Gázolaj árak 616 Ft Benzin árak 608 Ft EUR 391.7 Ft USD 360.23 Ft CHF 407.66 Ft GBP 463.61 Ft

Fórum

Földbérleti díj

Létrehozta: pit , 2008-10-19 20:25:08

Kedvencekhez Segítség

3401 hozzászólás
Nincs profilkép
#2901 matarka
2023-02-25 17:41:42

Válasz .Feco. #2882. hozzászólására

Neked is mindenben igazad van. Lehetnél akár a "mi" szaktanácsadónk!
Jó lenne, ha ilyen emberek hozzáférhetők lennének "átlag embereknek" is.
Nagyon jól látod, hogy 100 ha már az a méret, amelynek műveléséért már elhívnak egy XII. kerületi márványszobás megbeszélésre is - valóban megtörtént...
Ha valaki ki tudja fizetni azonnal, minden vita nélkül a 100 ha bérmunka költségét, az nagy kincs! Azt megköszönik a legnagyobb szolgáltatók is.
És azért ne felejtsük már el, hogy bankok is vannak! Az elmúlt évi határozatokkal bekocogva bármelyik hitelintézethez, akár több évi támogatást előre finanszíroznak - és bizony nem túl magas kamaton. Ha esetleg nem lenne pénz... De azért évi 31millióból szokott maradni:)

#2900 #bandi
2023-02-25 17:35:31

Válasz matarka #2897. hozzászólására

Az a különbség, hogy a második verzióban a szomszédodban megjelenik valaki néhány várossal arrébbról, és gyakorlatilag földet bérel. Úgy, hogy mondjuk a helyben lakó szomszéd, csak néz mint hal a szatyorban.

Nincs profilkép
#2899 matarka
2023-02-25 17:32:20

Válasz Vén cigány #2886. hozzászólására

Nagyon szépen leírtad a hazai viszonyokat. Ez egészen pontosan így megy!
Rengeteg földtulajdonos köszönő viszonyban sincs a földműveléssel. Egyszerű befektetés.
Ügyvédek, bírók, ügyészek, közjegyzők, orvosok, mérnökök, fuvarosok, gyógyszerészek, bankárok mind-mind jó befektetésnek látta/látja a hazai termőföldet.
Valahová tenni kell a pénzt - akár feketén, akár fehéren jött össze.
És az uniós támogatás egy biztos pont. Minden évben óramű pontossággal érkezik, EUR alapon, ráadásul az értéke sosem csökken, hanem nő - mit nő, bombanő:). Kell ennél több?
Hogy van egy ilyen apróság, hogy "le kell papírozni az egész folyamatot"? Hát igen, van ilyen, erre vannak a szaktanácsadók és a "tanácsadók" - nyilván némi zsebpénzért cserébe.
És lőn! A csak "papíron gazdálkodók" sokkal jobban dokumentáltak, mint a "valóban gazdálkodók" - minden papír, minden szerződés, minden számla, minden földmérési jegyzőkönyv, gazdálkodási napló, stb tökéletesen pontos. Fura nem?

Nincs profilkép
#2898 matarka
2023-02-25 17:19:12

Válasz #bandi #2894. hozzászólására

Ebben teljesen igazad van! Nekem sem tetszik, hogy a "nemtermelést" ennyire támogatják!
De még egyszer, ha elmegyünk egy esküvőre, akkor úgy táncolunk, ahogy ott zenélnek!
Hiába szeretnénk mi azt, hogy mást támogassanak, ha egyszer ez a támogatási rendszer.
Jó vagy rossz, nehéz megítélni, de ez van.
Hogy meddig elegendő?
Ebben a történelmi pillanatban lehet már nem lesz holnap sem... De ma még van és ez a támogatási rendszer. Hátha marad még 2027-ig. Hogy utána mi lesz?
Jó kérdés. Egy biztos, mi mindig megéltünk, még a jég hátán is. Valamit akkor is ki fogunk ötletelni...

Nincs profilkép
#2897 matarka
2023-02-25 17:13:34

Válasz #bandi #2895. hozzászólására

Mi a különbség a "tényleges integráció" és az "odaadom valakinek aztán azt csinál vele, amit akar" között?
Nyilván nem arra gondolok, amikor az integrátortól csak a vetőmagot, műtrágyát és vegyszert szerzi be - a terményt pedig neki adja le és összevezetik a két oldalt.
Vannak olyan "tényleges integrátorok" és pl. Berettyóújfaluban nem is egy ilyen van, akik az egész munkát elvégzik az őszi szántástól a betakarítást követő szárításig, sőt tárolásig. Ugyanaz a nagy cég!
Ebben az esetben szerintem semmi különbség nincs. Csak még jobban körbe van bástyázva - jogilag...

Nincs profilkép
#2896 matarka
2023-02-25 17:08:30

Válasz .Feco. #2882. hozzászólására

Még egyszer ez nem kamu öko. Nálunk nincs gaztenger.
Rengetegen csinálják ezt, ezért láthatsz sok helyen "gaztengert". Van, aki igénytelenül csinálja, csak a maximális hasznot hajszolja (pl. belerak 100 db diófa csemetét 1 ha földbe és felveszi az érte járó évi 700.000 Ft/ha támogatást - nem elírás tényleg 700ezer ft/ha!!!) és nem foglalkozik azzal, hogyan néz ki a földje. És van, aki igényesen - persze itt kevesebb a haszon is.
És van termés is, miért ne lenne. Sőt még haszon is van rajta. 2022-ben ez nem volt magától értetődő.
De ha nagyon lusta valaki, akkor berakja az egészet lucernával, aztán odaadja egy állattartónak az egészet (sokan ingyen, de van, aki elkér kaszálásonként 10.000 Ft/ha díjat). A támogatást persze felveszi.
Nagyon fontos, hogy így a tulajdonos (vagy a tulajdonos közeli hozzátartozója, cége) marad a földhasználó, a támogatást és az ezzel járó kötelezettségeket is viseli. De földhasználó marad, amely bizony egyre jelentősebb...

#2895 #bandi
2023-02-25 17:03:12

Válasz matarka #2892. hozzászólására

Itt nem integrációról beszélgettünk, de mindegy.

#2894 #bandi
2023-02-25 17:01:51

Válasz matarka #2891. hozzászólására

Ez tisztasor, de bajban lenne a világ ha azzal kellene jóllakni, amit így "megtermeltek". A jogászoknak is meg kell élni, és ez lehetőséget ad rá. Meglátjuk meddig lesz elegendő pénz a nagykalapban, hogy a nemtermelésre több jut mint a termelésre. Fordulhat még a kerék egyszer, de amíg nem fog, addig nyugodtan lehet ezt csinálni.

Nincs profilkép
#2893 matarka
2023-02-25 16:57:23

Válasz #bandi #2889. hozzászólására

Most komolyan beszélsz???
Az Alföldön vannak olyan települések, amelyek külterületének jelentős részét felvásárolták. Egész ügyvédi irodák szakosodtak erre, komoly jutalék fejében.
A tulajdonosok gyakran egyáltalán nem kötődnek ahhoz a településhez, ahol földtulajdont szereztek, lehet nem is jártak még arra. Több ezer/tízezer hektáros birodalmak alakultak ki.
Gondolod, hogy átlátjátok azt a céghálót, amelyen keresztül a földhasználat papíron be van jegyezve?? És amelyen keresztül a támogatást felveszik? Ez költői kérdés volt, általában még a tulajdonosok sem értik, csak a "tanácsadóik"...
A valós földhasználat ettől elvált. Valahogy, valaki megműveli a földeket. Lehet 5 településsel arrébb van egy cég, amely valamilyen szerződésen keresztül műveli. Vagy csak odaadták neki, hogy küzdjön vele.
Rengeteg kombináció van, régen nem az a megszokott helyben lakó tulajdonos - helyben lakó földhasználó helyzet van már.

Nincs profilkép
#2892 matarka
2023-02-25 16:46:11

Válasz Rabó001 #2887. hozzászólására

Pontosan!
Leírtad az integráció lényegét.
Létavértes határában az egész ország legjobb fekete földjén nadrágszíj parcellák vannak. Mégis ha odamégy nem ezt tapasztalod, hanem hatalmas egybeművelt táblákat. Miért?
Mert a tulajdonos bejelöli a saját területének a parcelláját, beírja a megfelelő kódot és megkapja a támogatást.
A művelést pedig egy nagy cég végzi, akivel az év végén elszámol.
Van olyan szerintem, hogy még soha sem látta életében a földjét, még az onnan lekerülő terményt sem. Sőt nem is járt azon a településen.
De a támogatást megkapja és hol korrekten, hol nem, de elszámol vele az integrációt végző nagy cég.
Ha mondjuk egy főorvos a debreceni Klinikán, akkor mindig van haszon, akkor is, ha nem termett semmi abban az évben...

Nincs profilkép
#2891 matarka
2023-02-25 16:39:19

Válasz #bandi #2877. hozzászólására

Figyelj, sok mindenben igazad van.
De piacról élünk.
Ha az EU ezt támogatja, akkor ezt csináljuk.
Egészen más lenne a helyzet, ha mondjuk a versenyt támogatná!
Miért ne? Az kapna több támogatást, aki nagyobb temést tud lehozni egységnyi területről!
Akkor nem így gazdálkodnánk, hanem másképp. Akkor az lenne a cél és nem ez.
Én nem tudom megváltoztatni a világot, az EU-t, a magyar kormányt, az országgyűlési képviselőmet, de még a feleségemet sem:)
Alkalmazkodok a helyzethez.
Mindegyikünk ezt teszi. Ki így, ki úgy.
Mint írtam nincs benne semmi jogellenes, minden tiszta, minden jogszerű, gyakran ellenőrzött.
Mivel én intézek csaknem mindent, jól rátok.
Jól működik, immár 14 éve, 2009-től.
Az öko sem kamu (láttam már olyat is - tehát van összehasonlítási alapom), nem gaztenger.
Nyilván egy öko művelés alatt álló terület nem úgy néz ki, mint egy hagyományos.
Viszont cserében mi nem a felvásárlóval küzdünk, hanem az EU-támogatásra várunk.
Alighanem rosszul látom, de engem meggyőz az, hogy 300.000 Ft/ha így is kijön.
Fel-fel szokott tűnni néhány "nagy ember", aki szeretné kibérelni ezt a 100 ha-t. Minden évben el kell magyarázzam nekik, hogy rendben van, szívesen bérbeadjuk, de 300.000.- Ft/ha a bérleti díj alsó határa, mert ennyi így is összejön.
Ha olyan ügyesek a "hagyományos" módon gazdálkodók, akkor biztosan több profit marad és akkor biztosan röhögve ki tudják fizetni - előre - a 300.000 Ft/ha bérleti díjat.
Ha nem, akkor ott gond van és nem kell mosolyogni az ökológiai gazdálkodáson...

#2889 #bandi
2023-02-25 15:58:32

Válasz csuti0 #2885. hozzászólására

Legalább megoldódik a rejtély, hogy bukkannak fel egyesek mindenféle települések határàban mint földhasználó, úgy hogy erről a helyiek bármit is hallottak volna smile lol

#2888 .Feco.
2023-02-25 14:59:40

Válasz Vén cigány #2886. hozzászólására

ez az egyik megoldás például..

Nincs profilkép
#2887 Rabó001
2023-02-25 13:52:15

Válasz csuti0 #2885. hozzászólására
Ugyan már!
Bejelentkezik valaki a saját földjére mint földhasználo. Igényelheti a támogatást, meg is kapja. Valakivel művelteti a földet, bermunka számla jön, kifizeti, terményről megkapja a felvásárlási jegyet és megy az utalás. A kapcsolódó adminisztrációt is elvégzi/végezteti. Minden törvénynek megfelel. És ezt természetesen nem én találtam ki.
Még úgy is mehet, hogy a tulaj jóformán nem is látja a földet. Persze meg kell bíznia a szolgáltatóban. Illetve nem áll ott hogy tényleg annyi műtrágya ment-e rá, tényleg annyi termett-e, de biztos meg lehet oldani úgy, hogy végül a szolgáltató is jól járjon meg a tulaj is.

#2886 Vén cigány
2023-02-25 13:45:53

Válasz #bandi #2884. hozzászólására

Bejelentkezik földhasználónak.
Övé a földalapú és egy egyéb támogatás.
Csinálod neki a bérmunkákat és küldöd neki a számlákat.
A végén az ő nevére lesz eladva termény, persze annyi termény, aminek az ára fedezi a bérmunka költséget. A többi termény a tied.smile biggrinsmile biggrin

Nincs profilkép
#2885 csuti0
2023-02-25 13:20:32

Válasz .Feco. #2883. hozzászólására
Szia!
Az állampolgár kötelessége,hogy a törvényeket betartsa,ha elégedetlen,vagy nem ért velük egyet, akkor választások alkalmával ennek az X-el hangot tud adni.
"A "hivatal" meg pontosan tudja, csak nem foglalkozik vele..." MÉG!
Ha egyszer elkezdik összevetni,hogy ki hova mennyiért adja el a megtermelt terményt,vagy a terület arányosan kifizetett támogatásból, mennyi terményt értékesített,akkor lesz gond. Én szeretek nyugodtan aludni, és nem rezzenek össze ha a NAV-tól jön levél!
Üdv.: Csuti

#2884 #bandi
2023-02-25 12:07:27

Válasz .Feco. #2883. hozzászólására

Te tudod, de én nem kapkodnèk az ilyen bizniszek után, főleg nem a semmiből jött jókis bérmunkák után. Bár lehet ott mások a tarifák, de itt ha elkéred amit el kell akkor genya vagy, ha nem akkor meg csak az idődet töltötted. Inkább csinálok mást szezonban, lehet sokmindent.
Ő a földhasználó, 100 hektárra, aztán le meg nemad terményt, meg számlája sincs semmiről? Vagy van minden, te csak elhozod a termés x részét? Aztán egyszer nem úgy sikerül megegyezni aztán te tettél bele 30-40 misit, de aratni meg nem kell menni..

#2883 .Feco.
2023-02-25 11:14:11

Válasz csuti0 #2881. hozzászólására

Úgy tud ilyet javasolni, hogy sokunknak elege van már a földtörvény faxságaiból, a havonta kijövő követhetetlen változtatásokkal, és azzal, hogy lassan mindenkinek több jogköre van dönteni hogy ki veheti vagy bérelheti ki földet, mint annak a gazdája! Mostanra eljutott oda a dolog, hogy már nem piacvédelemet szolgál, hanem az átláthatatlanságot és a hivatali kekeckedést!
sokkal jobb megoldások is vannak ezek kikerülésére, de főleg kisebb földek esetében ez egy simán járható út, és bevett gyakorlat. A tulaj felveszi a támogatást, az a bérleti díj, a földet meg műveli akivel megegyezett, a különbözet meg vagy a termény felvásárlása vagy a bérmunka költség....
A "hivatal" meg pontosan tudja, csak nem foglalkozik vele...

#2882 .Feco.
2023-02-25 11:08:23

Válasz #bandi #2877. hozzászólására

Ha kivesszük a kamu-öko gazdálkodást, és helyette beteszed az AKG-t, egy szintén 3-as felosztásban ahol mindenre van SAPS, zöldítés és AKG, meg mondjuk 1/3-ra ipari zöldség az is bőven 200 fölött van és nem kell gaztengert sem nézegetni...
és a "felveszed a támogatást és papír nélkül megoldjuk" koncepció helyett van sokkal egyszerűbb és sokkal tisztább megoldás is hogy ne kelljen kifüggesztgetni... Azért ha valahova odamegy, hogy itt van 100 ha bérmunka, nem hiszem hogy ne kerülne nagyon hamar a VIP ügyfélkörbe akár nagyobb cégeknél is... ahogy bérföldből nem szaladgálnak sokan 100 hektárokkal, úgy bérmunkával sem! Főleg a tavalyi év után lehajol azért a pénzért sok valaki szerintem!

Nincs profilkép
#2881 csuti0
2023-02-25 10:22:15

Válasz #bandi #2877. hozzászólására
Szia!
Mifelénk is van "gazda" aki efféle oko-bio "gazdálkodást" folytat, a támogatásokért cserébe.
Szeptemberben még a búzát aratta,akarom mondani gaztengert,a gép a táblákon többet állt mint haladt smile lol
A szaktanácsadója December óta rohangál mint a mérgezett egér,mert valami nem volt kerek egy ellenőrzés alkalmával,és jelenleg úgy fest a dolog,hogy bukik a támogatás.
Ez a "papír nélküli" dolog meg nagyon korrekt, csak épp meg ne tudja a hivatal.Nem is értem ilyet,hogy tud valaki javasolni?
Üdv.: Csuti

Nincs profilkép
#2880 Batka
2023-02-25 09:15:49

Válasz matarka #2872. hozzászólására

Őszintén bevallom szkeptikus voltam és végigszámoltam, és nagyjából kijött. azt kell, hogy mondjam a maga nemében zseniális! nyilvánvalóan ez nem egy hozzánk hasonló földhözragadt termeléshez szokott ember agyából jött ki, de akkor is zseniális.
Valószínűleg át kell értékelnünk a gondolkodásunkat, a jelenlegi helyzet alapján a termésünk amúgy se sok mindenkinek hiányzik, brüsszel folyton azon dolgozik, hogy minél kevesebbet termeljünk, a termés részét pedig megoldják az ukránok tehát lehet ez a jövő útja. Ami számomra érdekes a zöldborsó, mint ipari zöldség ökoban, de a papír biztos elbírja, és még az se gond ha tárcsával takarítják be. Sőt ebben a forgóban még dolgozni se nagyon kell. Megemelem a kalapom az eszmei szerzője előtt!

Nincs profilkép
#2879 univerzum1
2023-02-25 08:35:14

Válasz csabahegeszt #2876. hozzászólására

Nekem nincsen se gépem, se szaktudásom, csak földem.
A haszonbérlőmnek van gépe, van szaktudása, csak földje nincs.
A kettőt összeadjuk és egy korrekt szerződést szeretnénk kötni, ezért gyűjtöm az infókat.
A 2022-es év valakinek bejött, valakinek nem. Ilyennel is , olyannal is beszéltem. Ezt a kockázatot fel kell vállalni a mezőgazdaságban hosszútávon, hogy több jó év lesz, mint rossz.

#2878 72
2023-02-25 07:16:14

Válasz matarka #2873. hozzászólására
Még szerencse hogy vannak ilyen fajín gazdálkodók mint te! (értsd ahogy akarod)smile pimp

#2877 #bandi
2023-02-25 06:52:51

Válasz matarka #2872. hozzászólására

Nem az lmbtq lobbi, vagy a korrupció az unió szégyene, hanem az, hogy ilyen jogcímhalmozó tudósoknak tízmilliókat utalnak a semmire. Mert többnyire az ilyen minden téren öko gazdaság, gyakran úgy néz ki, hogy a mellig érő gyomból a kombájnnal valahogy learatnak némi drága terményt, amivel éppenhogy kijön plusszosra a dolog, a hektáronkénti 40 ezer forintos eredmèny pontosan mutatja. Tehát nulla munkára, egy gaztengerre, kifizettünk 27 milliót, hát kéremszépen tényleg van némi baj brüsszelben.
Nem bántáskèppen, igaza van az illetőnek, ha adnak erre is akkor fel kell venni, de nem kème ezzel példálózni, hogy dehát mindenkinek ezt kéne csinálni, mert nem ez a realitás. És a “papír nélkül” megoldjuk, meg a “felveszed te a támogatást” jellegű hozzászólásokkal csak összébbzavarod az illetőt, a vége meg az lesz, hogy bomlik a kapcsolat, majd ő művelteti bérbe, amit az idén igérkező tarifákkal, nem kívánnék magamnak, főleg hogy minden munkafolyamatban kb az enyém lenne az utolsó, mert okos vagyok.

Nincs profilkép
#2876 csabahegeszt
2023-02-25 06:42:02

Válasz univerzum1 #2871. hozzászólására

Miért nem csinálod te magad?
Meglátod milyen gazdag leszel!
Ja ha jön egy olyan év mint a 2022 akkor nem leszel.

#2875 Vén cigány
2023-02-25 06:40:26

Válasz matarka #2872. hozzászólására

Sokan még a 60 ezer/ha árat is sokalják!!!smile thumbupsmile thumbup
Hát persze ingyen jobb lenne!!!!smile sweatdrop

Nincs profilkép
#2874 Tézé
2023-02-25 06:11:46

Válasz univerzum1 #2871. hozzászólására

Szerintem az a legegyszerübb ha meghirdeted több helyen . És várod az ajánlatokat . Nyugi fogsz kapni böven és akkor már válogathatsz is a bérlök közül ekkora területért már elmennek akár 50 -100 kilométrröl is.
Kérhetsz olyant is hogy 2 részletben kéred a bérleti dijjat felét nyáron felét télen. De lehet hogy kapsz olyan ajánlatokat is hogy előre kifizetik az egészsz évit.

Nincs profilkép
#2873 matarka
2023-02-25 00:33:18

Válasz univerzum1 #2871. hozzászólására
Merre van ez a terület?
Ha nincs messze, esküszöm kibérlem én - papír nélkül.
Amit ki lehet belőle hozni, én kihozom.
Felveszed a támogatásokat, és, ami marad a 12.000.000.- forinton felül, elfelezzük!
Oda ne add 100.000.- Ft/ha bérleti díjért!

Nincs profilkép
#2872 matarka
2023-02-25 00:30:10

Válasz Batka #2861. hozzászólására
Ez egy végtelen egyszerű sztori.
Levezetem, hogy egyértelmű legyen. És még alul is számoltam, hiszen a SAPS'2021-es támogatási összegeket vettem alapul - pár százezerrel többet fog kapni.
1) SAPS'2022 - területalapú: 5.292.741.- (50.367 Ft/ha)
2) SAPS'2022 - zöldítés: 2.920.841.- (27.795,48 Ft/ha)
3) SAPS'2022 - ipari zöldségnövény: 2.057.505.- (67.803,55 Ft/ha)
4) SAPS'2022 - szálas fehérje-takarmánynövény: 1.237.317.- (27.115,46 Ft/ha)
5) SAPS'2022 - öko-szántóföldi (átállt): 8.161.829.- (126.997,61 Ft/ha)
6) SAPS'2022 - öko-zöldség (átállt): 7.332.073.- (241.622,96 Ft/ha)
ÖSSZESEN: 27.002.306.-
A 95 hektár három részre van osztva: 1/3 - lucerna, 1/3 rozs, 1/3 tavaszi zöldborsó.
Mind a lucernából, mind a rozsból volt nyeresége, nem sok, de volt további 4 millió forint.
Így jött ki a 31 millió forint.
Nincs benne semmi titok, semmi sunyiság.
Ezt minden szántóból lazán ki lehet hozni!

Nincs profilkép
#2871 univerzum1
2023-02-24 21:52:28

Válasz 72 #2869. hozzászólására
Oké, ebben teljesen igazat adok Neked. Én is simán rábólintottam volna az első 100 000 Ft/ha fix ajánlatára, amit öt évig biztosan fizet, hiszen egy hosszútávon korrektül fizető partner tényleg aranyat ér. Azért kezdtem csak el akadékoskodni, mert az előző öt évben jóval a helyi piaci árak alatt fizetett nekünk, tehát nagyon is jutányosan bérelhette a földjeinket, a nem kellő tapasztalatainknak köszönhetően. A következő öt évben nem szeretnék ugyanígy járni, ezért utánajárok a dolgoknak és tájékozódom, telefonálok, beszélgetek, kérdezek, fórumozok. Mert biztos vagyok benne, hogy becsületes és korrekt módon fizet a bérlőm, de a tapasztaltak szerint így is ki lehet húzni az ember zsebéből pár milliót, ami jogosan járhatna neki. Ezért harcolok most, hogy a következő öt évre a legjobb döntést hozzam, hogy azért őt se kelljen sajnálnom, ha már ő sem sajnált engem. Adja meg azt a maximumot, amit a helyi piac diktál.

Nincs profilkép
#2870 univerzum1
2023-02-24 21:31:29

Egyébként lenne még egy kérdésem, ha esetleg tudja ezt valaki, de majd egy ügyvédet is megkérdezek: a hatályon belüli hosszabbítást mennyire vizsgálja a NAK vagy a földhivatal? Mert úgy hallottam, hogy hatályon belüli szerződésbe bármilyen összeg belekerülhet, de a kifüggesztést már tüzetesen megvizsgálják.

#2869 72
2023-02-24 21:28:05

Már régóta olvasgatom ezt a topicot de nekem egyáltalán nem szimpatikus ez univerzumos hozzáállás "hogy a legjobb bérletidíjat hozzá ki a földjèből", úgy hogy a bérlő is jóljárjon. Van egy hasonló tulajom ,minden bérletiszerződés hosszabításnál feltelefonálgatja az egész megyét ki mennyi bérdíjat fizet, mert hogy amit én adok az nagyon kevés, biztos becsapom és atöbbi ...., a hátam közepére se kívánom az ilyen embereket. Jobb lenne ha inkább annak örülne és értékelné hogy mindig tisztességesen ki van fizetve a pénze!( a mai világban)

#2868 #bandi
2023-02-24 21:26:28

Válasz univerzum1 #2867. hozzászólására

120 fix, de szármaradványt egy dekàt nem vihet le róla smile devil Ezzel ugye nem számol senki smile laugh

Nincs profilkép
#2867 univerzum1
2023-02-24 21:18:22

Válasz sanyi1965 #2866. hozzászólására

Ez már világos beszéd, köszönöm. Nekem is ez a célom, hogy megegyezzek vele, már csak az utolsó simítások hiányoznak. Ő 100 000 Ft/ha-ról, én 130 000 Ft/ha+inflációról indultam az első tárgyaláskor. A második tárgyalás 120 000 Ft/ha fix ajánlat az övé volt, most várja a válaszom. Három opción gondolkodom jelenleg:
1. 130 000 Ft/ha fix
2. 120 000 Ft/ha+valamilyen mértékű inflációs korrekció, amit még ő is elfogadhatónak tart (mondjuk évi 5% fix)
3. 120 000 Ft/ha Euróban (vagy 130 000 Ft/ha Euróban)
Aztán majd meglátjuk, hogy mit mond rá. Elvileg ezzel én is engedek a 130 000 Ft+ infláció kiindulási alkumból és a helyi piaci viszonyoktól sem rugaszkodom el. Mindenképpen vele szeretnék szerződést kötni, bízom benne, hogy egy mindkettőnknek megfelelő, korrekt haszonbérleti szerződés fog létrejönni.

Nincs profilkép
#2866 sanyi1965
2023-02-24 20:51:31

Válasz univerzum1 #2858. hozzászólására
Ez mezőgazdaság,a bizonytalanság netovábbja,te pedig a maximumot csavarnád ki a helyzetből.Az az egy arasznyi katedra magasság nem elég hozzá hogy átlásd a zajló folyamatokat a szektorban.Ha jobban érthető így :Idegen pályán mozogsz.
Ha megfogadod a tanácsom,megegyezel a volt bérlővel hogy kiteljen a húsz év,vagy ha kitelt,egy évig úgy is ő a nyerő.Míg időt nyersz,elválik mi lesz ebből a katyvaszból ami itt következik a termelőre és a tulajokra.

Nincs profilkép
#2865 Rabó001
2023-02-24 20:22:35

Válasz univerzum1 #2862. hozzászólására
Senki nem lát öt évre előre, még kettőre se. Ezt többször leírtam már. Elsőre is.

Nincs profilkép
#2864 univerzum1
2023-02-24 20:07:16

Válasz Vén cigány #2863. hozzászólására

Köszönöm az infót, ez egy megfontolandó opció.

#2863 Vén cigány
2023-02-24 20:03:15

Válasz univerzum1 #2862. hozzászólására

Ha nem sikerül az infláció követést, akkor EUR-ban számoljatok. A forint elég gyenge lábakon áll.

Nincs profilkép
#2862 univerzum1
2023-02-24 19:50:05

Válasz csuti0 #2859. hozzászólására
Ez nem döntésképtelenség, hiszen aki végigolvassa a hozzászólásokat, mióta elkezdtem ezt a témát, ahány hozzászóló, annyi tanácsot kaptam. Helyi szinten ugyanez van, ahány szakembert kérdezek mindenki mást mond. Széles a skála, 100 000 Ft/ha-tól 130 000 Ft/ha+inflációig. De általában a legtöbben azt mondják, hogy egy ekkora földért minimum 120 000/ha elkérhető. Most éppen itt tartunk az alkuban. De engem az zavar, hogy az infláció miatt, lehet, hogy két év múlva már 130-140 000 Ft-os bérleti díjakat fognak kötni és akkor majd bánom, hogy egy alacsonyabb árba mentem most bele., ami öt évre szól. A végén úgyis dönteni kell, de most ez a vajúdás állapota. Emberileg is nehéz döntés, hiszen nem szeretnék elveszíteni egy 15 éve tartó kapcsolatot, ugyanakkor tudom, hogy mindenkinek maga felé hajlik a keze. A 120 000 Ft/ha már elfogadható lenne a számomra, ha az inflációt valamilyen módon követni tudná a bérleti díj, ami korrekt lenne mind nekem, mind a haszonbérlőnek.

Nincs profilkép
#2861 Batka
2023-02-24 19:41:32

Válasz matarka #2854. hozzászólására

Legyél szíves írd már le, hogy 105 hektárra hogyan lehet 27 millió támogatást felvenni, mert ez itt sokakat érdekelne!

Nincs profilkép
#2860 univerzum1
2023-02-24 19:34:55

Válasz matarka #2854. hozzászólására

Az ilyen hozzászólások mindig feltüzelnek, hogy talán lehetne többet is kialkudni, hát persze, hogy sajnálná másnál hagyni azt a pénzt az ember, ami korrekt módon még járhatna neki. Ezért gyűjtöm az infókat, hogy a legjobb szerződést kössem, ami mindkét félnek egyaránt jó.

Nincs profilkép
#2859 csuti0
2023-02-24 19:31:51

Válasz univerzum1 #2857. hozzászólására

Szia!
Már meg ne haragudj,de te egy "döntésképtelen ember típus vagy" Vagy csak szimplán provokálod itt a gazdákat!
Ha tudod,hogy a helyi piaci viszonyokban 130000 Ft a kapható ár,akkor kérj annyit,ha nem adja meg a jelenlegi bérlő akkor keress másikat,pl.hirdesd meg a helyi újságban,évi 13 millából csak futja.
Üdv.: Csuti

Nincs profilkép
#2858 univerzum1
2023-02-24 19:31:18

Válasz sanyi1965 #2856. hozzászólására

Nem értem, hogy mi az, amin filozofálsz. Információkat gyűjtök itt a fórumon, mert feltételezem, hogy nálam hozzáértőbbek és tapasztaltabbak is vannak itt a fórumon haszonbérleti szerződések ügyében. Ha érdemi mondanivalód van számomra, szívesebben venném az egyenes beszédet és szívesen is válaszolnék rá, hiszen ez egy fórum. Az eddigi sejtelmes hozzászólásaidat nem tudom értelmezni és nem is értem, sem a miértjét, sem a célját.

Nincs profilkép
#2857 univerzum1
2023-02-24 19:17:44

Válasz #bandi #2855. hozzászólására

Éppen azt mondom, hogy aki a földet műveli, az kapjon többet. Korrekt megállapodást szeretnék, hogy ne a helyi piaci viszonyok alatt fizessenek meg, hanem kapjam meg azt a maximálisan lehetséges többletet, ami korrekt módon kialkudható. Ha a helyi piaci viszonyok mellett 130 000 Ft/ha is kapható, ne 120 000 Ft-ot kapjak.

Nincs profilkép
#2856 sanyi1965
2023-02-24 19:15:19

Válasz univerzum1 #2852. hozzászólására
Nem vagyok hívő.És ez segít felismerni a hamis prófétákat.

#2855 #bandi
2023-02-24 18:12:00

Válasz univerzum1 #2844. hozzászólására

“Degeszre keresi magát rajtam”
Szerintem most hagyd abba. Válaszd a 120 ezret, és tedd el a 60 milliót, amiért egy fűszálat nem kell keresztbe tenned, és adóznod sem kell belőle. Azért valahogy ki lehet bírni gondolom.

Nincs profilkép
#2854 matarka
2023-02-24 18:06:33

Válasz univerzum1 #2833. hozzászólására
Ez most komoly?? Van 100 hektár 27 Ak-s szántód és ilyen lehetőségek között válogathatsz???
Vicc!
Az egyik kedves barátom hasonló helyzetben volt 10 évvel ezelőtt. Neki 105 ha földje van 95 hektár szántó + 10 ha keszáló.
Szerencséjére nem kötött ilyen egyoldalúan hátrányos haszonbérleti szerződést a korábbi bérlőjével (helyi nagy Kft).
Idén pontosan 31milliót hozott neki tisztán, anélkül, hogy egy szalmaszálat is arrébb tett volna... És ebből 27millió volt a támogatás.
Nem ott lakik, nem volt ott egyetlen munkaműveletnél sem.
Ráadásul nulla rizikóval.
Ne légy bolond, alá ne írd ezt!!!



Nincs profilkép
#2853 univerzum1
2023-02-24 17:56:40

Válasz Rabó001 #2851. hozzászólására
Én is erre gondoltam először, hogy szívesebben kapnék 85 000 Ft-ot 120 000 Ft helyett. Jó ötlet, köszi!

Nincs profilkép
#2852 univerzum1
2023-02-24 17:54:52

Válasz sanyi1965 #2849. hozzászólására

Áldjon meg az Úr és gyógyulj meg!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Terményárak, termésátlagok, megkezdődött a szüret
Terményárak, termésátlagok, megkezdődött a szüret
Az Agroinform.hu heti hírösszefoglalója.
Zöld benzinkút, ami mégsem annyira zöld
Zöld benzinkút, ami mégsem annyira zöld
A benzines és a dízel üzemű kocsik még sokáig velünk maradnak.
Szántás elmunkáló
Szántás elmunkáló

499.999 Ft

Hidraulikaszivattyú Landini utángyártott 3552261M91,  3552261M93
Hidraulikaszivattyú Landini utángyártott...

167.352 Ft

9 hektár jó minőségű szántóföld eladó
9 hektár jó minőségű szántóföld eladó

38.000.000 Ft

HW 8011 szerelvény eladó
HW 8011 szerelvény eladó

8 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]