átlagtermése 40 t/ha a kereső szerint.
http://www.bing.com/search?q=cukorrepa+termesztese&qs=AS&form=QBRE&pq=cukorr%C3%A9pa+t&sc=1-11&sp=1&sk=
Íme
A technológiát meg Hajzer István (Kaba) megadta. És a végén már csak biztosítással lehetett szerződést kötni.
Az egyik legjobb növény volt. 7 napszámot terveztünk 1 ha kézi kapálására.
Ha az első kapálás nem precíz, akkor sokkal rosszabbul jössz ki.
Hajdúszováton voltak akik autóbusz számra jártak. Mi magunk csináltuk, mert kellett a pénz és csak pár ha. volt.
Sok sikert hozzá.
Válasz #61. hozzászólásra
Kollégának idén 80 t volt, de volt már 100 t / ha is!
Meg lesz permetezve bogárra, még inkább kétszer is, gombára, gyomra úgyszintén, és sorközművelés is lesz, + kapálás.
Ki van forrva már a technika, csak gondoltam meglkérdem másfele hogy szokták.
Válasz #60. hozzászólásra
"80 t-ra vetítve,"
Ezt a termést ugye 2 ha-ra tervezed?
Ha mégsem, akkor gyorsdan mődosíts a terven, amíg nem késő.
Amikor a TSZ-be kerültem, asz elnök minden tagnak kiméretett 200 négyszögöl répát, amit kézzel kellett felásni.
Nekem ez nem volt újdonság, mert gyerekkoromban mindig ló szántotta és kézzel pucoltuk. Olyan esős év volt, hogy most csask húzgálóval lehetett kiemelni. Még szerncse, hogy élt egy öreg kovács, aki megmutatt, hogy néz ki egy ilyen célszerszám.
Szerintem még vlahol meg van nekem.
Ha jössz a fórumtalálkozóra elviszem és bemutatom a használatát.
Van 3 db tolikapám azt mindenképp használd 1 ha-on. Kísérleti parcella. Legalább 50 q-val többet fog teremni.
Anno Hajzerék adtak technológiát is, amit kötelező volt betartani.
A mi növényvédősünk sokkal jobb gyomirtást használt. Mi szaladva kapáltunk, amásik TSZ meg lassan, mert az mindig dudvás volt.
Egy kalappal hozzá.
Hogy tudnék visszakerülni a termelők közé?
Mi kapjuk az EU-tól a hektáronkénti pénzt,mert abbahagyatták velünk a termelést.
A Lenin TSZ egy évben csemege borsót és cukorrépát termelt.
Olyan rosszul sikerült mindkét növény, hogy Böszörmény Béke TSZ lett a nevük a következő évtől.
Ennél jobb évet Nektek.
Amikor keleget a répa, barkó ellen feltétlen meg kell permetezni, mert két nap alatt képes az egészet megenni. Igaz kevesebb baj lesz a betakarítással.
5 q kálisót (60% K) kapott, be is boronáltuk.
Ez ugye 300 kg hatóanyag. Igénye K-bol 3-5,5 kg/t, 80 t-ra vetítve, 240-440 kg hatóanyag. Jól mondom?
Tavasszal nem tudom adjunk-e neki egy kis nitrogént, nem nagyon szoktak.
Nehéz kérdés ha kevés a N a termés kevesebb ha sok meg a cukor tartalom!
18 ha lesz vetve ha minden igaz!
Nekünk idén lesz először de többen is csináljak itt a Hajdúságba!
És igen megéri, ha minden jól megy.
Válasz #57. hozzászólásra
A burgonyához hasonló lehet. Annak sok káliumot adunk.
Mekkora termésre számoljak neked hatóanyagot?
5-6 vagy 700 mázsára?
Az idén már el kellett neki készíteni a magágyat. Tavasszal egyből vetni szoktuk.
Hegyesen Kurucz Gyuszit kérdezd. Ők még mindig termelik.
Válasz #57. hozzászólásra
Hova valósi vagy mert nem sok fele csinálják már a gyárbezárások miatt!!
Meg a műtrágya attól függ milyen árkategóriást szándékozol rááldozni.Nagy területen termeled?megéri csinálni?
Mennyi műtrágyát szoktatok a répának szórni?
Válasz #54. hozzászólásra
A kiváncsiság hajt,amúgy nekem sincs rá lehetőségem a termelésére,csak nagyon tetszik a dolog!
Válasz #53. hozzászólásra
Köszi,ilyesmire gondoltam én is de hirdetések között nem nagyon találtam.
Válasz #52. hozzászólásra
Én még nem próbáltam,nagy okosságot nem tudok neked mondani a témáról.
Válasz #51. hozzászólásra
300 körül...
Válasz #51. hozzászólásra
Egyikőtök se csinálta?
Igaz nem ide tartozik de mennyit érhet egy jó állapotú zsmk 12 soros front répakapa??
Azt kčne felakasztani az elsö fĺra aki a környčkünkön lčvö Kabai Cukorgyŕrat bezĺratta,szčtverte,s most mint egy ipari torzo ŕll a települčs hatŕrŕn. Hatalmas munkančlkülisčget generŕlva, nemcsak mint dolgozok, termelök,szerelök szolgŕltatok,villamosipar fuvarosok stb rčszčröl. Kizŕrt az indulŕs,a rčgi 8 tavat betemettčk,egy debreceni milliomosnak odajŕtszottĺk,s bevetette tengerivel.Elveszett a területe. Ŕllaga folyamatosan romlik,gčpeket elvittčk,szennyviztisztitot,mčszhŕzat, fözörčszt lebontottŕk,az čpületek szintjeit kivertčk.Ha nem lŕtom nem hiszem el,hogy ilyen lčtezik. Miért ezt nem veszi meg az ŕllam a DUNAFERR ERÖLTETČSE HELYETT? AMIT UGYSE AD EL A RUSZKI!
Írhatna valaki ennek a növénynek a termesztéstechnológiáról.
HOL MENYI AZ ÁR VANE ÁBC RÉPA
Lehet répára szerződést kötni, gyakorlatilag nincs alsó határ
Rencerváltáskor mikor egyhktárosoknak is adtak szerzödést már akkor jeletkeztunk termelésre 5 hektárra felvítek a szerzüdést majd 10-re mink a 20 hektárnál erstün ki. Saját pénzük ból képesítetük fel (vetőgép kétsoros szedő) a nagyok pedig a cukorgártól kapot gépekel dolgoztak,utana eladhaták cukorkotájukat nagy pénzért.
Válasz #44. hozzászólásra
Most ez hogy jutott eszedbe?
Cukorrépa termelésből pár éve kiszorították a kicsi gazdákat csak a nagyok maradhattak .mindent megkaphatnak a támogatások terén a maximumot így nagyon könnyű . nincs 100 hektárod szóba se állnak veled.
Válasz #42. hozzászólásra
Baxiiiii...most mentik róla az összes adatot a szervízben...szopnak rendesen es itt ülök azt várom hogy kész legyen...még szerencse hogy itt a tablet...na csak nem a vetőgép kellen NEKED IS? Jóooool jársz(tok) vele, meglásd
Válasz #41. hozzászólásra
Telefont bekapcsolhatnád koma!
Válasz #39. hozzászólásra
Raskó szakmai felelősége ebben vitathatatlan,mert ő pontosan képbe volt mindennel...volt már ebben az ügyben feljelentés?Szerintem megérné
Cukorrépa-termelők kapnak támogatást
November 30-ig fizeti ki a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal a cukorrépa-termelők kiegészítő támogatását, melyet a 2011-ben megtermelt cukorrépa után kaphatnak a gazdálkodók.
A 170 termelőt érintő támogatás keretösszege 1 180 millió forint, 5,65 euró répatonnánként.A rendelkezésre álló keret túligénylése miatt a termelők a kérelmezett összeg 94%-át kapják meg. A támogatás forrása a cukoripari szerkezetátalakítással kapcsolatosan áll Magyarország rendelkezésére. A vonatkozó EU-s jogszabályok alapján ugyanis a szerkezetátalakítást követően a továbbtermelő vállalkozások legfeljebb öt évig kaphatnak nemzeti támogatást, mely mértéke nem haladhatja meg a tonnánkénti 11 eurót.
Termény hirdetések közt találtam !
E-Mail: agroslovak1@gmail.com
Telefonszám: +4648975622178
Helység: -
A cukoripart is tönkretették az elmúlt
20 év politikusbűnözői,Antal - Boros - Horváth trojka, Horn - Meggyesi duó, és a csalhatatlan Vezér \"Orsós\" Viktor és az ezen emberekhez köthető érdek csoportok.
A magyar cukoripar kivégzése Magyarország legújabb kori gyarmatosításának talán legszemléletesebb példá-ja. Az ember azt gondolná, hogy olyan könnyen és gaz-daságosan előállítható termékeinkkel, mint a cukor, tej, kenyér, egyszerűen nem lehet tönkremenni, ám az elmúlt két évtized politiksbűnözői bebizonyították, hogy nagyon is lehet, miután világunkat ma sokkal in-kább irányítják a káosz, és a sötétség erői, mint a józan paraszti ész vagy a természeti törvények
A magyar élelmiszer-ipar privatizációja (elkótyavetyélése) 1989 után kezdődött a cukoriparral: a gyártás pár éven belül teljesen többségi külföldi kézbe került. Sőt, a 90-es évek második felére előbb csak öt, majd négy gyár üzemelt a korábbi tizenkettőből, végül az EU- csatlakozásunkat követő években, egészen pon-tosan 2009-re már csak egyetlen üzemben, Kaposváron folyt termelés. Amennyiben hazánk szekerét nem tudjuk kihúzni az uniós, amerikai és izraeli gyarmatosítás kátyú-jából, úgy nem volna meglepő, ha újabb pár éven belül az utolsó cukorgyárunk is bezárna.A magyar cukoripar tudatos tönkretétele sajnos nagyon látványos is egyben. A 80-as évek végén épült, korszerű petőházi cukorgyárat például szabályosan lerombolták, felrobbantották a tu-lajdonosok (magyarul a külföldi érdekeket szolgáló fel-számolók) 2009-ben, miután a termelést már 2007-ben leállították. Ily módon, a természeti törvényekkel és a józanésszel ellentétben hazánk kedvező adottságai és korábbi teljes önellátása dacára ma saját szükségletének mindössze 30%-át képes előállítani, a többit importból fedezi (miközben korábban még exportáltuk is az itthon előállí-tott cukor mintegy negyedét). Márpedig szinte vala-mennyi fejlett ország, pláne, ha éghajlati adottságai le-hetővé teszik, cukorból (is) önellátó. A helyzet tulajdon-képpen csaknem olyan, mintha a Szaharába homokot importálnának. Az okok nagyjából a következő tényezőkre vezethetőek vissza: Az első és legfontosabb ok, hogy hazánkat 40 év kom-munizmus után az utolsó 20 évben is hétpróbás haza-árulók, vagyis posztkommunisták, liberálisok, volt kom-munista besúgók és más hasonszőrű élőlények vezették, függetlenül attól, hogy éppen baloldalinak vagy jobbol-dalinak nevezett kormány volt hatalmon. Ezen külföldi gyarmatosítókat kiszolgáló pártoknak az MSZP-től a Fi-deszig természetesen kisebb gondja is nagyobb volt a hazai ipar megvédésénél, sőt, érdekeik gazdáik érdekei-vel estek egybe, tehát nem csak nem segítettek konkrét esetben a magyar cukorgyáraknak, de kisebb-nagyobb mértékben ellenük, illetve a multik érdekében cseleked-tek. Mindezt aztán betetőzte az Európai Unióhoz való csatla-kozásunk, amelynek következtében eltűnt a hazai védő-vám, és az úgynevezett intervenciós felvásárlási ár. S ami még súlyosabb, a magyar agrárium mind versenyképtele-nebbé vált a sokkal támogatottabb uniós termékekkel szemben, Orbán és Medgyessy D-209 jóvoltából, akik, illetve akik kormányai az EU-val reánk nézve megalázó csatlakozási feltételekben állapodtak meg (pl., hogy ne-gyedannyi támogatást kapnak a magyar gazdák és áruk arányosan nyugati társaikhoz képest). Az Unió úgyneve-zett cukoripari \\\"reformja\\\", pedig megadta a kegyelemdö-fést az ágazatnak, amikor is kvótákat tett kötelezővé és lényegében a nyugati termelők kénye-kedvére bízta. Nézzük kicsit kronologikusabban cukoriparunk elpusztí-tását. Már a rosszemlékű Antall-Boross-kormány idején hetet eladtak a 12 hazai cukorüzemből. A gyárakat megszerző multik aztán egy következmény nélküli állami vagyon-ügynökségi jelentés szerint is kartellban léptek fel, hogy a maradék magyar gyárakat tönkrevágják vagy megsze-rezzék. Antall Józsefék, majd Horn Gyuláék pedig lelke-sen asszisztáltak. Minden magyar cég, így a cukorgyártók alapvető problé-mája az volt, hogy a hatalmas tőkeerejű multikkal szem-ben a bankok, milyen érdekes, nekik nem adtak hitelt, vagy csak teljesíthetetlen feltételek mellett. De ez még semmi, mert a résztulajdonos magyar állam, vagyis az Antall-Boross-kormány, és annak Raskó György nevű szakállamtitkára sem volt hajlandó a működésüket meg-finanszírozni, tőkeemelést végrehajtani, csupán hazug ígéreteket tettek, akárcsak később a Horn-kormány (gaz)emberei. Így kormányzati segítség és piac, meg munkahelyvéde-lem híján néhány év után az utolsó, privatizált, részben magyar állami, részben magyar magánkézben működő öt gyár is beadta a kulcsot, majd az idegenek kezére került. Sem az MDF, sem az MSZP-SZDSZ nem volt hajlandó a minden magára valamit adó országban szokványos cu-kortörvényt meghozni, tovább növelve a piaci anarchiát és elősegítve a külföldiek megsemmisítő győzelmét. Végül a maradék öt gyár az osztrák Agrana kezébe került (rajta kívül francia-izraeli és német cégek vettek részt cukorágazatunk likvidálásában). Az Agrana aztán hamar megmutatta, milyen is az a libe-rálisok által dicsért külföldi \\\"befeketető\\\": először az ercsi üzemet zárta be, majd az ácsi és a sárvári gyárat is. Sar-kadot és Mezőhegyest az Agrana eladta az Eastern Sugar tulajdonában álló Kabai Cukorgyár Rt.-nek, ám valójában e cégnek is résztulajdonosa volt a romboló multi. Erre a tipikus manipulációra azért volt szükség, hogy a sarkadi és a mezőhegyesi gyárat is becsukják, tekintve, hogy ezek felszámolására az Agrana a szerződése szerint nem volt jogosult. Végül természetesen a kabai cukorgyárat is megsemmisítették.
Angliából jelentjük: 16 % -s cuktortartalmú cukorrépa betakarítása:
Moderálási elveink miatt törölve.
Czanik Sanyi (1178)
2012-08-26 21:03:56
Válasz #35. hozzászólásra
Érdekes dolog ez.
Válasz #31. hozzászólásra
A magas hömérséklet miatt...de egy érdekesség a crépa tulajdonképpen egy "alvó növény" a szárazságban,olyan mintha téli álmot aludna nyáron...Idén azok a répások akik nem kaptak normális esöt novemberre tervezik a betakarítást,mert ha szeptemberi esöket megkapnák akkkor ugyanúgy megnö ill meghízik még...Más növény is tudna ilyent akkor igen
Válasz #32. hozzászólásra
Nem eladni akarom,nincs is annyi,rakom le a pincébe és télen majd darálom a teheneknek.
Válasz #31. hozzászólásra
Értem,akkor ősszel szedem ki,de ha most ekkora vajon mekkora lesz őszre?
Válasz #29. hozzászólásra Felénk az járja,hogy 10 hektár alatt nem lehet szerződést kötni,de nem is lehet bekerülni a répa csapatba! Valamikor 10 éve volt 1,5 és a köv. évben 2,5 hektár. Jó pénzt hoz! Sok a költség is rá!
Válasz #30. hozzászólásra
Hali most még ne szedd ki csak őszre mert nem tudod hol tárolni mert megfonnyad.
Válasz #29. hozzászólásra
Már annyit segítettetek hogy még egy kérdést szeretnék feltenni nektek.
Ki szedtem ma egy répát kerek 5 kilós volt.
Mikor lehet ezt kiszedni?
Vagyis mikor érett?
Az a baj hogy felénk még étembe nem láttam még répaföldet.. (komárom-esztergom megye)
Válasz #26. hozzászólásra
Én nyomattam nekik tavaly.
Keres arra felétek egy répaföldet és lesd meg mikor kiszedik megkérdezed biztos megengedik hogy böngéssz magadnak belőle mikor már elszállították a depókat.
Szokott valaki cukorrépát etetni marhákkal? Esetleg lesz is valakinek majd eladó?