Hirdetés
Fórum
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Búza termény felvásárlási árak új
- Grubber új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
- Mi lesz veled mezőgazdaság! új
- Agrártámogatások kifizetése új
- Napraforgó ára új
- Műhelyfelszerelés, szerszám, berendezés, kellékek, gépek új
- AKG támogatás új
1524 hozzászólás
Válasz .!?@ #1373. hozzászólásáraAz eszemet?! Inkább nem is írok rá semmit, hogy mit gondolok rólad. Azt se tudod ki vagyok, és kritizálsz?! Látatlanba?!
Válasz kamus #1370. hozzászólásáraMinden(is) lehetséges csak, hogy egy ilyent kiírni egy ilyen nyilvános oldalra/fórumra, ez azért az eszedet minősíti.............
Válasz Titti #1371. hozzászólásáraSzia,
Értem, csak a rangsort nem... Gondolom a szomszéd lenne előrébb? Egy külsős meg nem? Vagy mi a rangsor alapja?
Válasz kamus #1370. hozzászólásáraAKi megakarja venni Ő szokta az ügyvédet vinni és Ő intéz mindent. Ez nem licit, ami az adás-vételibe van ár arra max a 60 nap alatt jelentkezhet és ha ő van előrébb a rangsorban akkor ő viszi ennyi a vételárat akkor is utalja valaki!
Sziasztok,
Szertném eladnikülterületen lévő szőlő műv ágban lévő 1200m2 területemet. Meg is lenne a vevő rá.
Tudnátok segíteni, hogyan induljak el? Kit kell keresni? Valamint ha jól tudom 2 ki kell függeszteni" a szándékot? És mi történik, ha más is licitálna rá? Lehetséges, hogy többet írok az adás-vételibe, hogy más ne licitáljon rá? Vele tőle meg nem azt az összeget kérem?
Köszi előre is!
Válasz Lackó #1368. hozzászólására
Mea culpa! De a hozzászólásom lényegi része legalább rendben volt (?), nem kell utána adóznia
Válasz Lackó #1363. hozzászólásáraNem rosszallás volt, csak egyet nem értés
Válasz Lackó #1363. hozzászólásárahttps://www.nav.gov.hu/data/cms511239/9_Az_ingatlanertekesitesb_l_szarmazo_jovedelem_20200130.pdf
Válasz Lackó #1363. hozzászólásáraNem az adó mértéke csökken, hanem az Szjatv. előírásai szerint számított jövedelem, ami az adóalap egyben. A megszerzés évét követő 5. évben és további években ez már 0%.
Válasz medion #1362. hozzászólásáraIgen, (tudtommal) külterületre is ez vonatkozik.
Válasz 5465 #1361. hozzászólásáraEjnye, mi ez a rosszallás? Homályosíts fel, ha valamit rosszul írtam.
Válasz Lackó #1358. hozzászólásáraEz nem csak a belterületi ingatlanokra vonatkozik? A külterületi szántó legelő besorolású ingatlanokra is ez vonatkozik?
Köszönöm
Válasz Lackó #1358. hozzászólására
Válasz medion #1357. hozzászólásáraA szerzés évét követő 5. évtől nincs SZJA fizetési kötelezettség.
(Tehát 2019-től at esetedben)
Válasz medion #1357. hozzászólásáraNem
Válasz medion #1357. hozzászólására1.) Ha drágábban vetted, mint amennyiért eladod, akkor egyáltalán nem kell adózni utána. Mert ugye "csak" a különbözet jövedelemadó köteles.
2.) 15%-ról indul az adó és évente 3%-kal csökken, így 5 év után a (eladási - vételi ár) különbözet is adómentes.
Ne kövezzetek meg, én így tudom. Ha én járnék ebben a cipöben, akkor elengednék egy telefont a könyvelö felé is.
Sziasztok. felvilágosítást szeretnék kérni! 2014ben vásároltam egy tanyát kisebb földterületekkel 2020ban eladtam kel utána adóznom? Köszönöm
Válasz Lackó #1355. hozzászólásáraIgen az eladó vagyok.
Ezt a kiegészítésedet is köszönöm, mert mégikább megnyugtat!
Válasz zsofi2002 #1354. hozzászólásáraSzerintem nyugodtan tegeződhetünk!
10% előleget / foglalót minden esetben kikötnék.
Ha jól értem te az eladó vagy / lennél. Ebben az esetben könnyű a dolgod:
- Szerződés aláíráskor kérsz 10%-ot előleget / foglalót (ezt bele is foglaljátok a szerződésbe!)
- Ha a földhivatal a szerződés azerinti vevővel hagyja jóvá az adásvételt, akkor töle megkapod a maradék 90%-ot
- Ha a földhivatal a 3. személlyel (elfogadó jognyilatkozatot tevővel) hagyja jóvá az adásvételt, akkor tőle megkapod a teljes vételárat, aminek a 10%-át visszaadod annak, akitől az előleget / foglalót kaptad
Ha a szerződés szerinti vevő és a 3. személy (elfogadó jognyilatkozatot tevő) között nézeteltérés van, akkor vigyék bíróságra, neked azzal már semmi dolgod.
Válasz Lackó #1353. hozzászólásáraTiszteletem Magának a gyors és érthető válaszáért!!
Így már el tudom fogadni a vevők ódzkodását az előleg de még a foglaló fizetését illetően is. Ha nem lenne az "elővásárlásra jogosultak" közt emberség és bizalom, az egész "kisföld" forgalom lefagyhatna, jog..ide vagy..oda!!??
Hálásan köszönöm!
Válasz zsofi2002 #1352. hozzászólásáraKezdjük a végén. Ha már van aláírt / kifüggesztett adásvételi, akkor az abban foglalt vételáron elővásárlási jognyilatkozat nem változtat. Magyarul, aki elővásárlási joggal él, az nem licitál, hanem elfogadja a szerződést, úgy ahogy van, vételárral, feltételekkel, mindennel, mintha az a sajátja lenne.
Továbbá, az hogy valaki elővásárlási jognyilatkozatot tett, az nem jelenti azt, hogy automatikusan ő veszi majd meg a földet. Van egy csomó (formai, stb.) buktató.
Ha lejárt a kifüggesztés, akkor minden dokumentum (adásvételi, elfogadó) megy a földhivatalhoz -> NAK-hoz -> TAB-hoz -> megint NAK-hoz -> megint földhivatalhoz, majd ők értesítik az összes érintettet, hogy kinek "ítélték" a földet. Amennyiben a 3. személlyel hagyják jóvá az adásvételit, akkor ez a 3. személy kifizeti a föld teljes vételárát az eladónak, és az eladó visszafizeti az előleget / foglalót a szerződés szerinti vevőnek.
Remélem így tiszta.
Szép jó Napot!Nem kis segítségre lenne szükségem! Ha,a már kifüggesztett, nem osztatlanközös mg.ingatlan adásvételiszerződése esetében,a kifüggesztés időtartrma alatt, 3.személy él az elővásárlásijogával, akkor a kifizetett vételár-előleget vagy foglalót Kinek kell visszafizetinie Kinek a részére és mennyit!?!? Én úgy gondolnám, hogy a 3. fél kárpótolja a "kiütött vevőt" Ha tud valaki ebben segíteni ,előre is köszönöm!!! Tudni illik sürgős lenne a vételár alku során.
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, olyan témában hogy adva van egy olyan megnevezésű terület, hogy kivett major és szántó. Szándékomban áll hosszú távon bérbe venni, marhakkal foglalkozunk, nem helyi lakos vagyok. Bérlet esetén is kell kifüggesztése?
Válaszokat előre is köszönöm!
Válasz AgroHB47 #1349. hozzászólására0%
Sziasztok!
Termőföld értékesítésénél ha 19 éve van valaki tulajdonában akkor hány % adót kell fizetnie az eladás után?
Szép napot,
Mit érhet 1500 m2 erdő besorolású terület baranyai falu szélén.
Letermelt akác, részben bozótos.
1/1 tulajdon
Köszi
Válasz wernerj #1346. hozzászólásáraKösz. Meg fogom nézni.
Arra rájöttem, a hozzászólás megírása után nézegettem a Google mapsot ebből a szempontból. Igen, valahova kattintok akkor kiírja a koordinátáit, meg ha koordinátáit írok be akkor is leteszi a térképre hogy hol van.
De ugye ehhez az kell hogy a telefon írja ki hogy milyen koordinátán van. Biztos erre is van megoldás, csak eddig nem foglalkoztam ezzel.
Válasz Rabó001 #1345. hozzászólásáraGoogle Maps akkor ír ki koordinátákat, ha leszúrsz neki egy gombostűt( hosszan kijelölöd a pontot). Ilyenkor a keresőmezőben is kiírja, és ha felnyitod a részleteket, ott is. Google Earth is jó ilyen szempontból. Én a Mezőterület mérés Pro.-t használom, terület, távolság, gps mérés van benne, és pontosabb a mérése mint a Google Maps-nak. Derült már ki vele turpisság....
Válasz szeszko #1344. hozzászólásáraKösz!
Értem. Majd ránézek és próbálkozok, csak ez még eszembe jutott a múltkori után. Biztos van többféle is.
Megmondom őszintén én eddig a Google Maps volt az amit használtam, de azt se pontok megkeresésére, hanem csak netes térképre, műholdképre. De valahogy az is ír ki koordinátákat.
Válasz Rabó001 #1343. hozzászólásáraÜdv!
GPS Test a neve az alkalmazásnak, de más is jó lehet szerintem.
Nem írtam be a koordinátákat, hanem az e-közművekről leolvasott EOV koordinátákat átváltottam WGS-be, és azokat az értékeket próbáltam megkeresni a telefonnal.
Az lenne a jó, ha be lehetne ütni a WGS koordinátákat, és a telefon odavezetne.
Mint az útvonaltervezőnél.
Lehet, hogy van ilyen, de én nem ismerem.
Válasz szeszko #1317. hozzászólásáraVisszatértem a dologra, mert azért mozgatja az agyamat.
A telefonon hova írtad be a GPS koordinátát? Valami külön alkalmazást tettél rá? Csak mert én még ilyenre nem használtam.
Kössz!
Válasz Quercus erdész #1337. hozzászólásáraAz enyém meg az, hogy Te mondtad jól, csak ezek szerint valahogy elbeszéltünk egymás mellett...
Írtam is, hogy rosszul emlékeztem, összekevertem a dolgot.
Válasz A.I. #1339. hozzászólásáraVáltozatlanul az a véleményem, hogy az osztatlanok esetében először az osztatlan megszüntetést szabályozó törvény lehetőségeit kell megnézni.
Válasz A.I. #1339. hozzászólásáraapci=apuci
Válasz Rabó001 #1336. hozzászólásáraIgaza volt az Quercus erdészek, megnéztem nálunk is azt nem kellett kifüggeszteni, amiben az utolsót vettük meg, (elkevertem, össze mosódnak itt a dolgok a fejben, bocs, hogy marhaságot írtam) másik esetben, mikor még maradt tulajdonos társ, akkor ki kellett tenni!
Nincs más hátra, megkeresni a többit és megpróbálni megvenni mindenkiét, azt mondta apci, hogy valami kis darab, hátha így rá lehet venni a társakat, hogy eladják, főleg ha annyira kicsi(K), hogy egyedül életképtelen(gondolok itt arra, hogy pl úgy már nem tud támogatást igényelni, mert nincs meg neki a minimum terület)!
Válasz apuci #1330. hozzászólásáraVégig kell gondolni, nem éri-é meg várni, és jövőre megszüntetni a közös tulajdont. Az egyenlőre nem gond, ha nem vagy 3 éve tulajdonostárs.
Válasz A.I. #1335. hozzászólásáraRosszul tudod. Az egész földrészletnek egy tulajdonostárs tulajdonába kell kerülni. Ebben az esetben elővásárlási jog nem áll fönn, és nincs szükség hatósági jóváhagyásra.
Válasz A.I. #1335. hozzászólásáraKérdezd meg.
De ha maradt még tulajdonostárs rajtatok kívül, akkor nem szűnt meg az osztatlan közös tulajdon.
Olyan nem tudom van-e, hogy esetleg a tulajdonostársak nyilatkoztak, hogy nem élnek az elővásárlási jogukkal, és így szintén elkerülhető szintén elkerülhető a kifüggesztés. De nem tartom valószínűnek, elég egyértelmű a törvény.
Válasz apuci #1333. hozzászólásáraSzerintem nem kell, de holnap anyámat megkérdezem, mert egy hónapja volt ilyen esetünk, és úgy gondolom, hogy még maradt vissza tulajdonos társ, de akkor sem kellett kifüggeszteni, mert aki eladta, annak ezzel megszűnt az osztatlan!
Válasz apuci #1333. hozzászólásáraÍgy van. Kifüggeszteni akkor nem kell, ha az adásvétellel megszűnik az osztatlan közös tulajdon. Ez sima ügy, mi is vettünk így.
Válasz A.I. #1332. hozzászólásáraÜgyvéd csinálja a szerződést(érti a dolgát),azért kérdeztem mert ketten maradnak benne tulajdonos társak és ebben az esetben ki kell függeszteni(amit te nem jól tudsz)!
Válasz A.I. #1331. hozzászólásáraSőt, ha eladja, tulajdonostársak, azzal is megszűnt Bau osztatlan közös, csak az ő részéről, így szintén nem kell kifüggeszteni! Még akkor sem, ha jól gondolom, ha még maradnak további tulajdonostársak is!
Kérdezz meg ügyvédet, de ha jól gondolom ez így van!
Válasz apuci #1330. hozzászólásáraHad kérdezzem már meg, hogy van-e még benn tulajdonos társ azon(azokon) kívül akiktől megveszed?
Ha nincs, akkor nem kell nagy dobra ütni(kifüggeszteni), mert azzal megszűnik az osztatlan közös, ha mindenkit kivásárolsz!
Ügyvédnek tudni kell, bele is kell írni a szerződésben, és akkor nem kell kifüggeszteni!
Válasz Quercus erdész #1329. hozzászólásáraKöszönöm a válaszod,remélem nem lesz gond mert nincs meg a 3 év, de mivel kicsi területről van szó ezért hátha.
Válasz apuci #1328. hozzászólásáraA földműves tulajdonostársnak akkor van elővásárlási joga, ha 3 évnél régebben rendelkezik tulajdoni hányaddal.
Ha nem akkor, vele szemben bárki élhet az előhaszonbérleti jogosultságával.
Válasz Quercus erdész #1325. hozzászólásáraSzia azt szeretném tőled kérdezni,hogy ha az van az adásvételi szerződésbe írva, hogy
"a vevő olyan földműves,aki ezen ingatlanban tulajdonostárs"
akkor van olyan aki őt megelőzi?
Köszi!
Válasz csuklosbusz #1322. hozzászólásáraElolvastad a második bekezdésem?
Egyáltalán van értelme mondjuk olcsón ilyen kicsi résztulajdonokat gyűjtögetni?
Jó nekem egyenlőre lakhatásra kell..
Válasz csuklosbusz #1324. hozzászólásáraHa a megosztással nem alakítható ki legalább két 1500 m2-nél nagyobb önálló földrészlet, akkor a megosztásnak nincs helye. Viszont ebben az esetben bármelyik tulajdonostárs kezdeményezheti a többi tulajdonostárs tulajdoni hányadának bekebelezését.
Ha nincs több jelentkező a bekebelezésre, csak egy, akkor sima az ügy. Ha van, akkor az első helyen az jogosult erre, aki a legnagyobb mértékben használja az ingatlant. Ha nincs ilyen, akkor az kebelezheti be, akinek a legnagyobb a tulajdoni hányada. Ha ebben egyenlőség van, akkor a legfiatalabb bekebelezésre jelentkező a nyerő.