Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak627 FtBenzin árak617 FtEUR409.5 FtUSD390.02 FtCHF436.49 FtGBP495.05 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz #329. hozzászólásra
Ahol nem szántok ott nekem tárcsa+terrano megy kukorica után. Ez így optimálisan elintézi a kórót és kb 30-35 literrel megvan. Olyan földben ahol 2 traktor húzna 1 ekét. A lazítást inkább a gabonatarlókon csinálom mert ez a grubber is lemegy 30 centire és itt 10 kés van a 3 méteren nem négy mint a lazítón.
Az jobban bekeveri az alaptrágyát meg a gyomokat is jobban kiforgatja.
Válasz #327. hozzászólásra
Egy gabona tarlónak 3 menetre van szüksége ahhoz hogy a télig ne gazosodjon fel. Ez most lehet tárcsa vagy carrier vagy kultivátor vagy esetleg tarlókezelés. Főleg akkor ha hosszú az ősz.
Nálunk ez annyit jelentett hogy a tárcsázás után lazítóztam és utána felgyomosodáskor kapott egy terranot, és novemberben újból rá kellett terranoval menni mert kigyomosodott és meg is ülepedett addígra. Tudom hogy ez így nem egy olcsó technológia de ez simán felveszi a szántással is a versenyt. És a lényeg az hogy széjjelhúzza a munkacsúcsot. Meg igazából nem érdekel 15-20 liter gázolaj mikor esetleg tonnákról van szó. A no- till oda való ahol elsűllyednek a gépek a földben, nem ahol elszakadnak a lazítón a nyírócsavarok.A másik dolog a műtrágya bekevertetés és a gyomirtás megoldatlansága.
Szerintem nem is a kultivátoros művelésnél van igen sok megtakaritás hanem a direktvetésnél.
Egyébként napraforgó szója és kalászosok után egy jó eszközzel lehet spórolni.
Tavaly a Condisk-el csináltam ilyen területeket egymenetben 30centi mélyen is hengerével lezárva jó időben nem ragadt stb... Egy sor rövidtárcsával ollyan talajokat lehet csinálni utána mint a vaj. Nekem ez 25 literből megvolt, illetve a lapos közép kötött táblákon még kevesebből.
Sőt ha olyan vetőgép lenne akkor csak egy sor művelet és rapiddal prontóval vethetsz utána.
Vagy ha meghagyom tavaszi alá és nemakarok sorközött vakarózni majd hanem komplexet kirakom ősszel mondjuk condiskel bedolgozom, nitróból meg mondjuk kirakom vetőgéppel az 5mázsát mint sokan igy teszik akkor lehetne vetni egy művelőmenetbe és kész.
A rossz nyirok táblákon a lazitó rövidtárcsa kombináció eddig mindig olcsóbb volt és jobb is mint a rossz szántás...
Viszont ha jó szántani és egysorral elmunkálható vetésre készen akkor az sem drágább.
Szerintem nem itt a spórolás lényege hanem az, hogy legyen tökéletes kultúrállapotú talajunk jó magággyal.
Válasz #314. hozzászólásra
Igen, valójában amióta jobbak a felvásárlási árak és jobb a jövedelmezőség azóta nem nagyon kell foglalkozni 5-10 liter fogyasztás különbségekkel, hanem azt a megoldást kell választani melyik egyébként jobb-hatékonyabb, és több terméshez juttat az adott helyzetben.
A direktvetéses művelés rendszeresen alkalmazva szerintem olyan gyenge termőhelyeken lehet nyerő ahol jó terméseket nem lehet elérni, vagy az erózió-defláció egyébként lehetetlenné tenné a termelést.
Válasz #314. hozzászólásra
Igen, valójában amióta jobbak a felvásárlási árak és jobb a jövedelmezőség azóta nem nagyon kell foglalkozni 5-10 liter fogyasztás különbségekkel, hanem azt a megoldást kell választani melyik egyébként jobb-hatékonyabb, és több terméshez juttat az adott helyzetben.
A direktvetéses művelés rendszeresen alkalmazva szerintem olyan gyenge termőhelyeken lehet nyerő ahol jó terméseket nem lehet elérni, vagy az erózió-defláció egyébként lehetetlenné tenné a termelést.
Mint ahogy írtam is, kizárólag a "hatalmas" gázolaj-megtakarításról alkotott ködöt akartam kissé oszlatni, semmit több. Természetesen sokkal hamarabb lehet ugyanazt a területet megművelni, ez nem kérdés, meg számos más előnye is van ez nem kérdés, de ezekkel nem foglalkoztam.
Nem műtrágyás de minden rajtavan előkészitve, sőt a tárcsás csoroszlyák is rajta vannak konzolostól kompletten tehát könnyen gyorsan felszerelhető a tartály meg ezek összekötő tengelye ha kell, vagy nitrosolosra is rakható.
Retkes fődjeim úgy vannak ahogy hagytam.
Kalászos után lazitottam majd rövidtárcsa és bele a zöldtrágya. Kifagyott kirohadt és lyukak maradtak a talajban mindenhol tövek helyén.
Egy sor rövidtárcsát adok neki hogy legyen egy kb 8centis porhanyós magtakaró réteg illetve az injektálósoknak is ennyi kell hogy a kések felett legyen folyós főd.
Aztán vetek bele kukoricát és kész.
Van egykét kisebb táblán kontrollom majd, van amit plusszba leszántottam, van amit csak tárcsával forgattam mulcsba.
A white-on vannak sornyitók és plussz rugók a nagyobb kocsinyomáshoz.
Ha lesz rajta műtrágya tartály valamilyen formában akkor szója után megfogom próbálni direktbe vetni kukoricát vele, csak vagy 5mázsa műtrágyát akkor kiakarok rakni talajba sormellé mert ebben az esetben másképpen nem tudok tápanyagot pótolni neki
Szerintem a "Szántsunk vagy ne?" kérdésben a legnagyobb hülyeség, ami ráadásul bele is égett sokak, de főleg a média agyába, hogy azért ne szántsunk mert az sokkal több gázolajba kerül, és az mekkora költség. Ez egy hülyeség!
Szántásos tecn.: gabona után: Carrier-5L + szántás-30L + tavaszi magágyk.-5L = 40L
Lazításos tecn.: Carrier-5L + carrier 2. sor-5L + Lazítás 20L + tavaszi magágyk.-5L = 35L
Top Down techn.: Carrier-5L + TD-20L + tavaszi magágyk.-5L = 30L
A szántásos és a TD-s technológia között van 10L, ami a 420Ft-os gázolaj támogatással csökkentett összegével szorozva bruttó 3300 Ft/ha. Ez egy intenzív ráfordításnak, ahol 200e Ft körül van a bekerülés, csak 1,65%-a. Szinte semmi. Ennek ellenére az első dolog ami mindenkinek eszébe jut az a kevesebb üzemanyag felhasználás. Ráadásul errefelé akik nyár végén alapműveltek, azoknak fullra felgyomosodott, és szinte mindenki glifozátozta a területét. Ez már kapásból több, mint az üzemanyag árelőnye. Nem azt mondom hogy egyik vagy másik technológia a jobb, csak ez a dolog már régen zavart, és gondoltam megosztom veletek.
Válasz #311. hozzászólásra
repcének, búzának meg árpának nem is kell szántani, még itthon sem.
Nekem is van néhány táblám ami 2004-ben volt utoljára szántva. Tárcsával lazítóval meg nehézkultivátorral többre megyek az ennyire nehéz talajon.
Viszont az a tapasztalatom hogy középkötött vagy laza földben a kapás növények között érdemes szántani. Jobb a növény kezdeti fejlődése meg sokkal könnyebb 100%-os gyomirtást elkövetni.
Válasz #306. hozzászólásra
Mi is ismerünk vagy halotunk már ilyet!!Othol náluk remekül müködik a dolog de amikor le jönnek hozánk a szúrkos -feketébe és el kezdik ezt eröltetni..Hirtelen nagyon de nagyon le romlanak az eredmények és nem sok idö múltán már a bukta is bekövetkezik!!!! Ezt már próbálták Belgák Angolok esetenként Németek és Osztrákok is..
Ez így van,saját tapasztalat.Az ősszel,egyik gazdatársam hagyományos technológiájához képest,fél milla maradt a zsebembe.Egy kis türelem,és a fogyasztás mérése is megoldott lesz.Folyamatba a digitális számláló beszerelése.
Számolni a saját költésegeket, kísérletezni a technológiákkal. Évről évre összehasonlítani a számításokat.
Kérdezz ha nem tudsz valamit.
Mérni kell az üzemanyag felhasználást, mert ez a legnagyobb ktsg.
Csak annyiszor művelj amennyiszer szükséges.
Kövess el mindent, hogy ne tömörödjön a talaj. Megfelelő talajszerkezet legyen. Ügyelni a részletekre.
Pontosan!
Ittis kibújt elég sok árvakelés, búza repce gyom akármi. Nem is bánom mert ennyivel kevesebb lesz szezonra.
Tavasszal majd a rövidtárcsa ad neki, illetve szóját úgyis április végén vetünk ott lesz idő előtte hagyom hagy nőjön fel a gyom letolom totállal aztán vetünk majd bele.
Mondjuk ami alá szántva lett és nemtudom hamar elhúzni ott ez nem így fog történni.
Búzára visszatérve nyugi legyen még, majd tavasszal kiderűl mi is lesz pontosan addig no para
nekem a terület 30% nincs kikelve,de nem izgulok.
eddig olyan még nem volt,hogy a búza ne keljen ki,és olyan se ,hogy kifagyott volna.....
És nézegettem a szántás nélküli területeimet,ahová tavaszi fog kerülni,és van benne árvakalés.....NO PARA!
Csak annyi hogy nem keltek ki!! Van egy 20 ha- ami legfeljebb 30% kelésben van.. És kicsit se vagyok meg gyözödve hogy a többi az ki fog kelni..És ha mégis ki jön nagy keservesen mi lesz majd abból! Felénk nagyon dúrván üresek a területek!!
Attól tartok hogy elkezdhetünk jó páran azon gondolkodni hogy mit teszünk a búza vetésünk helyére!! Mert felénk ahogy a dolgok állnak igencsak lehangoló!!
Én darabokból gyártattam le. A lényeg h szerezz 1 sorhoz való felszerelést. Az elővágó tárcsa konzolját, a sortisztító karját és a csillagtárcsákat(nagy kopásállóságú anyagból) egy cnc-vel felszerelt műhely megcsinálja. Az elővágótárcsa agyát pedig egy egyszerű esztergaműhely. Amit nekem nem kellett megcsináltatnom, az a csillagtárcsák csapágyháza. De az sem egy nagy ördöngösség.
Ezen kívül plusz rugó kell a vetőkocsi nagyobb erejű leszorítására. Ja, és az elővágótárcsa. Azt nemtom hol csinálják, de kideríthető.
szerintem érdeklődjél a monosem webáruháznál hogy ki csinál ilyen sortisztítókat az országban, én előnyitó tárcsákat küldettem 1 gyártótól de nincs már meg a száma. Az elmondása szerint jd-hez is gyárt előnyitót meg sortisztítót is. Érdemes lenne kinyomozni a számát mert a gyári cuccoknál ez jóval olcsóbb. Amiket nekem hoztak, azok a tárcsák nagyon masszívak voltak.
Szerintem már attól le izzadna a homlokod amit csak a KITE ajánlana neked!!Nem hogy egy ilyen szintű felszereléstől.. Mármint nem a profizmusra gondoltam hanem az árára..
2282 hozzászólás
Na egy ilyet gyerekek. Egy 170 Le trakival, 250 kg-os csoroszlyanyomás. Szerintem ez átvág mindem mulcsot. JD-os direktvetőknek nincs ilyen nyomása.
http://www.greatplainsmfg.com/pdf/features/Spartan_607_ENG.pdf
No hazahoztuk ma a 12soros White-ot.
6497-es trakival elugrottunk érte kora délután már itthon is volt.
Válasz #329. hozzászólásra
Ahol nem szántok ott nekem tárcsa+terrano megy kukorica után. Ez így optimálisan elintézi a kórót és kb 30-35 literrel megvan. Olyan földben ahol 2 traktor húzna 1 ekét. A lazítást inkább a gabonatarlókon csinálom mert ez a grubber is lemegy 30 centire és itt 10 kés van a 3 méteren nem négy mint a lazítón.
Az jobban bekeveri az alaptrágyát meg a gyomokat is jobban kiforgatja.
Válasz #328. hozzászólásra
Én pl.kukitarlót csak zúztam,utánna ment novemberbe a lazító.Nem néz ki rosszabbul,mint egy csúnya szemetes szántás.
Válasz #327. hozzászólásra
Egy gabona tarlónak 3 menetre van szüksége ahhoz hogy a télig ne gazosodjon fel. Ez most lehet tárcsa vagy carrier vagy kultivátor vagy esetleg tarlókezelés. Főleg akkor ha hosszú az ősz.
Nálunk ez annyit jelentett hogy a tárcsázás után lazítóztam és utána felgyomosodáskor kapott egy terranot, és novemberben újból rá kellett terranoval menni mert kigyomosodott és meg is ülepedett addígra. Tudom hogy ez így nem egy olcsó technológia de ez simán felveszi a szántással is a versenyt. És a lényeg az hogy széjjelhúzza a munkacsúcsot. Meg igazából nem érdekel 15-20 liter gázolaj mikor esetleg tonnákról van szó. A no- till oda való ahol elsűllyednek a gépek a földben, nem ahol elszakadnak a lazítón a nyírócsavarok.A másik dolog a műtrágya bekevertetés és a gyomirtás megoldatlansága.
Válasz #314. hozzászólásra
És miért kell a lazító elé a 2 sor carriel?Nállam egy sor sincs.Ezért nem mindegy,milyen a lazító keverő hatása.
Szerintem nem is a kultivátoros művelésnél van igen sok megtakaritás hanem a direktvetésnél.
Egyébként napraforgó szója és kalászosok után egy jó eszközzel lehet spórolni.
Tavaly a Condisk-el csináltam ilyen területeket egymenetben 30centi mélyen is hengerével lezárva jó időben nem ragadt stb... Egy sor rövidtárcsával ollyan talajokat lehet csinálni utána mint a vaj. Nekem ez 25 literből megvolt, illetve a lapos közép kötött táblákon még kevesebből.
Sőt ha olyan vetőgép lenne akkor csak egy sor művelet és rapiddal prontóval vethetsz utána.
Vagy ha meghagyom tavaszi alá és nemakarok sorközött vakarózni majd hanem komplexet kirakom ősszel mondjuk condiskel bedolgozom, nitróból meg mondjuk kirakom vetőgéppel az 5mázsát mint sokan igy teszik akkor lehetne vetni egy művelőmenetbe és kész.
A rossz nyirok táblákon a lazitó rövidtárcsa kombináció eddig mindig olcsóbb volt és jobb is mint a rossz szántás...
Viszont ha jó szántani és egysorral elmunkálható vetésre készen akkor az sem drágább.
Szerintem nem itt a spórolás lényege hanem az, hogy legyen tökéletes kultúrállapotú talajunk jó magággyal.
Válasz #314. hozzászólásra
Igen, valójában amióta jobbak a felvásárlási árak és jobb a jövedelmezőség azóta nem nagyon kell foglalkozni 5-10 liter fogyasztás különbségekkel, hanem azt a megoldást kell választani melyik egyébként jobb-hatékonyabb, és több terméshez juttat az adott helyzetben.
A direktvetéses művelés rendszeresen alkalmazva szerintem olyan gyenge termőhelyeken lehet nyerő ahol jó terméseket nem lehet elérni, vagy az erózió-defláció egyébként lehetetlenné tenné a termelést.
Válasz #314. hozzászólásra
Igen, valójában amióta jobbak a felvásárlási árak és jobb a jövedelmezőség azóta nem nagyon kell foglalkozni 5-10 liter fogyasztás különbségekkel, hanem azt a megoldást kell választani melyik egyébként jobb-hatékonyabb, és több terméshez juttat az adott helyzetben.
A direktvetéses művelés rendszeresen alkalmazva szerintem olyan gyenge termőhelyeken lehet nyerő ahol jó terméseket nem lehet elérni, vagy az erózió-defláció egyébként lehetetlenné tenné a termelést.
Válasz #322. hozzászólásra
Mint ahogy írtam is, kizárólag a "hatalmas" gázolaj-megtakarításról alkotott ködöt akartam kissé oszlatni, semmit több. Természetesen sokkal hamarabb lehet ugyanazt a területet megművelni, ez nem kérdés, meg számos más előnye is van ez nem kérdés, de ezekkel nem foglalkoztam.
Válasz #314. hozzászólásra
Egyvalamit nem említettél.Az üzemóra értékét.Szántásban lényegesen több pörög bele, mint pl egy nehézkultivátornál.És ez lényeges külömbség!
Válasz #320. hozzászólásra
neeeeeeeem hazai gép
Válasz #319. hozzászólásra
SK-ból?
Válasz #318. hozzászólásra
neeeeeeeeeem
Válasz #317. hozzászólásra
2kata?
agrárgépek?
Válasz #316. hozzászólásra
Ez az amit nemtudok
gazdától amúgy
Válasz #315. hozzászólásra
gazdától v kereskedőtől vetted?
Válasz #313. hozzászólásra
Nem műtrágyás de minden rajtavan előkészitve, sőt a tárcsás csoroszlyák is rajta vannak konzolostól kompletten tehát könnyen gyorsan felszerelhető a tartály meg ezek összekötő tengelye ha kell, vagy nitrosolosra is rakható.
Retkes fődjeim úgy vannak ahogy hagytam.
Kalászos után lazitottam majd rövidtárcsa és bele a zöldtrágya. Kifagyott kirohadt és lyukak maradtak a talajban mindenhol tövek helyén.
Egy sor rövidtárcsát adok neki hogy legyen egy kb 8centis porhanyós magtakaró réteg illetve az injektálósoknak is ennyi kell hogy a kések felett legyen folyós főd.
Aztán vetek bele kukoricát és kész.
Van egykét kisebb táblán kontrollom majd, van amit plusszba leszántottam, van amit csak tárcsával forgattam mulcsba.
A white-on vannak sornyitók és plussz rugók a nagyobb kocsinyomáshoz.
Ha lesz rajta műtrágya tartály valamilyen formában akkor szója után megfogom próbálni direktbe vetni kukoricát vele, csak vagy 5mázsa műtrágyát akkor kiakarok rakni talajba sormellé mert ebben az esetben másképpen nem tudok tápanyagot pótolni neki
Válasz #309. hozzászólásra
Szerintem a "Szántsunk vagy ne?" kérdésben a legnagyobb hülyeség, ami ráadásul bele is égett sokak, de főleg a média agyába, hogy azért ne szántsunk mert az sokkal több gázolajba kerül, és az mekkora költség. Ez egy hülyeség!
Szántásos tecn.: gabona után: Carrier-5L + szántás-30L + tavaszi magágyk.-5L = 40L
Lazításos tecn.: Carrier-5L + carrier 2. sor-5L + Lazítás 20L + tavaszi magágyk.-5L = 35L
Top Down techn.: Carrier-5L + TD-20L + tavaszi magágyk.-5L = 30L
A szántásos és a TD-s technológia között van 10L, ami a 420Ft-os gázolaj támogatással csökkentett összegével szorozva bruttó 3300 Ft/ha. Ez egy intenzív ráfordításnak, ahol 200e Ft körül van a bekerülés, csak 1,65%-a. Szinte semmi. Ennek ellenére az első dolog ami mindenkinek eszébe jut az a kevesebb üzemanyag felhasználás. Ráadásul errefelé akik nyár végén alapműveltek, azoknak fullra felgyomosodott, és szinte mindenki glifozátozta a területét. Ez már kapásból több, mint az üzemanyag árelőnye. Nem azt mondom hogy egyik vagy másik technológia a jobb, csak ez a dolog már régen zavart, és gondoltam megosztom veletek.
Válasz #308. hozzászólásra
Gratula, sok szerencsét hozzá,műtrágyaszóró van rajta? olajretkes földjeid, hogy néznek ki? mi velük a terv?
Válasz #311. hozzászólásra
repcének, búzának meg árpának nem is kell szántani, még itthon sem.
Nekem is van néhány táblám ami 2004-ben volt utoljára szántva. Tárcsával lazítóval meg nehézkultivátorral többre megyek az ennyire nehéz talajon.
Viszont az a tapasztalatom hogy középkötött vagy laza földben a kapás növények között érdemes szántani. Jobb a növény kezdeti fejlődése meg sokkal könnyebb 100%-os gyomirtást elkövetni.
Válasz #306. hozzászólásra
Mi is ismerünk vagy halotunk már ilyet!!Othol náluk remekül müködik a dolog de amikor le jönnek hozánk a szúrkos -feketébe és el kezdik ezt eröltetni..Hirtelen nagyon de nagyon le romlanak az eredmények és nem sok idö múltán már a bukta is bekövetkezik!!!! Ezt már próbálták Belgák Angolok esetenként Németek és Osztrákok is..
Válasz #309. hozzászólásra
Ez így van,saját tapasztalat.Az ősszel,egyik gazdatársam hagyományos technológiájához képest,fél milla maradt a zsebembe.Egy kis türelem,és a fogyasztás mérése is megoldott lesz.Folyamatba a digitális számláló beszerelése.
Moderálta: Mf-es (3146) 2013-03-19 17:00:53
Válasz #307. hozzászólásra
Írunk ilyet! Addig is nagyvonalakban:
Számolni a saját költésegeket, kísérletezni a technológiákkal. Évről évre összehasonlítani a számításokat.
Kérdezz ha nem tudsz valamit.
Mérni kell az üzemanyag felhasználást, mert ez a legnagyobb ktsg.
Csak annyiszor művelj amennyiszer szükséges.
Kövess el mindent, hogy ne tömörödjön a talaj. Megfelelő talajszerkezet legyen. Ügyelni a részletekre.
Válasz #307. hozzászólásra
megvettem a 12soros White-ot direktvető sornyitós sokrúgós akármis...
Válasz #306. hozzászólásra
Várjuk a beszámolót
Most hallgatok egy előadást, amit egy olyan angliai gazda tart aki 11 éve nem szántott
Ez is Király
Sajnos franciául
http://www.youtube.com/watch?v=xBadnCC4z6s
+
EZmilyen sűrün fordul elő?
Válasz #298. hozzászólásra
Van még erről videó amin henger is van meg térdfelett érő zöldtrágya jellegű gazba vetnek vele és jó a munkája.
dehog micsoda takarmányaik vannak az mesés!
Válasz #299. hozzászólásra
Valakinek a rettegés a hobbija , holott van más dolog is amivel el lehet tölteni az idő búza aratásig...
Válasz #299. hozzászólásra
Pontosan!
Ittis kibújt elég sok árvakelés, búza repce gyom akármi. Nem is bánom mert ennyivel kevesebb lesz szezonra.
Tavasszal majd a rövidtárcsa ad neki, illetve szóját úgyis április végén vetünk ott lesz idő előtte hagyom hagy nőjön fel a gyom letolom totállal aztán vetünk majd bele.
Mondjuk ami alá szántva lett és nemtudom hamar elhúzni ott ez nem így fog történni.
Búzára visszatérve nyugi legyen még, majd tavasszal kiderűl mi is lesz pontosan addig no para
Válasz #298. hozzászólásra
Csak egy jó henger kellene mögé mert így szellősen hagyja a fődet.
Válasz #296. hozzászólásra
nekem a terület 30% nincs kikelve,de nem izgulok.
eddig olyan még nem volt,hogy a búza ne keljen ki,és olyan se ,hogy kifagyott volna.....
És nézegettem a szántás nélküli területeimet,ahová tavaszi fog kerülni,és van benne árvakalés.....NO PARA!
Válasz #294. hozzászólásra
Ez tetszik! egyszerű direkt vető gép, mechanikus, nincs túlbonyolítva, biztos nem is drága, kár hogy Új-zélandi.
Válasz #296. hozzászólásra
Csak annyi hogy nem keltek ki!! Van egy 20 ha- ami legfeljebb 30% kelésben van.. És kicsit se vagyok meg gyözödve hogy a többi az ki fog kelni..És ha mégis ki jön nagy keservesen mi lesz majd abból! Felénk nagyon dúrván üresek a területek!!
Válasz #295. hozzászólásra
mi a gond a búzáitokkal?
Attól tartok hogy elkezdhetünk jó páran azon gondolkodni hogy mit teszünk a búza vetésünk helyére!! Mert felénk ahogy a dolgok állnak igencsak lehangoló!!
ez is egy megoldás
Válasz #292. hozzászólásra Így már egyszerű, nekifutok.
Válasz #291. hozzászólásra
Én darabokból gyártattam le. A lényeg h szerezz 1 sorhoz való felszerelést. Az elővágó tárcsa konzolját, a sortisztító karját és a csillagtárcsákat(nagy kopásállóságú anyagból) egy cnc-vel felszerelt műhely megcsinálja. Az elővágótárcsa agyát pedig egy egyszerű esztergaműhely. Amit nekem nem kellett megcsináltatnom, az a csillagtárcsák csapágyháza. De az sem egy nagy ördöngösség.
Ezen kívül plusz rugó kell a vetőkocsi nagyobb erejű leszorítására. Ja, és az elővágótárcsa. Azt nemtom hol csinálják, de kideríthető.
Válasz #289. hozzászólásra
Köszönöm cimbike, ha minőségben jó a tapasztalatod az utángyártottal, át tudnád dobni az elérhetőségét az gyártódnak?
Egyébként köszönöm uraim a lelkes segítséget, nehéz a kezdő őstermelő élete, hol is találja meg a kisboltokat a nagy rablók helyett.
Válasz #285. hozzászólásra
szerintem érdeklődjél a monosem webáruháznál hogy ki csinál ilyen sortisztítókat az országban, én előnyitó tárcsákat küldettem 1 gyártótól de nincs már meg a száma. Az elmondása szerint jd-hez is gyárt előnyitót meg sortisztítót is. Érdemes lenne kinyomozni a számát mert a gyári cuccoknál ez jóval olcsóbb. Amiket nekem hoztak, azok a tárcsák nagyon masszívak voltak.
Válasz #285. hozzászólásra
nekem a 12 soros cyclon 6 yetter van és 6-ot pedig legyártattam töredék áron, mint az új.
Ez a legyártatott:
Válasz #285. hozzászólásra
milyen géphez kell?
Válasz #285. hozzászólásra
ők: http://www.gammapolis2000.hu/ a Yetternél keresd
Válasz #285. hozzászólásra
Szerintem már attól le izzadna a homlokod amit csak a KITE ajánlana neked!!Nem hogy egy ilyen szintű felszereléstől.. Mármint nem a profizmusra gondoltam hanem az árára..
Üdv profik, nem tudjátok véletlenül ki forgalmaz ilyen sortisztítókat Magyarországon direktvetőgéphez?
Direktvető kiegészítők
Válasz #283. hozzászólásra
Csak annyira h fel tudják húzni a trélerre.
Válasz #282. hozzászólásra
Addig összetákolják hogy elbírjon menni hozzád???