Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak648 FtBenzin árak634 FtEUR407.83 FtUSD393.55 FtCHF432.15 FtGBP488.04 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz #2490. hozzászólásra
a társtulajdonos megveheti kifüggesztés nélkül,
de a kifüggesztésnél is rájelentkezhet, viszont kiértesíteni nem kell mert a kifüggesztés a kiértesítés.
Persze, nagyon indokolt esetben, pl. ,ha azt mondják, hogy ők művelik tovább, de simán polgári peres útra lehet terelni az ügyet, ha újra ki lesz függesztve...szóval nem lehet visszavonni, ez nem licit kérdése, ha társtulaj, ahogy mondja akkor meg tök mindegy, mert megkapja ilyen olcsón...csak elfogadó nyilatkozatot kell tennie.
Válasz #2484. hozzászólásra
Szerintem visszavonhatják a kifüggesztési ajánlatot a tulajok. De ennek biztosan megvan a maga nehézsége. És ha te meg akarod venni, újra ki kell függeszteni. Ezesetben te valójában ráigérnél. Annak is van valamilyen eljárása.
Benne vagyok egy nagy táblában , mint tulajdonos. Most kifüggesztésre került egy föld adásvétel, amit most jelenleg egy éve bérel az ajánlattevő. Nagyon alacsony árat ajánlott érte, mert a tulajok tudatlanok. Beszéltem a tulajokkal és közöltem velük, álljanak el az ajánlattól, de nem tudjuk, hogy lesz-e jogi következménye? Az a kérdésem, hogy van-e elővásárlási jogom, mivel a haszonbérlő a táblában nem tulajdonos és még csak egy éve bérli azt a földterületet. Amennyiben felbontják az ajánlati megállapodást, megvásárolhatom-e azonnal ezt a területet minden következmény nélkül? köszönöm a válaszokat
Akkor mi van ha valaki földet akar cserélni (földet földre, csak más táblába)? Azt ki kell függeszteni? És pl itt árat bele kell írni és arra rárepülhet valaki?
Nem kell visszterhes vagyonátruházási illetéket fizetnie a mezőgazdasági termelőnek (őstermelőnek, egyéni vállalkozónak és családi gazdálkodónak) termőföld vásárlása esetén a következő feltételek együttes vállalása mellett:
ˇ rendelkezik a mezőgazdasági és vidékfejlesztési szerv által kiadott regisztrációs igazolással,
ˇ mezőgazdasági tevékenységet végez,
ˇ vállalja, hogy a vásárolt termőföldet a vételtől számítva legalább 5 évig nem idegeníti el, azon vagyoni értékű jogot nem alapít,
ˇ egyéni vállalkozóként vagy mezőgazdasági őstermelőként a termőföldet mezőgazdasági célra hasznosítja.
ez 2012-es közlemény a Navtól,ujabbat nem találtam szerintem az hatályos még
Pontosan miről kell nyilatkoznia a vevőnek földhivatal részére?
- földműves a vevő
- maga kívánja használni a területet
- nem idegeníti el 5 évig
- mit hagytam ki?
Válasz #2471. hozzászólásra
Igen, az özvegy haláláig szól, vagy ha önként lemond a haszonélvezeti jogáról. De addig az ő beleegyezése, aláirása nélkül nem adható el az ingatlan. Ha beleegyezik, annak jogerőre emelkedése után kell az eredeti (volt) tulajdonos halotti anyakönyvi kivonata, és jogerős közjegyzői hagyatéki végzés. (Szerintem macerás lesz)
Sziasztok. Lehet adódik egy kis föld megvételre,mint CSG és földszomszéd jó helyen állnék, de a szomszéd településhez tartozik. Hogy értelmezzem? Új földtörvény 18§ csak márc 1 -től él, de az 5§ már most is, és ebben a helyben lakó szó szerint értendő Igazából járna még hozzá 2-3 hsz ami csak kolonc lenne de így is érdekel, .Az eladó kikötheti hogy csak egy vevőnek hajlandó eladni? Jól tudom ugye a zártkerteket is ki kell függeszteni, mikortól? Az első az külterület , de a koloncok zártkertek lennének.
Talán tud valaki segíteni ezügyben, lehet más is volt így:
Édesanyám termőföldet szeretett volna vásárolni, de nem volt elővásárlásra jogosult csak annyiban, hogy helybenlakó. A kifüggesztés utolsó napján egy őstermelő beadta az elővásárlásra való igényét, de a pályázó egy lejárt őstermelői igazolvány másolatát csatolta, amit nem vett észre sem a termőföldekkel foglalkozó polgármesteri munkatárs, sem a jegyző. A dokumentum így került iktatásra és az ügyvédhez küldve.
Érdeklődnék, hogy ebben az esetben érvényes-e a vételi joga, ha hibás dokumentumot csatolt ,a hiánypótlásra tudtommal azóta sem került sor, holott van neki érvényes őstermelői igazolványa.
Az új földtv. így írja: "legalább 3 éve használja a földet". Az nem feltétel, hogy ez egy szerződéssel teljesüljön, azaz 2×2 éves szerződés is megfelelő.
Nagyon sajnálom, hogy Hubcika nem lesz itt a fórumon, nagyon sok hasznos dolgot osztott meg velünk. Köszönjük és várjuk vissza, ha lesz rá lehetősége és kedve!!!!!!!!
Üdv mindenkinek. Hubcika nevű fórumtársunk engem kért meg hogy búcsúzzak el az ő nevében. Azért ezt a topicot választottam mert talán itt volt a legaktívabb.
Válasz #2457. hozzászólásra
Vagy végzettség kell vagy őstermelői. Ha kiváltottad az őstermelőit, akkor csak minden évben bevétel kell rá és 3 éven belül nincs ilyen jellegű probléma...
Válasz #2456. hozzászólásra
nem engem zárnak ki az öröklésből, hanem egy átlag magyar honpolgárt. Végzettség és életvitelszerű gazdálkodás vállalása nélkül csak 1 hektárt tarthat meg a ft. szerint.
Viszont az ügyvéd úr kicsi fia, akinek a papa vett a nevére korábban birtokot, ő meg megtarthatja továbbra is a birtokot. Sőt még lehet őstermelő is és felveszi a támogatást miközben más meg túrja a fölfet úgy hogy papíron nincs a használatában.
Na most utóbbiakkal ezután sem történik semmi, élnek mint marci hevesen. De aki örökölne a szülőktől mondjuk 20 hekit akkor vagy főállású paraszt lesz, vagy 19-et értékesítenie kell.
Nekem ez kissé diszkriminatívnak tűnik.
Tegnap voltunk ügyvédnél. Élmény, hogy az első reakciója ez volt: "ez most egy nagyon instabil időszak"! A lényeg. Mivel a megvenni kívánt földterület 1/1 tul. hányadú, mi - egyszemélyes Kft.- vagyunk a használók 10 éve, a vásárló magánszemély annak a Kft.-nek a 100%-os tulajdonosa és dolgozója is, aki a jelenlegi bérlő, ezért a felkeresett ügyvéd szerint megkötjük az adásvételit és nem kell kifüggeszteni, mert ugye senki nem előzhet be jelen esetben. El kell küldeni az NFA-nak, ott 60 nap az ügyintézés.
Megerősítette, hogy a földhaszonbérleti szerződés felmondása a bérlet időtartama alatt csak a törvényben meghatározott esetekben lehetséges, így tulajdonosváltás esetén NEM mondható fel. (Először azt mondta, hogy igen, de aztán felhívott valakit, akinek van 3 bírósági ügye is a témában és ő megerősítette a fórumon is osztott véleményeket, hogy NEM lehet felmondani tulajváltás miatt.)
Válasz #2452. hozzászólásra
ennek megint sokan fognak örülni
remélem majd a szavazóhelyiségben fogják levezetni a feszültségüket.
Látok én most egy olyan módszert a kifüggesztéseknél hogy nagyobb földből csak pár hektárt vesz meg és függeszt ki a dörzsölt ember, de 3 milla fölötti hektár áron, így senki nem jelentkezik rá mert ugye ő csak max helybenlakó.
Utána társtulajként megveszi a maradékot kifüggesztés nélkül, alacsony áron.
Így még az eladónak sem kell adót fizetni? Mert ugye birtokösszevonás történt.
Nagyon korrekt jogszabályaink vannak, mit ne mondjak.
Az új földtörvénynek is az a baja hogy az egyszerű állampolgárt szinte kizárja a földpiacról, de még az öröklésből is.
Viszont egy helyi, megfelelő strómanon keresztül bármilyen tőkés érdekeltség tud majd ezután is földet venni. Ráadásul nyomottabb áron mint amik eddig voltak.
Szerintem ez a lényege az egésznek.
Azt azért csak lehet látni egy kataszteri térképen, hogy melyik hrsz. melyik másik hrsz-mal "érintkezik", ha csatornai is van közöttük. Sok lehetőség nincs...ez nem azt jelenti, hogy az összes föld szomszédos csatorna túloldalán lévőkkel. Szerintem az teljesen egyértelmű.
úgy írja a törvény hogy szomszédos földeknek minősülnek azok a földek amiket önálló hrsz-en lévő út csatorna vagy árok választ el.
Ez szerintem nem teljesen egyértelmű mert egy 2 kilométeres árok mindkét felén lévő összes parcella szomszédosnak minősül?
Mert azokat csak az árok választja el egymástól.
Nincs ez megfelelően definiálva.
Erre gondoltam én is , de itt nem akarják megérteni, hogy a szomszéd tanyába bejelentett vevö még nem minösül a földtörvény szempontjából szomszédnak, ha ott ahol lakik nincs semmi a nevén, se a föld se a tanya.
A helyben lakó az aki az adott településen lakik, bárhol. A szomszéd az, akinek a tulajdonában vagy használatában van a szóban forgó föld melletti terület (csatorna és árok közbeékelésével is). A kettő kombinációja nem azt jelenti, hogy a szomszéd földön lakik valaki, hanem hogy külön-külön mindkettő fenn áll.
Sziasztok
A helyben lakó szomszéd tulajdonképpen mit jelent?
Elég, ha a szomszéd tanyába be van jelentve, de ott ahol a szóban forgó föld van és meg akar venni, ott semmi tulajdona sincs, max egy élettársi kapcsolaton keresztül, vagy nem.
Mert a törvény szerint nem, de mindenki mást mond.
9. helyben lakó: az a természetes személy, akinek az életvitelszerű lakóhelye legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási területén az adás-vételi, a csere, illetve a haszonbérleti szerződés tárgyát képező föld fekszik;
10. helyben lakó szomszéd: az a helyben lakó, akinek a tulajdonában vagy használatában lévő föld szomszédos az adás-vételi, a csere, illetve a haszonbérleti szerződés tárgyát képező földdel;
8794 hozzászólás
Válasz #2490. hozzászólásra
a társtulajdonos megveheti kifüggesztés nélkül,
de a kifüggesztésnél is rájelentkezhet, viszont kiértesíteni nem kell mert a kifüggesztés a kiértesítés.
Válasz #2490. hozzászólásra
osztatlanba vagy?
Válasz #2490. hozzászólásra
Dehogy kell értesítés! A kifüggesztés az "értesítés"! Te sem értesítenél ki mondjuk 200 ember egy osztatlanban bakker.
Válasz #2490. hozzászólásra
Már kifüggesztették és nem volt értesités!
Válasz #2484. hozzászólásra A társtulajdonost értesíteni kell az eladási szándékról,és megveheti még a kifüggesztés előtt.
Válasz #2487. hozzászólásra
Ezt biztosan tudod, hogy három év bérlésnek kell eltelnie, hogy elővásárlási joga legyen? Ez a bérlő január 01-én volt egy éve, hogy bérli.
Válasz #2486. hozzászólásra
Persze, nagyon indokolt esetben, pl. ,ha azt mondják, hogy ők művelik tovább, de simán polgári peres útra lehet terelni az ügyet, ha újra ki lesz függesztve...szóval nem lehet visszavonni, ez nem licit kérdése, ha társtulaj, ahogy mondja akkor meg tök mindegy, mert megkapja ilyen olcsón...csak elfogadó nyilatkozatot kell tennie.
Válasz #2484. hozzászólásra
A mostani bérlőnek akkor volna elővásárlási joga,ha 3 éve bérelte volna már.
Válasz #2484. hozzászólásra
Szerintem visszavonhatják a kifüggesztési ajánlatot a tulajok. De ennek biztosan megvan a maga nehézsége. És ha te meg akarod venni, újra ki kell függeszteni. Ezesetben te valójában ráigérnél. Annak is van valamilyen eljárása.
Válasz #2484. hozzászólásra
Nem bonthatják fel.
Sürgős segitséget kérek!
Benne vagyok egy nagy táblában , mint tulajdonos. Most kifüggesztésre került egy föld adásvétel, amit most jelenleg egy éve bérel az ajánlattevő. Nagyon alacsony árat ajánlott érte, mert a tulajok tudatlanok. Beszéltem a tulajokkal és közöltem velük, álljanak el az ajánlattól, de nem tudjuk, hogy lesz-e jogi következménye? Az a kérdésem, hogy van-e elővásárlási jogom, mivel a haszonbérlő a táblában nem tulajdonos és még csak egy éve bérli azt a földterületet. Amennyiben felbontják az ajánlati megállapodást, megvásárolhatom-e azonnal ezt a területet minden következmény nélkül? köszönöm a válaszokat
Válasz #2481. hozzászólásra
Nem,a feltétel az eggyik fél hejben lakó legyen.
Válasz #2481. hozzászólásra
Egyáltalán a csere intézménye megmaradt még? Mi van a tartozás fejébe kapott ingatlannal?
Sziasztok!
Akkor mi van ha valaki földet akar cserélni (földet földre, csak más táblába)? Azt ki kell függeszteni? És pl itt árat bele kell írni és arra rárepülhet valaki?
Válasz #2479. hozzászólásra
köszi
Válasz #2478. hozzászólásra
földhasználati bejegyzés nagyon fontos,mert azt ellenőrzik
Válasz #2477. hozzászólásra
Nem kell visszterhes vagyonátruházási illetéket fizetnie a mezőgazdasági termelőnek (őstermelőnek, egyéni vállalkozónak és családi gazdálkodónak) termőföld vásárlása esetén a következő feltételek együttes vállalása mellett:
ˇ rendelkezik a mezőgazdasági és vidékfejlesztési szerv által kiadott regisztrációs igazolással,
ˇ mezőgazdasági tevékenységet végez,
ˇ vállalja, hogy a vásárolt termőföldet a vételtől számítva legalább 5 évig nem idegeníti el, azon vagyoni értékű jogot nem alapít,
ˇ egyéni vállalkozóként vagy mezőgazdasági őstermelőként a termőföldet mezőgazdasági célra hasznosítja.
ez 2012-es közlemény a Navtól,ujabbat nem találtam szerintem az hatályos még
Pontosan miről kell nyilatkoznia a vevőnek földhivatal részére?
- földműves a vevő
- maga kívánja használni a területet
- nem idegeníti el 5 évig
- mit hagytam ki?
Válasz #2471. hozzászólásra
Igen, az özvegy haláláig szól, vagy ha önként lemond a haszonélvezeti jogáról. De addig az ő beleegyezése, aláirása nélkül nem adható el az ingatlan. Ha beleegyezik, annak jogerőre emelkedése után kell az eredeti (volt) tulajdonos halotti anyakönyvi kivonata, és jogerős közjegyzői hagyatéki végzés. (Szerintem macerás lesz)
Válasz #2474. hozzászólásra
igen kiadják neked is talán 2000 ft....feltéve ha már "eljött az idő"
Válasz #2473. hozzászólásra
De csak ugy tudod eladni-venni ha viszed a halottkönyvi kivonatot.
Válasz #2472. hozzászólásra
Na és az meddig tart?? Gondolom az Özvegy haláláig?? Az csak nem örökölhetö??
Válasz #2471. hozzászólásra
azt
Sziasztok. Olyan kérdésem lenn,hogy a tulajdon lapon özvegyi jog van,az mit jelent,haszon élvezetet?
Sziasztok. Lehet adódik egy kis föld megvételre,mint CSG és földszomszéd jó helyen állnék, de a szomszéd településhez tartozik. Hogy értelmezzem? Új földtörvény 18§ csak márc 1 -től él, de az 5§ már most is, és ebben a helyben lakó szó szerint értendő Igazából járna még hozzá 2-3 hsz ami csak kolonc lenne de így is érdekel, .Az eladó kikötheti hogy csak egy vevőnek hajlandó eladni? Jól tudom ugye a zártkerteket is ki kell függeszteni, mikortól? Az első az külterület , de a koloncok zártkertek lennének.
Sziasztok!
Talán tud valaki segíteni ezügyben, lehet más is volt így:
Édesanyám termőföldet szeretett volna vásárolni, de nem volt elővásárlásra jogosult csak annyiban, hogy helybenlakó. A kifüggesztés utolsó napján egy őstermelő beadta az elővásárlásra való igényét, de a pályázó egy lejárt őstermelői igazolvány másolatát csatolta, amit nem vett észre sem a termőföldekkel foglalkozó polgármesteri munkatárs, sem a jegyző. A dokumentum így került iktatásra és az ügyvédhez küldve.
Érdeklődnék, hogy ebben az esetben érvényes-e a vételi joga, ha hibás dokumentumot csatolt ,a hiánypótlásra tudtommal azóta sem került sor, holott van neki érvényes őstermelői igazolványa.
Válasz #2463. hozzászólásra
Az új földtv. így írja: "legalább 3 éve használja a földet". Az nem feltétel, hogy ez egy szerződéssel teljesüljön, azaz 2×2 éves szerződés is megfelelő.
Válasz #2463. hozzászólásra
ha folyamatos, akkor a 2*2 4-nek számít. a földhivatalban nem törlődnek a régi földhasználatok
Válasz #2460. hozzászólásra
Kár érte , de remélem azért nem ír ,mert nyert a lottón és jelenleg is 5 cicababa szorgoskodik vele rajta .
Hubci kitartás , csak keményen lankadatlanul , előre a győzelemért.
Válasz #2463. hozzászólásra
Hát ez érdekes kérdés. Ilyennel még nem találkoztam. A földhivatalnál kellene megkérdezni.
Nagyon sajnálom, hogy Hubcika nem lesz itt a fórumon, nagyon sok hasznos dolgot osztott meg velünk. Köszönjük és várjuk vissza, ha lesz rá lehetősége és kedve!!!!!!!!
Elővásárló 3 éves haszonbérlő lehet?!
Ha egymás után 2x2 évre írunk akkor is?
Válasz #2461. hozzászólásra
Erről sajnos nem nyilatkozhatok
Válasz #2460. hozzászólásra
mi történt vele,amitől búcsúzni kényszerült?
Üdv mindenkinek. Hubcika nevű fórumtársunk engem kért meg hogy búcsúzzak el az ő nevében. Azért ezt a topicot választottam mert talán itt volt a legaktívabb.
Válasz #2458. hozzászólásra
Bocsi, a 3 év leteltével megszűnik a probléma. Őstermelő bárki lehet, csak egy konyhakert kell hozzá.
Válasz #2457. hozzászólásra
Vagy végzettség kell vagy őstermelői. Ha kiváltottad az őstermelőit, akkor csak minden évben bevétel kell rá és 3 éven belül nincs ilyen jellegű probléma...
Válasz #2456. hozzászólásra
nem engem zárnak ki az öröklésből, hanem egy átlag magyar honpolgárt. Végzettség és életvitelszerű gazdálkodás vállalása nélkül csak 1 hektárt tarthat meg a ft. szerint.
Viszont az ügyvéd úr kicsi fia, akinek a papa vett a nevére korábban birtokot, ő meg megtarthatja továbbra is a birtokot. Sőt még lehet őstermelő is és felveszi a támogatást miközben más meg túrja a fölfet úgy hogy papíron nincs a használatában.
Na most utóbbiakkal ezután sem történik semmi, élnek mint marci hevesen. De aki örökölne a szülőktől mondjuk 20 hekit akkor vagy főállású paraszt lesz, vagy 19-et értékesítenie kell.
Nekem ez kissé diszkriminatívnak tűnik.
Válasz #2453. hozzászólásra
Miért is zárnak ki az öröklésből koma????????
Tegnap voltunk ügyvédnél. Élmény, hogy az első reakciója ez volt: "ez most egy nagyon instabil időszak"! A lényeg. Mivel a megvenni kívánt földterület 1/1 tul. hányadú, mi - egyszemélyes Kft.- vagyunk a használók 10 éve, a vásárló magánszemély annak a Kft.-nek a 100%-os tulajdonosa és dolgozója is, aki a jelenlegi bérlő, ezért a felkeresett ügyvéd szerint megkötjük az adásvételit és nem kell kifüggeszteni, mert ugye senki nem előzhet be jelen esetben. El kell küldeni az NFA-nak, ott 60 nap az ügyintézés.
Megerősítette, hogy a földhaszonbérleti szerződés felmondása a bérlet időtartama alatt csak a törvényben meghatározott esetekben lehetséges, így tulajdonosváltás esetén NEM mondható fel. (Először azt mondta, hogy igen, de aztán felhívott valakit, akinek van 3 bírósági ügye is a témában és ő megerősítette a fórumon is osztott véleményeket, hogy NEM lehet felmondani tulajváltás miatt.)
Válasz #2453. hozzászólásra
Mondjuk pont ezeknek a kiszűrésére lesz a földbizottság.
Válasz #2452. hozzászólásra
ennek megint sokan fognak örülni
remélem majd a szavazóhelyiségben fogják levezetni a feszültségüket.
Látok én most egy olyan módszert a kifüggesztéseknél hogy nagyobb földből csak pár hektárt vesz meg és függeszt ki a dörzsölt ember, de 3 milla fölötti hektár áron, így senki nem jelentkezik rá mert ugye ő csak max helybenlakó.
Utána társtulajként megveszi a maradékot kifüggesztés nélkül, alacsony áron.
Így még az eladónak sem kell adót fizetni? Mert ugye birtokösszevonás történt.
Nagyon korrekt jogszabályaink vannak, mit ne mondjak.
Az új földtörvénynek is az a baja hogy az egyszerű állampolgárt szinte kizárja a földpiacról, de még az öröklésből is.
Viszont egy helyi, megfelelő strómanon keresztül bármilyen tőkés érdekeltség tud majd ezután is földet venni. Ráadásul nyomottabb áron mint amik eddig voltak.
Szerintem ez a lényege az egésznek.
Kis adó változás...
http://www.nak.hu/hu/mezogazdasag/1819-eladna-ingatlanat-foldjet-igy-valtoztak-az-adoszabalyok-2014-ben
Válasz #2449. hozzászólásra
Azt azért csak lehet látni egy kataszteri térképen, hogy melyik hrsz. melyik másik hrsz-mal "érintkezik", ha csatornai is van közöttük. Sok lehetőség nincs...ez nem azt jelenti, hogy az összes föld szomszédos csatorna túloldalán lévőkkel. Szerintem az teljesen egyértelmű.
Válasz #2449. hozzászólásra
Ja, ha ezt a "logikát" kivetítem az útra, akkor majd mindenki szomszédja mindenkinek.
úgy írja a törvény hogy szomszédos földeknek minősülnek azok a földek amiket önálló hrsz-en lévő út csatorna vagy árok választ el.
Ez szerintem nem teljesen egyértelmű mert egy 2 kilométeres árok mindkét felén lévő összes parcella szomszédosnak minősül?
Mert azokat csak az árok választja el egymástól.
Nincs ez megfelelően definiálva.
Válasz #2447. hozzászólásra
Erre gondoltam én is , de itt nem akarják megérteni, hogy a szomszéd tanyába bejelentett vevö még nem minösül a földtörvény szempontjából szomszédnak, ha ott ahol lakik nincs semmi a nevén, se a föld se a tanya.
Válasz #2446. hozzászólásra
A helyben lakó az aki az adott településen lakik, bárhol. A szomszéd az, akinek a tulajdonában vagy használatában van a szóban forgó föld melletti terület (csatorna és árok közbeékelésével is). A kettő kombinációja nem azt jelenti, hogy a szomszéd földön lakik valaki, hanem hogy külön-külön mindkettő fenn áll.
Sziasztok
A helyben lakó szomszéd tulajdonképpen mit jelent?
Elég, ha a szomszéd tanyába be van jelentve, de ott ahol a szóban forgó föld van és meg akar venni, ott semmi tulajdona sincs, max egy élettársi kapcsolaton keresztül, vagy nem.
Mert a törvény szerint nem, de mindenki mást mond.
9. helyben lakó: az a természetes személy, akinek az életvitelszerű lakóhelye legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási területén az adás-vételi, a csere, illetve a haszonbérleti szerződés tárgyát képező föld fekszik;
10. helyben lakó szomszéd: az a helyben lakó, akinek a tulajdonában vagy használatában lévő föld szomszédos az adás-vételi, a csere, illetve a haszonbérleti szerződés tárgyát képező földdel;
Válasz #2444. hozzászólásra
az idei lesz.
A vevő állattartó telep is, ezzel kapcsolatban milyen igazolás kell?
Lesz még egy vétel is, azt meg kárpótláson kapták a tulajok, azoknak kell akkor adózniuk?