Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR404.04 FtUSD392.16 FtCHF430.11 FtGBP484.03 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Nem értem.....kimenő füstgáz hőmérséklete szabályozza a huzatot? Nálam a füstcső hossza és szöge befolyásolja, illetve a kémény hossza (magassága) , és átmérője. A hőátadást befolyásolja még, hogy milyen vastag a tűztér körüli vízréteg , illetve a puffertartály is (valóban). Direkt túltervezett a rendszer. Mindenkinek saját döntése, milyen kazánt csináltat, nekem bevált a vizes rostély, és a következő is ilyen lesz.
Én az orosházi Kazépnél kérdeztem, hogy mennyire éri meg, mennyire válik be a vizes rostély. Igaz, nem kimondottan szalmabálás kazánról volt szó, de ők is azt mondták, hogy az égéstől veszi el a hőt és annyit nem ad pluszban, amiért esetleg érdemes lenne foglalkozni vele. Ők nem is építenek be a kazánjaikba.
Ha annyira jó hatásfoka lenne, akkor pedig biztos szerelnék, mert nagy, ipari kazánokat készítenek, ahol 1-2% plusz teljesítmény is jelentős.
Válasz #1259. hozzászólásra
A vizes rostély, tény hogy jobban leveszi hőt. Azonban eggyel több meghibásodási forrás. Valamint, ha kimenő füstgáz nem elég meleg nem viszi ki a kéményen a vízgőzt és ez lecsapódik a kémény belső falán és jön a kokszosodás stb...
Egyébként meg csak pufferral szabadna üzemeltetni , főleg a bálás kazánt és akkor nem forr fel. A puffer és a kazán közé laddomat
Elnézést, ha valakit zavarna, de elég szűk réteget érint sajnos ez a fűtési mód, így most ajtóstól rontok a házba.
Kb 200-300 db kis kocka bála eladó elsősorban fűtési, tüzelési célra.
A terület ma került lekaszálásra, jó idő és érdeklődés esetén szombaton/vasárnap kerülne felbálázásra, ezért kérem érdeklődési szándékát szept. 5. péntekig jelezze.
Igény esetén fedett helyről kb 150 db búzaszalmát is tudok adni, ami szintén fűtési szempontból kedvező.
Bálaméret ( 42x 80-90 x 30 cm sz, h, m,)
Üdvözök mindenkit!
Nekünk bálakazánunk van, egyedileg legyártatva, és bizony vizes rostéllyal. Olvastam az előző hozzászólásokat: nekünk pont a kazánkovács mondta, hogy a vizes rostély jobb, mert azon keresztül is melegszik a rendszer. "Folyamatosan hűti a parazsat"? Ilyen jót már rég hallottam. Aki tüzelt már bálakazánnal, tudja, hogy nem parázs van, az egész bála izzik. Minél több oldalról veszed körbe vízzel a tüzet, annál jobb a hatásfok, ezért szokták az ajtót is vizesre csinálni. És mi sem csak bálával fűtünk, de megvan az az előnye, hogy pl. az egész zsák kukorica-pölhe belemegy, vagy akkora tuskók, amit nem lehet elhasítani. 6-os lemez a legvéknyabb anyag benne, így az égéstér teteje is víztartály, és semmi baja attól hogy érintkezik a lánggal, mivel az esetlegesen ráégő koksz csak plusz védőréteget ad. Viszont egy tanács: csakis nyitott rendszerbe kössetek bálakazánt, mivel képes akkora hőt termelni, hogy bajt csinál( saját forralásból mondom).
Válasz #1251. hozzászólásra
Ami igazi gyári kazán ott öntvény rostély van alul..De van ahol ferdén van vizes rostély,de az nem érintkezik a tüzelőanyaggal.Az említett okok miatt!
Füstcsövet bárhol bármikor kapsz kereket.Gondolom a kéménybe is az van most.Ha négyzet,alakítani kell a kémény nyílást,meg mindig gyártani kell a füstcsövet,ami költséges.Vízrostély,folyamatosan hűti a parazsat,ami által nem jobb,hanem csökken a hatásfok.Ez a gyártók dumája,hogy vízrostélyos.
Nem nagyon értek a dolgokhoz szóval felteszem a kérdést miért ne legyen vízrostélyos és miért jobb a kerek füstcsöves?
Gondolom aki hirdeti az gyártja is és azzal ezen szempontokat meg lehet tárgyalni :D
üdv!
Ugyan még tart a nyár, de fel kell készülni a télre és mivel a kis 20-on éves kazánunk el kezdett ereszteni arra gondoltunk h veszünk egy bálás kazánt
Aki ért a bálás kazánokhoz elmondaná erről a hirdetésről a véleményét? http://www.jofogas.hu/bekes/Balas_kazan_1200mm_tuzterrel_15858022.htm
Sajnos a pénz nagyon behatárol minket és használtat nem szeretnék venni ez pedig eléggé praktikusan néz ki és az anyaga sem a legrosszabb ahogy olvasom a leírásból. a 2 táska pedig a hatásfokot növeli, sok ilyen kazánban csak 1 táska van
Köszönöm a segítséget!
Régebben gondolkodtam hogy csinálok szélerőművet házilag, lapátok és egy generátor vmilyen nagyobb teljesítményű áttételesen ezzel tölteni akkumulátorokat. Nem nagy kunszt. Az egyik ismerős viszont lebeszélt róla hogy ezzel üzemeltessem a keringető szivattyúmat mivel ez nem egészen szinusz jelet ad ki és ezért melegszik tőle minden!
Válasz #1242. hozzászólásra
Ez igaz lehet, egy olcsó lemezkandalló. Viszont ha nagy áramszünet lenne hidd el hogy először a nagyvárosokat fogják visszakapcsolni, csak utána jönnek a többiek. Ha meg a lakossági áram nem lesz profitorientált, kíváncsi leszek, mennyire fogják kapkodni magukat a helyreállítással.
pótfűtésnek szerintem elég a házba olcsó lemezkandalló, azért nem kell százezreket kiadni. néhány napot ki lehet bírni aggregátorral, inverterrel, akksival is a keringtető szivattyúhoz. ha meg huzamosabb ideig nem lenne áram, akkor a nagyvárosokban megfagynának
Az lehet van vele szemetelés, de még mindig jobb mint a hideg házba ülni. Ezt csak pót fűtésnek rakatnám. Csak áramszünet esetére kellene. Nekem a puffer csak egy napot bír, de akkor is kell áram. Ha lenne egy ilyen kályhám akkor nem kellene izgulni.
Nem drága az ha valahonnan szerzel ingyenben pár pót bontott régi fajta téglát
Amugy nem nagy a hőleadása, igy nagyon jól szigetelt házba való, na meg elfoglal egykisebb szobányi területet
Válasz #1237. hozzászólásra
Amit az akksira tesznek az inverter. De nem olyan egyszerű az hogy csak csíptetünk és kész. A napelem nem rossz gondolat, csak ha betápost csinálsz akkor még mindig nincs megoldva az áramszünet, mert az áram neked a hálózatról jön. Ha szigetüzemű elemet csinálsz akkor meg nagyon zsebbenyúlós a móka. Az akkumulátorok piszok drágák.
Én napelembe gondolkodom,és lesz áram.Meg itt vettek,nem láttam,csak mondták,egy kütyüt,12 V aksira csipeszeli,és 1500W-ot tud.Keringetőre,ha nincs áram.
Válasz #1235. hozzászólásra
Én is csak kiegészítésképp rakatnék egyet. Mert ha nincs áram akkor főtt a csodafűtésem. Vagy ez vagy cserépkályha. Attól függ melyik mibe kerülne, és melyikhez találok mestert.
Szép és jó,de nem cserélném le az adagolós kazánomat.Láttam ehhez hasonlót,fűtésszerelő mester csinálta magának.Az a tuti.A falba járatokat csinált,fel a 2. szintre is,és minden helységbe egy kis lyukon,bement a meleg.
Ha fűtött (belső) falra rakod a fűtést, akkor a helységben a légáramlás a fűtetlen falak felől befelé hozza a hideget és aránytalan lesz a hőmérséklet. A komfortérzet nagyon rossz az ilyen lakótérben.
Nem véletlen, hogy a padlófűtés csöveit is úgy kell lerakni, hogy a hidegebb, külső falakhoz közelebbi részen fusson a melegebb fűtőkör.
Még valami, ha kiegészíted a szellőzőt por és pollenszűrővel akkor allergiásoknak abban az időszakban kimondott menedék, ugyanis ezt egész évben lehet működtetni ha szükséges.
Pl. egy helységben a falakba függőlegesen bemarnak egy szellőzőt a padló és a plafon között (mondjuk 4 helyen, ezt utána elburkolják és diszkrét szellőzőráccsal fedik), ebben ventillálják alulról felfelé a levegőt és ennek folyományaként a menyezeten levő meleg levegő szépen lassan lefelé rétegződik.
Drasztikusabb esete amikor a plafonon pörgő ventilátorral mozgatják a helyiség levegőjét.
Mindkét esetben hideg a padló, én jobban szeretem a padlófűtést. Jelen pillanatba nálunk a padló hőmérséklete 22.5 fok, ez azt jelenti, hogy sehol sincs ennél hidegebb. A fürdőben van radiátor is, meg a fűtött bojler is ott van, ez a legmelegebb pontja a háznak, nem véletlenül.
Vékonyabb csövek mennek mint a padlóban, konzolok osztók. A falfűtést olyan falra szokták tenni, amelyik nem fűtött oldali, tehát a szobák közötti falra nem raknak. A falfűtés inkább komfortérzetet ad, önmagában szerintem kevés fűtésre. A bosch-nak van falban lévő csövek érzékelésére műszer. 90-95 %-ban pontos, de inkább én sem fúrkálok semmit a falra.
A dobkályhával valo fütéskor is ügyeskedtem köré tekertem egy alu lemez táblát és szoba nagy ventillátorral fuvattam a meleg levegöt le rola.Gagyi befuvos kazán lett belöle de jot melegedtünk mellete.
Nem tudom hogy lézeres hőmérővel meg lehetne e nézni hogy pontosan hol mennek a csövek. Illetve én főleg plafonra szeretnék csak a hálószobákba akarok az ágyak melletti falakra tenni. Érdemes e oda tenni? Milyen anyagi beruházással jár ez?
Én föléraknék egy ipari elszívót meg egy felxibilis csövet és oda húznám ahol dolgozok. Vagy mellé de a kazán fölé 2-3 db asztali ventilátort, mivel a hő felfelé száll az is le venne róla elég sok hőt és a legegyszerűbb a kivitelezése neki.
Válasz #1209. hozzászólásra
Szüleimnek van falfűtés a padló mellett. Komfortérzetben pazar, de az igaz hogy fúrni csak óvatosan, ahol nincs cső. Felrakása nem bonyolult, nekik gyári pattintófülekre van rakva.
Itt van egy nagy vállalkozonak egy nagy befuvos mint egy nagy kutyaház ugy nézki,tetején a befuvo csö a helységbe ventillátort nem tom hogy van megoldva.Fütenek mindennenel benne nagy 10m-es kémény füstöl mint állat.Van vagy 2-3 bálás bele.Nekem akkora nem kell kisebb hogy elférjen egy satupad helyén.Mondjuk nekik bevan épitve a falba félig.
Arra a pár alkalomra tökéletes mert nem állandoan javitunk de már nincs kedvem fagyoskodni.Nem kell full meleg csak 10-15 fok max hogy nefaggyon le az ember keze meg ne kelljen vadul beöltözni.Tavaly és az elött télen 3 mtz-ét javitottunk teljesen ,motor,vált elsö hajtás hidroaulika stb..Levolt foliázva a3x5m ajto nyilás,két normál ajto is van ahelységen a tetö szigeteletlen volt-van és egy hordo dobkályhával csináltunk kis langyságot.Pedig -10 fok is volt akkor.Mivel föfoglalkozásu mezögazdász vagyok ilyenkor téli semmitevésbe frankon fel lehetne készülni tavaszra technikailag egy jo mühelybe.Meg szolna a rádio
2613 hozzászólás
Válasz #1261. hozzászólásra
Nem értem.....kimenő füstgáz hőmérséklete szabályozza a huzatot? Nálam a füstcső hossza és szöge befolyásolja, illetve a kémény hossza (magassága) , és átmérője. A hőátadást befolyásolja még, hogy milyen vastag a tűztér körüli vízréteg , illetve a puffertartály is (valóban). Direkt túltervezett a rendszer. Mindenkinek saját döntése, milyen kazánt csináltat, nekem bevált a vizes rostély, és a következő is ilyen lesz.
Válasz #1259. hozzászólásra
Én az orosházi Kazépnél kérdeztem, hogy mennyire éri meg, mennyire válik be a vizes rostély. Igaz, nem kimondottan szalmabálás kazánról volt szó, de ők is azt mondták, hogy az égéstől veszi el a hőt és annyit nem ad pluszban, amiért esetleg érdemes lenne foglalkozni vele. Ők nem is építenek be a kazánjaikba.
Ha annyira jó hatásfoka lenne, akkor pedig biztos szerelnék, mert nagy, ipari kazánokat készítenek, ahol 1-2% plusz teljesítmény is jelentős.
Válasz #1259. hozzászólásra
A vizes rostély, tény hogy jobban leveszi hőt. Azonban eggyel több meghibásodási forrás. Valamint, ha kimenő füstgáz nem elég meleg nem viszi ki a kéményen a vízgőzt és ez lecsapódik a kémény belső falán és jön a kokszosodás stb...
Egyébként meg csak pufferral szabadna üzemeltetni , főleg a bálás kazánt és akkor nem forr fel. A puffer és a kazán közé
laddomat
Elnézést, ha valakit zavarna, de elég szűk réteget érint sajnos ez a fűtési mód, így most ajtóstól rontok a házba.
Kb 200-300 db kis kocka bála eladó elsősorban fűtési, tüzelési célra.
A terület ma került lekaszálásra, jó idő és érdeklődés esetén szombaton/vasárnap kerülne felbálázásra, ezért kérem érdeklődési szándékát szept. 5. péntekig jelezze.
Igény esetén fedett helyről kb 150 db búzaszalmát is tudok adni, ami szintén fűtési szempontból kedvező.
Bálaméret ( 42x 80-90 x 30 cm sz, h, m,)
Hívjon, megegyezünk!
Üdvözök mindenkit!
Nekünk bálakazánunk van, egyedileg legyártatva, és bizony vizes rostéllyal. Olvastam az előző hozzászólásokat: nekünk pont a kazánkovács mondta, hogy a vizes rostély jobb, mert azon keresztül is melegszik a rendszer. "Folyamatosan hűti a parazsat"? Ilyen jót már rég hallottam. Aki tüzelt már bálakazánnal, tudja, hogy nem parázs van, az egész bála izzik. Minél több oldalról veszed körbe vízzel a tüzet, annál jobb a hatásfok, ezért szokták az ajtót is vizesre csinálni. És mi sem csak bálával fűtünk, de megvan az az előnye, hogy pl. az egész zsák kukorica-pölhe belemegy, vagy akkora tuskók, amit nem lehet elhasítani. 6-os lemez a legvéknyabb anyag benne, így az égéstér teteje is víztartály, és semmi baja attól hogy érintkezik a lánggal, mivel az esetlegesen ráégő koksz csak plusz védőréteget ad. Viszont egy tanács: csakis nyitott rendszerbe kössetek bálakazánt, mivel képes akkora hőt termelni, hogy bajt csinál( saját forralásból mondom).
Válasz #1255. hozzászólásra
Nem mindig szalmával fűtünk.
Válasz #1255. hozzászólásra
Talán kimegy a kéményen?
Válasz #1255. hozzászólásra
húha akkor ezt kérem megvitatni :D
mert én hülye vagyok a fűtéstechnikához :D
Válasz #1254. hozzászólásra
Sziasztok Szerintem meg lehet viz rostélyos, mert egy bálás kazánnál a parázs nem sokat jelent mert szinte nincs.
Válasz #1253. hozzászólásra
értem! Köszönöm a válaszokat.
Gondolom ha öntvény rostával kérem akkor az nem kerül a gyártónak nagyon nagy átalakítással.. Remélem :D
Válasz #1251. hozzászólásra
Ami igazi gyári kazán ott öntvény rostély van alul..De van ahol ferdén van vizes rostély,de az nem érintkezik a tüzelőanyaggal.Az említett okok miatt!
Válasz #1251. hozzászólásra
Füstcsövet bárhol bármikor kapsz kereket.Gondolom a kéménybe is az van most.Ha négyzet,alakítani kell a kémény nyílást,meg mindig gyártani kell a füstcsövet,ami költséges.Vízrostély,folyamatosan hűti a parazsat,ami által nem jobb,hanem csökken a hatásfok.Ez a gyártók dumája,hogy vízrostélyos.
Válasz #1250. hozzászólásra
Nem nagyon értek a dolgokhoz szóval felteszem a kérdést miért ne legyen vízrostélyos és miért jobb a kerek füstcsöves?
Gondolom aki hirdeti az gyártja is és azzal ezen szempontokat meg lehet tárgyalni :D
Válasz #1249. hozzászólásra
Ha lehet,ne víz rostélyos legyen.Meg a füstcső kerek legyen.
üdv!
Ugyan még tart a nyár, de fel kell készülni a télre és mivel a kis 20-on éves kazánunk el kezdett ereszteni arra gondoltunk h veszünk egy bálás kazánt
Aki ért a bálás kazánokhoz elmondaná erről a hirdetésről a véleményét?
http://www.jofogas.hu/bekes/Balas_kazan_1200mm_tuzterrel_15858022.htm
Sajnos a pénz nagyon behatárol minket és használtat nem szeretnék venni ez pedig eléggé praktikusan néz ki és az anyaga sem a legrosszabb ahogy olvasom a leírásból. a 2 táska pedig a hatásfokot növeli, sok ilyen kazánban csak 1 táska van
Köszönöm a segítséget!
Válasz #1246. hozzászólásra
Inverter kérdése. Vegyél olyat ami valódi szinuszt ad.
Válasz #1247. hozzászólásra
És mi is ez? Kicsit bővebben kifejtenéd?{:confused:}
Régebben gondolkodtam hogy csinálok szélerőművet házilag, lapátok és egy generátor vmilyen nagyobb teljesítményű áttételesen ezzel tölteni akkumulátorokat. Nem nagy kunszt. Az egyik ismerős viszont lebeszélt róla hogy ezzel üzemeltessem a keringető szivattyúmat mivel ez nem egészen szinusz jelet ad ki és ezért melegszik tőle minden!
Válasz #1242. hozzászólásra
Ez igaz lehet, egy olcsó lemezkandalló. Viszont ha nagy áramszünet lenne hidd el hogy először a nagyvárosokat fogják visszakapcsolni, csak utána jönnek a többiek. Ha meg a lakossági áram nem lesz profitorientált, kíváncsi leszek, mennyire fogják kapkodni magukat a helyreállítással.
Válasz #1243. hozzászólásra
szuper!!
Válasz #1242. hozzászólásra
Égő megy?
Válasz #1241. hozzászólásra
pótfűtésnek szerintem elég a házba olcsó lemezkandalló, azért nem kell százezreket kiadni. néhány napot ki lehet bírni aggregátorral, inverterrel, akksival is a keringtető szivattyúhoz. ha meg huzamosabb ideig nem lenne áram, akkor a nagyvárosokban megfagynának
Válasz #1240. hozzászólásra
Az lehet van vele szemetelés, de még mindig jobb mint a hideg házba ülni. Ezt csak pót fűtésnek rakatnám. Csak áramszünet esetére kellene. Nekem a puffer csak egy napot bír, de akkor is kell áram. Ha lenne egy ilyen kályhám akkor nem kellene izgulni.
Válasz #1239. hozzászólásra
Meg bevisz a lakásba egy csomókoszt,port.És csak 2 helységet fűt.A többibe vagy jut,vagy nem.
Válasz #1234. hozzászólásra
Nem drága az ha valahonnan szerzel ingyenben pár pót bontott régi fajta téglát
Amugy nem nagy a hőleadása, igy nagyon jól szigetelt házba való, na meg elfoglal egykisebb szobányi területet
Válasz #1237. hozzászólásra
Amit az akksira tesznek az inverter. De nem olyan egyszerű az hogy csak csíptetünk és kész. A napelem nem rossz gondolat, csak ha betápost csinálsz akkor még mindig nincs megoldva az áramszünet, mert az áram neked a hálózatról jön. Ha szigetüzemű elemet csinálsz akkor meg nagyon zsebbenyúlós a móka. Az akkumulátorok piszok drágák.
Válasz #1236. hozzászólásra
Én napelembe gondolkodom,és lesz áram.Meg itt vettek,nem láttam,csak mondták,egy kütyüt,12 V aksira csipeszeli,és 1500W-ot tud.Keringetőre,ha nincs áram.
Válasz #1235. hozzászólásra
Én is csak kiegészítésképp rakatnék egyet. Mert ha nincs áram akkor főtt a csodafűtésem. Vagy ez vagy cserépkályha. Attól függ melyik mibe kerülne, és melyikhez találok mestert.
Válasz #1234. hozzászólásra
Szép és jó,de nem cserélném le az adagolós kazánomat.Láttam ehhez hasonlót,fűtésszerelő mester csinálta magának.Az a tuti.A falba járatokat csinált,fel a 2. szintre is,és minden helységbe egy kis lyukon,bement a meleg.
Válasz #1233. hozzászólásra
Nagyon okos kályha. Évek óta gondolkozok csináltatni egyet. Nagyon hatékony, csak tudomásom szerint drága. De elfogadnék egyet az biztos.
http://komlomedia.wordpress.com/2012/01/27/csodat-tehet-a-tomegkalyha/
Ezekről vélemény,tapasztalat?Mennyire gazdaságos?
Válasz #1209. hozzászólásra
Válasz #1224. hozzászólásra
"Miért nem jó ha a szobák közötti falra kerül? "
A radiátort is az ablak alá teszik.
Ha bemégy egy áruházba mivel találkozás a bejártanál?
Meleg levegővel. Vajon miért?
Ők ezt tanulták.
Ha fűtött (belső) falra rakod a fűtést, akkor a helységben a légáramlás a fűtetlen falak felől befelé hozza a hideget és aránytalan lesz a hőmérséklet. A komfortérzet nagyon rossz az ilyen lakótérben.
Nem véletlen, hogy a padlófűtés csöveit is úgy kell lerakni, hogy a hidegebb, külső falakhoz közelebbi részen fusson a melegebb fűtőkör.
Válasz #1224. hozzászólásra
Lehet szobák közötti falra is tenni, csak nem emeli annyira a melegérzetet mint egy olyan falon amelyiknek a másik oldala nem fűtött.
Még valami, ha kiegészíted a szellőzőt por és pollenszűrővel akkor allergiásoknak abban az időszakban kimondott menedék, ugyanis ezt egész évben lehet működtetni ha szükséges.
Válasz #1225. hozzászólásra
Pl. egy helységben a falakba függőlegesen bemarnak egy szellőzőt a padló és a plafon között (mondjuk 4 helyen, ezt utána elburkolják és diszkrét szellőzőráccsal fedik), ebben ventillálják alulról felfelé a levegőt és ennek folyományaként a menyezeten levő meleg levegő szépen lassan lefelé rétegződik.
Drasztikusabb esete amikor a plafonon pörgő ventilátorral mozgatják a helyiség levegőjét.
Mindkét esetben hideg a padló, én jobban szeretem a padlófűtést. Jelen pillanatba nálunk a padló hőmérséklete 22.5 fok, ez azt jelenti, hogy sehol sincs ennél hidegebb. A fürdőben van radiátor is, meg a fűtött bojler is ott van, ez a legmelegebb pontja a háznak, nem véletlenül.
Válasz #1222. hozzászólásra
Azt hogyan lehet megoldani? nem szeretnék sem ventilátort sem pedig semmit feltenni ami látsztik és ronda.
Válasz #1223. hozzászólásra
Miért nem jó ha a szobák közötti falra kerül?
Válasz #1219. hozzászólásra
Vékonyabb csövek mennek mint a padlóban, konzolok osztók. A falfűtést olyan falra szokták tenni, amelyik nem fűtött oldali, tehát a szobák közötti falra nem raknak. A falfűtés inkább komfortérzetet ad, önmagában szerintem kevés fűtésre. A bosch-nak van falban lévő csövek érzékelésére műszer. 90-95 %-ban pontos, de inkább én sem fúrkálok semmit a falra.
Válasz #1219. hozzászólásra
Mennyezetfűtés esetén kell valamiféle lefelé irányuló légmozgást generálni, mert ugye nincs természetes áramlás.
Válasz #1220. hozzászólásra
Akkor ez is pipa. Bár én nem tennék oda alulemezt! Mert nagyon drága biztos hogy nem pazarolnám oda. Bőven jó oda a konyhákban használt alufólia is.
Válasz #1218. hozzászólásra
A dobkályhával valo fütéskor is ügyeskedtem köré tekertem egy alu lemez táblát és szoba nagy ventillátorral fuvattam a meleg levegöt le rola.Gagyi befuvos kazán lett belöle de jot melegedtünk mellete.
Válasz #1217. hozzászólásra
Nem tudom hogy lézeres hőmérővel meg lehetne e nézni hogy pontosan hol mennek a csövek. Illetve én főleg plafonra szeretnék csak a hálószobákba akarok az ágyak melletti falakra tenni. Érdemes e oda tenni? Milyen anyagi beruházással jár ez?
Válasz #1215. hozzászólásra
Én föléraknék egy ipari elszívót meg egy felxibilis csövet és oda húznám ahol dolgozok. Vagy mellé de a kazán fölé 2-3 db asztali ventilátort, mivel a hő felfelé száll az is le venne róla elég sok hőt és a legegyszerűbb a kivitelezése neki.
Válasz #1209. hozzászólásra
Szüleimnek van falfűtés a padló mellett. Komfortérzetben pazar, de az igaz hogy fúrni csak óvatosan, ahol nincs cső. Felrakása nem bonyolult, nekik gyári pattintófülekre van rakva.
Válasz #1215. hozzászólásra
Most nem kéne füteni olyan jo idö van de mikor nekilátok szerelgetni majd ujj évbe tuti szar idö lesz.
Válasz #1213. hozzászólásra
Itt van egy nagy vállalkozonak egy nagy befuvos mint egy nagy kutyaház ugy nézki,tetején a befuvo csö a helységbe ventillátort nem tom hogy van megoldva.Fütenek mindennenel benne nagy 10m-es kémény füstöl mint állat.Van vagy 2-3 bálás bele.Nekem akkora nem kell kisebb hogy elférjen egy satupad helyén.Mondjuk nekik bevan épitve a falba félig.
Válasz #1211. hozzászólásra
Arra a pár alkalomra tökéletes mert nem állandoan javitunk de már nincs kedvem fagyoskodni.Nem kell full meleg csak 10-15 fok max hogy nefaggyon le az ember keze meg ne kelljen vadul beöltözni.Tavaly és az elött télen 3 mtz-ét javitottunk teljesen ,motor,vált elsö hajtás hidroaulika stb..Levolt foliázva a3x5m ajto nyilás,két normál ajto is van ahelységen a tetö szigeteletlen volt-van és egy hordo dobkályhával csináltunk kis langyságot.Pedig -10 fok is volt akkor.Mivel föfoglalkozásu mezögazdász vagyok ilyenkor téli semmitevésbe frankon fel lehetne készülni tavaszra technikailag egy jo mühelybe.Meg szolna a rádio