Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR406.67 FtUSD390.93 FtCHF432.71 FtGBP500 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz csontii #6714. hozzászólásáraEz igaz, de akkor szántónál nem is tudsz élni az elővásárlási vagy előhaszonbérleti jogoddal mint állattartó. Legalábbis a fehérvári földhivatal jogásza szerint. Ftv szerint jár el a földhivatal ott meg egyértelműen leírja, hogy nyilvántartásba vett takarmány vállalkozásnak kell lenni.
Válasz ..MZ/X.. #6710. hozzászólásáraMeg kérdeztem a földhivatalt erről a takarmány vállalkozásról. Azt mondták felejtsem el nem rám vonatkozik. Ha nem értékesítek takarmányt csak feletetem a saját állataimmal akkor nem kell regisztrálnom rá.
Válasz TeljesenMindegy #6712. hozzászólásáraHa már valamilyen feldolgozást csinálsz vele pl ledarálod a terményt akkor regisztrál, de olyan feltételek mellett ami millió többlet teherrel jár, kisebb gazdaságnak egyszerűen nem éri meg foglalkozni vele. Támogatják az állattartókat, 6 millió sértés országa lettünk.
Válasz ..MZ/X.. #6710. hozzászólásáraAki a saját takarmányából saját állatállományt lát el és nem forgalmaz takarmányt, az elsődleges előállító. Viszont az elővásárlásnál meg a regisztráltat fogadják csak el.
Az országban másfelé hogyan döcörögnek az adásvételek ügyintézései? Itt nálunk fejérben a korábban megszokott kifüggesztés utáni 2-3 hónap most a duplájára emelkedett. Júniusban lejárt kifüggesztésből még semmi hír. Tájékoztatás nulla, várjunk türelemmel. Eddig legalább a kamara küldött levelet a tab döntésről, onnan legalább lehetett látni ha valaki belemászott az adásvételbe, de ez is elmaradt az utóbbi időben.
Bérletek jóváhagyása is szintén ilyen mértékben csúszik.
Válasz ferszem #6648. hozzászólásáraSajnos igazad volt. A hivatalos takarmány vállalkozáshoz HACCP kell mindenről, kockázatelemzés, takarmány folyamatos mintavételezése, bevizsgálása, rendszeres ellenőrzések, még az is elő van írva, hogy a kutyát mennyi időnként kell féreghajtani. Lényegében ugyan annak kell megfelelni mint egy napi több ezer tonnás tápkeverőnek.
Ha sikerülne utolérni érdekképviseleti szervezetünket, hogy adjon egy írásos állásfoglalást akkor egy esély lenne, elméletileg az elsődleges takarmány előállítóknak, amik mi gazdálkodók vagyunk, nem kell regisztráció. NAK tájékoztató is ezt írja, ügyvéd is ezt olvassa ki a takarmány vállalkozásos törvényből mert mindenhova oda van írva kivételnek az elsődleges előállító.
Válasz lemken #6708. hozzászólásáraHa elolvasod a törvényt, le van írva benne. Van benne olyan is, hogy mindkét fél egyformán lenne jogosult, akkor a fiatalabb kebelezi be.
Nem állítom hogy a konkrét példára van benne ez, mert most nem olvastam újra, de van benne ilyen.
Lesznek itt érdekességek ahogy egyre többen belevágnak.
Válasz Mf-es? #6704. hozzászólásáraNa és ha van 1.9 ha közös osztatlan 2 tulajdonossal akik egyben földhasználók és midketten 1/2-1/2 arányban társtulajdonosok is de nincsenek jóban/utálják egymást. Ez esetben ki kebelez be kit?
Ha van 20 ha osztatlan közös amiben van 100 tulaj,
a területet bérli 1 Kft., ha valaki akarja eladhatja a tulajdonrészét ftv. szerint. Most innentől lehet reszketni, hogy ki adja be hamarabb a kérelmet az osztatlan megszüntetésére?
A tulajok akarata ellenére eladatják( bekebelezik) a tulajdoni hányadukat?
Válasz Mf-es? #6704. hozzászólásáraHa az 1,5 ha-on gazdálkodó akarja, akkor kinyomhatja az 1-ha alatti tulajdonostársat.
Viszont ha egy másik földrészletben szintén tulajdonostársak, akkor cserélhetnek.
Egy dolog biztos. Nem lesz sétagalopp a közös tulajdon megszüntetése. Sok dolgot kell tisztába tenni.
Szerintem nem sok ügyvéd fog ezzel foglalkozni, kivéve a megállapodás ellenjegyzését. Valószínűbb, hogy lesznek vállalkozások , akik erre fognak szakosodni.
De ez nem filléres dolog lesz.
Válasz Sorbus torminalis #6703. hozzászólásáraÉs ott mi lesz,ahol egy hrsz.en gazdálkodik két családi gazda.Egyiknek van 0,6,másiknak 1,5 ha.-os darab.0,6 hektáros,kést rántana,ha bolygatnák a tulajdonát.
Válasz Mf-es? #6701. hozzászólására"11. § (1) Az osztatlan közös tulajdon megszüntetése eredményeként kialakításra kerülő ingatlan – ide nem értve az ingatlanok megközelítésére szolgáló utat – nem lehet szőlő, kert, gyümölcsös, nádas művelési ág esetén 3000 m2-nél, szántó, rét, legelő, erdő és fásított terület művelés ág esetén 10 000 m2-nél kisebb területnagyságú. Erdőnek minősülő ingatlan esetén az Evt.-nek az erdő megosztására irányadó további előírásait is figyelembe kell venni. Vegyes művelési ágú ingatlan esetén a kisebb területi minimummal rendelkező művelési ágra vonatkozó mérték irányadó.
(2) Ha a megosztási eljárás tárgya zártkerti földnek minősülő ingatlan, az osztatlan közös tulajdon megszüntetése eredményeként kialakításra kerülő ingatlan nem lehet 1500 m2-nél kisebb területnagyságú."
Válasz kulakman #6694. hozzászólásáraHa egyik földrészletből sem alakítható ki legalább két, a minimum területi mértéket elérő önálló földrészlet, ebben az esetben bármelyik tulajdonostárs kezdeményezheti a közös tulajdon megszüntetését úgy, hogy a teljes földrészlet az ő tulajdonába kerül.
Szerintem ezen törvény keretében a bekebelezés esetében nincs jelentősége annak, hogy egy tulajdonostárs föllelhető-é, vagy sem, így azon tulajdonostársak tulajdoni hányadát is be lehet kebelezni, akik már nem élnek.
Válasz lemken #6697. hozzászólásáraElnézést ha bennfenntesnek tűnök de , a törvényhozásból származó infók szerint , ha ezeknek az ügyeknek fele rendeződik, mondjuk 2-3 éven belül akkor a törvényalkotók örülnek.
Viszont mindenki készüljön időben ,hogy az öröklés rendben menjen a családban !
Válasz kulakman #6694. hozzászólásáraKiváncsi vagyok hogy hány év kell az ilyeneknek hogy rendeződjenek. Százezer szám lehetnek ilyen és ehhez hasonló estek. A hivatalok meg eddig sem voltak a helyet magaslatán hát még ha ezeket rájukzúdítják Jan 01-től. Szerintem lefagy majd a rendszer. Mondani meg csak anyit fognak hogy a hivatalok àllják a sarat.
Válasz Sorbus torminalis #6693. hozzászólásáraFélreérted vagy én nem voltam pontos, tehát a 0,6 hektár az össz terület az egyik hr szám ebből 4 tulajé kb a fele, a 0,8-nál pedig az enyém , 0,7 a többi vagy 3 emberé!
Nem is egymás mellettiek!
Ráadásul volt egy lehetőség néhány éve , és én éltem vele , így határidő nélkül a használatomban van a teljes terület mindkettőnél.
Válasz Sorbus torminalis #6685. hozzászólásáraRemélem az enyém , mert előbb az államra száll , és mivel én vagyok csak fellelhető társtulaj, vagy bekebelezem , vagy az államnál letétbe teszem a vételárat és 15 év alatt ha jelentkezik a jogos tulaj átveszi , ha nem az államé, de nem kell nagy dolgokra gondolni az egyik föld 0,6 a másik , 0,8 hektár összesen
Azért ezzel az osztatlan közös tulajdon nevű találmánnyal adtak munkát a különféle hivataloknak, hatóságoknak, bíróságoknak és a többinek vagy 30-40 évre!
Nem mintha nem lett volna enélkül is elég munkája mindnek!
Válasz Sz_Pisti #6689. hozzászólásáraEzt melyik törvényben olvastad?
Mert a 2020. évi LXXI. törvényben ilyen nincs.
Hogyan kötsz szerződést egy 1800-as években születettel? Kiásod?
Válasz tothgazda #6686. hozzászólásáraGyorsabbé...
Ki tudja, először is meg kell határozni majd az értékét, az meg nem úgy megy majd, hogy adok érte 1 Forintot, vagy igen?
Válasz kulakman #6682. hozzászólásáraAzt tudom, hogy a becserélgetősdit már régen megszüntették. Azt nem tudtam, ha veszel osztatlanban, akkor is 3 év kell a jogok gyakorlásához, ezek szerint ez is változott, végül is lehet nem is baj ez!
Gyanús, hogy az 1800-ban születettek már nem élnek, bár egy évtizede érték meglepetések, azt gondoltuk, hogy 1904-5ben születettek biztos nem élnek csak az örökösnek kimaradt a hagyatékból, de nem a mama élt és virult!
Egyébként nagyon sok elaprózódott és el nem hagyatékolt aranykorona lebeg az éterben! Nem is lesz baj, hogy lesz végre gazdája!
Válasz A.I. #6681. hozzászólásáraNem egészen mert most már a társtulajdonosi jogot csak 3 év után gyakorolhatod , éppen az ilyen becserélem magam aztán minden jogom meg van hozzáállás miatt!
Az osztatlan megosztás az más jogszabályok szerint fog menni , nem nagyon olvasgatom , mert engem csak a fel nem lelhető társak című fejezet érdekel , mivel csak fel nem lelhető 1800-as években született társaim vannak!
Válasz Rabó001 #6676. hozzászólásáraÜgyvédem szerint,nincs itt semmi ilyen.Nem kellene túltolni ezt a dolgot.Magántulajdon az magántulajdon.Nem vehető el semmilyen törvénnyel se.
Szóval marad az osztatlan.
Válasz lemken #6677. hozzászólásáraFüggetlenül attól, hogy még nem jelent meg a vhr., úgy látom még mindig nem értitek miről szól a közös tulajdon megszüntetéséről szóló törvény. Nagyon nem.
Ami nem baj, mert legalább lesz jó pár ember, aki meg fog tudni élni abból, hogy érti.
Na meg lesz jó pár ember, aki rendelkezik megfelelő tőkével ahhoz, hogy nagyot kaszáljon.
Na meg lesz jó pár gazda, aki egyik napról a másikra elveszíti a bérleményét.
Egyébként itt nincs elővásárlási jog. Meg sok más egyéb dolog sincs, ami a Földforgalmi törvényben viszont van.
Ha vakaki bekerül egy osztatlan közösbe adás-vétel jogcímen tulajdonosnak,akkor a későbbiekben erre hivatkozva elővásárlási jogosultsága csak a tulajdon jog bejegyzéstét követően 3 év letelte után lesz, jól tudom?!
Tehát ez miatt az adás vétel miatt nem fontos most nekem is megvenni a területet ebben az osztatlanban?!
Válasz Mézga #6669. hozzászólásáraNa ez az.
Ezért mondom el nagyon gyakran, Magyarországon nem jogalkotás, hanem jogbarmolás folyik.
Ugyan ez a kategória,mikor a jegyző alatt egy konkrét személyt értenek, miközben a jegyzői hivatalt kellene érteni.
8818 hozzászólás
Válasz ..MZ/X.. #6713. hozzászólásáraMeg is lett a 6 millió, csak hát annak több mint fele szabadon él, és garázdálkodik a vetésekben .
Válasz Szalai A P #6716. hozzászólásáranem
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy belterületi telek műv ágú területet ki kell e függeszteni?
Válasz csontii #6714. hozzászólásáraEz igaz, de akkor szántónál nem is tudsz élni az elővásárlási vagy előhaszonbérleti jogoddal mint állattartó. Legalábbis a fehérvári földhivatal jogásza szerint. Ftv szerint jár el a földhivatal ott meg egyértelműen leírja, hogy nyilvántartásba vett takarmány vállalkozásnak kell lenni.
Válasz ..MZ/X.. #6710. hozzászólásáraMeg kérdeztem a földhivatalt erről a takarmány vállalkozásról. Azt mondták felejtsem el nem rám vonatkozik. Ha nem értékesítek takarmányt csak feletetem a saját állataimmal akkor nem kell regisztrálnom rá.
Válasz TeljesenMindegy #6712. hozzászólásáraHa már valamilyen feldolgozást csinálsz vele pl ledarálod a terményt akkor regisztrál, de olyan feltételek mellett ami millió többlet teherrel jár, kisebb gazdaságnak egyszerűen nem éri meg foglalkozni vele. Támogatják az állattartókat, 6 millió sértés országa lettünk.
Válasz ..MZ/X.. #6710. hozzászólásáraAki a saját takarmányából saját állatállományt lát el és nem forgalmaz takarmányt, az elsődleges előállító. Viszont az elővásárlásnál meg a regisztráltat fogadják csak el.
Az országban másfelé hogyan döcörögnek az adásvételek ügyintézései? Itt nálunk fejérben a korábban megszokott kifüggesztés utáni 2-3 hónap most a duplájára emelkedett. Júniusban lejárt kifüggesztésből még semmi hír. Tájékoztatás nulla, várjunk türelemmel. Eddig legalább a kamara küldött levelet a tab döntésről, onnan legalább lehetett látni ha valaki belemászott az adásvételbe, de ez is elmaradt az utóbbi időben.
Bérletek jóváhagyása is szintén ilyen mértékben csúszik.
Válasz ferszem #6648. hozzászólásáraSajnos igazad volt. A hivatalos takarmány vállalkozáshoz HACCP kell mindenről, kockázatelemzés, takarmány folyamatos mintavételezése, bevizsgálása, rendszeres ellenőrzések, még az is elő van írva, hogy a kutyát mennyi időnként kell féreghajtani. Lényegében ugyan annak kell megfelelni mint egy napi több ezer tonnás tápkeverőnek.
Ha sikerülne utolérni érdekképviseleti szervezetünket, hogy adjon egy írásos állásfoglalást akkor egy esély lenne, elméletileg az elsődleges takarmány előállítóknak, amik mi gazdálkodók vagyunk, nem kell regisztráció. NAK tájékoztató is ezt írja, ügyvéd is ezt olvassa ki a takarmány vállalkozásos törvényből mert mindenhova oda van írva kivételnek az elsődleges előállító.
Válasz lemken #6708. hozzászólásáraHa elolvasod a törvényt, le van írva benne. Van benne olyan is, hogy mindkét fél egyformán lenne jogosult, akkor a fiatalabb kebelezi be.
Nem állítom hogy a konkrét példára van benne ez, mert most nem olvastam újra, de van benne ilyen.
Lesznek itt érdekességek ahogy egyre többen belevágnak.
Válasz Mf-es? #6704. hozzászólásáraNa és ha van 1.9 ha közös osztatlan 2 tulajdonossal akik egyben földhasználók és midketten 1/2-1/2 arányban társtulajdonosok is de nincsenek jóban/utálják egymást. Ez esetben ki kebelez be kit?
Ha van 20 ha osztatlan közös amiben van 100 tulaj,
a területet bérli 1 Kft., ha valaki akarja eladhatja a tulajdonrészét ftv. szerint. Most innentől lehet reszketni, hogy ki adja be hamarabb a kérelmet az osztatlan megszüntetésére?
A tulajok akarata ellenére eladatják( bekebelezik) a tulajdoni hányadukat?
Válasz Mf-es? #6704. hozzászólásáraHa az 1,5 ha-on gazdálkodó akarja, akkor kinyomhatja az 1-ha alatti tulajdonostársat.
Viszont ha egy másik földrészletben szintén tulajdonostársak, akkor cserélhetnek.
Egy dolog biztos. Nem lesz sétagalopp a közös tulajdon megszüntetése. Sok dolgot kell tisztába tenni.
Szerintem nem sok ügyvéd fog ezzel foglalkozni, kivéve a megállapodás ellenjegyzését. Valószínűbb, hogy lesznek vállalkozások , akik erre fognak szakosodni.
De ez nem filléres dolog lesz.
Válasz Mf-es? #6704. hozzászólásáraNa például ezek lehetnek a zűrös esetek.
Vagy békében maradnak, és nem kérik a megszüntetését.
Válasz Sorbus torminalis #6703. hozzászólásáraÉs ott mi lesz,ahol egy hrsz.en gazdálkodik két családi gazda.Egyiknek van 0,6,másiknak 1,5 ha.-os darab.0,6 hektáros,kést rántana,ha bolygatnák a tulajdonát.
Válasz Mf-es? #6701. hozzászólására"11. § (1) Az osztatlan közös tulajdon megszüntetése eredményeként kialakításra kerülő ingatlan – ide nem értve az ingatlanok megközelítésére szolgáló utat – nem lehet szőlő, kert, gyümölcsös, nádas művelési ág esetén 3000 m2-nél, szántó, rét, legelő, erdő és fásított terület művelés ág esetén 10 000 m2-nél kisebb területnagyságú. Erdőnek minősülő ingatlan esetén az Evt.-nek az erdő megosztására irányadó további előírásait is figyelembe kell venni. Vegyes művelési ágú ingatlan esetén a kisebb területi minimummal rendelkező művelési ágra vonatkozó mérték irányadó.
(2) Ha a megosztási eljárás tárgya zártkerti földnek minősülő ingatlan, az osztatlan közös tulajdon megszüntetése eredményeként kialakításra kerülő ingatlan nem lehet 1500 m2-nél kisebb területnagyságú."
Válasz Mf-es? #6701. hozzászólásáraTudtommal egy hektár!
Válasz Sorbus torminalis #6699. hozzászólásáraÉs mennyi a minimum területi mérték??
Válasz Sorbus torminalis #6699. hozzászólásáraErre készülök!
Válasz kulakman #6694. hozzászólásáraHa egyik földrészletből sem alakítható ki legalább két, a minimum területi mértéket elérő önálló földrészlet, ebben az esetben bármelyik tulajdonostárs kezdeményezheti a közös tulajdon megszüntetését úgy, hogy a teljes földrészlet az ő tulajdonába kerül.
Szerintem ezen törvény keretében a bekebelezés esetében nincs jelentősége annak, hogy egy tulajdonostárs föllelhető-é, vagy sem, így azon tulajdonostársak tulajdoni hányadát is be lehet kebelezni, akik már nem élnek.
Válasz lemken #6697. hozzászólásáraElnézést ha bennfenntesnek tűnök de , a törvényhozásból származó infók szerint , ha ezeknek az ügyeknek fele rendeződik, mondjuk 2-3 éven belül akkor a törvényalkotók örülnek.
Viszont mindenki készüljön időben ,hogy az öröklés rendben menjen a családban !
Válasz kulakman #6694. hozzászólásáraKiváncsi vagyok hogy hány év kell az ilyeneknek hogy rendeződjenek. Százezer szám lehetnek ilyen és ehhez hasonló estek. A hivatalok meg eddig sem voltak a helyet magaslatán hát még ha ezeket rájukzúdítják Jan 01-től. Szerintem lefagy majd a rendszer. Mondani meg csak anyit fognak hogy a hivatalok àllják a sarat.
Válasz kulakman #6694. hozzászólásáraKözben megérkezett a válasz.......is
Válasz kulakman #6692. hozzászólásáraEgy HRSZ-ban van a 0.6+0.8 ha?
Válasz Sorbus torminalis #6693. hozzászólásáraFélreérted vagy én nem voltam pontos, tehát a 0,6 hektár az össz terület az egyik hr szám ebből 4 tulajé kb a fele, a 0,8-nál pedig az enyém , 0,7 a többi vagy 3 emberé!
Nem is egymás mellettiek!
Ráadásul volt egy lehetőség néhány éve , és én éltem vele , így határidő nélkül a használatomban van a teljes terület mindkettőnél.
Válasz kulakman #6692. hozzászólásáraA 06, meg a 0,8 együtt 1,4. Vagyis több mint egy hektár, egy tulajdonostársnál. Tehát nem tudod bekebelezni.
Válasz Sorbus torminalis #6685. hozzászólásáraRemélem az enyém , mert előbb az államra száll , és mivel én vagyok csak fellelhető társtulaj, vagy bekebelezem , vagy az államnál letétbe teszem a vételárat és 15 év alatt ha jelentkezik a jogos tulaj átveszi , ha nem az államé, de nem kell nagy dolgokra gondolni az egyik föld 0,6 a másik , 0,8 hektár összesen
Azért ezzel az osztatlan közös tulajdon nevű találmánnyal adtak munkát a különféle hivataloknak, hatóságoknak, bíróságoknak és a többinek vagy 30-40 évre!
Nem mintha nem lett volna enélkül is elég munkája mindnek!
Válasz Sz_Pisti #6689. hozzászólásáraEzt melyik törvényben olvastad?
Mert a 2020. évi LXXI. törvényben ilyen nincs.
Hogyan kötsz szerződést egy 1800-as években születettel? Kiásod?
Válasz Sorbus torminalis #6685. hozzászólására Majd ugyanúgy meghirdetik, értékbecslik, szerződés kötés, kifüggesztés...
Válasz tothgazda #6686. hozzászólásáraGyorsabbé...
Ki tudja, először is meg kell határozni majd az értékét, az meg nem úgy megy majd, hogy adok érte 1 Forintot, vagy igen?
Válasz tothgazda #6686. hozzászólásáraHogyan?
Válasz Sorbus torminalis #6685. hozzászólásáraAz ügyesebbé.
Válasz kulakman #6682. hozzászólásáraÉs ezeknek a fel nem lehető, 1800-as években született tulajdonostársak tulajdoni hányada vajon kié lesz?
Válasz A.I. #6683. hozzászólásáraEgyetértek!
Válasz kulakman #6682. hozzászólásáraAzt tudom, hogy a becserélgetősdit már régen megszüntették. Azt nem tudtam, ha veszel osztatlanban, akkor is 3 év kell a jogok gyakorlásához, ezek szerint ez is változott, végül is lehet nem is baj ez!
Gyanús, hogy az 1800-ban születettek már nem élnek, bár egy évtizede érték meglepetések, azt gondoltuk, hogy 1904-5ben születettek biztos nem élnek csak az örökösnek kimaradt a hagyatékból, de nem a mama élt és virult!
Egyébként nagyon sok elaprózódott és el nem hagyatékolt aranykorona lebeg az éterben! Nem is lesz baj, hogy lesz végre gazdája!
Válasz A.I. #6681. hozzászólásáraNem egészen mert most már a társtulajdonosi jogot csak 3 év után gyakorolhatod , éppen az ilyen becserélem magam aztán minden jogom meg van hozzáállás miatt!
Az osztatlan megosztás az más jogszabályok szerint fog menni , nem nagyon olvasgatom , mert engem csak a fel nem lelhető társak című fejezet érdekel , mivel csak fel nem lelhető 1800-as években született társaim vannak!
Válasz UE-28 #6672. hozzászólásáraHa bejegyezték, attól a naptól tulajdonos társ vagy annak minden előnyével, hátrányával.
Válasz Rabó001 #6676. hozzászólásáraÜgyvédem szerint,nincs itt semmi ilyen.Nem kellene túltolni ezt a dolgot.Magántulajdon az magántulajdon.Nem vehető el semmilyen törvénnyel se.
Szóval marad az osztatlan.
Válasz lemken #6677. hozzászólásáraFüggetlenül attól, hogy még nem jelent meg a vhr., úgy látom még mindig nem értitek miről szól a közös tulajdon megszüntetéséről szóló törvény. Nagyon nem.
Ami nem baj, mert legalább lesz jó pár ember, aki meg fog tudni élni abból, hogy érti.
Na meg lesz jó pár ember, aki rendelkezik megfelelő tőkével ahhoz, hogy nagyot kaszáljon.
Na meg lesz jó pár gazda, aki egyik napról a másikra elveszíti a bérleményét.
Egyébként itt nincs elővásárlási jog. Meg sok más egyéb dolog sincs, ami a Földforgalmi törvényben viszont van.
Válasz lemken #6677. hozzászólásáraLehet, én csak fejből írtam.
Válasz Rabó001 #6676. hozzászólásáraNem tudtam beilleszteni a képet ami a NAK Kiadványban van.
Közös osztatlan esetén 3 év után keletkezik elővásárlási jog
Válasz UE-28 #6672. hozzászólásáraSzerintem egyszerre lesz elővásárlási joga. Majd a bekebelezéshez kell a 3 év.
Válasz Wilde #6673. hozzászólására
Válasz Wilde #6673. hozzászólására
Válasz UE-28 #6672. hozzászólásáraa 3 év nem a bekebelezésre vonatkozik????vételnél elég ha bejegyeztek tudtommal.
Üdv!
Ha vakaki bekerül egy osztatlan közösbe adás-vétel jogcímen tulajdonosnak,akkor a későbbiekben erre hivatkozva elővásárlási jogosultsága csak a tulajdon jog bejegyzéstét követően 3 év letelte után lesz, jól tudom?!
Tehát ez miatt az adás vétel miatt nem fontos most nekem is megvenni a területet ebben az osztatlanban?!
Válasz Mézga #6669. hozzászólásáraNa ez az.
Ezért mondom el nagyon gyakran, Magyarországon nem jogalkotás, hanem jogbarmolás folyik.
Ugyan ez a kategória,mikor a jegyző alatt egy konkrét személyt értenek, miközben a jegyzői hivatalt kellene érteni.
Válasz Sorbus torminalis #6668. hozzászólásáraKöszönöm.
Válasz Sorbus torminalis #6667. hozzászólásáraegy ilyen végett buktam földet