Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR406.34 FtUSD390.63 FtCHF433.46 FtGBP488.28 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
re:nita.:Épp frissítés alatt van de ha esetleg tudsz olyan oldalt mondani még ahol ilyet találok azt megköszönném.Érdekelne a véleményed is az öko-ról!!!
Az csak az alapdíj ehhez jön még az ellenőrzés díja. Nekünk van kb 24ha öko és tényleg 100e ft körül fizetünk évente. A felhasználható szereket honlapjukon megtalálod.
Mindenkinek ajánlom mielőtt bele vágna az öko termesztésbe érdeklődjön (én is azt tettem).Kicsit túlzónak találom az itt felsorolt összegeket pl:gabessz állítása szerint 95000ft/éves díja de inkább több.Most beszéltem a Hungária Öko Garanciával,igaz mérettől függő de az alapdíja 25000ft/év,és szó sincs 100ezer forintról.
Válasz #1824. hozzászólásra
Mivel a pályázatot magam csináltam és nem pályázatíró, így nem volt. Van egy kedves jó barátom ő szaktanácsadó, ő segített nekem főleg a vegyszerezésében, meg rengeteget olvasok utána újságokban és a neten. De a legtöbbet a család idősebb tagjainak a tapasztalata ért.
Valaki mondja már meg pontosan,hogy hol lehet utána keresni bio vegyszereknek illetve mennyivel drágább.A másik kérdésem:tud még valaki a Hungária Öko kft.n kivül olyat ami ide még beleférne,vagy csak ezek lehetnek?
Én akárhogy számolom, még a 77 pont se jön össze. Se gazdaságátadás, se hátrányos település, se tanya, se agrár diploma, és fiatalabb vagyok 34 évnél... hiába a kertészet és vállalok be mindent.
Évente nagy ellenőrzés meg szúrópróbaszerűen mintavétel terményből, vagy földön növényből, állatra nincs infóm, csak annyi, hogy nem ehet egy gramm kommerszet sem (most szigorították)
őszinte leszek:épp 77,amivel egyáltalán be lehet jutni. Ez mekkora szivatás,amikor még így se biztos,hogy nyer az ember. Ráadásul az is,hogy nem veszik számításba,hol mivel érdemes foglalkozni. Nálunk halott ügy az állattartás és a kertészet,de ezt kellett bevállalnom,ha egyáltalán akarok valamit,meg az ökot. Mondjuk abban régóta gondolkoztam,de nem volt nekik elég a minimumhoz,ezért most szinte 100% állattartást kellett vállalnom. Nem tudom hogy hogyan,de muszáj,mert különben nem indulhatok. Addig muszáj lesz,amíg le nem jár majd az 5 év. Született gépészből tehenészt,klafa nagyon,beszállni egy veszteséges ágazatba!
Számoljátok a pontokat?Kinek mennyi?Érdekelne,hogy ki mennyire bevállalós?Esetleg van valaki olyan akinek 90 felett van.Sajna én még a 80-t is alulról szagolom :(((
De minimis támogatás a magyar jogrendszerben a vállalkozásoknak nyújtott állami támogatások tilalma alóli mentességek egységes rendjéről szóló 163/2001. (IX. 14.) Korm. rendelettel - a közösségi jog hatására - bevezetett csekély összegű állami támogatás. Mivel ez a támogatás nem befolyásolja a közösségi tagállamok közötti kereskedelmet, nem torzítja a versenyt, így nem vonatkozik rá az előzetes bejelentési kötelezettség.
Válasz #1807. hozzászólásra
Én nem csinálok öko gazdálkodást, a juhok nekem törzstenyészetben vannak, és ez meg a többi állat is elég papírmunkával jár, nem hiányzik még ezen felül is.
Csak azokat az állatokat fogadják, melyek szereplenek az ENAR-ban, vagyis egyedi azonosítóval rendelkeznek. Ehez be kell lépni a szövetségekhez, melyek biztosítják számodra a krotáliát meg a szükséges dolgokat. Juh és kecske esetén MJKSZ csinálja tetoválást és a krotáliázást, marha esetén marha levél szükséges, itt a illetékes területi állatorvos végzi a jelöléseket, sertés esetén szintén az állatdoki csinálja.
Megnézed nálatok ki a területi doki, szólsz neki, ő pedig ha szükséged van rá bejelenti a malacokat és elvégzi a jelöléseket. Minden állat esetében van egy állatlétszám nyilvántartó, amit vezetni kell(szaporulat, vétel, eladás, elhullás, stb).
Nincs sűrű ellenőrzés. Nekem eddig egy volt, az elmúlt három év adataira voltak kiváncsiak, (állatlétszám, földterületek), de személyes ellenőrzés nem volt, csak papíron kellett beküldeni az adatokat. Általában akkor van nagyobb ellenőrzés, mikor a végső 10% kifizetését igényeled, én ezt jövőre csinálom( csak akkor lehet ha elérted a vállalt EUME értéket)
Szia.
Én is magam csinálom a pályázatot.
Ezért lenne egy pár kérdésem hozzád.
1.Az állat tartás részében csak olyan állatot írhatsz be aminek klotáliája van. Pl. nekem van 10papiros mangalicám és azoknak a fialásai kb 40db aminek semmi papirja.
2.Menyi időközönként ellenőriztek? és Kötekedtek az ellenőrzéseken.
Valaki tudna nekem segíteni?
Mennyire necces bevállalni az ökogazdálkodást növénytermesztésben és állattenyésztésbe?
Kaptam leírást mindkét öko szervezettől, de nem tudom mit csináljak. A plusz pontok kellenének, de nem szeretnék olyat bevállalni amit nem tudok teljesíteni.
Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Tudnál valamilyen segítséget nyújtani? Esetleg egy régebbi vázlatát elküldeni emailbe, hogy lássam hogyan kell , milyen részeket tartalmaz. Olvasgatom a hozzászólásokat: mi jelent a mezőgazdasági de minimis támogatás, egy keretösszeget?
A pályázatot saját magam csináltam, szerintem elég jó lett, kb egy erős 4-es. 12-ponttal haladta meg a nyeréshez szükséges ponthatárt. Most is írok kettő pályázatot ismerősöknek. Profi nem vagyok, csak amit lehet saját magam csinálom.
Én nem panaszkodom, szerintem megérte. DE. Ha nincs segítséged akkor, kurva nehéz. Én munka mellett csinálom, de a faterom, meg a nagyapám is sokat segít. Nekem vegyes gazdálkodásom van, juh, kecske, disznó, marha, meg főleg takarmányt termelek pár hektáron. De így munka mellett segítség nélkül nem lehet csinálni. A jószág hétvégén meg ünnepnapokon is éhes, úgyhogy állandóan benne kell lenni, a feleségem dünnyög is néha, hogy nem látnak csak reggel, meg este. Meg kurva sok papírmunka van, és nagyon oda kell figyelni a vállalt dolgokra, mert könnyen bünti lehet a vége.
kikoki légyszi mond el a véleményedet,hogy neked ez mennyire érte meg ez az egész?Azért érdekelne mert még nem találkoztam a környékünkön egy nyertes fiatal gazdával,és nagyon érdekelne a véleményed erről az egészről.Köszönöm.
Szerintem, ha nyerni akarsz, ahhoz a mostani pályázatban kevés a diploma+település plusz pontjai, kellenek a főállás pluszos pontjai is. Az már más kérdés, hogy úgy megéri-e.
Rosszul tudod, ha nyertél egy összegben megkapod a 40000 Euro 90%-át(kb10,8 milka csoki),majd ha pedig a bevállalt dolgoknak megfeleltél, akkor a maradék 10%-ot, de ez mind le van írva a kiírásban. A dolgokat nem csak hasra ütés szerűen írom, hanem a 4.-ik évét csinálom a fiatal gazdának.
A fiatal gazda induló támogatása jogcím keretében kétszer kell kifizetési kérelmet benyújtani:
- a támogatási összeg 90 %-a iránt: a támogatási kérelmet jóváhagyó határozat kézhezvételét követő 90 napon belül;
[57/2012. (VI. 21.) VM rendelet 8. § (1) bekezdés]
- a fennmaradó 10 % iránt: akkor, amikor a vállalások, kötelezettségek teljesültek, de legkésőbb a működtetési időszak 5. évében megnyíló kifizetési időszak végéig.
[57/2012. (VI. 21.) VM rendelet 8. § (3) bekezdés]
Ui.: SAPSifüles morcos, ha - csak viccből is - az MVH-t az ÁVH-hoz hasonlítják.
Ha a 100 km arrébb levő kisfaluért is kapnál ugyanannyi pontot, mint a mostaniért, akkor nincs büntetés. (Nem a település neve kötött, hanem a településsel szembeni követelmények pl. 1000 fő alatti lakosságszám.) A támogatási összeg 90 %-a kifizetése iránti kérelemhez csatolt EV igazolványban a székhely az új településen legyen!
Ha mostani lakhelyed szerint igényled a pontokat, viszont a 100 km arrébb lévő település nem felel meg a feltételeknek, akkor nem büntetés/levonás van, hanem a támogatáshoz való jogod szűnik meg.
[57/2012. (VI. 21.) VM rendelet 9. § (7) bekezdés e) pont]
A főállás bevállalásakor azzal is számoljatok, hogy ha nem teljesítitek, az nem büntetést/levonást von maga után, hanem a támogatáshoz való jog szűnik meg, ezért a már megkapott támogatási összeget kamattal növelten kell visszafizetni.
[57/2012. (VI. 21.) VM rendelet 9. § (7) bekezdés d) pont]
kikoki te ezt most tudod vagy csak valamit mondtál,hogy az M(Á)VH előre utal.Én úgy tudom,de javítsatok ha nem ,ahogy te megtervezed az üzleti tervben úgy utal és negyedévente lehet lehívni az összeget.A másik szerintem nem sokan fogják bevállalni a főállást mert ha vki 1kicsit utána számol akkor ez a 40000 ojro kb a 3-4-évben elfogy nemhogy még főállás.De 1kicsit számoljatok pl:van egy diplomás végzettségű egyén vállalja,hogy tanyára v 1000 fő alatti településre költözik kapásból van 28 pontja(ha jol emlékszem),annak bizti,hogy nem kell főállású hülyének lenni már elnézést a fogalmazásért.SAPSifülest kérdezném a kíutalással ,hogyis van ez???
Arany vagy kikoki, köszi a választ. Új kérdés:szerintetek honnan lehet letölteni az induló támogatás Vhr rendeletét, ui a kiírásban hivatkoznak annak egyik pontjára.
A másik kérdésem: én most egy kisfaluban lakom, ezért pontot kapnék, de nem itt ezen atájon szeretném megindítani a gazdaságomat, hanem száz km arrébb, de az is kisfalu. Ilyenkor mire lehet számítani. Bünti jár érte?
ezen agyaltam én is, de nem olyan nagy buli: ha bevállalod a főállást, akkor havi 70-80 ezer csak amit magad után befizecc, az évi 1 millió, utsó három évre számítva is 3 guriga, az qva sok money...
Kigarantálja, hogy után visszavesznek bárhova is melózni
a második eset a helyes, vagyis Lehet munkaviszonyod, és emellett kell EV főtevékenységet folytatnod, a 2.3.4. évre BE LEHET VÁLLALNI a főállást, melyért plusz pontot kapsz. De szerintem a sok pályázó miatt, muszáj lesz bevállalni, mert ezen plusz pontok nélkül nem tudsz nyerni.
Ha megkapod a pénzt, akkor öt éved van rá, hogy elköltsd.
Az mvh nem ellenőrzi, hogy mire költötted, csak legyen meg a vállalt EUMÉD, meg a 4-5-id évre vállalt árbevételed. Az évente elköltött összeget, mindig az adóbevallásban kell szerepeltetni. A lényeg, hogy egy esetleges Apeh ellenőrzéskor el tudj vele számolni.
Ha esetleg pedig elhullás van az állományodban, azt pótolni kell, mert a vállalt EUMÉNek meg kell lennie, különben bünti van.
Sziasztok!
Légyszi segítsetek!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha nyerek a pályázaton, akkor nem lehet főállású alkalmazotti munkaviszonyom?
Vagy lehet munkaviszonyom, és kiváltom mellé az ev-t és abban kell a főtevékenységnek a mezőgazdasági termelést megjelölni?
Sziasztok!
Kérdéseim a pályázat menetére vonatkoznak:ha valaki megnyeri a támogatási összeget, akkor kb. egy fél év múlva átutalják a pénz és utánna mennyi ideje van, hogy bevásároljon és elindítsa a vállalkozását? Ahogy vásárolt valamit, be kell nyújtania a számlákat azonnal? Vagy előre kell vásárolni és a számlák után fizetnek? Vagy csak a negyedik évben ellenőrzik, hogy hova jutottál? A másik, ha az ember elnyeri a maximális összeget és azt a vállalkozásra költi, ki lehet belőle alakítani A 10 EUME értéket, vagy feltételezik, hogy minden évben kb az induló tőkéd 20 %-al nő?És mi van, ha egy betegség megtizedeli az álományt?
13480 hozzászólás
Ui:nekem kb:fél hektár lesz fólia alatt ha minden igaz...
re:nita.:Épp frissítés alatt van de ha esetleg tudsz olyan oldalt mondani még ahol ilyet találok azt megköszönném.Érdekelne a véleményed is az öko-ról!!!
Válasz #1827. hozzászólásra
Az csak az alapdíj ehhez jön még az ellenőrzés díja. Nekünk van kb 24ha öko és tényleg 100e ft körül fizetünk évente. A felhasználható szereket honlapjukon megtalálod.
Mindenkinek ajánlom mielőtt bele vágna az öko termesztésbe érdeklődjön (én is azt tettem).Kicsit túlzónak találom az itt felsorolt összegeket pl:gabessz állítása szerint 95000ft/éves díja de inkább több.Most beszéltem a Hungária Öko Garanciával,igaz mérettől függő de az alapdíja 25000ft/év,és szó sincs 100ezer forintról.
Válasz #1824. hozzászólásra
Mivel a pályázatot magam csináltam és nem pályázatíró, így nem volt. Van egy kedves jó barátom ő szaktanácsadó, ő segített nekem főleg a vegyszerezésében, meg rengeteget olvasok utána újságokban és a neten. De a legtöbbet a család idősebb tagjainak a tapasztalata ért.
Valaki mondja már meg pontosan,hogy hol lehet utána keresni bio vegyszereknek illetve mennyivel drágább.A másik kérdésem:tud még valaki a Hungária Öko kft.n kivül olyat ami ide még beleférne,vagy csak ezek lehetnek?
Moderálási elveink miatt törölve.
(3932)
2013-10-30 16:01:45
Válasz #1818. hozzászólásra
Én akárhogy számolom, még a 77 pont se jön össze. Se gazdaságátadás, se hátrányos település, se tanya, se agrár diploma, és fiatalabb vagyok 34 évnél... hiába a kertészet és vállalok be mindent.
Válasz #1820. hozzászólásra
Évente nagy ellenőrzés meg szúrópróbaszerűen mintavétel terményből, vagy földön növényből, állatra nincs infóm, csak annyi, hogy nem ehet egy gramm kommerszet sem (most szigorították)
Válasz #1820. hozzászólásra
a bio termelést tuti ellenőrzik, de próbálkozni lehet
Szia KZS!
Mi a tapasztalatod a bio termeléssel?mennyire ellenörzik,stb....?
Válasz #1802. hozzászólásra
Csináltál már bio termesztést?
Én csinálom.
Ha bele akarsz vágni,mindenképpen beszélj olyannal aki a te gazdaságodnak megfelelő méretben csinálja.
őszinte leszek:épp 77,amivel egyáltalán be lehet jutni. Ez mekkora szivatás,amikor még így se biztos,hogy nyer az ember. Ráadásul az is,hogy nem veszik számításba,hol mivel érdemes foglalkozni. Nálunk halott ügy az állattartás és a kertészet,de ezt kellett bevállalnom,ha egyáltalán akarok valamit,meg az ökot. Mondjuk abban régóta gondolkoztam,de nem volt nekik elég a minimumhoz,ezért most szinte 100% állattartást kellett vállalnom. Nem tudom hogy hogyan,de muszáj,mert különben nem indulhatok. Addig muszáj lesz,amíg le nem jár majd az 5 év. Született gépészből tehenészt,klafa nagyon,beszállni egy veszteséges ágazatba!
A 120-ból mennyi az a A+B rész?
Nekünk 120 körül lenne, de nem indulunk, mert kevésnek tartjuk.(most még ez a helyzet)
Számoljátok a pontokat?Kinek mennyi?Érdekelne,hogy ki mennyire bevállalós?Esetleg van valaki olyan akinek 90 felett van.Sajna én még a 80-t is alulról szagolom :(((
Köszi
Válasz #1801. hozzászólásra
De minimis támogatás a magyar jogrendszerben a vállalkozásoknak nyújtott állami támogatások tilalma alóli mentességek egységes rendjéről szóló 163/2001. (IX. 14.) Korm. rendelettel - a közösségi jog hatására - bevezetett csekély összegű állami támogatás. Mivel ez a támogatás nem befolyásolja a közösségi tagállamok közötti kereskedelmet, nem torzítja a versenyt, így nem vonatkozik rá az előzetes bejelentési kötelezettség.
Annyit azért tudj az öko gazdálkodásról hogy gazdaság mérettől függően,de minimum 95 000ft az éves ,,tag" dij és ez csak inkább több lehet........
Válasz #1810. hozzászólásra
http://www.mvh.gov.hu/portal/MVHPortal/default/mainmenu/kozlemenyek/mvhk872012
Válasz #1809. hozzászólásra
köszi honnan tudok beszerezni pályázati lapot vagy csomagot? mvh?
Válasz #1806. hozzászólásra
A támogatási kérelem benyújtására nyitva álló idszak:
2012. július 16. – 2012. augusztus 16.
Válasz #1807. hozzászólásra
Én nem csinálok öko gazdálkodást, a juhok nekem törzstenyészetben vannak, és ez meg a többi állat is elég papírmunkával jár, nem hiányzik még ezen felül is.
Válasz #1804. hozzászólásra
Csak azokat az állatokat fogadják, melyek szereplenek az ENAR-ban, vagyis egyedi azonosítóval rendelkeznek. Ehez be kell lépni a szövetségekhez, melyek biztosítják számodra a krotáliát meg a szükséges dolgokat. Juh és kecske esetén MJKSZ csinálja tetoválást és a krotáliázást, marha esetén marha levél szükséges, itt a illetékes területi állatorvos végzi a jelöléseket, sertés esetén szintén az állatdoki csinálja.
Megnézed nálatok ki a területi doki, szólsz neki, ő pedig ha szükséged van rá bejelenti a malacokat és elvégzi a jelöléseket. Minden állat esetében van egy állatlétszám nyilvántartó, amit vezetni kell(szaporulat, vétel, eladás, elhullás, stb).
Nincs sűrű ellenőrzés. Nekem eddig egy volt, az elmúlt három év adataira voltak kiváncsiak, (állatlétszám, földterületek), de személyes ellenőrzés nem volt, csak papíron kellett beküldeni az adatokat. Általában akkor van nagyobb ellenőrzés, mikor a végső 10% kifizetését igényeled, én ezt jövőre csinálom( csak akkor lehet ha elérted a vállalt EUME értéket)
meddig lehet beadni a pályázatot?
Válasz #1802. hozzászólásra
Szerintem állattenyésztésben nem éri meg az öko a plusz pontokért,k..va sok macerával jár.
Válasz #1800. hozzászólásra
Szia.
Én is magam csinálom a pályázatot.
Ezért lenne egy pár kérdésem hozzád.
1.Az állat tartás részében csak olyan állatot írhatsz be aminek klotáliája van. Pl. nekem van 10papiros mangalicám és azoknak a fialásai kb 40db aminek semmi papirja.
2.Menyi időközönként ellenőriztek? és Kötekedtek az ellenőrzéseken.
5.Neked is öko gazdálkodást kellet folytatni?
Válasz #1802. hozzászólásra
a növénytermesztés azért gáz, mert eléggé behatároltak azok a növények, amiket tudsz normálisan termeszteni (tönkölybúza)
az állatot nem ismerem
Valaki tudna nekem segíteni?
Mennyire necces bevállalni az ökogazdálkodást növénytermesztésben és állattenyésztésbe?
Kaptam leírást mindkét öko szervezettől, de nem tudom mit csináljak. A plusz pontok kellenének, de nem szeretnék olyat bevállalni amit nem tudok teljesíteni.
Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Tudnál valamilyen segítséget nyújtani? Esetleg egy régebbi vázlatát elküldeni emailbe, hogy lássam hogyan kell , milyen részeket tartalmaz. Olvasgatom a hozzászólásokat: mi jelent a mezőgazdasági de minimis támogatás, egy keretösszeget?
Válasz #1798. hozzászólásra
A pályázatot saját magam csináltam, szerintem elég jó lett, kb egy erős 4-es. 12-ponttal haladta meg a nyeréshez szükséges ponthatárt. Most is írok kettő pályázatot ismerősöknek. Profi nem vagyok, csak amit lehet saját magam csinálom.
És saját magad készítetted a pályázatot, vagy profira bíztad? Vagy netán te is az vagy?
kikoki már csak 1dolog érdekelne még pedig,mennyire értékelnéd az akkori pályázatodat ha 1-5-ig lehetne pontozni?
Válasz #1796. hozzászólásra
Én nem panaszkodom, szerintem megérte. DE. Ha nincs segítséged akkor, kurva nehéz. Én munka mellett csinálom, de a faterom, meg a nagyapám is sokat segít. Nekem vegyes gazdálkodásom van, juh, kecske, disznó, marha, meg főleg takarmányt termelek pár hektáron. De így munka mellett segítség nélkül nem lehet csinálni. A jószág hétvégén meg ünnepnapokon is éhes, úgyhogy állandóan benne kell lenni, a feleségem dünnyög is néha, hogy nem látnak csak reggel, meg este. Meg kurva sok papírmunka van, és nagyon oda kell figyelni a vállalt dolgokra, mert könnyen bünti lehet a vége.
kikoki légyszi mond el a véleményedet,hogy neked ez mennyire érte meg ez az egész?Azért érdekelne mert még nem találkoztam a környékünkön egy nyertes fiatal gazdával,és nagyon érdekelne a véleményed erről az egészről.Köszönöm.
Válasz #1790. hozzászólásra
Szerintem, ha nyerni akarsz, ahhoz a mostani pályázatban kevés a diploma+település plusz pontjai, kellenek a főállás pluszos pontjai is. Az már más kérdés, hogy úgy megéri-e.
Válasz #1790. hozzászólásra
Rosszul tudod, ha nyertél egy összegben megkapod a 40000 Euro 90%-át(kb10,8 milka csoki),majd ha pedig a bevállalt dolgoknak megfeleltél, akkor a maradék 10%-ot, de ez mind le van írva a kiírásban. A dolgokat nem csak hasra ütés szerűen írom, hanem a 4.-ik évét csinálom a fiatal gazdának.
Válasz #1790. hozzászólásra
A fiatal gazda induló támogatása jogcím keretében kétszer kell kifizetési kérelmet benyújtani:
- a támogatási összeg 90 %-a iránt: a támogatási kérelmet jóváhagyó határozat kézhezvételét követő 90 napon belül;
[57/2012. (VI. 21.) VM rendelet 8. § (1) bekezdés]
- a fennmaradó 10 % iránt: akkor, amikor a vállalások, kötelezettségek teljesültek, de legkésőbb a működtetési időszak 5. évében megnyíló kifizetési időszak végéig.
[57/2012. (VI. 21.) VM rendelet 8. § (3) bekezdés]
Ui.: SAPSifüles morcos, ha - csak viccből is - az MVH-t az ÁVH-hoz hasonlítják.
Válasz #1789. hozzászólásra
A Vhr. rendelet letölthető innen
Ha a 100 km arrébb levő kisfaluért is kapnál ugyanannyi pontot, mint a mostaniért, akkor nincs büntetés. (Nem a település neve kötött, hanem a településsel szembeni követelmények pl. 1000 fő alatti lakosságszám.) A támogatási összeg 90 %-a kifizetése iránti kérelemhez csatolt EV igazolványban a székhely az új településen legyen!
Ha mostani lakhelyed szerint igényled a pontokat, viszont a 100 km arrébb lévő település nem felel meg a feltételeknek, akkor nem büntetés/levonás van, hanem a támogatáshoz való jogod szűnik meg.
[57/2012. (VI. 21.) VM rendelet 9. § (7) bekezdés e) pont]
Válasz #1787. hozzászólásra
A főállás bevállalásakor azzal is számoljatok, hogy ha nem teljesítitek, az nem büntetést/levonást von maga után, hanem a támogatáshoz való jog szűnik meg, ezért a már megkapott támogatási összeget kamattal növelten kell visszafizetni.
[57/2012. (VI. 21.) VM rendelet 9. § (7) bekezdés d) pont]
kikoki te ezt most tudod vagy csak valamit mondtál,hogy az M(Á)VH előre utal.Én úgy tudom,de javítsatok ha nem ,ahogy te megtervezed az üzleti tervben úgy utal és negyedévente lehet lehívni az összeget.A másik szerintem nem sokan fogják bevállalni a főállást mert ha vki 1kicsit utána számol akkor ez a 40000 ojro kb a 3-4-évben elfogy nemhogy még főállás.De 1kicsit számoljatok pl:van egy diplomás végzettségű egyén vállalja,hogy tanyára v 1000 fő alatti településre költözik kapásból van 28 pontja(ha jol emlékszem),annak bizti,hogy nem kell főállású hülyének lenni már elnézést a fogalmazásért.SAPSifülest kérdezném a kíutalással ,hogyis van ez???
Arany vagy kikoki, köszi a választ. Új kérdés:szerintetek honnan lehet letölteni az induló támogatás Vhr rendeletét, ui a kiírásban hivatkoznak annak egyik pontjára.
A másik kérdésem: én most egy kisfaluban lakom, ezért pontot kapnék, de nem itt ezen atájon szeretném megindítani a gazdaságomat, hanem száz km arrébb, de az is kisfalu. Ilyenkor mire lehet számítani. Bünti jár érte?
Válasz #1787. hozzászólásra
ezen agyaltam én is, de nem olyan nagy buli: ha bevállalod a főállást, akkor havi 70-80 ezer csak amit magad után befizecc, az évi 1 millió, utsó három évre számítva is 3 guriga, az qva sok money...
Kigarantálja, hogy után visszavesznek bárhova is melózni
Válasz #1783. hozzászólásra
a második eset a helyes, vagyis Lehet munkaviszonyod, és emellett kell EV főtevékenységet folytatnod, a 2.3.4. évre BE LEHET VÁLLALNI a főállást, melyért plusz pontot kapsz. De szerintem a sok pályázó miatt, muszáj lesz bevállalni, mert ezen plusz pontok nélkül nem tudsz nyerni.
Válasz #1784. hozzászólásra
Ha vissza olvasol, akkor szerintem vannak többen is ilyenek.
Pana, Radocz, stb. névvel.
Vannak falugazdászok is,akik készítenek pályázatot.
Az "utó pátyolgatás" számít sokat, nem a kész tény.
Válasz #1782. hozzászólásra
Ha megkapod a pénzt, akkor öt éved van rá, hogy elköltsd.
Az mvh nem ellenőrzi, hogy mire költötted, csak legyen meg a vállalt EUMÉD, meg a 4-5-id évre vállalt árbevételed. Az évente elköltött összeget, mindig az adóbevallásban kell szerepeltetni. A lényeg, hogy egy esetleges Apeh ellenőrzéskor el tudj vele számolni.
Ha esetleg pedig elhullás van az állományodban, azt pótolni kell, mert a vállalt EUMÉNek meg kell lennie, különben bünti van.
Sziasztok!
Tudna valaki mesélni, aki pályázott sikeresen, hogy mik a dolog buktatói, mire kell figyelni? És tudna-e esetleg sikeres pályázatírót javasolni?
A segítséget előre is köszönöm.
Sziasztok!
Légyszi segítsetek!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha nyerek a pályázaton, akkor nem lehet főállású alkalmazotti munkaviszonyom?
Vagy lehet munkaviszonyom, és kiváltom mellé az ev-t és abban kell a főtevékenységnek a mezőgazdasági termelést megjelölni?
Kicsit összezavarodtam.
KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!
Sziasztok!
Kérdéseim a pályázat menetére vonatkoznak:ha valaki megnyeri a támogatási összeget, akkor kb. egy fél év múlva átutalják a pénz és utánna mennyi ideje van, hogy bevásároljon és elindítsa a vállalkozását? Ahogy vásárolt valamit, be kell nyújtania a számlákat azonnal? Vagy előre kell vásárolni és a számlák után fizetnek? Vagy csak a negyedik évben ellenőrzik, hogy hova jutottál? A másik, ha az ember elnyeri a maximális összeget és azt a vállalkozásra költi, ki lehet belőle alakítani A 10 EUME értéket, vagy feltételezik, hogy minden évben kb az induló tőkéd 20 %-al nő?És mi van, ha egy betegség megtizedeli az álományt?
Akkor addig viszik felfele a ponthatárt míg 350 marad versenyben.