Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak647 FtBenzin árak628 FtEUR414.42 FtUSD402.41 FtCHF440.92 FtGBP494.56 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz mozsi74 #2097. hozzászólásáraammónium nitrátot nem javaslom a (simát), mert az zsíros és könnyel eldugítja a szalagot! mikramid, yara, agriplant,master stb. ki mire esküszik. én most mikramidet adok neki mert van menne nagyon sok hasznos mikroelem és persze 45%N. tökéletesen és gyorsan oldódik. csak ez P-t és K-t nem tartalmaz!
Válasz mozsi74 #2095. hozzászólásáraÜdv! Elég homályos a kép, de ha neked ez a talajban károsít akkor a vetési bagolylepke porontya lesz! most volt a 2. rajzás így lárvaként telel, de már tavasszal nem fog károsítani!
nitrogént adj még neki tutira, és próbáld a mikorelemeket is adni levélen keresztül. B,Mg,Fe, stb, stb!! na meg tápoldatban is! Rövidülnek a nappalok indul a termőrügyképzés kell neki a kakaó, hogy tavasszal hozzon is némi virágot! tavasz messze van, ha most leírjuk elfelejted. arra visszatérünk akkor!
Én nagyon kezdő vagyok az epertermesztésben , és igazából szakirodalmat sem találok , ezért ismét kérném a segítségeteket növényvédelemmel és tápoldatozással kapcsolatban .
-Július végi frigó telepítésem van növényvédelmet még nem kapott a tervem most a nagy melegek után cuproxat+S (kumulus,v Thiovi J) jó lesz ez ,elég lesz ez és mit adjak neki később kell -e még permetezni és mivel lett volna célszerű eddig kezelni ?
Amúgy csepegtetős ikersoros bakhátas talajtakarásos technológiával termesztem az epret.
-Tápoldatozás pedig annyi volt hogy telepítés után kb 1 héttel kapott P dús műtrágyát , aztán meg mostanáig arányosan elosztva 3X tiszta vizet néhány tövet kihúztam kb 6 hetes frigó szép lomb , de hófehér új gyökér elenyésző az itt ott pár apró. A kérdésem milyen tápanyagok kijuttatása feltétlenűl fontos most ősszel és valami recept esetleg tavaszra ? Mindenki válaszát előre is köszönöm. üdv mozsi
Sziasztok ! Sajnos csak ritkán tudok net közelbe jutni. De most végre elolvastam mindent , és mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítő válaszait ! Viktor , Északi,Csuti0 ,Hasutas köszönöm !
Megtaláltam (Viktor) a talajfertőtlenítésről szóló hozzászólást elolvastam, bár azt hiszem nem talajfertőtlenítésre lesz szükség a szomszéd kezelte a sajátját karate zeon-nal és nála nincs hasonló probléma (igazad volt Csuti) 3 napja én is lefújtam ugyan ezzel+Actara .Most már semmi kártevőt nem látok nem látunk 2 asszony folyamatosan benne van kapálják ,gyomlálják, kacsolják , és azt mondják eltünt minden. Az én páncélosaim egyébként apró fekete nagyon kemény és nagyon mozgékony kukacok voltak, ezek mellett voltak zöld hernyók a levélzetben , barna puha hernyók vagy pondrók vagy mit tudom én a talajban , ezekről van fotóm is ,és voltak barna kemény kukacok a talajban .Én személyesen nem láttam mindegyiket .
A talajfertőtlenítésre visszatérve egy ismerős az ARTIS nevű szert ajánlotta , kiváncsi lennék a véleményetekre ezzel a szerrel kapcsolatban is.
Válasz mozsi74 #2088. hozzászólásáraSzia!
Talajfertőtlenítéshez nem értek,én szántóföldön termesztek szamócát,és ott is csak "pihentetett talajba"jól átgondolt előveteményekkel.
Foltokban pusztulást mifelénk a fitoflóra (burgonyavész) szokta okozni. Tapasztalatom szerint rendszeres 10-14 naponkénti réztartalmú szerekkel való permetezés hatásos.De vannak évek, időjárási körülmények mikor nagymértékben pusztít,és van mit pl. az idei,hogy elenyésző a mértéke.
Vannak igen rossz elővetemények,pl. paradicsom,burgonya,és mindazon növények mik fogékonyak a fitoflórára,ezek után nem ajánlatos a szamóca telepítés!
De kíváncsian várok én is fotókat,és a tünetek részletes leírását!
Üdv.:csuti
Válasz csuti0 #2085. hozzászólásáraKöszönöm Csuti0 ! Még valamit szeretnék kérdezni.
Nem használtam talajfertőtlenítőt , ezt pótolhatom valami szerrel becsepegtetve ? Ja és mi okozhatja szerinted foltokban a pusztulást ?
Viktor nálam is vannak rágott levelek , de a probléma igazából nem ez hanem az hogy szó szerint berágja magát a gyöktörzsbe és a tő elpusztul.
Személy szerint abban sem vagyok biztos hogy ugyanaz a kártevő okozza mindkét tünetet.
Találtam zöld hernyót a száron , barnát a talajban fekete pici kemény talán kukacot szintén a száron , és találtunk szürke kemény kukacot is ami szinte páncélos. Ezeket kellene holnap harcba szállnom.
Ehhez kértem a segítséget ,mit vegyek , mert félek hogy ebből nagy baj lesz egyenlőre talán 100 db palántám látta a kárát. Mindenki tanácsát , javaslatát , segítő megnyilvánulását szívesen veszem , az eddigieket pedig köszönöm !
Válasz mozsi74 #2069. hozzászólásáraSzia!
Hernyó ellen én karate zeon 5cs használnék,szürkületi esti órákban,mert akkor jönnek elő táplálkozni. Mivel contact szer így fontos az érintkezés vele!
Amúgy nem a hernyó hanem a lepkéje rakja a petéket.Én még nemigen találkoztam általuk okozta tőpusztulással. De valóban nagyon csúnyA dolgot tudnak tenni ha elkezdik a fiatal hajtásokat dézsmálni.
Foltokban pusztulás lehet nem ők okozzák!
Üdv.:csuti
Válasz csuti0 #2080. hozzászólásáraakkor csak sima előírt dózisban adjad neki én csak elmondtam a kérdésére én hogy csináltam ez csak irányadó segítség nem kell mindent úgy csinálni ahogy a másik csak ha tudok segítek mert nekem is jól jöhet még segítség egyszer
Szia Csuti01 !
A 2069 -es hozzászólásban írtam a gondomat , kíváncsi lennék mindenki, de feltétlenül a te véleményedre is.
Köszönöm előre is a választ üdv,mozsi74
Válasz HoRo27 #2079. hozzászólásáraSzia!
Már értem!
Csak valamit mégsem értek,mégpedig azt minek egy contact piretroid szer mellé egy másik?
Azt meg végképp nem értem,hogy a karate esetében mi indokolja a 1,5x dózis alkalmazását? A technológiai utasítások betartása mellett nincs szükség emelt dózisra!
Nem olcsó szerek ezek,hogy csak úgy emelgessük a dózist,egyébből nem is beszélve.
Üdv.:csuti
Válasz csuti0 #2078. hozzászólásárahalli mert két különböző stádiumra hat, és azt jelenti a 1,5X hogy 10g/10L én meg 20g/15L raktam, mert erős "fertőzés" esetén mehet az emelt dózis, de ez majdnem minden szerre igaz és szerintem nem csak én használom az emelt dózist
Válasz HoRo27 #2077. hozzászólásáraSzia!
Felvetődött bennem pár kérdés.
Mi szükség van 2 féle rovarölőre egyazon kártevő letakarításához?
És nálad a "1,5 szeres dózisban" pontosan mit takar,és mi szükség van rá?
Üdv.:csuti
Válasz mozsi74 #2071. hozzászólásáraasiát most fújtam Dipel DF-Karate-Nonot combo 1,5 szeres dózisban potyogtak ami leeset még most is ott pihen akkor nem csak felénk okoz kárt virágban paradicsomban eperben és majdnem mindenben
Bi 58-at tudtommal, de lehet hogy tévedek ,sajnos már nem forgalmazzák.Bagolylepkére és lárváira viszont találtam a fendonát meg a karate zeont.
De biztos hogy ez bagolylepke ?
Válasz hasutas1 #2072. hozzászólásáraSziasztok!Így van Hasutas a bagolylepke a ludas,nagyon elszaporodtak a melegben,én is ma permeteztem ellene végre,igaz én karate zeon-al,majd meglátom hogy hat.Vigyázzatok ezzel a bagoly lepkével,mert egy darab 2-3000 ezer tojást rak le és egy hét alatt kikelnek,nagyon nagy károkat okoznak,az ürülékükkel is fertőznek!!!
Sziasztok ! Kérlek segítsetek , mi ez a hernyó és mivel tudom kiirtani ? Szerintem ez dögleszti ki a palántáimat berágja magát a szívlevélnél a gyöktörzsbe és oda rakja a petéit , ha jól sejtem ő a ludas , a palánták meg fekszenek ki foltokban.
Válasz a.asbothr #2066. hozzászólásáraMost ennek van itt az ideje ez normális egész ősz végéig jönnek,ne aggódj nekem is végig kell mennem rajta és nekem nem 8000 tőn,hanem többen, ez ilyen
Válasz a.asbothr #2066. hozzászólásáraMost ennek van itt az ideje ez normális egész ősz végéig jönnek,ne aggódj nekem is végig kell mennem rajta és nekem nem 8000 tőn,hanem többen, ez ilyen
Válasz ciber1985 #2060. hozzászólásáraHa mindent csepegtetve akarsz megoldani az nem lesz elég! Főleg mert hűvös időben gátolt a foszfor felvétel, melegben meg a kálium, kálcium főleg. A magnézium gyorsan ki mosódik akkor szokott sárgulni. Mikroelem hiány. Amikor elkezd érni én már csak speciálisan tápozom, de nem talajon. Ha ezeket adod neki amit leírtál, átlag termést kapsz. Sok potenciál marad még a növényben, ami ki aknázatlanul marad.
Egy kombót ajánlottak nekem a tavaszi indítástól egészen a betakarítás végéig.
Ez nagy vonalakban 3 különböző keverésből áll és ezeket kell cserélgetni.
1. 13:40:13 vagy 10:30:10
2. 3:10:30
3. Calcium
Valahogy így kell kijuttatni az indítástól a betakarításig:
Üdv. Látom megoszlik nagyon a ki, hogy öntöz téma.
Saját tapasztalatom: Általános csepegtetőszalagoknál: Aquatraxx, Streamline, Hydrodrip naponta 2-5 X 15 perc öntözés az időjárástól függően.
A tápoldatozásról pedig az a véleményem, hogy én ilyenkor az új ültetést megnyomatom egy kicsit foszfor dússal (gyökeresedés), majd nov, decemberben amikor már lemenőben van az öntözés kálciummal (tél átvészelése).
Még nem próbáltam ki, de ha ilyen problémám lenne ezt használnám. 1-es védelmi osztályú szer, de lehet szerezni belőle. kb 4.000-ft/liter, kicsepegtetve 10liter/ha.
Válasz geeg #2055. hozzászólásáraÜdv!
Én mostanában a Palesits nél,de rendeltem már a Plant-Cooptól,a Ber-trade töl fertődi kutatóból,de mindenek előtt a Hasutast kérdezd meg,lehet,h ő is tud Olaszból.
19155 hozzászólás
Válasz mozsi74 #2104. hozzászólásáraAttól kapod a frigót, ès mèg van egy-kèt másik cèg akitől be tudod szerezni.
Mi az a Mazzoni ?
Válasz hasutas1 #2102. hozzászólására
Voltunk a Mazzoninál!
Válasz Viktor 12045 #2100. hozzászólásáraJó lesz ez Viktor!
Kivakarodott
Sziasztok!
Tudok valakitől vásárolni 4-5 kg master 13-40-13 mütrágyát.
Válasz mozsi74 #2097. hozzászólásáraammónium nitrátot nem javaslom a (simát), mert az zsíros és könnyel eldugítja a szalagot! mikramid, yara, agriplant,master stb. ki mire esküszik. én most mikramidet adok neki mert van menne nagyon sok hasznos mikroelem és persze 45%N. tökéletesen és gyorsan oldódik. csak ez P-t és K-t nem tartalmaz!
ok értem,köszönöm , szóval sok N + mikroelemek , esetleg wolldünger ?
vagy esetleg egy kis ammoniumnitrát mehet ?Válasz Viktor 12045 #2096. hozzászólására
Válasz mozsi74 #2095. hozzászólásáraÜdv! Elég homályos a kép, de ha neked ez a talajban károsít akkor a vetési bagolylepke porontya lesz! most volt a 2. rajzás így lárvaként telel, de már tavasszal nem fog károsítani!
nitrogént adj még neki tutira, és próbáld a mikorelemeket is adni levélen keresztül. B,Mg,Fe, stb, stb!! na meg tápoldatban is! Rövidülnek a nappalok indul a termőrügyképzés kell neki a kakaó, hogy tavasszal hozzon is némi virágot! tavasz messze van, ha most leírjuk elfelejted. arra visszatérünk akkor!
Én nagyon kezdő vagyok az epertermesztésben , és igazából szakirodalmat sem találok , ezért ismét kérném a segítségeteket növényvédelemmel és tápoldatozással kapcsolatban .
-Július végi frigó telepítésem van növényvédelmet még nem kapott a tervem most a nagy melegek után cuproxat+S (kumulus,v Thiovi J) jó lesz ez ,elég lesz ez és mit adjak neki később kell -e még permetezni és mivel lett volna célszerű eddig kezelni ?
Amúgy csepegtetős ikersoros bakhátas talajtakarásos technológiával termesztem az epret.
-Tápoldatozás pedig annyi volt hogy telepítés után kb 1 héttel kapott P dús műtrágyát , aztán meg mostanáig arányosan elosztva 3X tiszta vizet néhány tövet kihúztam kb 6 hetes frigó szép lomb , de hófehér új gyökér elenyésző az itt ott pár apró. A kérdésem milyen tápanyagok kijuttatása feltétlenűl fontos most ősszel és valami recept esetleg tavaszra ? Mindenki válaszát előre is köszönöm. üdv mozsi
Sziasztok ! Sajnos csak ritkán tudok net közelbe jutni. De most végre elolvastam mindent , és mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítő válaszait ! Viktor , Északi,Csuti0 ,Hasutas köszönöm !
Megtaláltam (Viktor) a talajfertőtlenítésről szóló hozzászólást elolvastam, bár azt hiszem nem talajfertőtlenítésre lesz szükség a szomszéd kezelte a sajátját karate zeon-nal és nála nincs hasonló probléma (igazad volt Csuti) 3 napja én is lefújtam ugyan ezzel+Actara .Most már semmi kártevőt nem látok nem látunk 2 asszony folyamatosan benne van kapálják ,gyomlálják, kacsolják , és azt mondják eltünt minden. Az én páncélosaim egyébként apró fekete nagyon kemény és nagyon mozgékony kukacok voltak, ezek mellett voltak zöld hernyók a levélzetben , barna puha hernyók vagy pondrók vagy mit tudom én a talajban , ezekről van fotóm is ,és voltak barna kemény kukacok a talajban .Én személyesen nem láttam mindegyiket .
A talajfertőtlenítésre visszatérve egy ismerős az ARTIS nevű szert ajánlotta , kiváncsi lennék a véleményetekre ezzel a szerrel kapcsolatban is.
Válasz mozsi74 #2088. hozzászólásárakicsit ha lentebb görgetsz megtalálod a talajfertőtlenítős infókat!
vagy esetleg ők?
Válasz mozsi74 #2086. hozzászólására"szürke kemény kukacot is ami szinte páncélos"
Üdv , ilyet ?
Válasz mozsi74 #2088. hozzászólásáraSzia!
Talajfertőtlenítéshez nem értek,én szántóföldön termesztek szamócát,és ott is csak "pihentetett talajba"jól átgondolt előveteményekkel.
Foltokban pusztulást mifelénk a fitoflóra (burgonyavész) szokta okozni. Tapasztalatom szerint rendszeres 10-14 naponkénti réztartalmú szerekkel való permetezés hatásos.De vannak évek, időjárási körülmények mikor nagymértékben pusztít,és van mit pl. az idei,hogy elenyésző a mértéke.
Vannak igen rossz elővetemények,pl. paradicsom,burgonya,és mindazon növények mik fogékonyak a fitoflórára,ezek után nem ajánlatos a szamóca telepítés!
De kíváncsian várok én is fotókat,és a tünetek részletes leírását!
Üdv.:csuti
Válasz csuti0 #2085. hozzászólásáraKöszönöm Csuti0 ! Még valamit szeretnék kérdezni.
Nem használtam talajfertőtlenítőt , ezt pótolhatom valami szerrel becsepegtetve ? Ja és mi okozhatja szerinted foltokban a pusztulást ?
Válasz mozsi74 #2086. hozzászólásáraKépet tegyél már fel mindenképp minden kis dögről!
Viktor nálam is vannak rágott levelek , de a probléma igazából nem ez hanem az hogy szó szerint berágja magát a gyöktörzsbe és a tő elpusztul.
Személy szerint abban sem vagyok biztos hogy ugyanaz a kártevő okozza mindkét tünetet.
Találtam zöld hernyót a száron , barnát a talajban fekete pici kemény talán kukacot szintén a száron , és találtunk szürke kemény kukacot is ami szinte páncélos. Ezeket kellene holnap harcba szállnom.
Ehhez kértem a segítséget ,mit vegyek , mert félek hogy ebből nagy baj lesz egyenlőre talán 100 db palántám látta a kárát. Mindenki tanácsát , javaslatát , segítő megnyilvánulását szívesen veszem , az eddigieket pedig köszönöm !
Válasz mozsi74 #2069. hozzászólásáraSzia!
Hernyó ellen én karate zeon 5cs használnék,szürkületi esti órákban,mert akkor jönnek elő táplálkozni. Mivel contact szer így fontos az érintkezés vele!
Amúgy nem a hernyó hanem a lepkéje rakja a petéket.Én még nemigen találkoztam általuk okozta tőpusztulással. De valóban nagyon csúnyA dolgot tudnak tenni ha elkezdik a fiatal hajtásokat dézsmálni.
Foltokban pusztulás lehet nem ők okozzák!
Üdv.:csuti
Válasz csuti0 #2080. hozzászólásáraakkor csak sima előírt dózisban adjad neki én csak elmondtam a kérdésére én hogy csináltam ez csak irányadó segítség nem kell mindent úgy csinálni ahogy a másik csak ha tudok segítek mert nekem is jól jöhet még segítség egyszer
Nálam is vannak rágásnyomok, én ugyan magát az okozót nem találtam, de kapott decis mega-t! most csend van!
Üdv!
Nitrogén ti meddig adtok a szamócának?
Szia Csuti01 !
A 2069 -es hozzászólásban írtam a gondomat , kíváncsi lennék mindenki, de feltétlenül a te véleményedre is.
Köszönöm előre is a választ üdv,mozsi74
Válasz HoRo27 #2079. hozzászólásáraSzia!
Már értem!
Csak valamit mégsem értek,mégpedig azt minek egy contact piretroid szer mellé egy másik?
Azt meg végképp nem értem,hogy a karate esetében mi indokolja a 1,5x dózis alkalmazását? A technológiai utasítások betartása mellett nincs szükség emelt dózisra!
Nem olcsó szerek ezek,hogy csak úgy emelgessük a dózist,egyébből nem is beszélve.
Üdv.:csuti
Válasz csuti0 #2078. hozzászólásárahalli mert két különböző stádiumra hat, és azt jelenti a 1,5X hogy 10g/10L én meg 20g/15L raktam, mert erős "fertőzés" esetén mehet az emelt dózis, de ez majdnem minden szerre igaz és szerintem nem csak én használom az emelt dózist
Válasz HoRo27 #2077. hozzászólásáraSzia!
Felvetődött bennem pár kérdés.
Mi szükség van 2 féle rovarölőre egyazon kártevő letakarításához?
És nálad a "1,5 szeres dózisban" pontosan mit takar,és mi szükség van rá?
Üdv.:csuti
Válasz mozsi74 #2071. hozzászólásáraasiát most fújtam Dipel DF-Karate-Nonot combo 1,5 szeres dózisban potyogtak ami leeset még most is ott pihen akkor nem csak felénk okoz kárt virágban paradicsomban eperben és majdnem mindenben
Válasz mozsi74 #2074. hozzászólásáraBocsi, most látom én is a kisokosban, hogy már 1 osztályú szer lett, na mindegy. Amit bujdi05 az is jó rá!
Nem biztos, hogy bagolylepke, lehet, hogy ez egy medve csak álcázza magát
Talán így könnyebb:
http://www.edenkert.hu/novenydoktor/aktualis-novenyvedelmi-munkak/kartevok-kiirtasa-a-paradicsom-hernyo/3128/
Válasz mozsi74 #2074. hozzászólásáraBocsi, most látom én is a kisokosban, hogy már 1 osztályú szer lett, na mindegy. Amit bujdi05 az is jó rá!
Nem biztos, hogy bagolylepke, lehet, hogy ez egy medve csak álcázza magát
Talán így könnyebb:
http://www.edenkert.hu/novenydoktor/aktualis-novenyvedelmi-munkak/kartevok-kiirtasa-a-paradicsom-hernyo/3128/
Bi 58-at tudtommal, de lehet hogy tévedek ,sajnos már nem forgalmazzák.Bagolylepkére és lárváira viszont találtam a fendonát meg a karate zeont.
De biztos hogy ez bagolylepke ?
Válasz hasutas1 #2072. hozzászólásáraSziasztok!Így van Hasutas a bagolylepke a ludas,nagyon elszaporodtak a melegben,én is ma permeteztem ellene végre,igaz én karate zeon-al,majd meglátom hogy hat.Vigyázzatok ezzel a bagoly lepkével,mert egy darab 2-3000 ezer tojást rak le és egy hét alatt kikelnek,nagyon nagy károkat okoznak,az ürülékükkel is fertőznek!!!
Válasz mozsi74 #2071. hozzászólásáraHa jól sejtem cleryd van ez a bagolylepke hernyója. Bi58 adj neki
bocs nem csatoltam a fotót ,nos itt a dög !
Sziasztok ! Kérlek segítsetek , mi ez a hernyó és mivel tudom kiirtani ? Szerintem ez dögleszti ki a palántáimat berágja magát a szívlevélnél a gyöktörzsbe és oda rakja a petéit , ha jól sejtem ő a ludas , a palánták meg fekszenek ki foltokban.
Válasz a.asbothr #2066. hozzászólásáraMost ennek van itt az ideje ez normális egész ősz végéig jönnek,ne aggódj nekem is végig kell mennem rajta és nekem nem 8000 tőn,hanem többen, ez ilyen
Válasz a.asbothr #2066. hozzászólásáraMost ennek van itt az ideje ez normális egész ősz végéig jönnek,ne aggódj nekem is végig kell mennem rajta és nekem nem 8000 tőn,hanem többen, ez ilyen
Válasz bujdi05 #2065. hozzászólásáraDe hetente végig kell mennem a 8000 tőn? Miért hozz ilyen sűrűn? :)
Válasz a.asbothr #2064. hozzászólásáraSzia!Mindig szedd le az indákat, hogy ne szívja el az energiát a palántáktól és jó erősek lesznek a palánták így!
Sziasztok
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nálam állandóan nőnek az indák. Egyik héten leszedem következő hétre ugyan annyi van. :) Kell még őket szedegetni?
Válasz clanki #2062. hozzászólásáraés ha gátolt a foszfor felvétel már jelentkezik is a vashiány!
Válasz ciber1985 #2060. hozzászólásáraHa mindent csepegtetve akarsz megoldani az nem lesz elég! Főleg mert hűvös időben gátolt a foszfor felvétel, melegben meg a kálium, kálcium főleg. A magnézium gyorsan ki mosódik akkor szokott sárgulni. Mikroelem hiány. Amikor elkezd érni én már csak speciálisan tápozom, de nem talajon. Ha ezeket adod neki amit leírtál, átlag termést kapsz. Sok potenciál marad még a növényben, ami ki aknázatlanul marad.
Válasz ciber1985 #2060. hozzászólásáraén nem értek egyet! keveslem a N-t!! vagyis én többet szoktam neki adni!
Lenne egy kérdésem is:
Egy kombót ajánlottak nekem a tavaszi indítástól egészen a betakarítás végéig.
Ez nagy vonalakban 3 különböző keverésből áll és ezeket kell cserélgetni.
1. 13:40:13 vagy 10:30:10
2. 3:10:30
3. Calcium
Valahogy így kell kijuttatni az indítástól a betakarításig:
1,1,2,2,1,3,2,2,3,2,2,3,2,3,2,3,2,3,2,2,3,2,2,3
Vélemények?
Üdv. Látom megoszlik nagyon a ki, hogy öntöz téma.
Saját tapasztalatom: Általános csepegtetőszalagoknál: Aquatraxx, Streamline, Hydrodrip naponta 2-5 X 15 perc öntözés az időjárástól függően.
A tápoldatozásról pedig az a véleményem, hogy én ilyenkor az új ültetést megnyomatom egy kicsit foszfor dússal (gyökeresedés), majd nov, decemberben amikor már lemenőben van az öntözés kálciummal (tél átvészelése).
De persze mindenki másképp csinálja.
Válasz Roli198881 #2053. hozzászólásárahttp://www.kwizda.hu/15698
Még nem próbáltam ki, de ha ilyen problémám lenne ezt használnám. 1-es védelmi osztályú szer, de lehet szerezni belőle. kb 4.000-ft/liter, kicsepegtetve 10liter/ha.
Válasz geeg #2055. hozzászólásáraHasutas vagy nálam is lehet érdeklődni.Mert Mi is onnét rendeljük,majdnem fele áron.
Válasz geeg #2055. hozzászólásáraÜdv!
Én mostanában a Palesits nél,de rendeltem már a Plant-Cooptól,a Ber-trade töl fertődi kutatóból,de mindenek előtt a Hasutast kérdezd meg,lehet,h ő is tud Olaszból.