Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR411.69 FtUSD399.52 FtCHF438.21 FtGBP488.76 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Radocz #2510. hozzászólásáraVan egy olyan megoldás,hogy egy 10 köbös komposztálo gödröt megrakni csekmettel ami öngyulladással bemelegszik egész tavaszig. Ami be van csövezve és 60 fokon tartja a vizet. Na azt miként lehet megoldani? Tavasszaleg kimerni télre ujra rak.
Már csak a huzatszabályzó működését, (beszerelését a kazánomra) kellene megértenem és dönteni.
Nem szoktam sőt anno kértük is hogy ne köszöngessük a segítséget, mert az a természetes, hogy megköszöni mindenki, és csak a felesleges hozzászólások száma nő. Sokat tanultam a hozzászólásokból.
Válasz Radocz #2505. hozzászólásáraSzerintem amíg nem alakítod át a rendszert, keverőszelepesre, automata huzatszabályzósra, addig inkább ne is kísérletezz a golyóscsappal meg a kézi hőfokbeállítással, mert ha egyszer valami nem adja ki, akár túl is fűtheted a rendszert, annyit nem ér az egész. Ha eddig bevált a dolog, használd így. Azért lenne jobb a melegebb kazán, mert a hidegebb kazánban hamarabb keletkeznek kátránylerakódások, és mivel sosincs igazán tomboló tűz benne, így leégni sem fog onnan. Persze egy békebeli kazán ezt hosszú távon tolerálja, nem lyukad ki, maximum csökken a hatékonysága a rárakódott rétegek miatt. A füstölés, meg a hideg füstölés csak a sonkának tesz jót, a kéménynek nem, ha nincs kikotorva néha, akár be is gyulladhat egy becsületes tüzelés alkalmával.
Válasz bandigh #2471. hozzászólásáraHa pont olyan állásba sikeril tenni a golyóscsapot, akkor az alsó szintre nem megy meleg.
A kazán hő hamar elére a 60 fokot.
Hogy miért kell a vegyes kazánnak is 60 fokon üzemelni, még mindig nem értem, de ha azt mondjátok ám legyen.
Harmincöt év után változtatok a szokásomon.
És amíg nem lesz háromutas szelep, vagy mit is kell a beépíteni, addig én leszek az automatika.
Mivel huzatszabályzóm sincs igy azt az automatikát is én látom el.
Figyelem, ha füstöl a kémény, akkor változtatok. Ha nem füstöl, akkor vagy bealudt a tűz, vagy tökéletes az égés.
Mint most éppen. Eddig soha nem hallottam kattogni a nappali szoba radiátorát. Azt hittem ilyet csak a hálószoba radiátor csinál.
Válasz Kémlelő #2503. hozzászólásáraÉppen két éve vágtunk neki és másfél éve üzemel.
A lényeg,hogy nuku pályázatírási díj,a telepítő cég intéz mindent és jól túlárazza a rendszert (miért is tűnik ismerős megoldásnak?).
Papíron kimaxolja a költséget 4.200.000 ft, így marad neki 5-700.000 ft a pályázat írási díjra.
Kértem kíváncsiságból ajánlatott attól aki egy nagyobb rendszert csinált előtte, az zsebből fizetve az 600.000-rel olcsóbb volt.
Viszont mivel a kliensnek csak az 5%-ot kell fizetni így picivel jobban lehet kijönni,pluszban nem kell aggódni nyer-e a pályázat.
Maga a rendszer elemekkel nincs probléma,jók a beépített anyagok és szépen is dolgoztak (persze alvállalkozó csinálta,de hát így megy ez).
Én most is olyan céget keresnék aki ezzel a megoldással csinálja,ha jól tudom még bőven van keret erre.
Válasz Kémlelő #2497. hozzászólására1000 literes puffer,benne 3 db 6kw-os fűtőpatron.Egy jó nagy "bojler"
Ebből kettő van használva a 3. csak tartalék ha véletlen kipurcanna valamelyik. De elég egy is ki van próbálva. Hatodik szezont használom,ősszel bekapcsolom tavasszal meg le.Probléma 0.
Két termosztát van benne vezérlésnek és ennyi.
Hőburkon belül van így csak 10 centi a hőszigetelés.
Ha elszalad az áram ára (amire van esély) akkor vagy egy vegyes kazán jó nagy pufferrel,vagy hőszivattyú lesz. De addig nem is gondolkodok a változtatáson.
Tanya fejlesztési 95 %-os támogatásból fel lett rakva egy 9.6 kwp-os napelem ez elvileg fedez mindent amíg szaldó van.
Válasz .Richard. #2489. hozzászólására28KW- gázkazán mellet, egy 18KW-s villanykazán van beállítva,ami szabályozza saját magát.Van amikor 8-12-16-18 kw teljesítményel dolgozik.3 szintes cs-ház fütését szolgálja.Lakószint padló,tetőtér-pince radiátor fütés.11kw teljesitményű napelemek +5500kwh-t termeltek plusz-ba a fogyasztáson felül.Ezt a mennyiséget az elektromos kazán 2,5hónap folyamatos fütéssel ledarálta! Ezek mért adatok! Nem kalkuláltak.
Válasz bandigh #2496. hozzászólásáraKb így. Az a fűtőszál vagy több csak kisegít, rásegít. Kiváltani egyenlőre nem tervezem a gázt. Viszont hálózatra sem üzlet termelni de oda is jut, nem kevés.
Válasz .Richard. #2494. hozzászólásáraLentebb irták, hogy van egy nagy rendszer, ami nincs kihasználva, azt kéne elégetni. Arra pont jó a villanykazán. 2 köbhöz ilyenkor kell kb 100 kwh, amit egy nagy rendszer azért meg tud mozgatni. Egy normál kisebb rendszer is tud annyit ami egy napra elég, ha nincs borult idő. És a 6 hónap fűtésből azért nincs mindig borult idő, ha az őszt meg a tavaszt lehozza már az is egy szempont. Meg ha egyszer elterjed a vellanyautó, és valóban 700 ft lesz a benya, akkor már lesz értelme a dolognak
Válasz bandigh #2491. hozzászólásáraÉn hasonlóval fűtök.Annyi,hogy egyedi megoldású. A szezonális fogyasztás kb 6-7000 kwh,ami vezérelt árammal számolva 7000x24ft ,23 fok vizes padlófűtés,nettó 103 m2. Ehhez viszont aránylag jól szigetelt ház kell,természetesen van napelem is fent. Viszont ha egyszer vége a nagy rezsi csökkentésnek és a szaldónak akkor rögtön borul az egész számolás. Romániában piaci ár van,jelenleg a lakossági áram 110ft/klwh.
És van kémény is,igaz csak vésztartaléknak az atomvillanás esetére.
Válasz bandigh #2493. hozzászólásáraPár millio a 6kwos napelem. Amit irsz ahhoz 30 millios kell mert kb 2ezer litert annyi melegit meg. Kevesebb meg szinte pár ora azt kihül.
Válasz medikus #2488. hozzászólásáraAz inverteres klima ha a scop értéke 4.6 akkor 4.6 szerese teljesitményű fűtésre képes abbol amit a konnektorbol felvesz. Tehát ami nekem van az ha 500 won fűt akkor kb. 2300wnak megfelelő hasonlitva 220v hősugárzo szerinti meleget fuj. Csak 4szerese felületen meg joval nagyobb a hatásfoka ha egy helységre hasonlitjuk. Kb az i s a 4szerese. Nagy fűtőfelület nagy légáram. Ha érthetően irtam. De ez igy is van. Tehát ebben az esetben nem igaz amit irtál.
Válasz Kémlelő #2486. hozzászólásáraFogalmam sincs.
Van ötletem, elmondom egy szakinak, energetikusnak, az/azok finomít/-annak rajta, majd megoldja/-ják. Ők ezt tanulták, én nem.
Válasz Kémlelő #2482. hozzászólásáraVillany: klíma.
Gázkazán rendszerre is be van építve egy fűtőszál. Pillanatnyilag rengeteg kW van a napelem miatt, azt kell “elpörkölni”(nem tudjuk, nagy a rendszer), addig amíg nem lesznek villanyautók/hybridek.
Válasz Kémlelő #2482. hozzászólásáranincs elfagyás,csak megfagyás egy másik rendszerhez képest!Olyan mint anno az olajkályha!Kikapcsol,és azonnal kihűl!
Bálával fűtök, ahol begyújtásnál mindig lesz füst, de nekem még 15-20 perc múlva is füstöl, intenzíven. Nézegettem pár videót hasonló kazánokról, persze ugyanilyet nem találtam.
Ehhez hasonló az enyém: https://netkazan.hu/termek/744/calor-szb50-50-kwos-balaegeto-kazan?gclid=Cj0KCQiAosmPBhCPARIsAHOen-OBzmVkimrKqxzCFZNJ7xT4tIGKdvu67NTP3r-FLKAfNfEAxY9htDEaArj3EALw_wcB
A legtöbbnek az ajtaján is van egy kis ablak ahol a szekunder levegőt lehet szabályozni. Nekem nincs. Olyannal is találkoztam, hogy a levegőt nem alulról kapja, hanem az oldalán vannak furatok, mármint a tűztérben. Használok egy befúvó ventilátort mellyel jelenleg szabályzom a füst hőmérsékletét. 250-300 fok. Füstcső átmérő 26 cm, huzattal nincs gong. Az eredeti huzatszabályzót használva, nem füstöl, (ami úgy van állítva, hogy 70 foknál zárjon) csak pár perc után felforr benne a víz úgy hogy a keringető folyamatosan üzemel. Előfordult, hogy a kémény is felizzott, 1000 fok fölé ment a füsthő A tartály és a kazán között van egy ESBE szelep 50 fokos patronnal, így a visszatérő víz 50, az előremenő 70 fok. Arra gondoltam, hogy esetleg levegő van a kazánban beragadva, vagy kicsi a szivattyú, ami jelenleg egy WILO star-RS25/2.
Most, hogy vissza tértem más fára, kivettem, hogy magától essen le a hamu.
Az iskolában cserép kályha volt.
A fűto este mindent be készített.
Hajnalban egy szál gyufa.
Mire jöttek a gyerekek, meleg volt.
Nagy hideg esetén vasárnap is fűtött.
Válasz Radocz #2472. hozzászólásáraSzia!
Rostélyt ki vetted?
"Az egyik képen látható lesz, hogy szép kék lánggal ég a tűz.
Mellette a rostély, amit ma reggel kivettem a tűztérből, mert nem hullt le kellőképpen a hamu."
Annyira nem jó megoldás,egy idő után a saját hamujába fog belerogyni a tüzelőd és nem fog rendesen elégni. Rostély olyan legyen amin magától átesik a hamu.
Tudom nyárfának rengeteg hamuja van,érdemes időnként "lehamuzni" hogy tudjon égni.
Válasz JagroGy #2474. hozzászólásáraSziasztok!
Ez a felűről begyújtás igen jó módszer abban az esetben ha cél a lassabb tüzelés a cél. Régebben én is így tüzeltem,nagy tűzteres kazánt telepakoltam, fentről egy tűz és fél napra megvolt,egy nagy hátránya volt, sok idő mire érdemben tud meleget adni,ha a ház ki van hűlve,és hamar kéne felfűteni akkor nem járható út. Volt,hogy reggel begyújtottam az leégett,aztán késő este ismét begyújtottam,és kb így tudtam valamennyire szinten tartani a lakás hőjét.
De változatlanul csak azt tudom mondani egy puffer áldás a vegyes rendszerben,és ha már puffer akkor min.2 m3,
Üdv.: Csuti
Válasz bacskojanos83 #2466. hozzászólásáraPóbáld meg, hogy felülről gyújtod be a túzet. Alulra pakold a vastagot, felülre a véknyat. Alul a vastag lehet picit nedvesebb is (ne nagyon), de felül mindenképp száraz legyen.
Nem kell meglepődni, lassabban indul be a tűz, később lesz meleg a házban, de sokkal tovább kitart az a mennyiségű fa, mintha alulról gyújtanád be. És nem is fog füstölni, csak az elején, meg majd miután raktál pluszba a tetejére.
Nekem 6-8 órát bír ki a begyújtáskor berakott fa. Ez a kinti hidegtől is függ.
Válasz bandigh #2471. hozzászólásáraMár olvastam a keverő szelepet.
Beszélek mesteremmel, aki az ALKO (GEO tea főzőm készítette, és már több faelgázosító kazánt szerelt, hogy mit javasol.
Egyértelmű, hogy ne fűtsek csak gázzal. De mit csináljak a megtermett tüzifámmal.
pala tetőm van, megjegyzem halkan.
nem teljesen zárom le, mert egyszer már a tágulási tartály elfagyása miatt végig hegesztettem a kazán egyik oldalát.
Bamba voltam és nem fúrtam időben elébe, így az mindig ovább repedt.
Válasz Radocz #2470. hozzászólásáraHelyzetjelentés:
A Vkazán előremenő hőmérséklet 80 C
a Gkazán előremenő hőmérséklete 60 C
A visszatérő ág ebből egy van kb. 40 C
1984-ben amikor beüzemeltük a rendszert modott valamit a fűtésszerelő az két ág hőmérsékletőről a megfordulási időről, különbségről, de azt szerintem nem jegyeztem meg. Csak annyit, hogy ez így jó. És a kémény huzata is megfelelő.
Addig nem is foglalkoztam vele, de most .........
Az egyik képen látható lesz, hogy szép kék lánggal ég a tűz.
Mellette a rostély, amit ma reggel kivettem a tűztérből, mert nem hullt le kellőképpen a hamu.
Azért tettem be, mert a "nyers" nyárfa tüzelése során semmi hami nem gyűlt össze és nem volt parázs.
Aztán rájöttem hogy ha beteszem a sűrűbb osztásút, akkor ez megoldódik.
Mindaddig jó is volt, amíg nem lett hideg.
Most hogy lehűlt a kinti levegő a nyárfa nem ad elég kalóriát, és vegyesen tüzelem a 3 éves kemény fával.
Ez viszont sok hamuval jár és nem kell a két rostély.
Amikor ezt a sűrűbbet csináltattam a lakatossal nála láttam egy negyon ritka és nagyon erős kivitelűt, ami soha nem fog elégni. Nekem a lengyel kazán szénnel sikerült vagy kettőt leamortizálni.
De akkor még nem tudtam tüzelni. Mára már elmehetnék a naphoz fűtőnek.
jönnek a képek, miután viszek vizet a jószágnak.
Válasz Radocz #2469. hozzászólásáraA rezsicsökkentésben az a jó, hogy a fàval fűtők nagyon jól részesülnek belőle. A fa csak 40%-al lett drágább 5 év alatt. De visszatérve, ne játsszon az emberfia a golyóscsappal, mert előbb-utóbb még új cserepet is venni kell, pedig az sem olcsó most. A meleg kazánt egy keverőszeleppel szokták gyorsan elérni, tehàt a keringető először a kazánban kezdi el forgatni a vizet, és a kitűzött hőfok elérése után engedi ki csak a meleget a kazánból. Ha ezt kombinálod egy füstgáz termosztáttal, meg egy kazánhőfok termosztáttal, akkor az lesz, hogy begyujtás után ha meleg a füst, indul a keringető, így egyenletesen melegíti a kazánt is. Viszont ha kialszik a tűz, de még nagy meleg van a kazánban, akkor is lesz ami indítsa a keringetőt, mert méri a benne lévö vizet a termosztàt. Gravitácios fűtést is csinálhatsz keringetősre,(szerintem) és mondjuk 60 fok legyen ez a hőfok a keverőszelepben, ennyi lesz az előremenőd, a keringetőt leveszed kicsire, hogy ne fűtsed agyon a házat, a huzatszabályzót beállítod 65 fokra, így ha telerakod a kazánt sem fő fel, igaz attól még egy lefolytott rossz tűz lesz, de odabenn kb stabil lesz a hőfok, és a kazán is elvan magának nem kell fadarabonként szabályozni a hőfokot.
Válasz Radocz #2469. hozzászólásáraÚgy már jártam, hogy itt voltak az unokák és a vegyes tüzelés kicsit lecsendesedett, ezért rásegítettem a gázkazánnal.
Kis idő múlva a kazán kinyomta a tágulási tartályba levő vizet. A vegyes kazán hőmérséklete 101 fokos lett a gáz kazán előre menő vízhőmérséklete 80 fokos.
Mindig tanul az ember lánya valamit.
Most például azt, hogy a papucsot nem a "hideg" előszobában, cserélem le, hanem a radiátorral ellátott helységben tárolom, és ott lesz holnaptól a csere.
Több éve "beszélgetek" a talajjal.
A kazánnal és a tüzelőmmel csak december óta.
Kezdem megtanulni ezt a nyelvet is.
Arra kell törekedni, hogy tökéletes legyen a kazánban az égés.
Begyújtáskor száraz legyen a tüzelő, és kell valami, ami nagyon ég és hamar felmelegíti a kéményt.
A golyóscsapot majdnem teljesen lezártam, hogy mielőbb meleg legyen a kazánban levő víz.
Emiatt a felső szinten fordult meg csak a víz, és rövid idő alatt 90 fokos lett a kazánban levő víz hőmérséklete.
A fenti radiátorok fűtöttek a földszinten levőben nem fordult meg a víz. Emiatt a nappali hőmérséklet 19 fokról 18 lett, mire észrevettem. ( egy másik topikot olvasgattam és pötyögtem a hozzászólásokat).
Még szerencse hogy nem érte el a 100 fokot, mert a zaj azonnal felébresztette volna a feleségem.
Ahhoz hogy a nappali mielőbb elérje a 21 C fokot, rásegítek a gázkazánnal.
Amíg ez megy majdnem teljesen lezárom a kazánt a golyóscsappal. Talán ez fog segíteni. Ezt még csak tegnap próbáltam, de közben a nejem kiment a kazánházba és átírta az elképzelésem.
Mert akkor hideg volt a kazán és azt akartam kipróbálni, hogy ha lezárom, akkor talán kevesebb meleg vizet nyom a gázkazán a vegyes tüzellésű kazánba.
Ha vége lesz a rezsicsökkentésenek, mert előbb utóbb minden jónak vége lesz, akkor ki kell találnom a nekem legolcsóbb fűtési módot.
Többen többször javasolták a puffer tartályt. Ismerek olyat, aki beszerelte, és azóta gázzal fűt.
Másik ismereősöm most első évben fűt napkollektorral, de biztonság kedvéért rendelt 25 q tüzifát.
Hallottom hogy neki xy nem tudja felfűteni a házat, mert ..... A napelem csak a klímához jó.
Válasz bacskojanos83 #2466. hozzászólásáraSzia!
Érdekes amit írsz "füstön szeretnék csillapítani, mert elég idegesítő amikor a nagy részét a szomszéd házára viszi a szél" Elviekben ha megfelelő minőségű tüzelőt égetsz ,akkor csupán begyújtáskor füstöl,míg el nem éri a megfelelő hőfokot. Nálam ha begyújtok akkor van némi füst,utána már szinte csak a kéményből a kiáramló meleg jelzi,hogy be van gyújtva. Persze ha lefojtod a tüzet akkor tökéletlen égés hatására füstölögni fog,javaslom neked is mint mindenki másnak a puffer tartály beépítését a rendszerbe,hogy ne keljen lefojtott kazánnal fűteni.
Üdv.: Csuti
Válasz Radocz #2415. hozzászólásáraSajnos nincs a közelben hasonló, ezért is fordultam hozzátok. Itt nagyobb az esély olyan embert találni aki tud ebben a dologban segíteni.
Más oldalakon sem találtam jó megoldást, így maradt a kísérletezés.
Most már úgy néz ki hogy minden jól működik, már csak a füstön szeretnék csillapítani, mert elég idegesítő amikor a nagy részét a szomszéd házára viszi a szél.
Válasz sulla #2428. hozzászólásáraBórral van kezelve, ettől nem penészedik, nem tűzveszélyes és a rágcsálók sem kedvelik. Az egész ház szigetelése 1 napig tartott, nem maradt utána szemét. Minden apró rést kitölt nincsenek hőhidak. Nálunk még a szarufák is a szigetelésen belül vannak. A talajtól a tető csúcsáig megszakítás nélkül megy a szigetelés.
2613 hozzászólás
Válasz #bandi #2512. hozzászólásáraMost elindult.
Rosszul nyomtam.
Gy Ivánt meghallgattam mert utána jött. Korábban már láttam, de most a napelemest is észrevettem.
Válasz Radocz #2510. hozzászólásáraPróbàld több helyen is
Válasz Radocz #2510. hozzászólásáraVan egy olyan megoldás,hogy egy 10 köbös komposztálo gödröt megrakni csekmettel ami öngyulladással bemelegszik egész tavaszig. Ami be van csövezve és 60 fokon tartja a vizet. Na azt miként lehet megoldani? Tavasszaleg kimerni télre ujra rak.
Válasz #bandi #2509. hozzászólásáraaz ilyesmi nem hoz fel semmit.
Válasz Radocz #2508. hozzászólásáraValami ilyesmi kellene
A huzatszabályzót kerestem és ezt találtam.
Napelemes vagy hőszivattyús fűtés?
https://napelemrendszer.info/futes-elektromosan-napelemmel-vagy-hoszivattyuval.html?gclid=EAIaIQobChMIwbbZl6Tg9QIVtde7CB09OA8bEAEYASAAEgJhEfD_BwE
Köze nincs a szalmabálás kazánhoz, de mellé kiegészítésnek nagyon perverz az elképzelés?
Illetve a meglevő vegyes tüzelésű kazánom mellé.
És meg lenne oldva a nyári hűtés is, klíma nélkül.
Mert ugye, ha a radiátorban kering a hideg víz, az hűti a szobát.
És mire ártalmas?
Tönkreteszi a ........?
https://www.argep.hu/trend/HUZA/Huzatszabalyzo.html
https://www.argep.hu/trend/HUZA/Huzatszabalyzo.html
https://napelemrendszer.info/futes-elektromosan-napelemmel-vagy-hoszivattyuval.html?gclid=EAIaIQobChMIwbbZl6Tg9QIVtde7CB09OA8bEAEYASAAEgJhEfD_BwE
Többen több helyen írtátok, hogy a "rendszer" a hibás. (MÁR mint a fűtés rendszer)
vaN ilyen, hogy termosztatikus keverőszelep.
Talán egy ilyen tényleg kellene.
http://duoker.hu/ESBE-VTA322-haromjaratu-term-keveroszelep-3/4-35-6
http://duoker.hu/ESBE-VTA322-haromjaratu-term-keveroszelep-3/4-35-6
Már csak a huzatszabályzó működését, (beszerelését a kazánomra) kellene megértenem és dönteni.
Nem szoktam sőt anno kértük is hogy ne köszöngessük a segítséget, mert az a természetes, hogy megköszöni mindenki, és csak a felesleges hozzászólások száma nő. Sokat tanultam a hozzászólásokból.
KÖSZÖNÖM szépen!
Válasz Radocz #2505. hozzászólásáraSzerintem amíg nem alakítod át a rendszert, keverőszelepesre, automata huzatszabályzósra, addig inkább ne is kísérletezz a golyóscsappal meg a kézi hőfokbeállítással, mert ha egyszer valami nem adja ki, akár túl is fűtheted a rendszert, annyit nem ér az egész. Ha eddig bevált a dolog, használd így. Azért lenne jobb a melegebb kazán, mert a hidegebb kazánban hamarabb keletkeznek kátránylerakódások, és mivel sosincs igazán tomboló tűz benne, így leégni sem fog onnan. Persze egy békebeli kazán ezt hosszú távon tolerálja, nem lyukad ki, maximum csökken a hatékonysága a rárakódott rétegek miatt. A füstölés, meg a hideg füstölés csak a sonkának tesz jót, a kéménynek nem, ha nincs kikotorva néha, akár be is gyulladhat egy becsületes tüzelés alkalmával.
Válasz bandigh #2471. hozzászólásáraHa pont olyan állásba sikeril tenni a golyóscsapot, akkor az alsó szintre nem megy meleg.
A kazán hő hamar elére a 60 fokot.
Hogy miért kell a vegyes kazánnak is 60 fokon üzemelni, még mindig nem értem, de ha azt mondjátok ám legyen.
Harmincöt év után változtatok a szokásomon.
És amíg nem lesz háromutas szelep, vagy mit is kell a beépíteni, addig én leszek az automatika.
Mivel huzatszabályzóm sincs igy azt az automatikát is én látom el.
Figyelem, ha füstöl a kémény, akkor változtatok. Ha nem füstöl, akkor vagy bealudt a tűz, vagy tökéletes az égés.
Mint most éppen. Eddig soha nem hallottam kattogni a nappali szoba radiátorát. Azt hittem ilyet csak a hálószoba radiátor csinál.
Ott a leghangosabb, ha aludna az ember lánya.
Válasz Kémlelő #2503. hozzászólásáraÉppen két éve vágtunk neki és másfél éve üzemel.
A lényeg,hogy nuku pályázatírási díj,a telepítő cég intéz mindent és jól túlárazza a rendszert (miért is tűnik ismerős megoldásnak?).
Papíron kimaxolja a költséget 4.200.000 ft, így marad neki 5-700.000 ft a pályázat írási díjra.
Kértem kíváncsiságból ajánlatott attól aki egy nagyobb rendszert csinált előtte, az zsebből fizetve az 600.000-rel olcsóbb volt.
Viszont mivel a kliensnek csak az 5%-ot kell fizetni így picivel jobban lehet kijönni,pluszban nem kell aggódni nyer-e a pályázat.
Maga a rendszer elemekkel nincs probléma,jók a beépített anyagok és szépen is dolgoztak (persze alvállalkozó csinálta,de hát így megy ez).
Én most is olyan céget keresnék aki ezzel a megoldással csinálja,ha jól tudom még bőven van keret erre.
Válasz máris szomszéd #2501. hozzászólásáraMelyik évben pályáztad?
Akkor mennyi lett volna önerőből?
Válasz Kémlelő #2498. hozzászólásáraAkkor úgy mondom,ha lekapcsol!
Válasz Kémlelő #2497. hozzászólására1000 literes puffer,benne 3 db 6kw-os fűtőpatron.Egy jó nagy "bojler"
Ebből kettő van használva a 3. csak tartalék ha véletlen kipurcanna valamelyik. De elég egy is ki van próbálva. Hatodik szezont használom,ősszel bekapcsolom tavasszal meg le.Probléma 0.
Két termosztát van benne vezérlésnek és ennyi.
Hőburkon belül van így csak 10 centi a hőszigetelés.
Ha elszalad az áram ára (amire van esély) akkor vagy egy vegyes kazán jó nagy pufferrel,vagy hőszivattyú lesz. De addig nem is gondolkodok a változtatáson.
Tanya fejlesztési 95 %-os támogatásból fel lett rakva egy 9.6 kwp-os napelem ez elvileg fedez mindent amíg szaldó van.
Válasz .Richard. #2489. hozzászólására28KW- gázkazán mellet, egy 18KW-s villanykazán van beállítva,ami szabályozza saját magát.Van amikor 8-12-16-18 kw teljesítményel dolgozik.3 szintes cs-ház fütését szolgálja.Lakószint padló,tetőtér-pince radiátor fütés.11kw teljesitményű napelemek +5500kwh-t termeltek plusz-ba a fogyasztáson felül.Ezt a mennyiséget az elektromos kazán 2,5hónap folyamatos fütéssel ledarálta! Ezek mért adatok! Nem kalkuláltak.
Válasz bandigh #2496. hozzászólásáraKb így. Az a fűtőszál vagy több csak kisegít, rásegít. Kiváltani egyenlőre nem tervezem a gázt. Viszont hálózatra sem üzlet termelni de oda is jut, nem kevés.
Válasz medikus #2484. hozzászólásáraMiért kell kikapcsolni?
Ősszel bekapcsolja, és tavaszig a szobában beállított hőmérsékleten tartja a hőfokot.
Ha jól van méretezve, nagy hidegben is fel bírja fűteni.
Éjszakára lentebb szokta venni, de ha kicsi gyerek van, akkor nem nyúl hozzá.
Válasz máris szomszéd #2495. hozzászólásáraHa bővebben kifejtenéd az egyedi megoldású .....
Abból sokat tudna tanulni más is, nem csak én.
Válasz .Richard. #2494. hozzászólásáraLentebb irták, hogy van egy nagy rendszer, ami nincs kihasználva, azt kéne elégetni. Arra pont jó a villanykazán. 2 köbhöz ilyenkor kell kb 100 kwh, amit egy nagy rendszer azért meg tud mozgatni. Egy normál kisebb rendszer is tud annyit ami egy napra elég, ha nincs borult idő. És a 6 hónap fűtésből azért nincs mindig borult idő, ha az őszt meg a tavaszt lehozza már az is egy szempont. Meg ha egyszer elterjed a vellanyautó, és valóban 700 ft lesz a benya, akkor már lesz értelme a dolognak
Válasz bandigh #2491. hozzászólásáraÉn hasonlóval fűtök.Annyi,hogy egyedi megoldású. A szezonális fogyasztás kb 6-7000 kwh,ami vezérelt árammal számolva 7000x24ft ,23 fok vizes padlófűtés,nettó 103 m2. Ehhez viszont aránylag jól szigetelt ház kell,természetesen van napelem is fent. Viszont ha egyszer vége a nagy rezsi csökkentésnek és a szaldónak akkor rögtön borul az egész számolás. Romániában piaci ár van,jelenleg a lakossági áram 110ft/klwh.
És van kémény is,igaz csak vésztartaléknak az atomvillanás esetére.
Válasz bandigh #2493. hozzászólásáraPár millio a 6kwos napelem. Amit irsz ahhoz 30 millios kell mert kb 2ezer litert annyi melegit meg. Kevesebb meg szinte pár ora azt kihül.
Válasz .Richard. #2492. hozzászólásáraHa van egy rendes puffertartályod, egy ilyen napos délelőtt felveszed a két napra való meleget.
Válasz bandigh #2491. hozzászólásáraCsak 6hektár napelem. Amit alul is süt a nap.
Válasz ..,-:) #2485. hozzászólására200 körül már van elektromos kazán. Kémény sem kell
Válasz medikus #2488. hozzászólásáraAz inverteres klima ha a scop értéke 4.6 akkor 4.6 szerese teljesitményű fűtésre képes abbol amit a konnektorbol felvesz. Tehát ami nekem van az ha 500 won fűt akkor kb. 2300wnak megfelelő hasonlitva 220v hősugárzo szerinti meleget fuj. Csak 4szerese felületen meg joval nagyobb a hatásfoka ha egy helységre hasonlitjuk. Kb az i s a 4szerese. Nagy fűtőfelület nagy légáram. Ha érthetően irtam. De ez igy is van. Tehát ebben az esetben nem igaz amit irtál.
Válasz Kémlelő #2486. hozzászólásáraSzerintem a 34kwos kazánhoz ami a központihoz van ahhoz 34 kwos fűtőszálak kellenének.
Válasz Kémlelő #2486. hozzászólásáraEnergiát mindegy miből nyered,ugyan annyi kell!
Válasz Kémlelő #2486. hozzászólásáraFogalmam sincs.
Van ötletem, elmondom egy szakinak, energetikusnak, az/azok finomít/-annak rajta, majd megoldja/-ják. Ők ezt tanulták, én nem.
Válasz ..,-:) #2485. hozzászólásáraMekkora házhoz, milyen teljesítményű fűtőszál?
Válasz Kémlelő #2482. hozzászólásáraVillany: klíma.
Gázkazán rendszerre is be van építve egy fűtőszál. Pillanatnyilag rengeteg kW van a napelem miatt, azt kell “elpörkölni”(nem tudjuk, nagy a rendszer), addig amíg nem lesznek villanyautók/hybridek.
Válasz Kémlelő #2482. hozzászólásáranincs elfagyás,csak megfagyás egy másik rendszerhez képest!Olyan mint anno az olajkályha!Kikapcsol,és azonnal kihűl!
Régi mértékegység szerint:
"kalória: a hő mértékegysége. Fizikai kölcsönhatás során egyik anyag átadja a másiknak. Egysége: 1 g víz 1 °C-os felmelegítéséhez szükséges hő
Ezt a szén, fa, áram, a földgáz, fűtőolaj, gázolaj, esetleg fáradt olaj állítja elő legolcsóbban?
Van erre tapasztalat valakinek?
Sok autószerelő műhelyben fűtenek fáradt olajjal. Ez mennyire szabályos?
Válasz ..,-:) #2459. hozzászólásáraA hő mértékegysége a: kJ
"Jele Q Mértékegysége joule"
Mivel olcsóbb előállítani?
Nálad a villany mit fűt?
A gáz kazán, vagy konvektor?
Akinek konvektor van az dicséri. Télen nincs elfagyás.
Bálával fűtök, ahol begyújtásnál mindig lesz füst, de nekem még 15-20 perc múlva is füstöl, intenzíven. Nézegettem pár videót hasonló kazánokról, persze ugyanilyet nem találtam.
Ehhez hasonló az enyém: https://netkazan.hu/termek/744/calor-szb50-50-kwos-balaegeto-kazan?gclid=Cj0KCQiAosmPBhCPARIsAHOen-OBzmVkimrKqxzCFZNJ7xT4tIGKdvu67NTP3r-FLKAfNfEAxY9htDEaArj3EALw_wcB
A legtöbbnek az ajtaján is van egy kis ablak ahol a szekunder levegőt lehet szabályozni. Nekem nincs. Olyannal is találkoztam, hogy a levegőt nem alulról kapja, hanem az oldalán vannak furatok, mármint a tűztérben. Használok egy befúvó ventilátort mellyel jelenleg szabályzom a füst hőmérsékletét. 250-300 fok. Füstcső átmérő 26 cm, huzattal nincs gong. Az eredeti huzatszabályzót használva, nem füstöl, (ami úgy van állítva, hogy 70 foknál zárjon) csak pár perc után felforr benne a víz úgy hogy a keringető folyamatosan üzemel. Előfordult, hogy a kémény is felizzott, 1000 fok fölé ment a füsthő A tartály és a kazán között van egy ESBE szelep 50 fokos patronnal, így a visszatérő víz 50, az előremenő 70 fok. Arra gondoltam, hogy esetleg levegő van a kazánban beragadva, vagy kicsi a szivattyú, ami jelenleg egy WILO star-RS25/2.
Válasz csuti0 #2479. hozzászólásáraÉpp fordítva.
A nyárfanak nincs hamuja.
Ezért tettem be pluszba azt az apróbb nyílásut.
Most, hogy vissza tértem más fára, kivettem, hogy magától essen le a hamu.
Az iskolában cserép kályha volt.
A fűto este mindent be készített.
Hajnalban egy szál gyufa.
Mire jöttek a gyerekek, meleg volt.
Nagy hideg esetén vasárnap is fűtött.
Válasz Radocz #2472. hozzászólásáraSzia!
Rostélyt ki vetted?
"Az egyik képen látható lesz, hogy szép kék lánggal ég a tűz.
Mellette a rostély, amit ma reggel kivettem a tűztérből, mert nem hullt le kellőképpen a hamu."
Annyira nem jó megoldás,egy idő után a saját hamujába fog belerogyni a tüzelőd és nem fog rendesen elégni. Rostély olyan legyen amin magától átesik a hamu.
Tudom nyárfának rengeteg hamuja van,érdemes időnként "lehamuzni" hogy tudjon égni.
Válasz JagroGy #2474. hozzászólásáraSziasztok!
Ez a felűről begyújtás igen jó módszer abban az esetben ha cél a lassabb tüzelés a cél. Régebben én is így tüzeltem,nagy tűzteres kazánt telepakoltam, fentről egy tűz és fél napra megvolt,egy nagy hátránya volt, sok idő mire érdemben tud meleget adni,ha a ház ki van hűlve,és hamar kéne felfűteni akkor nem járható út. Volt,hogy reggel begyújtottam az leégett,aztán késő este ismét begyújtottam,és kb így tudtam valamennyire szinten tartani a lakás hőjét.
De változatlanul csak azt tudom mondani egy puffer áldás a vegyes rendszerben,és ha már puffer akkor min.2 m3,
Üdv.: Csuti
Kék láng.
Képek
Ha a lemezt kihúzom csökken a tűz égés.
Válasz JagroGy #2474. hozzászólásáraTanult kollégám a vinyiszto kazánba tüzelt így lengyel láng borsó szénnel.
Válasz bacskojanos83 #2466. hozzászólásáraPóbáld meg, hogy felülről gyújtod be a túzet. Alulra pakold a vastagot, felülre a véknyat. Alul a vastag lehet picit nedvesebb is (ne nagyon), de felül mindenképp száraz legyen.
Nem kell meglepődni, lassabban indul be a tűz, később lesz meleg a házban, de sokkal tovább kitart az a mennyiségű fa, mintha alulról gyújtanád be. És nem is fog füstölni, csak az elején, meg majd miután raktál pluszba a tetejére.
Nekem 6-8 órát bír ki a begyújtáskor berakott fa. Ez a kinti hidegtől is függ.
Válasz bandigh #2471. hozzászólásáraMár olvastam a keverő szelepet.
Beszélek mesteremmel, aki az ALKO (GEO tea főzőm készítette, és már több faelgázosító kazánt szerelt, hogy mit javasol.
Egyértelmű, hogy ne fűtsek csak gázzal. De mit csináljak a megtermett tüzifámmal.
pala tetőm van, megjegyzem halkan.
nem teljesen zárom le, mert egyszer már a tágulási tartály elfagyása miatt végig hegesztettem a kazán egyik oldalát.
Bamba voltam és nem fúrtam időben elébe, így az mindig ovább repedt.
Válasz Radocz #2470. hozzászólásáraHelyzetjelentés:
A Vkazán előremenő hőmérséklet 80 C
a Gkazán előremenő hőmérséklete 60 C
A visszatérő ág ebből egy van kb. 40 C
1984-ben amikor beüzemeltük a rendszert modott valamit a fűtésszerelő az két ág hőmérsékletőről a megfordulási időről, különbségről, de azt szerintem nem jegyeztem meg. Csak annyit, hogy ez így jó. És a kémény huzata is megfelelő.
Addig nem is foglalkoztam vele, de most .........
Az egyik képen látható lesz, hogy szép kék lánggal ég a tűz.
Mellette a rostély, amit ma reggel kivettem a tűztérből, mert nem hullt le kellőképpen a hamu.
Azért tettem be, mert a "nyers" nyárfa tüzelése során semmi hami nem gyűlt össze és nem volt parázs.
Aztán rájöttem hogy ha beteszem a sűrűbb osztásút, akkor ez megoldódik.
Mindaddig jó is volt, amíg nem lett hideg.
Most hogy lehűlt a kinti levegő a nyárfa nem ad elég kalóriát, és vegyesen tüzelem a 3 éves kemény fával.
Ez viszont sok hamuval jár és nem kell a két rostély.
Amikor ezt a sűrűbbet csináltattam a lakatossal nála láttam egy negyon ritka és nagyon erős kivitelűt, ami soha nem fog elégni. Nekem a lengyel kazán szénnel sikerült vagy kettőt leamortizálni.
De akkor még nem tudtam tüzelni. Mára már elmehetnék a naphoz fűtőnek.
jönnek a képek, miután viszek vizet a jószágnak.
Válasz Radocz #2469. hozzászólásáraA rezsicsökkentésben az a jó, hogy a fàval fűtők nagyon jól részesülnek belőle. A fa csak 40%-al lett drágább 5 év alatt. De visszatérve, ne játsszon az emberfia a golyóscsappal, mert előbb-utóbb még új cserepet is venni kell, pedig az sem olcsó most. A meleg kazánt egy keverőszeleppel szokták gyorsan elérni, tehàt a keringető először a kazánban kezdi el forgatni a vizet, és a kitűzött hőfok elérése után engedi ki csak a meleget a kazánból. Ha ezt kombinálod egy füstgáz termosztáttal, meg egy kazánhőfok termosztáttal, akkor az lesz, hogy begyujtás után ha meleg a füst, indul a keringető, így egyenletesen melegíti a kazánt is. Viszont ha kialszik a tűz, de még nagy meleg van a kazánban, akkor is lesz ami indítsa a keringetőt, mert méri a benne lévö vizet a termosztàt. Gravitácios fűtést is csinálhatsz keringetősre,(szerintem) és mondjuk 60 fok legyen ez a hőfok a keverőszelepben, ennyi lesz az előremenőd, a keringetőt leveszed kicsire, hogy ne fűtsed agyon a házat, a huzatszabályzót beállítod 65 fokra, így ha telerakod a kazánt sem fő fel, igaz attól még egy lefolytott rossz tűz lesz, de odabenn kb stabil lesz a hőfok, és a kazán is elvan magának nem kell fadarabonként szabályozni a hőfokot.
Válasz Radocz #2469. hozzászólásáraÚgy már jártam, hogy itt voltak az unokák és a vegyes tüzelés kicsit lecsendesedett, ezért rásegítettem a gázkazánnal.
Kis idő múlva a kazán kinyomta a tágulási tartályba levő vizet. A vegyes kazán hőmérséklete 101 fokos lett a gáz kazán előre menő vízhőmérséklete 80 fokos.
Mindig tanul az ember lánya valamit.
Most például azt, hogy a papucsot nem a "hideg" előszobában, cserélem le, hanem a radiátorral ellátott helységben tárolom, és ott lesz holnaptól a csere.
Igaz így több kosz jön be, de majd kiparancsolom.
Több éve "beszélgetek" a talajjal.
A kazánnal és a tüzelőmmel csak december óta.
Kezdem megtanulni ezt a nyelvet is.
Arra kell törekedni, hogy tökéletes legyen a kazánban az égés.
Begyújtáskor száraz legyen a tüzelő, és kell valami, ami nagyon ég és hamar felmelegíti a kéményt.
A golyóscsapot majdnem teljesen lezártam, hogy mielőbb meleg legyen a kazánban levő víz.
Emiatt a felső szinten fordult meg csak a víz, és rövid idő alatt 90 fokos lett a kazánban levő víz hőmérséklete.
A fenti radiátorok fűtöttek a földszinten levőben nem fordult meg a víz. Emiatt a nappali hőmérséklet 19 fokról 18 lett, mire észrevettem. ( egy másik topikot olvasgattam és pötyögtem a hozzászólásokat).
Még szerencse hogy nem érte el a 100 fokot, mert a zaj azonnal felébresztette volna a feleségem.
Ahhoz hogy a nappali mielőbb elérje a 21 C fokot, rásegítek a gázkazánnal.
Amíg ez megy majdnem teljesen lezárom a kazánt a golyóscsappal. Talán ez fog segíteni. Ezt még csak tegnap próbáltam, de közben a nejem kiment a kazánházba és átírta az elképzelésem.
Mert akkor hideg volt a kazán és azt akartam kipróbálni, hogy ha lezárom, akkor talán kevesebb meleg vizet nyom a gázkazán a vegyes tüzellésű kazánba.
Ha vége lesz a rezsicsökkentésenek, mert előbb utóbb minden jónak vége lesz, akkor ki kell találnom a nekem legolcsóbb fűtési módot.
Többen többször javasolták a puffer tartályt. Ismerek olyat, aki beszerelte, és azóta gázzal fűt.
Másik ismereősöm most első évben fűt napkollektorral, de biztonság kedvéért rendelt 25 q tüzifát.
Hallottom hogy neki xy nem tudja felfűteni a házat, mert ..... A napelem csak a klímához jó.
Sokan sokfélét mondanak. Mint itt a fórumon is.
Válasz bacskojanos83 #2466. hozzászólásáraA kísérleteidbol, ha megosztod tanulhat, aki akar.
Begyujtaskor néha nekem is füstöl.
A feleségemnek ritkábban füstöl.
Mi csináljuk rosszul.
Válasz bacskojanos83 #2466. hozzászólásáraSzia!
Érdekes amit írsz "füstön szeretnék csillapítani, mert elég idegesítő amikor a nagy részét a szomszéd házára viszi a szél" Elviekben ha megfelelő minőségű tüzelőt égetsz ,akkor csupán begyújtáskor füstöl,míg el nem éri a megfelelő hőfokot. Nálam ha begyújtok akkor van némi füst,utána már szinte csak a kéményből a kiáramló meleg jelzi,hogy be van gyújtva. Persze ha lefojtod a tüzet akkor tökéletlen égés hatására füstölögni fog,javaslom neked is mint mindenki másnak a puffer tartály beépítését a rendszerbe,hogy ne keljen lefojtott kazánnal fűteni.
Üdv.: Csuti
Válasz Radocz #2415. hozzászólásáraSajnos nincs a közelben hasonló, ezért is fordultam hozzátok. Itt nagyobb az esély olyan embert találni aki tud ebben a dologban segíteni.
Más oldalakon sem találtam jó megoldást, így maradt a kísérletezés.
Most már úgy néz ki hogy minden jól működik, már csak a füstön szeretnék csillapítani, mert elég idegesítő amikor a nagy részét a szomszéd házára viszi a szél.
Válasz Blackalex #2464. hozzászólásáraKöszönöm a részletes válaszokat, meg a képeket, nagyon pöpec lett!
Válasz sulla #2428. hozzászólásáraBórral van kezelve, ettől nem penészedik, nem tűzveszélyes és a rágcsálók sem kedvelik. Az egész ház szigetelése 1 napig tartott, nem maradt utána szemét. Minden apró rést kitölt nincsenek hőhidak. Nálunk még a szarufák is a szigetelésen belül vannak. A talajtól a tető csúcsáig megszakítás nélkül megy a szigetelés.