Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR414.08 FtUSD396.98 FtCHF444.25 FtGBP499 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Földekről van szó csak olyan "jól vannak " otthon őrizve a papírok hogy nem találják már két hete Ezért kellene máshogy látni hogy milyen területekről is lenne szó!
Válasz #3032. hozzászólásra
Akkor félreértettelek, én azt hittem arra vagy kiváncsi, hogy egy adott hrsz-nek kik a tulajdonosai. De téged az érdekel, hogy XY-nak milyen ingatlanjai/hrsz-ai vannak. Remélem azt nem fogod ilyen egyszerűen megtudni Mármint nem miattad, csak úgy általában ne mondják már meg akárkinek, hogy milyen ingatlanjai vannak XY-nak.
Válasz #3029. hozzászólásra
Az online 1000Ft/hrsz. A földhivatali betekintés attól függ mennyire rugalmas az ügyintéző, elméletileg nem várja meg amíg te jegyzetelgetsz. Pl. 20 tulajdonos és 5 hrsz, nem szívesen várják meg amíg leírod 100 nevet, címet
Tisztelt Fórumozók! Hozzáértők segítségét kérem. Örököltem 0,5 ha országos jelentőségű védett természeti területet - rét - egyik nemzeti park területén. Utánaolvasva a dolgoknak még mindíg nem kaptam választ az alábbi kérdésekre: mire kell odafigyelni ilyen terület esetén? Előzetesen engedélyt kell kérni bármit szeretnék csinálni? Támogatás jár-e rá, illetve van-e valamilyen kiegészítő támogatás? Ezen kívül mire érdemes még figyelni? Előre is köszönöm a segítséget, üdvözlettel: András
Válasz #3019. hozzászólásra
Foldmuvesnek nem minosulo belfoldi termeszetes szemely ( Magyar allampolgar, lakohelytol fuggetlenul ) vasarlassal,1 ha teruletig birtokolhat foldteruletet. Az oroklessel szerzett nem szamitando bele az 1 ha-ba.
Válasz #3016. hozzászólásra
"cserélni csak földművessel tudsz" Ilyen kitételt nem találtam a földtörvényben sem,sem pedig a földtörvény végrehajtási utasításában sem. Lehet,hogy elcsúsztam valahol fölötte. Melyik paragrafusra gondolsz?
Visszaolvasva támadó, és szemrehányó hangnemben írtam, ezért bocsánatot kérek, nem így akartam, sajna nem tudom jól használni a szavakat. Mondjuk ha tudtam volna/tudnék a szavakkal játszani, meg rafinált lennék, és még a jog iránt is érdeklődtem volna, akkor lehet ügyvédnek megyek, de marad a paraszti élet. Annyival egészíteném ki a mondandódat, hogy nagyapáink idejében több erkölcsös szavahihető ember élt, és nem fúrták, túrták egymást, mint most, ahogy szabályszerűen vérre mennek egy kis talpalatnyi földért, mindenen, és mindenkin átgázolva tisztességtelenül, amit perben szerettem is volna bizonyítani, de mondanom sem kell, hogy nem sok sikerrel. Bennem és az ügyvédemben van a hiba, hogy próbálunk tisztességesek maradni. Erre meg jön a válasz, hogy Magyarországon nem igazságszolgáltatás van, hanem jogszolgáltatás, ergo amit a jog megenged, azt miért ne? Dehát "a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve"!
Kolléga! Álljon meg a hátramenet! Gazdálkodó vagyok ugyan úgy ahogyan itt sokan mások, nem szaktanácsadó, nem jogász. A saját gazdaságomat és egyéb problémáimat nem oldja meg helyettem senki. Mikor tudok segítek, ahogyan ezt már sokaknak meg is tettem, de sokszor nem érek rá gép előtt ülni. Amit tudok én is a törvényekből, hírekből, beszélgetésekből tudom és sajnos a saját bőrömön tanulom. Igaz kell mindezek mellé a józan paraszti ész, hogy össze lehessen rakni a dolgokat. Lényeg a lényeg, hogy ha akarsz akkor te is ugyan úgy utána tudsz járni mindennek ahogyan én teszem. Az, hogy te valamilyen kárt szenvedsz nem az én hibám, hanem a te bizonyítványod. Nem jártál utána eléggé, nem olvastad át a vonatkozó törvényt, vagy éppen nem tudtad megfelelően kiértékelni a szituációt.
Ha tetszik, ha nem a mai, eredményes "parasztkodáshoz" és a talpon maradáshoz nem elegendő az ha be tudod állítani az ekét és tudsz naphosszat szántani. Ezek nagyapáink idejében elegendőek voltak a fennmaradáshoz, mára viszont ezerszer többrétűnek és tájékozottabbnak kell lennünk, amiért tenni is kell mert ez nem veleszületett dolog.
Magyarul a szomszéd (tulajdonos) ad neked 1 AK-t te pedig a sajátodból szintén 1 AK-t, ami ugyanazon a településen van mint a szomszédé. Így leszel szomszéd amellett, amelyiket most bérelted ki
12. § (1) A föld tulajdonjogát csere jogcímén akkor lehet megszerezni, ha a csereszerződésben a felek a föld tulajdonjogának kölcsönös átruházására vállalnak kötelezettséget és
a) a csere tárgyát képező egyik földrészlet az azt megszerző cserepartnernek a már tulajdonában álló földrészletével azonos településen fekszik, vagy
b) a cserepartnerek
ba) egyike helyben lakónak minősül, vagy
bb) egyikének lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa a csere tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van.
(2) A föld tulajdonjogát ajándékozás címén csak közeli hozzátartozó, bevett egyház, illetve annak belső egyházi jogi személye, önkormányzat, és az állam javára lehet átruházni.
Ha jól értelmezem......Helyben lakó gazdálkodó vagyok,megegyezek az eladóval,kifüggesztjük,és ha egy szintén helyben lakó (nem földszomszéd),de pluszban állattartással is foglalkozó rájelentkezik,akkor viszi?
(2) A 18. § (1) bekezdés b) pontja szerinti földet használó földműves alatt azt a földművest kell érteni, aki legalább 3 éve használja a földet, ideértve azt is, akit a 65. § szerint a föld kényszerhasznosítójaként jelöltek ki.
18. § (1) A föld eladása esetén az alábbi sorrendben elővásárlási jog illeti meg:
a) az államot a Nemzeti Földalapról szóló törvényben meghatározott földbirtok-politikai irányelvek érvényesítése céljából, valamint közfoglalkoztatás, illetve más közérdekű cél megvalósítása érdekében;
b) a földet használó olyan földművest,
ba) aki helyben lakó szomszédnak minősül,
bb) aki helyben lakónak minősül, vagy
bc) akinek a lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa az adás-vétel tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van;
c) az olyan földművest, aki helyben lakó szomszédnak minősül;
d) az olyan földművest, aki helyben lakónak minősül;
e) az olyan földművest, akinek a lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa az adás-vétel tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van.
(2) Az (1) bekezdés c)-e) pontjában meghatározott földművest - az elővásárlásra jogosultak sorrendjében - megelőzi
a) a szántó, rét, legelő (gyep), vagy fásított terület művelési ágban nyilvántartott föld eladása esetén az a földműves, aki a föld fekvése szerinti településen az elővásárlási joga gyakorlását megelőzően legalább 1 éve állattartó telepet üzemeltet, és a tulajdonszerzésének a célja az állattartáshoz szükséges takarmány-előállítás biztosítása;
b) a szántó, kert, szőlő, gyümölcsös művelési ágban nyilvántartott föld eladása esetén az a földműves, aki számára a tulajdonszerzés célja földrajzi árujelzéssel, továbbá eredetmegjelöléssel ellátott termék előállítása és feldolgozása, vagy ökológiai gazdálkodás folytatása.
(3) A közös tulajdonban álló föld esetében a tulajdonostárs tulajdoni hányadának harmadik személy javára történő eladása esetében az (1) bekezdés b)-e) pontjában, valamint a (2) bekezdésben meghatározott földműveseket - az elővásárlásra jogosultak sorrendjében - megelőzi a földműves tulajdonostárs.
(4) Az (1) bekezdés c)-e) pontjában, valamint a (2) és (3) bekezdésben meghatározott jogosulti csoportokon belül az elővásárlásra jogosultak sorrendje a következő
a) a családi gazdálkodó, illetve a gazdálkodó család tagja,
b) fiatal földműves,
c) pályakezdő gazdálkodó.
valaki tudna segíteni?
béreltem most egy földet, a bérlet a kifüggesztésen átment és bejegyeztek földhasználónak. most a tulaj meg kitalálta, hogy eladná. a kérdésem a következő: előrébb van-e a helyben lakó szomszéd a rangsorban a frissen bejegyzett helyben lakó földbérlővel szemben?
Sziasztok! Tudom lehet nem pontosan ide tartozik a téma de segítségeteket szeretném kérni abban a dologban hogy a mellettem lévő föld a TSz-nél van még bérbe adva 4 évre de az eladó eladná nekem a földet, azt akarnám megtudni hogy megkell-e várnom a 4 év leteltét hogy tudjam használni vagy van valaami törvény hogy kilehet hozni a földet a TSZ-ből???hallottam amúgy olyat hogy 6 hónapra rá ki kell adni a földet ha megvették, ez 2014-től érvényes elvileg. Ti tudtok valamit errről? Nagyon hálás lennék ha segítenétek!
Egyszer írtam már neki e-mailt és kértem volna segítséget, de sajna nem kaptam rá választ... (akkor is pont ezt írta, csak a földhaszonbérlésre..., éppen azt a területet el is buktam....)
Óvatosan a piaci ár feletti vásárlással, nehogy belefuss egy navos ellenőrzésbe.
Olyan feltételeket kell leírni amit nincs kedve másnak teljesíteni. Példát kell venni a mindenkori kormányról, ők ezt nagyon ügyesen csinálják a pályázatoknál.
Csak a fantáziátok szab határt a dolognak, olyan kell amit te tudsz és más nem.
Jó napot.
Érdeklődnék van egy 3ha-os legelő amiből 1ha az enyém és szeretném megvenni a másik 2ha-t. Az egész bérbe van adva ez maradna továbbra is a bérlőnél. A kérdésem az lenne hogy Én vagyok-e az első a vételnél az új földtörvény szerint? Köszönöm.
Szerintetek hogyan lehet vásárolni földet manapság egy olyan helyzetben, mikor egy nagygazda belenyúl az összes szerződésbe?
Ha pedig piaci ár felett teszek ajánlatot a földre, akkor meg beperel, hogy visszatartom elővásárlási jogának gyakorlásától?
Ti mit tennétek?
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hozzátok hogy van egy 10 hektáros saját tulajdonú földem és mellette egy 6hektáros földet egy másik gazda vette bérbe aki szintén szomszéd annyi a különbség kettőnk között hogy én helyben lakó vagyok ő pedig más településen lakik. Mind a ketten rendelkezünk állattal illetve családi gazdák vagyunk. a föld haszonbérletre msot van kifüggesztve. A dologba annyi a csavar még hogy a helyi TSz-nél volt a föld 2009. 2014. dec31-ig szerződésbe, csak 2014. májusába nem hosszabították meg a szerződést. Most ki az első?? Ez lenne a kérdésem meg hogy hogyan tudnám én ezt kibérelni"" rámenni a kifüggesztésre""
Válasz #2987. hozzászólásra
AZ ADÁSVÉTELINEK SEMMI KÖZE A FÖLDHASZNÁLATHOZ.Elvileg osztatlan közös megszünése esetén ha az új tulaj vállalja,hogy ő maga műveli,akkor megszűnik a bérleti szerz.Kérdezd a földhivatalt biztos segítenek.
Ugy lezajlott hogy várom hogy át vezessék a nevemre, de azzal hogy az adásvételibe nem lett bele írva hogy fold a hsználattal azzal nem lehet valamit kezdeni így
felbontani?
Lezajlott már az adásvétel?
Ha a neveden van akkor elcsattogsz a fh-ba és kikéred a szerződéseket. Látni fogod mit tudsz kezdeni vele. Meg az osztatlan megszűnésének kellene utána nézni.
8784 hozzászólás
Válasz #3033. hozzászólásra
Földekről van szó csak olyan "jól vannak " otthon őrizve a papírok hogy nem találják már két hete Ezért kellene máshogy látni hogy milyen területekről is lenne szó!
Válasz #3032. hozzászólásra
Akkor félreértettelek, én azt hittem arra vagy kiváncsi, hogy egy adott hrsz-nek kik a tulajdonosai. De téged az érdekel, hogy XY-nak milyen ingatlanjai/hrsz-ai vannak. Remélem azt nem fogod ilyen egyszerűen megtudni Mármint nem miattad, csak úgy általában ne mondják már meg akárkinek, hogy milyen ingatlanjai vannak XY-nak.
Válasz #3031. hozzászólásra
Értem hát ez elvileg egy tulajdonos meg úgy 6-7 hrsz ami érdekelne engem!
Válasz #3029. hozzászólásra
Az online 1000Ft/hrsz. A földhivatali betekintés attól függ mennyire rugalmas az ügyintéző, elméletileg nem várja meg amíg te jegyzetelgetsz. Pl. 20 tulajdonos és 5 hrsz, nem szívesen várják meg amíg leírod 100 nevet, címet
Válasz #3029. hozzászólásra
Olyan nincs már mint "régebben" az a betekintés vagy mi hogy kiírhatom papírra a hrsz-okat és akkor nem kellett fizetni vagy volt valami ilyesmi
Válasz #3028. hozzászólásra
És nem tudom mennyibe kerül? Helyrajzi számonként adott összeg vagy hogy?
Válasz #3027. hozzászólásra
Igen. Sőt otthonról, online is le tudod kérni. Fizetős.
A földhivatalból ki lehet kérni más személy tulajdonában lévő földek helyrajzi számát? Ha igen akkor ingyen vagy pedig fizetni kell érte
Válasz #3025. hozzászólásra
Meg! Mi tavaly 0,5ha vettünk 300-ért igaz művelt de sem szikes sem talajvizes, és az alföldön!
Sziasztok!
Borsod megye északi részén, nem művelt (de támogatott), enyhén talajvizes 0,7 ha 10 AK szántó megér 280.000 Ft-ot?
Tisztelt Fórumozók! Hozzáértők segítségét kérem. Örököltem 0,5 ha országos jelentőségű védett természeti területet - rét - egyik nemzeti park területén. Utánaolvasva a dolgoknak még mindíg nem kaptam választ az alábbi kérdésekre: mire kell odafigyelni ilyen terület esetén? Előzetesen engedélyt kell kérni bármit szeretnék csinálni? Támogatás jár-e rá, illetve van-e valamilyen kiegészítő támogatás? Ezen kívül mire érdemes még figyelni? Előre is köszönöm a segítséget, üdvözlettel: András
Válasz #3020. hozzászólásra
Erre gondoltam, köszönöm a pontos leírást!
Válasz #3021. hozzászólásra
Ha bácsinak több van mint egy ha akkor nem tudsz vele cserélni.
Válasz #3016. hozzászólásra
hali ha cserélni akarnék a földszomszédommal (öreg bácsi) akkor neki is be kel jelentkezni földművesnek?
Válasz #3019. hozzászólásra
Foldmuvesnek nem minosulo belfoldi termeszetes szemely ( Magyar allampolgar, lakohelytol fuggetlenul ) vasarlassal,1 ha teruletig birtokolhat foldteruletet. Az oroklessel szerzett nem szamitando bele az 1 ha-ba.
Válasz #3017. hozzászólásra
Csak föld műves vásárolhat vagy juthat földhöz, kivétel az öröklés vagy ajándékozás.
Válasz #3011. hozzászólásra
Köszi szépen!
Válasz #3016. hozzászólásra
"cserélni csak földművessel tudsz" Ilyen kitételt nem találtam a földtörvényben sem,sem pedig a földtörvény végrehajtási utasításában sem. Lehet,hogy elcsúsztam valahol fölötte. Melyik paragrafusra gondolsz?
Válasz #3013. hozzászólásra
Cserélni csak föld muvessel tudsz! hiszen más nem szerezhet földterületet! Aki az után 5 évig nem adhatja el a friss szerzeményt!
Válasz #3014. hozzászólásra
Visszaolvasva támadó, és szemrehányó hangnemben írtam, ezért bocsánatot kérek, nem így akartam, sajna nem tudom jól használni a szavakat. Mondjuk ha tudtam volna/tudnék a szavakkal játszani, meg rafinált lennék, és még a jog iránt is érdeklődtem volna, akkor lehet ügyvédnek megyek, de marad a paraszti élet. Annyival egészíteném ki a mondandódat, hogy nagyapáink idejében több erkölcsös szavahihető ember élt, és nem fúrták, túrták egymást, mint most, ahogy szabályszerűen vérre mennek egy kis talpalatnyi földért, mindenen, és mindenkin átgázolva tisztességtelenül, amit perben szerettem is volna bizonyítani, de mondanom sem kell, hogy nem sok sikerrel. Bennem és az ügyvédemben van a hiba, hogy próbálunk tisztességesek maradni. Erre meg jön a válasz, hogy Magyarországon nem igazságszolgáltatás van, hanem jogszolgáltatás, ergo amit a jog megenged, azt miért ne? Dehát "a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve"!
Válasz #2998. hozzászólásra
Kolléga! Álljon meg a hátramenet! Gazdálkodó vagyok ugyan úgy ahogyan itt sokan mások, nem szaktanácsadó, nem jogász. A saját gazdaságomat és egyéb problémáimat nem oldja meg helyettem senki. Mikor tudok segítek, ahogyan ezt már sokaknak meg is tettem, de sokszor nem érek rá gép előtt ülni. Amit tudok én is a törvényekből, hírekből, beszélgetésekből tudom és sajnos a saját bőrömön tanulom. Igaz kell mindezek mellé a józan paraszti ész, hogy össze lehessen rakni a dolgokat. Lényeg a lényeg, hogy ha akarsz akkor te is ugyan úgy utána tudsz járni mindennek ahogyan én teszem. Az, hogy te valamilyen kárt szenvedsz nem az én hibám, hanem a te bizonyítványod. Nem jártál utána eléggé, nem olvastad át a vonatkozó törvényt, vagy éppen nem tudtad megfelelően kiértékelni a szituációt.
Ha tetszik, ha nem a mai, eredményes "parasztkodáshoz" és a talpon maradáshoz nem elegendő az ha be tudod állítani az ekét és tudsz naphosszat szántani. Ezek nagyapáink idejében elegendőek voltak a fennmaradáshoz, mára viszont ezerszer többrétűnek és tájékozottabbnak kell lennünk, amiért tenni is kell mert ez nem veleszületett dolog.
Magyarul a szomszéd (tulajdonos) ad neked 1 AK-t te pedig a sajátodból szintén 1 AK-t, ami ugyanazon a településen van mint a szomszédé. Így leszel szomszéd amellett, amelyiket most bérelted ki
Válasz #3010. hozzászólásra
12. § (1) A föld tulajdonjogát csere jogcímén akkor lehet megszerezni, ha a csereszerződésben a felek a föld tulajdonjogának kölcsönös átruházására vállalnak kötelezettséget és
a) a csere tárgyát képező egyik földrészlet az azt megszerző cserepartnernek a már tulajdonában álló földrészletével azonos településen fekszik, vagy
b) a cserepartnerek
ba) egyike helyben lakónak minősül, vagy
bb) egyikének lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa a csere tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van.
(2) A föld tulajdonjogát ajándékozás címén csak közeli hozzátartozó, bevett egyház, illetve annak belső egyházi jogi személye, önkormányzat, és az állam javára lehet átruházni.
Válasz #3009. hozzászólásra
Jól látod.
Válasz #3007. hozzászólásra
magánszemély tulajdonossal, hogyan lehet cserélni. nem tudja vállalni, hogy tovább műveli, mivel eddig se művelte?
Válasz #3005. hozzászólásra
Üdv Abonyi!
Ha jól értelmezem......Helyben lakó gazdálkodó vagyok,megegyezek az eladóval,kifüggesztjük,és ha egy szintén helyben lakó (nem földszomszéd),de pluszban állattartással is foglalkozó rájelentkezik,akkor viszi?
Válasz #3007. hozzászólásra
hát akkor ez is szopás
Válasz #3006. hozzászólásra
(2) A 18. § (1) bekezdés b) pontja szerinti földet használó földműves alatt azt a földművest kell érteni, aki legalább 3 éve használja a földet, ideértve azt is, akit a 65. § szerint a föld kényszerhasznosítójaként jelöltek ki.
Válasz #3004. hozzászólásra
én úgy értelmezem, hogy nem kell 3 éve bérelnem, hogy megelőzzem a szomszédot
18. § (1) A föld eladása esetén az alábbi sorrendben elővásárlási jog illeti meg:
a) az államot a Nemzeti Földalapról szóló törvényben meghatározott földbirtok-politikai irányelvek érvényesítése céljából, valamint közfoglalkoztatás, illetve más közérdekű cél megvalósítása érdekében;
b) a földet használó olyan földművest,
ba) aki helyben lakó szomszédnak minősül,
bb) aki helyben lakónak minősül, vagy
bc) akinek a lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa az adás-vétel tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van;
c) az olyan földművest, aki helyben lakó szomszédnak minősül;
d) az olyan földművest, aki helyben lakónak minősül;
e) az olyan földművest, akinek a lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa az adás-vétel tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van.
(2) Az (1) bekezdés c)-e) pontjában meghatározott földművest - az elővásárlásra jogosultak sorrendjében - megelőzi
a) a szántó, rét, legelő (gyep), vagy fásított terület művelési ágban nyilvántartott föld eladása esetén az a földműves, aki a föld fekvése szerinti településen az elővásárlási joga gyakorlását megelőzően legalább 1 éve állattartó telepet üzemeltet, és a tulajdonszerzésének a célja az állattartáshoz szükséges takarmány-előállítás biztosítása;
b) a szántó, kert, szőlő, gyümölcsös művelési ágban nyilvántartott föld eladása esetén az a földműves, aki számára a tulajdonszerzés célja földrajzi árujelzéssel, továbbá eredetmegjelöléssel ellátott termék előállítása és feldolgozása, vagy ökológiai gazdálkodás folytatása.
(3) A közös tulajdonban álló föld esetében a tulajdonostárs tulajdoni hányadának harmadik személy javára történő eladása esetében az (1) bekezdés b)-e) pontjában, valamint a (2) bekezdésben meghatározott földműveseket - az elővásárlásra jogosultak sorrendjében - megelőzi a földműves tulajdonostárs.
(4) Az (1) bekezdés c)-e) pontjában, valamint a (2) és (3) bekezdésben meghatározott jogosulti csoportokon belül az elővásárlásra jogosultak sorrendje a következő
a) a családi gazdálkodó, illetve a gazdálkodó család tagja,
b) fiatal földműves,
c) pályakezdő gazdálkodó.
Válasz #3003. hozzászólásra
2013. évi CXXII. tv.
valaki tudna segíteni?
béreltem most egy földet, a bérlet a kifüggesztésen átment és bejegyeztek földhasználónak. most a tulaj meg kitalálta, hogy eladná. a kérdésem a következő: előrébb van-e a helyben lakó szomszéd a rangsorban a frissen bejegyzett helyben lakó földbérlővel szemben?
Válasz #3001. hozzászólásra
Azt még négy évig csak nézegetheted.
Sziasztok! Tudom lehet nem pontosan ide tartozik a téma de segítségeteket szeretném kérni abban a dologban hogy a mellettem lévő föld a TSz-nél van még bérbe adva 4 évre de az eladó eladná nekem a földet, azt akarnám megtudni hogy megkell-e várnom a 4 év leteltét hogy tudjam használni vagy van valaami törvény hogy kilehet hozni a földet a TSZ-ből???hallottam amúgy olyat hogy 6 hónapra rá ki kell adni a földet ha megvették, ez 2014-től érvényes elvileg. Ti tudtok valamit errről? Nagyon hálás lennék ha segítenétek!
Válasz #2999. hozzászólásra
Nem változott!
Válasz #2996. hozzászólásra
hali az email címed megváltozott vagy még ugyan az ami volt? lenne 1 pár kérdésem privátba. email címem norbertito@freemail.hu
Válasz #2996. hozzászólásra
Egyszer írtam már neki e-mailt és kértem volna segítséget, de sajna nem kaptam rá választ... (akkor is pont ezt írta, csak a földhaszonbérlésre..., éppen azt a területet el is buktam....)
Válasz #2995. hozzászólásra A vásárolandó ingatlan értékének többszöröséért adtam el nyáron a máshol található földem, így van fedezetem rá.
Válasz #2995. hozzászólásra
MOndj már nekem valami példát emailben ha ide nem akarod leírni. Előre is köszi
Válasz #2992. hozzászólásra
Óvatosan a piaci ár feletti vásárlással, nehogy belefuss egy navos ellenőrzésbe.
Olyan feltételeket kell leírni amit nincs kedve másnak teljesíteni. Példát kell venni a mindenkori kormányról, ők ezt nagyon ügyesen csinálják a pályázatoknál.
Csak a fantáziátok szab határt a dolognak, olyan kell amit te tudsz és más nem.
Válasz #2992. hozzászólásra
"Ha pedig piaci ár felett teszek ajánlatot a földre,"
Nem lehet.
Annyiért viszi a sorban elől levő, ami a kifüggesztésben szerepel.
Privátban többet.
Jó napot.
Érdeklődnék van egy 3ha-os legelő amiből 1ha az enyém és szeretném megvenni a másik 2ha-t. Az egész bérbe van adva ez maradna továbbra is a bérlőnél. A kérdésem az lenne hogy Én vagyok-e az első a vételnél az új földtörvény szerint? Köszönöm.
Szerintetek hogyan lehet vásárolni földet manapság egy olyan helyzetben, mikor egy nagygazda belenyúl az összes szerződésbe?
Ha pedig piaci ár felett teszek ajánlatot a földre, akkor meg beperel, hogy visszatartom elővásárlási jogának gyakorlásától?
Ti mit tennétek?
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hozzátok hogy van egy 10 hektáros saját tulajdonú földem és mellette egy 6hektáros földet egy másik gazda vette bérbe aki szintén szomszéd annyi a különbség kettőnk között hogy én helyben lakó vagyok ő pedig más településen lakik. Mind a ketten rendelkezünk állattal illetve családi gazdák vagyunk. a föld haszonbérletre msot van kifüggesztve. A dologba annyi a csavar még hogy a helyi TSz-nél volt a föld 2009. 2014. dec31-ig szerződésbe, csak 2014. májusába nem hosszabították meg a szerződést. Most ki az első?? Ez lenne a kérdésem meg hogy hogyan tudnám én ezt kibérelni"" rámenni a kifüggesztésre""
http://www.agrarszektor.hu/foldpiac/egyeb/ilyen_durva_a_zuhanas_osszement_a_magyar_foldpiac.4123.html
Ez várható volt, ugye?
Oké rendben és köszönöm remélem a földemhez jutok mert nem kevésbe került és gazdálkodom és szeretnék is.
Válasz #2987. hozzászólásra
AZ ADÁSVÉTELINEK SEMMI KÖZE A FÖLDHASZNÁLATHOZ.Elvileg osztatlan közös megszünése esetén ha az új tulaj vállalja,hogy ő maga műveli,akkor megszűnik a bérleti szerz.Kérdezd a földhivatalt biztos segítenek.
Ugy lezajlott hogy várom hogy át vezessék a nevemre, de azzal hogy az adásvételibe nem lett bele írva hogy fold a hsználattal azzal nem lehet valamit kezdeni így
felbontani?
Válasz #2985. hozzászólásra
Lezajlott már az adásvétel?
Ha a neveden van akkor elcsattogsz a fh-ba és kikéred a szerződéseket. Látni fogod mit tudsz kezdeni vele. Meg az osztatlan megszűnésének kellene utána nézni.
A 18 hektár az osztatlan köszön volt mert mindenkinek 1/3 rész volt benne mind a 3 tulajnak, a közös megegyezés az nem megy semmiképp sajnos: