Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak637 FtBenzin árak617 FtEUR413.56 FtUSD400.96 FtCHF441.31 FtGBP497.51 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Matyi50 #3322. hozzászólásáraAz össz terulet kb 15 Ha ebbol 1 lett kb az enyem meg kb van meg 100 tulaj gondolom ezek mind karpotlasos erdok.
Szemet egy vilag ez ahogy nezem ez megint annak jo aki kimegy aztan ellopja mert a sajat fadhoz sose jutsz hozza. De ahogy emlekszem a nagyszuleim se lattak belole soha semmit se penzt se fat.....
Nesze semmi fogd meg jol.
Ugy erzem a szanto 1 fokkal konnyebb dolog.
2009 óta nincs olyan lehetőség, hogy valaki megbízás alapján legyen erdőgazdálkodó. De miután még az sem világos, hogy te erdőgazdálkodó akarsz-é lenni, vagy sem, először is ezt kell tisztázni. Ha az akarsz lenni, akkor a következő lépés, milyen jogcímen. Tulajdonos,tulajdonostárs, vagy kívülálló harmadik személy.
Innen kell elindulni.
Az volt a kérdés, hogy nem tudjátok-e hogy hol van leírva.
Olvastam a válaszokat, azok sajnos nem segítettek. Rongyos válasza hasznos volt, de még ez sem segített.
Ez szerepel egy hivatalos dokumentumban:
"A közhiteles nyilvántartás alapján a használat jogcíme megbízási szerződéses jogviszony."
Az érdekelne, hogy ezt a közhiteles nyilvántartást hol vezetik. Milyen jogcímek lehetnek még a Rongyos által leírt és a fenti megbízási szerződéses jogviszony mellett.
Válasz Titti #3321. hozzászólásáraElső körben arról lehetne diskurálni,milyen erdő..második körben,van e rajta erdőgazdálkodó bejegyezve...harmadik körben az emlitett területek vonatkozásában képviselték e magukat vagy megbíztak e azzal valakit, valaha egy közgyűlésen is a tulajdonosok felhívásra?....volt e egyáltalán ilyen megkeresés...amennyiben annyira szétaprózott az az egy Hektár,többet érsz vele,ha megszabadulsz tőle,feldobod eladásra.
Érdeklődni a helyi jegyzőnél lehet első körben,ki van bejegyezve az örökölt területrészekre erdőgazdálkodónak.
Udv mindenkinek! Kerdesem lenne nagyszulok utan orokoltem kb 1 HA erdot tobb darabban van es raadasul osztatlan kozosben. Van e valakinek gyakorlati tapasztalata velemenye hogy hol induljak el ha esetleg egy kis fához hozzájussak tehat vmi haszna is legyen a dolognak. Elore is koszonom
Válasz Matyi50 #3319. hozzászólásáraVan erről tapasztalatom, véleményem, de inkább nem fejtem ki. Viszont tudom, nem egyszerű dolog pl. erdőgazdálkodónak bejelentkezni még akkor sem ha 1/1-es tulajdonos próbálkozik ezzel. Meg azt is tudom, hogy ma gyakorlatilag bármit meg lehet oldani, ellehet intézni. Lehet erre költeni sokat is, sok kör lefutásával, és lehet párezer forintért megoldást találni.
Válasz quercuserdesz #3318. hozzászólásáraJól teszed,de ha ugy gondolod nem segítesz fórumon többet senkinek,hanem majd jó pénzért megteszed,saját jogod...viszont pont erről szólna a fórum...egymásnak segíteni,persze nem minden áron és nem mindenben...
Inkább arra fordítom az időmet, hogy kibővítem a tevékenységemet új szolgáltatással.
Jogszabályfigyelés, Kúria döntések figyelése, erdészeti szaktanácsadás, azon belül minden olyan tevékenység (erdőterv módosítás, erdőgazdálkodói nyilvántartásba történő regisztráció előkészítése, használati rend kialakítása, haszonbérleti szerződések előkészítése, erdők Adattárból történő kivezetése, stb.) végzése, ami nem igényel személyes jelenlétet, így gyakorlatilag bárhonnan igénybe vehető.
Eléggé egyértelmű a számomra, a kormányzati szándék az, hogy az erdőgazdálkodásban is létrejöjjön egy olyan tanácsadó hálózat, mint a falugazdászoké.
Elébe kell menni a dolognak.
Válasz Scipio #3312. hozzászólásáraTulajdonosi használat, Haszonélvezet, Vagyonkezelés, Erdőbirtokossági társulati használat, Haszonbérlet,
Erdőgazdálkodási haszonbérlet, Feles bérlet, Szívességi földhasználat, Használat joga, Közös tulajdon használata, 1993. évi II. törvény szerinti tulajdonosi joggyakorlás....de pl. a szívességi földhasználat is csak közeli hozzátartozók között lehet...
Válasz Scipio #3312. hozzászólásáraElőször földhasználónak kell lenni, az adott területen ha jól tudom...azt meg a földtörvény írja le, hogy milyen jogcímen lehet termőföldet hasznosítani...vagy erdőbírtokossági társulatot kell alakítani...de az bonyolult..mármint működtetésben...
Kedves erdészeti hatóság! Azt szeretném megkérdezni csak így általánosan,hogy milyen jogszabály teszi azt lehetővé az igen nem tisztelt hatóság számára a fellebbezésre való nem válaszolást(akár 1 év)! Az önerdősülési jogszabályi aggályaimnak most nem adok hangot,de látom azt hogy országosan elég sok újratelepítési kötelezettséget írnak elő az önök által egyoldalúan és JOGSZABÁLYSÉRTŐEN NYILVÁNTARTÁSBA VETT területekre! Nyilván sok tulajdonos nem is tudhatott az önök JOGSZABÁLYSÉRTŐ ELJÁRÁSAIRÓL ezért kérdezem hogy mi a jogi alapja a "számonkérésnek"? ui:Vagy ha önök szerint 2018-ban MAGYARORSZÁGON nincs jogállam, akkor minél hamarabb várom és kérem válaszukat mert AKkor úgy kell nekem is alakítani az elkövetkező időkben az önök felé irányuló magatartásomat.Tisztelettel:totálidiótahülyepisti.
Válasz Matyi50 #3301. hozzászólásárajahhhh.....körberöhögtem én is....ketten megcsináltuk pár hét alatt, kézzel motoros kasza...motorfűrész...
De tényleg be kell jelenteni az égetést...ez az a munka, aminek csak az első kapavágása a legnehezebb...aztán megy a dolog csak kell egy összeszokott team..
Amúgy nem érné meg..Isten őrizz...
Válasz Sk Laci #3306. hozzászólásáraKülterületi égetést a katasztrófavédelemnek kell bejelenteni.Erdőgazdálkodással kapcsolatos gallyégetést el is szokták fogadni. A belterületi amit a helyi rendeletek tiltanak ,vagy szabályoznak. Külterületen növényegészségügyre egyebekre nyugodtan hivatkozhatsz.
Válasz Radocz #3304. hozzászólásáraLáncfürész, bozótvágó, macseta...... kivágjuk, mit utána a kitermelt kökénybukrokkal? Mifelénk már 95% gázal fütenek, ilyenel nem fog senki. Inkáb viszik az akác ölfát.
Égetni nálunk nem lehet. Be van tiltva.
Ezért hajtok erdészeti zúzót elfogadható árban, a törmelék amit hagy elkorhad a földben. A terület úgy sem az enyém, csak sziveségből raknám rendbe. Attól, hogy jelenleg bérlem és rendbe raknám, nem biztos, hogy 5-10 év mulva is nálam maradna.
Mivel nem em találtunk gépészt így láncfűrésszel bozótvágóval, macsétával sok-sok munkával sikerült vethető állapotba hozni.
Van olyan szárzúzó, ami viszi az 5 cm vastag fát. Ha van vastagabb azt ki kell hagyni és láncfűrésszel kivenni.
Balmazújváros határban baráti alapon (6 000 Ft/óra) találtunk szárzúzót.
Válasz Sk Laci #3302. hozzászólásáraEgy lábon álló kukorica szárának zúzása tízszeresét esetleg el lehet ilyenért kérni géppel,de hogy 3-400ezret,az rablás!
Válasz rongyos #3300. hozzászólásáraSürün benőt kökénysövény nem egy álommunka kézzel megcsinálni. Amit én kaptam árajánlatot, 40 cent/m2 ami 4000 euró /ha ha ezt beszorozuk 322 Ft/euró kurzusal 1 288 000 Ft/ha jön ki. Ilyen árért inkáb otthagyom. Mikorra hozná visza az árát? Némelyik válalkozó tényleg el van szálva.
Válasz Sk Laci #3295. hozzászólásáraén legutóbb 3oo.ooo Ft/ ha árajánlatot kaptam egy somogy megyei cégtől...megcsináltattam napszámosokkal..
vagy aprítékosokkal beszélj...de ez nem biztos, hogy kell nekik...de egy kérdést megér
"Erdőnek minősülő föld esetén a földnek 50 éves termelési ciklusra számított jövedelemtermelő képességét kell nézni úgy, hogy az erdőtalaj és a faállomány értékét együttesen kell megállapítani, amelynek során az erdőtalaj értékét az erdő örökös járadékából, míg a faállomány értékét a potenciális véghasználatból levezetett jelenérték szerint kell kiszámítani."
"A módosítás indoka az volt, hogy megvédjék a vásárlót a hosszú megtérülési időt eredményező irracionális befektetéstől, ugyanis az a saját gazdálkodásában is helyrehozhatatlan törést okozhat, illetve a gazdálkodói közösségnek is kárt okoz a földárak túlzott mértékű emelkedésével és ezáltal földpiaci buborék képződésével."
Na ugye értitek! Kiveszik a földdbizottságok kezéből a döntést,se bíróság senki nem dönthet,csak a megyénél majd. Aztán most jön az erdők árának lenyomása! Felkészítve ezzel azokat a bizonyos köröket az állami meg 3hektárnál kisebb,meg kitudja még mi erdők bekebelezésére!
Ez csak a spekulánsoknak fog kedvezni,semmi köze nincs a leírt célokhoz a valóságnak.
Válasz kitarto1 #3293. hozzászólásáraBe kell jelenteni a NÉBIH honlapján található formanyomtatványon a munkák megkezdése előtt 21 nappal, tértivevénnyel az erdészeti hatósághoz. Ha 21 nap alatt nem kapsz korlátozó határozatot, megkezdheted a munkát. A munkavégzés során legyen nálad a bejelentés egy példánya, és a tértivevény, vagy a másolata.
A rigócsőszök menet közben is léphetnek, korlátozhatnak, tilthatnak.
Válasz csoppika #3292. hozzászólásáraEgy két kiseb cserje, vagy fa nem lenne gond nekem se. De nálam áthatolhatatlan ez a kökényréteg 10-40 m széles sürü kökénybukrok, majd 1000 m hoszan. 3-4 m magaságu egyén is van bene. 16 év elhanyagolt rész megtete a magáét.
Szőllők helyeit, ahol csipkebukor, kiseb kökénybukrok, kiszáradt kiseb barackfák nem okoztak nekem gondot, megoldotam szalmazúzóval. Minden rendben volt, még el nem találtam egy kiseb szék méretü követ. Rotorról mindjárt lepocolta a kések felét.
Sziasztok, akinek van benne tapasztalata kérdezném : Natura 2000 gyepen vannak facsoportok. Engedik ennek kivágását? Ill. mennyi %-ot engednek? Köszönöm
Nem egészen az erdőről szeretnék kérdezni, de talán ebe a témakörbe illik a legjobban.
Újonan átvett szántó területek szélei be vannak nőve kökénybokrokal, de van benek más cserje is. Ki szeretném tisztítatni, mivel a tulaj ezen terület után is szeretne tőlem bérletet.
Mibe kerül ilyen benőt terület kitisztítatása vízszintes maróval, esetleg van e lehetőség ilyen maró bérlésére?
2-3 ha-os területről lenne szó, ezért motorfürészel kézi tisztítás kizárt.
Válasz rongyos #3288. hozzászólásáraEgy ködméder! Meg hasonlók... :D
Közmunkában kiszedett fűz meg mellőle a szomszéd tulajtól hozzá lopott akác egy kis vágott raklappal keverve.
Láttam már akácot hirdetni 1x1x1 métert 25ezerért
Egyébként Eutr vonatkozásban is van amelyik hatóság még az erdőgazdálkodótól is kérné...holott a rendelet egyértelmüen kimondja,hogy a bejegyzett erdőgazdálkodónak nem kell,mert a kódszáma minősül annak,persze az más tészta,hogy szállítójegy mindenképp kell,de Ronáldónak kockás papir a szállitójegy...
Válasz rongyos #3288. hozzászólásáraMitől kellene tartaniuk? A NÉBIH a saját bajával van elfoglalva. Néha megnézi a jófogáson a hirdetéseket, kigyomlálja, aztán villog vele egyet a sajtóban. Ennyi. Az erdőfelügyelőknek van elég bajuk, leszarják a sefteseket. A rendőrök csak azt nézik, rajta van-é a műveleti lap száma a szállítón. Tartani a navosoktól kell. De azokba meg ritkán botlasz.
Akinek nagyon kell a fa, na meg akit átlehet verni, az meg megveszi ezektől. Amikor az egyik fuvarosom azt bizonygatja, hogy neki egy LT-n a Nyírségből 6 m3 fát hoztak, na arra mit lehet mondani? Vagy a szomszéd, akinek egy Mazda kisteherautón 3 köbmétert hasogatva? Semmit. Vállvonás.
hahóóóó kollégák! Nálatok is tele van a fb. és hasonló közösségi oldalak...adok-veszek rovata...
Svédek-norvégok tüzifa hírdetéseivel...
se EUTER szám...se..telephely...semmi...
csak Ronaldó...Roxána...Ramóna....RombolóGyuri...Márkó...Ricsi...stb....komoly erdőgazdálkodók...fehér BMW-vel.../becsületes, megbízható, mérhető mennyiséggel, garantáltan száraz anyag /
Erre nem figyel az erdészeti hatóság??? pl. honnan az árú? csak minket csesztetnek minden sz.rért?
Ha elfogadják a módosítást a megbízott erdőgazdálkodói jogviszonyt 60 napos határidővel bármelyik fél fölmondhatja. 2020 május 7.-én az ilyen szerződések hatályukat veszítik.
Válasz rongyos #3283. hozzászólására1hónapnál további korlátozást be kell jelenteni...addig meg ha azt mondod,hogy dolgozol,vagy ne menjen arra senki,akkor lezárod...persze ha falopás stb miatt esetleg bizonyítási eljárás,vagy per van,akkor azt is kell bizonyitani,miért volt lezárva az út stb...
Válasz Matyi50 #3282. hozzászólásáraÉssss....ha csak blöffölök mint erdőgazdálkodó? Mennyire ütöm meg a bokám, hogy távol tartom a közjóléti funkciótól a pooogárokat?
Válasz kitarto1 #3278. hozzászólására2009. évi XXXVII. törvény
94. §
(1) Az erdőgazdálkodó átmenetileg korlátozhatja és feltételhez kötheti az erdő egyes
részeinek látogatását, amennyiben az ott
-
tartózkodás
a)
életet vagy testi épséget veszélyezteti, vagy
b)
az egyes erdőgazdálkodási munkák vég
zését veszélyezteti vagy akadályozza
95. §
Az erdő egyes részei látogatásának korlátozását akkor köteles az erdőgazdálkodó
előzetesen bejelenteni az erdészeti hatóságnak, ha annak tervezett időtartama az egy hónapot
meghaladja.
(4) A bejelentéshez mellékelni kell
a korlátozással érintett területet ábrázoló erdészeti
nyilvántartási térképet és a látogatás korlátozásának indokát, illetve feltételhez kötésének
módját és idejét.
(5) A korlátozás időtartama a 6 hónapot nem haladhatja meg.
(6) A két hónapon belüli isméte
lt korlátozást, annak időtartamától függetlenül, előzetesen be
kell jelenteni az erdészeti hatóságnak.
(7) Az erdészeti hatóság a látogatás korlátozásának indokoltságát felülvizsgálhatja, és
kötelezheti az erdőgazdálkodót a törvényben foglalt előírások bet
artására, illetve az általa
elrendelt korlátozás megszüntetésére.
96. §
Az erdő látogatásának korlátozását a helyben szokásos módon kell kihirdetni,
valamint figyelmeztető táblák kihelyezésével gondoskodni kell a megfelelő tájékoztatásról
Eladásra kínálom kocsányos tölgy, nemes nyár (pannonia és I-214), közönséges dió és vörös tölgy csemetémet. Amennyiben nem lett elég az őszi erdősítési szezonra a csemetéje vagy már lefoglalná a tavaszira keressen bizalommal. Közönséges dió és vörös tölgy csemetéket kertészek figyelmébe is ajánlom.
Elérhetőség: Schweighardt Balázs
06-30/959-5811
balazssch@freemail.hu
4475 hozzászólás
Válasz Matyi50 #3322. hozzászólásáraAz össz terulet kb 15 Ha ebbol 1 lett kb az enyem meg kb van meg 100 tulaj gondolom ezek mind karpotlasos erdok.
Szemet egy vilag ez ahogy nezem ez megint annak jo aki kimegy aztan ellopja mert a sajat fadhoz sose jutsz hozza. De ahogy emlekszem a nagyszuleim se lattak belole soha semmit se penzt se fat.....
Nesze semmi fogd meg jol.
Ugy erzem a szanto 1 fokkal konnyebb dolog.
Válasz quercuserdesz #3324. hozzászólásáraKöszi a választ
Válasz Scipio #3323. hozzászólásáraMiután nem szeretek elvarratlan szálakat hagyni magam után.....
2009 óta nincs olyan lehetőség, hogy valaki megbízás alapján legyen erdőgazdálkodó. De miután még az sem világos, hogy te erdőgazdálkodó akarsz-é lenni, vagy sem, először is ezt kell tisztázni. Ha az akarsz lenni, akkor a következő lépés, milyen jogcímen. Tulajdonos,tulajdonostárs, vagy kívülálló harmadik személy.
Innen kell elindulni.
Válasz quercuserdesz #3315. hozzászólásáraBocs most tudok válaszolni.
Az volt a kérdés, hogy nem tudjátok-e hogy hol van leírva.
Olvastam a válaszokat, azok sajnos nem segítettek. Rongyos válasza hasznos volt, de még ez sem segített.
Ez szerepel egy hivatalos dokumentumban:
"A közhiteles nyilvántartás alapján a használat jogcíme megbízási szerződéses jogviszony."
Az érdekelne, hogy ezt a közhiteles nyilvántartást hol vezetik. Milyen jogcímek lehetnek még a Rongyos által leírt és a fenti megbízási szerződéses jogviszony mellett.
Válasz Titti #3321. hozzászólásáraElső körben arról lehetne diskurálni,milyen erdő..második körben,van e rajta erdőgazdálkodó bejegyezve...harmadik körben az emlitett területek vonatkozásában képviselték e magukat vagy megbíztak e azzal valakit, valaha egy közgyűlésen is a tulajdonosok felhívásra?....volt e egyáltalán ilyen megkeresés...amennyiben annyira szétaprózott az az egy Hektár,többet érsz vele,ha megszabadulsz tőle,feldobod eladásra.
Érdeklődni a helyi jegyzőnél lehet első körben,ki van bejegyezve az örökölt területrészekre erdőgazdálkodónak.
Udv mindenkinek! Kerdesem lenne nagyszulok utan orokoltem kb 1 HA erdot tobb darabban van es raadasul osztatlan kozosben. Van e valakinek gyakorlati tapasztalata velemenye hogy hol induljak el ha esetleg egy kis fához hozzájussak tehat vmi haszna is legyen a dolognak. Elore is koszonom
Válasz Matyi50 #3319. hozzászólásáraVan erről tapasztalatom, véleményem, de inkább nem fejtem ki. Viszont tudom, nem egyszerű dolog pl. erdőgazdálkodónak bejelentkezni még akkor sem ha 1/1-es tulajdonos próbálkozik ezzel. Meg azt is tudom, hogy ma gyakorlatilag bármit meg lehet oldani, ellehet intézni. Lehet erre költeni sokat is, sok kör lefutásával, és lehet párezer forintért megoldást találni.
Akit ez utóbbi érdekel, az keressen.
csabaerdesz@citromail.hu
20/2528350
Válasz quercuserdesz #3318. hozzászólásáraJól teszed,de ha ugy gondolod nem segítesz fórumon többet senkinek,hanem majd jó pénzért megteszed,saját jogod...viszont pont erről szólna a fórum...egymásnak segíteni,persze nem minden áron és nem mindenben...
Sok sikert!
Válasz Matyi50 #3317. hozzászólásáraLehet. Én mindenesetre befejezem a pályafutásom itt a fórumon.
Inkább arra fordítom az időmet, hogy kibővítem a tevékenységemet új szolgáltatással.
Jogszabályfigyelés, Kúria döntések figyelése, erdészeti szaktanácsadás, azon belül minden olyan tevékenység (erdőterv módosítás, erdőgazdálkodói nyilvántartásba történő regisztráció előkészítése, használati rend kialakítása, haszonbérleti szerződések előkészítése, erdők Adattárból történő kivezetése, stb.) végzése, ami nem igényel személyes jelenlétet, így gyakorlatilag bárhonnan igénybe vehető.
Eléggé egyértelmű a számomra, a kormányzati szándék az, hogy az erdőgazdálkodásban is létrejöjjön egy olyan tanácsadó hálózat, mint a falugazdászoké.
Elébe kell menni a dolognak.
Válasz quercuserdesz #3316. hozzászólásáraNincs net közelben pl.
Vajon miért tesz föl valaki kérdést, ha nem érdekli a válasz?
Válasz Scipio #3312. hozzászólásáraOsztatlan közös, 1/1 es tulajdon? Tulajdonos, tulajdonostárs vagy?
Válasz Scipio #3312. hozzászólásáraTulajdonosi használat, Haszonélvezet, Vagyonkezelés, Erdőbirtokossági társulati használat, Haszonbérlet,
Erdőgazdálkodási haszonbérlet, Feles bérlet, Szívességi földhasználat, Használat joga, Közös tulajdon használata, 1993. évi II. törvény szerinti tulajdonosi joggyakorlás....de pl. a szívességi földhasználat is csak közeli hozzátartozók között lehet...
Válasz Scipio #3312. hozzászólásáraElőször földhasználónak kell lenni, az adott területen ha jól tudom...azt meg a földtörvény írja le, hogy milyen jogcímen lehet termőföldet hasznosítani...vagy erdőbírtokossági társulatot kell alakítani...de az bonyolult..mármint működtetésben...
Nem tudja véletlenül valaki hogy hol van leírva hogy milyen jogcímen lehet valaki erdőgazdálkodó?
Üdv. Érdeklődnék, hogy a képen látható 3-4 éves éger fát fel kell pucolni 2/3-ad-áig vagy hagyjam így őket?
A gazt ne nézzétek.
Kedves erdészeti hatóság! Azt szeretném megkérdezni csak így általánosan,hogy milyen jogszabály teszi azt lehetővé az igen nem tisztelt hatóság számára a fellebbezésre való nem válaszolást(akár 1 év)! Az önerdősülési jogszabályi aggályaimnak most nem adok hangot,de látom azt hogy országosan elég sok újratelepítési kötelezettséget írnak elő az önök által egyoldalúan és JOGSZABÁLYSÉRTŐEN NYILVÁNTARTÁSBA VETT területekre! Nyilván sok tulajdonos nem is tudhatott az önök JOGSZABÁLYSÉRTŐ ELJÁRÁSAIRÓL ezért kérdezem hogy mi a jogi alapja a "számonkérésnek"? ui:Vagy ha önök szerint 2018-ban MAGYARORSZÁGON nincs jogállam, akkor minél hamarabb várom és kérem válaszukat mert AKkor úgy kell nekem is alakítani az elkövetkező időkben az önök felé irányuló magatartásomat.Tisztelettel:totálidiótahülyepisti.
Válasz rongyos #3308. hozzászólásáraa titka,hogy 1 évnél tovább nem szabad magára hagyni a területet utána,mert lehet kezdeni előlről.
Válasz Matyi50 #3301. hozzászólásárajahhhh.....körberöhögtem én is....ketten megcsináltuk pár hét alatt, kézzel motoros kasza...motorfűrész...
De tényleg be kell jelenteni az égetést...ez az a munka, aminek csak az első kapavágása a legnehezebb...aztán megy a dolog csak kell egy összeszokott team..
Amúgy nem érné meg..Isten őrizz...
Válasz Sk Laci #3306. hozzászólásáraKülterületi égetést a katasztrófavédelemnek kell bejelenteni.Erdőgazdálkodással kapcsolatos gallyégetést el is szokták fogadni. A belterületi amit a helyi rendeletek tiltanak ,vagy szabályoznak. Külterületen növényegészségügyre egyebekre nyugodtan hivatkozhatsz.
Válasz Radocz #3304. hozzászólásáraLáncfürész, bozótvágó, macseta...... kivágjuk, mit utána a kitermelt kökénybukrokkal? Mifelénk már 95% gázal fütenek, ilyenel nem fog senki. Inkáb viszik az akác ölfát.
Égetni nálunk nem lehet. Be van tiltva.
Ezért hajtok erdészeti zúzót elfogadható árban, a törmelék amit hagy elkorhad a földben. A terület úgy sem az enyém, csak sziveségből raknám rendbe. Attól, hogy jelenleg bérlem és rendbe raknám, nem biztos, hogy 5-10 év mulva is nálam maradna.
Válasz Matyi50 #3303. hozzászólásáraKár, hogy 220 km-re van tőlem a cég.
Válasz Sk Laci #3302. hozzászólásáraMi már csináltunk kökény takarítást.
Mivel nem em találtunk gépészt így láncfűrésszel bozótvágóval, macsétával sok-sok munkával sikerült vethető állapotba hozni.
Van olyan szárzúzó, ami viszi az 5 cm vastag fát. Ha van vastagabb azt ki kell hagyni és láncfűrésszel kivenni.
Balmazújváros határban baráti alapon (6 000 Ft/óra) találtunk szárzúzót.
Válasz Sk Laci #3302. hozzászólásáraEgy lábon álló kukorica szárának zúzása tízszeresét esetleg el lehet ilyenért kérni géppel,de hogy 3-400ezret,az rablás!
nézd csak:
egy telefont megér
http://erdogazda93.hu/gepi-munkak/
Válasz rongyos #3300. hozzászólásáraSürün benőt kökénysövény nem egy álommunka kézzel megcsinálni. Amit én kaptam árajánlatot, 40 cent/m2 ami 4000 euró /ha ha ezt beszorozuk 322 Ft/euró kurzusal 1 288 000 Ft/ha jön ki. Ilyen árért inkáb otthagyom. Mikorra hozná visza az árát? Némelyik válalkozó tényleg el van szálva.
Válasz rongyos #3300. hozzászólásáraMegérte? Egyáltalán találtál még ilyenre napszámost?
Válasz Sk Laci #3295. hozzászólásáraén legutóbb 3oo.ooo Ft/ ha árajánlatot kaptam egy somogy megyei cégtől...megcsináltattam napszámosokkal..
vagy aprítékosokkal beszélj...de ez nem biztos, hogy kell nekik...de egy kérdést megér
http://erdo-mezo.hu/2018/12/08/az-erdok-tekinteteben-is-modositananak-a-foldforgalmi-eloterjesztesen/?
"Erdőnek minősülő föld esetén a földnek 50 éves termelési ciklusra számított jövedelemtermelő képességét kell nézni úgy, hogy az erdőtalaj és a faállomány értékét együttesen kell megállapítani, amelynek során az erdőtalaj értékét az erdő örökös járadékából, míg a faállomány értékét a potenciális véghasználatból levezetett jelenérték szerint kell kiszámítani."
"A módosítás indoka az volt, hogy megvédjék a vásárlót a hosszú megtérülési időt eredményező irracionális befektetéstől, ugyanis az a saját gazdálkodásában is helyrehozhatatlan törést okozhat, illetve a gazdálkodói közösségnek is kárt okoz a földárak túlzott mértékű emelkedésével és ezáltal földpiaci buborék képződésével."
Na ugye értitek! Kiveszik a földdbizottságok kezéből a döntést,se bíróság senki nem dönthet,csak a megyénél majd. Aztán most jön az erdők árának lenyomása! Felkészítve ezzel azokat a bizonyos köröket az állami meg 3hektárnál kisebb,meg kitudja még mi erdők bekebelezésére!
Ez csak a spekulánsoknak fog kedvezni,semmi köze nincs a leírt célokhoz a valóságnak.
Föltűnt már valakinek, hogy a mesterséges erdőfelújításnak nincs, és nem is volt befejezési határideje?
Válasz Sk Laci #3295. hozzászólásáraCsak vicceltem...
Válasz kitarto1 #3293. hozzászólásáraBe kell jelenteni a NÉBIH honlapján található formanyomtatványon a munkák megkezdése előtt 21 nappal, tértivevénnyel az erdészeti hatósághoz. Ha 21 nap alatt nem kapsz korlátozó határozatot, megkezdheted a munkát. A munkavégzés során legyen nálad a bejelentés egy példánya, és a tértivevény, vagy a másolata.
A rigócsőszök menet közben is léphetnek, korlátozhatnak, tilthatnak.
Válasz csoppika #3292. hozzászólásáraEgy két kiseb cserje, vagy fa nem lenne gond nekem se. De nálam áthatolhatatlan ez a kökényréteg 10-40 m széles sürü kökénybukrok, majd 1000 m hoszan. 3-4 m magaságu egyén is van bene. 16 év elhanyagolt rész megtete a magáét.
Szőllők helyeit, ahol csipkebukor, kiseb kökénybukrok, kiszáradt kiseb barackfák nem okoztak nekem gondot, megoldotam szalmazúzóval. Minden rendben volt, még el nem találtam egy kiseb szék méretü követ. Rotorról mindjárt lepocolta a kések felét.
Válasz kitarto1 #3293. hozzászólásáraKaphatsz rá engedélyt, de a helyileg illetékes nemzeti park mondja meg a tutit.
Sziasztok, akinek van benne tapasztalata kérdezném : Natura 2000 gyepen vannak facsoportok. Engedik ennek kivágását? Ill. mennyi %-ot engednek? Köszönöm
Válasz Sk Laci #3291. hozzászólásáraA szántásosban volt erről video, orosz barátaink hogy oldják meg...
Nem egészen az erdőről szeretnék kérdezni, de talán ebe a témakörbe illik a legjobban.
Újonan átvett szántó területek szélei be vannak nőve kökénybokrokal, de van benek más cserje is. Ki szeretném tisztítatni, mivel a tulaj ezen terület után is szeretne tőlem bérletet.
Mibe kerül ilyen benőt terület kitisztítatása vízszintes maróval, esetleg van e lehetőség ilyen maró bérlésére?
2-3 ha-os területről lenne szó, ezért motorfürészel kézi tisztítás kizárt.
Válasz rongyos #3288. hozzászólásáraEgy ködméder! Meg hasonlók... :D
Közmunkában kiszedett fűz meg mellőle a szomszéd tulajtól hozzá lopott akác egy kis vágott raklappal keverve.
Láttam már akácot hirdetni 1x1x1 métert 25ezerért
Egyébként Eutr vonatkozásban is van amelyik hatóság még az erdőgazdálkodótól is kérné...holott a rendelet egyértelmüen kimondja,hogy a bejegyzett erdőgazdálkodónak nem kell,mert a kódszáma minősül annak,persze az más tészta,hogy szállítójegy mindenképp kell,de Ronáldónak kockás papir a szállitójegy...
Válasz rongyos #3288. hozzászólásáraMitől kellene tartaniuk? A NÉBIH a saját bajával van elfoglalva. Néha megnézi a jófogáson a hirdetéseket, kigyomlálja, aztán villog vele egyet a sajtóban. Ennyi. Az erdőfelügyelőknek van elég bajuk, leszarják a sefteseket. A rendőrök csak azt nézik, rajta van-é a műveleti lap száma a szállítón. Tartani a navosoktól kell. De azokba meg ritkán botlasz.
Akinek nagyon kell a fa, na meg akit átlehet verni, az meg megveszi ezektől. Amikor az egyik fuvarosom azt bizonygatja, hogy neki egy LT-n a Nyírségből 6 m3 fát hoztak, na arra mit lehet mondani? Vagy a szomszéd, akinek egy Mazda kisteherautón 3 köbmétert hasogatva? Semmit. Vállvonás.
hahóóóó kollégák! Nálatok is tele van a fb. és hasonló közösségi oldalak...adok-veszek rovata...
Svédek-norvégok tüzifa hírdetéseivel...
se EUTER szám...se..telephely...semmi...
csak Ronaldó...Roxána...Ramóna....RombolóGyuri...Márkó...Ricsi...stb....komoly erdőgazdálkodók...fehér BMW-vel.../becsületes, megbízható, mérhető mennyiséggel, garantáltan száraz anyag /
Erre nem figyel az erdészeti hatóság??? pl. honnan az árú? csak minket csesztetnek minden sz.rért?
Válasz quercuserdesz #3285. hozzászólásáraHa jól értem megteremtik az elkobzott faanyagok ingyenes átadásának lehetőségét is közérdekű/szociális célra önkormányzatoknak, egyházaknak, közérdekű szervezeteknek.
Ez nem feltétlenül néz ki jól, ha elgondolkozunk rajta.
Válasz Matyi50 #3284. hozzászólásáralezárom..és ha arénáznak..azt mondom, valami hülye volt...sokan járnak arra..pl. vadászok..:D
Ha elfogadják a módosítást a megbízott erdőgazdálkodói jogviszonyt 60 napos határidővel bármelyik fél fölmondhatja. 2020 május 7.-én az ilyen szerződések hatályukat veszítik.
Válasz rongyos #3283. hozzászólására1hónapnál további korlátozást be kell jelenteni...addig meg ha azt mondod,hogy dolgozol,vagy ne menjen arra senki,akkor lezárod...persze ha falopás stb miatt esetleg bizonyítási eljárás,vagy per van,akkor azt is kell bizonyitani,miért volt lezárva az út stb...
Válasz Matyi50 #3282. hozzászólásáraÉssss....ha csak blöffölök mint erdőgazdálkodó? Mennyire ütöm meg a bokám, hogy távol tartom a közjóléti funkciótól a pooogárokat?
Válasz kitarto1 #3278. hozzászólására2009. évi XXXVII. törvény
94. §
(1) Az erdőgazdálkodó átmenetileg korlátozhatja és feltételhez kötheti az erdő egyes
részeinek látogatását, amennyiben az ott
-
tartózkodás
a)
életet vagy testi épséget veszélyezteti, vagy
b)
az egyes erdőgazdálkodási munkák vég
zését veszélyezteti vagy akadályozza
95. §
Az erdő egyes részei látogatásának korlátozását akkor köteles az erdőgazdálkodó
előzetesen bejelenteni az erdészeti hatóságnak, ha annak tervezett időtartama az egy hónapot
meghaladja.
(4) A bejelentéshez mellékelni kell
a korlátozással érintett területet ábrázoló erdészeti
nyilvántartási térképet és a látogatás korlátozásának indokát, illetve feltételhez kötésének
módját és idejét.
(5) A korlátozás időtartama a 6 hónapot nem haladhatja meg.
(6) A két hónapon belüli isméte
lt korlátozást, annak időtartamától függetlenül, előzetesen be
kell jelenteni az erdészeti hatóságnak.
(7) Az erdészeti hatóság a látogatás korlátozásának indokoltságát felülvizsgálhatja, és
kötelezheti az erdőgazdálkodót a törvényben foglalt előírások bet
artására, illetve az általa
elrendelt korlátozás megszüntetésére.
96. §
Az erdő látogatásának korlátozását a helyben szokásos módon kell kihirdetni,
valamint figyelmeztető táblák kihelyezésével gondoskodni kell a megfelelő tájékoztatásról
Válasz csontii #3280. hozzászólásáraEgyből a parton van.
Válasz Lada2105 #3279. hozzászólásáraMennyire van közel a vízpart?
Sziasztok, friss nyárfa telepítésben mit javasoltok hódok ellen? Ártéri erdő, félek kipusztítják az egészet.
Sziasztok, tarvágás alatt mellék út lezárását törvényileg lehet alkalmazni? Törvényről linket ha tudtok küldjetek légyszi. Köszönöm szépen
Eladásra kínálom kocsányos tölgy, nemes nyár (pannonia és I-214), közönséges dió és vörös tölgy csemetémet. Amennyiben nem lett elég az őszi erdősítési szezonra a csemetéje vagy már lefoglalná a tavaszira keressen bizalommal. Közönséges dió és vörös tölgy csemetéket kertészek figyelmébe is ajánlom.
Elérhetőség: Schweighardt Balázs
06-30/959-5811
balazssch@freemail.hu