Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR411.02 FtUSD394.48 FtCHF438.79 FtGBP494.07 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Nekem is voltak korábban ilyenek. Az akkor volt mikor a szedő fent hagyta mert úgy gondolta hogy még nem érett.
Az a következő szedésnél produkálta ezt a jelenséget.
Válasz toldipeter98 #16199. hozzászólásáraHa nagyon kevés a kálium annak a lombon is van jele.A leveleken körben az apró levélcsúcsok elhalnak.Először az idősebb leveleken, majd a fiatalabbakon is. Ha káliumszegény a tápozás akkor egységesen gyenge a gyümölcs minősége nem csak néhány bogyó rosszabb ízű.
Sziasztok! Ázsiánál tapasztaltuk szüretnél, hogy nem mindegyik piros,érett bogyó finom édes. Ránézésre lehetett látni (bordó,matt piros) ízre valami bűn rossz szerencsére nem sok volt. És nem napégett. Esetleg tudnátok segíteni ez ügyben, hogy mi lelhette ezeket szemeket?
"Az idei szamócapiac keresztbe tett a befőzni szándékozó háziasszonyoknak
2020.06.25.
A szamóca hazánkban is közkedvelt gyümölcs és az egyik leginkább kézimunkaerő igényes ágazat. Ugyan már véget ért a szezon, a boltok polcain, és a piacokon, vagy útszéli árusoknál már csak elvétve találkozhatunk a közkedvelt gyümölccsel. Bár idén az import nem befolyásolta annyira a magyar piacot, és így a magyar eper árai mondhatni felszöktek, európai viszonylatban is áremelkedés volt tapasztalható.
Európai Unió
Az európai szamócaszezont idén a koronavírus-járvány járulékos következményeként előállt munkaerőhiány, a kisebb kínálat, illetve a magasabb árak jellemezték. Az Európai Bizottság adatai szerint a közösség átlagában a szamóca nettó termelői ára áprilisban 43 százalékkal 2,76 euró/kilogrammra, májusban 20 százalékkal 2,61 euró/kilogrammra emelkedett az előző év azonos hónapjához képest. A legnagyobb termelőnek számító Spanyolországban a szamóca exportja az EU belső piacára 2020 első negyedévében 1 százalékkal 107,6 tonnára nőtt az előző év azonos időszakához képest, ugyanakkor márciustól csökkent a kereslet az unió belső piacán – írja elemzésében a NAIK AKI.
Az Európai Bizottság adatai szerint Spanyolországban a szamóca nettó termelői ára áprilisban 31 százalékkal 1,27 euró/kilogrammra, májusban 22 százalékkal 1,40 euró/kilogrammra emelkedett az előző év azonos hónapjához képest. A francia agrárminisztérium előrevetítése szerint Franciaországban 3280 hektáron, az előző évihez képest 3 százalékkal kevesebb, azaz 58,5 ezer tonna szamóca teremhet 2020-ban. Az Európai Bizottság adatai szerint Franciaországban a szamóca átlagos nettó termelői ára májusban az egy évvel korábbinál 29 százalékkal volt magasabb (6,45 euró/kilogramm).
A németországi Agrárpiaci Információs Szolgálat (AMI) szerint Németországban az idénymunkások hiánya nehezítette a szamóca betakarítását, valamint az időjárás is kedvezőtlenül alakult. A németországi nagybani piacokon a német szamóca átlagos nagykereskedelmi ára a 22. héten 40 százalékkal volt magasabb, 4,27 euró/kilogramm, mint az előző év azonos hetén.
A Hollandiából származó szamóca ára 54 százalékkal 4,55 euróra emelkedett, míg az olaszországi termék ára 1 százalékkal 2,66 euróra csökkent ugyanekkor. Lengyelországban fagykárok csökkentették a szamóca termését, tovább a koronavírus-járvány miatt a betakarítást nehezítette a vendégmunkások hiánya. A poznani nagybani piacon a kisebb kínálat miatt május végén a szamóca ára 1710 és 1865 forint/kilogramm között alakult, szemben az egy évvel korábbi 531-1063 forint/kilogramm árral.
Magyarország
A KSH adatai szerint Magyarországon az elmúlt években 700-800 hektárról 5-6 ezer tonna szamócát takarítottak be. Idén az időjárás kedvezett a szamócának, így a szakértők jó minőségű és bőséges termésre számítottak. A KSH adatai szerint a negatív külkereskedelmi egyenleggel rendelkező szamócából Magyarországra 20 százalékkal több (3,71 ezer tonna) érkezett – döntően Spanyolországból és Németországból – 2019-ben, mint egy évvel korábban.
A szamóca belföldi termelői ára a Budapesti Nagybani Piacon 2018-2020. Forrás: NAIK AKI PÁIR, AGRÁRPIACI JELENTÉSEK ZÖLDSÉG, GYÜMÖLCS ÉS BOR
A szamóca belföldi termelői ára a Budapesti Nagybani Piacon 2018-2020.
A szamóca kiszállítása (főleg Németországba, Ukrajnába és Romániába) 624 százalékkal 73,6 tonnára nőtt ugyanekkor. A beszállítások jelentős része a magyar szezon előtt, április–májusban realizálódik. Az idei év első negyedévében a szamócaimport 14 százalékkal 1234 tonnára emelkedett az előző év azonos időszakához képest. A NAIK AKI PÁIR adatai szerint a Budapesti Nagybani Piacon a görögországi szamóca az év elején jelent meg a kínálatban, amelyet a magyar termék piacra lépéséig (11. hét) 7 százalékkal magasabb nagykereskedelmi áron (1878 forint/kilogramm) értékesítettek, mint egy esztendővel korábban. Ezt követően a magyarországi termék mellett folyamatosan jelen volt a kínálatban a görögországi szamóca is, a hazainál alacsonyabb áron.
Az idei évben a belföldi szamóca két héttel korábban, 3900 forint/kilogramm körüli termelői áron lépett a piacra a 11. héten. A szamóca termelői ára a 13–23. hetek átlagában 22 százalékkal magasabb volt (2377 forint/kilogramm) 2019 azonos időszakának átlagárához képest, és egyben a legmagasabb az elmúlt öt évben. A budapesti fogyasztói piacokon a 17. héten 2800 és 3000 forint/kilogramm közötti áron jelent meg a magyarországi szamóca, amelynek a kínálat bővülésével a 23. hétre 1400–1500 forint/kilogrammra csökkent az ára."
Másodévesnek meghagyott szamócát megelőzésképpen és egy kis levélfoltosság miatt mivel permetezitek miután leérett a gyümölcs?
Ortus és Topas(Vagy quadris) lenne a jelöltem. Mi erről a véleményetek?
Sziasztok! Bakhátas epret (ikersoros) mivel a legegyszerűbb lelevelezni, és mikor.
Még nem csináltam ilyet, gondoltam veszek akkus sövényírót(80%-ra), ollóval a maradék (20%).
A leveleket mind összegyűjtitek, vagy elég ha sorközben marad rá pedig szalma.
Ismeri valaki a PLANTAL KALCIUM nevű lombtrágyát? Állítólag azonos a Wuxal Kálciummal. Ez olyan lehet mint a Calbit C vagy csak kálcium nitrátot veszek jó pénzért?
Válasz minimal #16169. hozzászólásáraTalán nincs igaza?! Ezek a képen vagy 2 hónapos leöregedett "friss,fiatal" növények... Abszolút nem egységesen fejlődő jól táplált palánták. Nem véletlen van barnuló gyökere és nem véletlenül van 2-3 elnyúlt levélig felpucolva a sápadt színű lombozat
Tápkockás eperpalánta eladó kertészetünkből, tavaly lett hozva vírusmentes frigó palánta, abból lett szaporítva tovább. Gyakorló kertészetünk van, közel 10 éve szamócával foglalkozunk, értünk hozzá. 1 hektár szamócánk van ..
Eladó tápkockás Jolly és Asia palánta, amely 50 db-os műanyag tálcába van. A tápkocka mérete 5*5 cm, a tálca szállításkor belefér egy 10-es rekeszbe.
Jolly fajta, korai, bő termő, ízletes, jó a pulton tarthatósága. Az Asia rendkívül nagyokat terem, produktív fajta, . Alkalmas mind a két fajta kiskertbe, nagykertbe, szabadföldre, fólia alá, pótlásra.
A palánták frissek, fiatalok, vírusmentesek.
Megrendelés útján tudunk palántát előállítani. . Tervezett időpontok, júl. közepe és augusztus vége.
szabolcs megye...
Válasz lacka4600 #16163. hozzászólásáraNem azzal van a baj, hogy román, hanem, hogy magyarként árulja a rohadék nepper :(
Mikor olcsóbb kint a piacon, mint a banin akkor csak nézek, a vásárló meg panaszkodik az árra, míg meg nem kóstolja...
A témához vágva, jövőre nekem csak fóliás lesz.
Meguntam már hogy a termés felét az időjárás szüreteli le, ráadásul idén már elég sok sátrasom volt és úgy sem tudtam megnyitni csak két helyet a négyből. Ha van is hátránya a sátornak, annál nincs rosszabb, amikor van egy fullos szépen nevelt állományod, büszkélkedsz benne, majd két hét eső miatt oda az éves munkád. Persze nálam nem ennyire drasztikus a helyzet, minket jobban elkerült az eső, de így is jelentős összeg ment a levesbe... . Plusz itt észak-keleten folyamatosan küzdünk a román fossal. Ahogy, megnyiltak a határok az ittteni bani már tele volt vele.
Válasz clanki #16161. hozzászólásáraKöszönöm a segítséged.Az a bajom hogy nem tudok szerezni 800as Jolyt, 6 éve
csak 800asom volt nem próbáltam semmi mást közben volt Clery Arosa Ázsia mind 800as, de nálunk csak a Jolyt vennék. Ezért nehéz döntenem. Szabolcs megyében termelek szabadföldön de csökkentenem kell az állományt az időjárás végett.
Válasz L. M. #16158. hozzászólásáraA felezést én arra értettem, hogy az állomány fele “zárt” fóliás a másik ajtó, oldal nélküli. Mivel én igencsak kicsibe eprezek 12-13000 tő úgy gondolom nem okoz gondot szezon közbe felhúzni 6-7 hajóra a fóliát amit ha előre bekötök szépen úgy ahogy idén a raschelt egyedül kb 3-4 óra. Nem vagyok hiú tudom nem szó szerint rám értetted, és akinek nem inge nem veszi magára, de kell egy menekülő útvonal.
Válasz hasutas1 #16156. hozzászólásáraAkár unják akár nem, még mindig kitart az ár, mert a minőségi szami kínálata még így is drasztikusan az igények alá zuhant! Az előző hozzászólásom mondanivalója tulajdonképpen az, hogy hiú ábránd, hogy a "fedett szabadföldi" termesztés egyértelműen előrelépés a hagyományos szabadföldihez képest, mert jár néhány rejtett hátránnyal is... Ha valaki csak a tisztán szabadföldi termesztést akarná erre kiváltani annak pedig a józan ítélőképességét is megkérdőjelezem...Akkor már miért nem tesz vázat mondjuk a felére, de akkor már ajtót is?! Szét húzza a szezonját és még akkor korán összeverbuvál egy szedő gárdát ami a későbbi ( immár fele akkora) szabados állományhoz is jó lesz neki... Ha emberünk vegyesen termel akkor pedig a rettegett összeérést teszi biztosabbá, ha meleg idő jön... És lehet mondani erre hogy közben is el tudod dönteni, hogy felhúzod vagy nem de a valóság az hogy szinte mindenki felhúzza még akkor, mikor csak potyogtatva érik a fóliás, mert utána mincs munkaerőtartaléka foglalkozni vele, mikor bedurran a fóliás...
Válasz L. M. #16153. hozzászólásáraTudod ezzel az a baj, hogy az időjárás nagy úr. Ezt már január végén látni kellene mit hoz az április, május. A tavalyi májusi időjárás , idén most jött elő...
Nekem van full szabados ismerősöm, az tavaly rosszabbul teljesített, mint előző évben. Idén ő is brilirozott, mert végig magas ár volt, és volt mennyisége is. Tavaly hasonlóan indult, mint idén, viszont a mennyiséget elmosta az eső, és emlékszem, hogy szezon végén húzta a száját.
A fóliásban egy előnyöd van, akkor indítod (vagy nem indítod, remélem érthető... ) amikor csak szeretnéd, mellette eshet az eső éjjel-nappal nem számít (ehhez még annyit, mi tegnap röpke 1 óra alatt kaptunk 60 mm esőt), vagyis picit könnyebben védekezhetsz, mint szabadban.
Idén sokáig gondolkodtam a jolyn felhúzzuk, ne húzzuk, de aztán mégis felkerült a fólia...
A jövő éven már most agyalok hogyan legyen, nem lesz egyszerű döntés, de most úgy gondolom a szabados hasonlóan gáz lesz, mint a fóliás. Esetleg egy esős kimenettel, akár bukó is lehet...
19150 hozzászólás
Cserélnék 5000 joly frigot (800-ast), clery 800-asra, 17.ei, vagy 25.ei szállítással. A köztes árát megbeszéljük .
Joly Tápkockás palántot vennék kB 10 000db
Válasz toldipeter98 #16197. hozzászólásáraSzia
Ezek általában nagy szemek voltak?
Nekem is voltak korábban ilyenek. Az akkor volt mikor a szedő fent hagyta mert úgy gondolta hogy még nem érett.
Az a következő szedésnél produkálta ezt a jelenséget.
Válasz toldipeter98 #16199. hozzászólásáraHa nagyon kevés a kálium annak a lombon is van jele.A leveleken körben az apró levélcsúcsok elhalnak.Először az idősebb leveleken, majd a fiatalabbakon is. Ha káliumszegény a tápozás akkor egységesen gyenge a gyümölcs minősége nem csak néhány bogyó rosszabb ízű.
Érdeklődnék tápkockás alba vagy asia palánta után.
Válasz bujdi1985 #16198. hozzászólásáraSzia nem az azt megismerem, lehet kevés volt a kálium
Válasz toldipeter98 #16197. hozzászólásáraSzia!
Lehet lisztharmat az Ázsia hajlamos is rá!!!
Sziasztok! Ázsiánál tapasztaltuk szüretnél, hogy nem mindegyik piros,érett bogyó finom édes. Ránézésre lehetett látni (bordó,matt piros) ízre valami bűn rossz szerencsére nem sok volt. És nem napégett. Esetleg tudnátok segíteni ez ügyben, hogy mi lelhette ezeket szemeket?
Válasz kisnemetpeter #16195. hozzászólásáraA kolbászt is megrágja az egér
Válasz djohn #16192. hozzászólásáraFátyolfólia. Idén fel fogom lógatni mint a kolbászt, hogy ne menjen bele az egér :D
Válasz hasutas1 #16191. hozzászólására
Sziasztok!
Premy palántában tud valaki segíteni?
Átvenném, ha kimarad lekéstem róla
Köszönöm
Egész jó összefoglaló.
Én is kaptam folyamatosan a mikor lesz olcsóbb kérdéseket. Válaszom az volt remélem jövőre :)
Fátyolfóliát ti hogy tároljátok? Egér mindig szétrágja.
Egy kis esti mese, jó olvasást:
"Az idei szamócapiac keresztbe tett a befőzni szándékozó háziasszonyoknak
2020.06.25.
A szamóca hazánkban is közkedvelt gyümölcs és az egyik leginkább kézimunkaerő igényes ágazat. Ugyan már véget ért a szezon, a boltok polcain, és a piacokon, vagy útszéli árusoknál már csak elvétve találkozhatunk a közkedvelt gyümölccsel. Bár idén az import nem befolyásolta annyira a magyar piacot, és így a magyar eper árai mondhatni felszöktek, európai viszonylatban is áremelkedés volt tapasztalható.
Európai Unió
Az európai szamócaszezont idén a koronavírus-járvány járulékos következményeként előállt munkaerőhiány, a kisebb kínálat, illetve a magasabb árak jellemezték. Az Európai Bizottság adatai szerint a közösség átlagában a szamóca nettó termelői ára áprilisban 43 százalékkal 2,76 euró/kilogrammra, májusban 20 százalékkal 2,61 euró/kilogrammra emelkedett az előző év azonos hónapjához képest. A legnagyobb termelőnek számító Spanyolországban a szamóca exportja az EU belső piacára 2020 első negyedévében 1 százalékkal 107,6 tonnára nőtt az előző év azonos időszakához képest, ugyanakkor márciustól csökkent a kereslet az unió belső piacán – írja elemzésében a NAIK AKI.
Az Európai Bizottság adatai szerint Spanyolországban a szamóca nettó termelői ára áprilisban 31 százalékkal 1,27 euró/kilogrammra, májusban 22 százalékkal 1,40 euró/kilogrammra emelkedett az előző év azonos hónapjához képest. A francia agrárminisztérium előrevetítése szerint Franciaországban 3280 hektáron, az előző évihez képest 3 százalékkal kevesebb, azaz 58,5 ezer tonna szamóca teremhet 2020-ban. Az Európai Bizottság adatai szerint Franciaországban a szamóca átlagos nettó termelői ára májusban az egy évvel korábbinál 29 százalékkal volt magasabb (6,45 euró/kilogramm).
A németországi Agrárpiaci Információs Szolgálat (AMI) szerint Németországban az idénymunkások hiánya nehezítette a szamóca betakarítását, valamint az időjárás is kedvezőtlenül alakult. A németországi nagybani piacokon a német szamóca átlagos nagykereskedelmi ára a 22. héten 40 százalékkal volt magasabb, 4,27 euró/kilogramm, mint az előző év azonos hetén.
A Hollandiából származó szamóca ára 54 százalékkal 4,55 euróra emelkedett, míg az olaszországi termék ára 1 százalékkal 2,66 euróra csökkent ugyanekkor. Lengyelországban fagykárok csökkentették a szamóca termését, tovább a koronavírus-járvány miatt a betakarítást nehezítette a vendégmunkások hiánya. A poznani nagybani piacon a kisebb kínálat miatt május végén a szamóca ára 1710 és 1865 forint/kilogramm között alakult, szemben az egy évvel korábbi 531-1063 forint/kilogramm árral.
Magyarország
A KSH adatai szerint Magyarországon az elmúlt években 700-800 hektárról 5-6 ezer tonna szamócát takarítottak be. Idén az időjárás kedvezett a szamócának, így a szakértők jó minőségű és bőséges termésre számítottak. A KSH adatai szerint a negatív külkereskedelmi egyenleggel rendelkező szamócából Magyarországra 20 százalékkal több (3,71 ezer tonna) érkezett – döntően Spanyolországból és Németországból – 2019-ben, mint egy évvel korábban.
A szamóca belföldi termelői ára a Budapesti Nagybani Piacon 2018-2020. Forrás: NAIK AKI PÁIR, AGRÁRPIACI JELENTÉSEK ZÖLDSÉG, GYÜMÖLCS ÉS BOR
A szamóca belföldi termelői ára a Budapesti Nagybani Piacon 2018-2020.
A szamóca kiszállítása (főleg Németországba, Ukrajnába és Romániába) 624 százalékkal 73,6 tonnára nőtt ugyanekkor. A beszállítások jelentős része a magyar szezon előtt, április–májusban realizálódik. Az idei év első negyedévében a szamócaimport 14 százalékkal 1234 tonnára emelkedett az előző év azonos időszakához képest. A NAIK AKI PÁIR adatai szerint a Budapesti Nagybani Piacon a görögországi szamóca az év elején jelent meg a kínálatban, amelyet a magyar termék piacra lépéséig (11. hét) 7 százalékkal magasabb nagykereskedelmi áron (1878 forint/kilogramm) értékesítettek, mint egy esztendővel korábban. Ezt követően a magyarországi termék mellett folyamatosan jelen volt a kínálatban a görögországi szamóca is, a hazainál alacsonyabb áron.
Az idei évben a belföldi szamóca két héttel korábban, 3900 forint/kilogramm körüli termelői áron lépett a piacra a 11. héten. A szamóca termelői ára a 13–23. hetek átlagában 22 százalékkal magasabb volt (2377 forint/kilogramm) 2019 azonos időszakának átlagárához képest, és egyben a legmagasabb az elmúlt öt évben. A budapesti fogyasztói piacokon a 17. héten 2800 és 3000 forint/kilogramm közötti áron jelent meg a magyarországi szamóca, amelynek a kínálat bővülésével a 23. hétre 1400–1500 forint/kilogrammra csökkent az ára."
Sziasztok!
S.O.S.-ben tudna nekem valaki bakhátat húzni Hajdú-Biharban?
Elérhetőségem:06303071292
Előre is köszönöm!
Válasz sareczthomas #16184. hozzászólásáraSzia, hová kellene helyileg?
Válasz clanki #16168. hozzászólásáraClanki irtam.
Válasz sareczthomas #16186. hozzászólásáraNekem van. Helyileg hol kell húzni?
Válasz erdozala #16185. hozzászólásáraTudok e bérelni bakháthúzó gépet, vagy van e olyan személy aki ezzel foglalkozik.
Válasz sareczthomas #16184. hozzászólásáraMire lennél kíváncsi?
Válasz Lali05 #16182. hozzászólásáraBakháthúzással kapcsolatban a plantcooposokon kívül van valaki még? Zala megyébe kellene.
Válasz Lali05 #16182. hozzászólásáraÉn is valamikor múlt héten. De palánta kérdés megoldódva
Válasz sareczthomas #16180. hozzászólásáraSzia!
Mikor beszéltél Dórinával?
Mert én múlthét szerdán beszéltem vele és mondta hogy vissza mondtak neki 20 000 cleryt ,
Válasz sareczthomas #16180. hozzászólásáraAzzal már rég elkéstél.. Ilyenkor max tápkockást vagy tépettet kapsz.
Sziasztok. Plantcoop-on és Dorinán kívül hol lehet rendelni palántát?
Válaszokat köszi
Másodévesnek meghagyott szamócát megelőzésképpen és egy kis levélfoltosság miatt mivel permetezitek miután leérett a gyümölcs?
Ortus és Topas(Vagy quadris) lenne a jelöltem. Mi erről a véleményetek?
Válasz hasutas1 #16176. hozzászólásáraKölcsönök egyet és kipróbálom. 20 cm magasság és a fólia szakadás aggaszt kicsit.
Válasz hasutas1 #16176. hozzászólásáraKöszi a tanácsot!
Válasz Gergő1 #16175. hozzászólásáraÉsszerűbb lenne egy kaszával, nem kell akkorát hajolnod, akár már most is letolhatod.
Sziasztok! Bakhátas epret (ikersoros) mivel a legegyszerűbb lelevelezni, és mikor.
Még nem csináltam ilyet, gondoltam veszek akkus sövényírót(80%-ra), ollóval a maradék (20%).
A leveleket mind összegyűjtitek, vagy elég ha sorközben marad rá pedig szalma.
Válasz urbanszki13 #16172. hozzászólásáraSzia. Fóliacargo Zsombó, de szállitanak országosan, viszonteladóknak is.Keresd Kovács Zsuzsannát(facén megtalálod).
Sziasztok!
Ismeri valaki a PLANTAL KALCIUM nevű lombtrágyát? Állítólag azonos a Wuxal Kálciummal. Ez olyan lehet mint a Calbit C vagy csak kálcium nitrátot veszek jó pénzért?
Sziasztok! Hol tudok venni előre lyukasztott fekete fóliát?
Köszi!
Válasz minimal #16169. hozzászólásáraTalán nincs igaza?! Ezek a képen vagy 2 hónapos leöregedett "friss,fiatal" növények... Abszolút nem egységesen fejlődő jól táplált palánták. Nem véletlen van barnuló gyökere és nem véletlenül van 2-3 elnyúlt levélig felpucolva a sápadt színű lombozat
Válasz minimal #16169. hozzászólásáraMi a baj? Megsértődtél? Csak a tényeket közöltem.
Válasz clanki #16168. hozzászólásáraanyukád hogy van?
Válasz minimal #16166. hozzászólásáraElég elnyúlt hitvány palánták.. ezt még ingyen sem ültetném el.. ráadásul még hirdeted is bátran.
Válasz minimal #16165. hozzászólásáraBátor!
Válasz minimal #16165. hozzászólására
Tápkockás eperpalánta eladó kertészetünkből, tavaly lett hozva vírusmentes frigó palánta, abból lett szaporítva tovább. Gyakorló kertészetünk van, közel 10 éve szamócával foglalkozunk, értünk hozzá. 1 hektár szamócánk van ..
Eladó tápkockás Jolly és Asia palánta, amely 50 db-os műanyag tálcába van. A tápkocka mérete 5*5 cm, a tálca szállításkor belefér egy 10-es rekeszbe.
Jolly fajta, korai, bő termő, ízletes, jó a pulton tarthatósága. Az Asia rendkívül nagyokat terem, produktív fajta, . Alkalmas mind a két fajta kiskertbe, nagykertbe, szabadföldre, fólia alá, pótlásra.
A palánták frissek, fiatalok, vírusmentesek.
Megrendelés útján tudunk palántát előállítani. . Tervezett időpontok, júl. közepe és augusztus vége.
szabolcs megye...
tel : privátban
Válasz lacka4600 #16163. hozzászólásáraNem azzal van a baj, hogy román, hanem, hogy magyarként árulja a rohadék nepper :(
Mikor olcsóbb kint a piacon, mint a banin akkor csak nézek, a vásárló meg panaszkodik az árra, míg meg nem kóstolja...
A témához vágva, jövőre nekem csak fóliás lesz.
Meguntam már hogy a termés felét az időjárás szüreteli le, ráadásul idén már elég sok sátrasom volt és úgy sem tudtam megnyitni csak két helyet a négyből. Ha van is hátránya a sátornak, annál nincs rosszabb, amikor van egy fullos szépen nevelt állományod, büszkélkedsz benne, majd két hét eső miatt oda az éves munkád. Persze nálam nem ennyire drasztikus a helyzet, minket jobban elkerült az eső, de így is jelentős összeg ment a levesbe... . Plusz itt észak-keleten folyamatosan küzdünk a román fossal. Ahogy, megnyiltak a határok az ittteni bani már tele volt vele.
Válasz clanki #16161. hozzászólásáraKöszönöm a segítséged.Az a bajom hogy nem tudok szerezni 800as Jolyt, 6 éve
csak 800asom volt nem próbáltam semmi mást közben volt Clery Arosa Ázsia mind 800as, de nálunk csak a Jolyt vennék. Ezért nehéz döntenem. Szabolcs megyében termelek szabadföldön de csökkentenem kell az állományt az időjárás végett.
Válasz Horváth Zsolt Attila #16157. hozzászólásáraAlapból nincs, de ez rajtad is múlik mit hozol ki belőle. Ha időben ülteted megerősödik a 800as is.
Válasz Viktor 12045 #16159. hozzászólásáraNem is tisztem eldönteni más helyett, hogy neki mi a jó! De azért jópár ember csalódott a fedett szabadosban is.
Válasz L. M. #16158. hozzászólásáraA felezést én arra értettem, hogy az állomány fele “zárt” fóliás a másik ajtó, oldal nélküli. Mivel én igencsak kicsibe eprezek 12-13000 tő úgy gondolom nem okoz gondot szezon közbe felhúzni 6-7 hajóra a fóliát amit ha előre bekötök szépen úgy ahogy idén a raschelt egyedül kb 3-4 óra. Nem vagyok hiú tudom nem szó szerint rám értetted, és akinek nem inge nem veszi magára, de kell egy menekülő útvonal.
Válasz hasutas1 #16156. hozzászólásáraAkár unják akár nem, még mindig kitart az ár, mert a minőségi szami kínálata még így is drasztikusan az igények alá zuhant! Az előző hozzászólásom mondanivalója tulajdonképpen az, hogy hiú ábránd, hogy a "fedett szabadföldi" termesztés egyértelműen előrelépés a hagyományos szabadföldihez képest, mert jár néhány rejtett hátránnyal is... Ha valaki csak a tisztán szabadföldi termesztést akarná erre kiváltani annak pedig a józan ítélőképességét is megkérdőjelezem...Akkor már miért nem tesz vázat mondjuk a felére, de akkor már ajtót is?! Szét húzza a szezonját és még akkor korán összeverbuvál egy szedő gárdát ami a későbbi ( immár fele akkora) szabados állományhoz is jó lesz neki... Ha emberünk vegyesen termel akkor pedig a rettegett összeérést teszi biztosabbá, ha meleg idő jön... És lehet mondani erre hogy közben is el tudod dönteni, hogy felhúzod vagy nem de a valóság az hogy szinte mindenki felhúzza még akkor, mikor csak potyogtatva érik a fóliás, mert utána mincs munkaerőtartaléka foglalkozni vele, mikor bedurran a fóliás...
A Frigós 600as és a 800as között termésbeli különbség van-e? Tudna erre valaki válaszolni.?
Válasz L. M. #16153. hozzászólásáraÉs még valami, most már unják az epret.
Válasz L. M. #16153. hozzászólásáraTudod ezzel az a baj, hogy az időjárás nagy úr. Ezt már január végén látni kellene mit hoz az április, május. A tavalyi májusi időjárás , idén most jött elő...
Nekem van full szabados ismerősöm, az tavaly rosszabbul teljesített, mint előző évben. Idén ő is brilirozott, mert végig magas ár volt, és volt mennyisége is. Tavaly hasonlóan indult, mint idén, viszont a mennyiséget elmosta az eső, és emlékszem, hogy szezon végén húzta a száját.
A fóliásban egy előnyöd van, akkor indítod (vagy nem indítod, remélem érthető... ) amikor csak szeretnéd, mellette eshet az eső éjjel-nappal nem számít (ehhez még annyit, mi tegnap röpke 1 óra alatt kaptunk 60 mm esőt), vagyis picit könnyebben védekezhetsz, mint szabadban.
Idén sokáig gondolkodtam a jolyn felhúzzuk, ne húzzuk, de aztán mégis felkerült a fólia...
A jövő éven már most agyalok hogyan legyen, nem lesz egyszerű döntés, de most úgy gondolom a szabados hasonlóan gáz lesz, mint a fóliás. Esetleg egy esős kimenettel, akár bukó is lehet...