Hirdetés
Fórum
Fóliasátor építése, művelése
Létrehozta: Goldoni Euro 30 , 2009-03-12 17:56:45
Kedvencekhez
Segítség
- Vizszintes tengelyű szárzúzó új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Fűtési rendszerek új
- Diófa betegségének megállapítása, kezelése új
- OVP-20 régi szovjet gyártmányú magtiszítógép... új
- Húsmarhatartás a Kárpát-medencében új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Fortschritt E-514 kombájn új
- Szója termesztése új
- AKG támogatás új
1509 hozzászólás
Válasz #807. hozzászólásra
A csöveket valami géppel hajlítgatjátok megfelelő ívűre vagy van rá valami házi megoldásod arra is? Hobbi szinten érdekel csak 3 helyen is merevíted a csöveket és hegeszted vagy csavarozod? A vas csöveket szigeteled valamivel hogy ne égesse a fóliát? Éppen ha nem gond 1-2fotót is tehetnél ide fel
Válasz #807. hozzászólásra
Szia Kiskertész!
Nagyon örülünk a hozzászólásnak, különösen, ha saját tapasztalataidat osztod meg a fórumon. Nyugodtan adj még hasznos tanácsokat, hiszen Te nap mint nap a kertészet nemes művészetét űzöd, ha jól látom, így mindannyian tanulhatunk Tőled hasznos gyakorlati fogásokat.
Sziasztok!
Regota figyelem,olvasom ezt a forumot,es hat vannak erdekes kerdesek amikbol lehet tanulni.
En szemely szerint bekesben kerteszkedem,hideg es futott folias tv paprikat termelek,illetve hidegagyas sargadinnyet.
Akinek ebben a temaban tudok segiteni annak varom kerdeseit.
Hozza is szolok a forumhoz.
Kicsit visszabb olvastam hogy a palast foliat hogyan kell felhuzni?
Szerintem minden esetben a nyomtatott irassal kifele kell felhuzni.
A corvinusos paprika fajtak igen jo fajtak viszon iszonyat lassauak.10 napra vagy ritkabban szedhetoek es az ellenallokepesseguk is fontos szempont.
Nekem volt mind a 3fajtam,de nem tetszettek sztem a Bravia mindet lepofozza es ugyanolyan nagytestu piacozasra alkalmas mutatos fajta.
Foliasator epites.en kerestem mar sok ceget de iszonyu nm arakat mondtak 6-10 ezer ft/nm.
Mi sajatmagunknak epitjuk. 10X50 m 4.3m csucsmagassag.ez a szerkezet 5/4 es csobol 2 eves foliaval olyan 800-1000ft/ nm aron kihozhato.
Ne vegyetek okoskodasnak(mas forumom)en csak sajat tapasztalatot osztok meg es segiteni szeretnek azoknak akik most kezdenek a kerteszkedesbe.
Válasz #805. hozzászólásra
Szia Frenk!
Corvinus-os kísérletek alapján a ’Creta’, ’Cecil’ és ’Century’ fajták javasolhatók erre a célra. Ezek teljesítettek a legjobban fűtetlen fóliasátrakban.
Üdvözlet. Érdeklődnék. Fűtetlen fóliasátorba milyen fajta paprika magot érdemes vetni?Piacozási célra. Válaszokat előre is köszönöm.
Köszönjük!
Válasz #802. hozzászólásra
A linkeken elérhetők cégek. Érdemes őket felhívni szerintem. Ha valaki itt tud jó ajánlatokat a fórumon, az is nyugodtan írja!
Egyik link
Másik link
Köszönjük az információkat!
Tudna esetleg olyan cégeket ajánlani, akiktől érdemes ajánlatot kérni vázra, fóliára, fűtésrendszerre, stb.?
Válaszát előre is köszönjük!
Válasz #800. hozzászólásra
Fóliasátras, üvegházas termesztésre a körülbelül 80–200 centiméteres magasságot elérő folytonnövő paradicsom fajták alkalmazhatók a legjobban. A sátorban termesztett növény megfelelő páratartalmat, hőmérsékletet és az egész vegetáció alatt jó megvilágítását igényel. Ha ez nem történik meg a fejlődésben visszamarad, és a terméskötődés is gyenge lesz.
Gyökereztetéskor a levegő optimális nappali hőmérséklete 18–20 fok, az éjjeli hőmérséklet pedig 17–18 fok. A kiültetéstől számítva az első termések megjelenéséig napos időjárás mellett, nappal a legkedvezőbb hőmérséklet 22–24 fok körüli, míg éjszaka 15–16 fok. A termések fejlődésének időszakában a nappali optimum 24–26 fok, az éjjeli pedig 19–20 fok.
E hőmérsékletektől való durva eltérések a termés minőségének és mennyiségének csökkenését okozhatják. 15 fok alatt a növények fejlődése ugyan nem szakad meg, de leáll a virágzás és a terméskötődés folyamata. A virágpor sterillé válik és a virágbimbók fiziológiai differenciálódása eltolódhat akár 13–15 nappal is.
A termésérés időszakában, 32 fok feletti hőmérsékletnél a likopén és a karotén képződése leáll, így a termések nem színeződnek ki megfelelő ütemben és mértékben, veszítenek piacosságukból. Az igen magas, 35 fok feletti hőmérséklet a virágpor sterilitáshoz vezet. A nővirágok a megtermékenyülés hiányában lehullnak, ami terméscsökkenést okozhat.
A levegő páratartalmára vonatkozóan a növények fejlődésük folyamán eltérő igényeket mutatnak. Gyökereztetéskor a 70–75 százalékos levegő páratartalom a legkedvezőbb, majd a terméskötődéskor 70 százalékos, a termések fejlődésekor 60–65 százalékos. A levegő magas páratartalma megnehezítheti az önmegtermékenyülést, mivel a nedves virágpor nehezebben szabadul fel, ezért terméskötődéskor az üvegházban inkább a szárazabb levegő a kívánatosabb.
Jónak mondott fajták: ALAMBRA F1, NIKI F1, LASSO F1, MILI F1
Tisztelt Fórumozók!
Családommal fóliasátras paradicsom termesztés indítását tervezzük. Ebben a témában kezdők vagyunk, ezért szeretnénk a segítségeteket kérni.
Első körben egy kb. 350-400 négyzetméter alapterületű fóliasátor felállítását tervezzük, amivel kapcsolatban több kérdésem is lenne a tapasztaltabb fórumtársakhoz:
- fűthető vagy hidegfólia?
- mi az, amit érdemes használtan venni, és mi az, amit csak újként?
- melyek azok a paradicsom fajták, amiket érdemes termeszteni?
- vegyszeres, vagy biotermelés?
- melyik cégektől érdemes ajánlatot kérni a fólia sátor beszerzésével kapcsolatban?
Segítségeteket előre is köszönjük!
Amennyiben valakinek bővebb információja lenne a fentiekkel kapcsolatban, szívesen felhívom telefonon, vagy akár egy személyes találkozóban is partner lennék.
Üdv.
Jani
Válasz #798. hozzászólásra
Köszönöm a segítséget!
Válasz #797. hozzászólásra
mindegy
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni!
Kérdésem lenne, hogy az átlátszó UV agrofóliának melyik a külső fele és melyik a belső? Ahol a kék felirat van az a külső, az érintkezik úgymond a napsugarakkal, vagy teljesen mindegy melyik a belseje, külseje?
Köszönöm előre is a segítséget!
Válasz #795. hozzászólásra
én már csak készen láttam de úgy nézett ki hogy a vázon fólia arra raktak egy sor kiskockabálát(gondolom ezeket egymáshoz kötötték) majd ráhúztak még egy sor fóliát
raselhállóra volt rakva a szalma és utánna felgurítva minnt az üveggyapot?
Válasz #793. hozzászólásra
gombásoknál láttam fólia-kisbála-fólia szigetelést de áttértek a fólia-üveggyapot-fólia kombóra mert szerették az egerek és ugye a fólia látta a kárát az üveggyapot meg szúrja a bőrit
Üdv érdeklődnék hogy itt szigetelt már valaki fóliasátrat füszénával??Vagy hallotatok e róla?
Üdv Gábor
#1. hozzászólás, stark103 küldte be 2014-08-07 13:36:52-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Üdv!
Walipini építésére keresek céget,vállalkozót akár magánszemélyt aki készített már ilyet
Ár megegyezés szerint.
Köszönöm
Válasz #790. hozzászólásra
Helló !
Ezt nagyon jól látod, hogy "a legfontosabb a tudás elsajátítása és a pénz".
Úgy gondolom, hogy nem árt az iskolai végzettség, de még ennél is fontosabb a használható tudás megszerzése.
A dolog azért nem ennyire egyszerű, mert ha ez lenne, akkor mindenki ezt csinálná :-)
Természetesen sok segítséget nyújt a meglévő szakirodalom olvasgatása is. Manapság szinte minden témához lehet megfelelő szakkönyveket találni akár hagyományos formában, vagy pl. az interneten is. Ha mondjuk zöldség termesztésbe fognál ott pl. konkrétan tudom, hogy jól működő szaktanácsadói hálózat dolgozik a háttérben. Ezek a szaktanácsadók rendszeresen felkeresik a ügyfeleiket és szakmai tanácsokkal látják el őket. Segítenek pl. kiválasztani a megfelelő fajtákat, összeállítani az optimális tápoldat recepteket, felderíteni az esetleges problémák okait, segítenek beazonosítani a kártevőket és javaslatot tesznek a hatékony védekezési módszerekre stb.
Persze azt azért ne tőlük várt, hogy a szakma alapjaira megtanítsanak, de kétségtelen, hogy a munkád során fogják a kezed és vezetnek előre.
Elég sok kertészt ismerek és meglepő módon nagyon sok sikeres kertészről tudom, hogy az eredeti szakmája egész más volt, nem kertész.
Ezt most csak biztatásként mondom, hogy a lehetőség mindenkiben ott van, akiben komoly a szándék.
Egyszer hallottam egy műsort az MR1 (Kossuth Rádió) Arcvonások című műsorában egy Hortig Rezső nevű emberről, aki szobafestőként dolgozott, majd megelégelve az építő ipar árnyoldalait belevágott a sajt készítésbe.
Igazi sikertörténet volt az övé és szerintem rendkívül tanulságos, meg lelkesítő a története. Ajánlom Neked is meghallgatásra.
Itt a link:
http://www.hazisajt.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=38
Válasz #789. hozzászólásra
A terület amivel rendelkezem egy több mint 2000nm-es belterületi telek áram víz kút megoldható sőt még lakóépületet is elbír. Szükség esetén duplájára bővíthető(bár ez megegyezés kérdése, kicsit macerás..stb)
A legfontosabb a szaktudás elsajátítása és a pénz.
Milyen tipikus szakirodalom létezik ebben a témában úgy mint a méhészeknél,? mint a Méhek között.
Vagy egyáltalán mi kell ehhez diploma vagy egy sima OKJ is elég persze a sok tapasztalat mellett.
Milyen gépek kellenek hozzá. Kerti kistraktor vagy egy roby kapa is elég ekkora területhez.
Sok mindenen gondolkoztam, hogy mibe fogjak. De akárhogy is nézem a mezőgazdaság és az állattenyésztés macerás dolog. Legyen az méh,baromfi.zöldség,kutya.
Én ezt találtam legkézenfekvőbbnek.
Ha eszembe jut még valami kérdezek
Válasz #788. hozzászólásra
Helló Betörő !
A nick nevedből kiindulva szerintem a Te foglalkozásod jövedelmezőbb !
No de tegyük félre a tréfát.
Hogy éves szinten ez mit jelent forintban azt nem tudom megmondani, mert nem vagyok ennyire indiszkrét, meg nem tartom illendőnek a más zsebében turkálást. Az viszont tény, amit az ember kívülről láthat:
Eltartja magát az illető egy jónak mondható életszínvonalon és még arra is jut a jövedelemből, hogy a gyermekeit támogassa. Ez a mai világban nem kevés.
Természetesen mint korábban is írtam, sok múlik a részleteken, a konkrét körülményeken (hol laksz, mit termelsz, milyen piaca van a termékednek, milyen alapokról indulsz stb.) no és persze nem utolsó sorban rengeteg múlik rajtad, a hozzáállásodon, a szorgalmadon, a tudásodon és a kitartásodon.
Én úgy gondolom, hogy ha valaki ilyen tevékenységből szeretne megélni, csakis a főállású tevékenységi forma jöhet szóba.
Amint azt egy közmondás is tartja a "komoly dolgokat nem lehet csak kicsit csinálni".
Szerintem gazdálkodni érdemes, ha valakinek adott a terület és elég elszántságot és áldozat vállalást érez magában.
Üdv !
Válasz #787. hozzászólásra
Nekem is hasonló kérdésem lett volna a napokban, de ezt megtettétek helyettem.
Ez az 1500-2000 nm ahogy írtad tisztességesen mit is takar forintban kifejezve??
Évi nettó 3 millió? több vagy kevesebb?
Érdemes e belefogni?
Ekkora területen csak főállásban vagy mellékállásban tud az ember dolgozni?
Válasz #785. hozzászólásra
Elég nehezen megfogható a kérdésed, mert ugye nem mindegy, hogy mit termesztenél, meg azt sem tudjuk a 3 fős család milyen életszínvonallal lenne elégedett, de szerintem 1500-2000 négyzetméter alapterületű fóliaházban lehet úgy gazdálkodni, hogy abból egy átlagos 3-4 fős család tisztességgel megélhessen.
Én láttam erre konkrét példát nem is egyet.
Válasz #785. hozzászólásra
Kétszer kettő méteres, ha az egész alatt lehet aranyat bányászni legalább 2 méter mélyen!!
Üdv!
Szerintetek mekkora az a fóliasátor amiből meg lehet élni főállásban egy három fős családnak?
Válasz #783. hozzászólásra
Szia !
A műanyag csövet felejtsd el !
Csak acélcső a jó, abból is a horganyzott az igazi. Elméletileg alumínium is lehetne, meg létezik is ilyen, de a gyakorlatban ez nem igazán terjedt el.
Hogy mennyibe fog kerülni, az a Te igényeidtől, meg a műszaki megoldásoktól függ.
Ez kicsit olyan mint a viccben a "mennyibe kerül egy piros autó" kérdés.
Mindenesetre érdemes alaposan körül járni a kérdést, ha tartós megoldásra törekszel.
Számos kérdés van, ami befolyásolja az árat pl.:
- Milyen vastag csőből lesz a szerkezet
- Milyen sűrű lesz a borda távolság
- Mekkora lesz a bordák ívhossza
- Milyen szellőző megoldást akarsz kialakítani
- Milyen minőségű fóliát teszel rá
- Te építed, vagy mással csináltatod stb.
sziasztok tervezem egy 5 m széles fóliasátor készítését ami kb 9 m hosszú lenne . Ötleteket várok hogy vas vagy műanyagcső legyen a váza milyen fóliát tegyek rá , mekkoraa melmagasságú legyen, télen is rajta maradhat a fólia, milyen tájolású legyen az úralkodó szélírány É-D írányú.? Ja és kb mennyibe fog ez kerülni?
Válasz #781. hozzászólásra
30 év a szerkezet minimum élettartalma.
Igazad van elírtam... a 20 mikron is 200 akart lenni...
Egyébként belevágok a fóliázásba, sikerült egy alkalmas telket szerezni...
Válasz #780. hozzászólásra
Az a 30 év garancia mit takar ?
Azt még elhiszem, hogy 30 év az élettartam, ez teljesen helytálló dolog, de azt, hogy valaki írásban 30 év garanciát vállal egy termékre olyan a világon nincs.
Válasz #779. hozzászólásra
Az a 20 mikron inkább 200 lenne ! (0,2 mm)
Válasz #778. hozzászólásra
Én ajánlatban kulcsra kész 400nm -es oldalszellőzős, 20 mikronos 1 fóliás szerkezetre nettó 5817 eurós ajánlatot kaptam. 30 év garival, 45 hónapos fólia garanciával.
Még várok ajánlatokat máshonnan is.
sziasztok!
1000 négyzetméteres fóliasátor kialakítása, felépítése sacperkb mennyibe kerül? köszönöm a válaszokat!
Sziasztok!
Fóliasátor vázat keresek, jó áron.
Ha alaki tudna segíteni.. 300 - 1000 nm-ig bármi szóba jöhet!
Köszi előre is!
Üdv!
Az érdekelne hogy csinált-e már valaki kötözött cukkinit fóliában?
Szép napot Mindenkinek !
Sorban jelennek meg a növényházas témához kapcsolódó cégek itt a fórumon.
Hogy teljesebb legyen a kép:
Agrocontrol 2000 Bt. - Érd
20 éves szakmai múlttal, tapasztalatokkal és referenciákkal
info@agrocontrol.hu
T.:309-605-346
- Rovero árnyékoló rendszerek telepítése
- Fackler gördülő asztalok telepítése
- Filclair növényházak és alkatrészeik forgalmazása
- Svensson árnyékoló ernyők telepítése
- Izolátor hálók forgalmazása
- Növényházak korszerűsítése, javítása és karbantartása
- Elektronikus vezérlések fejlesztése (szellőzés vezérlés)
- Egyedi szellőztető berendezések tervezése és kivitelezése
- Automata fólia felfúvók gyártása
- Kertészeti mérőműszerek forgalmazása (pH EC mérők, tenziométerek,
hőmérők, termosztátok, talaj mintavevők)
- stb.
Sziasztok!
Ha netalán fóliaházak, fóliasátrak és gombaházak érdekelnének, érdemes megtekinteni a www.seretransilvania.ro/hu honlapot.
A 10x40- ill. 10x50m-es egyenes oldalfalú fóliaházak igen kedvező áron vásárolhatók.
Alagút fóliasátrak egyedi méretekben! Csepegtető berendezés a tavasz folyamán ajándék!
Ha van EU-s adószám, a vásárlás ÁFA mentességet élvez!!!
Üdv
Sándor
+40.730.659.975
sandor@seretransilvania.ro
www.seretransilvania.ro/hu
Rábapatonán!
99.9% hogy eladtam , a hétvégén jönnek érte ,ha még sem
jelezni fogom!
Válasz #771. hozzászólásra
Helyileg hol lenne a váz?
telefon számom 06706249625
Sziasztok!
Eladóvá vált piciny fóliasátram!
méretei:8méter széles , 30db gerinc (1 gerinc 12méter, 2x6m)
colos és 5/4 es vascsövek! kb 240m2 es ! +2db böszme nagy ajtó!
irány ár 100.000.-
Válasz #765. hozzászólásra
Szegeden a Vaffer kft van.Az mindent legyárt.
Alternconsult Kft Hódmezővásárhely
Boda György
70/670 3606
Filclair fóliaházak
Válasz #765. hozzászólásra
Hirösfólia kft bár az kecskeméti
Válasz #765. hozzászólásra
Hirösfólia kft bár az kecskeméti
Üdv!
Tudnátok nekem mondani céget aki Szeged környékén fólaiváz értékesítéssel, készítéssel foglalkozik? Honnan lehet 12-es egyenes oldalú bordákat venni?
Van itt valakinek kite vándorfóliája?
Szeretnék 1-2 éven belül beruházni cca 2000nm fóliaházba, és most vagyok a puhatolózás fázisában.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Válasz #763. hozzászólásra
Helló!
Jó lenne ha készen megtudnám venni a vázat és csak össze kellene rakni.Tudsz esetleg olyan céget ahol gyártanak ilyen vázat?A képeket szivesen megnézném.
Válasz #760. hozzászólásra
Hali !
Ahogy elnézem ezt a nyúl istálló rajzot nekem az ugrott be, hogy ilyen ívű elemekből összerakható vázszerkezetet készen is tudsz venni, nem kell hajlítgatni. A gyári váz esetén a cső vastagság 60-as, ami azért jó mert kapható hozzá mindenféle bilincs és egyéb fitting. Mivel itt előre kitalált rendszerről van szó, könnyű vele dolgozni és könnyen megoldható pl. a szellőztető rendszer is, ha ilyenre lenne szükség.
Nekem van egy ilyen vázam, ami szinte pont így néz ki és most éppen garázsként szolgál.
Ha esetleg érdekes lehet a dolog később tudok majd képet feltenni róla.
Válasz #760. hozzászólásra
Tekintve a ritka kiosztást, 6/4esnél kisebbet nem használnék.
Válasz #756. hozzászólásra
Ha süt a nap akkor mehet, mikor felhuztad vársz egy kicsit hogy melegedjen a naptól a fólia és akkor már jobban nyulik, meg alatta mindjárt melegebb lessz
Válasz #759. hozzászólásra
Sziasztok!
Egy ehhez hasonló nyúl istallót szeretnék épiteni.Tudnátok tanácsot adni,hogy milyen csőből legyen a vázszerkezet?