Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR406.01 FtUSD390.17 FtCHF432.15 FtGBP488.28 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
ott a pályázati anyag, benne a pontrendszer, mindegyikre kapsz valamennyi pontot, aztán összeadják, és meghúzzák a ponthatár, mit nem lehet ezen érteni ?!?
Fóliás termesztésben sem jobb a helyzet mint a szántóföldi növénytermesztésben (szerintem)
Kérdésem:Szerintetek az elbírálás folyamán mit fognak nézni?A pontokat,v számít a főállás vagy hol laksz vagy hátrányos helyzetű település vagy mi számít??
Aha értelek benneteket! Én is nézegettem használtakat! Nem tudom mit lenne érdemes benne termelni én vagy paprikát vagy paradicsomot gondoltam meg elöttük lehet egy kis retket! CSak az a baj nem vagyunk benne ebben a fóliás termelésben gondolok itt értékesítési helyekre magára a termesztésbe! Jelenleg csak szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozok bátyámnál!
Kisfeca: ha egy kicsit jobban utána nézel találsz használtat is de az ismerősöm elég jó hegesztő vele kalkuláltam és kb:1000nm kijön úgy durván 1,5 millióból.Ja és elég a kertészettel foglalkozni.
Ha 1000négyszög öl-re gondolsz akkor az durván 10db 7,5m*50m-es fólia, amit ha magatok csináltok akkor az anyag kijön darabonként olyan 600.000ft-ból, de szerintem ez már majdnem önmagában elég a 10Eume-hoz
Sziasztok! Én is szeretnék pályázni de én ugy tudom hogy már olyan nincs hogy valaki simán csak növénytermesztéssel foglalkozik nem? Nem ugy van hogy 50% állat és 50% növény termesztésböl kell hogy álljon a pályázat? Illetve Még én is gondoltam a fóliázásra. Valaki meg tudja mondani nekem hogy kb milyen összeg lenne 1000öl fóliát felhuzni? Persze nem egybe hanem több részbe? Mennyi körülbelül a felállítási költség? Köszönöm
Nem, ez a támogatás összege, amit az MVH fizet. Nagysága az átadott gazdaság EUME értékétől függ.
Az átvevő MEGVESZI a gazdaságot (a gazdaságátadási támogatást jóváhagyó határozat birtokában nem érvényesek az elővásárlási szabályok!) a kialkudott áron. Családon belül ez elég jutányos is lehet.
A támogatási kérelmet postai úton, az MVH honlapján közleményben közzétett nyomtatványon lehet benyújtani. Ez az MVH Közlemény jelen állás szerint még nincs közzétéve, remélhetőleg ez hétfőn - a benyújtási időszak kezdete előtt egy héttel - megtörténik.
A mezőgazdasági termelők gazdaságátadásához nyújtandó támogatás részletes feltételeit a 83/2007. (VIII. 10.) FVM rendelet tartalmazza.
A gazdaságátadásához nyújtandó támogatás eljárásának menete:
- támogatási kérelem benyújtása, majd
- a jóváhagyó határozat jogerőre emelkedését követően kifizetési kérelem benyújtása (ennek időpontja a gazdaságátadás időpontja).
Az átadó gazdálkodó akkor jogosult támogatásra, ha
a támogatási kérelem benyújtásakor betöltötte az 55. életévét, de az átadás időpontjában (= kifizetési kérelem benyújtásának időpontja) nem éri el a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt.
Sziasztok,
Segítséget kérnék. Ha édesapám gyárban,főállásban dolgozik, de mellette 15 éve őstermelőként foglalkozik szántóföldi növénytermesztéssel, akkor ő jogosult-e gazdaságátadási támogatásra?
Üdv mindenkinek! Én azt szeretném megkérdezni, hogy a gazdaságátadásnál ha az illető már elmúlt 55 éves,de viszont az éven tölti be a 62. akkor ha az éven nyer a pályázatom és nem lesz átadás később már nem adhatja átt,mert már betöltötte? vagy hogy is van ez?
Utoljára 2010-ben volt gazdaságátadási támogatásra pályázat meghirdetve. Idén lesz-e, nem tudom. A pályázatfigyelő honlapokon nem jelzik, mint tervezett pályázat.
A mezőgazdasági termelők gazdaságátadásához nyújtandó támogatás részletes feltételeit a 83/2007. (VIII. 10.) FVM rendelet tartalmazza.
Gazdaságátadó személyére vonatkozó feltételek:
-a támogatási kérelem benyújtásakor betöltötte az 55. életévét, de az átadás időpontjában nem éri el a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt;
- nem részesül sajátjogú nyugellátásban;
- a támogatási kérelem benyújtását megelőző tíz év során mezőgazdasági tevékenységet folytatott.
A gazdaságátadó és -átvevő közötti rokoni kapcsolatra vonatkozóan nincs előírás (idegenek is lehetnek).
A támogatás legkisebb összege havonta a minimálbér 25%-a, legmagasabb összege a minimálbér 200%-a. A támogatás addig folyósítható, amíg a támogatott saját jogú nyugdíjban nem részesül, de legfeljebb 7 éven keresztül.
Értem
És azt nem tudod véletlen, hogy idén írtak-e már ki gazdaságátadásról szóló pályázatot?
vagy akarnak-e?
Mert egyik rokonomnak van egy tanyája plusz 13 hektár legelője és most abba akarná hagyni az egészet
így az övét akarnám átvenni
viszont Ő eddig ilyen pályázaton tuti nem indult még vagyis ha idén volt ilyen akkor már lecsúsztunk róla
Illetve nekem a falugazdász azt mondta, hogy átadó csak 55-60 év közötti illető lehet
A rokonom viszont már 60 fölött van
erről tudsz valamit?
57/2012. (VI. 21.) VM rendelet 1. § 13. pont szerint:
kertészet: a támogatási kérelemben az üzleti terv részét képező standard fedezeti hozzájárulás (a továbbiakban: SFH) betétlapon az ügyfél által jelölt, kertészeti ágazat körébe tartozó D14A, D14B, D15, D16, D17, D34, E, G01A, G01B, G01C, G02, G03A, G03B, G04A, G04B, G04C, G04D, G05, G07, I02, D10, D23, D24 SFH-kódok legalább egyikének megfelelő mezőgazdasági tevékenység
A burgonya SFH-kódja D10, tehát benne van a kertészetben.
A 3. mellékletben az A) rész Szakmai szempontok 5. pontja szerint az állattenyésztés és a kertészet együttes arányát értékelik.
A kérdésem az lenne, hogy a burgonya termesztés az benne van a kertészetben? A kertészet+állattenyésztést azt lehet egybe venni az arányoknál a növénytermesztéssel szemben?
Igen, ezzel azt akartam mondani. Tehát ha most pályázol fiatal gazda támogatásra, megjelölheted, hogy gazdaságot szándékozol átvenni (csatolva erről a gazdaságátadó szándéknyilatkozatát), begyűjtheted érte a plusz pontokat.
Ha 2012-ben kiírnak gazdaságátadáshoz nyújtandó támogatásra pályázatot, arra a gazdaságátadónak jelentkeznie kell. Kockázat, hogy ha a kérelmét elutasítják, vagy nyer ugyan, de meggondolja magát és nem kezdeményezi a gazdaság átadását, akkor az elnyert fiatal gazda támogatásod összege csökken 10000 euróval.
Ha 2012-ben nem írnak ki gazdaságátadáshoz nyújtandó támogatásra pályázatot, akkor a később kiírtra - az én értelmezésem szerint - már nem kötelező pályázni, és a 10000 eurós támogatás csökkentés sem alkalmazható. Viszont a vállalt üzemméretet teljesíteni kell, a gazdaságátadás elmaradása miatt kieső EUME-t máshonnan pótolni kell.
A gazdaságátadás lényege, hogy a gazdaságátadó felhagy a gazdálkodással - leszámítva az esetleg önellátásra szolgáló területet -, így csak a föld egy részének átadása nem gazdaságátadás.
SAPSifüles akkor ezzel azt akartad mondani, hogy ha eddig nem kérvényeztem a gazdaság átadását akkor még most nem késő?
Mert én ezt értelmeztem abból amit te írtál most.
SAPSifüles még annyi kérdésem lenne,hogy mondjuk van 2ha földje akkor is át kell venni az egészet vagy csak annyit amennyi nekem kell???Vagy megbeszéljük mi képezi a gazdaságát?Vagy az a bizonyos 1EUME értéknek szerepelnie kell ahogyan a rendeletben van(mondjuk úgysem nagy terület)Köszi!!!!!
A fiatal gazda pályázathoz a szándéknyilatkozatot kell mellékelni a gazdaság átadására vonatkozóan.
A KÖVETKEZŐ gazdaságátadási támogatás kiírásra kell pályázni. Amennyiben a fiatal gazda a támogatási kérelmében vállalta, hogy gazdaságot vesz át, és erre vonatkozóan többlet pontot szerzett, és ezt nem teljesíti: vagy a mezőgazdasági termelők gazdaságátadásához nyújtandó támogatás intézkedés keretében benyújtott támogatási kérelem elutasításra kerül, vagy a támogatásban részesülő gazdaságátadó nem kezdeményezi a gazdaságának átadását, akkor a fiatal gazda számára a benyújtott támogatási kérelemben a 4. évre vállalt üzemméret alapján számított támogatási összeget csökkenteni kell 10 000 eurónak megfelelő forint összeggel. Amennyiben a mezőgazdasági termelők gazdaságátadásához nyújtandó támogatás keretében nem nyílik támogatási időszak 2012-ben, abban az esetben a gazdaság átvételéért kapott többlet pont miatt a fiatal gazdával szemben nem alkalmazható ez a szankció.
[57/2012. (VI. 21.) VM rendelet 9. § (7) bekezdés c) pont és (10) bekezdés]
A mezőgazdasági termelők gazdaságátadásához nyújtandó támogatás részletes feltételeit a 83/2007. (VIII. 10.) FVM rendelet tartalmazza. E szerint a bérelt föld átadása nem minősül gazdaságátadásnak.
Ha van a főiskola által kiállított olyan igazoló dokumentumod, amely tanúsítja, hogy a rendelet 2. mellékletben meghatározott szakok egyikének tekintetében sikeres záróvizsgát tettél, akkor igen.
Ez végképp nem világos az pályázhat aki nyújtott be pályázatot de nem nyert (mint gazdaság átvevő),most viszont pályázhat,az nem baj,hogy akkor nem nyert de most beveszik.Hogyis van ez??
Hát nálunk a falugazdász is ír pályázatot
Ő asszem 100+ÁFA az írás és a jutalompénz 3-5 % közötti
Megpróbálom megbeszélni vele, hogy csak akkor fizetnék esetleg valamivel többet, ha már megnyertem, mert én is mint frissen végzett egyetemista nem nagyon tudok kidobálni 130 ezret csak úgy az ablakon
Hát a gazdaságátadós szerintem azért nem vonatkozik rá, mert ott pénzt nem nyert az illető, csak pályázatot ami ehhez kellett
Akkor én kiszálltam a játékból mert így nem lesz meg a pontom mert még soha semmire nem pályáztam.Végül is akkor itt üti azt a szabályt,hogy csak azok pályázhatnak akik eddig még nem pályáztak,de akkor nekem már tök mindegy.
Ui:amúgy inkább pályázatíróval konzultálj,mint falugazdásszal hidd el vannak olyanok akik nem kérnek előre pénzt csak akkor ha nyersz kb3%-ot...
A D résznl minimum 30 pont kell az alatt eleve érvénytelen a pályázat
A gazdaság átadásáról annyit, h ezt én is akartam csinálni, azonban csak az minősül gazdaság átadásnak, ha egy nem is tudom hány éve meghirdetett pályázaton erre már pályáztál.
Tehát az, hogy most átveszed édesapádtól már nem minősül gazdaságátadásnak
Emiatt én is jópár ponttal kevesebbet tudok csak összezsedni
Hubcika nekem az A és B részből lenne 80 pontom ebben nincs a C rész(ami össz:8pont)és a D rész(ami össz:40pont) abból is egy 30-40pontot össze lehetne kaparni szerintem.
Azt ne felejtsétek el, hogy annak is van lehetősége pályázni aki már eddig felvett támogatást!
Igaz számolni kell alaposan. Létezik egy olyan lehetőség, hogy a már megkapott támogatások összegét visszafizeti a pályázó az államnak és így már megfelel a kritériumoknak, nyugodtan pályázhat.
Ezt azoknak érdemes meglépni akik rövid ideje, vagy kis terület után kaptak támogatást. No meg nagyon jó pályázatot tud írni ami nyertes lehet. Ha nem nyer akkor alapos mínuszban marad, két szék közül a pad alá esik.
Eddig én úgy tudtam, hogy korábbi ellenőrzéskor nem érdekelte az MVH-t, hogy mennyit költöttél az összegből, de most úgy látom, hogy a ráfordításokat ( gépek, eszközök stb..) is nézik pontozáskor. Ha ezt teljesíted nincs baj, ha pályázat írásakor nagyon erőssen fog a ceruza, akkor meg visszfizetés az eredmény.
Tehát csak jól átgondolt dolgokat szabad írni, mert követelni fogja a hivatal ezek eszközök bemutatását, számláit.
Csak egy kis kitérő mielőtt leharapnád a fejem :)
Üdv
Megnézem Neked, a 0,44 ha fólia/üvegházra zöldségre 11,948 eume, tehát elegendő lenne a pályázathoz.
Az átadás- átvétel lövésem nincs hogyan működik, ezt inkább pályázatírótól kellene megkérdezni. A 80 pont összesen nem fog menni, itt 110-130 pont között láttam/hallottam embereket, és még ők is bizonytalannak vélik a dolgot.
Üdv
Hubcika pillanat itt nem arról van szó,hogy mivel veszed át a gazdaságot hanem mit akarsz?!Természetesen nem állattenyésztéssel foglalkoznék hanem ahogy írtam kertészettel.Nem a pénz lebeg előttem hanem az,hogy én ezt kb:5-6év alatt tudnám megvalósítani önerőből (amit folyton visszapumpálnék,hogy ezt elérjem)így nagyon fájdalmas lenne.A pályázatban még sehol nem olvastam azt minek kell megfelelni 1őstermelőnek aki ezt átadja nekem ill.,hogy megvenni tőle vagy bérelni!!!
13480 hozzászólás
Csak azt nem értem, mondjuk lesz 5000 pályázó és mindenkinek megvan a pontja, akkor mi van??Szerintem ez nem is lenne sok pályázó.
Válasz #1778. hozzászólásra
ott a pályázati anyag, benne a pontrendszer, mindegyikre kapsz valamennyi pontot, aztán összeadják, és meghúzzák a ponthatár, mit nem lehet ezen érteni ?!?
Fóliás termesztésben sem jobb a helyzet mint a szántóföldi növénytermesztésben (szerintem)
Kérdésem:Szerintetek az elbírálás folyamán mit fognak nézni?A pontokat,v számít a főállás vagy hol laksz vagy hátrányos helyzetű település vagy mi számít??
Aha értelek benneteket! Én is nézegettem használtakat! Nem tudom mit lenne érdemes benne termelni én vagy paprikát vagy paradicsomot gondoltam meg elöttük lehet egy kis retket! CSak az a baj nem vagyunk benne ebben a fóliás termelésben gondolok itt értékesítési helyekre magára a termesztésbe! Jelenleg csak szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozok bátyámnál!
Válasz #1768. hozzászólásra
Na csak kérdeznem kellett, ma megjelent a 87/2012. (VII.5.) számú MVH Közlemény mely tartalmazza a kitöltendő lapokat.
Kisfeca: ha egy kicsit jobban utána nézel találsz használtat is de az ismerősöm elég jó hegesztő vele kalkuláltam és kb:1000nm kijön úgy durván 1,5 millióból.Ja és elég a kertészettel foglalkozni.
Hüha!!!Na most akkor mi is van az átadás/átvétellel pontosan???Akkor nem csak ebben az évben kell rá pályázni,vagy hogy is van???
Válasz #1772. hozzászólásra
Szia!
Ha 1000négyszög öl-re gondolsz akkor az durván 10db 7,5m*50m-es fólia, amit ha magatok csináltok akkor az anyag kijön darabonként olyan 600.000ft-ból, de szerintem ez már majdnem önmagában elég a 10Eume-hoz
ÜDv
Győzi!
Sziasztok! Én is szeretnék pályázni de én ugy tudom hogy már olyan nincs hogy valaki simán csak növénytermesztéssel foglalkozik nem? Nem ugy van hogy 50% állat és 50% növény termesztésböl kell hogy álljon a pályázat? Illetve Még én is gondoltam a fóliázásra. Valaki meg tudja mondani nekem hogy kb milyen összeg lenne 1000öl fóliát felhuzni? Persze nem egybe hanem több részbe? Mennyi körülbelül a felállítási költség? Köszönöm
Válasz #1770. hozzászólásra
Nem, ez a támogatás összege, amit az MVH fizet. Nagysága az átadott gazdaság EUME értékétől függ.
Az átvevő MEGVESZI a gazdaságot (a gazdaságátadási támogatást jóváhagyó határozat birtokában nem érvényesek az elővásárlási szabályok!) a kialkudott áron. Családon belül ez elég jutányos is lehet.
Válasz #1763. hozzászólásra
Ez a támogatás legkisebb össze meg a legnagyobb ezek mit jelentenek?
nekem kell fizetni annak aki átadta a gazdaságot míg nyugdíjas nem lesz?
Válasz #1766. hozzászólásra
Ha az egyéb feltételeknek megfelel, akkor igen. Nem előírás, hogy a mezőgazdasági tevékenységet főállásban folytassa.
Válasz #1765. hozzászólásra
A támogatási kérelmet postai úton, az MVH honlapján közleményben közzétett nyomtatványon lehet benyújtani. Ez az MVH Közlemény jelen állás szerint még nincs közzétéve, remélhetőleg ez hétfőn - a benyújtási időszak kezdete előtt egy héttel - megtörténik.
Válasz #1764. hozzászólásra
A mezőgazdasági termelők gazdaságátadásához nyújtandó támogatás részletes feltételeit a 83/2007. (VIII. 10.) FVM rendelet tartalmazza.
A gazdaságátadásához nyújtandó támogatás eljárásának menete:
- támogatási kérelem benyújtása, majd
- a jóváhagyó határozat jogerőre emelkedését követően kifizetési kérelem benyújtása (ennek időpontja a gazdaságátadás időpontja).
Az átadó gazdálkodó akkor jogosult támogatásra, ha
a támogatási kérelem benyújtásakor betöltötte az 55. életévét, de az átadás időpontjában (= kifizetési kérelem benyújtásának időpontja) nem éri el a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt.
Sziasztok,
Segítséget kérnék. Ha édesapám gyárban,főállásban dolgozik, de mellette 15 éve őstermelőként foglalkozik szántóföldi növénytermesztéssel, akkor ő jogosult-e gazdaságátadási támogatásra?
Válasz #1763. hozzászólásra
Sapsi, a pályázati csomagról tudsz valamit, mikortól lesz elérhető a kitöltési felület?
Üdv mindenkinek! Én azt szeretném megkérdezni, hogy a gazdaságátadásnál ha az illető már elmúlt 55 éves,de viszont az éven tölti be a 62. akkor ha az éven nyer a pályázatom és nem lesz átadás később már nem adhatja átt,mert már betöltötte? vagy hogy is van ez?
Válasz #1761. hozzászólásra
Utoljára 2010-ben volt gazdaságátadási támogatásra pályázat meghirdetve. Idén lesz-e, nem tudom. A pályázatfigyelő honlapokon nem jelzik, mint tervezett pályázat.
A mezőgazdasági termelők gazdaságátadásához nyújtandó támogatás részletes feltételeit a 83/2007. (VIII. 10.) FVM rendelet tartalmazza.
Gazdaságátadó személyére vonatkozó feltételek:
-a támogatási kérelem benyújtásakor betöltötte az 55. életévét, de az átadás időpontjában nem éri el a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt;
- nem részesül sajátjogú nyugellátásban;
- a támogatási kérelem benyújtását megelőző tíz év során mezőgazdasági tevékenységet folytatott.
A gazdaságátadó és -átvevő közötti rokoni kapcsolatra vonatkozóan nincs előírás (idegenek is lehetnek).
A támogatás legkisebb összege havonta a minimálbér 25%-a, legmagasabb összege a minimálbér 200%-a. A támogatás addig folyósítható, amíg a támogatott saját jogú nyugdíjban nem részesül, de legfeljebb 7 éven keresztül.
Gazdaság átadó szerintem csak egyenes ágú rokon lehet.55-62 évesig,míg nem kap öregségi nyugdíjat.
Válasz #1752. hozzászólásra
Értem
És azt nem tudod véletlen, hogy idén írtak-e már ki gazdaságátadásról szóló pályázatot?
vagy akarnak-e?
Mert egyik rokonomnak van egy tanyája plusz 13 hektár legelője és most abba akarná hagyni az egészet
így az övét akarnám átvenni
viszont Ő eddig ilyen pályázaton tuti nem indult még vagyis ha idén volt ilyen akkor már lecsúsztunk róla
Illetve nekem a falugazdász azt mondta, hogy átadó csak 55-60 év közötti illető lehet
A rokonom viszont már 60 fölött van
erről tudsz valamit?
Válasz #1759. hozzászólásra
Igénylés kezdetétől mondjuk 5 évig...
Válasz #1757. hozzászólásra
Mondjuk a támogatást megszoroznák növénytől függően 1,5-2 vel...
Földbe érdemes fektetni, de nálunk egy baj van ezzel...
40 AK értékű földek millió feletti ha árakkal...
a támogatásból nem lehet teljesíteni az eume értékeket...ez ott jó, ahol gyenge minőségű földek vannak!!
szerintem a kiírásban nem ha-ra kellene hanem AK értékre mérni az eume-t!!
Így nem is tudok mezőgazdaságra pályázni, marad az állattartás...
Válasz #1755. hozzászólásra
Az ötlet nem is rossz.
Viszont a műveléshez kell valamicske pénz.
Növénytől függően hektáronként ..... forint.
Erre is van javaslatod?
Válasz #1755. hozzászólásra
ebből is látszik, hogy nem ez a cél, az meg pláne nem, hogy: "mindenki"
Szerintem mindenki jobban járna ha az állam adna nekik 30 hektárt fejenként ,pénz helyett...
Válasz #1753. hozzászólásra
57/2012. (VI. 21.) VM rendelet 1. § 13. pont szerint:
kertészet: a támogatási kérelemben az üzleti terv részét képező standard fedezeti hozzájárulás (a továbbiakban: SFH) betétlapon az ügyfél által jelölt, kertészeti ágazat körébe tartozó D14A, D14B, D15, D16, D17, D34, E, G01A, G01B, G01C, G02, G03A, G03B, G04A, G04B, G04C, G04D, G05, G07, I02, D10, D23, D24 SFH-kódok legalább egyikének megfelelő mezőgazdasági tevékenység
A burgonya SFH-kódja D10, tehát benne van a kertészetben.
A 3. mellékletben az A) rész Szakmai szempontok 5. pontja szerint az állattenyésztés és a kertészet együttes arányát értékelik.
Tisztelt Sapsi!
A kérdésem az lenne, hogy a burgonya termesztés az benne van a kertészetben? A kertészet+állattenyésztést azt lehet egybe venni az arányoknál a növénytermesztéssel szemben?
Válaszodat előre is köszönöm
Válasz #1750. hozzászólásra
Igen, ezzel azt akartam mondani. Tehát ha most pályázol fiatal gazda támogatásra, megjelölheted, hogy gazdaságot szándékozol átvenni (csatolva erről a gazdaságátadó szándéknyilatkozatát), begyűjtheted érte a plusz pontokat.
Ha 2012-ben kiírnak gazdaságátadáshoz nyújtandó támogatásra pályázatot, arra a gazdaságátadónak jelentkeznie kell. Kockázat, hogy ha a kérelmét elutasítják, vagy nyer ugyan, de meggondolja magát és nem kezdeményezi a gazdaság átadását, akkor az elnyert fiatal gazda támogatásod összege csökken 10000 euróval.
Ha 2012-ben nem írnak ki gazdaságátadáshoz nyújtandó támogatásra pályázatot, akkor a később kiírtra - az én értelmezésem szerint - már nem kötelező pályázni, és a 10000 eurós támogatás csökkentés sem alkalmazható. Viszont a vállalt üzemméretet teljesíteni kell, a gazdaságátadás elmaradása miatt kieső EUME-t máshonnan pótolni kell.
Válasz #1749. hozzászólásra
A gazdaságátadás lényege, hogy a gazdaságátadó felhagy a gazdálkodással - leszámítva az esetleg önellátásra szolgáló területet -, így csak a föld egy részének átadása nem gazdaságátadás.
Válasz #1747. hozzászólásra
SAPSifüles akkor ezzel azt akartad mondani, hogy ha eddig nem kérvényeztem a gazdaság átadását akkor még most nem késő?
Mert én ezt értelmeztem abból amit te írtál most.
SAPSifüles még annyi kérdésem lenne,hogy mondjuk van 2ha földje akkor is át kell venni az egészet vagy csak annyit amennyi nekem kell???Vagy megbeszéljük mi képezi a gazdaságát?Vagy az a bizonyos 1EUME értéknek szerepelnie kell ahogyan a rendeletben van(mondjuk úgysem nagy terület)Köszi!!!!!
SAPSIfüles:köszönöm a segítségedet,korrekt,érthető válasz volt sokat segítettél
Válasz #1744. hozzászólásra
A fiatal gazda pályázathoz a szándéknyilatkozatot kell mellékelni a gazdaság átadására vonatkozóan.
A KÖVETKEZŐ gazdaságátadási támogatás kiírásra kell pályázni. Amennyiben a fiatal gazda a támogatási kérelmében vállalta, hogy gazdaságot vesz át, és erre vonatkozóan többlet pontot szerzett, és ezt nem teljesíti: vagy a mezőgazdasági termelők gazdaságátadásához nyújtandó támogatás intézkedés keretében benyújtott támogatási kérelem elutasításra kerül, vagy a támogatásban részesülő gazdaságátadó nem kezdeményezi a gazdaságának átadását, akkor a fiatal gazda számára a benyújtott támogatási kérelemben a 4. évre vállalt üzemméret alapján számított támogatási összeget csökkenteni kell 10 000 eurónak megfelelő forint összeggel. Amennyiben a mezőgazdasági termelők gazdaságátadásához nyújtandó támogatás keretében nem nyílik támogatási időszak 2012-ben, abban az esetben a gazdaság átvételéért kapott többlet pont miatt a fiatal gazdával szemben nem alkalmazható ez a szankció.
[57/2012. (VI. 21.) VM rendelet 9. § (7) bekezdés c) pont és (10) bekezdés]
A mezőgazdasági termelők gazdaságátadásához nyújtandó támogatás részletes feltételeit a 83/2007. (VIII. 10.) FVM rendelet tartalmazza. E szerint a bérelt föld átadása nem minősül gazdaságátadásnak.
Válasz #1742. hozzászólásra
Ha van a főiskola által kiállított olyan igazoló dokumentumod, amely tanúsítja, hogy a rendelet 2. mellékletben meghatározott szakok egyikének tekintetében sikeres záróvizsgát tettél, akkor igen.
Válasz #1744. hozzászólásra
Csak az számít gazdaság átvevőnek aki anno pályázott erre és nyert
tehát aki most akarná csak a gazdaságátadást az már nem számít bele plusz pontnak
Ez végképp nem világos az pályázhat aki nyújtott be pályázatot de nem nyert (mint gazdaság átvevő),most viszont pályázhat,az nem baj,hogy akkor nem nyert de most beveszik.Hogyis van ez??
Válasz #1741. hozzászólásra
Hát nálunk a falugazdász is ír pályázatot
Ő asszem 100+ÁFA az írás és a jutalompénz 3-5 % közötti
Megpróbálom megbeszélni vele, hogy csak akkor fizetnék esetleg valamivel többet, ha már megnyertem, mert én is mint frissen végzett egyetemista nem nagyon tudok kidobálni 130 ezret csak úgy az ablakon
Hát a gazdaságátadós szerintem azért nem vonatkozik rá, mert ott pénzt nem nyert az illető, csak pályázatot ami ehhez kellett
Érdeklődnék.hogy azt tudja-e valaki,hogy ha sikeres főiskolai államvizsgával rendelkezek,de nyelvvizsgával nem,úgy is lehet-e pályázni???
Akkor én kiszálltam a játékból mert így nem lesz meg a pontom mert még soha semmire nem pályáztam.Végül is akkor itt üti azt a szabályt,hogy csak azok pályázhatnak akik eddig még nem pályáztak,de akkor nekem már tök mindegy.
Ui:amúgy inkább pályázatíróval konzultálj,mint falugazdásszal hidd el vannak olyanok akik nem kérnek előre pénzt csak akkor ha nyersz kb3%-ot...
Válasz #1739. hozzászólásra
Igen ez a két pont írja le
Nekem amúgy a falugazdász mondta el anno, mikor kérdeztem tőle hogy is működik ez.
Bocsi megtaláltam ugye te az 1§ 4. és 6. bekezdésére gondolsz?
Pana az hol van leírva??Én ugy olvasom,az pályázhat aki még semmilyen pályázatot nem nyert el...
Válasz #1736. hozzászólásra
A D résznl minimum 30 pont kell az alatt eleve érvénytelen a pályázat
A gazdaság átadásáról annyit, h ezt én is akartam csinálni, azonban csak az minősül gazdaság átadásnak, ha egy nem is tudom hány éve meghirdetett pályázaton erre már pályáztál.
Tehát az, hogy most átveszed édesapádtól már nem minősül gazdaságátadásnak
Emiatt én is jópár ponttal kevesebbet tudok csak összezsedni
Hubcika nekem az A és B részből lenne 80 pontom ebben nincs a C rész(ami össz:8pont)és a D rész(ami össz:40pont) abból is egy 30-40pontot össze lehetne kaparni szerintem.
Azt ne felejtsétek el, hogy annak is van lehetősége pályázni aki már eddig felvett támogatást!
Igaz számolni kell alaposan. Létezik egy olyan lehetőség, hogy a már megkapott támogatások összegét visszafizeti a pályázó az államnak és így már megfelel a kritériumoknak, nyugodtan pályázhat.
Ezt azoknak érdemes meglépni akik rövid ideje, vagy kis terület után kaptak támogatást. No meg nagyon jó pályázatot tud írni ami nyertes lehet. Ha nem nyer akkor alapos mínuszban marad, két szék közül a pad alá esik.
Eddig én úgy tudtam, hogy korábbi ellenőrzéskor nem érdekelte az MVH-t, hogy mennyit költöttél az összegből, de most úgy látom, hogy a ráfordításokat ( gépek, eszközök stb..) is nézik pontozáskor. Ha ezt teljesíted nincs baj, ha pályázat írásakor nagyon erőssen fog a ceruza, akkor meg visszfizetés az eredmény.
Tehát csak jól átgondolt dolgokat szabad írni, mert követelni fogja a hivatal ezek eszközök bemutatását, számláit.
Csak egy kis kitérő mielőtt leharapnád a fejem :)
Üdv
Megnézem Neked, a 0,44 ha fólia/üvegházra zöldségre 11,948 eume, tehát elegendő lenne a pályázathoz.
Az átadás- átvétel lövésem nincs hogyan működik, ezt inkább pályázatírótól kellene megkérdezni. A 80 pont összesen nem fog menni, itt 110-130 pont között láttam/hallottam embereket, és még ők is bizonytalannak vélik a dolgot.
Üdv
Igen így lenne 80 pontom
Hubcika pillanat itt nem arról van szó,hogy mivel veszed át a gazdaságot hanem mit akarsz?!Természetesen nem állattenyésztéssel foglalkoznék hanem ahogy írtam kertészettel.Nem a pénz lebeg előttem hanem az,hogy én ezt kb:5-6év alatt tudnám megvalósítani önerőből (amit folyton visszapumpálnék,hogy ezt elérjem)így nagyon fájdalmas lenne.A pályázatban még sehol nem olvastam azt minek kell megfelelni 1őstermelőnek aki ezt átadja nekem ill.,hogy megvenni tőle vagy bérelni!!!