Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR406.01 FtUSD390.17 FtCHF432.15 FtGBP488.28 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Üdvözlök mindenkit! Tanyafejlesztési Programban szeretnék segítséget kérni, ha tud valaki! A gazdálkodás helyén lakom, de fel kellene újítani a lakóházat, hogy továbbra is ott lakhassunk. Mi kell hozzá, mvh-honlapján keresgéltem de nem találtam semmit.
Ezek lesznek áprilistól. A támogatás mértéke változik általában 50 - 80 % -os. Ezen felül lehet bemutató üzemekre, gyakornoki farm létrehozására és öntözéstechnikára illetve feldolgozásra is lehet majd pályázni.
8.2.4.3.20. 4.4.1. Élőhelyfejlesztési célú nem termelő beruházások Sub-measure: 4.4 - support for non-productive investments linked to the achievement of agri-environment-climate objectives 8.2.4.3.20.1. Description of the type of operation 1. Tartós zöldugar létesítése szántóterületeken célterület Legalább 3 fajból álló és legalább 1 évelő pillangós növényt tartalmazó magkeverék telepítése valósul meg a célterület keretében a szántóföldi táblák szegélyével érintkezően. A tartós zöldugar fenntartását legalább 5 évig kell vállalni. A célterület hozzájárul a Natura 2000 területek és a magas természeti értékű gazdálkodási rendszerek fenntartásához azzal, hogy természetközeli élőhelyek telepítésével segíti elő az ökológiai rendszerek működését és az élőhelyi hálózatosság kialakítását. 2. Gyeptelepítés célterület A környezetvédelmi és természetvédelmi igényeknek egyaránt megfelelő, a termőhelyre jellemző hazai fűfajokból álló gyepkeverék telepítése valósul meg a célterület keretében, legalább 3 faj keverékének használatával. A célterület hozzájárul a Natura 2000 területek és a magas természeti értékű gazdálkodási rendszerek fenntartásához azzal, hogy a kedvező természeti állapot visszaállítását célozza. Az intézkedés kiemelt területei a gazdálkodáshoz kötődő táji elemekként besorolt kunhalmok területe. A telepített gyepeket legalább 10 évig fenn kell tartani és gyepként kell hasznosítani. 3. Sövény telepítése mezőgazdasági táblák szegélyein célterület Legalább 3 hazai cserjefajból álló sövény telepítése valósul meg a célterület keretében a szántóföldi táblák szegélyével érintkezően. A célterület hozzájárul a Natura 2000 területek és a magas természeti értékű gazdálkodási rendszerek fenntartásához azzal, hogy természetközeli élőhelyek telepítésével segíti elő az ökológiai rendszerek működését és az élőhelyi hálózatosság kialakítását. A telepített sövényt legalább 10 évig fenn kell tartani.
8.2.4.3.10. 4.1.5 Versenyképesség javítása az állattenyésztési ágazatokban Sub-measure: 4.1 - support for investments in agricultural holdings 8.2.4.3.10.1. Description of the type of operation A művelet alapvető célja az állattartó gazdaságok versenyképességének javítása, valamint az ágazatban foglalkoztatottak számának növelése. A művelet a foglalkoztatotti létszám növelésével hozzájárul a foglalkoztatotti ráta nagyságának az Európa 2020 Stratégiában elhatározott és Magyarország által is célul kitűzött 75 százalékra történő növeléséhez. A művelet éppen ezért az építéssel járó technológiák, valamint az állattartáshoz szükséges gépek támogatására irányul. Ez alapján két célterület pontos definiálása történt meg: 1. Építéssel járó állattartási technológia kialakítása: az állattartás állategészségügyi, takarmányozási, tartási valamint az előállított termék, vagy a takarmány és termény kezelésére, tárolására szolgáló az előírásoknak megfelelő színvonalú biztosítása érdekében új, építéssel járó technológiák beszerzése, pl. épületek, istállók, fejőházak építése. 2. Építéssel nem járó, állattartáshoz kapcsolódó eszközök, gépek beszerzése: állattartási tevékenységhez kapcsolódó gépek, eszközök beszerzése. A fentiekben felsorolt célterületekhez kapcsolódó infrastruktúra-fejlesztés és/vagy eszköz beszerzés: üzemen belüli anyagmozgatás, illetve a vagyonvédelem gépei, eszközei, ide tartoznak a közművek és a munkakörülményekhez kapcsolódó beruházások.
8.2.4.3.12. 4.1.7 Fiatal Gazdálkodók technológiai fejlesztésének támogatása az állattenyésztési ágazatokban Sub-measure: 4.1 - support for investments in agricultural holdings 8.2.4.3.12.1. Description of the type of operation A művelet alapvető célja olyan fiatal gazdálkodók által üzemeltetett állattartó gazdaságok létrejöttének támogatása, amely várhatóan hosszú távon keresztül működőképes és piacképes; megfelelő minőségű állati termékek kibocsátására alkalmas. További átfogó cél a fiatal gazda támogatást elnyert termelők állattartó gazdaságainak fejlesztése, a fiatal gazda alaptámogatásból megvalósuló induló beruházások további tőkeigényének kiegészítése. Az előző időszakban tapasztalt fiatal gazda beruházási igények alapján két célterület került meghatározásra: Művelet leírása: 1) Építéssel járó állattartási technológia: az állattartás takarmányozási, trágyakezelési és tartási, az előállított termék kezelésére, tárolására szolgáló, állategészségügyi feltételeinek biztosítása érdekében új, építéssel járó technológiák beszerzése, pl. épületek, istállók, (trágya feldolgozás, különösen hígtrágyánál és vízvisszaforgatás) trágyatárolók, fejőházak építése. 2) Építéssel nem járó, állattartáshoz kapcsolódó eszközök, gépek beszerzése: állattartási tevékenységhez kapcsolódó gépek, eszközök beszerzése. A fentiekben felsorolt célterületekhez kapcsolódó infrastruktúra-fejlesztés és/vagy eszközbeszerzés: üzemen belüli anyagmozgatás, illetve a vagyonvédelem gépei, eszközei, ide tartoznak a közművek, és a munkakörülményekhez kapcsolódó beruházások.
8.2.4.3.3. 4.1.11 Fiatal Gazdálkodók kertészeti technológia- és eszközfejlesztése Sub-measure: 4.1 - support for investments in agricultural holdings 8.2.4.3.3.1. Description of the type of operation A művelet alapvető célja olyan fiatal gazdálkodók által üzemeltetett kertészeti termelést folytató gazdaságok létrejöttének támogatása, amely várhatóan hosszú távon keresztül működőképes és piacképes; megfelelő minőségű kertészeti termékek kibocsátására alkalmas. További átfogó cél a fiatal gazda támogatást elnyert termelők kertészeti gazdaságainak fejlesztése, a fiatal gazda alaptámogatásból megvalósuló induló beruházások további tőkeigényének kiegészítése. Az előző időszakban tapasztalt fiatal gazda beruházási igények alapján három célterület került meghatározásra: Művelet leírása: Műveleti célterületek: 1. Új, építéssel járó kertészeti technológia: fedett termesztő-berendezések és a hozzájuk kapcsolódó beépített technológia, hűtőházak, tárolók, manipulálók és egyéb üzemi létesítmények. 2. Építéssel nem járó kertészeti eszköz beszerzés: a kertészeti ágazathoz kapcsolódó erő- és munkagépek, a post-harvest tevékenység eszközei. 3. Ültetvénytelepítés és -korszerűsítés: új ültetvények telepítése, valamint meglévő ültetvények felújítása, korszerűsítése, fajtaváltás, művelésmód-váltás. A fentiekben felsorolt bármely célterület tartalmazhat kapcsolódó infrastruktúra-fejlesztést és/vagy eszközbeszerzést: üzemen belüli anyagmozgatás, illetve a vagyonvédelem gépei, eszközei, közművekhez és munkakörülményekhez kapcsolódó beruházások. 8.2.4.3.3.2. Type of support Támogatás nyújtható a támogatástartalom összeszámítási szabályok figyelembevételével a következő támogatási formákban, illetve azok tetszőleges kombinációjában (intézkedés jellegétől függően): - vissza nem térítendő tőkejuttatás, - visszatérítendő pénzügyi eszköz (kedvezményes hitel hitelalapból) - kamattámogatás - intézményi kezességvállalás. A pénzügyi eszköz (hitel) formájában nyújtott kedvezményes finanszírozásra az általános hitelbírálati szempontok mellett minden, a vissza nem térítendő tőkejuttatásra vonatkozó előírás is vonatkozik (kedvezményezettek köre, elszámolható költségek, jogosultsági feltételek, kiválasztási kritériumok). Pénzügyi eszköz igénybe vétele esetében a maximális támogatási intenzitás az EMVA-ban meghatározott maximális mértékkel egyezik meg.
Eldöntve vagyon, hogy 40.000 euro:
1. Fiatal gazdák induló támogatásának biztosítása Lefedett prioritások/fókuszterületek: (2) A mezőgazdasági üzemek életképességének javítása és a versenyképesség fokozása valamennyi régióban és a mezőgazdasági termelés valamennyi típusa esetében, valamint az innovatív gazdálkodási technológiák és a fenntartható erdőgazdálkodás előmozdítása (b) a mezőgazdasági ágazatba való belépés, és különösen a mezőgazdasági ágazat generációs megújulásának a megkönnyítése Lefedett átfogó célkitűzések: Innováció Szükséglet leírása: Az önálló mezőgazdasági vállalkozás megkezdése feltételezi a szükséges alapvető termelési eszközök jelentős részének meglétét (földterület, állatállomány, stb.) vagy olyan tőkehátteret, amelyre az induló vállalkozás építheti az üzleti tevében megfogalmazott célok elérését. Magyarországon az induló gazdaságok jelentős része tőkehiánnyal küzd; az említett alapvető termelési eszközökön felül nem áll rendelkezésre beruházások megvalósítására alkalmas pénzügyi háttér sem (GY_FIG_2) és (V_FIG_3). A fiatalabb generációra alapvetően jellemző, hogy tagjai nem, vagy alacsony összegű felhalmozott tőkével rendelkeznek. Annak érdekében, hogy a mezőgazdasági tevékenység iránt elhivatottságot érző, a termeléssel élethivatás szerűen foglalkozni kívánó (leendő) önálló gazdálkodók indulását elősegítsük, szükséges a FIG alprogram alapját képző támogatás jelenléte. Az így rendelkezésre bocsátható összeg (maximum 40e EUR) önmagában (L_FIG_1) nem elegendő egy életképes vállalkozás elindítására, de kompenzálhatja az alapvető termelési eszközök meglétének hiányát (V_FIG_1). Annak érdekében, hogy az alaptámogatás hasznosulása lehetséges legyen, az alaptámogatáson felül, a tematikus alprogram keretében - lehetővé válik azon egyéb támogatott beruházások célzott elérése is, amelyek elősegítik az alaptámogatás felhasználásával egy életképes, nyereséges gazdaság megteremtését (L_FIG_1), valamint - lehetővé válik olyan pénzügyi eszközök (kamattámogatások, kedvezményes hitelek, stb.) elérése is, amelyek szintén elősegítik az induló vállalkozás életképessé, jövedelmezővé tételét (L_FIG_1). - lehetővé válik továbbá az induló gazdálkodók számára célzott szakmai továbbképzési, tudásátadási és szaktanácsadási lehetőségek igénybe vétele Kiemelendő, hogy eredményes gazdaság kialakításához ez a támogatási forma csak az alapokat biztosítja, akár önerő, akár alapvető termelő eszköz (termőföld, állatállomány) beszerzéséhez való hozzájárulás formájában.
Ha a NÉBIH képzésre jelentkeztél, akkor az ingyenes. Az előadás után "csoportos kitöltés" a kötelező vizsga. Nem kell félni, csak annak nem sikerül, aki nem megy el.
A végzettséget igazoló doksit kb. 3 hétre kaptam meg, megy minden simán. Elvégre ez a NÉBIH nem a NAK!
Sziasztok! Nem tud valaki valami konkrétat az állatjóléti felelős vizsgáról Budapesten! Már jelentkeztem, de azt nem tudom hogy fizetni kell-e érte, vagy valami infót róla!
Köszönöm előre is a válaszokat! Szép napot nektek!
Válasz #6112. hozzászólásra
Itt van az .xls változat is, a lista alsó részében: https://www.nebih.gov.hu/szakteruletek/szakteruletek/noveny_talajvedelmi_ig/nyomtatvanyok_ntai/nti_nyomtatvany.html
Az mvh honlapján a keresőbe ìrd be 61/2009 FVM rendelet, ha megvan töltsd le és a 20. számú melléklet tartalmazza a gazdálkodási naplókat. 82. oldaltól kezdődik.
Ezt az MSC-t azért vállaltam be, hogy még nagyobb rálátásom legyen a növénytermesztésre. Ahogy mondod, munka mellett rendkívül nehéz, DE nem lehetetlen.
Régebbi nyertesektől kérdezném én hogy milyen gazdálkodási naplót vezettek? Nekem van egy AKG exceles formátum az megfelel ide? Ha igen melyik lapokat kell belőle tölteni? Jah és lesz Natura 2000 területem esetleg ha ez esetleg számít a lapok számának kitöltéséhez.
Igen ezzel én is így voltam bár én Bsc csináltam nem mezőgazdasági végzettséggel és utolsó félévem volt. Így utólag belátom, hogy állattenyésztés és növénytermesztés mellett esélytelen a tanulás ilyen szinten ha nem ért hozzá az ember. Csak úgy éri meg ha van hozzá érzéke és csak utána kell olvasgatni pár dolognak majd bemenni vizsgázni. Az hogy az ember nap mint nap kint van 6-8 órákat majd este még csinálja a papír munkát, utána jár dolgoknak, földtörvényt olvas stb. nem marad ideje tanulni. Szerintem itt a középiskolával van a gond, túl sok alaptudást várnak el, a fele se marad majd meg az emberben.
Nézzük az én példámat:
Elvégeztem Gödöllőn a Gazdasági és Vidékfejlesztési agrármérnökit, majd döntés előtt álltam pont kormányváltáskor, hogy dolgozni kezdjek mint főállású őstermelő és amit "kaptam" földet felveszem rá a támogatást, vagy pedig várok a fiatal gazdára, és akkor a munkalehetőség, termőföld elúszik...
Nyilván jó lett volna indulni a Fiatal gazdára, de még akkor sem biztos hogy megnyertem volna, így dolgozni kezdtem. A lényeg, hogy most munka mellett a Mester diplomámat csinálom, és nem érzem hátrányát, hogy agyon iskolázott lennék. És ne felejtsük el, hogy nem a támogatásért képzem tovább magam, és nem 6 hónap alatt...
Azokat akik vállalják a tanyára költözést jó eséllyel ellenőrzik. Kimegy két ember, körbekérdezi a szomszédokat, utána az előző bejelentett lakhelyeden is beszélnek a szomszédokkal és ha gubanc van jegyzőkönyvet vesznek fel. Utána lényegében véged.
Azért másba is bele köthene az Mvh.Pl.:be jelenkezek a mamához tanyára stb.Szerintem minden pályázatnak van gyenge pontja...De lehet , hogy én tévedek!
Csak nappalin és főleg régebben nem mindenki kapott bizonyítványt, aki befizette a tanfolyam és a vizsgadíjat.
Mert most arról szól a történet hogy minél több KAMU papírt szétszórjanak a fizetők között.SZÉGYEN!
Válasz #6089. hozzászólásra
Nappali képzésben is nagyrészt a leggyengébb diákok mennek mg. szakra.
Vagy akiknél a családban mg. vállalkozás vagy cég van. De ezek csak max. a harmadát teszik ki az osztálynak.
Én is jártam felnőttként ilyenek közé.
Meg előtte ipari technikumba utána főiskolára. Tudom mi a különbség.
Azt kell hogy mondjam hogy ezek a gyorstalpalók egyáltalán nem rontják az mg. képzés szintjét mert azt nincs hova rontani. Érettségi előtt egy törtet nem tudott megszorozni egy számmal az osztály esze. Azt hittem hogy csak hülyéskedik de komoly volt
Egyetemet nem lehet lehet valahol az országban lehetőleg 6 hét alatt elvégezni, vagy olyan is érdekelne, ha csak vizsgázni kellene bemenni, előre kidolgozott tételsorból, DE.. bele ne kérdezzenek meg összefüggésekre ne legyenek kíváncsiak a vizsgáztatók!!!!!
Szégyen egyébként, hogy milyen szinten le van alázva az agrárképzés. Vicc ez a gyorstalpalón elvégzett aranykalászos , meg technikusi stb végzettség. El sem fogadnám az ilyen módom "megcsinált okleveleleket" az MVh helyében.
13480 hozzászólás
Üdv. Nem kap fiatal gazda támogatást aki foldalaput igényel ha jók az infók!?? De nincs is értelme ha van 60-70ha föld (berlemeny) ¿???????????
Válasz #6131. hozzászólásra
NAKVI honlapján lesz fent, valamikor áprilisban "elvileg ". Tulajdon/foldhasznaliti lapon kell h tanyaként szerepeljen az ingatlan.
Üdvözlök mindenkit! Tanyafejlesztési Programban szeretnék segítséget kérni, ha tud valaki! A gazdálkodás helyén lakom, de fel kellene újítani a lakóházat, hogy továbbra is ott lakhassunk. Mi kell hozzá, mvh-honlapján keresgéltem de nem találtam semmit.
Válasz #6129. hozzászólásra
http://palyazat.gov.hu/forum_topic_pate/833/filter?offset=0&theme_filter=
Válasz #6128. hozzászólásra
A gép támogatás nem lesz? Traktort szeretnék beszerezni.
Amúgy ezeket a pályázatokat hol találtad?
Ezek lesznek áprilistól. A támogatás mértéke változik általában 50 - 80 % -os. Ezen felül lehet bemutató üzemekre, gyakornoki farm létrehozására és öntözéstechnikára illetve feldolgozásra is lehet majd pályázni.
Ilyen is lesz ( ezért 450 euro / fm fizetnek):
8.2.4.3.20. 4.4.1. Élőhelyfejlesztési célú nem termelő beruházások Sub-measure: 4.4 - support for non-productive investments linked to the achievement of agri-environment-climate objectives 8.2.4.3.20.1. Description of the type of operation 1. Tartós zöldugar létesítése szántóterületeken célterület Legalább 3 fajból álló és legalább 1 évelő pillangós növényt tartalmazó magkeverék telepítése valósul meg a célterület keretében a szántóföldi táblák szegélyével érintkezően. A tartós zöldugar fenntartását legalább 5 évig kell vállalni. A célterület hozzájárul a Natura 2000 területek és a magas természeti értékű gazdálkodási rendszerek fenntartásához azzal, hogy természetközeli élőhelyek telepítésével segíti elő az ökológiai rendszerek működését és az élőhelyi hálózatosság kialakítását. 2. Gyeptelepítés célterület A környezetvédelmi és természetvédelmi igényeknek egyaránt megfelelő, a termőhelyre jellemző hazai fűfajokból álló gyepkeverék telepítése valósul meg a célterület keretében, legalább 3 faj keverékének használatával. A célterület hozzájárul a Natura 2000 területek és a magas természeti értékű gazdálkodási rendszerek fenntartásához azzal, hogy a kedvező természeti állapot visszaállítását célozza. Az intézkedés kiemelt területei a gazdálkodáshoz kötődő táji elemekként besorolt kunhalmok területe. A telepített gyepeket legalább 10 évig fenn kell tartani és gyepként kell hasznosítani. 3. Sövény telepítése mezőgazdasági táblák szegélyein célterület Legalább 3 hazai cserjefajból álló sövény telepítése valósul meg a célterület keretében a szántóföldi táblák szegélyével érintkezően. A célterület hozzájárul a Natura 2000 területek és a magas természeti értékű gazdálkodási rendszerek fenntartásához azzal, hogy természetközeli élőhelyek telepítésével segíti elő az ökológiai rendszerek működését és az élőhelyi hálózatosság kialakítását. A telepített sövényt legalább 10 évig fenn kell tartani.
Íme a Vidékfejlesztési terv:
8.2.4.3.10. 4.1.5 Versenyképesség javítása az állattenyésztési ágazatokban Sub-measure: 4.1 - support for investments in agricultural holdings 8.2.4.3.10.1. Description of the type of operation A művelet alapvető célja az állattartó gazdaságok versenyképességének javítása, valamint az ágazatban foglalkoztatottak számának növelése. A művelet a foglalkoztatotti létszám növelésével hozzájárul a foglalkoztatotti ráta nagyságának az Európa 2020 Stratégiában elhatározott és Magyarország által is célul kitűzött 75 százalékra történő növeléséhez. A művelet éppen ezért az építéssel járó technológiák, valamint az állattartáshoz szükséges gépek támogatására irányul. Ez alapján két célterület pontos definiálása történt meg: 1. Építéssel járó állattartási technológia kialakítása: az állattartás állategészségügyi, takarmányozási, tartási valamint az előállított termék, vagy a takarmány és termény kezelésére, tárolására szolgáló az előírásoknak megfelelő színvonalú biztosítása érdekében új, építéssel járó technológiák beszerzése, pl. épületek, istállók, fejőházak építése. 2. Építéssel nem járó, állattartáshoz kapcsolódó eszközök, gépek beszerzése: állattartási tevékenységhez kapcsolódó gépek, eszközök beszerzése. A fentiekben felsorolt célterületekhez kapcsolódó infrastruktúra-fejlesztés és/vagy eszköz beszerzés: üzemen belüli anyagmozgatás, illetve a vagyonvédelem gépei, eszközei, ide tartoznak a közművek és a munkakörülményekhez kapcsolódó beruházások.
8.2.4.3.12. 4.1.7 Fiatal Gazdálkodók technológiai fejlesztésének támogatása az állattenyésztési ágazatokban Sub-measure: 4.1 - support for investments in agricultural holdings 8.2.4.3.12.1. Description of the type of operation A művelet alapvető célja olyan fiatal gazdálkodók által üzemeltetett állattartó gazdaságok létrejöttének támogatása, amely várhatóan hosszú távon keresztül működőképes és piacképes; megfelelő minőségű állati termékek kibocsátására alkalmas. További átfogó cél a fiatal gazda támogatást elnyert termelők állattartó gazdaságainak fejlesztése, a fiatal gazda alaptámogatásból megvalósuló induló beruházások további tőkeigényének kiegészítése. Az előző időszakban tapasztalt fiatal gazda beruházási igények alapján két célterület került meghatározásra: Művelet leírása: 1) Építéssel járó állattartási technológia: az állattartás takarmányozási, trágyakezelési és tartási, az előállított termék kezelésére, tárolására szolgáló, állategészségügyi feltételeinek biztosítása érdekében új, építéssel járó technológiák beszerzése, pl. épületek, istállók, (trágya feldolgozás, különösen hígtrágyánál és vízvisszaforgatás) trágyatárolók, fejőházak építése. 2) Építéssel nem járó, állattartáshoz kapcsolódó eszközök, gépek beszerzése: állattartási tevékenységhez kapcsolódó gépek, eszközök beszerzése. A fentiekben felsorolt célterületekhez kapcsolódó infrastruktúra-fejlesztés és/vagy eszközbeszerzés: üzemen belüli anyagmozgatás, illetve a vagyonvédelem gépei, eszközei, ide tartoznak a közművek, és a munkakörülményekhez kapcsolódó beruházások.
Íme a Vidékfejlesztési terv:
8.2.4.3.3. 4.1.11 Fiatal Gazdálkodók kertészeti technológia- és eszközfejlesztése Sub-measure: 4.1 - support for investments in agricultural holdings 8.2.4.3.3.1. Description of the type of operation A művelet alapvető célja olyan fiatal gazdálkodók által üzemeltetett kertészeti termelést folytató gazdaságok létrejöttének támogatása, amely várhatóan hosszú távon keresztül működőképes és piacképes; megfelelő minőségű kertészeti termékek kibocsátására alkalmas. További átfogó cél a fiatal gazda támogatást elnyert termelők kertészeti gazdaságainak fejlesztése, a fiatal gazda alaptámogatásból megvalósuló induló beruházások további tőkeigényének kiegészítése. Az előző időszakban tapasztalt fiatal gazda beruházási igények alapján három célterület került meghatározásra: Művelet leírása: Műveleti célterületek: 1. Új, építéssel járó kertészeti technológia: fedett termesztő-berendezések és a hozzájuk kapcsolódó beépített technológia, hűtőházak, tárolók, manipulálók és egyéb üzemi létesítmények. 2. Építéssel nem járó kertészeti eszköz beszerzés: a kertészeti ágazathoz kapcsolódó erő- és munkagépek, a post-harvest tevékenység eszközei. 3. Ültetvénytelepítés és -korszerűsítés: új ültetvények telepítése, valamint meglévő ültetvények felújítása, korszerűsítése, fajtaváltás, művelésmód-váltás. A fentiekben felsorolt bármely célterület tartalmazhat kapcsolódó infrastruktúra-fejlesztést és/vagy eszközbeszerzést: üzemen belüli anyagmozgatás, illetve a vagyonvédelem gépei, eszközei, közművekhez és munkakörülményekhez kapcsolódó beruházások. 8.2.4.3.3.2. Type of support Támogatás nyújtható a támogatástartalom összeszámítási szabályok figyelembevételével a következő támogatási formákban, illetve azok tetszőleges kombinációjában (intézkedés jellegétől függően): - vissza nem térítendő tőkejuttatás, - visszatérítendő pénzügyi eszköz (kedvezményes hitel hitelalapból) - kamattámogatás - intézményi kezességvállalás. A pénzügyi eszköz (hitel) formájában nyújtott kedvezményes finanszírozásra az általános hitelbírálati szempontok mellett minden, a vissza nem térítendő tőkejuttatásra vonatkozó előírás is vonatkozik (kedvezményezettek köre, elszámolható költségek, jogosultsági feltételek, kiválasztási kritériumok). Pénzügyi eszköz igénybe vétele esetében a maximális támogatási intenzitás az EMVA-ban meghatározott maximális mértékkel egyezik meg.
Eldöntve vagyon, hogy 40.000 euro:
1. Fiatal gazdák induló támogatásának biztosítása Lefedett prioritások/fókuszterületek: (2) A mezőgazdasági üzemek életképességének javítása és a versenyképesség fokozása valamennyi régióban és a mezőgazdasági termelés valamennyi típusa esetében, valamint az innovatív gazdálkodási technológiák és a fenntartható erdőgazdálkodás előmozdítása (b) a mezőgazdasági ágazatba való belépés, és különösen a mezőgazdasági ágazat generációs megújulásának a megkönnyítése Lefedett átfogó célkitűzések: Innováció Szükséglet leírása: Az önálló mezőgazdasági vállalkozás megkezdése feltételezi a szükséges alapvető termelési eszközök jelentős részének meglétét (földterület, állatállomány, stb.) vagy olyan tőkehátteret, amelyre az induló vállalkozás építheti az üzleti tevében megfogalmazott célok elérését. Magyarországon az induló gazdaságok jelentős része tőkehiánnyal küzd; az említett alapvető termelési eszközökön felül nem áll rendelkezésre beruházások megvalósítására alkalmas pénzügyi háttér sem (GY_FIG_2) és (V_FIG_3). A fiatalabb generációra alapvetően jellemző, hogy tagjai nem, vagy alacsony összegű felhalmozott tőkével rendelkeznek. Annak érdekében, hogy a mezőgazdasági tevékenység iránt elhivatottságot érző, a termeléssel élethivatás szerűen foglalkozni kívánó (leendő) önálló gazdálkodók indulását elősegítsük, szükséges a FIG alprogram alapját képző támogatás jelenléte. Az így rendelkezésre bocsátható összeg (maximum 40e EUR) önmagában (L_FIG_1) nem elegendő egy életképes vállalkozás elindítására, de kompenzálhatja az alapvető termelési eszközök meglétének hiányát (V_FIG_1). Annak érdekében, hogy az alaptámogatás hasznosulása lehetséges legyen, az alaptámogatáson felül, a tematikus alprogram keretében - lehetővé válik azon egyéb támogatott beruházások célzott elérése is, amelyek elősegítik az alaptámogatás felhasználásával egy életképes, nyereséges gazdaság megteremtését (L_FIG_1), valamint - lehetővé válik olyan pénzügyi eszközök (kamattámogatások, kedvezményes hitelek, stb.) elérése is, amelyek szintén elősegítik az induló vállalkozás életképessé, jövedelmezővé tételét (L_FIG_1). - lehetővé válik továbbá az induló gazdálkodók számára célzott szakmai továbbképzési, tudásátadási és szaktanácsadási lehetőségek igénybe vétele Kiemelendő, hogy eredményes gazdaság kialakításához ez a támogatási forma csak az alapokat biztosítja, akár önerő, akár alapvető termelő eszköz (termőföld, állatállomány) beszerzéséhez való hozzájárulás formájában.
Válasz #6117. hozzászólásra
1000 m2 2,07 eume ha ültetvény, palánta nevelde
1000 m2 2,29 eume ha friss zöldség, szamóca,stb
1000m2 4,90 eume ha virágkertészet
Válasz #6120. hozzászólásra
És ha valaki ezen a Nébihes képzésen részt vesz akkor az kizáró ok a fiatal gazdából? Ez mvh támogatásnak minősül?
Válasz #6120. hozzászólásra
Köszönöm szépen a választ, remélem így lesz!
Válasz #6119. hozzászólásra
Hi!
Ha a NÉBIH képzésre jelentkeztél, akkor az ingyenes. Az előadás után "csoportos kitöltés" a kötelező vizsga. Nem kell félni, csak annak nem sikerül, aki nem megy el.
A végzettséget igazoló doksit kb. 3 hétre kaptam meg, megy minden simán. Elvégre ez a NÉBIH nem a NAK!
Sziasztok! Nem tud valaki valami konkrétat az állatjóléti felelős vizsgáról Budapesten! Már jelentkeztem, de azt nem tudom hogy fizetni kell-e érte, vagy valami infót róla!
Köszönöm előre is a válaszokat! Szép napot nektek!
Válasz #6117. hozzászólásra
Konkrétabban nem tudod feltenni a kérdést?
Nem tudja valaki kb mennyi nm fóliasátort várnak el a fiatalgazdától egy átlagos eume számhoz?
Válasz #6115. hozzászólásra
Bocs, kicsit hiányos lett a link, inkább így:
https://www.nebih.gov.hu/szakteruletek/szakteruletek/noveny_talajvedelmi_ig/nyomtatvanyok_ntai/nti_nyomtatvany.htmlhttps://www.nebih.gov.hu/szakteruletek/szakteruletek/noveny_talajvedelmi_ig/nyomtatvanyok_ntai/nti_nyomtatvany.html
Válasz #6112. hozzászólásra
Itt van az .xls változat is, a lista alsó részében: https://www.nebih.gov.hu/szakteruletek/szakteruletek/noveny_talajvedelmi_ig/nyomtatvanyok_ntai/nti_nyomtatvany.html
Válasz #6112. hozzászólásra
Köszönöm a segítséget.
Válasz #6112. hozzászólásra
Meg a rendelet is írja: GN-főlap; GN-06; GN-14; GN-17 18 19 lapokat kell vezetni.
Válasz #6107. hozzászólásra
Az mvh honlapján a keresőbe ìrd be 61/2009 FVM rendelet, ha megvan töltsd le és a 20. számú melléklet tartalmazza a gazdálkodási naplókat. 82. oldaltól kezdődik.
Válasz #6105. hozzászólásra
Ezt az MSC-t azért vállaltam be, hogy még nagyobb rálátásom legyen a növénytermesztésre. Ahogy mondod, munka mellett rendkívül nehéz, DE nem lehetetlen.
Válasz #6109. hozzászólásra
A jogszabály tartalmi követelményeket ír, formai nincs megszabva, tehát elvileg jó.
Én is azt használom
Válasz #6108. hozzászólásra
Akkor a 2012-től kérdezem. :)
Válasz #6107. hozzászólásra
A 2009-eseknek nem kell a pályázathoz vezetni. Csak a 12 és 14 es nyerteseknek.
Régebbi nyertesektől kérdezném én hogy milyen gazdálkodási naplót vezettek? Nekem van egy AKG exceles formátum az megfelel ide? Ha igen melyik lapokat kell belőle tölteni? Jah és lesz Natura 2000 területem esetleg ha ez esetleg számít a lapok számának kitöltéséhez.
Válasz #6103. hozzászólásra
Válasz #6103. hozzászólásra
Igen ezzel én is így voltam bár én Bsc csináltam nem mezőgazdasági végzettséggel és utolsó félévem volt. Így utólag belátom, hogy állattenyésztés és növénytermesztés mellett esélytelen a tanulás ilyen szinten ha nem ért hozzá az ember. Csak úgy éri meg ha van hozzá érzéke és csak utána kell olvasgatni pár dolognak majd bemenni vizsgázni. Az hogy az ember nap mint nap kint van 6-8 órákat majd este még csinálja a papír munkát, utána jár dolgoknak, földtörvényt olvas stb. nem marad ideje tanulni. Szerintem itt a középiskolával van a gond, túl sok alaptudást várnak el, a fele se marad majd meg az emberben.
Válasz #6103. hozzászólásra
Az jó dolog,de sok embernek nincs rá ideje,mert sok a munka,munka mellett nem lehet.
Válasz #6101. hozzászólásra
Nézzük az én példámat:
Elvégeztem Gödöllőn a Gazdasági és Vidékfejlesztési agrármérnökit, majd döntés előtt álltam pont kormányváltáskor, hogy dolgozni kezdjek mint főállású őstermelő és amit "kaptam" földet felveszem rá a támogatást, vagy pedig várok a fiatal gazdára, és akkor a munkalehetőség, termőföld elúszik...
Nyilván jó lett volna indulni a Fiatal gazdára, de még akkor sem biztos hogy megnyertem volna, így dolgozni kezdtem. A lényeg, hogy most munka mellett a Mester diplomámat csinálom, és nem érzem hátrányát, hogy agyon iskolázott lennék. És ne felejtsük el, hogy nem a támogatásért képzem tovább magam, és nem 6 hónap alatt...
Válasz #6096. hozzászólásra
Azokat akik vállalják a tanyára költözést jó eséllyel ellenőrzik. Kimegy két ember, körbekérdezi a szomszédokat, utána az előző bejelentett lakhelyeden is beszélnek a szomszédokkal és ha gubanc van jegyzőkönyvet vesznek fel. Utána lényegében véged.
Válasz #6099. hozzászólásra
Ja akkor csak azok indulhassanak akiknek van egy rakás diplomájuk,vagy miért ne fogadják el aranykalászt,technikusit?
Válasz #6086. hozzászólásra
van benne vlm
Válasz #6097. hozzászólásra
Kedves hosearmando!
Úgy látom a lényeget nem sikerült kihámoznod abból amit írtam, pedig elég egyértelműen leírtam , azt hogy mi a véleményem.
Válasz #6096. hozzászólásra
Persze hogy beleköthetne.
Igazad van, bár a gyorstalpalós végzettség belépő kritérium, az 1000 fő alatti tanyára papíron költözés meg pontvadászat.
Válasz #6086. hozzászólásra
Te biztos agyoniskolázott vagy,azért beszélsz így,amúgy itt dolgozni kell,ahhoz nem kell egyetem.
Válasz #6086. hozzászólásra
Azért másba is bele köthene az Mvh.Pl.:be jelenkezek a mamához tanyára stb.Szerintem minden pályázatnak van gyenge pontja...De lehet , hogy én tévedek!
Válasz #6078. hozzászólásra
Remélem nem...
Válasz #6092. hozzászólásra
olyan sötét gyerekek közé jártam hogy a negró világított a szájukban
Válasz #6085. hozzászólásra
Kedves Szilági Mihály!
Te is a nyíregyházi technikusi képzésre gondoltál vagy esetleg tudsz más várásban elindított tanfolyamot?
Válasz #6090. hozzászólásra
Ezek szerint te vagy ritka okos vagy, vagy nagyon rossz iskolàba jàrtàl. honnan jött ez a megàllapitàs????
Válasz #6090. hozzászólásra
Csak nappalin és főleg régebben nem mindenki kapott bizonyítványt, aki befizette a tanfolyam és a vizsgadíjat.
Mert most arról szól a történet hogy minél több KAMU papírt szétszórjanak a fizetők között.SZÉGYEN!
Válasz #6089. hozzászólásra
Nappali képzésben is nagyrészt a leggyengébb diákok mennek mg. szakra.
Vagy akiknél a családban mg. vállalkozás vagy cég van. De ezek csak max. a harmadát teszik ki az osztálynak.
Én is jártam felnőttként ilyenek közé.
Meg előtte ipari technikumba utána főiskolára. Tudom mi a különbség.
Azt kell hogy mondjam hogy ezek a gyorstalpalók egyáltalán nem rontják az mg. képzés szintjét mert azt nincs hova rontani. Érettségi előtt egy törtet nem tudott megszorozni egy számmal az osztály esze. Azt hittem hogy csak hülyéskedik de komoly volt
Válasz #6088. hozzászólásra
Ezek az "oklevelek" egyenértékűek nálam a nyelvvizsga hamisítóktól megvett nyelvvizsga bizonyítványokkal.Nagy nulla!!
Igazad van,de most már aranykalászos tanfolyam 480 óra,a technikus már 2 év.
Válasz #6083. hozzászólásra
Még van egy utolsó tanfolyam,rosszul tudod.
Válasz #6084. hozzászólásra
Egyetemet nem lehet lehet valahol az országban lehetőleg 6 hét alatt elvégezni, vagy olyan is érdekelne, ha csak vizsgázni kellene bemenni, előre kidolgozott tételsorból, DE.. bele ne kérdezzenek meg összefüggésekre ne legyenek kíváncsiak a vizsgáztatók!!!!!
Szégyen egyébként, hogy milyen szinten le van alázva az agrárképzés. Vicc ez a gyorstalpalón elvégzett aranykalászos , meg technikusi stb végzettség. El sem fogadnám az ilyen módom "megcsinált okleveleleket" az MVh helyében.
Válasz #6080. hozzászólásra
Szia,van még technikusi iskola hívj 06706093483 üdv Szilágyi Mihály
Válasz #6083. hozzászólásra
Nekem azt mondták hogy lehet. De egyszerű akinek érdekes felhívja őket és megbeszélik.