Hirdetés
Fórum
- Hol vannak a régi fórumosok? új
- De gáz a gáz!!!!!!! új
- Poénok új
- Mi lesz veled mezőgazdaság! új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Claas traktorok új
- Claas Lexion vélemények új
- Fiatal agrárvállalkozók induló támogatása c. pályázat - Minden Fiatal Gazda ide :) új
- Strip-till (Orthman) féle sávos művelésé a jövő! új
1537 hozzászólás
Válasz nagylaszlone69 #1086. hozzászólásáraTe tudod!
Válasz apuci #1085. hozzászólásáraNem. Az a részarány. 15 ha 4647 nm-ből 2 ha 190 nm az örökség. Az egész aranykorona értéke 150,46. Abból számoltam ki a 2 ha-ra eső részt úgy jött ki a 21,9 aranykorona. De lehet nem így kell meghatározni. :)
Válasz nagylaszlone69 #1084. hozzászólásáraA 2190/azt jelenti hogy 21.9ak
Esetleg abban még tudnátok segíteni, hol hirdessük meg művelésre vagy akár eladásra? Nagyon tanácstalanok vagyunk és nagyon messze a földtől. Annyit pontosítanék, hogy osztatlan közös tulajdon 2190/15472-ed arányban, szántó, legelő művelési ágú, Natura 2000, és ha minden igaz 21 AK. De ez csak a látott papírokból derül ki számunkra.
Válasz AJ #1080. hozzászólásáraTe adsz is érte neki 3 milliót 2ha legelő+szántóért osztatlan közösben vagy csak írkálsz zöldségeket?
Gondolom évi 50e-ért inkább bérelnéd, mint hogy egyben kicsengesd a 3 milliót...
A tulajnak azért nagyon nem mindegy, hogy kap havi 8 ezret bérletért ami látszat nélkül elfolyik vagy egyben kap egy olyan összeget, amivel már lehet valamit kezdeni...
Válasz nagylaszlone69 #1081. hozzászólásáravalamint azt is hasznos tudni hogy hány AK értékű és milyen típusú földről van szó.
Válasz AJ #1080. hozzászólásáraKöszönjük a segítséged, nagyon hasznos számunkra bármilyen információ. Azt ugyan kifelejtettem a kérdésemből, hogy osztatlan közös tulajdonról van szó. Azzal van valami teendőnk vagy jól van úgy?
Válasz nagylaszlone69 #1079. hozzászólásáraHello!
Én a szomszéd faluban lakom ott gazdálkodom is. Javaslatom hogy ne adjátok el, ha nem vagytok rászorulva arra a kb. 3 millióra. (80 eFt/AK)
Évről évre nő az ára, évente kb. 10%-al.
Majd figyelni kell 2020 után hogyan változnak a támogatások és ha drasztikus csökkenés jön, akkor már nem fog emelkedni ilyen mértékben. Ekkor kell majd eladni.
A bérleti díj az alsó határ, én 50 000Ft/ha fizetek évente.
Üdv: AJ Zsáka
Szép napot mindenkinek!!
Segítségre lenne szükségem, sajnos járatlan vagyok föld témában.
Férjem örökölt Komádi külterületén 2.ha szántóföld + legelőt ( igazából még nem tudjuk milyen arányban oszlik meg a kettő). Mivel nagyon messze van lakóhelyünktől és a földműveléshez sem értünk nem tudjuk mit kezdjünk vele. Már kaptunk ajánlatot egy helybéli bácsitól, ő bérbe venné és adna érte évi 42000 forintot. Sajnos fogalmunk sincs róla elfogadjuk e az ajánlatát, vagy egyáltalán mit kezdjünk a földdel (eladjuk, bérbe adjuk...Ö
Bármilyen tanácsot szívesen fogadnánk.
Trükkök
Válasz tucs2010 #1076. hozzászólásáraSzia!
Abban az esetben vagy köteles odaadni egy elővásárlónak ha az eredeti feltételekkel akarja megvenni,olyan nincs hogy ő kevesebbet adna érte.
És Igen jól érted,ha elutasítanak egy föld adásvételt akkor az meghiúsul és minden marad az eredeti állapotban.
Válasz csuti0 #1075. hozzászólásáraOké, de ugye azt olvastam, hogy amennyiben kifüggesztésre kerül, hogy én eladom a földemet akkor onnantól kezdve azt nem vonhatom vissza, vagyis ha az akinek elővásárlás joga van meg akarja venni a földemet akkor köteles vagyok neki eladni akkor is ha neki nem akarom. Vagyis ha azt mondják, hogy én túl drágán akarom leadni a földemet akkor jól értem, hogy nincs ezzel gond? Vagyis csak nem jön létre a szerződés és akkor én abban az esetben nem vagyok köteles eladni. Jól értem, ugye?
Válasz tucs2010 #1071. hozzászólásáraA földbizottság nem állapít meg árat, csupán a helyi viszonyok alapján véleményezi azt! Ha elutasítja akkor nem jön létre az adásvétel.
Válasz Sz_Pisti #1073. hozzászólásáraValószínű igazad van nem olvastam figyelmesen el!
Válasz apuci #1072. hozzászólására Ha elutasítják a szerződést, akkor elutasítják, ott nincs elállás
Válasz tucs2010 #1071. hozzászólásáraNem.
Válasz Sz_Pisti #1070. hozzászólásáraÉs amennyiben a helyi földbizottság nem fogadja el az általam kért árat akkor én elállhatok az eladási szándékomtól, mondván, hogy én nem akarom azon az áron eladni amit a földbizottság akarna megállapítani?
Válasz tucs2010 #1062. hozzászólásáraSzia!
A vevő és az eladó kialkudnak egy árat, de ezt jóvá kell hagynia a településenműködő NAK bizottságnak is. Amennyiben úgy ítélik meg, hogy az olyan magas, hogy alkalmas az elővásárlók elriasztására, akkor valóban visszautasíthaják a szerződést. Településenként változó, hogy mennyire folyik bele a helyik bizottság a dologba
Válasz Isssti #1063. hozzászólásáraTessék meg nézni az Agroinform.hu -t meg fogsz lepődni.
Le irja, hogyan lehet földet el adni.
Válasz Drisa #1060. hozzászólásáraÁ itt megy az M3 pálya mellette.
Válasz Tanonc #1058. hozzászólásáraAz a baj,hogy elég nedves alatta a talaj.
Amit tudtunk lekaszáltuk de most megint víz alatt van az java része.
Válasz tucs2010 #1064. hozzászólásáraSzia! Huszú és összetett folyamat egy föld adásvétel, a folyamat egy eleme mikor a helyi földbizottság véleményezi az adásvételt. Valóban van olyan,hogy nem támogatják a vevőt,mer vélelmezhetően a magas vételárral próbálnak kizárni egy elővásárlásra jogosultat,de a végső döntés a megyei földbizottság kezében van,és az ő döntésüket is meg lehetett támadni a helyi önkormányzatai testületnél,és utána akár bíróságon. Na most ez a felállás változott,kikerült a folyamatból az önkormányzat,és a bíróság is csak új eljárás lefolytatását rendelhet el. A földbizottságoknak ezentúl már vizsgálniuk kell,hogy a vételár arányban áll-e a föld termőképességével és ez alapján hoznak döntést.
Üdv.:Csuti
Válasz tucs2010 #1064. hozzászólásáraEgyszer én is jártam így, ügyvéddel megreklamáltuk, hogy közel van a városhoz jó a tájolása és utána mégis elfogadták azon az áron...
Válasz Isssti #1063. hozzászólásáraKöszönöm. Csak azt halottam valakitől, hogy valakinek nem engedte eladni a helyi gazdatanács (nem tudom most mi a hivatalos neve) az általa megadott áron, hanem érvénytelenítette valakinél az árat, mert túl magasnak találta. Pedig a vevő is megvette volna az adott áron. Mondjuk meglepett a hír és nem is tartanám jogosnak semmilyen alapon, a neten sem találtam erre vonatkozó utalást.
Válasz tucs2010 #1062. hozzászólásáraAz ár annyi amennyiért a vevő megveszi én nem tudok egyelőre hatósági árról, de ha lenne akkor az a pofátlanság ne továbbja, mivel az állam árvereztethet és bármennyi lehet a vége... a parasztét meg le lehet értékteleníteni...
Sziasztok. Legyenszíves valaki mondja el nekem, hogy hogyan zajlik most egy föld eladás. Engem leginkább az érdekel, hogy az árban kinek és mikor van beleszólása? Mert úgy informálódtam, hogy nem határozhatom meg én. Tud ebben valaki segíteni nekem? Vagy egy linkkel ahol emberi nyelven leírják a folyamatot?
Válasz sörhas #1057. hozzászólásáraHa nem védett terület, akkor elvileg, kitakaríthatod és megváltoztatható a művelési ága is.
DE előbb nézz utána alaposan, mert ha mondjuk NATURA 2000-es terület akkor ezért milliókra büntethetnek!
Válasz sörhas #1057. hozzászólásáraAz is lehet hogy valamiféle természetvédelmi terület lett, nem?
Válasz sörhas #1057. hozzászólására Ha tippelnem kellene, akkor legelő vagy rét volt, de ellepte a nád és emiatt változtatták meg a művelési ágat is nádasra, így maradt az Aranykorona is magasabb.
Válasz sörhas #1057. hozzászólásáraItt méteres korába lekaszálják, be bálázzák, és meg etetik a birkával. De Bálázni nagyon rossz.
Szerintetek mit lehet kezdeni 4,5hektár nádassal 62 aranykorona.
Miért ilyen nagy az aranykorona értéke?
Jó estét mindenkinek
lenne 1 kérdésem hátha van valakinek 1 jó ötlete, nem pont földeladás téma te talán mégis.
Szóval van egy telepem amit szépen rendesen drót kerítéssel körbe kerítettem. Közvetlen mellettem van a volt állami gazdaságnak területe amit kb a dzsungelhez tudok hasonlítani. Na hogy a kerítés leamortízálását megakadályozzam én nyírogatom a gazt évek óta 100 méter hosszan kb 5 méter szélesen.
Szóltam már polgármesternek stb stb de valamiért mégsem történik semmi.
Biztos más is jár már ilyen cipőbe hogy a szomszéd trehány! Mit javasoltok?
Persze eladni nem akarják de kaszálni sem kaszálják évek óta.......
Válasz quercuserdesz #1047. hozzászólásáraMost akarok ilyet csinálni , a legújabb infom az , hogy ha a cserepartnerek 14 előtt szerezték akkor nem kell földművesnek lenni egyébként 1 ha felett igen , kiváncsi leszek a jövő héten adjuk be!
Válasz quercuserdesz #1053. hozzászólásáraha nekem kéne, én sietnék vele, már csak azért is, mert ingatlanon tulajdonjogot az ingatlannyilvántartásba történő bejegyzéssel lehet szerezni, most bármit megtehet az ingatlan tulajdonosa, eladhatja, megterhelheti, és ilyenkor éppen semmire sem leszel jogosult az új tulajdonossal szemben, szerintem még a kártérítés is kizárt a régivel szemben.
egyébként gondolom ő tett feljelentést, szerintem már a rendőrségnek el kellett volna utasítania, merthogy nem történ lopás, az ingatlan az ő tulajdona, mint ahogy a tulajdoni lap mutatja, el nem tudom képzelni, hogy tud egy ilyen ügy bírósági szakaszba jutni.
az elbirtoklás egyébként nem erről szól, hogy valamit 15 évig sajátodként birtokolsz, igazolod, és megnyerted. kulcskérdés a jóhiszemű, sajátodként való birtoklás, vagyis nem elszántom a szomszédot, hanem valamiről megalapozottan gondolom, hogy az a sajátom, birtokba veszem, birtoklom, és így szerzek tulajdont. de ha valamiről tudom, hogy nem az enyém, hiába birtoklom, sosem birtoklom el.
Válasz envagyok2 #1052. hozzászólásáraEbben egyet értünk. Nem azt akartam mondani, hogy a földhivatalban a büntetőperben hozott ítélet alapján átvezetik a tulajdoni lapon a nevemre a földrészletet, hanem azt, hogy egy elbirtoklási perben nem igazán tud a bíróság más ítéletet hozni, mint, hogy az elbirtoklás megtörtént.
A büntetőper idején már egyébként eltelt a 15 év, amit 3 tanúval bizonyítottam, illetve bizonyítottam a szakadatlan birtoklást, és azt, hogy a dolgot(földrészletet) a sajátoménak tekintettem.
Egyébként még nem indítottam elbirtoklási pert. Nem sürgős.
Válasz quercuserdesz #1043. hozzászólásárapolgári peres határozatot nem hozhat, legfeljebb a kárigényt állapítja meg. de attól az még büntető per, polgári ügyet, polgári pert büntető ügyben nem tárgyalnak, ez meg attól, mert poglári igény, attól még erre a határozatra azt mondani, hogy polgári, nem lehet. azért ítélik meg büntető ügyben, hogy a károsult fél mielőbb kielégüljön, ne kelljen még egy pert vinnie, senkinek nem jó az.
szerintem a lopás ügyben indult bűntető eljárásban ha bűncselekmény hiányában felmentenek, azzal még nem szerzel tulajdonjogot, kizártnak tartom, hogy ezzel az ítélettel besétálsz a földhivatalba, akkor azok átvezetik. ha el akarod birtokolni, akkor polgári pert kell indíts. a büntető ügyben az eébirtoklás szerintem nem lett ítélt dolog, az más kérdés, hogy nyílván megalapozottan mentettek fel, polgári perben ugyan ezen bizonyítékok mentén nyílván nem lehet másként ítélni. nagy kérdés, hogy a büntető ügy megakasztja-e az elbirtoklást egyébként.
Válasz quercuserdesz #1050. hozzászólásáraKöszi a segítséget.
Válasz csontii #1049. hozzászólásáraVéleményem szerint ha a nem földműves cserepartner tulajdonában levő földterület nem nő a csere révén, akkor a hatóság -ha a szerződés egyébként megfelel a jogszabályi előírásoknak- nem tagadhatja meg a jóváhagyást, akkor sem ha az egyik partner nem földműves, illetve akkor sem, ha egyik cserepartner sem az.
Válasz quercuserdesz #1048. hozzászólásáraOlyan 3 ha körül.
Válasz csontii #1045. hozzászólásáraÁrnyalnám a dolgot annyiban, hogy kérdés, mennyi földterület volt a nem földműves cserélő fél tulajdonában 2014. május 01 előtt.
Válasz csontii #1045. hozzászólásáraAz 1 ha-os határ érvényes. Ha ezt valamelyik fél túllépi, akkor földművesnek kell lennie.
Válasz csontii #1045. hozzászólásáraTudtommal nem !
Valaki megtudná mondani,hogy föld cserénél mindkét félnek földművesnek kell lenni?
Válasz Sanyee #1042. hozzászólásáraNem erről szól a dolog. De most nincs időm elmagyarázni. Majd később.
Egy példa. Az öröklés nem szakítja meg az elbirtoklás idejét. Más. Nem a bíróság ítélete mondja ki a tulajdonszerzést. Az a törvény erejénél fogva keletkezik.
Válasz envagyok2 #1041. hozzászólásáraRöviden, mert nincs időm.
A büntetőperben is hozhat a bíróság "polgári peres" határozatot. Ilyen pl. a polgári jogi igény elbírálása a büntető perben.
A jogerős ítélet kimondta, nem követtem el a lopás bűncselekményét, mert bizonyítást nyert, hogy az ominózus zártkert tulajdonjogát elbirtoklással megszereztem.
Ezt úgy hívják res iudicata, ítélt dolog. Egy elbirtoklási perben a polgári bíróság nem állapíthatja meg ennek ellenkezőjét, mert nem bírálhat felül jogerős büntetőítéletet, nem kérdőjelezheti meg annak jogalapját.
Válasz quercuserdesz #1030. hozzászólásáraVan örököse.
Volt rá nálunk eset, hogy amerikáig ment az ügyvéd. De az ügyintézése elég drága lett volna. A föld árának többszöröse.
Akkor ilyenkor mi van.? Sörhas nem veszi meg mert túl drága lenne, vagy majd a föld közepén elhagy két sort, mert azt nem tudja se megvenni se bérelni.
Elbirtoklásnál "Amikor egy ingatlan esetében mégis eljutunk az elbirtoklás lehetőségéig, akkor a megszerzett tulajdonjog megállapítása csak bírósági eljárás révén történhet meg. Ez egészen pontosan azt jelenti, hogy pert kell indítani a tulajdonosokkal szemben, amelyben a kereseti kérelem maga az elbirtoklás."
Hajrá irány Amerikába újra 300m2 tulajdonért.
Ja, hogy nem tudta, hogy amerikába kitől kellene bérelni. Onnan jöhet még egy birtokháborítási per is a nyakába.
Szóval jobban jár ha csak úgy használja, mint idáig is. (Ott ahol nem bizonyos a tulajdonosok kiléte és vagy gazdasági bukta lenne az utánnajárás.)
Válasz quercuserdesz #1031. hozzászólásárabüntetőperben elbirtokolni?
ezt hogy csináltad?
valamit félreolvastál, mert büntető perben hétszentség hogy nem birtokoltál el semmit. fogalmilag kizárva, hogy büntető perben elbirtoklás jogcímen bárki bármilyen tulajdont szerezzen.
nonszensz amit írsz, és mondjuk hogy ment, te voltál a terhelt, és a vádhatóság tollát kölcsönkérted, és nem adtad vissa, hanem elbirtokoltad, vagy hogy? mert kb. ezt tudom elképzelni, az kizárva, hogy bünteő bíró, büntető perben, polgári peres határozatot hozzon.
Az elbirtoklás egyáltalán nem arról szól, amik itt elhangoztak. Teljesen más jogi kategória.
Válasz Mf-es? #1038. hozzászólásáraPersze ha elakarja adni a 300m2.
Mert van olyan hogy aki azt hiszi,hogy mennyit fog kaszirozni mert ugy is kell a vevőnek.
De se nem műveli pláne azt se tudja hogy hol van.
Ilyen duma hogy majd vadászunk rajta,kérdeztem hogy min a 300m2-en?
Az ilyet nehéz meg győzni,hogy majd a gyerekek öröklik akkor csak a fele jut nekik.
Nehéz ez.
Válasz csuti0 #1036. hozzászólásáraHalott ember nem perelhető.Ha élő a tulaj,akkor meg egyszerűbb megvenni,mint elperelni tőle.