Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR414.08 FtUSD396.98 FtCHF444.25 FtGBP499 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz madle #13254. hozzászólásáraHa van ilyesmi információd akkor azt lehet tudni mi a felső határ üzemméretben?Kiestem ebből a körből 6 éve pályáztak utoljára de mindig csak az elutasítás...
Válasz SzDeni #13253. hozzászólásáraÚgy tudom, hogy az új KAP-ban már felemelik 100.000 eurora, viszont egyelőre átmeneti időszak van. Ebben a formában leghamarabb 2023-ban lesz lehetőség pályázni.
Válasz Ádám05 #13250. hozzászólásáraJa még csak annyi. Én legalábbis akárhogy matekozom, 6000STÉ értékű gazdaságból megélni nem lehet. De még a duplájából sem. (Vállalkozóként). 14mFt ma a mezőgazdaságban semmi.Ez kb 15éves 8000üó JD ára. Ha ez az összeg + ilyen feltételek maradnak, akkor ez a pályázat részemről felejtős.
Válasz Ádám05 #13250. hozzászólásáraSzia. Ha indulni akarsz akkor eleve min. 6000STÉ nek kell lenni. Ha 50nm-en elkezdesz gombát termeszteni az 5640STÉ +az 1ha on valami azzal megvan a 6000. És akkor erre építkezhetsz. De amit tudni kell, kicsi a területed tehát valami nagyon intenzív dolgot kell csináljál. Ami nagy szaktudást és odafigyelést igényel, de még akkor sem biztos hogy a terméked versenyképes lesz, így az üzleti terved nem tudod megvalósítani.
Amúgy én is folyamatosan gondolkozom mivel induljunk, hogy nem csak felmarkoljuk a pénzt és várjuk hogy leteljen az öt év, hanem ténylegesen értéket állítsunk elő.
Az a kérdésem ha van egy hektár és nem több terület, valamint 50nm2 pince milyen fiatal gazda programot lehet rá találni, ami jövőben is értékes? Gondolom magas feldolgozottságú élelmiszer lenne a megoldás, de várnék több hozzászólótól ötletet.
köszi
Nekem tavalyi évvel lejárt az 5 évem. Szívesen átadom az állatállományomat akinek szüksége van rá, vagy esetleg aki bajban van a teljesítéssel szóljon hátha tudok segíteni. zolee76@t-email.hu
Külön kell választani a fiatal gazda induló támogatást, ahol van üzemméret határ 6000-25000 ste.
Valamint teljesen más tészta a fiatal termelőknek járótámogatás kiegészítés, ami havi 20.000/ha és nem üzemméret határra hanem terület korlátra -90 ha- ig jár.
Hol tudnék utana nezni , hogy mezogazdasagi gepesz technikus vegzettseggel igenybe veheto e majd fiatalgazda palyazat ?
Vagy az elozo kiirasba elfogadott volt e?
A 2020. évi CXXIII. törvény, amely most rendezte a mezőgazdasági tevékenységeket folytatók státuszát, a VI. fejezet 19. §. 7. pontjában kimondja:
(7) Ha valamely, az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból folyósított támogatás nemzeti szinten meghatározott feltétele a tevékenység egyéni vállalkozóként való végzését írja elő, a feltételt megtartottnak kell tekinteni, ha az intézkedésben résztvevő a tevékenységet 2021. január 1-jétől őstermelőként végzi, az ezzel ellentétes pályázati felhívási rendelkezés nem alkalmazható, az egyéni vállalkozói működési formára vonatkozóan tett kötelezettségvállaláshoz joghatás nem fűződik és mezőgazdasági és vidékfejlesztési támogatási szerv a kifizetési kérelmet erre hivatkozással nem utasíthatja el.
Ezek szerint, a pályázó nem köteles a továbbiakban mégsem a tevékenységet egyéni vállalkozóként folytatni, hanem megteheti azt őstermelőként is? Korábban is őstermelő volt, de nem családi gazdaságban, hanem egymaga. Jelentős a különbség, mert pl. a mezőgazdasági támogatások az őstermelő esetén nem számítanak bele az adóalapba, a vállalkozónál pedig adóköteles támogatásként szerepel.
Válasz barkaspisti #13230. hozzászólására(6c) * Ha az Art. szerinti kifizető a tárgyévben ugyanazon kisadózó vállalkozásnak az év elejétől összesítve 3 millió forintot meghaladó összegű bevételt juttat, a 3 millió forintot meghaladó összegű juttatás után 40 százalékos mértékű adót fizet.
Nem különbözteti meg, hogy szolgáltatás vagy termékértékesítés. Bevétel mind2 lehet.
Válasz Sz_Pisti #13228. hozzászólásáraVégig lehet csinálni tételesen is, de szerintem több az adó, ha nyereséges vagy. Bár minden gazdaság más, lehet hogy valahol a tételes jobb.
Válasz Hogel #13225. hozzászólásáraNem az a gond a Katával. Tegyük fel , hogy a környéken egy szárító, egy konzervüzem vagy egy hűtőház van. Logisztikai okokból csak oda tudod vinni az árut. Ha 3 millát meghaladja az egy partner felé az értékesítésed, akkor a vevődnek 40 % különadót kell fizetni. Ez itt teljes képtelenség. Jelenleg egy kamion napraforgó is meghaladja ezt a határt. Kata, mint adózási forma ugrott 2021-től. Ha vállalkozóként tételes maradsz, nem bírod összekeparni a megfelelő mennyiségű számlát. A jövedelem után 9% SZJA, 15 % osztalékadó és 17,5 % szochó van. Míg őstermelőként 9,7 millaig nincs SZJA. Nem világos a főállású őstermelő TB fizetése, még utánannézek.
"A családi gazdaságokról szóló CXXIII. törvény hatálya nem terjed ki azokra a személyekre, akik nem családi gazdaság tagjaként, egyéni vállalkozóként végeznek mezőgazdasági tevékenységet. "
Válasz SUX #13224. hozzászólásáraDe a bevétel definíciója függ.Katánál az árbevétel 60% jövedelem.Bár ez is kérdés hogy az államkincstár úgy számolja e ahogy a nav.
Válasz Hogel #13222. hozzászólásáraIgen, ugyanez a típusválasz. Tovább bonyolítja, hogy a fiatal gazdák nagy része Katás volt, amit jelentősen szigorítanak. Havi ötvenből évi 12 milla bevételig el volt rendezve az adó. Most nézni kellene, mennyit adsz el egy vevőnek. Az sem biztos, hogy FGk a Kata alatt maradhatnak. Nem marad más , csak az őstermelői igazolvány. Az államkincstár állásfoglalása nem tiltja a dolgot, a pénzügyi bevételek meg nem függnek a gazdálkodási formától. Volt olyan tevékenység, amit csak vállalkozóként végezhettél, pl. dísznövény, most már kevesebb a megkötés. Tehát ez sem indok.
"A 2020. november 30-án megjelent a családi gazdaságokról szóló CXXIII. törvény 19. § (4) bekezdése lehetővé teszi a családi gazdaság azon tagjának, aki a 2020. december 31. napon egyéni vállalkozóként végez mezőgazdasági tevékenységet, hogy 2021. január 1-jétől a tevékenységét mezőgazdasági őstermelőként végezze.
A VP2-6.1.1-16 kódszámú A fiatal mezőgazdasági termelők számára nyújtott induló támogatás című pályázati felhívás (a továbbiakban: felhívás) alapján támogatási kérelmet az nyújthatott be, aki a támogatási kérelem benyújtásakor főtevékenységként mezőgazdasági tevékenységet folytató egyéni vállalkozó volt.
A felhívás keretében Támogatói Okirattal rendelkező kedvezményezett egyik kötelezettsége, hogy a jogosultsági feltételként meghatározott egyéni vállalkozói tevékenységét fenntartsa a működtetési időszak végéig. A kedvezményezett köteles továbbá a működtetési időszak 3. évének január 1. napjától főállású egyéni vállalkozóvá válni, illetve amennyiben plusz pontért vállalta akkor a működtetési időszak 2. évétől.
A támogatási kérelem részét képező üzleti tervet és pénzügyi tervet a kedvezményezett az egyéni vállalkozói tevékenység figyelembe vétele mellett tervezte meg. Mind az üzleti terv, mind pedig a pénzügyi terv az értékelés alapját képezte. Ennek megfelelően a pénzügyi tervben vállaltak nem teljesítése esetén két lépcsős szankciót határoz meg a felhívás. Amennyiben a kedvezményezett gazdálkodási formája megváltozna, akkor nagy valószínűséggel fennállhat, hogy a pénzügyi terv értékei nem teljesülnek, ami akár a Szerződéstől való elállást is maga után vonná, a már kifizetett támogatási összeg visszakövetelése mellett.
Fentiek alapján a felhívás keretében vállalt kötelezettségek fenntartása és a jogkövetkezmények elkerülése érdekében célszerű a mező- és erdőgazdasági tevékenységét egyéni vállalkozóként tovább folytatnia. Javasoljuk tehát, hogy az egyéni vállalkozói tevékenységét a működtetési időszak végéig tartsa fenn, mert várhatóan csak így tud megfelelni a pályázati felhívás vonatkozó előírásainak.
Válasz Hogel #13218. hozzászólásáraMinden támogatásra vonatkozik,( nemcsak FG), amelynek feltétele volt az egyéni vállalkozói igazolvány, vagy EV válási önkéntes kötelezettségvállalás , a jogszabály hatályánál fogva januártól nem kötelező.
MVH sem tudott mást mondani, csak arra hivatkozott, hogy az üzleti terv az egyéni vállalkozáson alapul.
Lehet, hogy az üzleti tervben fognak kötekedni, biztos lesznek ebből perek is. Nekem pontosan egymillió nyolcszázezer indokom van arra, hogy ne maradjon a hozzátartozóm vállalkozó.
Válasz SUX #13217. hozzászólásáraMiért lenne könyebben teljesíthető ev formában???Ezt nem értem.Mindegy.
Tehát az államkincstár azt mondta, hogy nyugodtan lehet őstermelőire váltani 2021 től, az nem jár szankcióval?
Válasz Hogel #13216. hozzászólásáraIgen, az MVH azt válaszolta, hogy az üzleti terv megtartása könnyebben teljesíthető egyéni vállalkozói formában. (burkolt rosszallás??? remélem nem.) Ja és a 2021-es SZJA törvény nem korlátozza a dísznövénytermesztést. 2020-ig évi 250.000 Ft volt az a határ, amit őstermelőként virágot termeszthettél.
Válasz SUX #13214. hozzászólásáraValaki kapott már erről megerősítést az IH tól?
Nehogy valami gubanc legyen emiatt, ha véletlen kiderül hogy mégsem lehetett volna felhagyni a vállalkozással...
Válasz 061284 #13208. hozzászólásáraNincs infóm. Én 8-as betonrácsból csináltatok 1,60 magas táblás összecsavarozható keretet. Ha beérik a komposzt, szétszedem, a komposztot szétszórom.
Lehet deszkából is, csak akkor kényelmetlenebb kiszedni.
Akit érint , már nem kötelező a fiatal gazdáknak a vállalkozói igazolvány. A családi gazdaságokról szóló törvény szerint:
2020 évi CXXIII tv (11/30 Magyar közlöny)
15. átmeneti rendelkezés
19 § (7) bekezdés
(7) Ha valamely, az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból folyósított támogatás nemzeti szinten meghatározott feltétele a tevékenység egyéni vállalkozóként való végzését írja elő, a feltételt megtartottnak kell tekinteni, ha az intézkedésben résztvevő a tevékenységet 2021. január 1-jétől őstermelőként végzi, az ezzel ellentétes pályázati felhívási rendelkezés nem alkalmazható, az egyéni vállalkozói működési formára vonatkozóan tett kötelezettségvállaláshoz joghatás nem fűződik és mezőgazdasági és vidékfejlesztési támogatási szerv a kifizetési kérelmet erre hivatkozással nem utasíthatja el.
Válasz Tibi255 #13211. hozzászólásáraHárom sornak kellene benne szerepelni, ha rákattintottál a fiatal gazda pályázatra. Beadtátok a 10%os kifizetést júliusban?
Köszönöm, megtaláltam!
Ha itt csak a 2015-ös pályázat jóváhagyás és a 2015-ös kifizetési kérelem jóváhagyása van, akkor az azt jelenti, hogy nem kezdték el még feldolgozni sem az ebben az évben beadott 10% kifizetését?
Válasz antalocz #13202. hozzászólásáraKinek szeretnél elszámolni? Ha a NAV felé, akkor adásvételit írjatok, és így bele tudod tenni költségként a vállalkozásba.
Az MVH felé pedig nem kell elszámolnod a pénzzel. A birkás instruktorral kell felvenni a kapcsolatot, és az EUME/STÉ miatti létszámot majd ő igazolja - ha kell -.
13455 hozzászólás
Válasz madle #13254. hozzászólásáraHa van ilyesmi információd akkor azt lehet tudni mi a felső határ üzemméretben?Kiestem ebből a körből 6 éve pályáztak utoljára de mindig csak az elutasítás...
Válasz SzDeni #13253. hozzászólásáraÚgy tudom, hogy az új KAP-ban már felemelik 100.000 eurora, viszont egyelőre átmeneti időszak van. Ebben a formában leghamarabb 2023-ban lesz lehetőség pályázni.
Válasz Ádám05 #13250. hozzászólásáraJa még csak annyi. Én legalábbis akárhogy matekozom, 6000STÉ értékű gazdaságból megélni nem lehet. De még a duplájából sem. (Vállalkozóként). 14mFt ma a mezőgazdaságban semmi.Ez kb 15éves 8000üó JD ára. Ha ez az összeg + ilyen feltételek maradnak, akkor ez a pályázat részemről felejtős.
Válasz Ádám05 #13250. hozzászólásáraSzia. Ha indulni akarsz akkor eleve min. 6000STÉ nek kell lenni. Ha 50nm-en elkezdesz gombát termeszteni az 5640STÉ +az 1ha on valami azzal megvan a 6000. És akkor erre építkezhetsz. De amit tudni kell, kicsi a területed tehát valami nagyon intenzív dolgot kell csináljál. Ami nagy szaktudást és odafigyelést igényel, de még akkor sem biztos hogy a terméked versenyképes lesz, így az üzleti terved nem tudod megvalósítani.
Amúgy én is folyamatosan gondolkozom mivel induljunk, hogy nem csak felmarkoljuk a pénzt és várjuk hogy leteljen az öt év, hanem ténylegesen értéket állítsunk elő.
Válasz Ádám05 #13250. hozzászólásáraDíszfa iskolával hasonló területtel, ha jól emlékszem, ismerős nyert pályázatot
Az a kérdésem ha van egy hektár és nem több terület, valamint 50nm2 pince milyen fiatal gazda programot lehet rá találni, ami jövőben is értékes? Gondolom magas feldolgozottságú élelmiszer lenne a megoldás, de várnék több hozzászólótól ötletet.
köszi
Sziasztok.
Nekem tavalyi évvel lejárt az 5 évem. Szívesen átadom az állatállományomat akinek szüksége van rá, vagy esetleg aki bajban van a teljesítéssel szóljon hátha tudok segíteni. zolee76@t-email.hu
Válasz >>>>Cs.Gazda>>>> #13247. hozzászólásáraNA az úgy tényleg jó lenne :D
Évente +20.
De neked már nem jár :(
Válasz Hogel #13245. hozzászólásáraHavi 20? Hol lehet erre jelentkezni.?
Válasz Hogel #13245. hozzászólásáraKöszi! Erre voltam akkor kíváncsi a 25000 ste-re. Köszi szépen.
Válasz pityikusz #13243. hozzászólásáraHú van itt fogalomzavar nálatok úgy látom.
Külön kell választani a fiatal gazda induló támogatást, ahol van üzemméret határ 6000-25000 ste.
Valamint teljesen más tészta a fiatal termelőknek járótámogatás kiegészítés, ami havi 20.000/ha és nem üzemméret határra hanem terület korlátra -90 ha- ig jár.
Válasz pityikusz #13243. hozzászólásáraköszi az infót :)
Helló.
Igen, ugy tudom 90hektár lehetett max.
Sziasztok!
Az eddigi fiatalgazda támogatások során volt maximális üzemméret határ?
Köszi
Válasz Hogel #13240. hozzászólásáraKoszonom.
Válasz BMWs paraszt-JD fanatikus #13239. hozzászólásáraKözte van .képesítés
Hol tudnék utana nezni , hogy mezogazdasagi gepesz technikus vegzettseggel igenybe veheto e majd fiatalgazda palyazat ?
Vagy az elozo kiirasba elfogadott volt e?
Kedves fiatal gazda társak !
Ha segítségre van szükségetek a teljesitesbe keressetek bátran ! Szívesen segítek ! 06304416420
A 2020. évi CXXIII. törvény, amely most rendezte a mezőgazdasági tevékenységeket folytatók státuszát, a VI. fejezet 19. §. 7. pontjában kimondja:
(7) Ha valamely, az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból folyósított támogatás nemzeti szinten meghatározott feltétele a tevékenység egyéni vállalkozóként való végzését írja elő, a feltételt megtartottnak kell tekinteni, ha az intézkedésben résztvevő a tevékenységet 2021. január 1-jétől őstermelőként végzi, az ezzel ellentétes pályázati felhívási rendelkezés nem alkalmazható, az egyéni vállalkozói működési formára vonatkozóan tett kötelezettségvállaláshoz joghatás nem fűződik és mezőgazdasági és vidékfejlesztési támogatási szerv a kifizetési kérelmet erre hivatkozással nem utasíthatja el.
Ezek szerint, a pályázó nem köteles a továbbiakban mégsem a tevékenységet egyéni vállalkozóként folytatni, hanem megteheti azt őstermelőként is? Korábban is őstermelő volt, de nem családi gazdaságban, hanem egymaga. Jelentős a különbség, mert pl. a mezőgazdasági támogatások az őstermelő esetén nem számítanak bele az adóalapba, a vállalkozónál pedig adóköteles támogatásként szerepel.
Válasz csonthejas #13235. hozzászólásáraBármit lehet belőle, mert szabadon felhasználható, a vállalás a lényeg hogy teljesüljön.
Tudja-e valaki, hogy a Fiatal Gazda Pályázatból, lehet-e művelés alól kivont zártkerti ingatlan vásárolni?
Válasz Hogel #13231. hozzászólására Ha te mondod...
Válasz >>>>Cs.Gazda>>>> #13219. hozzászólásáraMég semmit.
Válasz barkaspisti #13230. hozzászólására(6c) * Ha az Art. szerinti kifizető a tárgyévben ugyanazon kisadózó vállalkozásnak az év elejétől összesítve 3 millió forintot meghaladó összegű bevételt juttat, a 3 millió forintot meghaladó összegű juttatás után 40 százalékos mértékű adót fizet.
Nem különbözteti meg, hogy szolgáltatás vagy termékértékesítés. Bevétel mind2 lehet.
Válasz Sz_Pisti #13228. hozzászólásáraCsak nem a mostanit ....
Válasz SUX #13227. hozzászólásáraAz csak a szolgáltatásra vonatkozik nem termékre.
Válasz Sz_Pisti #13228. hozzászólásáraVégig lehet csinálni tételesen is, de szerintem több az adó, ha nyereséges vagy. Bár minden gazdaság más, lehet hogy valahol a tételes jobb.
Válasz SUX #13227. hozzászólására Végigcsináltam tételes adózással a fiatal gazdát
Válasz Hogel #13225. hozzászólásáraNem az a gond a Katával. Tegyük fel , hogy a környéken egy szárító, egy konzervüzem vagy egy hűtőház van. Logisztikai okokból csak oda tudod vinni az árut. Ha 3 millát meghaladja az egy partner felé az értékesítésed, akkor a vevődnek 40 % különadót kell fizetni. Ez itt teljes képtelenség. Jelenleg egy kamion napraforgó is meghaladja ezt a határt. Kata, mint adózási forma ugrott 2021-től. Ha vállalkozóként tételes maradsz, nem bírod összekeparni a megfelelő mennyiségű számlát. A jövedelem után 9% SZJA, 15 % osztalékadó és 17,5 % szochó van. Míg őstermelőként 9,7 millaig nincs SZJA. Nem világos a főállású őstermelő TB fizetése, még utánannézek.
"A családi gazdaságokról szóló CXXIII. törvény hatálya nem terjed ki azokra a személyekre, akik nem családi gazdaság tagjaként, egyéni vállalkozóként végeznek mezőgazdasági tevékenységet. "
Válasz SUX #13224. hozzászólásáraDe a bevétel definíciója függ.Katánál az árbevétel 60% jövedelem.Bár ez is kérdés hogy az államkincstár úgy számolja e ahogy a nav.
Válasz Hogel #13222. hozzászólásáraIgen, ugyanez a típusválasz. Tovább bonyolítja, hogy a fiatal gazdák nagy része Katás volt, amit jelentősen szigorítanak. Havi ötvenből évi 12 milla bevételig el volt rendezve az adó. Most nézni kellene, mennyit adsz el egy vevőnek. Az sem biztos, hogy FGk a Kata alatt maradhatnak. Nem marad más , csak az őstermelői igazolvány. Az államkincstár állásfoglalása nem tiltja a dolgot, a pénzügyi bevételek meg nem függnek a gazdálkodási formától. Volt olyan tevékenység, amit csak vállalkozóként végezhettél, pl. dísznövény, most már kevesebb a megkötés. Tehát ez sem indok.
És itt a hangsúly szerintem a jövedelem számítás szabályán van....
Ugyanis őstermelőnél nagyon magas a "nem volt jövedelem" szint :D
Válasz SUX #13221. hozzászólásáraMegkaptam én is a hivatalos választ.
Ugyanaz.Valamiért nem igazán javasolják.
"A 2020. november 30-án megjelent a családi gazdaságokról szóló CXXIII. törvény 19. § (4) bekezdése lehetővé teszi a családi gazdaság azon tagjának, aki a 2020. december 31. napon egyéni vállalkozóként végez mezőgazdasági tevékenységet, hogy 2021. január 1-jétől a tevékenységét mezőgazdasági őstermelőként végezze.
A VP2-6.1.1-16 kódszámú A fiatal mezőgazdasági termelők számára nyújtott induló támogatás című pályázati felhívás (a továbbiakban: felhívás) alapján támogatási kérelmet az nyújthatott be, aki a támogatási kérelem benyújtásakor főtevékenységként mezőgazdasági tevékenységet folytató egyéni vállalkozó volt.
A felhívás keretében Támogatói Okirattal rendelkező kedvezményezett egyik kötelezettsége, hogy a jogosultsági feltételként meghatározott egyéni vállalkozói tevékenységét fenntartsa a működtetési időszak végéig. A kedvezményezett köteles továbbá a működtetési időszak 3. évének január 1. napjától főállású egyéni vállalkozóvá válni, illetve amennyiben plusz pontért vállalta akkor a működtetési időszak 2. évétől.
A támogatási kérelem részét képező üzleti tervet és pénzügyi tervet a kedvezményezett az egyéni vállalkozói tevékenység figyelembe vétele mellett tervezte meg. Mind az üzleti terv, mind pedig a pénzügyi terv az értékelés alapját képezte. Ennek megfelelően a pénzügyi tervben vállaltak nem teljesítése esetén két lépcsős szankciót határoz meg a felhívás. Amennyiben a kedvezményezett gazdálkodási formája megváltozna, akkor nagy valószínűséggel fennállhat, hogy a pénzügyi terv értékei nem teljesülnek, ami akár a Szerződéstől való elállást is maga után vonná, a már kifizetett támogatási összeg visszakövetelése mellett.
Fentiek alapján a felhívás keretében vállalt kötelezettségek fenntartása és a jogkövetkezmények elkerülése érdekében célszerű a mező- és erdőgazdasági tevékenységét egyéni vállalkozóként tovább folytatnia. Javasoljuk tehát, hogy az egyéni vállalkozói tevékenységét a működtetési időszak végéig tartsa fenn, mert várhatóan csak így tud megfelelni a pályázati felhívás vonatkozó előírásainak.
Válasz Hogel #13218. hozzászólásáraAz üzleti tervet pontozták. Lehet, hogy szubjektíven lepontozzák azért, mert nem vagy EV.
Válasz Hogel #13218. hozzászólásáraMinden támogatásra vonatkozik,( nemcsak FG), amelynek feltétele volt az egyéni vállalkozói igazolvány, vagy EV válási önkéntes kötelezettségvállalás , a jogszabály hatályánál fogva januártól nem kötelező.
MVH sem tudott mást mondani, csak arra hivatkozott, hogy az üzleti terv az egyéni vállalkozáson alapul.
Lehet, hogy az üzleti tervben fognak kötekedni, biztos lesznek ebből perek is. Nekem pontosan egymillió nyolcszázezer indokom van arra, hogy ne maradjon a hozzátartozóm vállalkozó.
2020 nyári 10% igénylésből kapott már valaki valamit?
Válasz SUX #13217. hozzászólásáraMiért lenne könyebben teljesíthető ev formában???Ezt nem értem.Mindegy.
Tehát az államkincstár azt mondta, hogy nyugodtan lehet őstermelőire váltani 2021 től, az nem jár szankcióval?
Válasz Hogel #13216. hozzászólásáraIgen, az MVH azt válaszolta, hogy az üzleti terv megtartása könnyebben teljesíthető egyéni vállalkozói formában. (burkolt rosszallás??? remélem nem.) Ja és a 2021-es SZJA törvény nem korlátozza a dísznövénytermesztést. 2020-ig évi 250.000 Ft volt az a határ, amit őstermelőként virágot termeszthettél.
Válasz SUX #13214. hozzászólásáraValaki kapott már erről megerősítést az IH tól?
Nehogy valami gubanc legyen emiatt, ha véletlen kiderül hogy mégsem lehetett volna felhagyni a vállalkozással...
Válasz 061284 #13208. hozzászólásáraNincs infóm. Én 8-as betonrácsból csináltatok 1,60 magas táblás összecsavarozható keretet. Ha beérik a komposzt, szétszedem, a komposztot szétszórom.
Lehet deszkából is, csak akkor kényelmetlenebb kiszedni.
Akit érint , már nem kötelező a fiatal gazdáknak a vállalkozói igazolvány. A családi gazdaságokról szóló törvény szerint:
2020 évi CXXIII tv (11/30 Magyar közlöny)
15. átmeneti rendelkezés
19 § (7) bekezdés
(7) Ha valamely, az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból folyósított támogatás nemzeti szinten meghatározott feltétele a tevékenység egyéni vállalkozóként való végzését írja elő, a feltételt megtartottnak kell tekinteni, ha az intézkedésben résztvevő a tevékenységet 2021. január 1-jétől őstermelőként végzi, az ezzel ellentétes pályázati felhívási rendelkezés nem alkalmazható, az egyéni vállalkozói működési formára vonatkozóan tett kötelezettségvállaláshoz joghatás nem fűződik és mezőgazdasági és vidékfejlesztési támogatási szerv a kifizetési kérelmet erre hivatkozással nem utasíthatja el.
Válasz Tüti #13212. hozzászólásáraAkkor a 3-ik sor hiányzik.
Igen beadtuk és van is róla átvételi értesítő, hogy fogadták.
Akkor majd rákérdezek
Válasz Tibi255 #13211. hozzászólásáraHárom sornak kellene benne szerepelni, ha rákattintottál a fiatal gazda pályázatra. Beadtátok a 10%os kifizetést júliusban?
Köszönöm, megtaláltam!
Ha itt csak a 2015-ös pályázat jóváhagyás és a 2015-ös kifizetési kérelem jóváhagyása van, akkor az azt jelenti, hogy nem kezdték el még feldolgozni sem az ebben az évben beadott 10% kifizetését?
Válasz tibor.varjasi #13209. hozzászólásáraSzia!
https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/e-ugyintezes
alkalmazás megnyitása
bejelentkezés - ügyfélkapun keresztül
általános ügyintézés legördítése
ügyfél tájékoztatási rendszer
ott kikeresed a fiatal gazda pályázatot rákattintasz és ott lesz a táblázatba a kifizetési kérelem státusza.
Válasz Mesy0730 #13183. hozzászólásáraSzia!
Tudnál segíteni, hol lehet megnézni a kifizetési kérelem státuszát?
Köszönöm!
Komposztalo terrol van barkinek tovabbi informacioja? Hogyan lehet ugy kialakitani, hogy megfeleljen a palyaztnak?
Válasz Lelkes "Amatőr" #13204. hozzászólásáraEzt más is szeretné tudni, nagyon jó kérdés amit feltettél.
Válasz antalocz #13202. hozzászólásáraKinek szeretnél elszámolni? Ha a NAV felé, akkor adásvételit írjatok, és így bele tudod tenni költségként a vállalkozásba.
Az MVH felé pedig nem kell elszámolnod a pénzzel. A birkás instruktorral kell felvenni a kapcsolatot, és az EUME/STÉ miatti létszámot majd ő igazolja - ha kell -.